'Betalen voor les in godsdienst' -en babbeltje of advies kost hier geen geld' Sigarettensmokkelaars hangt forse celstraf boven het hoofd Rijn Veenstreek Beveiligingsbedrijf eist recht op dienstwoning in Leimuiden ivocaat beschuldigt ilitie van 'oneerlijk' iderzoek oud-agent Reparatie brug Hoogmade nog duurder Werklozen aan de slag bij Kinderopvang Alphen Kosten Vierambachtsweg vallen goedkoper uit __fJSDAG 4 NOVEMBER 1998 CHEF TIM BROUWER DE KONING. 071 5356417. PLV -CHEF MARIETA KROFT. 071 -5356411 litie onderzoekt dodelijk ongeluk ^r/alphen aan den run Het is nog niet bekend of het dodelij- ngeluk vrijdagavond op de Westkanaalweg in Ter Aar te wij- 8 aan een menselijke fout. De politie is nog bezig met een jrzoek, waarbij zij ook kijkt in hoeverre er een duidelijke af- ng op de weg stond. Een 53-jarige Alphenaar kwam vrijdag- ld om het leven toen hij met zijn auto over een berg aarde en vervolgens tegen een tegemoetkomende automobilist te. De grond was op de weg terechtgekomen door werk- oheden aan een telefoonkabel in de berm. Volgens de politie Jt uitgezocht of de KPN of de onderaannemer dood door lid kan worden verweten. actievoorzitter PAK beslist later ftRFractievoorzitter R. Boelens van het Progressief Ak- ld beslist op zijn vroegst maandag of hij gemeenteraadslid in tor blijft. Dan houdt de partij een ledenvergadering, waarin recente politieke ontwikkelingen in de gemeente be- Tvkt. Op 27 oktober zegden de andere politieke partijen van _Jj\ar het vertrouwen op in PAK-wethouder E. Kraak en haar n icollega I. Riedel. Boelens laakte met name de handelwijze Gemeente Belangen, dat met de oppositie tegen Kraak en lel stemde. Boelens is morgen met zijn collega-voorzitters vezig bij een onderhoud met de nieuwe waarnemend bur- feester L. Lyklema. woners Meerbon willen woonerf iterwoudeJacobswoude damt de snelheid van het verkeer e Meerbon in Rijnsaterwoude in. Hiermee komt de ge- nte tegemoet aan de wens van bewoners, die de straat veili- A villen maken voor hun kinderen. Met name het smalle deel 'geen trottoir is. Maar niemand is echter bereid een stuk tijn voortuin op te offeren voor de aanleg van een trottoir. In prief aan de gemeente spreken de bewoners de voorkeur uit Ole Meerbon een woonerf wordt. Zij doen ideeën aan de 1 om de situatie voor hun kinderen in de leeftijd van 3,4 en r te verbeteren. Zij pleiten voor verkeersdrempels, trottoirs, ischuwingsborden, betonnen bloembakken of de straat ver- iren in een woonerf. „Wij zijn bereid om daar voorzieningen 0 ïffen", deelde burgemeester Van Beek gisteren voorafgaand het college-overleg mee. „Maar niet zo uitgebreid als de be ers verzoeken, met plantenbakken en zo. Als de woning- v aan de Suyderbon klaar is wordt de Meerbon als afronding genomen." Jacobswoude: pand Molenkade in Leimuiden heeft bedrijfsbestemming den haag/leimuiden persbureau cerberus De gemeente Jacobswoude en eigenaar M. Jongemaets van een pand aan de Molenkade in Leimuiden stonden gisteren lijnrecht tegenover elkaar in een spoedprocedure bij de Haagse bestuursrechter mr. E. Jongemaets stapte naar de rechter omdat de gemeente hem en zijn schoonfamilie Borst een lastgeving stuurde om de bewoning van de Molenkade binnen acht weken te staken. Volgens de gemeente is de bewoning in strijd met de be drijfsbestemming van het pand. Bij een inspectie constateerde de gemeente geen bedrijvig heid. Bovendien staat eigenaar Jongemaets niet in het bevol kingsregister van Jacobswoude ingeschreven. „Het bestem mingsplan schrijft voor dat de eigenaar van het bedrijf in de dienstwoning moet wonen en niet zijn familie", zei de woord voerster van de gemeente. Jongemaets zegt wel een be drijf uit te oefenen aan de Mo lenkade en ook bij zijn schoon familie in de dienstwoning te verblijven. In het pand produ ceert de Elpro Groep BV, waar van Jongemaets directeur is, be veiligingsinstallaties. Juridisch adviseur A. Schogt gaf de be stuursrechter een aantal stuk- 1G/RI tEAU ig/rupwetering ïidse oud-agent is er niet aagd om onder een straf- wegens grootschalige lokkei uit te komen. De rechtbank gaf tijdens de I zitting geen gehoor aan rzoek van zijn advocaat dens om het Openbaar prie niet-ontvankelijk te •en. Volgens Doedens is derzoek van de politie in ifcaak van zijn cliënt on verlopen. 27-jarige oud-agent zou Stolwijk voorbereidingen getroffen voor de smok- 3 1.344 kilo hasj, die de op 12 mei in een loods in tering in beslag nam. De hte - een Marokkaan, die agent in het district Lei- erd, overstapte naar de Haaglanden en in 1995 ontslagen na een intern Het rijksrecherche-onderzoek, dat tot het ontslag van zijn cliënt leidde, zou misbruikt zijn als aanleiding voor een nieuw strafonderzoek. „De politie was misschien wat extra gemoti veerd om de allochtone ex-col- lega achter de tralies te krijgen", aldus Doedens. Officier van justitie E. Visser noemde het betoog van de raadsman een waterval van woorden, uit de lucht gegrepen beweringen en stellingen en zelfs beschuldigingen. Volgens Visser staat het ontslagonder- zoek door de rijksrecherche he lemaal los van dit strafonder zoek. Alphenaar(50) bekent ontucht met stiefdochters den haag/alphen persbureau cerberus Een 50-jarige Alphenaar, die zich zo'n zeven jaar geleden vergreep aan twee stiefdochters, hoeft, wat officier van justitie mr. E. Visser betreft, niet meer naar de cel, mits hij de behan deling voortzet die hij al gerui me tijd ondergaat. Dat voorstel deed de aanklager gisteren aan de Haagse rechtbank, waar de Alphenaar een bekentenis afleg de. De ontucht begon in 1992. De jongste stiefdochter was toen twaalf en de oudste veertien. De jongste deed jaren later pas aangifte. Ze kreeg psychische problemen. Behalve voor ontucht moest de verdachte zich ook verant woorden voor mishandeling van zijn partner. Eenmaal had hij de moeder van de meisjes zelfs van de trap gegooid. Zij was toen zwanger van hun kind. De vrouw is nu bij hem weg. Met hun zoontje heeft de Al phenaar geen omgangsregeling. De verdachte heeft nu een nieuwe relatie. De behandelaars constateerden dat de behande ling van de Alphenaar na een moeizaam begin vruchten af werpt. Om die behandeling niet te onderbreken liet aanklager Visser het in zijn eis bij een ge heel voorwaardelijke gevange nisstraf van negen maanden. hoogmade De werkzaamheden aan de brug over de Does in Hoogmade verlopen volgens schema, maar de kosten lopen op. Maandag is het herstelde brugdeel in gebruik genomen en het andere deel afgevoerd naar Rotterdam. Wethouder Vink ver wacht dat deel over drieëneen halve week weer terug. De totale kosten komen volgens de wet houder op 600.000 gulden. Di rect na het afbreken van het eer ste brugdeel lag de schatting op 70.000. Met de andere brughelft erbij zou het 160.000 worden. Dat bedrag liep na nadere in spectie op tot ruim 300.000 gul den. ARCHIEFFOTO HIELCO KUIPERS De rechtbank willigde wel de andere eisen van Doedens in, tot spijt van de officier van justi tie. Zo wordt het strafdossier van de zaak uitgebreid met al lerlei vertrouwelijke stukken zoals zeven ordnermappen vol :oek door de rijksrecher- 'telefoontaps'. Verder kreeg )leek ervan overtuigd dat Doedens zijn zin om elf getui gen - onder wie een aantal oud collega's van de Leidenaar - te horen dan wel opnieuw te ho- den haag/alphen ud-collega's het onder ra zijn strafzaak oneerlijk ra afgehandeld, dens probeerde de recht- daarvan tijdens de uren le zitting te overtuigen. De zaak krijgt op 13 januari een vervolg. persbureau cerberus De procureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag heeft gisteren twaalf maanden celstraf geëist (waarvan zes voorwaardelijk) tegen een 27-jarige Leimuidenaar voor zijn betrokkenheid bij een forse sigaret tensmokkel. Samen met zijn broer (38) uit Arnhem exporteerde de Leimuidenaar niet alleen legaal bloemen naar Litouwen en Rusland, maar smokkelden ze vanaf 1994 twee jaar lang vele duizenden dozen siga retten, die een waarde vertegenwoordigden van anderhalf miljoen gulden, uit Litouwen naar Nederland. Die gingen elke week in kleine partijen mee onder de motorkap van een vrachtwagen. De FIOD kwam de smok kel op het spoor. De broers, die schulden hebben, verklaar den uit financiële nood aan de smokkel te zijn begonnen. De Leimuidenaar had van de rechtbank dezelfde straf gekregen als gisteren in hoger beroep tegen hem werd geëist. Hij was in beroep gekomen omdat hij minder straf wil. Zijn broer ook. Die had twee jaar cel, waarvan een half jaar voor waardelijk gekregen en hoorde dat gisteren opnieuw eisen. De twee waren niet versche nen tijdens de zitting bij de rechtbank. Ze Spirituele winkel is trefpunt voor Alphenaren nkel is nog maar twee len open en nu al is De boom drukbezocht. Niet vanwege de artikelen e spirituele ontwikkeling, {enares Yolanda Peeters r) er verkoopt. Ook voor stig praatje en uitwisse lt ervaringen, behoefte aan zo'n aan- int voor Alphen aan den n omgeving is enorm, Peeters. „Binnen vier merkte ik al dat ik een rwijzende functie heb. Ik s me over de diepzinnige kken die ik soms met i voer, de persoonlijke men die ze aan een wild- ie vertellen." ers helpt ze vervolgens oeken of adressen van euten en andere specia- Want die zijn er volgens Joren Amsterdamse ge- n de omgeving. „Er zijn >op alternatieve praktij- i de behoefte om daar over te weten is groot. »or hoef je echt niet in de Jtad te wonen. Ik merk at voor dorpse ouderen, 'kelijk opgevoed zijn, de king van hun spirituali- l eye-opener is." ïrs woont sinds acht jaar ten en werkte als kinder- ïgkundige jarenlang in Uende sectoren van de lheidszorg. Al snel ont- ze dat de reguliere ge- jze haar niet aansprak, lteresses liggen op het al- Bve vlak. Inmiddels is ze itherapeut en volgt ze ocentopleiding yoga en irsus in het geven van Yolanda Peeters: „Geurolie is een mode geworden, maar het heeft er niets mee te maken. Het is chemisch spul." klankschalen, spirituele boeken heeft is beperkt en vaak oud en en cd's, mineralen en sieraden, bij de boekhandel kun je wel Ze wil het assortiment boeken veel bestellen, maar bijna niets verder uitbreiden. „Het is hin- inzien." derlijk dat je in Alphen bijna Wierook en oliën zijn wél op niets kunt krijgen. Wat de bieb veel andere plaatsen te koop. klankmassages. Ze verkoopt in haar winkel aan de Raadhuisstraat artikelen waarmee mensen aan de slag kunnen gaan. Wierook, etheri sche olie. kleurolie, Tibetaanse FOTO ANNETTE LAMEUER Een beetje tot haar spijt. Peet ers: „Geurolie is een mode ge worden. Bij elke huishoudelijke zaak kun je geurstekkers voor in het stopcontact kopen. Aro matherapie noemen ze dat. ken waaruit moet blijken dat de Elpro Groep aan de Molenkade een bedrijf uitoefent. De rechter kreeg een uittreksel uit het han delsregister van de Kamer van Koophandel, werkopdrachten op het adres Molenkade en ver klaringen van leveranciers. Jon gemaets zegt geregeld aan het werk te zijn in het bedrijfspand. Onlangs heeft hij nog een ver gunning gekregen om een graansilo op het belendende perceel te verbouwen voor zijn bedrijf. Als Jongemaets niet aan de Molenkade verblijft, is hij meestal voor zaken in Enge land. De bestuursrechter doet over twee weken uitspraak. Kerken vinden Rijnwoude verantwoordelijk De gemeente Rijnwoude moet geld uittrekken voor het godsdienstonderwijs op openbare basisscholen. In een brief aan de raadsleden stellen de hervormde kerken van Koudekerk aan den Rijn en Benthuizen en het Interker kelijk Overlegorgaan Benthuizen (IOKB) dat de gemeente dit onderwijs weer als haar verantwoordelijkheid zien. runwoude marun kramp Enkele jaren geleden verviel de gemeentelijke verordening voor godsdienstlessen op openbare scholen. Sinds die tijd organise ren de kerkelijke organisaties het godsdienstonderwijs op de Amoldus van Osschool in Bent huizen, De Rijnschans in Kou dekerk aan den Rijn en De Steij- aert in Hazerswoude-Rijndijk. Het geld dat de genootschap pen betalen voor deze lesuren trekt een aanzienlijke wissel op de voor de kerk beschikbare middelen. Daarbij menen de Samen op Weg-gemeente De Hoeksteen en het Katholieken Kontakt Benthuizen, dat het aantal lesuren niet toereikend De kerkelijke organisaties vin den dat het godsdienstonder wijs niet enkel hun verantwoor delijkheid is. De lessen dienen immers niet ter verbreiding van het 'geloofsgoed', maar brengen kennis bij over de bijbel en het christendom die zij onontbeer lijk achten voor het begrip van de West-Europese cultuur. Volgens de organisaties is die kennis noodzakelijk in een mul ticulturele samenleving. 'Res pect voor eikaars cultuur kan al leen groeien als er kennis is van eikaars cultuur', schrijven zij aan het gemeentebestuur. De gemeenteraad behandelt in de vergadering van 5 november het verzoek van de kerkelijke organisaties. Sportieve dief neemt racket mee alphen aan den run zeggen dat ze de dagvaarding niet hebben gekregen. De Leimuidenaar verbleef des tijds veel in Litouwen. De broers bekennen, maar zeggen nu dat het om minder dozen gaat dan justitie denkt. Hofaanklager mr. R. Duindam houdt het tweetal echter aan zijn eerdere verkla ringen bij de politie en de rechter-commis- saris. Het bloemenexportbedrijfje is inmiddels failliet. Ook hun nieuwe bedrijf is gesneu veld. Het hof laat op 17 november weten of het met de hand over het hart strijkt. Bij een auto-inbraak aan de Hofzichtstraat in Alphen aan den Rijn zijn een tennisracket en een jas gestolen. De dief sloeg gisteren tussen 19 en 21 uur zijn slag. De inbreker ver nielde een ruitje om de spul len uit de auto te grissen. In Leimuiden werd gisteren eveneens ingebroken in een auto. Van de wagen die aan de Dennenlaan geparkeerd stond, werd het slot vernield. Een radio-casettespeler werd gestolen. Ook project voor allochtone werkzoekenden alphen aan den run Maar daarmee heeft het niets te maken, het is chemisch spul." Zulke geurstoffen hebben vol gens Peeters dan ook niet de ge neeskrachtige werking van planten- en kruidenolie. „Inte gendeel, je krijgt er hoofdpijn en geïrriteerde slijmvliezen van." In haar winkel brandt uiter aard de echte wierook. Een spi ritueel muziekje klinkt door de kleine, mintgroene en roze ruimte. Bezoekers moeten zich er op hun gemak voelen, vindt Peeters. „Een trefpunt, zo zien veel klanten deze plek. Je ont moet hier gelijkgestemde men sen met wie je kunt praten of die je op nieuwe ideeën bren gen." Het liefst had ze in De Le vensboom een leestafel willen maken, een zithoekje met een 'pot thee. Maar daarvoor is de winkel te klein. Laagdrempelig Desondanks zijn er genoeg klanten die geregeld langsko men om te praten. „Die zijn hier een uur en vertrekken zon der iets gekocht te hebben. An deren komen voor informatie en folders over therapieën, spi rituele cursussen en yoga." Ze is blij dat haar winkel in beide behoeften voorziet. Haar doel is om een laagdrempelige plek te creëren waar mensen kunnen kennismaken met arti kelen om de spiritualiteit te ont dekken. Dat sommige klanten alleen rondsnuffelen, maakt haar weinig uit. „Natuurlijk moet ik genoeg verkopen om de winkel open te houden, maar ik wil niet commercieel worden. Een babbeltje of advies vragen kost hier geen geld." robbert minkhorst Tien Alphenaren zonder baan kunnen straks aan de slag bij de Stichting Kinderopvang Alphen (SKA). Een project waarbij de gemeente samenwerkt met de Stichting Volwasseneneducatie (Steva) en de SKA maakt dat mogelijk. Voor de financiering doet Al phen een beroep op de Wet In schakeling Werkzoekenden (WIW). Op grond van diezelfde wet is de gemeente verplicht om zorg te dragen voor betere kansen voor werklozen op de arbeidsmarkt. Bovendien moe ten ze deel kunnen uitmaken van de samenleving. Het scholings- en werkerva ringsprogramma dat de drie sa men opstelden, valt onder het gemeentelijke beleid Sociale Ac tivering. Het project heet Kan sen op Werk in de Kinderop vang. Behalve een baan krijgen de tien deelnemers ook bij- of omscholing. Met de Stichting Werkgele genheid Rijnstreek (SWR) zoekt de gemeente nog uit wat voor soort dienstbetrekkingen er bij de kinderopvang komen. Som migen gaan werken met be houd van uitkering, anderen krijgen een baan als werkerva ringsplaats en de overigen gaan een WIW-dienstbetrekking aan. Tegelijk gaat de gemeente ook meewerken aan het project Alphen Baan Centraal. Dat pro ject is bedoeld voor langdurige werklozen van allochtone af komst en is daarmee eenzelfde soort voorziening als het project voor de kinderopvang. De ge meente doet daarom ook nu een beroep op de WIW. Ze schiet wel maximaal 50.000 gul den voor. Alphen Baan Centraal is een taal-werkproject voor allochto nen die nog niet of onvoldoen de zijn toegerust om in te tre den op de arbeidsmarkt. Kandi daten zijn cliënten van de afde ling sociale zaken van de ge meente. Het project mag niet overlappen met de gemeentelij ke uitvoering van de Wet Inbur gering Nieuwkomers. woubrugge De reconstructie van de Vier ambachtsweg pakt goedkoper uit dan de gemeente Ja cobswoude had verwacht. Aan nemer Vermeer, de laagste in schrijver, bleef met zijn aanbe steding van 946.000 gulden 40.000 gulden onder de raming van de gemeente. Dit deelde wethouder C. Vink gisteren mee. Binnenkort beginnen de werkzaamheden. Eerst wordt de weg opgehoogd, zodat die grond kan inklinken. Daarna wordt de riolering vervangen. De eigenlijke recon structie verwacht Vink pas in het voorjaar. Nieuwkoopse na botsing in ziekenhuis NIEUWKOOP» Een 46-jarige automobiliste uit Nieuwkoop is gewond geraakt bij een botsing in haar woonplaats. Op de kruising van de provinciale weg N231 en de Achttienkavels botste zij tegen een 54-jarige man uit Zevenhoven, die uit de richting van Aarlanderveen kwam. De vrouw is met schouderletsel overgebracht naar het LUMC in Lei den.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19