Olsen ergert zich aan gemakzucht Vinnend FC Twente scoort tegen RKC Waalwijk opnieuw te weinig Voetbal [gor Kornejev tegen 1 Stuttgart niet inzetbaar -VVV en Groningen oeren ranglijst aan IVV is een goede ïerapeut voor PSV Blessureleed bij PSV Onduidelijkheid rond duel PSV - Feyenoord ANDAG 14 SEPTEMBER 1998 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv.-chef rob onderwater, 071 -5356463 Ajax loopt bij Utrecht eerste puntenverlies op [OTTERDAM GPD gor Kornejev is niet met Feye- c noord naar Stuttgart afgereisd. De Rus- die vorige week in de wedstrijd tegen De Graafschap itjt ieblesseerd raakte, werkte de r fgelopen dagen hard aan zijn 4 lerstel. Op het laatste mo- ic nent moest de medische staf -chter beslissen om hem thuis 1 e laten. Het risico dat Kerne ls ev in Stuttgart een zware "i pierscheuring in zijn dijbeen i ïou oplopen was te groot. In het vliegtuig was ook een plaats gereserveerd voor ablo Sanchez, Fernando Pi- un (gepasseerd), noch voor lenk Fraser, Patricio Graff en ast lenk Vos (allen langere tijd sl!! litgeschakeld). Leo Beenhak- ker is echter zeer optimistisch over de snelheid waarmee Vos herstelt. De Brabander leek tot oktober uitgerangeerd, maar trainde dit weekeinde al weer met de groep mee. Feyenoord heeft Stuttgart in totaal driemaal aan het werk gezien. John Metgod zag de Duitsers in de bekerwedstrijd tegen Lübeck, Leo Beenhakker spioneerde tegen Kaiserslau- j tern, waarna Meijer tegen Ein- tracht Frankfurt het laatste I rapport opmaakte. ,,We heb ben de ploeg in alle vormen zien spelen", zei Meijer. ,,Iede- j re speler die Stuttgart kan in- zetten, hebben we aan het j werk gezien. We hebben niets I aan het toeval overgelaten, omdat we het belang van deze wedstrijd kennen." V en Groningen zijn na vier eelronden in de eerste divisie steeds ongeslagen. De Ven formatie leek aan De Lan- ?gte in Veendam af te gaan de eerste nederlaag, maar r minuten voor tijd maakte van Boekei de gelijkmaker, Veendam had vijf minuten arvóór via Marnix Kolder de l,ts ling genomen, jroningen kwam eveneens verder dan een gelijkspel. FC Den Bosch bleef het 0-0. 6 mals VW verspeelde ook iningen niet eerder punten. ian fitelpretendent Emmen ging rassend onderuit bij Den V ag, 4-1. Iliohan, Laguna Bur- (twee keer) en Boussabon akten de Haagse goals. Eer- verloor Emmen van Excel- -»fl)e Rotterdamse club kent goede competitiestart, met en punten uit vier duels. Op udestein zette de ploeg Vo- 'im met 3-1 opzij. Hertog, De Waard en Cairo scoorden voor Excelsior. Marco Boogers miste een strafschop voor Vo- lendam, dat René Binken met een rode kaart zag vertrekken. Go Ahead Eagles herstelde zich goed na de nederlaag tegen Emmen vorige week. Voor eigen publiek versloeg de Deventer ploegTOP/Oss met 3-0. Krüzen, die later een strafschop miste, Bram Marbus en Schuurman waren trefzeker. Go Ahead en Excelsior hebben beide negen punten, één minder dan VW en Groningen. RBC pakte opnieuw drie pun ten, Heracles ging in Roosen daal met 3-1 onderuit. John Lammers scoorde twee keer en staat inmiddels op vijf. FC Zwolle boekte z'n eerste overwinning door de «uitwed strijd tegen Helmond Sport met 3-0 te winnen. Roelofsen, Slot en Boekweg maakten de tref fers. Bij Helmond kreeg doel man Roox rood vanwege het onderuit halen van een tegen stander. Daniel da Cruz Carvalho is een prachtige voetballer met een prachtige naam. Je gunt Dani een basisplaats en Morten Olsen is een liefhebber. Maar Olsen is ook de trainer van Ajax, dat gistermiddag bij Utrecht verdedigende lichtzinnig heid van vooral Daniel da Cruz Carvalho moest beko pen met het eerste punten verlies: 2-2. utrecht henk houtink gpd-verslaggever Voor Utrecht profiteerden twee spelers met een Ajax-achter- grond, John O'Brien en Michael Mols, en hun doelpunten brachten de Galgenwaard in ex tase. Ongekend fel en knorrig reageerde Olsen, die de eerste Utrechtse gelijkmaker, kort voor rust, onverbloemd een 'lacher tje' noemde. Die kwalificatie gold niet de kwaliteit van de treffer, een da verend schot van O'Brien. De Ajax-coach had echter moeten toezien hoe vlak voor zijn neus vooral Dani weigerde in te grij pen, voordat O'Brien aan de bal kwam. „In zo'n situatie aan de zijlijn moet je realistisch voet ballen", kapittelde Olsen. „De mooie voetballers van Ajax, zoals Dani, leveren vaak voor deel op, maar soms is het ook een nadeel. Wij hebben niet ge noeg killers in de ploeg. Olsen houdt van fijnzinnig voetbal. In filosofische buien laat de statige libero van weleer zich als een purist kennen, als een fan van de uitstervende dribbelaars. Maar altijd zullen er momenten blijven, betoogde hij in Utrecht, dat de bal ge woon over de zijlijn moet wor den geschoten. Dat liet Dani na. Olsen: „En je kunt mij niet wijs maken dat Van Gaal ook niet heeft gezegd dat de bal soms de tribune in moest." Ajax verloor de bal gisteren op het middenveld soms te een voudig en acht minuten voor het einde leverde opnieuw Dani er een voorbeeld van. Robbe- mond ontweek Dani's slappe sliding en vond de ongedekte Mols. De ooit door Ajax te licht bevonden spits schoof de bal beheerst langs Van der Sar in de hoek. Dat betekende 2-2 en drie da gen voor Ajax' eerste Cham pions League-duel tegen Croatia Zagreb, werd zo voor het eerst dit seizoen de kwets baarheid van de kampioen ook in cijfers uitgedrukt. Nu Frank en Ronald de Boer de trainings spullen weer hebben aangetrok ken, dient Dani zich ernstige zorgen te maken. Het midden veld van Ajax, waarop ook Wit- schge riskant speelde, smacht naai' de gecontroleerde speel wijze van Ronald de Boer. Mel- chiot lijkt het voor de hand lig gende slachtoffer bij terugkeer van Frank de Boer. Zo heet als de uitslag wellicht doet vermoeden, was Ajax' be zoek aan de Galgenwaard niet. Dat was mede een gevolg van de tactiek van Utrecht. Wie op basis van de reputatie van de club storm en donder van de Utrechters had verwacht, kwam bedrogen uit. De even jonge als zelfbewuste trainer Mark Wotte wilde zich hoeden voor 'zelf moord'. Buiten de doelpunten moest Utrecht zich echter te vreden stellen met een kopbal van Mols, een wegens hands af gekeurde treffer van Van Mol en twee schoten van Mols. Gesterkt door O'Briens treffer, nodigde Wotte Ajax na de pauze uit tot de eerste initiatieven. Die instructie had hij voor het begin van de wedstrijd ook al gege ven. Toen bleek zijn ploeg 'niet in toom te houden'. Utrecht be gon voortvarend maar al vroeg werd de geldingsdrang getem perd door Litmanen (0-1). De weg naar het doelpunt van de Fin was geopend door aanvoer- ihoven peter van leeuwen •verslaggever kinderhand is snel gevuld iindhoven. Als de tegenstan- MW heet moet er gewon- i worden en maakt de uitslag of het vertoonde spel niets Na een heilzaam avondje ,'jj tballen was PSV drie punten en werd met licht opti me gekeken naar woensdag, leer HJK Helsinki de eerste opese tegenstander heet. IW was de therapeut die het kende PSV nodig had. Gaat -■laar liggen, ontspant u zich, werd de Eindhovenaren zo tfortabel mogelijk gemaakt, tvoor de eerste confrontatie Ie Champions League kreeg (alle gelegenheid de sportie- nalaise, waarin de ploeg van r, ibyRobson zich bevindt, van laf te spelen. Dat lukte maar dele. Robson en aanvoerder Iré Ooijer constateerden te- ■er len dat geen kans was weg- ïven, maar moeten weten de Finnen van Helsinki zej ider begripvol zullen zijn de in een identiteitscrisis erende ploeg. pbson had gekozen voor Be ier en Marcos als centraal achterin. De Rus Yuri Niki- e|e iv, terug na drie weken bles- de 'leed, nam de positie net t het tweetal in als corrige- je middenvelder achter de di jeuw hopeloos falende rel itri Khokhlov. Daarmee wa- Jiii de intenties van Robson u lelijk. In Eindhoven geldt nenteel 'safety first', waar- ■rOoijer wordt opgeofferd. „Ik speel inderdaad liever op het middenveld, maar als het nodig is voor de ploeg ben ik het slot op de deur", sprak de Amsterdammer. MW was geen enkele keer dreigend voor doel- man.Waterreus gekomen, maar of dat de verdienste was van een hechte PSV-defensie zal pas blijken tegen sterkere tegen standers. Robson was tevreden over de vierde verdedigende va riant van het seizoen. De opbouw, daar ligt de achilleshiel van het huidige PSV. Ooijer, Nikiforov noch Marcos slaagden erin enige diepte in het spel te brengen. Waar in een recent verleden Wim Jonk de openingen zocht en regelmatig vond, lopen PS- V'ers nu vooral met de bal aan de voet richting medespeler en regent het misverstanden. Elke combinatie over meer dan twee schijven oogt moeizaam, indivi duele hoogstandjes zijn een schaars goed. Tomek Iwan wil nog wel eens een tegenstander dollen, maar faalt dan meestal in de voortzetting, Khokhlov lijdt voornamelijk balverlies, het opbouwende gevaar komt al leen van de linkerkant waar Joonas Kolkka met lef zijn te genstanders opzoekt. Een actie van de Fin leidde op slag van rust tot de openings treffer. Kolkka liet bewaker Rick Plum dankzij een versnelling achter zich, trok de bal richting tweede paal waar Gilles De Bil de zonder problemen kon bin nen knikken. Kolkka stond acht minuten na de pauze ook aan de basis van de tweede Eindho- vense treffer. Nu was het Niki- EINDHOVEN GPD PSV-coach Bobby Robson kan woensdag in het duel met HJK Helsinki een beroep doen op Stan Valckx. De verdediger, lan ge tijd uit de roulatie vanwege een blessure, begint zo goed als zeker op de bank maar is inzet baar. Hij mist alleen wedstrijd ritme. „Maar Stan is Stan, die staat er als het moet. We heb ben hem vandaag bewust nog gespaard", aldus Robson na de 2-0 overwinning van PSV op MW. Bij de Eindhovenaren ontbrak Abel Xavier. De Portugees had last van zijn rug, maar is vol gens Robson woensdag wel be- eindhoven. anp forov die uit een corner van de Fin opdook voor de weifelende MW-doelman Van Duynhoven en raak kopte. Daarmee was de wedstrijd ge speeld. MW legde zich zonder slag of stoot neer bij de vierde nederlaag van het seizoen, PSV ontbeert momenteel de klasse om een tegenstander van dit kaliber met hogere cijfers naar huis te sturen. Dat is verontrus tend, maar in Eindhoven bekijkt Robson de stand van zaken noodgedwongen vanuit een an der perspectief. „Geen tegen- goals incasseren was de eerste opdracht. Dat is voor de eerste keer dit seizoen gelukt. Dit had den we nodig." PSV: Waterreus; Lucius, Ooijer, Dos Santos en Oyen; Iwan, Khokhlov, Niki forov (75. Van der Doelen) en Kolkka (77. Gakhokidze); Van Nistelrooij en De Bilde (83. Bruggink). MW: Van Duynhoven; Plum, De Jong, Volmer en Heubach; Karapinar, Joor- dens, Landzaat en Taiwo (68. Vriesde); Emerson en Taihuttu (46. Buikema) Er heerst onduidelijkheid rond de eerste klassieker van het sei zoen, PSV - Feyenoord. Het du el staat voor komende zondag op het competitieprogramma. De gemeente Eindhoven gaat echter niet akkoord met het vastgestelde tijdstip van 18.00 uur. De autoriteiten* zijn bang dat aanhangers van de Rotter damse club op de wedstrijddag problemen veroorzaken. Met het normale tijdstip 14.30 uur heeft het gemeentebestuur geen moeite. Ook PSV wil best in de middaguren tegen Feye noord spelen. Maar de KNVB houdt vast aan 18.00 uur. De voetbalbond heeft te maken met het contract met het com- EREDIVISIE Fortuna Sittard-AZ 2-2 (0-0). 46. Mutsaers 0-1,56 Bouma 1-1. 75. Van der Weert 1 - 2 (strafschop). 88. Hamming 2-2. Scheidsrechter: Van Egmond Toeschou wers: 5000. Gele kaart: Van Galen, Bouci- ba (AZ). Kool (Fortuna). Roda JC-NAC 3-1 (2-0). 34. Peeters 1-0. 41. Van Houdt 2-0, 77. MacDonald 2-1, 81 Van Houdt 3-1. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschouwers: 6700 Gele kaart: Van Houdt (Roda). Stewart, Versteeg (NAC). Vitesse-Cambuur 4-2 (3-1). 23. Perovic 1 0, 25. Dijkhuizen l-l. 40. Machlas 2-1, 42. Perovic 3-166. Van der Heide 3-2, 83. Perovic 4-2 Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers: 22.800. Rode kaart: 31 Dijkhuizen (Cambuur) Gele kaart: Van den Brom (Vitesse), Loontjes. Van der Heide (Cambuur) Willem ll-Sparta 3-2 (2-1). 8 Tammer 0- 1. 16. Arts 11. 45. Schulp 2-1. 67. Ram- zi 3-1. 78 Krijgsman 3-2 Scheidsrechter: Van Beek Toeschouwers: 10.500. Rode kaart: 53. Galasek (Willem II, 2x geel). Ge le kaart: Tammer. Marilia, Wouden (Spar- PSV-MW 2-0 (1-0). 44. De Bilde 10, 53. Nikiforov 2-0 Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 5.000. Gele kaart: Ooijer (PSV). Plum, Taiwo(MVV). FC Twente-RKC 1-0 (1-0). 40. Vennegoor of Hesselink 1-0. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 8338 Gele kaart. Lanckohr, Dos Santos (RKC). FC Utrecht-Ajax 2-2 (1-1). 6. Litmanen 0- 1, 45. O'Brien 1-1, 61. McCarthy 1-2, 82. Mols 2-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Toe schouwers: 12.800. Gele kaart: Groenen dijk (Utrecht). De Graafschap-NEC 2-1 (1-0). 42. Roelof sen 1-0 (strafschop), 62. De Gier 11. 74. Gerritsen 2-1 Scheidsrechter: Van der En- de. Toeschouwers: 7900. Rode kaart: 57. Koning (NEC), 84. Vreman (De Graaf schap, 2x geel). Gele kaart: Godee (De Graafschap), Pothuizen, De Gier (NEC). Topscorers: 1 Machlas (Vitesse), Mols (FC Utrecht) 4. 3. Perovic (Vitesse), John de Jong (FC Utrecht), De Bilde (PSV) 3. Programma: vrijdag 18/9: NEC-Roda JC; zaterdag 19/9 AZ-Willem II, Cambuur-FC Twente. MVV-Vitesse, zondag 20/9: Ajax De Graafschap, PSV-Feyenoord, RKC- Heerenveen, Sparta-NAC, FC Utrecht-For- 4 4 0 0 12 11- 2 4 3 1 0 10 13- 5 4 3 1 0 10 11- 3 4 3 1 0 10 7- 2 4 2 1 1 7 8-6 4 2 1 1 7 5-4 der Blind, die John de Jong op het middenveld van de bal zet te. Opnieuw ver voor zijn defen sie leidde Blind nog twee moge lijkheden in, waarvan een voor de slordige Benni. De Zuid-Afri kaan maakte in de tweede helft bij zijn trainer veel goed met een ragfijne actie tussen de cen trumverdedigers Nascimento en Van Mol (1-2) FC Utrecht: Kooiman; Jean-Paül de Jong. Van Mol, Nascimento en Nwaki- re; Robbemond, O'Brien en Groenen dijk (62. Shew-Aljon); Van Eijkeren (62. Bosschaart), Mols en John de Jong. Ajax: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oli- seh en Tobiasen; Dani, Litmanen en Witschge; Babangida (87. Gronkjaer), McCarthy (73. Sibon) en Hoekstra. Vitesse PSV Heerenveen FC Twente Willem II Graafschap NEC AZ Roda JC NAC Cambuur L RKC Sparta Fortuna S MW 4 2 1 1 7 6-9 4 12 1 5 5-5 4 12 1 5 5-7 4 1 1 2 4 4-5 4 0 2 2 2 5-9 4 0 2 2 2 5-10 4 0 13 1 5-8 4 0 13 1 3-7 4 0 13 1 3-7 4 0 0 4 0 3-11 schikbaar. Voor Luc Nilis en Er- nest Faber komt het eerste Champions League-duel te vroeg. „Nilis zit weer even in een dip. Helsinki kan hij verge ten, Feyenoord ook. Luc moet zich richten op de wedstrijd te gen Benfica, eind van deze maand." Voor Faber geldt waar schijnlijk dezelfde termijn. Verder zijn Chris van der Weer den, Marciano Vink en Ovidiu Stinga niet beschikbaar. Van de Roemeen wordt dit seizoen zelfs geen enkel optreden meer verwacht. Aanvaller Ruud van Nistelrooij is voor het duel met HJK geschorst. Zijn plaats wordt ingenomen door Arnold Brug- gink. merciële tv-station Canal+. Indien de Wedstrijd 's mid dags wordt gespeeld, kan het kanaal de topper niet recht streeks uitzenden wegens de concurrentie van andere wed strijden in de eredivisie. Dat scheelt Canal+ veel kijkers en goodwill en kost de KNVB en de clubs veel geld. Want in het contract is een boeteclausule opgenomen van ongeveer 1 miljoen gulden indien het tv- station een 'traditional' niet kan of mag uitzenden. In overleg met het gemeente bestuur en de politie van Eind hoven zoekt de KNVB nog naar een oplossing. Een verschuiving van de wedstrijd naar dinsdag avond 22 september is een op- EERSTE DIVISIE ADO Den Haag-Emmen 4-1 (1-0). 25. Ilio han 1-0, 50. Drent 1-1, 53. Laguna Bur gos 2-165. Laguna Burgos 3-1,81. Bous sabon 4-1, Scheidsrechter: Braamhaar Toeschouwers: 2816. Gele kaart: Karlas, Van der Roer (Den Haag). Van Raalte, Drent, Arts (Emmen) Excelsior-Volendam 3-1 (2-0). 35. Hertog 1-0, 39. De Waard 2-0, 62. Cairo 3-0, 89, Bruin 3-1. Scheidsrechter: Bossen, Toe schouwers: 1453. Rode kaart: 77. Binken (Volendam) Gele kaart: Gouttebarge, Boogers (Volendam), Heerkens (Excelsior). Bijzonderheid: Boogers (Volendam) mist in 33e minuut strafschop Haarlem-Telstar 1-0 (0-0). 4 7. Strobbe 1 0, Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 1988. Gele kaart: Naciri, Strobbe, Goudmijn, Derveld (Haarlem), Kruijer (Tel star), Veendam-VVV 1-1 (0-0). 80, Kolder 1-0, 86. Van Boekei 1-1. Scheidsrechter: Gerri tsen. Toeschouwers: 4137. Gele kaart: Linssen, Van Boekei (VVV), De Kruyff (Veendam) RBC-Heracles Almelo 3-1 (3-0). 6. Lam mere 1-0, 32. Lammers 2-0, 45. Wei|ers 3-0, 89. Kandhai 3-1. Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 1325. Gele kaart: Dorst (RBC), Mouhouti (Heracles). Go Ahead Eagles-TOP/Oss 3-0 (2-0). 24 Krüzen 1-0, 31 B Marbus 2-0, 52. Schuurman 3-0, Scheidsrechter: Van der Pas Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Waslander, Langenberg (Go Ahead), Hees en (TOP) Bijzonderheid: Kruzen (Go Ahead) mist in 64e minuut strafschop Helmond Sport-FC Zwolle 0-3 (0-1). 33. Roelofsen 0-1, 73 Slot 0-2, 87 Boekweg 0-3 (strafschop) Scheidsrechter: Karr.' mans. Toeschouwers: 2100. Rode kaart: 68. Roox (Helmond Sport) Gele kaart: De Wolf. Hofstede (Helmond Sport). FC Den Bosch-FC Groningen 0-0 Scheids rechter: Oskam Toeschouwers: 2718 Ro de kaart: 3. Huizingh (FC Groningen) Gele kaart: Van Helmond (FC Den Bosch), Wattumury (FC Groningen). Topscorers: 1 Lammers (RBC). Huizingh (Groningen). Hoogendorp (Dordrecht) 5, 4. Boogers (Volendam). Graef (VVV). Bruin (Volendam). Van Oostrum (Emmen), Van Schijndel (TOPOss), Cairo (Excelsior). Ilio han (AD0 Den Haag) 3. Programma: maandag 14/9: Eindhoven Dordrecht'90; zaterdag 19/9: Emmen RBC, Excelsior-Helmond Sport, FC Groniri- gen-Eindhoven, Heracles-Haarlem, Telstar Veendam, VVV-FC Den Bosch, zondag 20/9: TOP Oss AD0 Den Haag: maandag 21/9: Volendam-GA Eagles. 11- 2 Groningen 4 3 1 0 10 WV 4 3 1 0 10 GA Eagles 4 3 0 1 9 Excelsior 4 3 0 1 9 TOP 4 2 0 2 6 Emmen 4 2 0 2 6 RBC 4 2 0 2 6 Volendam 4 2 0 2 6 DenHaag 4 12 15 Veendam 4 12 15 FC Zwolle 4 12 15 Dordr. '90 2 110 4 Eindhoven 3 1114 Helmond Sp 4 10 3 3 Haarlem 4 10 3 3 Den Bosch 3 0 2*1 2 Heracles 4 0 13 1 Telstar 4 0 13 1 9- 4 8- 6 7- 7 7- 7 9-10 8-11 8 7 5- 4 4- 4 5- 1 3- 3 5-10 3- 9 0- 1 l hede.a ^el ledigend staat FC Twente, twee tegentreffers in vier Is, sterk. Aanvallend gaat het Hinder. Tegen RKC domi- den de Enschedeërs giste- le hele wedstrijd. Het lever- ndanks veel kansen slechts leine overwinning op, 1-0. H de treffer ging een mo- 'van onoplettendheid van verdediger Teixeira voor- ennegoor of Hesselink pro- tde door van een meter of df raak te koppen. Dat ge- ,i de in de 40ste minuut. I doelman Van Dijk daar- geen treffer had moeten s$eren was een wonder. Ie" een minuut had FC ite op 2-0 kunnen staan, r schoot echter tegen het been van Van Dijk, een kop bal van Hoogma - hij verwacht de komende week de overstap naar HSV te maken - werd van de lijn gehaald. In het verdere verloop van de eerste helft kre gen ook Bosman en Ter Avest goede mogelijkheden. „Vooral voor rust hebben we veel te weinig agressief gespeeld", zei RKC's trainer Boeve. Vitesse - Cambuur Drie wedstrijden hield Vitesse tot grote tevredenheid van met name trainer Jorge de nul ach terin vast. Thuis tegen Cambuur kreeg doelman Westerveld er zaterdagavond twee om de oren. Echt pijn deed het niet, omdat Vitesse er zelf vier maak te: 4-2." De meest opvallende speler bij Vitesse was dit keer eens niet topscorer Machlas, maar Pero vic. Hij scoorde drie doelpun ten. De eerste was de mooiste vanwege de aanval die er aan vooraf ging. Veel lol had Vitesse niet van die voorsprong want twee minuten later was het door Dijkhuizen alweer gelijk. Diezelfde Dijkhuizen laeeg vervolgens rood. Nog voor rust profiteerde Vitesse via Machlas en Perovic: 3-1. De tweede helft leek een formaliteit totdat Jorge John van den Brom wisselde. Met hem viel de natuurlijke lei der van de Arnhemmers weg en nog geen twee minuten later was het 3-2 door Van der Heide. Perovic bracht de marge zeven minuten voor tijd weer op: 4-2. Willem II - Sparta Het is voor Sparta niet te hopen dat dit 'overbruggingsjaar', zoals trainer Van der Zee het noemde, het seizoen wordt van de overgang naar de eerste divi sie. Want na het verlies bij Wil lem II (3-2) staan de Rotterdam mers met een puntje op de voorlaatste plaats. De bezoekers kwamen nog wel op voorsprong via Tammer, die de bal van grote afstand in de kruising krulde. Arts streek die plooi echter glad middels een vrije trap en nog voor rust kopte Schulp Willem II naar de op dat moment terechte voor sprong. Nadat Galasek met twee dis cutabele gele kaarten van het veld verdween, moest het elftal van Adriaanse alsnog voluit. Tammer leek al snel te profite ren. Zijn inzet kwam echter op de paal. Even later scoorde Ramzi namens Willem II wel. Sparta kwam via Krijgsman nog wel terug tot 3-2, maar de Rot terdammers konden het de on zekere Tilburgse defensie niet meer echt moeilijk maken. Roda JC - NAC In de eerste helft zette Roda JC met fris aanvallend voetbal en in een hoog tempo uitgevoerd, NAC op een verdiende 2-0 ach terstand. NAC-doelman Karelse werd in het eerste kwartier be hoorlijk op de proef gesteld door Van der Luer en Peeters te keren. In de 33ste minuut werd het overwicht van de thuisclub beloond. Via een goed genomen corner van Tchoutang, schoot Peeters zuiver in (1-0). Amper acht minuten later was het al 2- 0. Van der Luer zette goed voor, Van Houdt kopte de bal hard in. Het werd zaterdag nog heel even spannend, toen NAC ge heel onverwacht in de 78ste op 2-1 kwam. Een verre uittrap van invaldoelman De Vogt bereikte invaller McDonald die afrond de. Van Houdt bepaalde de eindstand op 3-1. Fortuna - AZ Fortuna Sittard heeft op eigen veld het eerste puntje veroverd. Tegen AZ werd het 2-2 in een matig duel, waarin alle treffers na rust tot stand kwamen. De tweede helft was net twintig se conden oud toen invaller Mutsaers vrij voor doelman Van Zwam intikte (0-1). Tien minu ten later viel de gelijkmaker. Bouma liet met een uitgekiend laag schot de uitblinkende doel man Moens kansloos, 1-1. De jacht van de thuisclub op de eerste zege van het seizoen kreeg een kwartier voor tijd een knauw. Van Zwam haalde Lan- gerak onderuit en scheidsrech ter Van Egmond kende een strafschop toe, die Van der Weert (ex-Fortuna) onhoudbaar inschoot (1-2). In de voorlaatste minuut redde Hamming het ge lijkspel met een fraaie kopbal. Graafschap - NEC Dennis Gerritsen mocht aan het begin van dit seizoen vertrek ken bij De Graafschap. Gisteren waren ze in Doetinchem weer even blij dat de 27-jarige aan valler geen andere werkgever kon vinden. Gerritsen maakte de winnende ireffer in het leuke duel tegen NEC. 2-1. De invaller rondde een één-twee met Go dee mooi af. Verdiend was de zege van De Graafschap niet. NEC had eigenlijk het betere van het spel. De Nijmeegse for matie miste voor de rust drie goede kansen. De Graafschap nam in de 42ste minuut de leiding. NEC- doelman Roorda tastte mis bij een corner, Pothuizen kreeg een kopbal van Roelofsen tegen de hand. De aanvaller van De Graafschap benutte de straf schop zelf. NEC kreeg het nog lastiger toen Koning, die Fuchs onderuit gleed, in de 57ste mi nuut met rood van het veld moest. Zes minuten later Icwa- men de gasten toch op 1-1, door een schot van De Gier.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19