Veelbelovend begin voor Scylla Fiks geeft in kwartie wedstrijd uit handei Forescate gaat ongelukkig ten onder tegen Alkmaar Hockey vrouwen Alecto zetten overwicht niet om in doelpunten Sport MAANDAG 14 SEPTEMBER 1998 CHEF WILI.EM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWAT[( De start van de herfstcom- petitie tafeltennis was voor de meeste clubs uit de re gio veelbelovend. Met na me voor Scylla, dat na een moeizaam begin tegen In teger Groep uiteindelijk toch met een 6-1 triomf de zaken rechtzette. De ver makelijke streekderby in de eerste divisie tussen Pecos en Docos bleef onbeslist: 5- 5. In dezelfde klasse en op dezelfde Oegstgeestse tafel moesten de reserves van Pecos met 6-4 h^t hoofd buigen tegen Kluis. TAFELTENNIS RON HOOGENDAM MEDEWERKER Voor Scylla telt maar één ding: bij de bovenste vier eindigen in de ereklasse teneinde de jacht te openen op de titel. In Krom menie werd daarvoor de basis gelegd voor die optie. Met 6-1 werd Integer tijdens de eerste ronde op de pijnbank gelegd en en passant weten de 'Zaanse' mannen van Nico van der Zee waartoe ze straks na zeven speelronden veroordeeld zijn; spelen om lijfsbehoud. Voor Scylla gelden andere wetten. De Leidse ploeg, de oudste van de ereklasse, koestert slechts het allerhoogste. Dat is ondanks de komst van nieuwkomer Amster dam United, dat nog niet in ac tie kwam, mogelijk. In de oude gymzaal ging het volgens Peter Paul de Vrind aanvankelijk wat stroef. „Ik had zelf moeite met Van Elferen, terwijl Piet (Gerard Bakker jr.) steeds achter de feiten aanliep tegen Geert Verhaegh." Niette min bleven beide Leidse troe ven aan de goede kant van de score. Alleen Martin van Rijn moest de eer laten aan Ver haegh, nog altijd een lastige speler, maar tot meer vreugde dansjes lieten de Leidenaars het niet komen. In de Oegstgeestse sporthal troffen de jonkies van Pecos hun veel oudere collega's van Docos. Beide regioploegen zijn in in principe al tevreden met handhaving in de eerste divisie. Gelet op de bepaald niet over tuigende wijze waarop zowel Oegstgeest als Docos deze spor tieve süeekontmoeting, die in 5-5 eindigde, afwerkten lijkt dit streven vooralsnog gerechtvaar digd. Marco van der Meijden schreeuwt het uit nadat hij Fred van Oostenrijk met 28-26 in de derde game heeft verslagen. Van der Meijden won drie partijen voor Oegstgeest. foto mark lamers Bij Pecos was nieuweling Re- né Waterreus nog wat onwen nig, maar zijn spel belooft veel goeds voor de toekomst. Net als zijn maatje Roald van der Lan den lijkt er voor hem meer in het vat te zitten dan er zaterdag uitkwam. Beiden wonnen van respectievelijk Fred van Oosten rijk (spelend met pap in de be nen) en Ed van den Berg. De meeste aandacht in dit ruim vijf en half uur(!) durende duel verdiende echter Oegst- geestenaar Marco van der Meij den, die dankzij winst op good- old Rene Hijne de wedstrijd uit eindelijk onbeslist liet. Want eerder trok hij, verdiend of niet, tegen de vermoeide maar dap pere Van Oostenrijk ook al met 28-26 in de derde game aan het langste eind. De reserves van Oegstgeest kregen kampioenskandidaat Kluis uit Geleen op bezoek. Hier was het Friso Reitsma die met twee zeges van zich liet spreken. Doordat Ron Schipaanboord er een zege aan toevoegde, en hij ook de dubbel met Reitsma ver zilverde, bleef de schade keurig beperkt tot 4-6 in Limburgs voordeel. Derde man en nieuwkomer Van der Does zal echter heel wat moeten trainen wil hij zich in deze loodzware klasse kun nen handhaven. De Treffers uit Roelofarends- veen kwam in de ouverture te gen VTV niet verder dan 5-5. Tegen het gelijkwaardige Nieu- wegeinse team zette Rico van Veen zijn klasse om in drie overtuigende zeges. Broer Ron scoorde twee keer. Kees Vesseur kwam tekort in dit openingsdu el van de derde divisie. In dezelfde klasse, groep 7, kwam Rijnsoever bij Amstel veen goed uit de startblokken getuige de 9-1 overwinning die de Katwijkers boekten. Waar Marco Cecchi en Olaf Diels goed en ongeslagen bleven, moest Johan van Meurs één Amstelveense degradatiekandi daat feliciteren. Het vooraf goedgemutste Avanti kwam in de derde divisie groep 8 van een koude kermis druis. Dit na de onverwachte 6- 4 nederlaag bij Rijnsoever 2. „We hadden verdedigers ver wacht", zei Ronald Peters, die zich verkeek op Marcel War merdam De Hazerswoudena- ren, die met 4-0 achter stonden, kwamen evenwel goed terug dankzij Jasper van der Heiden, die van Armin Ramic verloor. Bij Play Fair moest men in de vierde divisie, groep 10, de won den likken na de teleurstellende opening tegen Sar'72: 2-8 ver lies. In Leimuiden kwam alleen Alain Lelieveld redelijk voor de dag tegen ploeg uit Zeeuws Vlaanderen. Vrouwen Voor de in de tweede divisie spelende vrouwen van Pecos was het jammer dat Iris Sjaar- dema een off-day had in de met 5-5 afgesloten wedstrijd tegen Hoonhorst 2. Maar gelukkig voor Sjaardema was Jeanine Huiden Timmers met haar pen- houdersgreep in bloedvorm. Miranda Karsdorp scoorde ook een keurige twee voor haar ploeg. De jeugdige vrouwen van De Treffers stuurden Helden met een 8-2 verlies terug naar Lim burg. Mariska van Beek (3x), haar zus Vera en Katja de Ko ning vormen een team dat hoge ogen kan gaan gooien in de der de divisie, groep 2. Docos (3) kwam met een 6-4 zege thuis na een treffen tegen Amstelveen 2. Simone van Duyn, Mariska Slagter en Ingrid Spendel tekenden voor de pun ten. Ook Rijnsoever had in groep 4 de smaak te pakken. Met een 9-1 triomf tegen Olympia werd een eerste stap in de goede richting gezet. Play Fair, uitko mend in de vierde divisie begon goed tegen het overigens danig verzwakte Irene. In Tilburg gre pen de Leimuidense vrouwen een 9-1 winst. Tweede overwinning voor TOP KORFBAL MICHEL VAN CENT MEDEWERKER De veldcompetitie komt door het slechte weer niet goed op gang, want ook op de tweede speeldag waren er veel afge lastingen. TOP liet zijn twee de overwinning bijschrijven en Fiks zijn tweede nederlaag. Tempo, Fluks, Madjoe en KZ Leiden behaalden wel hun eerste punten. De laatstge noemde club kwam als enige zondagploeg in actie. Het was al gauw duidelijk dat TOP weinig gevaar had te duchten van Vriendenschaar (H). De Sassenheimers ston den in een kwartier op 7-1 en na ruim een half uur was het verschil al tien punten (12-2). Dat was de verdienste van Bas van Amsterdam en Ste ven Baart. Zij hielden de hoofdaanvallers van de be zoekers met de rugsteun van hun vakgenoten goed in be dwang. Na rust (13-6) bleven de kansen zich zo veelvuldig aandienen, dat de afwerking en concentratie verslapten. Petra van Niekerk (7), Jeroen van der Wolf (6) en Steven Baart (3) waren het best op schot, waarbij de eerste ook enige strafworpen verzilverde. De tweede aanval van Fiks draaide tegen Vitesse hele maal niet en creëerde nauwe lijks kansen. Het zegt genoeg dat het vak in beide helften slechts één doelpunt produ ceerde via Matthijs de Visser (2-2) en Maikel Martens (8-8). Theo Vreeken, goed voor acht goals, hield zijn team tot 9-9 in de wedstrijd, maar tussen- de 48ste en 63ste minuut ging het definitief mis (15-9). Ju niores Saskia van der Does en Jelle Hooimeijer mochten na dien nog sfeerproeven in het tweede aanvalsvak. Chantal Bouwman speelde haar laatste wedstrijd. Gezien het spelverloop had Tempo bij HKC(H) ruimer moeten winnen dan met 13- 12. De equipe van Bob Bergs- hoeff bezat langdurig de bal en had na 5-5 ook steeds een voorsprong, alleen werd die nooit groter dan twee punten (5-7, 7-9 en 10-12). Zij leek in de slotfase zelfs de winst uit handen te geven, doordat er steeds op verkeerde momen ten werd geschoten. Vlak voor het einde bracht Marcel Hanegraaff met zijn vijfde treffer alsnog uitkomst. De overige goals werden gemaakt door Edwin Visser (4), Mar griet Lemkes en Ronald Drie- duite (2). Pernix beleefde in zijn eer ste thuisduel tegen OWO een behoorlijke domper in de vorm van een 18-19 neder laag. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht. Sjoerd van der Kooij (3), Wil- co Heyl (2), Rosemarijn Hen- geveld, Inge Homburg en Raymond Boerman bouwden immers in het eerste half uur een 8-3 voorsprong op. Na de paalverwisseling begon de verdediging steken te laten vallen, resulterend in doel punten in de paalzone en (be nutte) strafworpen. Boven dien viel de tweede aanval na 12-10 vrijwel geheel stil met één doelpunt in drie beurten. Daarom betekenden drie te gentreffers op 17-16 een klap, die met drie minuten te gaan gelijk beslissend was. Amper een minuut voor het eindsignaal greep Fluks toch nog de volle winst tegen DTS (E): 12-11. De Noordwijkers stonden voordien enkel bij 1- 0 (Arjan Kuiper) en 9-8 (Ro nald van Drongelen) aan de goede kant van de score. Dat kwam ook door onvoorzichtig verdedigen, hetgeen met vier strafworpen werd bestraft. Bij 9-11 werd Robert Peeters in gezet om meer lengte in de verdediging te brengen. De invaller bewees ook in de aanval zijn waarde, want hij ving zó goed af dat Ramses Duindam de winnende goal kon maken. Ronald van Drongelen (4) en Esther Hoek (3) droegen eveneens belang rijke steentjes bij. Madjoe haalde een regel matige 15-11 zege binnen op ODI(A) door scherp en even wichtig te spelen. De aanval lers speelden zeker na rust (7- 4) tactisch sterk door ruimte te maken onder de paal voor de afvang. Jan Pieter Sip (3), Janneke de Mooy en Peter HOCKEY RONNO BROEKHOF MEDEWERKER In de overgangsklasse leden de heren van Forescate een nipte 1-2 nederlaag tegen het sterke Alkmaar. Bij de rust hadden de bewoners van sportpark Ade- geest nog een 1-0 voorsprong. Alecto verloor met dezelfde cij fers de uitbeurt bij Myra. LOHC won met 4-2 het thuisduel te gen Delftse Ring Pass. Noord- wijk won de seizoens-ouverture met ruime cijfers. In Noordwijk werd Zoetermeer met 5-1 ver slagen. In de vierde klasse wer den de duels van Catwyck en Hisalis afgelast. Forescate-coach Eelco van der Meer was na de 1-2 thuisne derlaag tegen Alkmaar toch niet ontevreden. .Alkmaar wordt de topper bij ons in de overgangs klasse. Het is een sterk team. Maar we hebben goed gehoc- keyed. Dit biedt perspectief voor de komende wedstrijden." Forescate speelde haar eigen spel en kwam voor de rust nog op voorsprong door een goal van Derk Jaap Engelen. Na de thee moesten de Voorschotena ren terug. Alkmaar doelpuntte vervolgens twee keer en keerde met twee punten terug naar de kaasstad. De mannen van LOHC ver ging het beter, al duurde het tot in de tweede helft alvorens de Leidenaars afstand namen van Ring Pass. Een sterke openings fase leidde al snel tot de 1 -0 van Bart Jan Kuck. De Zaandam mers kenden twee sterke perio des die beide werden bezegeld met een doelpunt. Eerst de 1-1 en later de 2-2 nadat Oswald Mattheussen LOHC weer op voorsprong had gezet. Dirk Jan Oomen uit de rebound van een strafcomer en Sjoerd Takema stelden de winst van LOHC ver volgens veilig. Alecto dolf in Amstelveen te gen Myra met 2-1 het onderspit. Bij de rust stonden de Leider dorpers al met 1-0 achter. De discipelen van speler/coach Maarten Gehner hadden de ne derlaag voornamelijk aan zich zelf te wijten. Ze speelden niet in het normale tempo. Ook ont brak de gebruikelijke felheid in de duels. Nadat Gehner in de tweede helft omver werd ge duwd verkregen de Amstelve- ners vrije doorgang. Keeper Reijnierse kon het onheil niet meer keren. Na de 2-0 achter stand zette Alecto aan voor het slotaccoord. Het. presste Myra terug op eigen helft, maar ver der dan een goal van Wynand Hacker uit een strafbal kwam Alecto niet. De mannen van Roomburg moeten op 25 oktober opnieuw naar Zaandam. Met nog zeven minuten te spelen was door de constante regenval het veld van tegenstander Kraaien onbe speelbaar geworden. Op dat moment stond er een 3-3 gelij ke stand op het scorebord. Tim Stolwijk zorgde voor 0-1. Na de rust, het stond inmiddels 1-1, kende Roomburg een sterke pe riode waarin twee keer werd ge doelpunt. Frits Augstein teken de voor 1-2 en Elroy van Nunen voor 1-3. Met de winst op zak, viel Roomburg ver terug. Kraai en schakelde een tandje hoger en kwam vlak voor het voortij dige eindsignaal nog op gelijke hoogte. De heren van Leidsche Stu denten gingen zwaar onderuit in Naaldwijk. Tegen de plaatse lijke hockeyclub Wesüand werd met 6-1 verloren. Het team van de Leidsche Studenten kende nogal wat mutaties. Zo fungeer de een reeds gestopte veldspe- ler als doelman. Het belette Sander Nordhof niet kort in het tweede bedrijf de spanning nog even terug te brengen in de wedstrijd, 1-2. Na een scheids rechterlijke dwaling (onterecht toegekende stralbal) geloofden 'de studs' het wel. Westland had in het restant van de match geen moeite de score op te voe ren tot 6-1. Het evenals Roomburg, Derk Jaap Engelen van Forescate passeert de keeper van Alkmaar en maakt het eerste doelpunt in de wedstrijd. Noordwijk en de Leidse Studen ten in de tweede klasse A uitko mende herenteam van Alphen boekte een dik verdiende 2-1 wel direct raak, 0-1. Uit een veldgoal zorgde Jasper de Grauw echter voor de gelijkma ker. Na de thee kon Alphen haar zege op Kieviten. Slechts één enorme overwicht maar in één stuurd. Noordwijk moest wel keer waren de Wassenaarders doelpunt uitdrukken. Thymen eerst wakker worden. Dat ge- voor het doel van Arno Bosman Gunther stelde de Alphense beurde door de 0-1 van Zoeter- te vinden, maar toen was het winst veilig. meer. Joost Govaert zette Noordwijk-coach Arthur van der Horst kende een droom- start. Met maar liefst 5-1 werd Zoetermeer huiswaarts ge- foto mark lamers Noordwijk met twee doelpun ten nog voor de thee op een 2-1 voorsprong. Na de rust liep Noordwijk de Zoetermeerders onder de voet. Hans van Don gen tekende voor 3-1 en Robin Dopson met twee treffers voor de 5-1 eindstand. HOCKEY RONNO BROEKHOF MEDEWERKER De hevige regenval van afgelopen zondag heeft het hockeyprogramma al op de eerste speeldag danig in de war geschopt. In de eer ste klasse B werdeh Roomburg-Victoria en Bennebroek-LOHC gestaakt. In de derde klas se A kwamen de dames van Alphen en Leids che Studenten helemaal niet actie. De hockeyvrouwen van Alecto verzuimden in de eerste helft een groot veldoverwicht in doelpunten om te zetten. De eerste de beste tegenaanval van Huizen was direkt raak. De ploeg van Han Kolleman kreeg voor de thee maar liefst zeven strafcorners, maar geen en kele keer vonden de oppermachtige dames het net. Ook in de tweede helft was Alecto de betere ploeg, al kreeg Huizen meer greep op de wedstrijd. Op het moment dat Alecto moe deloos werd van het kansen missen, trok Ma- riëtte Beukers vijf minuten voor tijd de stand gelijk, 1-1. Manager Tineke Blans was niet on tevreden met het gelijke spel. „We speelden erg sterk, maar scoorden niet. Dat is heel frus- terend. Als je dan vijf minuten voor tijd toch nog een punt pakt, mag je niet ontevreden zijn." De dames van Forescate trokken met 2-1 aan het langste eind in hun thuiswedstrijd te gen Victoria. Na een gelijkopgaande strijd zochten de beide ploegen bij een 0-0 stand de kleedkamer op. Marije Wiegant zette vroeg in de tweede helft de ploeg van coach Marja Sprey op voorsprong. Daarna werden de Rot terdamse dames allengs sterker. Het zou lei den tot de 1-1 die tot stand kwam via een strafcomer. Hester Bol zorgde vijf minuten voor tijd voor de eerste Voorschotense over winning. Waarschijnlijk tijdens het inhaalweekend van 25 oktober ontvangen de dames van Roomburg nogmaals tegenstander Shinty. Dan zal het restant van de wedstrijd worden gespeeld. Halverwege de tweede "helft werd het duel gestaakt wegens hevige regenval. De Roomburgers keken bij het voortijdige eind signaal van de arbiter tegen een 0-1 achter stand aan. Ook de match tussen Bennebroek en dames van LOHC werd voortijdig afgebroken. Ook hier kon het kunstgras de overvloedige regen val niet verwerken. LOHC startte sterk, al le verde dat geen doelpunten op. De van Fores cate overgekomen Annemieke Holland zorgde voor een voorsprong, 0-1. Na de rust begon het harder te regenen. Maar hoe harder de re gen naar beneden kletterde, hoe slechter de Leidsen hockeyden. Er moest dan wel een du bieuze strafbal aan te pas komen om de Ben- nebroekers op gelijke hoogte te laten komen. Even later werd de wedstrijd gestaakt. Wordt vervolgd derhalve. In de derde klasse A kende Catwyck geen pardon met Spirit. De vier Katwijkse doelpun ten werden eerlijk over beide helften verdeeld. Voor de pauze zorgden Sandra van Dijk en Muriël van Beek voor een 2-0 voorsprong. Na de rust was het andermaal Sandra van Dijk en Sabrina van der Werf die het kwartet doelpun ten vol maakten, 4-0. De Noordwijkse dames wonnen het thuis duel tegen Berkel-Rodenrijs met 3-1. De NcJordwijkers begonnen pas te hockeyen na de 0-1 achterstand. De pas 16-jarige Jonneke Italië nivelleerde score. In de tweede helft zorgden Suzan Tulp en Laura Azier voor de volle winst. De hockeydames van Hisalis kenden weinig moeite met het Rotterdamse Tempo'34. Su zanne Rosman zorgde voor 1-0. Een eigen doelpunt van Lisa van der Zaal hielp Tempo aan de gelijkmaker. Een hattrick van Monique Vastenhout in de tweede helft zorgde voor de mime 4-1 overwinning.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 22