De Zijl kan plots aan titel denken £genï^Ham ongeslagen status Vrouwen Gemini/Kangeroes zijn weer een illusie armer Sterke strafcorner Forescate werpt vruchten ai Scoringsmachine Alecto komt maar niet op gan£ Sport Geen plakken, wel records voor LZ Anthonysz en Spoor gekwalificeerd MAANDAG 2 NOVEMBER 1998 994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071 - LEIDEN WIM SIERA De Zijl/LGB manifesteert zich als een regelrechte out sider voor de titel in de eerste klasse. De Leidse waterpo- lovereniging was zonder kampioensaspiraties aan het seizoen begonnen, maar na de 11-10 overwinning op Flevo bezet de Kooiploeg na vijf speelrondes tot ieders verbazing de tweede plaats op de ranglijst. De Zijl/LGB moet alleen Rapido uit Haarlem nog boven zich dulden. terdag zoals de trainersloop baan van zijn vader zich ont wikkelt. Onopvallend. De Zijl- /LGB had aan Dennis Schrijvers geen kind. De aanwezigheid van Jacco van der Bor stelde de Lei'dse defensie voor problemen van een andere orde. Op zijn snelle en goedgerichte schoten had doelman Robert van Berkel in de eerste periodes vooralsnog geen antwoord. Pas nadat Jacob Spijker het gevaar van der Bor onderkende en bewaker Johan Kluivers koppelde aan de top scorer van de eerste klasse, kreeg de Zijl/LGB meer vat op het gespierde spel van de Gel derlanders. Toch hield Flevo tot ver in de laatste periode het beste uit zicht op puntenwinst. De pro movendus nam een 7-9 voor sprong en leek daarmee het lot van de Leidse 'runner-up' te be zegelen. Deze ontwikkeling hadden de Leidenaars volledig aan zichzelf te wijten. De Zijl- /LGB counterde naar hartelust tegen het moegestreden Flevo, maar slaagde er niet in het overwicht in doelpunten uit te drukken. De Leidse aanvallers doken meerdere malen zo vrij als een vogeltje op voor het vij andelijk doel, maar de doelpo gingen belandden zaterdag steevast op het houtwerk of in de handen van de Gelderse doelman. „Een kwestie van veel doen", De Leidse club duikelde twee jaar geleden nog kansloos uit de hoofdklasse, maar werkt nu on der de leiding van trainer Jacob Spijker aan een snel herstel. De Leidse oefenmeester waakt voor een te groot optimisme („mee draaien in de top is voldoende") maar stelde tot zijn tevreden heid vast dat zijn pupillen in het enerverende duel tegen Flevo uit het goede hout zijn gesne den. In de laatste rondgang maakte De Zijl/LGB een 7-9 achterstand goed om vervol gens toch met de volle buit aan de haal te gaan. De Leidse eersteklasser had zijn handen vol aan het gepro moveerde Flevo, dat al zeven punten verzamelde en verdien stelijk debuteert in de eerste klasse. Twee weken geleden nog hield de Gelderse formatie Vi- vax uit Oegstgeest op 17-17. Ook in zwembad De Zijl was het fysiek sterke Flevo een moeilijk te kloppen tegenstander. Flevo maakte in Leiden dan ook zijn opwachting met een aantal op dit niveau aansprekende na men. Jacco van der Bor (AZPC) en Jan Willem Kuenen (Robben) kwamen de gelederen van de formatie uit Nijkerk versterken, terwijl ook de zoon van oud- Ajax doelman Piet Schrijvers zich in de kleuren van Flevo hulde. Overigens speelde hij za- De Zijl/LGB speler Martijn Busscher (witte cap) wordt op de huid gezeten door een Flevo-speler. De Zijl/LGB won met 11-10. foto mark lamers oordeelde Jacob Spijker. „De keeper van Flevo stelde zich goed op en dan is er meer nodig dan alleen een schot op doel." Bas Meegdes van de Leidse ploeg boog nog net op tijd de neerwaartse spiraal om. De blonde aanvaller draaide be hendig weg van zijn opponent (8-9) en verzilverde vlak daarop ZWEMMEN JACCO SCHAAP LZ 1886 was de enige ploeg uit de regio die mocht afrei zen naar de Nederlandse Es tafette Kampioenschappen afgelopen zaterdag. Met drie meisjes- en één jongens- ploeg ging de Leidse formatie richting Amersfoort. De jon gens moesten vooraf in staat worden geacht om zich te mengen in de strijd om de medailles. Zonder plakken maar met twee nieuwe kring records kwamen zij thuis. Louis van Schaarenburg, Ro bert Chaudron, Mark Drenth en Bait van Zwicht kwamen niet verder dan een vierde plaats op de 4x100 wissel, een vijfde op de 4x100 vrij en een zesde op 4x100 school. Op de 4x100 rugslag werd het viertal gediskwalificeerd, om dat één van de zwemmers niet reglementair startte. De tijden op de vrij en wissel (respectievelijk 3.56.66 en 4.26.04) waren beide goed voor een kringrecord. Vooral het record op de vrijé slag lag niet in de lijn der verwach ting. Maar door zeer scherpe tijden van Drenth en Van Zwicht (die beiden dicht te gen de minuutgrens aan De oudste damesploeg eindigde op alle nummers in de middenmoot. Zij werd 12de op de wissel, 10de op de vrij en 11de op de mg en de school. Bij de meisjes on der de 13 jaar ging het er ver gelijkbaar aan toe. Een 9de plaats op de wissel, een 14de op de vrij, een 15de op de rug en een 10de plaats-op de 4x100 school waren hun deel. De derde meisjesploeg deed het nog het beste. Toe- sja Klein, Rossanne van Schaarenburg, Corinne van Amsterdam en Bianca Huy- gens werden twee keer zesde en eenmaal vierde. Voor diegenen die dit ni veau niet halen, was er een wedstrijd in het Bollenbad in Noordwijk. Hier waren het de ploegen van LZ en De Zwetter die de meeste ere plaatsen opeisten. Voor De Zwetter waren het voorna melijk Thierry van der Spek, Guus Kersten en Rolf van Bo- hemen die hiervoor verant woordelijk waren. Van der Spek won zowel de 100 vlin der als de 100 mg, Kersten werd tweemaal derde (één keer op de 100 mg en een maal op de 50 vlinder). Van Bohemen won de 100 school en werd later tweede op de 100 vrij. Bij deze laatste af stand moest hij clubgenoot Sjoerd van Kampen voor la ten gaan. De laatste Zwetter- zwemmer die bij de eerste drie kwam was Jan Kersten, die tweede werd op de 200 wissel. Bij LZ was Daphne van Iterson degene die de meest aansprekende presta ties neerzette. Zij won de 100 vlinder en werd later tweede op de 100 rugslag. Ook voor Irene Beij was er een tweede plaats weggelegd, voor haar op de 100 vrij, eerder die dag had zij ook al een derde plaats op de 100 school ver overd. Peter van Amsterdam en Michiel Ruhaak wonnen beiden bij de jongste jon gens. Van Amsterdam was de snelste op de 100 rugslag, Ruhaak op de 50 vlinder. Desiree Verstraten stelde, met een tijdsverbetering van vijf seconden, een derde plaats zeker op de 200 wissel. De enige NZ&PC-zwemmer die tot scoren kwam, was Mi ke Zuidhoek, die derde werd op de 100 mg. Volleybalsters kansloos tegen Shot CULEMBORG CHRIS HARTMAN Vooraf leken de volleybalsters van Gemini/Kangeroes de beste papieren te hebben in de strijd met Shot. De ploeg uit Voor schoten had zich na drie over winningen op rij opgewerkt naar de subtop van de tweede divisie C en verkeerde in de winning mood. Shot, lager op de ranglijst, maakte echter een eind aan de Voorschotense illu sies. De equipe uit Culemborg was op eigen bodem opper machtig en gunde zijn tegen stander in drie sets slechts vijf tien punten. „Wat moet ik ervan zeggen", keek Reno Jagtman, trainer- coach van Gemini, teleurge steld terug op de wedstrijd. „Als we ons normale niveau halen, zijn we gelijkwaardig aan Shot. Dan is het een wedstrijd waarin we punten pakken. Dan wordt het 3-2 voor ons of 3-2 voor Shot. Maar dit... Alles ging fout. We hadden een totale offday. Shot speelde echt niet onwijs goed en toch maken wij de fou ten. Normaal zeg je na een wed strijd: We gaan op de training aan de blokkering werken. Of aan de passing. Maar voor de eerstvolgende training zou ik het echt niet weten. We moeten overal aan werken." Gemini begon de wedstrijd goed door het eerste punt te maken. De volgende vijftien wa ren voor Shot. Het team van Jagtman was onzorgvuldig in de passing, reageerde niet attent op de vele plaatsballen van zijn tegenstander en zag de eigen middenaanval voortdurend af- geblokt worden. Jagtman: „We speelden ons eigen spelletje niet. Bovendien waren we in het achterveld veel te statisch. Ook de speelsters die normaal de kar trekken, de routiniers, lieten het afweten." Het inbrengen van Lucie van Luinen voor de jeug dige Daniëlle van der Pluym hielp weinig. Gemini bleef knoeien en werd in krap tien minuten met 15-1 afgedroogd. In de tweede reeks was het opnieuw Gemini dat de fouten maakte en Shot dat onverstoor baar de punten bijeensprokkel- de. Daarbij kwam nog dat de ar biters bepaald niet op de hand van het Voorschotense team waren. Pas bij een achterstand van 12-0 maakte Gemini het eerste punt. Even toonde het team, met Linda Botermans op de servicelijn, een glimpje in spiratie. Van 12-0 werd het 12-5, maar toen vond Shot - opnieuw geholpen door de beide arbiters - het genoeg: 15-5. Jagtman: „Het niveau van die scheids rechters was dramatisch. In de laatste set lieten ze zelfs door spelen toen de bal door Shot vier keer gespeeld werd." Gemini toonde zijn beste spel in de derde episode. Toen bleek ook dat Shot bepaald geen won- derteam is. Tot 12-9 gaven de bezoeksters Shot, mede dankzij een verbeterde passing, goed partij. Daarna was het over en sluiten: 15-9. Jagtman: „We konden onvoldoende druk met de service uitoefenen. Ook al omdat Shot weinig stopfouten maakte. Bovendien is het heel moeilijk de zaken ten goede te keren als je eenmaal in een ne gatieve spiraal zit. Natuurlijk moeten de speelsters denken 'Wat gebeurd is, is gebeurd. Al leen de volgende bal telt.' Maar zo eenvoudig is dat helaas niet." Jagtman gaf in eerste instan tie Elsbeth van der Berg, Ra- chelle Hoedemaker, Linda Bo termans, Tanja van Bezooyen, Petra Blijenga en Daniëlle van der Pluym het vertrouwen. De laatste moest aan het eind van de eerste set haar plaats afstaan aan Lucie van Luinen. Geduren de de tweede reeks wisselde de coach Hoedemaker in voor Joy ce van Kooy en Blijenga voor Anne van Dijken. Halverwege het derde speldeel keerden Blij enga en Hoedemaker terug in het team ten koste van Van Dij ken en Van Kooy. een overtalsituatie (9-9). Spijker was na afloop zeer te spreken over de prestaties van Meegdes. „Hij legde wél genoeg variatie in zijn schoten." Spijker legde daarmee de vinger op de zere plek van de Zijl/LGB. „Deze jonge ploeg is nog onervaren. We hebben meer van dit soort wedstrijden nodig en pas als we tegen Flevo met vier doelpun ten of meer winnen, gaan we denken aan promotie." Het gebrek aan ervaring brak de Leidse ploeg in de laatste pe riode bijna nog op. Bij de stand 11-10 hinkte De Zijl/LGB op twee gedachten. Doorgaan of consolideren. Flevo was echter te moe om van de Leidse twij fels te profiteren. De Zijl/LGB - Flevo 11-10 (2-4, 6-7, 7-9, 11-10). Doelpunten De Zijl/LGB: Rob Dubbeldeman (2), Twan Martijn (2), Bas Meegdes (2) Joachim de Ruijs- scher (2), Jeroen Sprinkhuizen, Martijn Busscher en Robert Kleywegt. TENNIS PETER KLEIN rondes. C-Master Karolien Hoogeveen werd op de snelle banen in Panningen uitgeschakeld. Jackie Tromp (Hillegom) en Leonie Mekel (Fores cate) werden direct toegelaten. Bij de jongens tot en met 14 jaar speelde Rode- riek Goedegebuure zich met winst op Jip Rottier bij de reeds geplaatste Michiel de Weger (OLTC) en Jesse Huta Galung, de nummer 4 van Neder land bij het jeugd-NK. Paula Anthonysz en Maaike Spoor hebben zich gekwalificeerd voor het eerste A-toernooi tot en met 16 jaar van het landelijk winterjeugdcircuit van de tennisbond. Anthonysz, Analiste van de voorbije Masters van het LD Tennis Circuit, bleef in de laatste kwalifikatieronde haar clubgenote bij Unicum, Margreet Nagtegeller, in twee korte sets de baas. Spoor overleefde eveneens twee WATERPOLO «DIRK KLOOS AZC heeft tegen De Ham de on geslagen status gemakkelijk ge handhaafd. De 14-7 uitslag geeft aan dat de Alphenaren veel te sterk waren voor hun op ponenten. De eerste twee perio den kon De Ham nog enigszins in het spoor blijven van AZC, maar vooral in de derde periode werd het klasseverschil ook in doelpunten uitgedrukt. Juist toen lag de jeugd van AZC in het water. De gebroeders Pieter en Chris Boot en Jerry Gobel bleken in staat De Ham naar een 11-5 achterstand te spelen. De laatste periode had alleen nog waarde voor de statistieken. AZC heeft de 'makkelijke' te genstanders nu gehad. Over veertien dagen staat een dubbel tegen Polar Bears en HZC/De Robben op de rol, dan gaat de competitie eigenlijk pas echt beginnen. Topscorers AZC: Pieter Boot 3 en Bob Brebde 3. LZ 1886 kon ZPB ruim twee parten volgen, daarna was het Leidse verzet gebroken. ZPB kon onder aanvoering van in ternational Gerben Silvis, die voor de LZ-verdediging moeilijk was af te stoppen, naar een (te) ruime zege uitlopen. Halverwe ge leidde ZPB met slechts 4-5 en leek dus nog alles mogelijk. Het fysieke overwicht bracht ZPB in veilige haven. De Ba- rendrechters wonnen met 6-13. Topscorer LZ 1886: Mirco Zuidweg 2. Vivax leverde een goede presta tie door de lastige uitwedstrijd tegen VZC met 11-8 te winnen. De Oegstgeestenaren waren over de gehele wedstrijd gezien de terechte winnaar. Na een 1-4 voorsprong kon VZC nog wel te rug komen tot 4-4. Bovendien bleven de Veenendalers tot in de derde periode in het kielzog van Vivax. In de slotfase was Vi vax weer duidelijk de betere. Vooral de zwemsnelheid gaf de doorslag. VZC kon de Vivax- breaks niet voorkomen. Het ge volg was de 8-11 einduitslag. Topscorer Vivax: Sjors Verburg 3. Sassenheim behaalde een zwaarbevochten overwinr en tegen Rotterdam. In e< meltueus treffen werd Paul Geurds (Sassenheim vervanging uit het wate stuurd vanwege commi op de leiding. Vervolgen een Rotterdamse speler a; eind van de derde period) wege slaan zonder verva naar de kant. Rotterdam toen op een 6-5 voorspro het laatste speldeel kon P dam eerst nog op 7-5 k< waarna Sassenheim het r rieke voordeel uitbuitte er 8 zege naar zich toe trok. Topscorers Sassenheim: Bijman 3 en Arjen Odems Katwijk was voor het eers competitie compleet. P leverde dit niet op. Het top van de tweede klasse kerende Nautilus won me Als de equipe van Mich< der Zeeuw de man-meer- tie (3 uit 13) wat beter h< nut, was er zeker een bel sultaat mogelijk geweest. Topscorers Katwijk: Dirk noot 3 en Kjelld Boonstop] Koudekerk blijft in de klasse goed presteren. De en werd na een overigen zo'n beste wedstrijd naar i 4 nederlaag gespeeld. He een wedstrijd met aan bei de veel onnodig balverlit vele kansen over en weei den echter veelal verpruts in de laatste periode was dekerk weer de oude. E marge werd in de laatste v nuten met snel aanvalssps gezet in een verdiende ove ning. Topscorer Koudekerk: V\ Stolk2. Alkemade en NZPC ki niet tot winst komen. Alke verloor van Oceanus me en NZPC kreeg in het du de laatste plaats klop van1 met 9-8. Bij de vrouwen kwam alle Zijl/LGB in het water. De bewoonsters deden goec ken door het tot dan to zonder puntverlies NVA/HHC met 8-5 te ver De Zijl/LGB staat nu c tweede plaats. Topscoorster De Zijl Wendy van Berkel 3. HOCKEY RONNO BROEKHOF Forescate won in de overgangs klasse A met 4-3 van Cartouche. Drie van de vier goals kwamen voort uit strafcorners die allen benut werden door Gert Jan Eg- berink. Alecto kende geen par don met Spandersbos, 6-1. De derby in de tweede klasse tus sen Leidse Studenten en Room burg eindigde in 3-3. De trainer van Forescate, Eel- co van der Meer, beschikt met zijn ploeg over een sterk wapen: de strafcorner. „Als die met al zijn variaties gaat lopen is hij niet te verdedigen", aldus de oefenmeester. Maar het aantal persoonlijke fouten is het zwak ke puht. Gisteren in de thuis wedstrijd tegen Nijmegen liep de strafcorner als een trein. Gert Jan Egberink benutte de corner twee keer, wat tevens de rust stand betekende. Door per soonlijke fouten van Alecto kwamen de Nijmegenaren op gelijke hoogte. Opnieuw een corner van Egberink bracht Alecto met 3-2 aan de leiding, een persoonlijke fout nivelleer de weer. Het overwicht van Alecto werd ten slotte door Guido Klomp met een velddoel- punt tot uitdrukking gebracht. Leiden kwam thuis niet ver der dan een 3-3 gelijkspel tegen het counterende Cartouche. Hoewel Leiden volgens trainer Peter van der Meer een solide partij speelde, keken hij en zijn mannen bij rust tegen een 0-2 achterstand aan. Leiden hield Een speler van Roomburg verdedigt hier op het oog nonchalant uit Het duel tegen Leidse Studenten eindigde in 3-3. foto loekzuyderduin echter vertrouwen en speelde na de rust beter. Dirk Jan Omens zorgde voor 1-2. Een uitval van Cartouche bracht de achterstand weer op twee goals, maar Sander Vinkestein uit een corner en Sjoerd Takema uit een veldgoal bezorgden Leiden het dik verdiende puntje. Beter verging het Alecto. Aan Spandersbos had de ploeg van Maarten Gehner geen kind, al kwam de monsterscore (6-1) pas in de tweede helft tot stand. Voor de thee doelpuntte alleen Alexander Hagen. In het tweede bedrijf lukte er iets wat tijdens de voorgaande wedstrijden veelal mis ging: scoren. Guido van der Laan, Hidde Kuijers, Gijs van der Salm, Maarten Me melink en nogmaals Alexander Hagen zorgden voor 6-0, voor dat Spandersbos de eer redde. Tweedeklasser Noordwijk won simpel van het eveneens hooggeklasseerde Westland met 3-0. Lennen Wiarda, Eric Ver doorn en Folpmer Houward zorgden na de 0-0 ruststand voor de winst. Alphën maakte het moeilijk. De door Jeroen Dimitri Bloem en Mare hues opgebouwde 3-0 sprong gaf de ploeg uit ha In de laatste minuut b( Bart Houtkoop een straft hield daarmee verdiend d punten in Alphen, 4-3. In Leidse derby tussen I Studenten en Roomburg den de punten gedeeld Beide teams waren hiermi tevreden. 'De Studs' op van de eerste helft, Rooq op basis van de tweede Het duel werd na de grimmiger nadat Roombu' 2-0 achterstand had orq gen in een 2-3 voorspron] kwam Roomburg-speler Walraven op een groggy b aan het ziekenhuis te sta een harde actie van ee( dent. Hans Dekker profit van de ontstane constemtf tekende voor 3-3. Studs vj de Vreze en Martijn Ober hadden voor de voorsprof zorgd, Elroy van Nunen. Auchstein en de onfortuj Walraven scoorden voor R burg. Catwyck boekte in de j klasse een regelmatige 4-j op Forcial zonder tot groo te komen. Ernst Jan Hol ning en Martijn Hou scoorden voor de rust, Vr de Mol en Ronald Sievall de score naar 4-0. In de klasse werd het duel tussfc salis en De Waele a HOCKEY RONNO BROEKHOF De hockeysters van Alecto heb ben nog steeds moeite met sco ren. Gezien het aantal kansen hadden de dames van Han Kol- leman tegen MEP voor de rust vier keer moeten doelpunten. Het gebeurde niet, zodat de Lei- derdorpsen op 1-1 bleven ste ken. Forescate kende geen me dedogen met het onderaan- staande Tempo, 6-0. Roomburg nam tegen Bennebroek twee maal de leiding, maar gaf de voorsprong uit handen, 2-2. Alecto behaalde tegen MEP een mager 1-1 gelijkspel. Het overgangsklasseduel was van Leidse kant slapjes te noemen volgens keepster Marieke Lips: „Met name in de tweede helft waren we niet noeg." De Leiderdorpsen had den het betere van het spel wat resulteerde in de 0-1 van Mar jolein van der Sommen. Maar zoals vaker verzuimde Alecto de score verder uit te breiden. In het tweede bedrijf riep Alecto hierdoor het onheil over zich zelf af. Het kwam niet meer on der de Boxtelse druk uit. MEP scoorde evenwel slechts één keer. Het betekende de vierde puntendeling van Alecto dit sei zoen. In de eerste klasse A was hek kensluiter Tempo geen partij voor Forescate, dat een goede wedstrijd speelde. De vrouwen van coach Marja Sprey („we waren vele malen beter") liepen met 6-0 over hun tegenstanders uit Bergen op Zoom heen. Bij rust leidden de Voorschotense vrouwen met 2-0 door doelpun ten van Myriam Lingenman en Lorraine van Hoek. Na de pauze schakelde Forescate een tandje hoger. Romee Zwaan scoorde een hattrick en Dominique Lin- geman (strafcorner) bepaalde de eindstand op 6-0. Roomburg remiseerde in een gelijkopgaande wedstrijd met Bennebroek (2-2). Al vroeg in de wedstrijd kwamen de Leidsen door Muriëi van Iperen op voor sprong. Binnen tien minuten zag de ploeg van Bep Botman de Bennebroekers langszij ko men. Net als in de eerste helft scoorde het thuisspelende Roomburg via Ingrid Schut kort na het beginsignaal van de arbi ter. Zes minuten voor tijd kwam Bennebroek op gelijke hoogte. In Uithoorn kwam Leiden niet verder dan een 1-1 gelijk spel tegen Qui Vive. In een pover partijtje schortte er nogal wat aan de passing bij de ploeg van Erik Koning. Qui Vive kwam door een rommeldoelpunt op 1- 0. In de tweede helft probeerde Leiden wat sneller te spelen en meer spreiding in het spel aan te brengen. Pas diep in de twee de helft leidde deze tactiek tot succes. Anne-Kathy Exalto bracht uit een strafcorner de partijen op gelijke hoogte. Catwyck maakte in de derde klasse A korte metten met For cial. Dat de teller uiteindelijk op vijf bleef steken had alles te ma ken met het verdedigende spel f van Forcial. Sandra vaifi (3x), Maaike Eijsackers i brina van der Werf verzd de Katwijkse productie, ll Eveneens in de derde k werd de derby tussen li Studenten en Alphen ge$ De 'studs' trokken in eenil ge wedstrijd, die maar tri gang wilde komen, met 1» het langste eind. Jessica rondde een mooi uitgeft aanval van de Leidse Stuc: doeltreffend af. 1 Noordwijk won in de D klasse de bollenderby tegti salis. De ladies van Joop Hl zegevierden met 6-1. Vóe Noordwijkse koploper scfll Margriet van Hal, Laurai Annemieke van Buiten, K Pasma en Yvonne Klein (2

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 20