De happy few vrijt op de preekstoel en de fine fleur fluistert e achtste herdenking van het intzet van de stad Leiden is steravond één groot swin- :nd feest geworden. De ge- ilven van de Pieterskerk wer- :n tot diep in de nacht be- erkt met house en dansmu- ek. Van kroegbaas tot ambas- ideur, van fietsenmaker tot irgemeester, de gehele fine •ur van Leiden maar ook >ogegeplaatste gasten van liten de stad waren in de kerk anwezig. Om te zien en om izien te worden. Middelpunt van dit feestje, ar zo'n duizend mensen bij iwezig waren, was de schei inde burgemeester Cees Goe- lop, de man die acht jaar ge iden de aanzet voor dit festijn if. Of zoals Menno Smitsloo, voorzitter van de tofdsponsors het zei: „Cees is de aanjager, wij waren de tvoerders." Maar ook in de toekomst is iekoop nog niet van het Leid- toneel verdwenen. De bur- meester is gisteren benoemd t ere-voorzitter van een nieu- stichting, de Stichting Inter- itionale Herdenking Leidens itzet. Opdat de continuïteit n de viering, ook zonder een irgemeester Goekoop, ge- larborgd blijft. Smitsloo vertelde in zijn leech in de bomvolle kerk dat kersverse stichting het jo lend jaar in ieder geval over .000 gulden kan beschikken, dt bedrag zal worden besteed an initiatieven voor goede oelen. De kruik Corenwyn, die mitsloo traditiegetrouw aan burgemeester overhandig- i, kwam ook dit jaar weer in )ede handen terecht. „Deze ik is waarschijnlijk bedoeld n in twee maanden op te rinken", schatte Goekoop in. let is verschrikkelijk om af- |:heid te nemen, maar veran- iring moet en verandering is. bk goed. Dit is geen afscheid droefheid, het is een af- met emotie." sfeer in de Pieterskerk vooral toen de avond wat irderde steeds gemoedelijker ongedwongener. Een vrij- ïd paartje nam de preekstoel gebruik en in de verschillen- loges, de vipboxen waar de lonsors hun gasten ontvin- in, werden oude vriendschap- in weer aangehaald. Omdat aangekondigd was at het 'halve' kabinet zou ko len, werd er onder de kroon- chters druk gefluisterd. Is Kok binnen? Komt Peper nou iet of zonder Neelie? Beiden werden niet gesignaleerd. Maar oud-minister Hans Dijkstal was wel van de partij. En D66-par- lementariër Thom de Graaf on derhield zich met partijgenoot, cultuurwethouder Alexander Pechtold. Onderwijswethouder Hans Baaijens (PvdA) en Willem Wa genaar, rector magnificus van de Universiteit Leiden, hadden een gezellige kout over de uni versiteit. Baaijens met en Wa genaar zonder borrel kregen de vraag voorgelegd of de tijd nu niet rijp is om van de Leidse universiteit een gemeentelijke universiteit te maken. Hoewel het idee de beide heren wel aanstond, bleek de uitvoering ervan onmogelijk te zijn. Toch glom er even een twin keling in de ogen van de rector toen hij vertelde dat in de tijd van voor het Leidens Ontzet deze situatie wel normaal was. De toenmalige gemeentesecre taris was tevens universiteitsse cretaris. En in Cambridge had de universiteit de gemeente zelfs ingelijfd, memoreerde Wagenaar. Baaijens kreeg ple zier in de conversatie. „We zijn als gemeente en universiteit een beetje uit elkaar gegroeid, maar je merkt dat de relatie weer wat intensiever wordt", merkte hij op. Het plankier werd intussen bevolkt door het magisch duo Manro Lois, een tweetal illu sionisten dat tussen veel rook wolken mannen in vrouwen veranderde. Maar het absolute Burgemeester Goekoop neemt met veel plezier de kruik Coren wyn in ont vangst. „Twee maanden", schat hij in. hoogtepunt was toch de mode show van Edgar Vos. De ragfij ne mannequins toonden in een werkelijk prachtige en werve lende show de kleding voor de komende winter. Zowel de aanwezige mannen als de vrouwen vergaapten zich aan al dit fraais. Daarna was het tijd voor de buffetten. De schalen met kreeft, zalm en kaviaar werden ontdaan van cellofaan. Tijd om 'beschaafd aan te vallen'. Daar na waren er tot na midder nacht de muzikale klanken van orkest Rendez Vous te horen, tussen de honderden waxine lichtjes. Een mannequin van Edgar Vos showt een van de prachtige creaties. David Price had veel bekijks. De Schot was op uitnodiging van ABB Lummus Global BV-Oil Gas Division in de Pieterskerk. Hij genoot van het feest in de Pieterskerk, al had-ie wat moeite met het multi-func- tionele gebruik van het Godshuis. Modekoning Edgar Vos en burgemeestersvrouw Marianne Goekoop praten bij. sften in ijs zijn (nog) niet geschikt voor consumptie, maar ze leverden in de Pieterskerk wel een bijdrage de entourage.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19