Talan voelt zich even Abe Lenstra §DO Den Haag praat weer ver miljoeneninvestering Sport 'Tegen monsieur Michel zeg je geen nee' ude vos Bugno besluit ielerloopbaan in stijl ;o Jalf miljard voor Italiaanse eelnemers aan Super League Jan Kortekaas heeft de kilometers in de henen tUDAG 18 SEPTEMBER 1998 ïitesse huurt Sibon Vitesse heeft met het bestuur van Ajax overeenstem ming bereikt over de huur van Gerald Sibon. Alleen Ajax-trainer lorten Olsen heeft nog steeds zijn fiat niet gegeven. Olsen wil fachten met het verhuren van de derde spits totdat Shota Arve- idze hersteld is van een liesblessure. Toch is het nagenoeg ze er dat Sibon tot het eind van dit seizoen het geel-zwarte shirt an de Arnhemmers zal dragen. De 24-jarige speler en zijn zaak waarnemer Arend Steunenberg zaten vandaag met een deleg an het Vitesse-bestuur om tafel om de laatste details van de ealrond te maken. rik van den Doel vijfde erevan^ Met nog een ronde te spelen staat de Leidse schaker ülc van den Doel op de vijfde plaats bij het Europees kam- ioenschap schaken tot 20 jaar. De jongste grootmeester van lederland heeft 7,5 punt gehaald uit twaalf partijen. Koploper is Ie Rus Moteelev. Het toernooi wordt gespeeld in de Armeense loofdstad Yerevan. fan Moorsel pakt leiderstrui terug guNENDe wielrensters uit Nederland en Noorwegen domi- eren nog steeds de Holland Ladies Tour. De Noorse Kvalo won isteravond de derde etappe van en naar Neerijnen, Leontien an Moorsel pakte de oranje leiderstrui terug van Elsbeth Vink. 3 leBoekelse heeft nu vier seconden voorsprong op haar teamge- ite en achttien op Bollerud (Noorwegen). Van Moorsel pakte ij een tussensprint vier seconden tijdwinst. Daarmee nam ze er de leiding in het algemeen klassement. Haar leiderstrui ig ze vandaag verdedigen in de vierde etappe, als de vrouwen jhet grensgebied rond Venlo voor het eerst moeten klimmen. nel besluit over Festina-renners De Franse wielerbond heeft gisteren aangekondigd nog lens de Ronde van Spanje een besluit te nemen welke straffen Festina-renners krijgen die wegens doping uit de Tour de ance werden gezet. De sponsor van de ploeg, horlogefabrikant ;ett estina, zei zich terug te trekken als de schorsingen hoger dan en half jaar uitvallen. De Festina-ploeg, met de sterren Richard irsl irenque, Laurent Brochard, Alex Zülle en Laurent Dufaux, werd van itgesloten van de Tour, nadat een omvangrijk dopingschandaal m het licht was gekomen, 'erzorger D'Hondt voor rechter yn Verzorger Jeff D'Hondt van de Franse wielerploeg La Fran- rjj use des Jeux wordt vandaag door justitie in Lille verhoord. De elg zit sinds woensdagmorgen vast in het kader van het do- ingonderzoek bij Festina. Bij de politie wilde D'Hondt weinig irijt. Hij zei niet op de hoogte te zijn van dopegebruik binnen jtwielerpeloton. club zoekt contact met Ed Maas Haag heeft opnieuw itact gezocht met sponsor Ed as om de betaald voetbal- 'leei li een financiële injectie te ura ïn. De leiding in het Zuider- is zich ervan bewust dat in rga huidige situatie de stap naar eredivisie veel te groot is. Haag is - als de leden- >prt|l daarmee op 6 oktober ak- d gaat - bereid om de vere- igsstructuur voor een mloze vennootschap in te in, zoals al meerdere clubs betaalde voetbal hebben t bestuur van ADO Den en Maas, hoofdsponsor VHS, hadden vorig jaar ook r gevorderde plannen om lub in een kort tijdsbestek g te brengen naar de eredi visie. Voorzitter John van Ringe- lenstein wilde toen samen met Maas en Paul Schaling (een an dere financier) tien miljoen gul den in de club pompen. ADO Den Haag stond op dat mo ment bovenaan in de eerste di visie en had met enkele verster kingen zeker een goede kans op promotie gemaakt. Door de grote tijdsdruk leden de plan nen van het drietal schipbreuk. Twee weken geleden heeft ADO Haag zich opnieuw bij Maas gemeld met het verzoek de plannen nog eens in her overweging te nemen. ,,Dat ge- sprek had een oriënterend ka rakter en zal op korte termijn een vervolg krijgen", aldus de sponsor. Govard Slooters, algemeen di recteur van ADO Den Haag, hoopt dat de oprichting van de NV voor 1 januari gestalte krijgt. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 BRUSSEL GUSBERT SPIERENBURG GPD-VERSLAGGEVER Arie Haan heeft bij Anderlecht na de 0-2 nederlaag in de UEFA Cup-wedstrijd tegen Grasshop pers Zurich de eer aan zichzelf gehouden. De trainer had na de deceptie, de zoveelste in het nog prille seizoen, geen andere keuze. Hij stapte op. De taken van Haan worden voorlopig waargenomen door het duo Jean Dockx en Frankie Vercauteren. Voorzitter Van- denStock zou Vercauteren graag promoveren tot hoofdtrainer, maar de oud-intemational zegt zelf daar nog niet aan toe te zijn. Bij Anderlecht circuleerden gisteravond ook al de namen van Jan Boskamp en Henk Houwaart, momenteel werk zaam bij respectievelijk AA Gent en Harelbeke. Boskamp beleef de al tweemaal eerder gouden tijden als trainer van An derlecht, maar hij weet als geen ander dat met het huidige ma- Arie Haan stapt na tien maanden op bij Anderlecht teriaal weinig eer valt te behalen in Brussel. Houwaart droomt al jaren van Anderlecht. „Ik ben trots als mijn naam valt, maar ik heb nog niets gehoord. Ik heb wel een clausule in mijn con tract dat ik tussentijds kan ver trekken bij Harelbeke." Doorgaan had. onder de gegeven omstandigheden niet langer zin meer? Haan: „Ik heb alles geprobeerd wat in m'n vermogen lag. Ik heb geprobeerd te redden wat er nog te redden viel. Maar het elf tal zat gewoon dood. We heb ben de rekening betaald voor een groot aantal blessures en het zware programma met al door die midweekse wedstrij den. Tegen Grasshoppers maakten we het tot overmaat van ramp mee dat bij alle spe lers de grote vorm ontbrak en om duistere redenen niets meer lukte. En dan kan ik er nu wel weer van alles gaan bijhalen, maar dat wil ik niet. Mijn terug treden is de beste oplossing, voor mij en voor de club. Ik mag hopen dat de spelers nu van een loden last zijn bevrijd." De druk was te groot? Haan: „De verwachtingen zijn sowieso hoog bij een club als Anderlecht. De trainer voelt die druk en de spelers voelen die druk. Daarmee moet je kunnen omgaan. Voor Anderlecht spe len is al zwaar en als daar dan nog een extra druk wegens zwaar tegenvallende resultaten bijkomt, wordt het helemaal zwaar. De spelers speelden loom. Ze wilden wel, maar ze konden niet." Wanneer heb je besloten ermee testoppen? Haan: „Zo'n beslissing neem je natuurlijk niet van de ene op de andere dag. Het zat er al langer aan te komen. De nederlaag te gen Grasshoppers was de be kende druppel. Woensdag avond, onmiddellijk na afloop, stond mijn besluit in wezen al vast. Toch wilde ik er nog even een nachtje over slapen. Gis terochtend heb ik eerst nog met de spelers gesproken. Ik heb ze de vraag voorgelegd, kunnen we nog verder en zo ja, hoe gaan we dan verder? Zus of zo? We konden het niet eens worden." Niet zonder reden heb je ervoor gekozen zelf je consequenties te trekken. Haan: „Ik ben naar het bestuur toe gestapt met het verzoek om mijn contract te ontbinden. De financiële consequenties accep teer ik. Ik ben niet iemand die gaat zitten wachten tot die eruit wordt gegooid." In december vorig jaar werd je benoemd. Nauwelijks tien maanden later vertrek je al. Een afgang? Haan: „Eén keer eerder ben ik als trainer korter bij een club in dienst geweest, twee jaar. Het was in mijn eerste periode bij Anderlecht. Bij zo'n besluit als ik gisteren moest nemen, houd je er rekening mee dat je in het buitenland nu eenmaal uitslui tend wordt beoordeeld op je re sultaten als trainer van An derlecht. Wat er bij deze club werkelijk aan de hand is, ziet men elders niet. In dat opzicht heeft mijn imago natuurlijk een beschadiging opgelopen. Wat ga je nu doen? Haan: „Na mijn ontslag vorig jaar bij Feyenoord had ik me voorgenomen het eerst een aantal maanden rustig aan te doen. Niet beseffende dat ik na een telefoontje van Monsieur Michel (Verschueren, red) uit Brussel alweer zo snel zou be ginnen." Had je niet wijzer moeten zijn? Haan: „Tegen Monsieur Michel zegje geen nee." Ex-Katwijker maakt historisch doelpunt Jeffrey Talan maakte gisteren het eerste Europese doel punt van SC Heerenveen. „Een historische goal. Ik voelde me even Abe Lenstra", juichte de Katwijker. „Het was an ders een makkelijk kopballetje na de voorzet van Sa- mar dzic." darische Tomaszewski. De HEERENVEEN ANP De 1-0 van Talan leidde een mooie overwinning in op de Poolse bekerwinnaar Amica Wronki, ook al een debutant aan het Europese voetbalfront: 3-1. Heerenveen kende voor 12.100 toeschouwers een droomdebuut, al zit de kwalifi catie voor de tweede ronde nog niet in de knip. Mooi was ook dat de Ierse scheidsrechter Mc- Dermott niet één gele of rode kaart hoefde te trekken. Coach Foppe de Haan wenste wel zeker te zijn van de volgen de ronde. „We hebben te weinig doelpunten gemaakt", vond hij na een bijzonder weekje. „Euro pees voetbal heeft me toch wel nerveus gemaakt. Ik wilde on gelooflijk graag winnen en ge zien de mooie resultaten van de andere Nederlandse clubs kon den we ons ook niet veroorlo ven niet te winnen. Het is ge lukt, al moeten we in Polen nog een keer aan de bak." „De wedstrijd is nog open", oordeelde de verliezende coach Wojcieck Wasikiewicz tegen be ter weten in. De laatste schrale hoop had hij te danken aan zijn doelman Jaroslav Strozynski, die beter zou zijn dan de legen- Poolse sluitpost bleek inder daad verre van slecht. Hij bracht met name Dennis de Nooijer tot wanhoop, maar hij was kansloos tegen de kopbal van Talan in de 38ste minuut, een pegel van zestien meter van Mitrita in de 45ste en een kogel van Pahlplatz in de 66ste. Zonder Strozynski had het aanvallende Heerenveen wel licht vaker gescoord en zou de return op 1 oktober in Wronki alleen voor de statistiek zijn ge weest. De aanvalslust van de thuisclub herbergde ook risi co's. In de 63ste minuut scoor de Krol plotseling tegen. Klom- pe liet de spits ontsnappen en had daar later spijt van. „Veertig wedstrijden speel ik foutloos en net in de Europa Cup ga ik in de fout." De Haan wreef hem de blun der niet aan. Hij zei dat hij zich zelf voor de kop kon slaan, om dat hij niet eerder ingreep. Ge rard de Nooijer speelde te aan vallend in zijn ogen, maar net toen hij ingreep, viel de tegen treffer bij de enige kans van Amica Wronki. Pahlplatz haalde zijn coach uit de wanhoop vol zelfverwijten door snel 3-1 aan te tekenen. De Haan kon daar- 3 Friezen debuteerden in de Europa Cup met een mooie overwinning op FOTO WFA na alleen betreuren dat de score niet hoger opliep. „Toch heb ben we een uitstekende uit gangspositie." Het komt wel goed over twee weken. Al sprak aanvoerder Jo- han Hansma van twee botsende systemen, Heerenveen weet wat er in Wronki komt. „Precies het zelfde als hier", aldus De Haan. „Ze spelen altijd hetzelfde. Ge groepeerd, veel spelers achter de bal, uit en thuis. Ik heb het zelf vastgesteld in de Poolse competitie." „In Polen gaan we weer aan vallen", voorspelde Jeffrey Ta lan, nog eens refererend aan het Lenstra-gevoel. 'Abe' zou het ook doen. Ronnie Pander, de enige Fries die met SC Heeren veen een Europees debuut maakte, maakt zich geen zor gen. „Wij waren zo veel beter. In Polen krijgen we opnieuw kansen om te scoren." SC Hcerenveen: Vonk; Radomski, Klompe, Hansma en Mitrila; Talan, Pahlplatz, Gerard de Nooijer (Pander) en De Visser; Dennis de Nooijer (Gusa- tu) en Samardzic Zvetkov). Amica Wronki: Strozynski; Mala- chowski, Koscielniak, Kryszalowicz en Mallak (Dawidovvski); Bosacki, Jackie- vvicz, Sokolowski (Molyka) en üajor; Przerada en Krol (Sobocmski). ni Bugno heeft zichzelf een afscheidscadeau gegeven, aliaanse renner, die bin- tort wil stoppen met fiet- won gisteren de twaalfde ipein de Ronde van Spanje. 34-jarige Bugno deed het ijl. Hij kwam na een rit over kilometer van Benasque Jaca alleen over de finish. reed 23 kilometer voor indstreep weg uit een kop- pje. Het was de eerste over ling sinds negentien maan- voor de oud-wereldkam- De Spanjaard Abraham io behield de leiderstrui, was een zware etappe voor mij", zei Bugno, die in 1991 en 1992 de wereldtitel greep. „Maar ook een grote ge noegdoening, omdat ik in mijn carrière nooit de Vuelta heb ge wonnen." Bugno zegevierde wel in de Ronde van Italië, in 1991. Bugno ontsnapte in de slotfa se, met forse wind tegen. De achtervolgers weifelden zodat de oude vos de zege kon bin nenhalen. Voor de etappe kre gen enkele ploegen weer bezoek van controleurs van de interna tionale wielerunie UCI voor bloedonderzoek. 'De vampiers', zoals de renners hen noemen, vonden geen hematocrietwaar- den die op EPO-gebruik duid den. Italiaanse sportmarketing- ivafP M dia Partners heeft wijl Ieren 500 miljoen gulden ce 1 laar geboden aan de tien érnstige Italiaanse deelne- aan de Super League en io Cup. Media Partners ee voorstellen aan de orga- i Si van de Italiaanse com- le 1 jto. licb Italianen willen over het eea 'rstel van Media Partners .kejknken. Voorzitter Carraro dat de Super League, die seizoen 2000-2001 moet toten, niet de nationale Ki ipetities zal vervangen. Uit seld presentatie van het bureau kt dat de Super League gaat bestaan uit 36 teams, met vier Italiaanse clubs. Er komt daar naast een Pro Cup met 96 clubs uit 51 landen. De Super League wordt verdeeld in drie poules van twaalf, waarin de clubs elf duels en zeven playoffs afwerken. De organisatie selecteert achttien verenigingen op grond van hun prestaties van de afgelopen tien jaar. Zij mo gen in ieder geval drie jaar meedoen. Achttien andere clubs worden uitgenodigd op basis van hun verachtingen in het afgelopen jaar. EU-commissaris Karei van Miert (mededinging) zei giste ren dat hij de plannen voor de Super League zeer zorgvuldig zal toetsen aan de Europese wetgeving. Van Miert bena drukte niet de macht te heb ben de Super League te stop pen, maar dat hij hooguit con tracten tussen organisatoren en clubs wettelijk kon toetsen. De Europese voetbalbond UEFA overweegt ploegen die in de sterkste Europese competi ties als tweede eindigen direct toe te laten tot de Champions League. Nu moeten die clubs nog voorronden spelen om zich te plaatsen. Het voorstel van de UEFA maakt deel uit van een breder plan om de for matie van de Super League te gen te gaan. Vener favoriet in Katwijk SCOREBORD KATWUK WILAAAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Het parcours is zwaar, met flin ke duinen, meestal veel wind en een lang stuk over het strand. De halve marathon van Katwijk is daarom Jan Kortekaas op het lijf geschreven. Ten minste, dat is het vermoeden, want de 35- jarige hardloper uit Roelo- farendsveen startte gek genoeg nog nooit eerder in het vissers dorp. „Het is een verzoeknum mer", zegt Kortekaas. „Iedereen bleef maar vragen of ik er ook een keer zou lopen." Tot zijn clubgenoot Kamiel Maase bij Leiden Atletiek de stap waagt, is Jan Kortekaas de beste actieve marathonloper van de Leidse regio. Net als Maase wordt Kortekaas getraind door Bram Wassenaar, wiens marathonrecord hij vorig jaar verbeterde met een mooie 2.21.30 in Berlijn. Toch waagde Kortekaas zich dit jaar niet aan de klassieke afstand: „De mara thon vergt zo veel van je li chaam, dat houdt je niet voor mogelijk. En om die tijd weer te verbeteren moet je heel veel doen. Terwijl ik ook van baan- wedstrijden en crossen houd." In het weekeindedat ook 'Berlijn' wordt gelopen, kiest Kortekaas nu welbewust voor Katwijk en bijvoorbeeld niet voor de hoogaangeschreven Dam tot Damloop van Amster dam naar Zaandam. „Ik heb mezelf beloofd dit jaar niet al te veel op de weg te lopen", ver klaart Kortekaas. „Waarom ie dereen denkt dat Katwijk iets voor mij is, komt waarschijnlijk omdat ik een goed crosser zou zijn. Ik weet niet precies hoe het parcours eruit ziet, maar ik hoor dat we door het duin en dan ook nog over het strand moe ten." Kortekaas komt net uit het baanseizoen, maar geeft zich zelf een aardige kans tegen on der meer zijn clubgenoten Jaap van Duijvenvoorde, Tim Brou wer de Koning en Paul Barn- hoorn. „Ik heb verder geen idee wie er nog meer lopen. Maar de kilometers heb ik wel in de be nen, ik verwaarloos mijn duur- lopen toch nooit." De voornaamste concurren ten zijn Van Duijvenvoorde en veteraan Barnhoorn, die vorig jaar na 1 uur, 15 minuten en 19 seconden samen aan de streep kwamen. De eigen Katwijkse in breng moet dit jaar echter niet onderschat worden, want Bert van Galen en Wout Duijndam timmerden de afgelopen weken aan de weg. Van Galen scoorde diverse podiumplaatsen in het Super Prestige Oranje Circuit in de Bollenstreek. Duijndam wordt namens het organiseren de AV Rijnsoever nadrukkelijk naar voren geschoven na zijn zevende plaats twee weken ge leden in de Voorschotense Vlieüoop. Bij de vrouwen was de Katwijkse inbreng vorig jaar al goed verzorgd met topposi ties voor Anja faalt (AV Rijnsoe ver) en Leny van der Plas (Lei den Atletiek/ Katwijk) De Halve Marathon van Katwijk start morgenochtend om 11.00 uur aan de Prinsenstraat, ter hoogte van hoofdsponsor bakkerij Van Manen. De tien kilometer start dit jaar voor het eerste tegelijk, de kinderloop tien minuten later. De organisatie ver wacht, ook op basis van de voorin schrijving, een recordaantal deelne mers van 500. SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10, donderdag 17 september. 3-6-9-10-15-16-21 -28-38-44-46-47-50- 55-57-59-70-72-77-79. Mid lotto 37a Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs.- 55 winnaars, die ieder 1000 gulden ontvangen; vierde prijs: 45 winnaars, die ieder 250 gulden ontvan gen-, vijfde prijs: 3.187 winnaars, die ieder 25 gulden ontvangen; zesde prijs: 1.598 winnaars, die ieder 10 gulden ontvangen; zevende prijs: 50.102 winnaars, die ieder 5 gulden ontvangen. Cijferspel 37a, zes cijfers goed: geen - naars; vijf goed. 2 winnaars winnaars, drie goed: 271 goed: 2.438 winnaars. (onder voorbehoud). BUITENLANDS VOETBAL Duitsland, beker, tweede ronde: Cottbus - M'gladbach 2-4 HSV - Unterhach. 4-0 id: 26 ATLETIEK Kuala Lumpur. Gemenebestspelen. Mannen. 100 m: 1, Boldon (Tri) 9,88, 2. Fredericks (Nam) 9,96, 3. Thompson (Bar) 10,00, 4. Shirvington (Aus) 10,03, 5. Campbell (Eng) 10,08. 3000 m steeple: 1. Kosgei (Ken) 8.15,34, 2. Barmasai (Ken) 8.15,37, 3. Misoi (Ken) 8 18,24. Discus: I. Weir (Eng) 64,42, 2. Kruger (ZAf) 63,93, 3. Tunks (Can) 62,22. 4x100 me ter: 1. Australië 3.38,52, 2. Engeland 3.40,73, 3. Canada 3.42,74. Vrouwen. 100 m: 1. Sturrup (Bah) 11,06, 2. Mensah (Can) 11.19, 3. Van Heer (Aus) II,29 5000 m: 1. Anderson (Aus) 15.52,74, 2 Whitcombe (Eng) 15.56,85, 3. Moyo (Zim) 15.57,57. Zevenkamp: 1 Lewis (Eng) 6513 punten, 2. Jamieson (Aus) 6354, 3. Henry (NZe) 6096. BADMINTON Most (Tsj). Europa Cup landskampioenen. Voorronde: Chip Market/BCN (Ned) - Hadju Gabona Debreceni (Hon) 7-0. BASKETBAL Team (Fra) 20-0, Peanuts (Ita) - Terrasvo gels (Ned) 6-7. Finaleronde: Terrasvogels - Peanuts 0-1, Rivas Vaciamadrid (Spa) - Pirates (Ned) 2- 0. Troostronde: Broken Arms Team - Ham burg Knights (Dui) 17-7, Meteors Praha (Tsj) - Hörsholm (Den) 7-3, Hörsholm - Hamburg Knights 4-3 B-groep: Trnava Stu (Slo) - Nëlsta (Zwe) 4- 8, Crazy Chickiets (Oos) - Wombats (Zwi) 2-1, Nëlsta (Zwe) - Hrvatski Dragovoljac (Kro) 29-0, Wombats - Trnava Stu (Slw) 0- 13, Basjkiria (Rus) - Hrvatski 20-0. TENNIS Tasjkent. Mannen, 800.000 gulden. Tweede ronde Escudé F ra/4- Schalken (Ned) 6-4 7-6, Braasch (Dui) - Rosset (Zwi/5) 6-4 6-7 6-3, Henman (Eng/2) - Ran (Isr) 6-4 6-1, Pescosolido (Ita) - Levy (Isr) 2-6 7-6 6-3. Bournemouth. Mannen, 800.000 gulden. Tweede ronde: Alberto Costa (Spa/2) - Van Scheppingen (Ned) 6-3 6-2, Koubek (Oos) - Latkham (Aus) 4-6 6-0 7-5, Mantilla (Spa/3) - Burillo (Spa) 7-5 6-2, Clement (Fra/8) - Kroslak (Slw) 6-3 7-6. Boekarest. Mannen, 700.000 gulden. Tweede ronde: Pavel (Roe) - Carlos Costa (Spa/4) 6-7 6-3 6-1Alonso (Spa/8) - Cala- trava (Spa) 6-2 6-7 6-4, Voinea (Roe) - Moldovan (Roe) 6-3 6-4, Clavet (Spa/1) - Pescariu (Roe) 3-6 7-6 6-2, Alvarez (Spa) - Fromberg (Aus/2) 7-6 3-6 7-6, Portas (Spa) - Savolt (Hon) 4-6 7-6 6-2. Bordeaux. Vrouwen, 100.000 gulden: Kwartfinale: Talaya (Kro) - Hopmans (Ned) 6-3 7-5. WIELRENNEN FEB-CUP, 2e ronde: Rotterdam - Prisma 64-37, Zwolle - Voorburg 96-78. Vrouwen, eerste divisie A: Prisma 2 - Jahn II 57-81. PAARDENSPORT Ronde van Spanje. Twaalfde etappe Benasque - Jaca: 1. Bug no (Ita) 187 km in 4.26,03, 2. Blanco (Spa) 1.48, 3 Sgambelluri (Ita) 1.50, 4. Uriarte (Spa) 3.22, 5. Leanizbarrutia (Spa) 5.10, 6. Frattini (Ita), 7. Odriozola (Spa), 8. Aggiano (Ita), 9. Raimondi (Ita) 7.42, 10. Frizzo (Ita) 7.51; Nederlanders: 41. Moerenhout 9.04, 57. Boogerd, 98. Van Heeswijk 9.23, 101. Lotz, 111. Hoffman 11.15, 121. Blijlevens 12.09, 122. Van Bon, Klassement: 1. Olano (Spa) 52.27.30, 2. Jalabert (Fra) 0.35, 3. Escartin (Spa) 0,51, 4. Jimenez (Spa) 1.17, 5. Clavero (Spa) 2.01, 6. Galdeano (Spa) 2.09, 7. Zulle (Zwi) 2.19. Heras (Spa) 2.24, 9. Armstrong (VSt) 2.44, 10. Camenzind (Zwi) 2.47, 78. Boogerd 1.12.08, 119. Donaueschingen. CSIO. Springconcours op tijd: 1. Wauters (Bel) Kimball" 0-67,88, 2. Navet (Fra) Fontaine 0-68,45, 3. Tebbel (Dui) Status 0-68,59. Springconcours op tijd: 1 Ahlmann (Dui) Satan 0-70,64, 2. Bourdy (Fra) Querjac 0- 70,78, 3. Markus Fuchs (Dui) Fresh Start 0-72,45. Vierspannen, dressuurproef: 1. Ulrich (Zwi) 37,80, 2. Jan Erik Pahlsson (Zwe) 38,80, 3. Eriksson (Zwe) 39,40. SOFTBAL ZWEMMEN Kuala Lumpur. Gemenebestspelen. Vrouwen. 50 m vrij: 1. Rolph (Eng) 25,82, 2. Shep- pard (Sch) 25,92, 3. Jeffs (NZe) 26,07. 200 m rug: 1. Sexton (Eng) 2.13,18, 2. Smith (Aus) 2.13,19, 3. Duncan (Eng) 2.13,50. 200 m vlinder: 1 O'Neill (Aus) 2.06,60, 2. Thomas (Aus) 2.10,42, 3. Deglau (Can) 2.11,67 Mannen. 200 m wissel: 1. Dunn (Aus) 2.00,26, 2. Hickman (Eng) 2.01,87, 3. Van der Zant (Aus) 2.02,73. 1500 m vrij: 1 Hackc-tt (Aus) 14.50,92, 2. Neethling (ZAf) 15.02,88, 3. Perkins (Aus) 15.03,00 EC BEKERWINNAARS Eerste ronde, eerste wedstrijd. SC Heerenveen - Amica Wronki (Pol) 3-1 (2-0). 38. Talan 1-0, 45. Mitrita 2-0, 63. Krol 2-1, 66. Pahlplatz 3-1. Scheidsrech ter: McDermott (Ier). Toeschouwers: 12.100. Levski Sofia (Bul) - FC Kopenhagen (Den) 0-2 (0-1). 35. Goldbaek 0-1 (strafschop), 74. Thornmger 0-2. Scheidsrechter: Van Egmond (Ned). Rode kaart: 34, Jonkov (Levski), 58. Gospodinov(Levski). Metalurgs Liepaja (Let) - Braga (Por) 0-0 Scheidsrechter: Mitrovic (Slv). Rudar Velenje (Slv) - Varteks (Kro) 0-1 (0- 0). 90. Matas 0-1, Scheidsrechter Mi- kulski (Pol). Toeschouwers: 1500. Rode kaart; 87, Gajser (Varteks). CSKA Kiev (Oek) - Lokomotiv Moskou (Rus) 0-2 (0-1). 24. Charlatsiev 0-1, 51 Dzjanasja 0-2. Scheidsrechter: Zur (Isr). Toeschouwers: 6500, SV Ried (Oos) - MTK Boedapest (Hon) 2-0 (1-0). 19. Strafner 1-0, 64. Brunmayr 2-0. Scheidsrechter: Baskakov (Rus). Toe schouwers: 4500. Rapid Boekarest (Roe) - Valerenga IF (Noo) 2-2 (0-0), 51, Sumudica 1-0, 52. Carew 1-1, 76. Bundea 2-1, 88. Carew 2-2. Scheidsrechter: Arsic (Joe). Toeschouwers: 4000. Panionios (Gri) - Haka Valkeakoski (Fin) 2- 0 (1-0). 36. Heilock 1-0, 54, Robbins 2-0. Scheidsrechter: Agius (Mal). Toeschou wers: 8000. Apollon Limassol (Cyp) - FK Jablonek (Tsj) 2-1 (1-1). 38. Janecek 0-1,45. Kavazis 1 - 1, 68. Kirstia 2-1. Scheidsrechter. De- truche (Zwi). Toeschouwers: 1000. Chelsea (Eng) - Helsingborg (Zwe) 1-0 (1- 0). 43 I eboeuf I O h'iI,rliti'i Au suafegui (Spa). Toeschouwers; 1 7.740. Paris Saint-Germain (Fra) - Maccabi Haifa (Isr) 1-1 (0-0). 82. Simone 10 (straf schop), 87. Benayoun 1-1. Scheidsrech ter: Fandel (Dui). Toeschouwers: 35.000, Hearts (Sch) - Mallorca (Spa) 0-1 (0-1), 17. Marcelino0-1. Scheidsrechter; Trenta- lange (Ita). Toeschouwers: 13.573. Lazio (Ita) - Lausanne Sports (Zwi) 1-1 (1- 0) 37. Nedved 1-0, 54. Douglas 1-1. Scheidsrechter: Koren (Isr). Toeschouwers; 49.000. Rode kaart: 2. Stankovic (Lazio). Newcastle UNited (Eng) - Partizan Belgra do (Joe) 2-1 (1-0) 12. Shearer 1-0, 68. Rasovic 1-1, 71. Dabizas 2-1 Scheids rechter: Jol (Ned). Toeschouwers: 26.599. Besiktas (Tur) - Spartak Trnava (Slw) 3-0 (2-0). 9. Mehmet Ozdilek 1-0, 21. Oktay Derelioglu 2-0, 49. Ohen 3-0. Scheids rechter: Ovrebo (Noo). Toeschouwers: 25.000. MSV Duisburg (Dui) - Racing Genk 1-1 (0- 0). 61. Reini 0-1, 83. Wedau 1-1. Scheidsrechter: Krondl (Tsj). Toeschou-

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 25