Davids praat weer met de pers It Sport Herbert Neumann herenigd met Vitesse venport lost Hingis tachtig weken af Twee kopmannen en drie beschermde renners bij profs -DAG 10 OKTOBER 1998 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-5356463 I praat met Spelbos |am« Ronald Spelbos is de voornaamste kandidaat om Neumann als trainer van NAC op te volgen. Beide par- Jbben inmiddels met elkaar gesproken. De oefenmeester, penteel niet aan een vereniging is verbonden, was tussen ,a 1995 ook twee seizoenen bij de Bredase club werkzaam, yliet hij toentertijd voor Vitesse, waar Neumann ook al zijn nger was. Na FC Utrecht, waar hij zijn contract niet uit- ftingeerde Spelbos (44) tijdens het wereldkampioen- /oetbal in Frankrijk als scout voor Guus Hiddink. nte l> Oranje ruim langs Israël j. Han Berger heeft gisteravond in Tilburg op prettige wij- jjerste serieuze interland als bondscoach van Jong Oranje maakt. Zijn ploeg won in het stadion van Willem II de tegen Israël met een aardige sco- Alle doelpunten vielen pas na de rust. Kiki Musampa, Jan ea*'|oor of Hesselink en John de Jong scoorden, etgi hedü langer uit roulatie jam» Ajax kan nog eens vier tot zes weken niet beschik- ix libero Dahny Blind. De 37-jarige aanvoerder onderging n in het Amsterdamse VU-ziekenhuis een kijkoperatie rechterknie. Daarbij is een deel van de buitenmeniscus lerd. Blind viel 20 september in de thuiswedstrijd tegen jafschap (1-1) geblesseerd uit. erlandse menners eerste (del vivaro» Nederland heeft tijdens het WK vierspannen ing in het landenklassement na twee onderdelen, de dres- 1 de marathon. De menners hebben in Pratoni del Vivaro inge voorsprong op Duitsland (tweede) en Zweden (der- het individuele klassement is Ton Monhemius de beste ander. Hij staat vierde. Tweevoudig uud-wereldkampioen id Chardon is vijfde, Ad Aarts 16de en Harry de Ruyter De Zwitser Werner Ulrich heeft de leiding. aans podium bij de neo-amateurs ^GIIurg De Italianen hebben het wereldkampioenschap van -amateurs opnieuw gedomineerd. Evenals twee jaar gele- Lugano bezetten de Zuid-Europeanen het complete po- van Basso behaalde de titel. Na een traject over 170 kilo- ycwam hij alleen aan bij de finish. Zijn teamgenoten Rinal- ientini en Danilo Di Luca sprintten naar het zilver en ,ó#^Karsten Kroon was de beste Nederlander op de 22ste ite winst voor Bax ind» De zaalvoetballers van Bax hebben hun eerste over- g in de eredivisie behaald. Na vier verliespartijen waren rhouters in Roermond Fermonia Boys de baas: 4-2. Hans Erwijk opende de score. In een overtalsituatie maakte de ub gelijk. Een rode kaart voor keeper Marijn Mokveld leek ~het eten te gooien. Met Kees van Tongeren op doel bleef ^ftter de betere. Edwin Toet bracht zijn ploeg opnieuw op 1-2. Toen ook de doelman van Fermonia Boys werd was de strijd gelopen. Hennie Koet en Herman van LTjk zorgden voor een veilige voorsprong, waarna de gasthe- Bbe een keer tegenscoorden. fig) '82 verloor in de eerste divisie thuis met 6-3 van Sparta wa !ploeg uit 't Zand stond met de rust al-2-1 voor. Robert de cans van As en David van der Ing scoorden voor de Leide- ctco ietbalsters Leiderdorp zegevieren IQRPDe basketbalsters van BV Leiderdorp hebben een richjap richting final four gezet. De ploeg van Martin Feitsma, son(van blessures herstelde zusjes Birthe en Renske van der jerl^on in en van Hoofddorp: 64-46. Leiderdorp speelde niet naar zette met twee tussensprints de wedstrijd naar zijn n de 15de minuut liepen de roodhemden uit naar 11-25. (24-31) deelden de bezoekers de genadeklap uit. In de ^inuut was de marge voor Hoofddorp onoverbrugbaar: van Zegveld en Lonneke Bransz tekenden voor LS^ten. Sandra Wagemaker en Renske van der Voort volgden jpunten. ikers op jacht naar medaille De Nederlandse schaakploeg lijkt net op tijd in vorm ge- I Ibij de Olympiade in Elista. Na de 3 1/2-1/2 overwinning jatië volgde gisteren een fraaie 3-1 tegen het sterke Israël. üe ploeg nog maar enkele ronden geleden tussen de in veertig en vijftig bivakkeerde, deelt Nederland nu de ilaats en zijn er zelfs reële uitzichten op een medaille. Te- aël won Jeroen Piket van de onzekere Sutovsky die, in ge- n stelling, in tijdnood kwam. John van der Wiel remiseer- Psakhis. 1 Ise gewichtheffer verbetert record d Leidenaar Henk de Tombe heeft een goede prestatie zet op het EK gewichtheffen voor junioren in Sofia, Bulga- het trekken kwam de 20-jarige Leidenaar gisteren tot 'e o, bij het stoten tot 127. Het totaal van 225 kilo betekende s uw Nederlands record. De prestatie leverde geen medail- enonaar de Leidenaar eindigde'wel bij de eerste tien. De lid van LKV De Spartaan is een van de drie Nederlandse mers op het EK. y )t anp/sip Davenport prijkt maan- enaan de wereldrang- le tennissters. De Ame- dit seizoen onder ieriiinares van de US Open, 8-jarige Martina Hingis ig weken leiderschap af. atserse leverde gisteren toernooi in de Duitse 'ilderstadt eigenhandig digde punten om eerste n in. De titelverdedig- )g er in de kwartfinale nd uit tegen de Belgi- minique van Roost: 3-6 141 Davenport, tennisprof 1 maar geboren in een ,ecjlfamilie, ging een grote vervulling. „Ik heb er al van gedroomd ooit beste van de wereld te ich blijft haar nog iets te over. „Ik wil evenals Rios door een toer- e bovenaan de wereld- komen." Door in Fil- van Nathalie Tauziat te (7-6 7-5) behield ze die Jport, 1,89 meter lang gebouwd ook al is ze de piaanden tot haar grote 4n vijftien kilo afgeval- Spelers roemen 'mens' Jorge, maar taalprobleem maakte zijn missie onmogelijk arnhem »gpd De spelers van Vitesse vonden elkaar giste ren in een eensluidend standpunt. Geen kwaad woord over Artur Jorge, die op het menselijke vlak in Arnhem louter vrienden heeft gemaakt. Maar door zijn gebrekkige Engelse taalvaardigheid kon Jorge zijn pu pillen nooit op voetbaltactische diepgang trakteren. Daarom, zo luidde het eensge zind, was het voor alle partijen het beste dat de Portugese trainer naar Paris Saint Ger main verkaste en werd opgevolgd door de van NAC overgenomen Herbert Neumann. „Het belang van de taal is duidelijk naar boven gekomen", stelde Arco Jochemsen. „Jorge kon in het Engels niet precies aange ven wat hij wilde. Hij kon niet tot de finesse van het spel doordringen. De grote lijnen van het voetbal, die ken ik wel. Maar het zijn juist de details die iemand je moet overbrengen, wil je een betere voetballer worden. Artur Jorge is een intelligente man, dat is zeker. Maar je hebt gezien hoe be langrijk taal kan zijn. Daarom denk ik dat zijn vertrek naar Paris Saint-Germain ook voor Jorge de ideale oplossing is." En Sander Westerveld: „Het is binnen Vi tesse al vaker gezegd. We hebben in poten tie een heel goed team, dat eigenlijk geen trainer nodig heeft om te presteren. Een trainer kan wel het laatste zetje geven naar de top. Jorge kon dat niet, door het taalpro bleem. Misschien kan Neumann het wel." De doelman heeft de eerste kennisma king met de visie van Neumann reeds ach ter de rug. „Ik hoorde vandaag dat we op de club geen cola meer mogen drinken, dat we geen ham en vleeswaren voor de wedstrijd mogen eten, en dat er niet meer op gebak getrakteerd mag worden. Als nu iemand ja rig is, zullen we wel crackers met kaas krij gen. Dat kan ook wel eens heel goed zijn voor een aantal van ons." „Ik vind het jammer dat hij weg is ge gaan", zegt Louis Laros. „Ik kon het uitste kend met hem vinden. Als je hem zo van man tot man sprak kon je wel goed met hem praten en dan leek hij ook heel ont spannen. Hij gaf mij vertrouwen en onder hem ben ik weer opgebloeid en speel ik nu weer in de basis. Jorge sprak met me en ver geleken met Ten Cate was dat een wereld van verschil. Die sprak nooit met me." Marian Zeman is één van de spelers, die eerder met Herbert Neumann gewerkt heeft. De Tjechische verdediger en de Duit se trainer werkten een jaar samen bij de Turkse club Istanbulspor. Zeman: „Hij was bij Istanbulspor de opvolger van Leo Been hakker en heeft die club ruim een jaar ge traind. Uit die tijd heb ik alleen goede erva ringen met hem. Toen we vanmorgen (vrij dag, red.) hoorden dat Neumann de nieuwe trainer werd, kwamen in de kleedkamer alle spelers naar me toe. Ik kan alleen maar po sitieve verhalen over Neumann vertellen. Het klopt dat hij veel aan conditietraining doet. Dat schijnt typisch Duits te zijn." „Hij had bij Istanbulspor ook veel aan dacht voor de discipline. Dat moet in Tur kije ook wel, want als de spelers daar iets te veel vrijheid krijgen nemen ze een loopje met de trainer. Hier in West-Europa zijn de spelers veel professioneler. Ja, ik ben blij dat Neumann trainer van Vitesse wordt. Ik heb onder hem ook altijd gespeeld." „Toch is het ook jammer dat Artur Jorge weggaat. Maar we wisten dat hij hier niet helemaal gelukkig was. Ja, dan kom je weer op het taalprobleem terecht. Je kon vaak aan zijn gezicht zien dat hij iets wilde zeg gen, maar daarvoor de juiste woorden niet kon vinden. Ik vond het bijzonder aan hem dat hij altijd positief was. Ook als we slecht speelden, praatte hij over de zaken die goed waren. Jorge is een prima mens." „Het klopt dat zijn trainingen niet afwis selend waren. Er werden heel veel partijtjes gespeeld. Elke dag stond er een partij op het programma. Vandaag hebben Jan Jong bloed en Edward Sturing de training geleid. Wat we gedaan hebben? Een partij, haha." De nieuwe en de oude trainer van Vitesse. Herbert Neumann (links) en Artur Jorge gaven gisteren een gezamenlijke verklaring over de trainers wisseling in Arnhem. foto opd/vincent jannink Bondscoach benoemt rebel van '96 tot vice-aanvoerder SCOREBORD Oranje is bij aanvang van de oefencampagne voor EURO 2000 geheel in het nieuw gestoken. Een nieu we start, een nieuwe bondscoach, een nieuwe ploeg en, sinds gisteren, ook een nieuwe vice-aan- voerder, niemand minder dan Edgar Davids, de meest besproken interna tional van de laatste jaren. noordwijk gusbert spierenburg gpd-verslaggever Met de selectie van vijf debu tanten voor de twee oefenwed strijden tegen Peru (vanavond) en Ghana (dinsdag) baarde de bondscoach vorige week al het nodige opzien. Even opmerke lijk was gisteren de maatregel van Rijkaard om de rebel van '96 in de hiërarchie van de na tionale ploeg omhoog te stu wen. Al wilde de opvolger van Hiddink er in Noordwijk, tijdens een persconferentie, absoluut niet gewichtig over doen. „Ik heb het de spelersgroep voorge steld en het punt is aangeno men. Ik ben er tevreden mee en verder blijft Frank de Boer ge woon onze aanvoerder." Het blijkt niet louter een pa pieren functie te zijn waarvoor Davids is gevraagd. De reserve aanvoerder zal, benadrukte Rijkaard gisteren, voortaan steeds in het nauwe overleg met de aanvoerder .en de bonds coach worden betrokken. Als vice-voorzitter neemt Davids het werk over van Ronald de Boer. De broer van Frank kon de beslissing van de coach alles zins billijken. „In wezen vertolkt Frank nu toch al mijn stem: wij zijn twee zielen, één gedachte." Het besluit van Rijkaard om het voormalige enfant-terrible van Oranje met een verant woordelijke en deels leidingge vende rol te belasten, had wel licht ook een diplomatieke kant. Teammanager Hans Jorritsma, het grote brein achter de scher men, ontkende die veronder stelling met klem. „Als deze be slissing om diplomatieke rede nen zou zijn genomen, zou Da vids daarmee onrecht zijn aan gedaan." Volgens bondscoach Rijkaard is Davids in aanmer king gekomen, vanwege diens flitsende optreden op het we reldkampioenschap, deze zo mer in Frankrijk. Edgar is een jongen die het voortouw kan nemen. Voor hem is het mo ment aangebroken zich te ma nifesteren." Op sportieve gronden valt er op' de benoeming nauwelijks iets aan te merken. Davids was op het WK de uitblinker en de smaakmaker van de nationale ploeg. Van geheel onbesproken ge drag is de ex-Ajacied echter niet. In het verleden maakte hij deel uit van een jonge, ambi tieuze groep, voornamelijk don kere internationals - de zoge noemde kabel - die door hun onstuimigheid nogal eens bots te met de teamleiding. Op het EK van 1996 leidde dat nog tot een scheur in het nationale elf tal en, in het geval van Davids, tot een rel met de bondscoach. De middenvelder beschuldigde Hiddink in een recalcitrante bui openlijk van vriendjespolitiek en kon onverrichterzake naar huis. Voor het eerst sinds bijna twee en een half jaar sprak Da vids gisteren weer met de va derlandse journalisten. Het was een hernieuwde kennismaking. Sinds het geruchtmakende inci dent in Engeland had 'Edje Pit bull' niemand meer te woord gestaan. Hij meende in de kri tieken door zijn landgenoten onrechtvaardig te zijn behan deld. Z'n rentree in Oranje, afgelo pen zomer in de aanloop naar het WK in Frankrijk, veranderde niets in zijn houding. Provoce rend sprak hij tijdens perscon ferenties vóór en na afloop van de WK-interlands wél met de Italianen. Als vice-aanvoerder deed Da vids gisteren verrassend z'n plicht, tegen wil en dank overi gens. „Communiceren met de pers is nu één van mijn verant woordelijkheden geworden." Op de vraag van de bondscoach of hij beschikbaar was, had hij eerst wel een paar dagen moe ten nadenken. „Ik vind het al met al een grote eer en een be vestiging van mijn kwaliteiten." Beurtelings onderhield Da vids zich in Noordwijk met de vertegenwoordigers van radio, tv en schrijvende pers. Verlegen maar stijlvol zette hij een streep onder het verleden. „Wat ge weest is, is geweest. Ik moet ook verder. Ik vind niet dat ik dooi de Nederlandse journalisten netjes ben behandeld. Mis schien is het ook niet juist ge weest van me om iedereen over één kam te scheren. Maar ik moest nu eenmaal één lijn trek ken. Fundamenteel heb ik niets tegen de pers in het algemeen. Bij Juyentus sta ik zelfs altijd als eerste de journalisten te woord." Er lonkt een mooie uitdaging, oefenen voor het grote doel: over twee jaar Europees kam pioen worden in eigen land. „Voor iedereen is Nederland de grote favoriet. Ik verwacht dat wij die druk aankunnen." te muis bereikt halve finale Sjanghai ng,| len, is de achtste nummer één sinds de invoering van de com puterranglijst op 3 november 1975. Chris Evert, Martina Na- vratilova, Tracey Austin, Steffi Graf, Monica Seles, Arantxa Sanchez Vicario en Hingis gin gen haar voor. Van hen stond de Duitse Graf in totaal het langst bovenaan, 377 weken. Navratilova, eerst als Tsjechos- lowaakse later als Amerikaanse, hield het 331 weken vol. Hingis, die al enige tijd een uitgebluste indruk maakte, deed niet moeilijk over haar dubbele nederlaag, direct tegen Van Roost, indirect tegen Da venport. „Lindsay heeft een uit stekend seizoen gedraaid en de ze positie verdiend. Ze hoort daar gewoon", zei Hingis. Ze kan overigens volgende week al terugslaan en de rollen weer omdraaien door in eigen land het toernooi van Ziirich te win nen. „Ik zal proberen de eerste plaats op de wereldranglijst zo snel mogelijk te heroveren." Paul Haarhuis bereikte de halve eindstrijd in Sjanghai. De geroutineerde Nederlander ver sloeg gisteren de Australiër Mark Woodforde, de laatste ja ren vooral een grote rivaal in het dubbelspel, in twee sets. valkenburg» anp Lindsay Davenport kijkt hier nog ontstemd. Haar stemming zou echter omslaan na haar winst op Tauziat in Filderstadt en het verlies van Martina Hingis. Zij is de nieuwe nummer 1 van de wereld. foto reuters Haarhuis, als vijfde geplaatst bij het met 680.000 gulden gedo teerde Chinese evenement was beide keren beter in de tiebreak: 7-6 (9-7) 7-6 (7-4). Vandaag staat Haarhuis tegenover Chang. Guy Forget volgt Yannick Noah op als captain van het Franse Davis-Cupteam. Noah had al eerder besloten te stop pen als coach om meer tijd aan zijn familie te kunnen besteden. De 33-jarige Forget, ^elf Davis- Cupspeler van 1991 tot 1996, debuteert in zijn nieuwe functie bij de openingswedstrijd in de wereldgroep tegen Nederland (2-4 april). Jana Novotna heeft gisteren laten weten dat ze enkele weken niet op de tennisbaan te zien zal zijn. Ze moet voorlopig rust houden om een lichte hernia te laten genezen. Die dwong haar bij het toernooi in Filderstadt tot opgave in de partij tegen de jonge Amerikaanse Serena Wil liams. „Ik kan zeker een aantal weken niet spelen", zei de 30- jarige Tsjechische Wimbledon- kampioene, de nummer drie van de wereldranglijst. „Het was een moeilijk en lang jaar. Mijn lijf zegt dat het moe is." Michael Boogerd en Leon van Bon zijn morgen de twee Ne derlandse kopmannen in het WK wielrennen op de weg voor beroepsrenners. Bondscoach Gerrie Knetemann wees in het oranje twaalftal nog drie be schermde renners aan: Maarten den Bakker, Tristan Hoffman en Danny Nelissen. De andere zeven renners zijn pure helpers: Mark Lotz, Aart Vierhouten, Max van Heeswijk, Steven de Jongh, Servais Kna- ven, Koos Moerenhout en Bart Voskamp. Lotz moet vanaf het startschot in de buurt blijven van Boogerd, Vierhouten heeft dezelfde taak voor Van Bon. De twee kopmannen hebben de opdracht zich zo lang moge lijk rustig te houden en zo fris mogelijk de finale in te gaan. De koers gaat vijftien keer over de Cauberg. Behalve de twee se condanten hebben de acht an deren opdracht de wedstrijd te controleren en mee te springen in ontsnappingen. Volgens Knetemann bestaat er onder zijn profs een zeer sterke wil om een Nederlander wereldkampioen te laten wor den, de eerste sinds Joop Zoete melk. De oranje-renners hebben al vast één oncurrent minder. Abraham Olano heeft zich afge meld. De Spanjaard, die don derdag de wereldtitel tijdrijden behaalde, heeft een knieblessu re. Gistermorgen trainde hij een kwartier op de hometrainer, waarna hij meldde af te zien van deelname. Longo op het matje valkenburg. anp De insinuatie dat tijdritwereld kampioene Leontien van Moor- sel doping zou hebben gebruikt, komt Jeannie Longo mogelijk op een straf te staan. De Franse wielrenster moet binnenkort voor de disciplinaire commissie van de wereldwielrenunie UCI verschijnen. Van Moorsel dient zelf geen klacht in maar dat is in zo'n geval niet nodig. Voorzitter Hein Verbruggen zei dat eerst een video van het televisiepro gramma, waarin ze de uitspra ken deed, zal worden bekeken. PRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 9 oktober: 5 - 6 - 8 - 9 - 11 - 12 - 15 - 18 -28- 35 - 36-37 - 38-47-53-54-55-65-69-80. (onder voorbehoud) VOETBAL Kwalificatie EK 2000 (onder 21), Groep 6. Tilburg: Nederland - Israël 3-0 (0-0). 50. Musampa 1-0, 60 Vennegoorof Hesselink 2-0, 66. De Jong 3-0. Scheidsrechter: Or- mandiev (Bul). Toeschouwers; 1850. Gele kaart, Mensah (Nederland), Gershon (Is rael). Nederland: Zegers; Jaliens, Van Bommel, Nieuwenburg en Mensah; Oude Kamphuis, De Jong en Musampa (88. Knopper); Lur- ling (75, Schulp), Vennegoor of Hesselink (78. Bouma) en Bruggink. Achna. Cyprus - Oostenrijk 2-1 (1-0). 20. Lambrou 1-0, 62, Kondolefteros 2-0, 75. Saler 2-1Toeschouwers: 2000. Stand: 1 Nederland 1-3 (3-0), 2. Spanje 1-3 (3-1), 3. Cyprus 2-3 (3-4), 4. Israël 2- 3 1-3), 5. Oostenri|k 2-0(1 Eerstvolgende wedstrijd, 14 oktober (Utrecht): Nederland - Oostenrijk. BADMINTON Den Bosch. Big Boss Dutch Open. Vrouwen, kwartfinales: Vao Jie (Chn) - Meulendijks (Ned) 11-7 11-2, Han Jingna (Chn)- Beenhakker (Ned) 11-7 7-11 11-0, Zhou Mi (Chn) - Borg (Zwe) 11-911-9. Mannen, kwartfinale: Ji Xinpeng (Chn) - Ja- num (Den) 15-10 15-6. BASKETBAL Mannen, promotiedivisie: DAS - ASVU 52- 53 Vrouwen, final four: Hoofddorp - Leider dorp 46-64 GOLF St. Andrews. Dunhill Cup, tweede dag. Groep 1: Verenigde Staten - Japen 3-0, Zweden - Engeland 3-0. Stand; 1. Verenig de Staten 2-6 (420 slagen), 2. Zweden 2-6 (430), 3 Engeland 2-0 (4 Vt), 4. Japan 2- land 2-4 (445), 2. Spanje 2-4 (448), 3. Ierland 2-2 (447), 4. China 2-2 (467). Groep 3: Frankrijk - Zimbabwe 2-1, Duits land - Zuid-Afrika 2-1. Stand: 1. Zuid-Afri- ka 2-4 (44 1), 2 Zimbabwe 2 4 (444). Frankrijk 2-2 (446), 4. Duitsland 2-2 (455). Groep 4: Nieuw-Zeeland - Argenti nië 2-1, Australië - Zuid-Korea 3-0. Stand: 1 Australië 2-6 (426), 2. Nieuw-Zeeland 2-3 (448), 3 Zuid-Korea 2-2 (448), 4. Ar gentinië 2-1 (-), Romero gediskwalificeerd. PAARDENSPORT Pratoni del Vivaro. Wereldruiterspelen (WK). Vierspannen, marathon (tweede onder deel): I iiHInI.iiiri IJuir l'l i ,11111uin ten, 2. Schrijvers (Bel) 100,40, 3. Monhe mius (Ned) 101,00, 4. Persson (Zwe) 102,40, 5. Ulrich (Zwi) 103,60, 6. Freund (Dui) 105,00, 7. Eriksson (Zwe) 105,80, 8. Chardon (Ned) 109,40, 9. Pahlsson (Zwe) en Johnson (VSt) 111,80, 14. Aarts 114,60, 33. De Ruyter 139,0. Stand na twee onderdelen: 1 Ulrich 141,20, 2. Freund 142,12, 3. Eriksson 142,28, 4. Mohemius 142,92, 5. Chardon 143,16, 6. Sandmann 145,60, 7. Bozsik (Hon) 151,08, 8, Johnson 151,48, 9, Schrijvers 151,92, 10 Bowman Sr. (GBr) 153,80, 15. Aarts 162,32, 29. De Ruyter 188,60. Landen: 1. Nederland 286,08, 2. Duits land 287,72, 3. Zweden 288,20, 4. Zwit serland 309,72, 5. Hongarije 310,04. SCHAKEN Elista. Olympiade, tiende ronde. Mannen: Nederland - Israël 3-1, Alterman - Timman 0-1, Van Wely - Smirin 1/2-1/2, Sutovsky - Piket.0-1, Van der Wiel - Psak his 1/2-1/2; Verenigde Staten - Rusland-2 2-2, Rusland-1 - Oekraïne 3-1, Engeland - Frankrijk 3-1. Stand aan kop; 1. Rusland-1 27, 2. Vere nigde Staten 26 1/2, 3. Rusland-2 26, 5. 0.a. Nederland 25. Vrouwen: Joegoslavië - Nederland 2-1, A. Marie - Peng/Ned 1/2-1/2, Lantsjava/Ned - Bojkovic 1/2-1/2, Manakova Jap Tjoen San/Ned 1 -0; Georgië - China 2-1Rusland - Griekenland 3-0. Stand aan kop: 1. China 23, 2. Georgië, Rusland 21,9. o.a. Nederland 18. TENNIS Filderstadt. Vrouwen, 800.000 gulden. Kwartfinale: Sanchez Vicario (Spa/4) - Ray mond (VSt) 1-6 7-5 6-2, Van Roost (Bel) - Hingis (Zwi/1) 6-3 6-7 6-4, Davenport (VSt/2) - Tauziat (Fra/7) 7-6 7-5, Testud (Fra) - Serena Williams (VSt) 6-3 1-6 6-1. Sjanghai. Mannen, 680.000 gulden. Kwartfinales: Haarhuis (Ned/5) - Woodfor de (Aus) 7-6 7-6, Ivanisevic (Kro/1) - Carl- sen (Den) 6-3 7-6, Chang (VSt/2) - Wood- bridge (Aus) 6-2 6-2, Delgado (Par) - Teb- butt (Aus) 6-4 6-7 6-3. Halve finales: Haarhuis - Chang, Ivanisevic - Delgado. Bazel. Mannen, 2 miljoen gulden. Kwartfinales: Agassi (VSt/4) Gustafsson (Zwe) 6-3 6-3, Johansson (Zwe) - Santoro (Fra) 6-3 6-3, Henman (GBr/6) - Kiefer (Dui) 6-3 6-4, Rosset (Zwi) - Prinosil (Dui) 6-3 7-6. Palermo. Mannen, 680.000 gulden. Tweede ronde: Lapentti (Ecu) - Valeri (Ita) 7-6 7-5. Kwartfinale: Squillari (Arg) - Za- baleta (Arg) 5-7 6-4 6-3, Puerta (Arg) - Vicente (Spa) 6-4 6-4, Corretja (Spa/1) - Lapentti 7-5 6-2. Santiago de Chili. Mannen, Challenger, 200.000 gulden. Kwartfinale: Wessels (Ned) - Ruud (Noo/3) 6-4 3-6 7-6. WIELRENNEN Valkenburg. WK weg: Beloften (-23 jaar): 1. Basso (Ita) 172 km 4.00.30 (42,911 km/u), 2. Nocentini (Ita) op0.16, 3. Di Lu ca (Ita), 4. Ojoessov (Wru), 5. Hushovd (Noo), 6. Haselbacher (Oos), 7. Antolinez (Col), 8. Gajicic (Joe) 0.17, 9. Finol (I ra), 10. Stare (Slv), 22. Kroon (Ned) 0.18, 56. Veneberg (Ned) 0.38, 78. De Jong (Ned) 4.06. Junioren vrouwen, weg: 1. Liebig (Dui) 68,8 km in 1.46.51 (38,634 km/u), 2. Za- belinskaia (Rus), 3. Bates (Aus), 4 Carri- gan (Aus), 5. Saarelainen (Fin), 6. Puccio- ni (Ita) 1.16, 7 Si|m (Ned), 8. Narbutyte (Lit), 9. Skawinska (Pol), 10. Basten (Ned), 20. Aarts 117. 23. Van Essen.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 37