blsen vindt kritiek Allemaal nostalgie Vilis heeft vrije val van PSV zien aankomen Sport PSV moet André Ooijer minimaal zes weken missen Adriaanse verandert weer van aanvoerder Davids krijgt huiswerk Overwinningen zijn nu van meer belang dan slaan homeruns Ik kan van een Nigeriaan geen Nederlander maken MSTERDAM GPD r hingen zondagmiddag in de Arena twee spandoeken aast elkaar. De één vertelde van de liefde voor de club. jax is liefde, gevoel, een erectie. De ander verried boos- eid. Olsen er uit, Wouters er in. De rustige voetbalfa- riek Ajax is een club van gemengde gevoelens gewor- en. Van heftige emoties, van bittere kritiek. De succes- rainer van vier maanden geleden moet ineens verdwij- en, wordt geroepen, geschreven en gezongen. In die ectiek probeert Morten Olsen, de trainer, zichzelf te blij- en. De Deen deed vorige week, voor het treffen met For- una, en gisteren, voor het duel tegen Porto, een dappere 'Oging. Morgen, bij het Champions League-duel tegen Porto, moet het grote kritische koor als één man opstaan voor het lied: 'Ol sen verziek het niet'. Olsen: „Misschien is er een hetze tegen me, ik weet het niet. Maar wat kan ik er tegen doen?" De trainer begrijpt het niet. Hij begrijpt niet dat de mensen het niet snappen. Ze hebben toch kunnen zien wat er deze zomer met Ajax gebeurde? Hoe de voorbereiding werd ver stoord, hoe de voorbereiding nu tijdens de competitie moet ge beuren. Hoe, vraagt hij zichzelf af, hoe kon de stemming om slaan. Vorig seizoen werd er weinig verwacht van Olsen en zijn bij elkaar gezochte vreem delingenlegioen. Ajax werd kampioen en pakte de beker. Nu gaat het, ook de trainer er kent dat, wat minder. „De men sen vergeten zo snel. Dat is wel de tendens hier." En plots ko men de geluiden. Olsen kent ze, hij somt ze zelf op. 1. „Ajax moet weer met drie spitsen spelen. Ik vraag je, hoe spelen we nu? Nou? Met hoe veel spitsen." Eh, drie natuur lijk. Olsen: „Juist, drie." llsen: „Een spandoek? Heb ik lelemaal niet gezien. Ach, tus- en vijftigduizend fans zit er al- ijd wel een tussen met een af- rijkende mening. Ik word daar aet onrustig van. Het zou an- lers zijn als allemaal zo'n span- Jjek ophingen. Dan zou ik iets iiit hebben gedaan." Maar er is meer dan een ver- hvaald lakentje aan de reling. de pers wordt gesignaleerd at de trainer onder druk staat, werd zelfs op de radio al ge leld dat hij er uit zou vliegen, lsen: „Ik heb de indruk dat de ■ndens van de Nederlandse mrnalistiek anders is gewor- en. Dat men kritiseert, niet nalyseert." Frank en Ronald de Boer zijn egonnen. Voor de zomer al. Zij oemden de trainingen van 01- in 'Duits en saai'. De toon nor het seizoen was gezet. 01- :n: „Iedereen heeft de voorbe- liding kunnen zien. De storen- elementen van de twee roers, da't is de realiteit." Nog geen vier maanden gele en zongen de fans van de F-si- 'Morten Olsen is great'. telg zegt klaar te zijn voor Benfica 2. Ajax zou zich aanpassen aan de tegenstander. Dat heb ik vorig jaar twee keer moeten doen; thuis tegen Roda en uit bij Sparta. Alleen omdat we toen geen buitenspelers had den. Dit seizoen hebben we ons niet aangepast." 3. „Bij Ajax zouden ook geen jeugdspelers meer doorkomen. Wat denk je hoe veel voetballers hier de laatste jaren zijn ver trokken? Veertig, ja. De jeugd opleiding kon dat tempo nooit meer aan. Er is een groot gat ge slagen." 4.Ajax zou te veel drijven op individualisten in plaats van op het collectief. Maar hoe denk je dat die individuele spelers kon den uitblinken? Door het collec tief, ja." Maar wat vindt hij nou van de kern van de kritiek? Olsen voelt de hang naar het verleden, hij voelt de ijzige schaduw van zijn voorganger. Hij zegt: „Nostal gie, niet meer. Het is niet reëel. Het wordt nooit meer als vroe ger. Dat kan niet meer. Door het Bosman-arrest is de voetbalwe reld voorgoed veranderd, overal in Europa. Een paar jaar gele den had je hier drie buitenlan ders. Litmanen, Kanu en Finidi. De rest was allemaal Hollands. Opgegroeid in de Nederlandse voetbalcultuur, de meesten kwamen uit de Ajax-school. Die Nederlanders namen de buiten landers op sleeptouw, liet ze' kennis maken met de Neder landse cultuur. Dat is voorbij. Er zijn hier de laatste jaren veertig spelers vertrokken. Het duurt jaren voordat het gat weer is ge dicht. Daarom heb ik te maken met twaalf buitenlanders, alle maal uit verschillende culturen. NDHOVEN GPD ïa de verdere afbrokkeling van fel Eindhovensé bastion in Alk- wordt de roep om een ersnelde terugkeer van Luc Ni- stilaan heviger. De druk op Belgische steraanvaller om SV uit het slop te halen neemt iet de dag toe. Zelf hoopt Nilis, laandenlang afwezig na een nkeloperatie, ook niets liever an de in verval geraakte top- lub „weer in het gareel te krij- Misschien zelfs al mor- enavond, in Lissabon tegen enfica. „Als het me wordt ge- aagd. kan ik spelen." Geschrokken van de vrije val ie PSV de laatste maanden oormaakl, is Luc Nilis niet. mi duidelijk 'nee' doet de elg even wenkbrauwen fron- n. „liet lag in de lijn der ver achtingen. Ik vergelijk de silu- lie maar met die van An- rlcclu. Alleen omdat PSV nog ril paar wedstrijdjes heeft ge- tonnen, hebben wij het nog linnen verdoezelen. Aan de luiere kant kun je natuurlijk t kritiek blijven uiten. Het is uidelijk dat we veel kwaliteit liben ingeleverd, maar geen leeg kan ongestraft vijf topspe- iten vertrekken." is leek na het vertrek van p (ocu, Jaap Stam, Arthur liman, Boudewijn Zenden en in lonk lange lijd nummer te worden. Hij kaartte de •gloop aan bij voorzitter Har van Raaij en trok zijn conclu- s. Omdat de ultieme aanbie- ling ten tijde van het WK in ankrijk uitbleef, keerde Nilis p zijn schreden terug. Spijt relt hij nog geen moment ge nii, ondanks blessureleed. „Ik as aangenaam verrast door lijn eigen ambitie om de draad lij PSV weer op te pakken. Als je •t volle stadion ziet. is het ook et moeilijk je op te laden." PSV heeft zijn hoop gevestigd p Nilis, die op 25 juni na België Ai id-Korea (1-2) afscheid nam de Rode Duivels en, tijde- jk, het internationale podium, mds die zomerdag in Parijs speelde hij geen wedstrijd van importantie meer, nadat bij een chirurgische ingreep in het Dijkzigt-ziekenhuis te Rotter dam een loszittend stukje bot uit zijn enkel werd verwijderd. „Ik heb er toch een jaar mee ge sukkeld." De laatste weken traint Nilis weer als een jonge hond. „Het gaat fantastisch. Voor het eerst in lange tijd heb ik nergens last van." Niettemin heeft Nilis zijn ren tree nog niet kunnen maken. PSV was lange tijd voorzichtig met zijn spits, maar langzaam maar zeker neemt de druk op een terugkeer toe. Gisteravond bleef Nilis op eigen verzoek aan de kant voor de competitiewed strijd van de tweede garnituur van PSV in Heerenveen. Het geeft voer aan de geruchten dat hij morgenavond bij PSV's tweede optreden in de Cham pions League, in Lissabon tegen Benfica, wel eens zou kunnen terugkeren. „Anders was ik ge broken naar Lissabon vertrok ken." Nilis zegt niet te kunnen wachten op een rentree bij PSV. „Het is logisch dat iedereen naar mij kijkt. De meesten zijn het zelfvertrouwen kwijt, want het kan niet zo zijn dat we bij AZ na een half uur dieper en dieper wegzakken. Ik heb de hoop dat ik PSV weer in het ga reel kan krijgen. Al realiseer ik me terdege dat deze ploeg niet ineens gaat draaien als ik terug ben. Ik denk wel een belangrijke rol te kunnen spelen. Ik kan voor rust zorgen. Ja, PSV mag dat ook van mij verwachten." Trainer Bobby Robson zegt zover tegen Benfica nog niet te 'willen gaan. „We hebben al zo veel druk gelegd op Stan Valckx en Ernest Faber. Dat willen niet nog verder doorvoeren. Ik ben niet van plan in Lissabon met Nilis te beginnen." Nilis: „Zoals ik me nu voel, zie ik het niet als een risico om te beginnen." Robson dus wel. „Het is niet eerlijk tegen Benfica alles aan Nilis op te hangen." .-~V lÜlf' Luc Nilis doet rekoefeningen. De Belg hoopt morgenavond fit te zijn. EINDHOVEN GPD PSV moet het ten minste zes weken stellen zonder André Ooijer. Een MRI-scan in het St. Anna-ziekenhuis in Geldrop wees giste ren uit dat de aanvoerder zondag in het duel met AZ een scheurtje heeft opgelopen in een rechterknieband. Uit voorzorg zette clubarts Cees-Rein van den Hoogenband Ooijers knie in het gips. Bobby Robson likte gisteren de wonden na het debacle van een dag eerder in Alk maar. Op de nederlaag tegen AZ (4-1) volg de het nieuws van de langdurig uitschakel de Ooijer. Robson, die morgen bij het Champions-Leagueduel met Benfica in Lissabon al niet kan beschikken over de geschorste Yuri Nikiforov, kon het niet be vatten. „We hebben last van de wet van Murphy. Er zijn dingen gaande die we ab soluut niet kunnen en willen hebben." Gisteravond onderhield Robson zich in Oisterwijk met de selectie van PSV. Tegen Feyenoord toonden de Eindhovenaren nog enige tekenen van herstel, tegen AZ was PSV als los zand. „De voetballerij is tegen woordig als een jojo. Het gebeurt regelma tig dat een ploeg een goede wedstrijd laat volgen door een slechte. Maar dat betekent niet dat ik dat accepteer. Het was onver klaarbaar hoe we na de 1-1 van AZ het ver trouwen verloren. Ik ben blij dat we van daag een hotel ingaan, dan kan ik mijn tijd niet vergooien. Want we zullen onszelf de komende dagen moeten hervinden." PSV vertrok vanmorgen in alle vroegte met een selectie van twintig spelers naar Lissabon. Vanwege de absentie van Niki forov en Ooijer en de twijfelgevallen Valckx en Oyen voegde Robson de Litouwer An drei Skerla en Chris van der Weerden toe aan de selectie. COREBORD CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5 356463 TBILISI «ANP Co Adriaanse heeft de Tsjech Galasek benoemd tot aanvoer der voor het duel Dynamo Tbili si - Willem II, vanavond in Ge orgië. De UEFA wees voor dat duel, waaraan de Tilburgers met een 3-0 voorsprong beginnen, namelijk de Tsjechische scheidsrechter Pucek aan. In het eerste duel voor de eer ste ronde van de UEFA-beker was Hyypia aanvoerder. Toen was er een Finse arbiter. In de nationale competitie is Mark Schenning de vaste drager van de aanvoedersband. Adriaanse kan over twintig fit te spelers beschikken. De groep trainde gisteravond in het Dy namo-stadion. De trainer was tevreden: „Het veld, het eten en het hotel zijn hier goed." Voor zitter Jan Vullings was tevreden- in-het-kwadraat. Hij wordt in Tbilisi rondgereden in de me terslange zwarte limousine van zijn Georgische collega. Het Dynamo-stadion had vroeger een capaciteit van zo'n 80.000. Volgens de UEFA-richt lijnen mogen er dinsdag slechts 35.000 toeschouwers in. Toch moet Willem II er niet raar van opkijken als het vervallen sta dion na de rust aardig vol zit. In de thuiswedstrijd tegen Bilbao, vorige maand in de voorronde van de Champions League, gin gen in de pauze de hekken open en zaten er uiteindelijk ruim 70.000 liefhebbers op de verval len tribunes. Tbilisi won in ei gen huis met 2-1, maar ging in Spanje met 1-0 onderuit. MILAN RTR Morten Olsen geeft aanwijzingen. Op de achtergrond denkt Frank de Boer er het zijne van. Het kost minstens drie, vier jaar Ier, ieder mens, neemt zijn ei- ben toch ook iets gewonnen? om de bedoelingen van het gen cultuur mee..Dat is de reali- Het spel is frivoler geworden Ajax-systeem bij te brengen. Die teit en daar moet je dan naar dan vroeger. Goed, het is moei- tijd is er niet. Bovendien, wat je handelen. Je moet weten om- lijker geworden dan vroeger, ook doet, ik kan van een Nigeri- gaan met al die mensen. Pro- Maar dat is nu toch de uitda- aan geen Hollander maken. Dat beer het positieve van die situa- ging?" wil ik ook niet. Iedere voetbal- tie er uit te halen. Want we heb- Edgar Davids heeft van een Milanese rechter huiswerk ge kregen. De voetballer stond gis teren terecht wegens het aan vallen van twee mannen, het beschadigen van een auto en het omverlopen van een vrouw. De rechter wil een aantal van de aanklachten laten vallen, als de middenvelder in andere geval len schuld bekent. Davids raakte op 8 oktober, vlak na zijn overgang van Ajax naar AC Milan, slaags met twee Italiaanse mannen. Justitie leg de hem het aanbrengen van li chamelijk letsel en vernieling ten laste. De international, die inmiddels voor Juventus voet balt, kreeg van de rechter een maand bedenktijd. De Zuid-Afrikaanse bonds coach Trott Moloto heeft Hans Vonk niet opgenomen in de se lectie voor het kwalificatieduel met Angola zaterdag voor de Afrika Cup. De doelman van SC Heeren veen kan wegens de Europese verplichtingen met zijn club pas zaterdag, op de dag van de wed strijd in Johannesburg arrive ren. Vonk speelt donderdag in de tweede wedstrijd van de eer ste ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars tegen het Poolse Arnica Wronki. Brian Baloyi komt nu bij Zuid-Afrika onder lat te staan. Croatia Zagreb kan de komen de zes weken niet beschikken over Robert Prosinecki. De Kroatische oud-international werd zaterdag aan zijn rug ge opereerd. Croatia Zagreb, in de Cham pions League in dezelfde groep ingedeeld als Ajax, speelt mor gen uit tegen Olympiakos Pi- xky 10, maandag 28 september: 3 - 8 - I - 16- 17 19-25-28-39-44-48- J<|C I - 52 - 53 - 64 - 72 - 76 - 77 - 78 - 80 idervoorbehoud). rstedi 'acles - FC Den Bosch 2-3 (1-1). 21 n Helmond 0-1, 39. Alflen 1-1. bbelen 1-2, 82. Donleben 2-2. 90. Lur - 2-3. Scheidsrechter: Karremans. Toe- Wuwers 2365. Gele kaart Jansen <'ac les), Van der Hoorn (Den Bosch). "men - Veendam 1-3 (0-1). 43 Mulder 61Kolder 0-2, 66. Klinkers 0-3, 90. Dyman 1-3, Scheidsrechter: Vink. Toe- lei «^ers. 59 0. Rode kaart. 75. Van flL Mum (Veendam, 2x geel) Gele kaart, '""pmentloo, Hegeman, Van Raalte (Em- Klinkers (Veendam). ,Adrecht '90 - FC Zwolle 1-6 (0-4). 5. PRIJSVRAGEN Tuhuteru 0-1, 21 Derksen 0 2. 43. Der ksen 0-3, 45. Boekweg 0-4, 59. Hoogen- dorp 1-4 (strafschop). 68 Derksen 1-5, 83. Van de Belt 1-6. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 1300. Gele kaart: Rook. Schaap, Plug (Dordrecht). Zijm (Zwolle). BUITENLANDS VOETBAL ENGELAND: West Ham - Southampt. 1-0 FEB Cup, 3e ronde: Amsterdam - Rotter dam 61-4'4. SCHAATSEN Montreal. WB shorttrack, finales. Mannen. 500 meter: 1 Carta (Ita), 2. Li (Chn), 3. Van Vossel (Bel). Versteeg en Velzeboer in kwartfinales, Vergeer in series uitgescha keld. Stand WB: 1. Carta 25 punten, 2. Li 24, 3 Van Vossel 23. 11 Versteeg 15, 12. Velzeboer 14, 25. Vergeer 1 1000 meter: 1. Li, 2. Franceschina, 3. Feng. Versteeg in halve finales. Vergeer in series uitgeschakeld. Stand WB. 1. Li 25, 2. Franceschina 24, 3. Feng 23, 6. Ver steeg 20, 20 Vergeer 6. 1500 meter: 1. Terao (Jap), 2. Carta. 3 Gooch (GBr). Versteeg in halve finales, Vel zeboer in series uitgeschakeld. Stand WB. 1. Terao. 2 Carta 24. 3. Gooch 23. 7. Ver steeg 19, 24. Velzeboer 2. Eindklassement: 1. Li 89 punten, 2 Carta 68, 3. Terao 55, 8. Versteeg 4, 19. Velze boer 0 (42 plaatsingspunten), 24. Vergeer 0(21) Stand WB algemeen: 1. Li 25, 2. Carta 24, 3 Terao 23, 8. Versteeg 18, 19. Velzeboer Vrouwen. 500 meter: 1. Yang Yang-A (Chn), 2. Yang Yang-S (Chn), 3. Perreault (Can). Melanie de Lange in kwartfinales. Molendijk en Wiegers in series uitgeschakeld Stand WB: 1. Yang Yang-A 25. 2. Yang Yang-S 24, 3. Perreault 23. 12. Melanie de Lange 14, 18. Molendijk 8, 20. Wiegers 6 1000 meter: 1 Chunlu Wang (Chn), 2. Canclmi (Ita), 3. Yang Yang-S. Molendijk in kwartfinales, Maureen de Lange en Wie gers in series uitgeschakeld. Stand WB: 1. Wang 25. 2. Canclmi 24. 3. Yang Yang-S 23. 9. Molendijk 17. 18. Maureen de Lan ge 17. 20. Wiegers 6. 1500 meter: 1. Radanova (Bul). 2. Yang Yang-A, 3. Yang Yang-S. Maureen de Lan ge. Molendijk en Wiegers in series uitge schakeld. Stand WB: 1 Radanova 25, 2. Wiegers 8. Koppelkoers: 1 China, 2. Italië, 3. Vere nigde Staten, 4. Japan, 5 Nederland. Eindklassement: 1. Yang Yang-A 89, 2. Radanova 63, 3. Yang Yang-S 49, 14. Mo- lendijkO (60). 15. Wiegers 0 (39) Stand WB algemeen: 1. Yang Yang-A 25, 2 Radanova 24, 3. Yang Yang-S 23, 14 Molendijk 12, 15. Wiegers 11 TENNIS Buenos Aires. Argentinië - Slowakije 2-3. Squillari - Kucera 3-6 3-6 6-3 7-5 4-6, Gumy - Hrbaty 2-6 6-3 4-6 2-6. Slowakije blijft in wereldgroep. Toulouse. Mannen, 800.000 gulden. Eerste ronde: Sargsian (Arm) - Roux (Fra) 6-3 7-6, Medvedev (Rus) - Perlant (Fra) 6- 4 6-7 6-4. Mallorca. Mannen, 850.000 gulden: Eerste ronde: Costa (Spa) Mie (Aus) 6-1 6-3, Muster (Oos) - Blanco (Spa) 6-4 6-2, Vemic (Kro) - Clavet (Spa) 7-5 4-6 6-2. Wereldranglijst Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 5616 punten, 2. Davenport (VSt) 5470, 3 Novotna (Tsj) Yankees favoriet bij aanvang play-offs HAARLEM NANDO BOERS 5063, 4. Sanchez Vicario (Spa) 3531, 5. Venus Williams (VSt) 3015. 6. Seles (VSt) 2565, 7. Martinez (Spa) 2404, 8. Tauziat (Fra) 2301, 9. Schnyder (Zwi) 2274, 10. Coetzer (ZAf) 2187, 51. Oremans 534, 59. Schultz 477, 74. Boogert 382. Mannen: 1. Sampras (VSt) 4015, 2. Rafter (Aus) 3575, 3. Rios (Chl) 3467, 4. Korda (Slw) 2732, 7 Corretja (Spa) 2626, 8 CHICAGO ANP Agassi (VSt) 2545, 9. Krajicek (Ned) 2534, 10 Kafelnikov (Rus) 2508, 20 Siemerink 1652, 64. Haarhuis 682, 80. Schalken 588. 90 Van Lottum 530, 103. Van Scheppingen 475, 150. Kempes 313 Tot nu toe is 1998 het jaar van de homeruns in het Ameri kaanse honkbal. Mark McGwi re - wie kent hem ondertussen niet - en Sammy Sosa timmer den met zo'n hoge frequentie de ballen uit de stadions dat 'onbreekbare records' dit sei zoen werden gebroken. Hoe wel de homeruns veel waard zijn, is hun rol vrij onbelang rijk in de strijd om de hoofd prijs, de winst in de World Se ries, de Finale van het Ameri kaanse honkbalkampioen schap. Vanaf vandaag strijden acht ploegen om een plek in de 'herfstklassieker'. Met als grote favoriet voor de titel de New York Yankees. De magistrale uithalen van McGwire en Sosa zullen voor het honkbal van bijzondere betekenis blijken te zijn. Niet alleen verdween het record van 61 van Roger Maris uit de boeken (McGwire sloeg zeven tig ballen de stadions uit), be langrijker is de terugkeer van de fans naar de honkbalsta dions. Het bezoekersaantal steeg met zeven miljoen naar een totaal van 63 miljoen be talende toeschouwers. Boven dien blijkt uit recente opinie peilingen dat steeds meer Amerikanen zichzelf weer om schrijven als 'honkbalfan'. Na de spelersstaking van 1994/'95 wendden veel fanaten zich walgend af van de honkballen de geldwolven. Maar de homeruns prikkelden blijkbaar dusdanig dat het tij is gekeerd. Maar die homeruns van McGwire zijn eigenlijk maar een opwarmertje geweest voor het echte werk dat vandaag begint: de play-offs, de strijd tussen vier ploegen uit de American en National League om een plaats in de World Se ries. En dan blijkt dat de pres tatie van McGwire niet zalig makend is, want zijn team plaatste zich niet eens voor het naseizoen. Niet de St.Louis Cardinals zijn favoriet voor de titel, maar de New York Yan kees. Want dat team won dit jaar de meeste wedstrijden. Zo simpel is het dit keer. De Cardinals moesten ge noegen nemen met 83 over winningen (79 keer verloren). De Yankees daarentegen won nen maar liefst 114 wedstrij den (48 keer onderuit); de op één-na-beste seizoenscore ooit. Slechts de Chicago Cubs uit 1906 deden het beter met 116 winstpartijen. Het steenrijke team uil de Big Apple honkbalde dit sei zoen met akelige precisie, sloeg niet alleen maar home runs en heeft supersterren in haar midden die niet schro men een stapje terug te doen als de situatie daar om vraagt. Maar de winnaars van de World Series van 1996 dienen op hun hoede te zijn. Alles dat minder is dan het kampioen schap zal worden opgevat als verlies. Het kan eigenlijk alleen maar slecht gaan met de ploeg van manager Joe Torre. Van daar dat de eerste wedstrijd van de best-of-five, vanavond in New York tegen de Texas Rangers, zo belangrijk is. Win nen de New Yorkers die, dan zal de formidabele werpersstaf de ploeg wel naar de halve fi nale loodsen. Maar bij snelle tegenslag en onverwacht ver lies bestaat de kans op druk en dus op paniek. Maar het succesvolste team uit de geschiedenis van het honkbal zal steun vinden bij de gedachte aan twee jaar ge leden. Ook toen trad de ploeg aan tegen de Rangers. En on danks verlies in de eerste wed strijd (6-2), liepen de Yankees weg van de arme Rangers. Ver volgens ontspon zich in okto ber een sprookje waarin de Baltimore Orioles een bijrolle tje kregen en de Atlanta Braves in een heroïsch gevecht in de World Series werden versla gen. Play-ofTs, eerste ronde, Ame rican League: New York Yan kees - Texas Rangers, Cleve land Indians - Boston Red Sox. National League: San Diego - Houston Astros, Atlanta Bra ves - Chicago Cubs Chicago Cubs naar play-offs VOLLEYBAL Maceio. Oefenwedstrijd, vrouwen. Brazilië - Nederland 3-1 (15-3 12-15 15-7 15-13). De Chicago Cubs hebben zich als achtste en laatste ploeg geplaatst voor de play-offs van de Major League Baseball, de Amerikaanse honkbalcompetitie. De beslissingswedstrijd tegen de San Francisco Giants werd voor eigen publiek met 5-3 gewonnen. Sammy Sosa, die nog één wedstrijd had om het homerun record van Mark McG wire (70) te halen, kwam ditmaal niet verder dan een twee-honk- slag. De slagman van de Chicago Cubs eindigde op een totaal van 66 homeruns.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 23