Oude dame' nieuwe leider Serie A Barcelona imponeert bij vlagen tegen Real Sociedad: 4-1 Andere gewichtsklassen maar zelfde kampioenen Sport MAANDAG 2 NOVEMBER 1998 992 Ronald Koeman maakt zich nuttig via de gsm barcelona gusbert spierenburg cpd-verslaggever De gsm heeft z'n intrede ge daan in de dug-out van FC Bar celona. Dat maakt dat Ronald Koeman zich tijdens de wed strijden van de Catalanen toch nog enigszins nuttig kan ma ken, ondanks de beperkingen die hem door de Spaanse bond zijn opgelegd. Koeman is op pa pier de derde (Nederlandse) as sistent van Louis van Gaal in Barcelona, naast Gerard van der Lem en keeperstrainer Frans Hoek. Vanwege een gebrek aan ervaring mag Koeman de eerste drie jaar in Spanje officieel niet als coach optreden. De Nederlandse kolonie heeft daar voorlopig iets op gevon den. Per gsm meldt Ronald Koeman nu hoog op de tribune of desnoods thuis voor de tv, zijn bevindingen aan Hoek, die op zijn beurt Van Gaal weer in formeert. Wie hoog zit of voor de televisie, neemt énders of méér waar dan wie is aangewe zen op een plaats laag bij de grond in de dug-out, zo heeft de ervaring geleerd. Zaterdag avond, tijdens de competitie wedstrijd tegen Real Sociedad, had Ronald Koeman plaats ge nomen op de tribunes van sta dion Camp Nou. Frequent was er contact met z'n collega's be neden, en niet zonder succes. De Catalanen wonnen, na een 0-1 achterstand, met 4-1 en de wijze waarop dat gebeurde was overtuigend en ging gepaard met bij vlagen schitterend voet- Uitblinker Vito 'Rivaldo' Ferreira van Barcelona wordt door de Oostenrijker Dietmar Kuhbaer van Real Zaragoza gevl< bal. Mentaal deed Barcelona 'er 'Sor Jauregui kijkt toe. bovendien goede zaken met het Niet de Nederlanders Patrick zilianen trokken zaterdag de tuoos een aandeel. De eerste en hij voor. oog op de belangrijke Cham- Kluivert (knieblessure), Philip meeste aandacht. De ongrijpba- de derde maakte hij zelf, de In oorspronkelijkheid en ar- pions League-wedstrijd, woens- Cocu (off-day) of Boudewijn re Rivaldo in de eerste plaats. In tweede en de vierde, van z'n tisticiteit overtrof Rivaldo tegen dag tegen Bayem München. Zenden (invaller), maar de Bra- alle vier de treffers had deze vir- landgenoot Anderson, bereidde Real Sociedad iedereen royaal. Z'n creatieve oeuvre bleek schier onuitputtelijk. Het twee de en Bar^a's derde doelpunt die de wedstrijd in de 61ste mi nuut al goeddeels besliste, was van een zeldzame schoonheid. Drie verdedigers met één bewe ging op het verkeerde been en even soepel vervolgens ook nog de doelman, de arme Alberto. Als dank schonk Louis van Gaal z'n grote man kort voor tijd een publiekswissel. De Ne derlander doet dit niet gauw. Hartstochtelijk daalde het ap plaus van de 70.000 toeschou wers over de Braziliaan neer. Van Gaal klapte dankbaar mee: „Ik heb vanavond echt kunnen genieten van mijn ploeg, die heeft gespeeld als een team. Want dat is doorgaans het pro bleem met voetballers van deze kwaliteit." Een fout van Cocu vormde in de 24ste minuut de inleiding tot de openingstreffer van Sociedad, een kopbal van de Joegoslaaf Kovacevic. De Ne derlandse international kon daarna geen goed meer doen. Van Gaal verving hem na rust wijselijk door Sergi. Boudewijn Zenden maakte in de 61ste mi nuut z'n opwachtig als vervan ger van Luis Enrique. In z'n haast liep de Nederlandse links buiten zichzelf soms voorbij. Ook hij moest dat telkens ho ren. Reiziger speelde een dege lijke partij in het centrum van de verdediging. Hij haalde on geschonden het einde van de wedstrijd, maar niet het einde van de dag. Eenmaal thuis ver draaide hij de knie, in een po ging een videoband te pakken. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat de meniscus was verschoven. Reiziger is ten min ste tien dagen uitgeschakeld. De indeling in nieuwe ge wichtsklassen heeft voor de Nederlandse judoka's niets veranderd. Bij de NK in Den Bosch stonden zaterdag de be kende mannen op de hoogste trede van het ereplatform. In de zwaarste categorieën waren dat Ben Sonnemans en Dennis van der Geest. Sonnemans (-100 kg) was al aan zijn zesde Nederlandse goud toe. Nijmegenaar Alexander Liethof was niet op gewassen tegen de Flaarlemse topjudoka. Van der Geest +100 kg) had in de halve finale erg veel moeite Sydney Mc- Carly, die 125 kilo op de schaal bracht. De succesvolle Haar lemmer stond dertien secon den voor afloop nog achter maar kreeg zijn kolossale club genoot toch nog uit balans. Dat bracht hem voor de der de keer in de eindstrijd tegen over Denny Ebbers die na an derhalf jaar blessureleed dit seizoen terug is op het hoogste niveau. De Nijmeegse zwaar gewicht liet zich verrassen door een voetveeg van Van der Geest. Diens jongere broer Elco moest genoegen nemen met zilver. In de klasse tot 90 kilo stond hij dan ook tegen de in ternationaal gelauwerde Mark Huizinga op de tatami. Hui- zinga veroverde z'n vierde na tionale titel met ippon. In het verleden was hij al eens de beste in de categorie tot 78 kg en tweemaal in die klasse tot 86 kg. Ook in de lichtere klassen dezelfde gezichten. Op dat van Edwin Steringa (nu -81 kg) n<r De Fries verscheen niet in d Bossche Maaspoort wegen een blessure. In de Europa cupwedstrijd tegen Oekraïn liep hij een nekhernia op. Patrick van Kalken (-66 k§ uit Lisse won, zoals verwach met een vol punt. Het 17-jaris ge talent Brijon van Dijk wa' zijn kansloze slachtoffer. De judovrouwen van Ke namju uit Haarlem hebben za1 terdag in Parijs als eerste Ne' derlandse club ooit de Europv Cup gewonnen. In de final6 werd de organiserende Frans1 vereniging Lavallois op judof punten verslagen (2-2; 20-15|f Lavallois had in haar vijfkoppï1 ge team met Restoux en Fleurj twee olympisch kampioener opgesteld. De tweede NedeiL landse deelnemer, De Matte, kloppers uit Groningen, wert' in de herkansing uitgeschaJJ keld door Alfort uit Frankrijj (4-1). Kenamju had in ClaudiP Zwiers en de zusjes Jessica ei Jenny Gal haar belangrijkst?' troeven. De eerste twee maak.' ten na een jaar afwezigheir onlangs weer hun rentree o j de judomat. Vooral Zwiers, dilf op de Spelen in Atlanta eer bronzen medaille veroverd heeft haar vorm snel weer gef vonden. De Haarlemse kwaï vier keer in actie en bleef orf Het mannenteam van Kef namju komt zaterdag in Duit£ land uit in de eindronde i het Europa Cup-toernooi. 1 overige deelnemers zijn Ingof' stadt, Abensberg en Petris f Germain Alliance Steward gedood door bus Arsenal Coventry Een steward van de Engelse voetbalclub Coventry Ci ty is zaterdag om het leven gekomen nadat hij was aangereden door de spelersbus van Arsenal. De vijftigjarige man kwam vlak bij het stadion onder de bus terecht, die de selectie van Arsenal naar Coventry bracht voor het competitieduel tussen beide ploegen. De steward raakte ernstig gewond aan het hoofd, in het ziekenhuis overleed hij aan zijn verwondingen. Forse boete voor Dion Dublin Coventry Wegens werkweigering heeft de Engelse voetbalclub Coventry City haar aanvoerder Dion Dublin een boete van 120.000 gulden opgelegd. De speler weigerde woensdag in het veld te komen voor de bekerwedstrijd tegen Luton Town. Du blin, die vermoedelijk komende week overstapt naar Aston Villa of Newcastle United, vreesde een blessure op te lopen. In dat ge val zou zijn geplande transfer in gevaar zijn gekomen. Hoddle en FA eens over nieuw contract londen De Engelse voetbalbond (FA) en bondscoach Glenn Hoddle hebben zaterdag overeenstemming bereikt over een nieuw contract. Daarin is het salaris van de oud-international af hankelijk gemaakt van de resultaten van het nationale elftal in de EK-kwalificatie en, als Engeland zich tenminste plaatst, bij Euro 2000 zelf. Hoddle volgde in 1996 Terry Venables op als bondscoach. In zijn verbintenis was een clausule opgenomen, waarin stond dat er na het WK gepraat zou worden over opslag. De Engelse media wisten al eerder te melden dat Hoddle veertig procent meer salaris verlangde per jaar, ofwel ruim drie ton ex tra. Dat zou hem qua salariëring in de buurt brengen van de be ter betaalde manager in de premier league. Wil Hoddle er echt dik op vooruit gaan dan moet de Engelse selectie wel aanmerke lijk beter gaan presteren. De EK-campagne loopt allesbehalve naar wens. In Zweden werd verloren, op Wembley speelde En geland 0-0 tegen Bulgarije en de 3-0 uit tegen Luxemburg sprak ook al niet tot de verbeelding. Brugge langszij na zege op Genk brussel» Club Brugge heeft zich zaterdagavond aan kop gezet naast Racing Genk. De ploeg van Eric Gerets deed dat door Genk in een onderling duel te verslaan: 2-0. De doelpunten van Brug ge werden gemaakt door Vermant en Ekakaia. Anderlecht be haalde in eigen stadion een overwinning op Lierse SK: 2-0. De thuisploeg kwam op voorsprong via een gelukje. De inzet van Scifo verdween via een verdediger achter Menzo. De doelman wist zijn ploeg daarna voor erger te behoeden door een mooie volley van Zetterberg met een prima reflex te keren. Na rust was hij echter kansloos op een inzet van Goor. Rangers blijft koploper Glasgow Glasgow Rangers heeft zich hersteld van de neder laag tegen Motherwell. Zaterdag won de club van Dick Advocaat met 2-1 van Dundee United. Rangers moest wel een achterstand wegwerken. Dodd scoorde voor rust met een lob voor de tegen stander. Wallace maakte na rust gelijk en de Italiaanse verdedi ger Amoruso zorgde zes minuten voor tijd voor het winnende doelpunt. Kilmarnock verdedigde de tweede plaats, op één punt van Rangers, uitstekend met winst op Celtic: 2-0. Roberts en Mitchell scoorden in de tweede helft. Celtic zag de achterstand op Rangers oplopen tot zeven punten. Rellen bij PAOK - Olympiakos athene De Griekse voetbalbond heeft gisteren een onderzoek ingesteld naar de rellen tijdens de competitiewedstrijd PAOK Sa- loniki - Olympiakos Piraeus, zaterdagavond. De arbiter staakte dat duel bij de stand 1-2, omdat fans van PAOK het veld be stormden. Bij de ongeregeldheden raakte een van de grensrech ters gewond. De aanleiding voor de ongeregeldheden was het af keuren van de gelijkmaker van de thuisclub. Officials meldden later echter dat de scheidsrechter wel degelijk verkeerde beslui ten zou hebben genomen en wat overdreven zou hebben gerea geerd. Volgens hen zal het duel vermoedelijk worden overge speeld. In de komende drie dagen wordt daarover uitsluitsel ver wacht. Olympiakos Piraeus is woensdag in Amsterdam de tegen stander van Ajax in de Champions League. In Engeland, tijdens de wedstrijd Everton - Manchester United, bekogelden aanhangers van de thuisclub doelman Peter Schmeichel van Manchester met flessen. Ook een waarnemer van de Engelse voetbalbond (FA), die beslist over een eventuele sanctie, werd geraakt. beu Anderlecht - Lierse 2-0, Beveren - Aalst 2, Ekeren - Gent 8-1, Harelbeke - Lokei 3-2, Lommei - Oostende 3-0, Sint Truic - Standard 0-1, Westerlo - Kortrijk 2-i Stand aan kop: Brugge 12-26 Westerlo 12- RC Genk 12-26 St.Truiden 12- Lokeren 12-23 Aalst 12- Standard 12-22 Anderlecht 12- DUITSLA Frankfurt - Bayern 1-0, 1860 Münche Wolfsburg 2-3, Stuttgart - Bochum 4 Hertha BSC - Nürnberg 3-0, Bremer Duisburg 1-1. Stand aan kop: Bayern 10-25 HSV 9- 1860 Münch 10-20 Stuttgart 10- Leverkusen 10-19 Kaïsersl. 10- Hertha BSC 10-17 Freiburg 9- ENG EL A, Coventry - Arsenal 0-1, Derby - Leeds 2 Evertor, - Manchester United 1-4, Leic ter - Liverpool 1-0, Newcastle - West H; 0-3, Sheffield Wednesday - Southampl 0-0, Wimbledon - Blackburn 1-1, Middl brough - Nottingham 1-1. Stand: Aston Villa 10-22 Derby 11- Man. United 10-21 Newcastle 11- Arsenal 11-20 Wimbledon 11- Middlesbr. 11-17 Charlton 10- Chelsea 9-16 Everton 11- Liverpool 11-16 Sheff.Wed. 11- Leicester 11-16 Blackburn 11- WestHam 11-16 Nottingham 11- Tottenham 10-14 Coventry 11- Leeds 11-14 Southampt. 11- FRANKRI Sochaux - Montpellier 4-0. Stand aan ko Marseille 11-27 Auxerre 11- Bordeaux 11-25 Lyon 11- Rennes 11-23 Nantes 11- Monaco 11-20 Paris SG 11- ITAL Parma - Fiorentina 2-0, Roma - Udinese 0, Venezia - Bologna 0-2, Empoli - Peruj 2-0, Inter - Bari 2-3, Juventus - Sampdo 2-0, Piacenza-AC Milan 1-1, Salernitan Lazio 1-0, Vicenza - Cagliari 2-1. Stand: Juventus 7-16 Bologna 7 Fiorentina 7-15 Vicenza 7 Roma 7-13 Cagliari 7 AC Milan 7-13 Piacenza 7 Parma 7-12 Perugia 7 Lazio 7-10 Sampdoria 7 Barr 7-10 Empoli 7 Inter 7-10 Salernit. 7 Udinese 7- 9 Venezia 7 PORTUG, Porto - Salgueiros 4-1, Rio Ave - Beira l^j 1-1, Academica - Guimaraes 1-1, Cam( maiorense - Braga 2-0, Amadora - Fareri 2-1, Chaves - Alverca 1-1, Stand aan kop Sporting 9-21 Benfica Porto 9-19 Amadora Boavista 8-18 Salgueiros Leiria 9-18 Chaves schotlai Dundee - Hearts 1-0, Dunfermlin Johnstone 1-1, Rangers - Dundee Unil 2-1, Motherwell - Aberdeen 2-2, Kilm nock - Celtic 2-0. Stand aan kop: Rangers 12-24 Dundee Kilmarnock 12-23 Dundee Utd 12- Celtic 12-17 Hearts Johnstone 12-17 Motherwell 12- span Bilbao - Espanyol 2-2, Atletico Madrii Alavés 3-0, Barcelona - Sociedad 4-1, tremadura - Real Madrid 1-5, Betis - S< manca 1-0, Zaragoza - Valencia 1-4, portivo- Mallorca 1-1, Santander - Celta 2, Valladolid - Oviedo 2-1, Villarreal -Tei rife 2-5. Stand aan kop: R. Madrid 8-17 Atl.Madrid Mallorca 8-16 Valencia Barcelona 8-16 Deportivo Celta 8-14 Zaragoza Winst Vartekf varadzin anp Varteks Varazdin, donderdag t genstander van Heerenveen de tweede ronde van de Eui pacup voor bekerwinnaa heeft gisteren in de Kroatisc competitie een ruime zege b haald. Thuis won de ploeg trainer/speler Drazen Bes met 3-0 van Cibalia. Op ranglijst neemt Varteks m menteel de zevende plaats i met veertien punten uit |i duels. Croatia Zagreb, tege stander van Ajax in de Chat pions League, staat aan kop. Gascoigne maakt rentree in Premier League Juventus is de nieuwe lei der in de Serie A. De rege rend kampioen versloeg gisteren Sampdoria zonder de geschorsten Davids en Zidane, dankzij twee tref fers van Filippo Inzaghi. Fiorentina raakte zaterdag de leiderspositie kwijt door de 2-0 nederlaag bij Parma. Juve heeft nu zestien pun ten, één meer dan Fiorenti na. AS Roma en Milan vol gen op drie punten achter stand. rome anp/rtr Roma had geen kind aan Udi nese, 4-0. Bij Udinese zat Henry van der Vegt alweer op de bank, net als doelman Wapenaar, ter wijl Louhenapessy een vaste plaats op de tribune heeft. Milan kwam wederom niet tot winst. De ploeg keek zelfs lange tijd tegen een 1-0 achterstand aan en pas in de laatste minuut scoorde Maurizio Ganz de ge lijkmaker. De grootste verras singen van de zevende speel ronde waren de nederlagen van Inter en Lazio Roma. Inter ver loor thuis met 3-2 van Bari. Het was al de derde achtereenvol gende nederlaag van de club en trainer Simoni moet vrezen voor zijn baan. Ronaldo begon op de bank, Kanu mocht in de basis beginnen en Winter speel de als enige een goede wed strijd. Ronaldo kwam na de rust in het veld en scoorde meteen. Bari leidde toen al met 2-0, via Zambrotto en Masinga. Die maakte ook 3-1. Colonnese be paalde in de laatste minuut de eindstand op 3-2. Lazio-coach Eriksson moet óók vrezen voor zijn positie na het verlies van 1- 0 bij Salemitana door een goal van Di Vaio. Engeland Paul Gascoigne heeft na een af wezigheid van bijna een maand gisteren zijn rentree gemaakt bij Middlesbrough in de wedstrijd tegen Nottingham Forest (1-1). De speler verbleef zestien dagen in een kliniek om van zijn drankverslaving af te komen. Gazza speelde een redelijke wedstrijd, maar moest zich in de 78ste minuut vermoeid laten vervangen. Middlesbrough kwam in de 22ste minuut op voorsprong via Brian Deane en vlak voor tijd scoorde invaller Marlon Hare- wood de gelijkmaker voor Fo rest. Pierre van Hooijdonk, die vorige week na een afwezigheid van drie maanden bij Notting ham de training hervatte, kwam nog niet in actie. Manchester United is zater dag in de Engelse voetbalcom petitie via een ruime overwin ning uit bij Everton (4-1) koplo per Aston Villa tot op een punt genaderd. Voor Manchester, Mare Overmars neemt op snelheid een 'horde' van Coventry. Enkele ogenblikken later wordt een schot van de Arsenal-aanvaller gekeerd maar in de rebound door Anelka alsnog ingetikt. Die goal was genoeg voor de winst. foto ap met Jaap Stam in de basis, scoorden Yorke, Short, Cole en Blomqvist. Het uitduel van As ton Villa met Chelsea werd uit gesteld wegens hevige regenval. Mare Overmars blonk uit in de uitwedstrijd bij Coventry City, die Arsenal met 1-0 won. Den nis Bergkamp speelde niet van wege een blessure. Overmars zorgde met flitsen de acties voor verschillende kansen. Pas zo'n twintig minu ten na rust kreeg de vleugelspe ler een beloning voor zijn ar beid. Vanaf eigen helft begon hij aan een rush langs drie verdedi gers, met als afsluiting een schot op doel. Keeper Hedman kon de bal slechts keren, waar na Anelka attent was: 0-1 Robert Molenaar vertolkte eveneens een hoofdrol, namens Leeds United in dë uitwedstrijd tegen Derby County (2-2). Al na drie minuten veroorzaakte de Nederlandse verdediger een strafschop, die Stefan Schnoor benutte. Dertien minuten later al maakte Molenaar het goed door raak te koppen: 1 -1Kewell (Leeds) en Sturridge bepaalden de eindstand op 2-2. Ruud Gul- lit leed als trainer van Newcastle opnieuw verlies, deze keer in ei gen stadion tegen West Ham United: 0-3. Ian Wright (2) en Trevor Sinclaire velden het von nis. Spanje Lijstaanvoerder Real Mallorca heeft in de Primera Division te gen Deportivo la Coruna z'n koppositie verspeeld aan Real Madrid. Mallorca bleef steken op 1-1, terwijl de Koninklijke zaterdag fors uithaalde bij Ex- tremadura, 5-1. Real heeft nu een punt voorsprong op Mallor ca. Tenerife schreef geschiede nis in de Primera Division door voor het eerst in z'n bestaan vijf keer te scoren in een competi tiewedstrijd. De ploeg won met 5-2 bij Villarreal en neemt steeds meer afstand van de de gradatiezone. Ex-Vitesse-spits Roy Makaay, die vorige week zijn ploeg een punt bezorgde, maakte het eerste en het vierde doelpunt. Aad deMos verloor zijn tweede wedstrijd als coach van tweedeklasser Sporting Gijon, na de zege van vorige week. Koploper Numancia was in stadion Molinon te sterk, 2-0, waardoor Gijon laatste blijft met vijf punten. Real Madrid scoorde in zowel de eerste (Jami) als de laatste (Seedorf) minuut van de wed strijd. Tussen de twee goals in waren Savio, Hierro en Suker namens de Koninklijke succes vol. De treffer van Extremadura kwam op naam van Dure. Bar celona won, zonder Kluivert, in Nou Camp met 4-1 van Real So ciedad. Betis Sevilla, morgen opponent van Willem II in de UEFA-beker, won thuis met 1-0 van Salamanca. Sevilla speelde de eerste wedstrijd onder de nieuwe (en dit seizoen al vier de) trainer Javier Clemente. De winst was de eerste thuiszege van dit seizoen. Duitsland Door het slechte weer gingen zaterdag maar vier duels in de Bundesfiga door. Sobotzik maakte in de 32ste minuut het enige doelpunt in de wedstrijd Frankfurt - Bayem. De verlie zers zagen spits Jancker met een rode kaart inrukken. Bayem hield vijf punten voorsprong op 1860. De 'kleine' stadgenoot faalde tegen Wolfsburg door met 2-3 te verliezen. De club van Vanenburg stond na zeven minuten al achter door een rake strafschop van Dammeier. Di rect na mst werd het 0-2 door Baumgart. PaS zes minuten voor tijd maakte Schroth een doelpunt voor 1860. In het alles- of-niets slotoffensief versierde Wolfburg bij een counter een nieuwe strafschop. Kovacevic schoot raak. Hobsch maakte in de slotminuut nog 2-3. VfB Stuttgart, met Verlaat, won ruim van Vfl Bochum, 4-2. Akpoborie maakte twee doelpunten. BUITEitiLANDSVOETBAL

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 18