Feestje voor koningsdubbel bijna zeker Jimenez nieuwe leider in Vuelta Mika Hakkinen deelt eerste klap uit Sport an de Bilt favoriet p Stadsbank Cross aak-Van Gastel woensdag in Utrecht iterdam Het kort geding van Feyenoord tegen de KNVB >nt woensdag om 10.00 uur bij de rechtbank in Utrecht. De tterdamse club is het niet eens met de schorsing van zes vved- ijden voor aanvoerder Jean-Paul van Gastel. Feyenoord wil n de Utrechtse rechter weten of de KNVB tv-beelden als be- igrijkste bewijsmiddel mag gebruiken. Van Gastel deelde in de eningswedstrijd bij Fortuna Sittard een elleboogstoot uit aan its Ronald Hamming. De arbitrage bestrafte de overtreding n de Feyenoorder niet. Mede op basis van de tv-beelden ging openbare aanklager van de KNVB toch tot vervolging over. tuchtcommissie sprak Van Gastel eerst vrij wegens gebrek n bewijs. De aanklager ging in beroep tegen de uitspraak. De roepscommissie van de KNVB legde Van Gastel eergisteren inog een flinke schorsing op. IFA wil één familie blijven rich» De wereldvoetbalbond FIFA dreigt met harde maatre ten voor nationale bonden, clubs of spelers die zich inlaten it een Europese Superliga. FIFA-voorzitter Sepp Blatter opper- enkele straffen. Zo zouden deelnemende bonden kunnen irden geschorst, net als clubs of spelers. „Plet is een kwestie solidariteit. Bij de FIFA aangesloten landen hebben jaren- ig van de organisatie geprofiteerd. We moeten één familie jven." De UEFA is bezig met de opzet van een eigen clubcom- titie. Die moet, als het aan de FIFA ligt, ook nog eens worden rgezeld van een WK voor clubs. weden op drempel van finale iWiJKDe Zweedse tennisploeg staat in het Daviscuptoernooi de drempel van de finale. lonas Björkman en debutant Tho- as Johansson bezorgden de titelverdediger in Stockholm tegen anje een voorsprong van 2-0. Björkman bedwong vrijdag Alex rretja in vier sets: 6-3 7-5 6-7 6-3. Johansson liet zich door de- goede opening inspireren tegen Carlos Moya. De Zweedse ■uweling gunde de ervaren Spanjaard geen set: 7-5 7-6 7-6. In Iwaukee verraste de Italiaan Andrea Gaudenzi de Amerikaan Michael Gambill in de openingspartij van de andere halve idstrijd: 6-2 0-6 7-6 7-6. leen rechtszaak over bal cago» De twist over de bal waarmee Sammy Sosa zijn 62ste merun van het Major-Leagueseizoen sloeg is voorbij. Sosa de Chicago Cubs mepte de bal op 13 september de tribune Wrigley Field op. Daar doken de fans er meteen bovenop, endan Cunningham leek uiteindelijk de gelukkige, maar Gary ïllins beweerde echter dat die begeerde bal uit zijn handen s gerukt en diende een aanklacht in. Rechter Michael Getty sloot de bal voor tien dagen in de kluis te stoppen ter bezin- ig. Dat hielp. De twee besloten het 'corpus delicti' aan Sosa ug te geven. Het kleinood komt nu waarschijnlijk in de Hall of me te liggen naast de 62ste homerunbal van Mark McGwire, ide powerhitters staan momenteel al op een recordtotaal van olleybal-trofee zoek op Cuba isanne De trofee die moet worden uitgereikt aan het einde het WK volleybal voor vrouwen in Japan, is zoek. Culja, dal 1994 in Brazilië de titel veroverde, heeft de internationale fe- ratie (FIVB) laten weten het kleinood nergens telcunnen vin- n. De FIVB heeft de autoriteiten in Havana een ultimatum ge lid en hun tegoeden in Lausanne bevroren, totdat de WK-tro- boven water is. De Cubaanse afgevaardigde had de Cup in ril moeten meebrengen naar de loting. Hij verklaarde destijds ding vergeten te zijn en het te zullen opsturen. Dat 'ding' is n twee kilo zware trofee van massief zilver, bezet met het luwe halfedelgesteente lapis lazuli. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV CHEF ROB ONDERWATER (TT 1-535646? horpe zwemt wereldrecord ith Ian Thorpe heeft gisteren op de Australische zwemkam- lenschappen korte baan het wereldrecord op de 400 meter 'te j verbeterd. De Australiër legde de afstand af in een tijd van 82. Het oude record stond sinds februari 1995 met 3.40,46 inaam van de Nieuw-Zeelander Danyon Loader. elissen en Den Bakker leider af wijk» De Nederlandse wielrenners Danny Nelissen en Maar den Bakker zijn na een dag al weer leider af in respectievelijk Ronde van Hessen en de Grote Prijs Wilhelm Teil. De klasse- tntsaanvoerders misten de beslissende ontsnapping. In Zwit- land bracht de Italiaan Daniele Nardello de derde etappe op naam. Hij versloeg zijn landgenoot Marco Velo in de eind- rint. Den Bakker kwam met een achterstand van 3.46 over de ïdstreep. De vierde etappe in de Ronde van Hessen leverde i overwinning op voor Raimondas Rumsas, die na 210 kilo- iter tussen Karlshafen en Lauterbach de Duitser Grischa Nier- mn achter zich hield. Hij is eerste in het algemeen klassement ft tien tellen voorsprong op Niermann. Nelissen is nu derde 10 twintig seconden. iki Musampa scoort voor Bordeaux rus» Girondins Bordeaux heeft op indrukwekkende wijze af- - ind genomen van de concurrentie in de Franse voetbalcom- titie. De werkgever van Kiki Musampa versloeg Rennes gister- ond met 4-0. De oud-ajacied maakte na een half uur het twee- doelpunt. De andere treffers kwamen op naam van Laslan- s, Jemmali en topschutter Wiltord. Bordeaux heeft na zeven nden vier punten voorsprong op de naaste achtervolgers. Be- Ive Olympique Marseille, dat donderdag van Bastia won, is tOlympique Lyon. Deze ploeg liet twee punten liggen tegen incy: 0-0. alse start Bax zet door iaag» In het Noord-Hollandse Zwaag liepen de zaalvoetbal svan Bax tegen hun derde nederlaag in drie duels op. Het oornsche Veerhuis, één van de favorieten voor de titel in de fdivisie, was met 4-0 te sterk. De ruststand was 1-0. De doel- inten kwamen op naam van André Hoekema, Glenn Zeelig veemaal) en André Huiberts. n wilmar kortleever Stadsbank Cross is na de sa- ivoeging met de 3 oktober- terug als opening van het Z wegcircuit. De organisator de 3 Oktober Stadsbank ss is de Leidse atletiekver- png Leiden Road Runners, e vierde editie van de regio- 1serie hardloopwedstrijden int morgen. De verwachting dat op het Rapenburg de tste afstand (vijf kilometer) neeste lopers, naar schatting de organisatie 750, zal trek- Het Z&Z circuit bestaat uit en wedstrijden van evenzo- regionale verenigingen, de volgende wedstrijd op 6 ember in Lisse en de laatste 25 april in Noordwijkerhout. drie categoriën wordt een col de navacerrado anp De geliefde klimgeit José Maria Jimenez is de nieuwe leider in de Ronde van Spanje. De 20e etappe van Segovia naar Alto de Navacerrada over vier cols van de eerste categorie en een aan komst boven, hielp hem in het geel. De dagprijs was voor de Rus Andrej Zintsjenko. De koninginnenrit van giste ren werd geregeerd door koning Winter. Onafgebroken (ijs-)re- gen, kou, wind en dichte mist plaagden de renners gedurende de 206 kilometer lange tocht. De Alto de Navacerrada zat pot dicht. Wel was goed te zien dat Zintsjenko de sterkste was van een leidend vijftal. In dat groep je ook Roberto Heras, Jimenez, Fernando Escartin én, toch wel verbazingwekkend, de Ameri kaan Lance Armstrong. Abraham Olano kwam op 1 minuut 9 binnen. Laurent Jala- bert (1.40) en Alex Zülle (5.03) liepen meer averij op. In de al gemene rangschikking heeft Ji menez zes tellen voorsprong op Escartin en 38 op zijn ploegge noot Olano. Die heeft met een tijdrit over 39 kilometer in het vooruitzicht overigens nog steeds de beste kansen in Ma drid op de hoogste trede van het ereplatform terecht te ko men. Olano had het geluk overi gens aan zijn zijde en aan die van zijn sterke Banestoploeg. Zülle reed na 148 kilometer bij de beklimming van de Puerto de Los Leones van hem weg. De Zwitser had gezelschap van on der anderen Michael Boogerd, die van begin af aan mee voor aan reed. Behalve Boogerd en Zülle waren ook Uriarte, Viren- que en Escartin mee weg. De kopgroep liep echter schade op door een valpartij en materiaal- pech van Rubiera. Toen Viren- que en Uriarte waren afgeval len, waren Zülle en Escartin op zichzelf aangewezen. Dat gaf Olano, die met vijf ploegmaats deel uitmaakte van een achter heid terug te komen. Zijn ach terstand van anderhalve minuut op Zülle was bij de slotklim te niet gedaan. Daar mocht Jime nez op jacht gaan naar een nieuwe etappezege. Zintsjenko maakte daarop echter meer aanspraak. De Rus maakte daarmee weer iets goed voor zijn werkgever Vitalicio. De ploeg raakte Daniel Clavero en Juan Carlos Domin- guez kwijt. Beiden werden uit koers genomen wegens over schrijding van de hematocriet- norm en kregen een rijverbod voor vijftien dagen. Het tweetal en ploegleider Minguez hielden echter vol dat de eigen teamarts bij de dage lijkse controle een waarde van minder dan 50 had gevonden. Nu is zo'n uitspraak gebuikelijk maar de zaak kreeg een luchtje toen de Spaanse zender Tele 5 's middags een officieel docu ment van de UC1 liet zien. Daarop stond dat van de Vitali- cio-formatie Zintsjenko, Sme- tanin, Blanco, Dominguez en Clavero waren gecontroleerd en allen vrijuit gingen. Siemerink en Haarhuis zorgen voor riante voorsprong tegen Ecuador: 2-0 Jacco Eltingh en Paul Haarhuis worden vanmiddag in Eindhoven gehuldigd. Door jan en alleman, voor de tweede keer deze week. Omdat ze hun laatste Davis Cup wedstrijd spelen en omdat ze het beste tennisdubbel zijn dat Nederland ooit had. Samen nog drie of vier toernooi en en dan stopt Eltingh. Vrienden, familie, coaches, staatssecretarissen, iedereen is uitgenodigd. En omdat Nederland gisteren tegen Ecuador al een 2-0 voorsprong nam, kan het een huldiging worden zonder wanklank. eindhoven rene van hattum gpd-verslaggever Sterker nog, als Nederland zich vanavond niet al via een 3-0 overwinning heeft verzekerd van een nieuw jaar in de we- reldgroep, moet de huldiging ei genlijk worden afgelast. Dat zou namelijk een schande zijn. „Natuurlijk kan Andres Gomez wel tennissen", dekte Jacco Eltingh zich donderdag nog enigszins in, toen bekend werd dat de veteraan van 38, die in 1990 Roland Garros won, vanmiddag samen met Nicolas Lapentti moet proberen 's we relds sterkste tenniscombinatie te verslaan. „Gomez speelt nog zeker veertien toernooien per jaar met al die ouwe toppers. En als hij geen bal meer zou raken, gooien ze hem zo uit die toer hoor. Bovendien pakt hij al die ouwe jongens nog zoals Con nors, McEnroe en Borg. Hij weet gewoon waar hij moet staan op de baan en heeft na tuurlijk toch een fantastisch in zicht." Het geploeter van de Ecuado- rianen Luis Morejon en Nicolas Lapentti gisteren tegen Jan Sie merink en Paul Haarhuis liet evenwel slechts ruimte voor één conclusie: de ploeg van Michiel Schapers moet zich vanmiddag vrolijk aan alle feestelijkheden rond Eltingh en Haarhuis kun nen overgeven. Siemerink en Haarhuis waren allebei in pre cies anderhalf uur en drie sets klaar met de Zuidamerikanen, die zich op de supersnelle in- doorbaan als eenden op spek glad ijs voelden. Een glaasje champagne meer of minder mag vanmiddag voor geen enkele Nederlandse ten nisser een probleem zijn. De derde dag van Nederland-Ecua- dor, morgen, mag nooit meer brengen dan twee duels voor spek en bonen. Haarhuis en El tingh, dit jaar goed voor acht toernooizeges -waaronder Rol and Garros en Wimbledon- en maar twee nederlagen, moeten het Ecuadoriaanse duo vanmid dag van de baan vegen. Zelfs al zou coach Viver vandaag plot seling een andere combinatie neerzetten dan Lapentti- Gomez. Hoewel Ecuador in het inter nationale tennis een dwergje is (Lapentti is 65-ste van de we reld, Morejon 158) preekte bondscoach Schapers afgelopen week toch de nodige voorzich tigheid. „Het is geen makkie. Want in Davis Cup is niets een makkie." Die voorzichtige hou ding liet Schapers gisteren een klein beetje varen. „De kansen dat het zaterdag is afgelopen, is wel heel groot". De bondscoach overlaadde vooral teamoudste Paul Haar huis met complimenten. Haar huis (32) overspeelde zijn tien jaar jongere tegenstander op tempo. „Deze baan is zo rap, je hebt gewoon een halve stap ex tra nodig om er op tijd bij te zijn," zei de veteraan zelf. Die halve stap deed Haarhuis wel steeds, Lapentti kwam die pas extra steeds tekort. „Dat Jan zou winnen op deze baan mochten we wel verwach ten. Die mag op zo'n supersnelle baan eigenlijk nooit verliezen van een speler als Morejon. Maar dat Paul zo simpel zou winnen van een jongen die op de wereld ranglijst zo dicht bij hem in de buurt staat en die ook min of meer hetzelfde spelletje speelt, dat is vakmanschap hoor. Als Paul een foutje maakte, was de volgende bal weer bingo." De coach genoot afgelopen week Rol Verstappen bij Stewart lijkt uitgespeeld klassement opgemaakt met geldprijzen voor de nummers één, twee en drie. Van de deel nemende regionale atleten is Huub Pragt de bekendste. Bij de vrouwen is Erika van de Bilt dit jaar onbetwist de beste aüete. „Ik ga proberen vier wedstrijden mee te doen", zegt de Leidse. „Maar sommige wedstrijden komen slecht uit. De Sylvester- loop in Leiden valt bijvoorbeeld samen met de nationale cross in Soest, op zes december is ook de Stijn Jaspers Memorial en een andere wedstrijd valt onge veer samen met de wereldkam pioenschappen cross." De 3 oktober Stadsbank Cross start morgen om 11.00 uur, de kinderloop om 11.05. De start is verplaatst naar het Rapenburg, ter hoogte van de Doezastraat. nurburg gpd Mika Hakkinen diende gister middag op de vrije trainingen van de GP van Luxemburg op de Nurburgring de eerste klap uit. De McLaren-coureur was bijna een volle seconde sneller dan zijn rivaal in de rode Ferra ri, Michael Schumacher. Schumacher wilde er niet te zwaar aan tillen. „Ik had wel verwacht dat McLaren sterk zou zijn dit weekeinde. Maar ik maak me geen zorgen. Tijdens de race zal pas blijken wie de sterkste is." De Duitser gaat ontspannen om met de druk die op zijn schouders ligt. Naar ver luidt komen er meer dan twee honderdduizend fans naar het kleine plaatsje in de Eiffel, de meesten getooid met rode Fer- raripetjes en vlaggen. Bovendien konden er aan de trainingen van gisteren nauwe lijks conclusies worden verbon den. De zon scheen fel over de heuvels rond het circuit, maar dat zal vandaag en morgen vol gens de verwachtingen heel an ders zijn. Alle vooruitzichten wijzen op een natte race en wat dat betekent werd in Francor- champs pijnlijk duidelijk. Een outsider. Damon Hill, won, geen van de favorieten haalde de finish. Ook Jos Verstappen niet. De Nederlandse coureur hoopt echter op een natte race wordt, dan maakt hij meer kans de rit uit te rijden. Gisteren werd be kend gemaakt dat Rubens Bari- chello nog een jaar bij Stewart blijft, dus dat de Limburger be zig is aan zijn laatste wedstrij den voor dit team. „Maar dat had ik ook wel verwacht", zei hij. Wat er nu gaat gebeuren is onduidelijk. Verstappen blijft echter positief over zijn kansen. „Er zijn nog wel degelijk enkele Mika Hakkinen reed in de vrije training van de Grand Prix van Luxemburg een seconde sneller dan zijn rivaal Michael Schumacher. foto epa opties. Welke, dat kan ik nu nog niet zeggen, maar het ziet er ab soluut niet slecht uit. Ik kan nog geen namen noemen, want we zijn nog in onderhandeling met verschillende ploegen (Sauber is een van de kandidaten).- Het hangt van zoveel factoren af. Al les wat ik zeg is nog natte vinger werk" De trainingen bevestigden dat de Nederlander bij Stewart niets meer te zoeken heeft. Zijn tijd was de een na slechtste. Boven dien ging de Limburger er bij de eerste de beste ronde in de och tendtraining er al af. Er was geen schade en de Limburger kon na een lange pitsstop ge woon verder. Hij wel de buik vol van kleine stalletjes waar hij de afgelopen jaren heeft gewerkt. „Ik wil niet nog een jaar zo door. Hij (Bari- chello) krijgt alle nieuwe onder delen. Hier rijdt hij ook al rond met een nieuw chassis, terwijl ik de oude spullen houd. Het is niet makkelijk om zo te moeten racen. Het is ook niet leuk. Als het zo moet, dat hoeft het van mij ook niet meer. Natuurlijk blijf ik mijn stinkende best doen, dat ben ik ook wel ver baan gewend zijn dan zij, ston den wij 's morgens al om acht uur op de baan. En we konden de hele ochtend trainen omdat zij pas om een uur of één kwa men aankakken." De grote gretigheid was niet het gevolg van de les van de 3-2 nederlaag tegen België in april, meende Haarhuis. Die neder laag, tegen een ploeg die op pa pier ook veel zwakker was, kwam voort uit domme pech, uit de blessures van hemzelf en van Jan Siemerink. „We hebben ons gewoon goed voorbereid nu. Of we ze niet overschat heb ben nu je deze uitslagen ziet? Dat is niet erg. Ik ben liever op mijn hoede en win liever zo, dan dat het andersom gaat." van de gretigheid waarmee zijn spelers zich voorbereidden op het duel dat ze geacht werden te winnen. „Onze gretigheid was zelfs groter dan die van hun en dat heeft me wel verbaasd. Terwijl wij toch beter aan deze Krajicek niet naar München EINDHOVEN» ANP Richard Krajicek heeft zich afgemeld voor de Grand Slam Cup, volgende week in München. De 26-jarige Mui derberger had dinsdag in de eerste ronde in actie moeten komen tegen de Slowaak Karol Kucera. Door zijn af zegging zijn de kansen van Jan Siemerink op deelne ming in München toegeno men. In de hoofdstad van Beieren strijden de beste twaalf spglers van de vier "Örana Siams om 8,5 miljoen gulden. Siemerink wordt op geroepen als er nog een spe ler zich voor maandag af meldt. Dat zou Marcelo Rios kunnen zijn. De Chileen kwakkelt met een peesont steking en beslist in de loop van dit weekeinde over zijn deelneming. Bij afmelding wordt Siemerink de dertien de man in München. Voor de rol als invaller ontvangt hij 100.000 gulden wachtgeld. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 25 september: 4-8 11 - 22 - 23 - 27 - 33 36 - 43 - 46 - 47 - 62 - 64 - 67 68 71 - 72 77 - 78 - 79. (onder voorbehoud) Eerste divisie. Dordrecht '90 Den Bosch 1-4.5. Van der Laan 0-141 Van der Laan 0-2, 42 Onyeike 1-2, 74. Van der Laan 1- 3 (stralschop), 79 Lurhng 1-4 VVV - FC Zwolle 1-1 (0-1). 45. Tuhuteru 0-1, 66. Pieren 1-1 Stand aan kop: FC Groningen 6-16, VVV 6- 11, GA Eagles 5-10, Excelsior 5-10, Em- men 5-9, Den Bosch 5-8. België. Moeskroen - Standard 1-5 Duitsland. HSV Rostock 1-0, 1860 Mün chen - Hertha BSC 2-0. Stand aan kop: Bayern 5-15, 1860 Mün chen 6-13, HSV 6-11, Kaïserslautern 5- 10, Hijr111a BSC 6-9. Frankrijk. Bordeaux - Rennes 4-0, Lens Nantes 2-4, Lorient - Metz 1-1, Monaco - Le Havre 3-0, Nancy - Lyon 0-0, Sochaux - Paris SG 1 -0, Strasbourg Montpellier 2-1 Stand aan kop: Bordeaux 7 19, Lyon 7-15, Marseille 7-15, Monaco 7-14, Nantes 7- 13. Turkije. Trabzonspor - Fenerbahce 1-0. Zwitserland. Aarau - Servette 1-4, Lausan ne - Grasshoppers 3-1, Zürich - Luzern 2- i. Duits- PAARDENSPORT Lanaken. WK jonge paarden. Springcon cours na barrage 1 Geerink (Ned) DÖH Damiro 0-24.48, 2 Van de Pol (Ned) Faust Z 0-24,74, 3. Angot (Fra) Ulior des Isles 0-24,84. Springconcours na barrage: 1 Van Dijck (Bel) Othello 0-36.65, 2 Drummond-Hay (ZAf) 0-39,61, 3 Lennon (Ier) Dow Jones Courcel 0-40,54; 6. Jennie Zoer (Ned) Little Rock 0,5-44,87. TENNIS 4-6. Buenos Aires: Argentinië Slowakije 1-1. Squillan - Hrbaty 3-6 2-6 2-6, Gumy Ku cera 6-1 6-1 6 4 Florianopolis: Brazilië Roemenie 2-0. Me ligem - Voinea 6-1 6-4 7 6, Kuerten Pa vel 7-5 6-3 6-3. Szczecin (Pol). Mannen, 250.000 gulden. Kwartfinales: Kohlmann (Dui) - Van Schep pingen (Ned) 7-6 6-2 Sevilla. Challenger mannen. 50.000 gul den. Halve finales: Scalè (Ita) - Kempers (Ned/2) 6-4 6-3 Tokio. Vrouwen, 900.000 gulden: Kwartli nale. Huber (Dui/7) - Barabants|ikova (WRu) 6-3 6-1. Indeling halve finales: Hu ber - Sanchez, Tanasugarn Seles. WIELRENNEN plicht. Maar als ik dat gaspedaal door de vloer ram. ga ik echt niet een stuk harder." Het probleem met de versnel lingsbak. waardoor Verstappen uitviel in Monza, is nog steeds niet opgelost. „Ook daarom hoop ik dat het regent zondag. Dan wordt het materiaal ook niet zo heet. Frustrerend is het natuurlijk wel dat ze de'oorzaak niet hebben gevonden. Straks moeten we naar Japan. De hele wereld over reizen en er dan misschien na tien rondjes uitliggen. Da's geen prettig vooruitzicht. Davis Cup. Halve finales wereldgroep Stockholm: Zweden Spanje 2-0 Björk man Corretja 6-3 7-5 6-7 6-3. Johansson Moya 7-5 7-6 7-6 Milwaukee: Verenigde Staten ltalie 0-1 Gambill Gaudenzi 2 6 6-0 6-7 6-7. Promotie/degradatie wereldgroep Eindhoven: Nederland Ecuador 2-0. Sie merink - Moreion 6-3 6-3 6-1, Haarhuis - Lapentti 6-2 6-3 6-2. Townsville: Australië Oezbekistan 2-0. Rafter - Ogorodov 6 3 6-3 6-4, Stoltenberg - Koetsenko 7-5 6-1 6-0. Praag: Tsjechië - Zuid-Afnka 2-0 Dosedel Wayne Ferreira 6-2 6-3 6-4, Ulihrach - Ondruska 6-1 6-2 6-1. Osaka: Japan Rusland 0-1 Motomura Kafelnikov 6-4 2 6 3-6 3-6, Safin Suzuki 7-6 3-1 gestaakt wegens regen Nottingham: Groot-Brittannië - India 2-0 Rusedski Paes 2-6 6 3 3-6 6-2 11-9, Henman - Bhupathi 4-6 6-3 6-3 6-3. Ronde van Spanje, 20e etappe. Segovia Alto de Nacerrada; 1 Zintsienko (Rus) 206 km in 5.33.33 (37,056 km/uur), 2. Heras (Spa), 3. Jimenez (Spa), 4. Escartin (Spa), 5. Armstrong (VSt), 6. Serpellini (Ita) 1.07, 7. Olano (Spa) 1.09, 8. Serrano (Spa) 118, 9. Laurent Jalabert (Fra) 1.49, 10. Galdeano (Spa) 2.01; 15. Zülle (Zwi) 5.03, 16. Boogerd (Ned) 7.28, 18. Vireri que (Fra) 8.50, 78. Hoffman (Ned) 30.15, 80 Van Heeswijk (Ned), 100. Lotz (Ned) 32 14. Opgegeven: o.a. Moerenhout (Ned), Tsjmil (Bel), Van Petegem (Bel). Algemeen klassement. 1 Jimenez 88.48.17, 2. Escartin 0.06, 3. Olano 0.38, 4. Heras 1.34, 5 Jalabert 1 40, 6. Armstrong 2.49, 7 Galdeano 4 33, 8. Zul le 6.44, 9. Serpellini 7.28, 10 Serrano 7.41; 50 8oogerd 1.28 40. 94 Van Heeswijk 3.00 06. 95. Hoffman 3.01.28, 103. Lotz 3.28.20. GP Wilhelm Teil, derde etappe. Bussigny Leissigen: 1. Nardello (Ita) 185,9 km m 4.35.44 (40.452 km/uur), 2 Velo (Ita), 3. Bölts (Dui) 0.33, 4 Heker (Zwi). 5. Meier (Zwi), 6 Graf (Zwi), 7 Schnider (Zwi), 8 Simon (Fra) 3.46, 9. Ivanov (Rus). 10. Muller (Zwi); 17. Den Bakker, 45 Van Kes sel 15.31, 56. Van der Ven. 58. Vries 28.59. Opgegeven o.a. Groenendaal en Algemeen klassement: 1 Nardello 11 47.22. 2. Velo 0 04, 3 Jeker 0.20. 4 Schnider 0.37, 5. Bolts 0.39; 8 Den Bak ker 3 29. 39. Van Kessel 15 41, 57 Vries 29.09.66 Van der Ven 40 39 Ronde van Hessen, vierde etappe. Bad Karlshafen Lauterbach: 1 Roemsas (Lit) 210 km in 5.13 00. 2 Niermann (Dui), 3 Liese (Dui) 0.04. 4. Branko (Slv) 0.14, 5. Kessler (Dui), 6 Brozyna(Pol) Algemeen klassement: 1 Roemsas 16.46 34. 2 Niermann 0.10, 3 Nelissen (Ned) 0.20. ZEILEN Sydney. Pre-olympische regatta. Tornado, stand na 10 races met aftrek 1 Bundock /Forbes (Aus) 21 punten, 2. Booth/Landen berger (Aus) 23, 3. Gaebler/Schwall (Dui) 29, 8. Van Teylingen/Dercksen 60. De 32-jarige Paul Haarhuis was ongenaakbaar tegen de tien jaar jongere Nicolas Lapentti: 6-2 6-3 6-2. foto gpd/henk koster

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 37