indsay Davenport s 'gewoon' de beste Slippens wint in Alphen ugdunum (za) vaster op de eerste plek Sport Schumacher neemt op sportieve wijze wraak Ter Leede-vrouwen zetten eerste duel in winst om Quick Boys-jeugd aan kop in eerste divisie Abbenes wint bij GWS: 1-3 Jones snel op sprints ^NDAG 14 SEPTEMBER 1998 iiyork»gpd/anp ,dsay Davenport moest huilen nadat ze haar eerste and Slam-titel had gewonnen. En het halve Arthur As- •stadion snotterde mee. Zelfs in de catacomben haal- medewerkers van het toernooi hun mouwen langs wangen. Lindsay Davenport was de eerste echte lerikaanse sinds Chris Evert in 1982 die de US Open En wat is er mooier dan wanneer een meisje, dat je urmeisje had kunnen zijn, zo'n titel wint. 'lange neus' gevoel in haar re laas door. Een lange neus voor iedereen die de laatste jaren riep dat het Amerikaanse vrou wentennis in een dramatisch diep dal zat en haar daarbij over het hoofd zagen. Nu roept iedereen dat Daven ports voornaamste kracht in haar geduld schuilt. Ze hoorde niet bij de meisjes die er op hun veertiende al van droomden op hun zestiende tennismiljonair te zijn. Geen type Kournikova of de Williams-zusjes, of de ver guisde Jennifer Capriati. Ze is van dezelfde lichting als Capria ti; een tiener die inmiddels bij na vergeten is. Capriati kwam snel, Davenport rustig. ,,En ik ben nog niet klaar", zei ze drei gend nadat ze Hingis met haar enorme klappen vanaf de base line twee sets lang in de verde diging had gedrukt. ,,Het is een opwindend gevoel zoals ik het laatste jaar ben verbeterd. En ik heb het gevoel dat ik zeker tot mijn vijf- zesentwintigste nog beter kan worden. ,,Ik heb het op mijn manier gedaan. Ik ben niet altijd alleen maar met tennis bezig ge weest", zei ze nadat de vreug detranen waren gedroogd. „Ze ker in het begin ben ik via de achterdeur omhoog geklom men. Terwijl de andere meisjes voor het voetlicht stonden, was ik daar nooit. Ik was misschien wel goed, maar nooit opval lend." Dat had te maken met haar minderwaardigheidscomplex. fenport is een Amerikaanse Alleen dan niet het er- en glamourtype, meer irl next door', een onop- endbuurmeisje. ■rwijl het de laatste tijd mo- 15om de toptennissters te fo lteren in sexy kleding of in pakken, is er van Lindsay renport, naast de gebruikelij- lennisfoto's, maar één soort in omloop; in tuinbroek end met haar puppies. Op ere foto is hef meisje dat ti- erdedigster Martina Hingis i-3 en 7-5 onttroonde het roonste meisje van de we- laiis ze ook, vindt de 22-jari- elf. „Niemand zei mij ooit genoeg zou zijn om Grand Slamfinale te halen, al steeg ik steeds verder op t. Ik ben natuurlijk ongelooflijke atlete, niet zo'n geweldige atlete Venus Williams. Maar in nis hoef je niet hoog te ngen en niet zo snel als het te zijn. Ik heb een goede handcoördinatie, ik be ll heel aardig en ik sla hard. lint verschillende pluspun- hebben die je een goede 4iisser kunnen maken. Maar bijzonder ben ik niet. Ik alleen altijd geprobeerd Is best te doen, en hard ge ld: md om te komen waar ik ;ei de nieuwe kam- ne bescheiden, klonk wel duidelijk een Ze vond zichzelf met haar 1.89 meter en bijna 90 kilo veel te groot en te lomp. „De eerste keer dat ik tegen Graf moest spelen was ik zo bang dat ik domme dingen zou doen en uitgelachen zou worden, dat ik er niets van terecht bracht. Dat heb ik die eerste jaren altijd ge had. Hoe hoog ik ook stond, al tijd bleef ik dat gevoel houden dat ik niet goed genoeg was voor die andere meiden." Daar is pas de laatste ander half jaar verandering in geko men, toen ze tien kilo afviel. Met iedere kilo die verdween werd ze mentaal sterker en durfde ze eindelijk met de borst vooruit te lopen. Ze kwam met drie -titels op rij naar New York en had intussen de hele wereld top verslagen. Belangrijk in het laatste stukje van haar ontwik keling is de scheiding van haar ouders geweest in 1995. Die raakte haar enorm. „Mijn ou ders waren 28 jaar getrouwd en ineens had ik geen thuis meer met de kerst." Pas eind 1996 viel alles weer op zijn plaats. Ze kocht in New port Beach een huis waar ze met haar hondjes en haar moe der Ann ging wonen. Toen ze wist dat het met haar moeder goed ging, viel er een last van haar af. Haar moeder regelt nu al .haar zaken. „Ik hoef zelfs mijn was niet meer te doen en alleen nog maai- te tennissen", lachte de nieuwe kampioene, 1,4 miljoen gulden rijker. De oude kampioene van 17 zocht geen excuses. „Ik heb ge probeerd me te verdedigen, maar dat lukte gewoon niet. Al les wat ze sloeg viel in de hoe ken of tegen de lijnen." Vorig jaar won Martina Hingis drie Grand Slam-titels, dit jaar maar één. Omdat ze de finale in New York haalde, mocht ze nog net op de troon van het vrouwen tennis blijven zitten, maar nog chef* willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef» rob onderwater, 071-5356463 monza anp Lindsay Davenport, de 'girl next door' won het US-open door Martina Hingis in twee sets te verslaan. één of twee duwtjes en Daven port zit daar. Een jarenlange he gemonie zoals die van Graf, voor wie tot vorig jaar nog ie dereen bang was, lijkt er derhal ve niet in te zitten. „Er is met mij niéts aan de hand, het vrou wentennis is gewoon veel ster ker geworden dan in de tijd dat Navratilova en Evert de dienst uitmaakten of toen Steffi en Monica iedere week in de finale stonden. Er is veel meer breedte in gekomen. Met mijn spel is niks mis, bovendien ben ik nog steeds pas 17 en heb ik nog een hele loopbaan voor me." Martina Hingis heeft een Grand Slam in het dubbel be haald. De Zwitserse won dit jaar alle vier Grand Slams in het dubbelspel. Met lana Novotna won ze de US Open 1998. Het tweetal versloeg de als tweede geplaatste Natasja Zvereva en Lindsay Davenport in twee sets, 6-3 6-3. De twee verdienden beiden 320.000 gulden. Met No votna won ze ook Roland Gar ros en Wimbledon. In Melbour ne veroverde ze met Mirjana Lucic uit Kroatië de titel op de Australian Open. Hingis en Lu cic waren op een wild card de Grand Slam binnengekomen. In alle vier finales versloegen Hin gis en partner het duo Zvereva- /Davenport. Hingis is de vierde speelster die de Grand Slam in het dubbel verwezenlijkt. Marti na Navratilova en Pam Shriver wonnen in 1984 alle Grand Slams. Maria Bueno presteerde dat in 1960 met verschillende partners. Tweevoudig wereldkampioen Michael Schumacher heeft op sportieve wijze revanche geno men voor zijn veelbesproken woedeaanval bij de Grote Prijs van België, twee weken geleden. De Duitse Eormule 1-coureur schreef op het 'eigen' circuit van Monza met veel machtsver toon de Grand Prix van Italië op zijn naam. Met zijn triomf rehabiliteerde Schumacher zichzelf en bezorg de hij zijn renstal Ferrari een prachtig feest voor eigen pu bliek. De tweede plaats van teamgenoot Eddie Irvine, die bijna 38 seconden later binnen kwam dan Schumacher, maakte de vreugde bij 120.000 dolle ti- fosi compleet. Ralf Schumacher (Jordan) eindigde op de derde plaats, met een achterstand van ruim veertig seconden op zijn grote broer. In de strijd om de wereldtitel kwam Michael Schumacher op gelijke hoogte met Mika Hakki- nen. De Fin moest zich op Monza, mede door problemen met het remsysteem, tevreden stellen met de vierde plaats. Beide titelpretendenten hebben nu tachtig punten, met nog twee races te gaan. Schumacher (29) kwam twee weken geleden in België niet in de uitslag voor. Hij reed hard in op de afremmende bolide van David Coulthard (McLaren). De furieuze Duitser beschuldigde de Schot later van een poging tot moord. Het geruchtmaken de incident veroorzaakte veel commotie in de Formule 1-we reld. Pas in de laatste fase van de voorbereiding op de Grote Prijs van Italië sloten beide cou reurs en beide renstallen vrede. Met zijn zesde seizoenzege haalde Schumacher toch nog zijn gram. De Duitser vertrok voor het eerst dit seizoen van pole posi tion. Het leek een mooi uit gangspunt voor hem om de aanval op de koppositie van Hakkinen te openen. Het droomscenario veranderde ech ter snel in een nachtmerrie toen de lichten op groen gingen. Schumacher bleef staan, Hakki nen en zijn teamgenoot David Coulthard stoven erlangs. Hakkinen bleek wel een pro bleem te hebben met de weglig- ging van zijn wagen. Coulthard greep daarom resoluut de kop. Niet ongunstig voor McLaren, want als de Schot zou winnen, kon Schumacher niet veel van zijn zeven punten achterstand afsnoepen. Coulthard won ech ter niet, hij blies binnen de kortste keren zijn motor op. Schumacher joeg ondertussen als een havik op de aangescho ten prooi Hakkinen. En wist hem met een bloedstollende manoeuvre te passeren. Daarna was de tweevoudig wereldkam pioen niet meer te houden. Hakkinen deed alles om te vol gen en vergde het uiterste van zijn wagen. Schumacher gaf geen krimp en was ook sneller in zijn enige pitstop. Tot zijn ge noegen zag hij de gehavende McLaren van Hakkinen steeds verder achter zich. De Fin spin de tweemaal en viel zelfs terug tot de vierde plek, genoeg voor 'Schumi' om gelijk te komen in de WK-stand. Met nog twee GP's te rijden is de strijd om de wereldtitel nu weer volledig open. En Schuma cher rijdt de eerstvolgende race in eigen land. De Grote Prijs van Luxemburg vindt plaats in Duitsland. los Verstappen had aanvan kelijk een vlekkeloze race, die hem leidde van de zeventiende naar de negende plaats. De 26- jarige Nederlander, voor wie volgend jaar bij Stewart-Ford geen plaats meer is, was op weg naar een goede klassering. Tot hij tot zijn afgrijzen de tempera tuurmeter van zijn versnellings bak zag oplopen. In de veertig ste ronde moest hij voor de vijl de maal in zeven races naar de kant. L maakt half zijn treffers nie van den Hoogen en j is van der Heiden. VNA ver- thuis met maar liefst 0-8 iet Haagse Postalia. Teylin- verzamelde drie punten Stompwijk '92 gedeci- met 3-0 terug te wijzen, eylingen maakten voor rust us n Vink en Marco Ouds- tn de doelpunten. In de is fde helft bepaalde Paul Ha leeindstand op 3-0. leiden wilmar kortleever In de kersverse nationaal uur recordhouder Robert Slippens kreeg de dernykoers in Alphen aan den Rijn gisteren een zeer aansprekende winnaar. Op ei gen terrein werd Robert Karre- mans derde. Ook Ronald van der Tang en Peter van de Reep stonden dit weekeinde op het podium. Na zijn uurrecord van 59.608,68 meter woensdag ach ter de derny en de nationale ti tel zaterdag in de ko'ppelkoers was Slippens gisteren natuur lijk de te kloppen man in de spectaculaire derny-koers die WV Avanti had opgehangen aan de Ronde van Alphen aan den Rijn. Karremans is vergele ken met de wielrenner uit Op meer onervaren achter de der ny, maai- de Alphenaar trof in Rotterdammer Joop Zij waard een ervaren en hoogaange- schreven voorrijder. „We hebben de hele tijd eer ste drie gereden", aldus de 27- jarige Karremans. Met Slip pens, Danny Stam en Edwin Hofstee kwam Karremans vooruit en met drie rondes te gaan waagde hij zijn ultieme poging. Stam - zoon van de oud-wereldkampioen - achter haalde hem, maar was daar mee meteen kansloos omdat hij niet weg kon korrfen. Karre mans had echter evenzeer zijn kruit verschoten en in de laatste meters ging het daarom tussen Slippens en Hofstee. Ondanks de eerdere successen en vermoeienissen wist de man in vorm Hofstee af te troeven. Voorhouter Van der Tang hield zich in dit geweld vrij rus tig met een zevende plek, maar een dag eerder had de ervaren Voorhouter zijn succesje al ge boekt in de 33ste ronde van La ge Zwaluwe. Ploeggenoot Wilco Zuiderwijk van Van Vliet/Weba nam een maximale voorsprong van 21 seconden, maar viel te rug in de groep. Met Zuiderwijk en Van der Tang zette de kop groep aan voor de sprint, waar bij Zuiderwijk met een collega vol de laatste bocht in vloog. Voor Van der Tang restte toen niet meer dan brons omdat voor hem een gaatje viel. Peter van de Reep boekte dit weekeinde eveneens een suc ces, maar dan in de Ronde van Purmerend. De elite- en neo- amateurs reden in de gestaag neervallende regen 100 kilome ter, winnaar Peter Pieters gro tendeels alleen. De Noordhol lander kreeg vijf man achter zich aan, inclusief Van de Reep. Vier man slotqn aan, maar Van de Reep onsnapte alsnog met drie companen. Pieters was en bleef onbereikbaar, waarna Van der Reep in Gerard Windhou- wer nog een Noord-Hollander op eigen terrein voor moest la ten gaan. Van de Reeps jongere broer Gerben reed met de nationale juniorenselectie in Zwitserland, maar had ondanks goede be nen pech. Na een valpartij za terdag in de tweede etappe van de Omloop van Ruebliland ont beerde hij 's middags de kracht en moest hij gisteren werken voor hoger geklasseerde ploeg genoten. Datzelfde lot was pro fessional Miquel van Kessel (22) natuurlijk voorbehouden in de Ronde van Polen. Zijn TVM-selectie boekte echter wel een succes, want de Russische kopman Ivanov kwam in de lei derstrui terecht. Bij de cyclosportieven wer den in Voorhout en Hillegom dit weekeinde twee wedstrijden verreden in het Klassement van de Bollenstreek. John Broers pakte in beide wedstrijden over vijftig kilometer de volle winst, maar de Maartensdijker voert het klassement niet aan omdat hij eerder vorige week in Noordwijkerhout geheel zon der punten bleef. Wel nadert Broers koploper Rick Krijt uit Oostzaan met rasse schreden, want het verschil bedraagt met 71 tegen 58 nog maar dertien punten. Lissenaar Ton van Eijk zit na een vierde stek in Voor hout en een derde in Hillegorr met 49 punten op het vinken touw. In Alphen won bij de cy closportieven André van Wijn gaaiden, lid bij Woerden. Swift rijder Stefan Bakker werd op ei gen terrein tiende. leiden raymond grimbergen De vrouwen van Ter Leede heb ben in de hoofdklasse de eerste drie punten binnengehaald door Puck Deventer met 4-1 te verslaan. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. In de dertien de minuut was het raak: Angela Verdoes opende de score. Vijf minuten later zorgde Sarina Wiegman uit een vrije trap voor de tweede goal. Nadat opnieuw Verdoes voor de 3-0 had ge zorgd, scoorde Puck Deventer in de 26ste minuut tegen. Vlak voor rust scoorde Sabine van Eijk 4-1. De tweede helft liet een compleet ander beeld zien: Ter Leede werd steeds vaker op de eigen helft teruggedrongen, maar Puck Deventer verzuimde de kansen om te zetten. Ook de vrouwen van het tweede elftal van Ter Leede wonnen hun wedstrijd in de tweede klasse zaterdag. Zij stuurden Kloetinge met 3-1 naar huis. Binnen tien minuten stond Ter Leede al op een 2-0 voorsprong door doelpunten van Cindy Berkhout en Mariska Tukker. Na 25 minuten scoorde opnieuw Berkhout 3-0. In de tweede helft strafte Kloetinge nog een verdedigingsfout af, maar wist daarna niet meer te scoren. Alkmania moest gisteren in de tweede klasse de punten aan Nieuwkoop laten. Door tech nisch verzorgder voetbal kon Nieuwkoop al met 3-0 gaan rus ten. Na rust wist de ploeg nog een keer te scoren en de eind stand op 4-0 te bepalen. J 'ken '68 geeft twee keer voorsprong uit handen ruud pattiapon unum heeft zich vas- eerste plaats ge- door Oegstgeest LI te verslaan. Op- nd was overigens dat e' alle uitspelende jen tot overwinnin- kwamen. Uitzonde- daarop was Valken 68 weemaal een voorsprong liet glip- en daardoor Duinoord een 2-2 ge- smoest toestaan. Ij» jtgeest - Lugdunum 1-4 (0-2) dinkende zege voor de Kikkers, die onder Harm de Vos en Hans van As ''en stellen. Lugdunum verdiende oerwinning volledig. In de eerste kopte Peter Sloos de 0-1 binnen, na Robert de Roo de ruststand vast en Ook na de doelwisseling heerste unum, met Simon van der Linden fan Watson als doelpuntenmakers, ïvoor Oegstgeest werd gered door Jan Schellingerhout die, nadat van Goethem onderuit was ge- vanaf elf meter mocht raak schie- °ord- Valken 68 2-2 (1-2) n-aanvaller Casper van Iterson zet- Promovendus uit de vierde klasse 'temaal op achterstand, maar zijn slaagde er beide keren niet in die idhaven. Het was geen saaie wed- I al was het spel niet goed te noe- Na de eerste treffer van Van Iter- lchterhaalde Peter van de Donker jenstander voor de eerste maal. Na -* «ns dunnetjes over. 'RCL 0-3 (0-1) RCL speelde Kagia naar een regelmatige nederlaag toe. Een op dubieuze gronden toegekende strafschop brak de ban. De opvallend spelende Alex Barendse had er geen problemen mee. Nadat Michel Plomp de bal op de Lisserbroekers had veroverd, schonk hij Peter Zirkzee een niet te missen kans (0-2). Barendse ten slotte profiteerde van een verdedigings fout en maakte de prachtige 0-3. Ook ar biter Jelgerhuis Swilders was opvallend aanwezig. Hij deelde negen gele kaarten uit, waarvan twee aan RCL-speler Mar cel Roos. LFC-DSO 2-6(1-3) „Geflatteerd", klonk het uit het kamp van winnaar DSO. Een mening waar LFC zich van harte bij aansloot. DSO kwam door treffers van Rob van Dijk en Patrick Middelkoop (2x) op een ruime voor sprong, maar Raymond Klinkenberg en Guus Tourné brachten LFC weer terug in de race. LFC ging op zoek naar meer, maar dat werd door Danny Osenbrug (2x) en Paul van Huet afgestraft. UVS-TAWO-3 (0-1) UVS werd afgetroefd door een ploeg die de counter klaarblijkelijk tot in de puntjes beheerst. Daarbij bleek TAW- doelman John Treur een niet te nemen obstakel. Bas Westerwaal (2x) en Mark Setteur waren bij TAW de scherprech ters. UVS had nog meer pech. Een dub bele beenbreuk van Jaap Schinkel wierp een zwarte schaduw over het afgelopen weekeinde. Hazerswoudse Boys - Alphia 1-2 (0-1) Een onzeker startend Hazerswoudse Boys leek een gemakkelijke prooi te wor den voor Alphia. Loean Kameri en Jeroen van Oostrum scoorden, Andres van der Bom liet een open kans op 0-3 liggen. HB herstelde zich in het laatste kwartier, maar kwam niet verder dan een doelpunt van Jan Sol. leiden» aap siera medewerker De jeugd van Quick Boys boek te' een knappe 2-0 uitzege op MW. Arie Guyt schoot na rust vanaf elf meter raak (1-0). Jacob Varkevisser zorgde er met zijn doelpunt voor dat de Katwijkers leider zijn in de eerste divisie. Ook dorpsgenoot Katwijk presteert goed. In eigen huis werd De Spartaan '20 met 3-0 aan de kant geschoven. Bij rust was de stand door doelpunten van Theo van Leeuwen en Ber nard Hoekstra 2-0. Na de rust scoorde Martin van Leeuwen uit een penalty 3-0. Promoven dus FC Lisse in de tweede divi sie had tegen een matig DCG veel kansen nodig om de zege te bepalen op 2-0. Mohammed Ajar en Erwin Boekenstein von den het doel. In de derde divisie stelde Rijnsburgse Boys tegen Voor schoten '97 teleur: 3-3. Remco Dupré (2) en Tim Kluivers scho ten raak. Voor de Rijnsburgers waren dat Raymond Haasbroek, Rivi Fernandez en Johan Zwaan. Een hard werkend SJC pakte ten koste van Alphense Boys drie belangrijke punten. Dat gebeurde pas in de slotfase toen Chris Hiep de 2-1 aante kende. HanS de Ridder (SJC) en Adem Aksoy gingen de Noord- wijker voor. ARC bleek veel te sterk voor Noordwijk. Toch bleef de scha de voor de roodwitten beperkt tot 4-2. Want na een 4-0 voor sprong zorgde nonchalance bij de Racing er voor dat Noordwijk door treffers van Antoin van As ten en Henry van der Klugt dichterbij kroop. Voor ARC maakten Michiel Sneep, Fouzi Mesaoudi, Stefan Schaafsma en Tofic Saouny de doelpunten. Alex Barendse had met twee treffers en een assist een groot aandeel in de 3-0 over winning van RCL tegen Ka- ;ia. FOTO ARCHIEF leiden ruud pattiaponten. GWS was in de tweede helft medewerker beter op dreef. Marcel de Boer tekende voor de tegentreffer. Waar Docos bij Marine met 2-0 tenonder ging, liet Roodenburg bij Zoetenneer een groot aantal kansen liggen. De wedstrijd ein digde in 1-1. Bas Abspoel maak te het prachtige Leidse doel punt. Het duel KSD-Foreholte vond geen doorgang, aangezien de Voorhouters niet voldoende spelers op de been konden brengen. GWS kreeg in ei gen huis een tik van Abbenes (1- 3). De ploeg van Joop Lamers ver diende de zege met name op ba sis van de eerste helft. Gert Jan Meyer, Kees Elshout en Remco Zijsling maakten de doelpun- johannesburg rtr/anp Marion Jones heeft tijdens de atletiekwedstrijden om de wereldbekers in Johannes burg geen triple kunnen ha len. Na haar fraaie overwin ningen van vrijdag (100 me ter in 10,65) en zaterdag (200 m in 21,62) moest ze op de slotdag de winst op het ver springen laten aan de vier voudige Duitse Europees kampioene Heike Drechsler (7.07 tegen 7.00 meter). Ma rion Jones liet zien het in zich te hebben de als onaan tastbaar en ook 'onmogelijk' beschouwde wereldrecords van Flo-Jo Griffith Jones (10,49 en 21,34) te overtref fen. De overwinningen in de continentale wedstrijd gin gen naar Afrika (mannen) en de Verenigde Staten (vrou wen). Europa eindigde in beide gevallen als tweede. In slechte omstandigheden (ze ven graden koel en regen) deden de twee Nederlandse atleten van de Europese ploeg het niet slecht. Troy Douglas pakte op de 200 me ter en passant 20.000 gulden mee door in de uitstekende tijd van 20,40 seconden als derde te finishen. Douglas was niet opgewassen tegen Frankie Fredericks (19,97). Robin Korving werd met een tijd van 13,25 vierde op de 110 meter horden. De zege op dat nummer ging naar de Duitser Falk Balzer (13,10), die Colin Jackson eenhon derdste voorbleef.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 25