'Lovebaby' van Boonstra levert louter ellende op Economie 'Zwarte maandag' blijkt afgezwakte orkaan Georges Kneusjes zijn in crisistijd beste belegging Slachtpartij Damrak laat clickende belegger koud Japanse bank balanceert op de rand van afgrond ING-Groep stelt ramingen economische groei bij DINSDAG 22 SEPTEMBER 1998 Alliantie reisgigant TUI met Belgen rus wij k De Duitse reisreus TUI, in Nederland de grootste aan bieder van vakantiereizen met Arke en Holland International, gaat in België samenwerken met de familie Brackx. Er komt een holding, TUI Belgium, waarvan TUI en Brackx elk de helft van de aandelen hebben. TUI Belgium wordt de moedermaatschap pij van BIT, een keten van vijftig reisbureaus zes centra voor za kenreizen, en Jet Air. Daarmee komt een einde aan de opmerke lijke constructie waarbij de Belgische activiteiten van TUI in handen waren van de Nederlandse Travel Unie, op haar beurt weer voor 91 procent eigendom van TUI in Duitsland. Volgens vice-voorzitter Van Beetz van Travel Unie kan het werk in België voortaan beter gestroomlijnd worden. Bovendien zit de TUI na de reorganisatie logischer in elkaar. Vezeldivisie Akzo zelfstandig: Acordis arnhem Chemiereus Akzo verzelfstandigt zijn vezeldivisie on der de naam Acordis. Daarin worden ook de vezelactiviteiten van het overgenomen Britse bedrijf Courtaulds opgenomen. Ak zo denkt er over de nieuwe onderneming voor het einde van het jaar te verkopen. Acordis wordt het grootste bedrijf ter wereld op het gebied van vezels die worden toegepast in de medische en modesector en in de industrie. Beoogd topman van het nieuwe bedrijf is Gordon Campbell. De onderneming heeft 19.000 werk nemers, die actief zijn in Groot-Brittannië, Nederland, Duits land, Polen, Spanje, Italië, Brazilië en de VS. Vakbonden vrezen de verzelfstandiging van het bedrijf en zijn ontevreden over de manier waarop de concernleiding informatie verstrekt. Uitstekend jaar voor Porsche stuttgart De Duitse sportwagenfabrikant Porsche heeft in het eind juli afgelopen boekjaar uitstekend gedraaid. De omzet groeide met twintig procent tot 5,5 miljard gulden. De netto winst ging nog sterker omhoog, maar daarover komen pas later cijfers. In het voorgaande jaar kwam de winst uit op 157 miljoen. De productie nam toe met zeventien procent tot ongeveer 38.000 auto's. De verkoop groeide met dertien procent tot "".600 stuks. Het aantal werknemers van het bedrijf steeg met 2,4 procent tot 8151. Philips verkoopt Ceramic Materials eindhoven/udenPhilips verkoopt de Udense fabriek Ceramic Materials aan het Duitse bedrijf Degussa. Ceramic Materials maakt keramische poeders die gebruikt worden bij de productie van condensatoren. Philips zal de poeders voortaan via Degussa betrekken. Door de steeds kleinere condensatoren zijn er steeds fijnere poeders nodig. De Philipsfabriek kan die nog niet maken. Om productiecapaciteit neer te zetten zijn hoge investeringen nodig. Philips Components, waar Ceramic Materials pnder valt, heeft 'andere investeringsprioriteiten', laat het concern weten. De werkgelegenheid van de 120 werknemers loopt geen gevaar. Oud-militairen geliefd in de horeca den haag De horeca aast op oud-militairen. Ook andere secto ren nemen graag een voormalige soldaat in dienst. „De Beroeps Bepaalde Tijd (BBT) zijn goed opgeleide, gemotiveerde en erva ren werknemers. Mede door de krapte op de arbeidsmarkt zijn ze erg in trek", zegt een woordvoerder van Defensie. BBT'ers werken enkele jaren bij Defensie. In die periode krijgen ze een opleiding en worden ze klaargestoomd voor een baan in de bur- gennaatschappij. „Iemand die bij ons als infanterist begint, kan als monteur eindigen. We proberen zo goed mogelijk aan te slui ten bij de civiele opleidingen", zegt hij. Consument dol op kleding en schoenen voorburg Dameskleren, babykleertjes, stoffen en herenschoe nen vlogen het eerste halfjaar van dit jaar over de toonbank, weliswaar gemiddeld drie procent duurder, maar dat mocht de kooppret niet drukken. De omzet van de modespeciaalzaken steeg met 5,6 procent. De modebranche loopt redelijk in de pas met detailhandel, concludeert het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS). April en mei waren de maanden om iets nieuws aan te schaffen. In juni zakte de kooplust. Het vrij natte en rela tief koude weer prikkelde de consument niet zich in nieuwe zo merkleren te steken. Het eerste half jaar was plezierig voor schoenenverkopers. In april en mei steeg de omzet met respec tievelijk 12,5 en 14,5 procent. Deze maanden maakten een slecht begin van dit jaar goed. Tetra Pak schrapt honderd banen moerdijk» De productie van Tetra Rex Verpakkingen in Moerdijk wordt beëindigd. Dat betekent dat bij Tetra Pak-vestiting 114 van de 358 arbeidsplaatsen verdwijnen. Het Zweedse bedrijf wil de productie van Tetra Rex concentreren in Scandinavië en Ita lië. De fabriek maakt melkpakken en verpakkingen voor fris drank. Financieel-directeur Van Zundert zei gisteren dat er po gingen gedaan worden om de overtollige werknemers onder te brengen bij het samenwerkingsproject Start Vedior, om van daar [2W uit een nieuwe baan te vinden. Het plan moet nog besproken worden met de vakbonden. wden anp ritje met de supersnelle Eurostar door de tunnel lijkt net vliegen. urotunnel, de maatschappij ede spoorwegverbinding on- 3,25 ïr Het Kanaal beheert, heeft li !l eerste halfjaar positief afge- o$ eten. De nettowinst kwam uit 2' P 143 miljoen pond sterling 2,p miljoen gulden) vergeleken li,s iet een verlies van 327 miljoen '•j ind (1,04 miljard) in dezelfde li triode vorig jaar. 1,0 De verbetering vloeit groten- eels voort uit een buitengewo on e bate van 273 miljoen pond. f! 'e is het gevolg van de vorig 1ar oktober bereikte de over komst over een herstructu- ring van de schulden met de inken. De totale verplichtin- n zakten daardoor van 8,84 dag djard pond tot 7,86 miljard °nd (ruim 25 miljard). j dat akkoord kwamen bei- E partij en tevens een lager ren- "is tarief overeen. In plaats van procent betaalt de onder ling de banken nu gemid- 'd 5,28 procent. Dat leidde te- s tot lagere rentelasten. Philips-aandelen kelderen flink door verliezen bij dochter den haag gpd Het aandeel Philips is gisteren met dubbele snelheid ge kelderd na'een nieuwe winstwaarschuwing. Die kwam van topman C. Boonstra, die de verwachtingen eerder al temperde bij de halfjaarcijfers in juli. Boonstra liet weten over 1998 helemaal geen winstgroei meer te verwachten. Hoge verliezen bij zaktelefoons en ingezakte marges bij beeldschermen zijn daarvan de directe redenen. Sport7, Philips Media inclusief cd-i, de kabelnetwerken (UP- C/A2000), de Superclub-video theken, autoradio's en naviga tiesystemen, Grundig, en in juni van dit jaar zelfs Polygram. Een deal over automatiseringsdoch ter Origin ketste af. Nu lijkt het erop dat ook Boonstra een love baby heeft, die ook slechts el lende oplevert. Philips heeft er sinds 1995 en kele miljarden in geïnvesteerd, maar tegengas van concurren ten zoals Nokia, Ericsson, Mo torola, Sony en Panasonic zorg de ervoor dat PCC alleen maar verder in het rood zakte. In het eerste halfjaar liep het verlies al Philips beraadt zich op de toe komst van de telefoondivisie en onderhandelt daarover met partner Lucent. „Wij bestude ren alle opties", aldus Boonstra. Philips Consumer Communica tions (PCC), een joint venture waarvan Philips zestig procent heeft en Lucent veertig procent, heeft zich in korte tijd ontpopt als nieuwe molensteen om de nek van het opkrabbelende Phi lips. Eerder sneed Boonstra met ferme halen de geflopte lievelin gen van zijn voorganger J. Tim mer los van het concern: op tot ongeveer een half miljard gulden. Directeur M. McTighe, twee jaar geleden bij Motorola weg gekocht, is opzij gezet. Philips wil geen inhoudelijke medede lingen doen over de verliezen in het lopende kwartaal. Alleen dat PCC dit jaar zeker in de rode cij fers blijft, waar de 'business group' eind vorig jaar al winst had horen te maken. De beoog de top drie positie in 2000 is ver uit zicht: Philips staat vrij roem loos tiende met een marktaan deel van ongeveer 2,5 procent. In hetzelfde bericht als de winstwaarschuwing deelt Boon stra mee voor het einde van het jaar acht procent van de uit staande aandelen (ruim 29 van de 366 miljoen) terug te kopen. Doordat de winst per aandeel door zo'n actie stijgt, is dat nor maal gesproken een stimulans voor de beurskoers. Maar giste ren leek het effect ervan ver zwolgen door de duikvlucht omlaag. Hooguit werd een nog diepere val voorkomen. Het aandeel dat gistermorgen opende op 91 gulden daalde tot 81,90 in de voormiddag en sloot op 82 gulden. Een verlies van zo'n achttien procent ten op zichte van vrijdag, toen Philips sloot op 99 gulden. Bij het aan treden van Boonstra in oktober 1996 zweefde de 'Flip' rond de 57 gulden en bereikte vorig jaar juli een piek van 177 gulden. Het concern betaalt de eigen aandelen met een deel van de Polygram miljarden. De ver koop van de platenmaatschap pij wordt volgens Philips eind volgende maand, begin novem ber afgerond. De Canadese whiskystoker Seagram betaalt 75-procentseigenaar Philips dan een slordige 15,5 miljard gulden. Analisten hadden gere kend op een veel grotere in koop. En daarbij: vanuit onder nemersstandpunt is het inko pen van eigen aandelen geen teken van grootse ambities. Autoinatische noodrem Beursplein 5 amsterdam raymond peil nieuwsanalyse De automatische remmen op Beursplein 5 werken perfect. Op 17 augustus en 27 oktober 1997 voorkwamen zij een echte krach een koersval van tien procent of meer en gisteren weer. „Het werd een afgezwakte or kaan als Georges in plaats van de tornado's *a la Starr, die om Bill Clinton Been woeden", al dus een grappende beurshan delaar. Gerekend van de slotkoers van vorige week naar het einde van de handel gisteren stortte de beursbarometer AEX 5,93 procent omlaag. In procenten gerekend is dat de op zeven na zwaarste daling sinds de index werd ingevoerd. De krach van 19 oktober 1987 blijft lijstaan voerder met twaalf procent. Een daling van 57 punten lijkt enorm. Zetten we deze af tegen krachjaar 1987 dan was de da ling op Black Monday 'slechts' 29,66 punten. In procenten ge rekend kwam de crash van '87, bij een indexstand van rond de 275, twee keer zo hard aan. De beurs zelf hanteert, voor het trekken aan de noodrem, ook een procentuele daling. In 1987 waren er echter nog geen nood remmen. De circuit breakers moeten doorschietende koersbewegin- gen afremmen: als de beurs in een uur tijd twee procent daalt of stijgt stopt de geautomati seerde handel ter dekking van opties die de AEX-index weer spiegelen. Daalt de index vijf procent onder de openings koers, dan wordt de handel stil gelegd. In beide gevallen mogen alleen orders die tegen de stroom ingaan worden doorge laten, wat automatisch tot her stel leidt. v De top tien van de grootste dalingen bestaat voor het groot ste deel uit dalingen uit cri sisjaar 1987. Er zijn vooral dit jaar sindsdien enorme schom melingen geweest, maar alleen de 'minikrach' van 1989 haalt de hitlijst, plus de beursdag van gisteren, 'Zwarte Maandag 1998'. De historie leert dat de Ne derlandse beurs in 1987 op een min van 29,1 procent eindigde. Het jaar daarop spoten de aan delen 44,7 procent omhoog en werd het verlies alweer omgezet in een winstje van drie procent. Liefhebbers en hobbyisten vergelijken de crash van 1987 nu al graag met 'krachjaar' 1998. De feiten spreken echter Drukte op de optiebeurs. voor zich: in 1986 was de dollar scherp gedaald en vloog de in flatie in de VS omhoog. De (lan ge) rente schoot bijna de helft de lucht in, van zeven naar tien procent, terwijl de beurs van Wall Street daar doof en blind voor bleef. Op dit moment staat de lange rente op een naoorlogs diepte punt, is de inflatie bijna ver dwenen en hebben beurzen tot juli een langdurige koersstijging achter de rug. Vanaf 1995 was de beursvloer een ware bonan za voor beleggers: een waarde vermeerdering van 17,1 procent in dat jaar, gevolgd door stijgin gen van 33,6 en 40,9 procent in 1996 en 1997 leek ook in 1998 geen einde te kennen. Er kwam amsterdam gpd FOTO GPD Bestuursvoorzitter P. Ponsolle noemde de cijfers 'erg bemoe digend'. Volgens hem verloopt het herstel van de onderne ming, die twee jaar geleden be gon, goed. De omzet klom van 233 mil joen pond tot 279 miljoen pond. De revenuen uit onder meer de pendeldiensten plus de verkoop in de winkels in de terminals wist 'de maatschappij ruim schoots te verdubbelen tot 165 miljoen pond. Van de spoor wegondernemingen die van de oeververbinding gebruik maak ten, ontving Eurotunnel 102 miljoen pond, wat een duidelij ke verbetering inhield. In de zomermaanden wist het bedrijf de opgaande lijn in de meeste vervoersstromen vast te houden. Het aantal personen wagens dat in de maanden juli en augustus van de autotrein gebruik maakte, steeg met 31 procent, het aantal bussen nam met 43 procent toe, terwijl het aantal vrachtwagens met 67 procent omhoog schoot. In twee maanden tijd heeft de AEX-index 31 procent in waarde verloren. Maar de belangrijkste beursgraadmeter geeft slechts een indicatie voor de ontwikke ling van de individuele fondsen. Ook de beurs kent uitzonderin gen die de regel bevestigen. Er zijn witte raven, die het veel be ter doen dan het gemiddelde, en zwarte schapen, die het nog veel rampzaliger doen dan de rest. De afgelopen twee maan den leert dat in crisistijd kneus jes de beste belegging zijn. Ex- beurslievelingen kunnen het best gemeden worden. Het fonds dat de roerige we ken op het Beursplein 5 het best heeft doorstaan, is zonder twij fel uitgeverij Wolters Kluwer. Het aandeel wist sinds 20 juli als éen van de weinige fondsen een flinke winst te boeken. Op 20 juli (het hoogtepunt van de AEX-index op 1315) stond de koers op 315 gulden en nu op 337,40 gulden, een stijging van 7,1 procent. Tijdens de enorme hausse op de beurs zat dit aan deel juist in het slop door de mislukte fusie met Reed Else vier. Nu is Wolters Kluwer de witste raaf. Moeilijke tijden maken dor stig, want Heineken volgt de uitgeverij op de voet. Sinds juli boekte de brouwerij een koers winst van 4,8 procent, van 84,10 gulden naar 88,10 gulden. Hei neken kreeg in de zomer nogal wat kritiek te verduren, omdat het te weinig deed voor de aan deelhouders. Inmiddels zullen diezelfde aandeelhouders stevig in hun handjes knijpen. De laatste winnaar onder de AEX-index is een wat twijfelach tige. Polygram is de facto al ver kocht aan een Canadees bedrijf, dat een bod van ongeveer 115 gulden per aandeel heeft ge daan. Dat het entertainmentbe drijf een winst van 0,2 procent heeft geboekt sinds het hoogte punt van de beurs, is dan ook tamelijk schamel. Verder doen het voedings middelenconcern Numico, het vormalige Nutricia (een be scheiden verlies van acht pro cent) en detaillist Vendex (een min van 8,4 procent) het aan merkelijk beter dan gemiddeld. Net als bij Heineken geldt dat bedrijven gericht op consump tie redelijk immuun zijn voor de financiële onrust. Onder het motto: gegeten en gedronken moet er toch. Technologische bedrijven hebben het zwaarder en in die sector vallen dan ook de hardste klappen. Op de eerste plaats onder de zwarte schapen staat de voormalige beurslieveling uit Brabant: ASML. De producten van machines die chips bakken kon sinds 20 juli een verlies in casseren van niet minder dan 57,9 procent. ASML doet (of lie ver: deed) veel zaken met Zuid- Korea en als je momenteel er gens niet wil zijn als bedrijf is het Zuid-Korea. Philips staat met stip op twee, dankzij een winstwaarschuwing maandag hebben Boonstra c.s nog maar een achterstand van 2,9 procentpunt op de leider in het klassement. Philips verloor sinds juli maar liefst 54 procent. Akzo staat op plaats drie, met een verlies van 48,7 procent. Het handelshuis Hagemeyer doet uitstekende resultaten, zegt nauwelijks last te ondervin den van Azië, maar krijgt op merkelijk genoeg geen enkel vertrouwen van de belegger. Hagemeyer staat op 42,6 pro cent verlies binnen twee maan den. De huidige koers van 50,60 roept volgens kenners om koopjesjagers, maar ze zinn er (nog) niet. WIM STEVENHAGEN AZlé-, eüS|/W, Cl'KlToM fAÜIÉlA, telPEgEN--' *"V1 ITtr)nI amsterdam anp Top 10 daling AEX-index van de de afgelopen 10 jaar. De grootste koers daling op één dag in procenten. GRAFIEK GPD/R.S. RLV&FvG zich daar uitermate goed voor, licht Veldhuizen toe. De keerzij de van een beurs, die als een jo jo op en neer gaat, is wel dat de kosten van de toch al prijzige clickfondsen omhoog gaan. „Logisch, omdat door de hoge bewegelijkheid de prijs van op ties ook hoger is." Nederland kent twintig click fondsen, waarin beleggers zo'n vijf miljard gulden hebben be legd. Met de eerste fondsen wist Generale zo'n honderd miljoen gulden uit de markt te halen. Dit is een fractie van wat markt leider Robeco gemiddeld met een nieuw clickfonds uit de markt trekt: zo'n half miljard gulden. De Generale Bank introdu ceerde in de zomer van 1996 zijn eerste clickfonds op het ni veau van 553 punten dat vast gezet werd op 830 punten. Het tweede fonds uit 1997 staat vast op 1285 punten. „Die belegger zal iets ontspannender naar de vrije val kijken", aldus Veldhui zen. De AEX onder de negenhon derd punten? Het is beleggers in clickfondsen (bij clicken wordt de winst van een aandeel vast gezet op een bepaalde koers) een zorg. Een clickfonds garan deert immers een beleggings winst die niet verloren kan gaan. Zo zijn er fondsen die twee maanden geleden rond de till time high van 1323,65 pun ten vastclickten. Terwijl particuliere beleggers massaal afscheid hebben geno men van aandelen en beleg gingsfondsen, blijft het clickle- ger koel. „Clickfondsen bewij zen in turbulente dagen als de ze hun toegevoegde waarde", zegt hoofd Beleggingsfondsen P. Veldhuizen van de Generale Bank. „Want clicken is een meer beschermde manier van Reden voor zijn bank om op 9 oktober een nieuw clickfonds, het derde van de Generale in Nederland, te lanceren. Een la ge beursgraadmeter AEX leent FOTO GPD PHIL NIJHUIS nog eens 45 procent bij in de eerste helft van dit jaar. Die winst zijn beleggers nu kwijt. We staan nu elf puntjes onder de AEX-stand van eind 1997. Een beurshandelaar durft wel te veronderstellen dat al het slechte nieuws van Azië, Rus land, Latijns-Amerika en Clin ton 'nu onderhand wel in de koersen moet zijn verwerkt'. „Maar in deze tijden is niets ze ker." Inderdaad, bijna niemand had de neerwaartse doorbraak van de 1000-puntengrens dur ven voorspellen. Laat staan de 900-barrière, die gisteren niet heilig meer bleek voor beleg gers. tokyo «judith stalpers correspondent Een gevoel van paniek brak gis teren uit in Tokyo toen de aan- delenprijzen een nieuw diepte punt bereikten. De Nikkei-koers daalde zo'n 380 punten naar 13.597,30 yen, het laagste ni- veau-sinds februari 1096. Zes werkdagen zijn er nog te gaan voordat de meeste Japanse bedrijven, inclusief de banken, hun halfjaarcijfers moeten op maken. Wanneer de Nikkei-in dex op 30 september onder de 14.000 eindigt, zijn in theorie bijna alle Japanse banken fail liet. Gelukkig voor Japan trok de beurs van Tokyo vandaag weer aan. De Nikkei-index ging met 192,51 punten omhoog tot 13.789,81, een stijging van 1,4 procent. Dat de beursindex uit eindelijk in de plus eindigde, werd toegeschreven aan de po sitieve stand die Wall Street gis teren bereikt na de getuigenis van Clinton. Japanse banken hebben een groot deel van hun kapitaal in aandelen zitten. Met de waardedaling van de aandelen is het kapitaal zodanig geslon ken dat het in het niet valt bij de enorme hoeveelheid oninbare leningen die de banken al ja ren met zich meedragen. Die last wordt met de dag groter, vanwege de enorme hoeveelheid faillissementen. Volgens schattingen van het mi nisterie van financiën hebben de banken gezamenlijk elfhon derd miljard gulden aan pro bleemleningen. Het onderzoek bureau Standard and Poors gaat uit van veertienhonderd miljard gulden aan probleemleningen. De Japanse regering wil de banken saneren met overheids geld. Daarvoor heeft ze enkele wetten opgesteld die binnen twee weken, dat wil zeggen bin nen de huidige extra parlemen taire zitting, zouden moeten worden aangenomen. De oppo sitiepartijen zijn bereid mee te werken, als voor de geldinjectie duidelijke en voor iedereen zichtbare regels worden gehan teerd. De discussie is toegespitst op de redding van de Long Term Credit Bank (LTCB), één van Ja pans negentien grote banken. De LDP wil de LTCB saneren, zodat de bank kan fuseren met de gezondere Sumitomo Trust Barik. De oppositie is tegen een geldinjectie, want de LTCB zou niet te redden zijn. De LDP beweert echter dat het onverantwoord is de LTCB failliet te laten gaan, omdat het hele financiële systeem dan dreigt in te klappen. Dat valt volgens bankanalisten wel mee. Wat bij een faillissement wel boven water zal komen zijn de duistere betrekkingen die de LTCB met LDP-politici en hun trouwe steungevers in de agrari sche sector en bouwwereld heeft. De LDP probeert uit alle macht de deksel op die beerput dicht te houden. Wanneer de kogel ten aan zien van de LTCB door de kerk is, zal de aandacht onmiddellijk verschuiven naar de volgende zwakke schakel in het financiële systeem. De Fuji Bank stond al vanaf mei onder vuur van spe culanten. Sinds een paar weken is een tweede offensief tegen deze grote bank ingezet. Profes sor Norio Tamaki van de Këio Universiteit te Tokyo: „Deze bank is veel groter dan de LTCB en financiert veel grotere bedrij ven. Die raken dan ook in de problemen." Fuji Bank is de belangrijkste geldschieter van o.a. Nissan Motor, Hitachi en het handels huis Marubeni. Zonder over bruggingskredieten van Fuji zullen die bedrijven in binnen- en buitenland drastisch moeten afslanken. Dan dreigen massa ontslagen en verdwijnt het uit zicht op een snel herstel van de Japanse economie. De oppositiepartijen vinden dat de massale geldinjecties ge paard moeten gaan met een ra dicale schoonmaak. Namelijk de slecht functionerende ban ken laten verdwijnen en tegelij kertijd corruptie en vriendjes politiek aan banden leggen. De hamvraag is of LDP-premier Keizo Obuchi de afstand tussen regering en oppositie weet te overbruggen. Wanneer de 'saneringswetten' er niet door komen, zal Obuchi moeten af treden. hilversum anp De ING-Groep heeft de rémin- gen voor de economische groei naar beneden bijgesteld. Waar de bank eerst rekening hield met 3,5 procent groei, gaat het bedrijf nu uit van twee tot 2,5 procent. Het kabinet gaat uit van drie procent. „Het kan zelfs nog wel een streepje minder worden, maar dit het nog altijd een aardige groei", zei Maas, lid van de Raad van Bestuur van ING, gis teravond in het lv-programma Nova. „Toen de beurs begin dit jaar op de negenhonderd stond, verwachtte iedereen al een cor rectie. Nu is die dan gekomen." Zijn bedrijf werd gisteren 8,5 miljard gulden minder waard. Maas is niet al te somber. „Bij economische groei, groeien de ondernemingen door. De rente is laag, dus dat zal je moeten af wegen tegen het rendement op aandelen."

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 9