BS Leiden vindt vechtlust terug Kempen schiet bliksemsnel over de horden Regen verhindert uitspelen Masters Sport Kou teistert triatleten in Wassenaa L.I.A.M. MAANDAG 14 SEPTEMBER 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-535& BASKETBAL PIETER V De vechtlust is terug in de Leidse Vijf Meihal. BS Leiden, dat zonder pretenties aan het seizoen begon, maakte za terdagavond indruk. Geen vedettes, geen grote namen, alleen maar harde werkers. Dat ondervond tegenstander Arnhemia Eagles, dat met 69-40 hard onderuit ging. Het applaus na afloop was dan ook op z'n plaats, hoewel BS Leiden pas aan het begin staat van een lange en zware competitie. nadruk lag op de strakke en vooral felle verdediging, maar die wierp pas laat zijn vruchten af. Eagles bleek een stugge ploeg die op korte afstand bleef volgen. Pas toen Leiden met het wapen van de interceptie de Arnhemmers het score belette werd de stand naar 50-34 getild. Boom zat op rozen maar bleef zijn ploeg vanaf de zijlijn aan sporen bij de les te blijven, wat ook gebeurde. De 69-40 over winning werd dan ook onder luid applaus binnengehaald. „We zijn er nog lang niet", re lativeerde Boom na afloop. „Natuurlijk is het leuk dat we de eerste wedstrijd op deze manier winnen, maar we moeten voor zichtig zijn. Zolang we in ons zelf geloven zit het wel goed. Laten we eerst de meeste van onze thuiswedstrijden maar eens winnen. Dan zijn we al een stap verder." Scores BS Leiden: De Jong 14 (17 reb.)Moinat 10. MSV had in de eigen Nortgohal niet veel problemen met Early Bird. De 72-53 overwinning was dik verdiend. Vanaf het begin speelde MSV solide en besteed de het veel zorg aan goede aan vallen. De Noordwijkers maak ten het de tegenstander moei lijk, helemaal omdat zij proble men hadden met het verdedi gen van Djoenie Steenvoorden, die met 24 punten en 10 re bounds messcherp bleek. Met Bart en Jan Koek onder de bor den had de ploeg uit Purmer- end niet veel in te brengen. MSV-coach Burgan Alibego- vic benadrukte na afloop dat MSV vooral als team had ge- Na het vroege vertrek van coach Ed Zaal uit Leiden, hij zag een avontuur met de huidige Leidse selectie immers niet zitten, heeft nieuwbakken coach Ivo Boom het ongelijk van Zaal al bewezen. Boom, zelf pas 23 jaar, heeft er als coach goed de wind onder. In het veld krijgt hij de steun van routinier Ben de Jong, die ogenschijnlijk aan zijn tweede jeugd is begonnen. De 33-jarige Katwijker heeft zijn beruchte verbale geweld inmid dels ingeruild voor een dodelij ke glimlach, waar hij zowel te genstander als scheidsrechters mee inpakt. Met zijn ruim twee meter lengte is hij het aanspeel punt in de Leidse aanval en laat hij onder aanvoering van de hy peractieve spelverdeler Chihang Pang de Leidse aanvallen draai en. Leiden hield er vanaf het be gin flink de vaart in en gaf de te genstander weinig ruimte voor een vlotte aanval. De Jong kreeg de hulp van Matthijn van Zon onder de borden, terwijl Roald Noort, Bram Moinat en Tim Bakker de longen uit hun lijf lie pen op jacht naar balbezit. Daardoor bleef Leiden de hele eerste helft aart, de positieve kant van de score, 32-26. Als Van Zon niet speelt, is het de beurt aan Michel Brucker. Ook bij hem komt het aan op inzet. Met zijn bijna twee meter is hij een welkome aanvulling in de redelijk uitgebalanceerde selec tie van coach Boom. In de tweede helft ging BS Leiden op jacht naar meer. De speeld. De problemen met de 'smalle bank' worden de ko mende dagen opgelost met de komst van de Amerikaan Brad ley Melton en 'good-old' Rick Driessen. „Maar daarmee zijn we er nog niet", doceerde Alibe- govic. „De eerste wedstrijd win nen is altijd leuk, maar we moe ten veel meer praten met elkaar in het veld. Daar gaan we de ko mende tijd aan werken en als je dan hard werkt, heb je geen tijd om aan slecht spel te denken." Scores MSV: Steenvoorden 24 (10 reb.), Bart Koek 22 (10 reb.), Jan Koek 11. Ongelukkiger kon de start van de competitie voor Blitz niet beginnen. De ploeg uit Voor schoten verloor in Nieuwegein nipt met 58-57 van New Stars. Pas vlak voor aanvang van de wedstrijd was Blitz compleet, waardoor de voorbereiding rommelig verliep. Blitz was niet in goeden doen, ook door het geforceerde spel van center Bob Vegter, die terugkwam van een blessure en snel met vijf fouten naar de kant ging. De Voorscho- tense kar werd door Mare Knij- nenburg getrokken, die met 17 punten goed op dreef was. Toen de Voorschotense verdediging eenmaal beter functioneerde konden ook de punten gemaakt worden. Geluk ontbrak de ploeg van Sid Bruinsma in de slotfase toen twee kansen op de over winning werden gemist. De klok in Nieuwegein bleek na twee maal 20 minuten onverbiddelijk en duidde het dure verlies aan. Scores Blitz: Knijnenburg 17, Jeffrey Snel 10, Edgar Vervoort 10, Bruinsma 10. Kees Aanhane was met zijn 23 punten de grote uitblinker bij de junioren van Blitz in het openingsduel in en tegen Weert. Ondanks een rommelige opening hervond Blitz zich en bouwde het aan een kleine voorsprong. Chris Olsen gooide met 15 punten op rij de wed strijd op slot. Blitz bouwde zo door aan een solide 78-68 over- ym Birthe van der Voort van BV Leiderdorp probeert Meredith Pocorny van Hoofddorp de bal afhandig te maken. Anouk de Vries (7) kijkt toe. foto hielco kuipers 19. De vrouwen van BV Leiderdorp kunnen terugzien op een goede start. Hoofddorp werd in sport zaal 'Op Dreef met 71-55 ver slagen in een goede wedstrijd. Over de verdediging was coach Martin Feitsma niet tevreden. Hij wilde, na de 36-33 ruststand, meer agressie in het Leider- dorpse spel zien. Hij werd in de tweede helft op zijn wenken be diend en zag zijn ploeg uitlo pen. Hoofddorp probeerde nog met een alles-of-niets-poging de schade te beperken, maar dat werkte averechts. Scores BV Leiderdorp: Jinga Gosschalk 17, Mariska van Zeg veld 13, Renske van der Voort 13, Lonneke Bransz 12. BV Lisse-vrouwen heeft tegen Jalin II de openingswedstrijd met 82-52 gewonnen. In Stads kanaal moest coach Hans van Vegten het overigens stellen zonder Joke van de Heuvel en kon maar in beperkte mate een beroep gedaan worden op de grieperige Ellen Droogh. Lisse speelde geconcentreerd en dwong Jahn II in de verdedi ging. Dat de schade uiteindelijk tot 52-82 beperkt bleef dankte Jahn II aan Lisse, dat nauwelijks gebruik maakte van de moge lijkheden. Scores BV Lisse: Ypke Hem- minga 23, Marleen Droogh 19, Saskia Koolhof 18. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Laat in het seizoen is sprinter Christoph Kempen opnieuw in de vorm van zijn leven. Tijdens de Arena Games in Hilversum liep de jonge atleet uit Oegst- geest gisteren de snelste Neder landse 200 meter horden ooit. Met 23,20 was Kempen op het ongebruikelijk nummer drie- tiende van een seconde sneller dan Hilversummer Marco Beu kenkamp in 1993. „Hoe kan dat nu, die jongen ken ik niet eens", verzuchtte specialist Beukenkamp teleur gesteld op zijn thuisbaan. Dat was logisch, want hoewel hij als junior verdienstelijk hordenliep, timmert de vrij kleine Kempen de laatste jaren meer aan de weg als sprinter zonder obsta kels. Twee maanden geleden pakte hij bij de Nederlandse kampioenschappen verrassend brons op de 200 meter. Vorige week verbeterde hij op die af stand opnieuw zijn persoonlijk record (tot 21,29). Het weer gaf nog extra cachet aan de prestatie van Kempen, want de winderige, regenachti ge en vooral koude omstandig heden in Hilversum nodigden nauwelijks uit tot topprestaties. Direct na de 200 meter horden liep Kempen nog tweemaal een 100 meter, waarop hij ondanks de vermoeidheid in de finale slechts 0,16 seconde toegaf op de 10,67 van nationaal kam pioen en EK-ganger Patrick van Balkom. „Volgend jaar moet Christoph twee toernooien ha len", vindt trainer Wigert Thu- nissen. „De EK onder 23 jaar en de Universiade." De sprintprestatie van infor- matica-student Kempen bleek genoeg voor de lucratieve derde plaats in de eindstand van het KNAU Nationaal Baancircuit. Regionaal greep behalve Kem pen alleen Ramses Bekkenk de wedstrijd aan om iets van het seizoen goed te maken. De v S lei i, ho ie Haagse atleet van Leiden Alt l(i tiek brak eerder zijn oogj;- maar de vierde plaats op de re toont aan dat het herstel dert. Met de overwinning in deft m legomse Oranjeloop heeft Lea dert Balkenende gisteren et 'e aanval gedaan op de leiden;in positie van de Baarnse ad? il) Neals Strik in het Super Presij; Oranje Circuit (SPOC). In reeks van zes wedstrijden Strik er tot nu toe twee, B nende staat op twee oven\( ningen en een tweede plaats. Sassenheim (16 september) dan zes dagen later bij thuiswedstrijd in Lisse magi atleet van De Spartaan in e direct gevecht bewijzen dat! echt sterker is dan Strik. vrouwen gooit Ada van Meulen de hoogste ogen, wel ze gisteren verloor van grid Wolfrad en vrij dagavond Voorhout Yvonne van der (De Spartaan) en Trudy Ron veel voor moest laten gaan, In het Nederlands kampigj n schap 100 kilometer was en terdag succes voor André der Zwan, de 39-jarige Katv; ker die vorig jaar verkaste AV Rijnsoever naar Veteran Nederland. Van der Zwan digde in de verregende ra strijd als 28ste en zevende derlander. Weinig atleten men aan de toptijden, m met 8.20 was Van der Zwam jj elf minuten sneller dan jaar terug. „Ik ben een heel opgeschoven", meldde hij. vielen er veel uit met onderb lings vers chij ns elen AAV '36 bewees gisteren Apeldoorn opnieuw veel tiektalent te herbergen. De phense jeugdploeg werd in competitie zesde, enkele sen hoger dan in de voorrond; De sterkte komt vooral uit breedte, want de atletes AAV '36 konden geen en nummer op hun naam seis )t. i te n Finales verplaatst naar zaterdag LEIDEN PETER KLEIN De Masters van het tennissei- zoen 1998 zijn nog niet bekend. Het openzetten van de hemel sluizen veranderde Unicum gis teren in een zwembad, waarin vrijwel alle .waterballetten, maar geen enkele slagenwisseling meer uitvoerbaar was. Voor de wedstrijdleiding van de twintig ste editie van het slotevenene- ment van het Leidsch Dagblad Tennis Circuit restte niets an ders dan de inmiddels wel be kende finalisten aanstaande za terdag een nieuwe kans op de meest eervolle hoofdprijs van het seizoen, de Mastertitel in BI, Cl, Cl 35+, Dl of Dl 35+, aan te bieden. Tweemaal eerder in de twin tigjarige historie van het slot- evenement werden de finales naar een aansluitend weekeinde verplaatst. In 1991 konden in ie der geval de D-Masters nog van het bijbehorende kroontje wor den voorzien en werd het ge duld van de B- en C-Masters nog een weekje op de proef ge steld. In 1994 moesten de fina les bij hoge uitzondering zelfs binnen worden afgewerkt. Gis teren kwam geen enkele eindstrijd tof een beslissing. De D-flnales waren nauwelijks een set oud, toen Pluvius met veel machtsvertoon de leiding op de speelplaats van de Masters overnam. Thuisspeler Wilco Ot- ten had op dat moment de eer ste set tegen Bas van Emmerik van Roomburg binnengesleept. De Unicummer hoefde daar voor slechts zeven games op het centre court door te brengen. Eén finale lijkt zaterdag reeds gespeeld te zijn, al zal B-finalis- te Barbara van der Gugten, die zaterdag Annemiek Wissink in twee sets terugwees, daar stellig andere gedachten over hebben. Katja Nossik en Jacqueline van Wijk werkten in de kruisfinale een heuse thriller af, die ook door de uiteindelijke winnares Nossik en Van der Gugten am per te verbeteren zal zijn. Van Wijk in het weekeinde is een to taal andere speelster dan Van Wijk doordeweeks, als zij het tennis moet combineren met een zeer drukke baan als juriste. De zeer ervaren Leidse kon ge heel vrijuit spelen tegen Nossik, die door haar eclatante zeges in de poulewedstrijden al tot de torenhoge favoriete was be stempeld. Daarnaast speelde Van Wijk het tactisch bijzonder uitgekiend, zodat de toch in een iets mindere vorm verkerende Leiderdorpse niet echt in haar geliefde pressiespel kon komen. Nossik speelde, zeker in de eerste set, te gehaast en produ ceerde op de opslag van Van Wijk een te hoog aantal return- fouten. Omdat ook de scorende forehands van de Wit-Russische met regelmaat in afzwaaiers veranderden, werd de eerste set met 6-4 een prooi van Van Wijk. De 33-jarige Leidse, die inmid dels haar Haagse club Leimoni- as heeft ingeruild voor een lid maatschap bij Leidse Hout en het Amsterdamse Festina, ver volgde in de tweede set haar ontregelende spel met veel nau welijks opstuitende slice-back hands en variatie in tempo en aanval. Nossik liet zich echter niet nogmaals foppen, pakte de tweede set met 6-4 en nam in de derde een 3-2 voorsprong. Van Wijk krabbelde nog één maal terug naar 4-3, maar de districtskampioene had toch de winnende slagen in huis. Met een sluw, kort balletje werd Katja Nossik op het eerste wed- strijdpunt alsnog Analiste tegen Van der Gugten. „Het was niet alleen door mijn werk, waardoor ik van de week wat minder en nu toch beter speel", vertelde Van Wijk na afloop van haar bijna-zege op de grote favoriete. „Ik wist niet eens, dat ik mee mocht doen. Uiteindelijk had ik alleen LEIDEN WILMAR KORTLEEVER MEDEWERKER Edwin van Dort was de duidelijke winnaar van de jaarlijkse triatlon in Wassenaar die gisteren onder bijzonder lastige omstandigheden moest worden volbracht. Als beste regio-atleet had Rinse van den Ouweelen op de vijfde plaats veel problemen met de kou. De ervaren doorzetter Mart Moraal uit Oegstgeest bleek beter bestand tegen de ele menten en eindigde daardoor nog bijna voor de jonge Leidenaar. Toen Van Dort als achtste uit het water kroop en op de fiets al snel oprukte, was het pleit in de Wassenaarse wedstrijd snel beslist. De Amster dammer staat bekend als sterk duatleet en kent dus het wielrennen en hardlopen als beste etap pes. Desondanks moest Van Dort er nog voor werken, omdat 'Wassenaar' met Carlo van den Berg uit Capelle en Schiedammer De Groot rede lijk sterk bezet was. Van den Ouweelen kan dit soort geweld tegen woordig best bijbenen, maar gisteren ging bij de twintiger desondanks het licht uit. „Na tien kilo meter op de fiets had ik het al vreselijk koud" dus Van den Ouweelen. „Halverwege heb ikn de trui van mijn vriendin aangetrokken." Del had de meeste triatleten overvallen. Van den( weelen: „Je kunt je er op kleden, maar ik denk: iedereen er te weinig rekening mee had gek den. Ik had veel vet gesmeerd, maar dat wasi f strekt onvoldoende." Één van jde uitvallers was Leidenaar Heidec maar diverse van zijn clubgenoten van Del11 /LGB meldden zich wel (terug) aan het front zag Harco Schaafsma zijn pupil Elske Hete! uitvallen, maar de Rijnsburger zelf tekende de zevende plek. Met 2.08.42 bleef de bakker 1500 meter zwemmen, veertig kilometer fieli en tien kilometer lopen zijn Valkenburgse club noot Willy Bogers precies voor. Het duo w echter magistraal afgetroefd door Mart Mon die ze in de slotetappe achterhaalde en als ra 1 de veteraan eindigde in 3-08.26. Bij de vrout11 won de Pijnackerse Hoogstraten, die met 2.20 een ruime voorsprong had op Bep Meeuwis voorzitster van De Zijl - die zowaar derde werd MASTERS IN CIJFERS het toernooi van Leidse Hout gespeeld en vroeger was het al tijd zo, dat je aan meerdere toernooien meegedaan moest hebben om Masters te spelen. Ik ben na Leidse Hout op va kantie gegaan, had niet meer getraind en werd toen verrast door een telefoontje, dat Marjet Groenleer was uitgevallen. Die partijen in de poule had ik no dig om er weer in te komen. Trouwens, als ik zie hoe makke lijk ik nog ver in de Masters kan komen, wil ik er volgend jaar nog wel een keer voor gaan. Uiteindelijk stond ik hier toch bijna in de finale." Naast het duel tussen Nossik en Van Wijk leverden alleen twee kruisfinales in de D-afde- ling spanning op. Wilco Otten was tegen Wesley Oosterbaan in de tiebreak van de derde set met 8-6 de gelukkigste speler. De Unicummer heeft na zijn setwinst gisteren tegen Bas van Emmerik, die Nick van Winsen klopte, de beste vooruitzichten op de Master-titel. Bij de meis jes verloor Leontien van Vliet de eerste set via een tiebreak aan Margot Boer, maar ze herstelde zich in de volgende twee sets. De Alphense komt zaterdag binnen de lijnen tegen favoriete Merel Aalders, die Daniëlle Do- Ijeslager in twee sets voorbleef. Bij de B-mannen komt de Master-titel in handen van een wel in het district wonende, maar niet spelende 'Leidenaar'. Leiderdorper Kees-Jan Schui- lenburg was in twee sets de baas over Jeroen Boogmans. Zijn teamgenoot bij De Mets, Jos Koemans uit Voorschoten, klopte na langdurige rally's Marco Visser. In de C-categorie werden bij zowel mannen (jon gens), als vrouwen (meisjes) de als eerste en tweede geplaatste spelers ook finalist. Ralph de Boer stuit zaterdag op Michael Rusman, Paula Anthonysz neemt het op tegen Karolien Hoogeveen. HEB/A: K.J. Schuilenburg 3-3 (6-0) J. Koemans 3-2 (4-2) A Robben 3-1 (2-5) M. van den Berg 3-0 (1-6) HEB/B. G, Egberink - M. Visser 4-6 6-1 7- 5. M. Visser 3-2 (5-2) J. Boogmans 3-2 (2-2) G Egberink 3-2 (4-3) N. van Geer 3-0 (0-6) Kruisfinale: K.J. Schuilenburg - J. Boog mans 6-3 6-4, J Koemans - M, Visser 7-5 6-4. DEB/A; K. Nossik 3-3 (6-0) A. Wissink 3-2 (4-4) F, de Boer 3-1 (3-5) 1. van der Plas 3-0 (2-6) DEB/B: J van Wijk - M. Bethlehem 6-1 6- 1. B. van der Gugten 2-2(4-2) J. van Wijk 2-1 (3-2) M Bethlehem 2-0 (1-4) Kruisfinale: K. Nossik - J. van Wijk 4-6 6-4 6-4. B. van der Gugten - A Wissink 6-4 6- 3-3 (6-1) 3-2 14-3) 3-1 (3-4) 3-0 (1-6) HEC/A; R de Boer M. Lexmond M. Rodenburg S, van der Voort HEC/B M. Rusman 3-3 (6-0) D. Petitjean 3-2 (4-2) D. van Veen 3-1 (2-4) J. van Prehn 3-0(0-6) Kruisfinale: R. de Boer - D. Petitjean 6-2 6-3, M. Rusman - M. Lexmond 6-1 6-3. DEC/A: P Anthonysz 3-3 (6-0) T. Nossik 3-2 (4-4) M. Aalders 3-1 (3-5) S. Visser 3-0 (2-5) DEC/B: K. Hoogeveen - I. van Santen 6-2 K. Hoogeveen 2-2 (4-0) I. van Santen 2-1 (2-2) M. Nagtegeller 2-0 (0-4) Kruisfinale: P. Anthonysz - I. van Santen 6- 0 6-2, K. Hoogeveen - T. Nossik 6-1 b-1. HED/A: N. van Winsen 3-3 (6-1) W. Oosterbaan 3-1 (4-3) R. Oostdam 3-1 (2-4) N. van Ravensbergen 3-1 (3-5) Wesley Oosterbaan tweede op setsaldo (+1). HED/B: W. Otten 3-2 (4-2) B. van Emmerik 3-2 (4-2) J. Vis 3-2 (4-2) F. de Rooy 3-0 (0-6) Otten poulewinnaar op gamesaldo (+3), Van Emmerik tweede (-1), Vis derde (-2). Kruisfinale: W. Otten - W. Oosterbaan 6-1 5-7 7-6, B. van Emmerik - N. van Winsen 7-5 7-5, Finale: Otten - Van Emmerik 6-1 1-2 afgebroken wegens regen. DED/A: M. Aalders M Boer 3-3 (6-1) 3-2 (4-2) A. Pan 3-1 (3-5) S. Gluvers 3-0 (2-6) DED/B L. van Vliet - D. Dolieslager 0-6 6-2 6-0, F. Schoo - D. Heemskerk 7-5 6-4, L. van Vliet - D. Heemskerk 4-6 6-3 6-0. L. van Vliet 3-3 (6-1) D. Dolieslager 3-2 (5-4) F Schoo 3-1 (3-4) D. Heemskerk 3-0 (2-6) Kruisfinale: M. Aalders - D. Dolieslager 6-4 6-4, L. van Vliet - M. Boer 6-7 6-4 6-2. HDC/A: J. Montanus/J. Hoogkamer - H. van Tongeren/G. Lucassen 7-5 6-2 Montanus/Hoogkamer 2-2 (4-0) V Tongeren/Lucassen 2-1 (2-3) Brouwer/Strijk 2-0 (1-4) HDC/B: F, Kantebeen/E. Noest - P. Bakke r/A. Chevalier 6-4 6-4. Kantebeen/Noest 2-2 Chevalier/'Bakker Baans/Boot Kruisfinale: Montanus/Hoogkamer ker/Chevalier 6-0 6-7 6-1, Kanis /Noest - Van Tongeren/Lucassen 2-6 L j3 DDC/A- H. Boskamp/S. Evers - M. B de Komng/L. Weare 4-6 6-3 6-3 Boskamp/Evers 2-2 Brouwer/Weare 2-1 Kalkhoven/Roodborst 2-0 DDC/B: Smith/Ten Hage 2-2 Van Kooperen/Seriier 2-1 Akerboom/De Koning 2-0 Kruisfinale: Boskamp/Evers - Van Ijs HDD/A: Lexmond/V/d. Berg Baks/Kornaat Adriaanse/Knetsch HDD/B: D, Van der Neut/W. Akkers W, Verkerk/K. Lelieveld 6-7 6-2 2-Ut Garstman/Zevenhoven V/d. Neut/Akkermans Verkerk/Lelieveld Kruisfinale: J. Garstman/P. Zevenl» M. Baks/B. Kornaat 7-5 6-4, 0. Neut/H, Akkermans - M. Lexmond! den Berg 6-2 6-4. DDD/A: L van Rijn/B. van Lamoen j der Poel/H. van der Geest 5-7 6-06' Van Rijn/Van Lamoen V/d Geest/V/d Poel Rooseman/Van Soest DDD/B M. Eedens/H. Smeltink -B wels/E. Dijkstra 6-3 6-4. Eedens/Smeltink Pouwels/Dijkstra Van der Steen/Wijers Kruisfinale: Van Rijn/Van Lamoen wels/Dijkstra 6-4 6-3, Eedens/Sms V/d Geest/V/d Poel 6-4 6-4, Leidsch Dagblad Tennis Circuit''(Jg ^sPons<V Rabobank w vol energie Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein 2405CED Alphen aan den Rijn L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE Warmond Zoet WIM SIEMERINK PRESENTATIE NOORDWIJK - SASSENHEIM

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 24