Droom Heerenveen duurt nog even voort Lieshout laat verstek gaan in Katwijk Sport 'igantisch afzien is heerlijk' Van Moorsel van de partij Advocaats Rangers winnen Van Hooijdonk weer welkom 'Varteks was beter dan ik had verwacht HEERENVEEN ANP Beter dan verwacht, zo trad de Kroatische club Varteks Varazdin Heeren veen gisteravond tege moet. Trainer Foppe de Haan van Heerenveen zei na afloop van de zege (2-1) op de Kroaten in de twee de ronde van de Europa cup voor bekerwinnaars dat hij de ploeg niet zo goed had zien spelen. De coach was afgelopen weekeinde naar Kroatië getrokken om de oppo nent aan het werk te zien. „Toen speelden ze veel minder, nu aanmerkelijk beter. Maar wij speelden zelf onder ons niveau. We waren te onrustig, met na me in de eerste helft. De afspraken werden niet na gekomen. De spelers moe ten doen wat de baas zegt. Dat deden ze voor rust niet. De baas is dus niet de baas. Anarchie", grapte De Haan, die geen oordeel wilde vellen over het resul taat. „Maar 2-1 is betel dan 1-1. Pas aan het eind van de rit zien we of het genoeg is. Of we de Kroaten onderschat heb ben? Misschien, dat weet ik niet." KATWIJK PIETER VAN DER VLIET Het lege parkeerterrein voor de Katwijkse sporthal Cleijn Duin gaf al aan dat binnen in de hal niet die dingen gebeurden, die moesten gebeuren. Voor de tweede keer deze week stond de wedstrijd in de final four- competitie van het vrouwen basketbal Grasshoppers - Lies hout op het programma, maar tot een duel kwam het niet. De Katwijksen waren er wel, de landskampioen van het seizoen '96/'97was er niet. De wedstrijd (uitslag 61-58) was opnieuw vastgesteld door de bond (NBB), omdat Lies hout protest tegen de uitslag had aangetekend. Door fouten op het wedstrijdformulier meende Lieshout namelijk za terdagavond te weinig punten te hebben gekregen. De NBB besliste dat het duel Brabantsen krijgen twee punten in mindering gisteravond opnieuw moest worden gespeeld, maar de ma nier waarop de betrokken clubs geïnformeerd waren, verdiende in de ogen van Lieshout be stuurlid Toon van Moorsel geen schoonheidsprijs. En dus weigerden de Brabanders af te reizen naar het vissersdorp. „Het is toch belachelijk dat we op woensdagavond om acht uur 's avonds te horen krijgen dat we de volgende avond naar Katwijk moeten om de wed strijd over te spelen", reageert Van Moorsel fel. „Zonder enige vorm van overleg werd er ge woon eventjes besloten dat wij maar moesten komen opdra- De kwade genius in deze soap is volgens Van Moorsel NBB-bestuurder Ben Wassink, lid van de wedstrijdcommissie. „Die trekt zich nergens wat van aan en beslist maar", vervolgt Van Moorsel zijn betoog. „Vol gens mij is hij niet eens beslis singsbevoegd. Hij denkt zeker dat hij met professionals te ma ken heeft, maar onze speelsters werken gewoon en het is mede daardoor dat wij geen repre sentatieve ploeg op de been kunnen krijgen. Hij had toch ook fatsoenlijk kunnen overleg gen over een speelavond?" Het niet verschijnen in Kat wijk komt de ploeg uit Lieshout duur te staan. Er worden op het totaal van de Brabanse ploeg twee punten in mindering ge bracht. Lieshout verspeelt hier door de koppositie in haar poule en dat zou ze wel eens een plaats in de final four-fina le kunnen kosten. „Dat interesseert ons alle maal niks, want we gaan in be roep tegen deze gang van za ken. Ik heb dit ook met onze sponsor besproken en die is het helemaal met ons eens. Dit is werkelijk het toppunt van ama teurisme. De fout met dat for mulier lag niet bij ons. maar we moeten wel de gevolgen dra gen. Zo werkt dat in onze ogen niet. In het uiterste geval trek ken we ons terug uit de compe titie, want \\fe zijn dit amateu ristische gedoe bij die bond meer dan zat", besluit de getergde Van Moorsel. De speelsters van Grasshop pers maakten er bij afwezig heid van de Brabantsen maar een reguliere trainingsavond van. Coach Martin Hoekstra kon er niet echt mee zitten en wilde niet veel kwijt over het vervolg. „Ben Wassink zit hier in de kantine en die mag be slissen wat er nu verder gaat gebeuren. Volgens mij snijdt Lieshout zichzelf enorm in de vingers." Volgens Wassink is het be sluit om gisteravond te spelen genomen omdat er geen ande re mogelijkheden waren. „In de komende weken is geen ruimte meer om deze wedstrijd alsnog te spelen. Beide clubs moeten nog drie wedstrijden in de final four competitie spelen en het finale weekend is nu eenmaal ge pland in het weekend van 6 en 7 november. We zullen komen de maandag met het bondsbe- stuur overleggen hoe we deze zaak afhandelen. Wassink had niet de behoefte om inhoudelijk te reageren op de uitspraken van Van Moorsel. „Het Üopt dat we wel vaker met elkaar in de clinch hebben gelegen hebben, maar ik wens geen commentaar te geven op de uitlatingen van meneer Van Moorsel."\. intainbiker Peter Reitsma favoriet op Beach Classic ipen tot je zo kapot zit, bijna van je mountain- alt. Een loodzwaar zand- irs, guur weer. Voor Peter zijn het de ingrediën- 11 een favoriete maaltijd, is verschijnt de 30-jarige k immer overmorgen vol trek aan de start van de Beach Classic. De v0 irace van Scheveningen Noordwijk en terug jak He de coureur van het Lis- an,! RTV De Bollenstreek in n lande jaren uitstekend, is plaats bij de eerste vijftien keer mogelijk", voorspelt Maina staat ondanks zijn leef- boek als een talent. Zelfs net zicht op een (semi- j0e( arrière. Maar het ontbrak 't je lot op heden aan een stok wei de deur om zich hele- he tan de sport over te geven, lai en hartslagmeter of trai- ehema's moet de gebo- oi elsenaar nog steeds niets i n en Reitsma is zijn eigen ui ider tijdens de dagelijkse igsarbeid. Hoe amateuris- de Hillegommer ook te 3 h gaat, in 1997 eindigde hij Erik Breukink, die zijn ofifrière met de Brinta ij j( (Classic afsloot. 5 00 ten eigenlijk bij toeval dit ije binnengerold, want ik jat net uit één van die wieler- reei" M t mijn broer reed ik jcel ertochten. De Waalse Pijl, 1 lastenaken-Luik. Een bergop fietsen en dan ik vaak op de top te in op de rest. In 1992 - vasfc pas mijn tweede jaar als j iehouder - ben ik op ver- tige ^-amateur geworden, om- jnj| Ie Bollenstreek promotie- at 1 etitie moesten rijden." Sb Hg criteriums in een jaar. elf 'as voor de gedreven ren- uiil Mi korte periode de nor en te zaak van de wereld. winnen deed Reitsma op ■riff? slechts één keer, in juni toen hij de Ronde van Vreeland op zijn naam schreef. De keuze voor de all terrain bike, de ATB-fiets, was logisch: „Ik had al die rondjes rond de kerk wel gezien. Bovendien boekte ik nauwelijks progressie. Ik ben me gaandeweg helemaal gaan concentreren op het mountainbiken. Vorig jaar schreef Reitsma de eerste veelzeggende podium plaats op zijn magere palmares bij: derde op de Ginkelse Heide achter triatleet Rob Barel en Jan Weevers, winnaar van de Brinta Beach Classic van 1997. De cy clist legt zichzelf graag een ui terste inspanning op, maar acht daarbij een voldaan gevoel noodzakelijk. „Ik ga soms erg ver. Dan zie je 't zwart voor ogen en begint alles wat in je li chaam zit pijn te doen. Maar gi gantisch afzien is heerlijk. Je komt eerst dat punt van bijna- verzuring tegen. Dan moet je een weg vinden om je daar doorheen te kunnen rijden." „Je moet tijdens de Brinta Beach Classic aan één stuk door tempo kunnen rijden. Maar aan afstappen denk Uc nooit. Ik ken mijn eigen lichaam gelukkig erg goed. Dat harde karakter vind ik het mooie van mountainbiken. Je kunt je achter niemand ver schuilen. Eerlijk voor je presta tie knokken en ook nog in een fraaie omgeving: dat spreekt me aan." De Brinta Beach Classic, met drie- tot vijfduizend deelnemers (merendeels recreanten) verre weg de grootste mountainbike wedstrijd van Nederland, is steevast één van de richtpunten van Reitsma. De Hillegommer acht een plaats bij de top-vijf- tien haalbaar, ondanks inschrij vingen van gevestigde namen als Adri van der Poel, Maarten den Bakker en de Franse we reldkampioen mountainbike Christoph Dupouey. Tijdens de door storm loodzware editie van 1996 finishte Reitsma als 33ste: een klassering die een persoonlijke sponsor opleverde. En vorig jaar kwam hij op de Scheveningse boulevard achter een handjevol beroepsrenners en semi-profs - onder wie Bart Brentjens (tweede), Michael Boogerd (derde) en Aard Vier houten (tiende) - als 18de bin nen. „Gelukkig rijden we nu met een chip, want ik verloor bij de start nog veel tijd, omdat ik zo'n vijfhonderd man voor me had staan." Met zijn vorm zit het goed, zo bleek afgelopen zondag in Giet en. Reitsma werd - op acht mi nuten van winnaar Brentjens - 15de in de sterk bezette Holland Casino Hondsrug, Classic. De mountainbikesport is in Neder land in opkomst. Pas nu begint de fulltime distributiemedewer ker dan ook stilletjes na te den ken over professionele begelei ding. „Kijk, je kunt je brood nog steeds nauwelijks verdienen met het mountainbiken. Maar ik heb wel de ambitie om ver te komen. Dat kan ook nog mak kelijk, want de toppers zijn alle maal zo halverwege de dertig. Ik rijd rond op een fiets die nog al tijd twee kilo zwaarder is dan die van de profs. En toch zit ik al dichtbij ze. Met een goede coach zou ik wellicht meer uit mezelf kunnen halen. Leontien van Moorsel is de grootste publiekstrekker in de vierde Beach Classic, die zon dagmiddag om 12.00 uur begint voor het Kurhaus in Schevenin gen. De wereldkampioene tijd rijden rijdt de 5.6 kilometer over het strand tot Noordwijk en weer terug met onder anderen Leon van Bon en Nederlands kampioen Michael Boogerd. Olympisch kampioen moun tainbike Bart Brentjes heeft zich ook ingeschreven. Peter Reitsma: „Ik ga soms erg ver. Dan zie je 't zwart voor ogen en begint alles wat in je lichaam zit pijn te doen. Maar gigantisch afzien is heerlijk.foto hielco kuipers EC BEKERWINNAARS Dick Advocaat heeft gisteren succes geboekt in het toernooi om de UEFA Cup. Glasgow Rangers zegevierde in de eerste wedstrijd van de tweede ronde bij Bayer Leverkusen met 2-1. Giovanni van Bronckhorst maakte in de 45ste minuut het eerste doelpunt. Jo hansson zorgde in de 64ste minuut voor 0-2. Bayer, met Erik Meijer in de basis, kon pas in de laatste minuut tegenscoren door Rei- chenberger. Bekerhouder Chelsea kwam op eigen veld tegen FC Kopenhagen niet verder dan 1-1. Goldbaek verraste Ed de Goey met een hard schot na een fout van Wise. In de laatste minuut maakte de Franse international Desailly nog gelijk. Na de uitscha keling van Paris Saint-Germain ging Maccabi Haifa in de tweede ronde door met stunten. De Israëlische club scoorde binnen een kwartier in de uitwedstrijd tegen SV Ried door Mizrahi. De Oosten rijkse bekerwinnaar boog de achterstand nog wel om naar de 2-1 winst met goals van Strafner en Sliwowski. Apollon Limassol zette Panionios, nota bene in Athene, op een achterstand van 0-2 door doelpunten van Spoliaric. De Griekse club kwam na rust los en zegevierde met 3-2. niet de verwachte versterkingen gehaald, vond de aanvaller. De Brabander heeft eerder laten weten wel bereid te zijn om weer met de clubleiding van Nottingham Forest aan de tafel te gaan zitten. Ploeggenoot Ste ve Stone heeft voorzitter Wray aangeraden het contact met Van Hooijdonk op te nemen. „Binnen de club heerst de vaste overtuiging dat Pierre binnen kort weer bij Forest zal voetbal len. Wat hij heeft gedaan, was fout. Hij heeft ons bedrogen en heeft daarvoor zelf moeten boe ten." Voorzitter Nigel Wray acht de mogelijkheid aanwezig dat Pier re van Hooijdonk terugkeert bij Nottingham Forest. De Neder landse international moet wel de eerste stap voor toenadering zetten, zo liet hij weten. Van Hooijdonk had gisteren in Mon te Carlo een gesprek met living Scholar, de zaakwaarnemer van de Engelse club. Van Hooijdonk weigerde dit seizoen voor Not tingham Forest uit te komen. De Engelse club had na de te rugkeer in de Premier League ;entenis Boogers en Gentile pAM» Marco Boogers en Marco Gentile hebben gisteren ld dat ze zaterdagnacht een 29-jarige Volendammer heb- dshandeld. De twee voetballers van Volendam hadden isterochtend gemeld op het politiebureau in Purmerend, ia ze verhoord werden en vervolgens ingesloten, 's Avonds ;n ze alsnog op vrije voeten gesteld nadat ze in een tweede or de mishandeling hadden bekend. Naar aanleiding van kentenis en de eerdere getuigenverklaringen wordt een i- verbaal opgemaakt. Of het duo zal worden vervolgd is iet bekend. Boogers en Gentile gingen zaterdag na de wed- tegen Veendam met hun vrouwen het centrum van Volen- 1 n, waar ze rond twee uur een man tegen het lijf liepen die bui tekeerging tegen hen. Als reactie op zijn opmerkingen de Volendammer in elkaar geslagen door Boogers en Gen- larbij brak het slachtoffer een pink en liep hij beschadigde frrin d op. Maandag deed hij aangifte van mishandeling. Of de ten naatregelen neemt tegen de twee spelers, is vooralsnog ugs ekend. ine >Jo' overleden aan epilepsie ana Verstikking tijdens een epileptische aanval door een .j^ nafwijking. Zo luidt de doodsoorzaak van de 38-jarige oud- Florence Griffïth-Joyner. Een lijkschouwing in Santa Ana, irnië, heeft dit uitgewezen. De autopsie hielp speculaties te tdrukken over het gebruik van prestatiebevorderende mid- ^door 'Flojo', de snelste vrouw ter wereld. Haar wereldre- op de 100 en 200 meter uit 1988 staan nog steeds. Ver ende dopingdeskundigen en atleten suggereerden dat de versterkende middelen haar hart ernstig hebben verzwakt, th overleed in de nacht van 20 op 21 september. les! "e 1 Bos supersnel op Inzeil [tin| Jan Bos heeft het schaatsseizoen geopend met een baan- lele d in Inzeil. De wereldkampioen sprint legde gisteravond de chti ieter af in 36,06 seconden. Dat is 0,43 sneller dan het oude ken d. De 23-jarige Bos won ook de 1500 meter, in 1.52,24. si leybalwinst en -verlies tegen Italië De Nederlandse volleyballers hebben gisteren in Arn- n aJhet tweede oefenduel met Italië met 3-2 gewonnen: 4-15 9- i -5 15-5 15-11. De Italianen toonden zich het sterkste in de twee sets. Daarna kwam de wederopstanding van Oranje, beslissende set vol spanning bleek Nederland met 15-11 te e m Voor de de Nederlandse vrouwenvolleybalploeg was er in batl eede oefenwedstrijd tegen Italië een nederlaag. De ploeg hi ondscoach Pierre Mathieu ging met 2-3 onderuit: 9-15 15- -5 15-12 8-15. Oranje won woensdag het eerste duel wel, fl. V: Geen protest, wel een brief )ven PSV zal geen protest bij de UEFA indienen tegen het nnen van het tweede doelpunt van FC Kaiserslautern in de 1 ïpions League-wedstrijd van woensdagavond. De Duitsers len het duel in Eindhoven met 2-1 door een doelpunt van f ie in de 82ste minuut, maar onduidelijk is of de bal werke- 11 /er de lijn is geweest. PSV betwijfelt of de assistent-scheids- uw er wel heeft kunnen waarnemen of de bal de doellijn is ge- 'm ferd. De Franse scheidsrechter Alain Sars liet in eërste in- ie gewoon doorspelen, maar keurde de treffer later op ad- zijn assistent goed. ;nJa derzoek naar mes-incident Baggio De Poolse politie is een onderzoek gestart naar het inci- tijdens de UEFA-bekerwedstrijd Wisla Krakau - Parma van 2 lag, waarbij de Italiaanse international Dino Baggio door akmes werd getroffen. Een hoofdwond moest met vijf ov tingen worden gedicht. Volgens Parma kreeg Baggio een les op het hoofd. Wisla Krakau wilde niet verder gaan dan teentje. Televisiebeelden van de RAI konden geen duide- ade id verschaffen, maar de eerste verklaring leek daaruit aan- st, flijker dan de eerste. Baggio werd kort aan de zijlijn behan- maar kon het spel vervolgens hervatten. Prachtdoelpunt Johan Hansma zorgt voor magere zege De droom van Friesland komt nog even niet uit. Heeren veen in de kwartfinales van de Europacup II, dat zou wat zijn. Ware het niet dat de formatie van Foppe de Haan na de uiterst magere thuiszege tegen Varteks Varazdin (2-1) uit Kroatië daarvoor nog heel wat moet doen. Heeren- veen stelde Friesland gisteren teleur, met een matig duel en een klein resultaat. Jeffrey Talan, geblesseerd aan een hamstring, testte zichzelf in de warming-up, maar was niet fit genoeg. Boudewijn Pahlplatz nam de plaats van de neo-inter- national in. Goed ging het ech ter niet met de formatie van De Haan. De Friezen begonnen on rustig en hadden moeite met de speelwijze van hun opponen ten, die in een 3-5-2-systeem opereerden. Soms zelfs liepen er zes middenvelders, als aan voerder en spelmaker Miljenko Mumlek zich liet terugzakken vanuit de spits. Zijn collega-aanvaller, Veldin Karic, was een plaag voor verde diger Tieme Klompe, die na twintig minuten moest toestaan dat de langharige technicus zijn eerste twee grote kansen kreeg. Zo zorgde Varazdin, vooraf aan gekondigd als puur verdedigen de ploeg, voor het eerste gevaar. Heerenveen zette er voor rust twee kansjes tegenover, voor Radomski en Dennis de Nooij- er. De Kroaten, voor de tweede maal in de 67-jarige clubhistorie actief in de Europacup voor be kerwinnaars, maakten een be hoorlijke indruk, op doelman Solomun na. Karic en Mumlek waren technisch sterk en moei lijk van de bal te krijgen. De Friese defensie reageerde niet zelden paniekerig als de Kroaten weer kwamen opzet ten. Aan de andere zijde, in de aanval van Heerenveen, verliep het lange tijd erg rommelig. De Nooijer was te geïsoleerd, Sa- mardzic en Pahlplatz kwamen nauwelijks in het spel voor. De Haan greep dan ook in tij dens de pauze door Pahlplatz te wisselen voor El Khattabi. Meer kon de trainer op dat moment nog niet doen. Zijn collega Dra zen Besek kon meer invloed uit oefenen. De 35-jarige speelde zelf mee, als verdediger. De spe ler/trainer liet desondanks de aanvoerdersband aan Mumlek. Hij was het ook die de ope ningstreffer van Dennis de Nooijer teniet deed via een prachtige vrije trap. Nadat De Nooijer had ge scoord, kreeg de thuisploeg eni ge tijd inspiratie. Het resulteer de in een identieke kans voor De Nooijer, een minuut later. Deze keer richtte de oud-Spar taan op het lichaam van Solo mun. Elf minuten later was het alweer 1-1. Niet eens onterecht. Heerenveen speelde vooral in de eerste helft veel te slordig en ongeorganiseerd om aanspraak te kunnen maken op de winst. Dat ze die toch kreeg, was te danken aan stofzuiger Johan Hansma, die vlak voor tijd de Hansma (links) in duel met Karic. Rechts Mumlek (10) en De Visser. foto reuters bal van afstand maar eens op de schoen nam. Het projectiel vloog zo de kruising in, 2-1 Hoewel Heerenveen de han den vol had aan de vrij onbe kende opponent, bleek Varteks toch ook geen topploeg. In de Kroatische competitie is de club in opkomst, maar nog altijd middenmoter. In de eerste ron de van het Europacuptoernooi had Varteks twee maal met 1-0 gewonnen van Ruda Velenje uit Slovenië. Heerenveen had met het Poolse Amica Wronki (3-1 en 0-1) evenmin een tegenstan der van formaat gekend. Voor de uiteindelijke winnaar na twee confrontaties valt te vrezen voor de volgende ronde, de kwartfinales. Om die te overleven zullen beide ploegen voor maart een metamorfose moeten onder gaan. Heerenveen zag dat ge zien het eigen programmaboek gisteren zelf ook in. In de duizenden drukwerken stond vermeld dat met de kwartfinales een droom zou uit komen, waarna een 'te zware tegenstander' wacht. SC Hccrcnvccn: Vonk; Radomski, Gé- rard dc Nooijer, Klomne en Mitrita; Houttuin (71. Gusatu), Hansma en De Visser; Pahlplatz (46. El Khattabi), Dennis de Nooijer en Samardzic.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 21