Jongerencentra willen meer subsidie 'Binnen zitten is ook maar niks' 'Zwembaden met deksel' voor opvangen rioolwater Rijn Veenstreek Zwerfvuil grote ergernis Schaamrood door bord op voetpad herborgen liefdes' Skatepark in Oude Wetering ANPAG 14 SEPTEMBER 1998 irouwer de koning. 071-5356417. plv -chef marietakroft. 071-5356411 Hef ruilt fiets in voor auto ioude-dorpEen auto is comfortabeler dan een fiets. En de een dief gisteren zijn gestolen fiets in voor een auto- ijedat stond geparkeerd aan de Westzijdeweg in Hazerswou- Dorp. Het busje stond onzichtbaar vanaf de openbare weg het erf bij de woning geparkeerd. De sleutels zaten nog in net |tact. Rond vier uur gistermiddag ontdekte de eigenaar dat iauto weg was. Op de plaats van het busje was een witte lefiets achtergelaten. Deze fiets was gestolen uit een schuur- ian de Dorpsstraat in Hazerswoude-Dorp. jestelbus in brand foavouDE-DQRPDe brandweer heeft gisterochtend om- ■eks half acht aan de Dorpsstraat in Hazerswoude-Dorp een obrand geblust. De voorzijde van een bestelbus stond in nd. De oorzaak is nog niet bekend. De auto was de dag er- irvoor het laatst gebruikt. phenaar aangehouden met drugs /p ipn aan den rijn» De politie heeft in de nacht van vrijdag op N «r,Ito ppn 1 ft-iaripp Alnhpnaar nanophruirlpn nmrlaf hii in hp een 18-jarige Alphenaar aangehouden omdat hij in het it was van enkele grammen cocaïne. Het drugsbezit kwam het licht toen een portier hem in een café in het centrum Alphen fouilleerde. De man is zaterdagmiddag weer vrijge- n. Hij moet op een later tijdstip bij de rechter verschijnen. 'Steeds meer jongeren in Alkemcide gaan naar de kroeg Jongerencentra in Alkemade klagen over de in hun ogen veel te lage gemeentelijke subsidie. De centra draaien daardoor vrijwel alleen op de verkoop van drank. „Als we mepr te besteden hebben, zijn we beter in staat om ook activiteiten voor de jeugd tussen de twaalf en achttien jaar te organiseren. Daardoor is er meer controle op deze groep en kan het drankgebruik worden beteugeld." Dat betoogden bestuursleden van de Alkemadese jongeren centra zaterdagmiddag in het gemeentehuis van Alkema de tijdens een forumdiscussie over het jeugdbeleid. alkemade marieta kroft Volgens het bestuur van jonge- rensociëteit 't Farmhouse uit Oude Wetering gaan steeds meer jongeren naar dp kroeg en mijden ze 't Farmhouse. „Dat komt omdat we nauwelijks geld hebben om zelf iets te organise ren. De gemeente subsidieert slechts tien procent van onze kosten", klaagden vier be stuursleden. „Als de bezoekers niet komen, hebben we nog minder geld." Daar komt vol gens hen nog bij dat ze van de gemeente activiteiten voor de jeugd tussen de twaalf en acht tien jaar moeten organiseren. Dat is juist de groep die het minst heeft te besteden en waaraan voor 't Farmhouse dus het minst valt te verdienen. 't Farmhouse vroeg zich af waarom Alkemade wel veel geld uitgeeft aan een hangplek met zeecontainer, een skatepark en een jeugdwerker en niet aan de noodlijdende soos. Volgens de bestuursleden van 't Farmhouse lijkt het erop dat alleen de tien procent van de jongeren die problemen geven, worden ge holpen. Voorzitter J. Bakker van jon gerencentrum Splotsz viel 't Farmhouse bij. „Weet je waar sozen op draaien? Op drank en daarom kennen wij de financië le problemen gelukkig niet. Maar dit zou de gemeente toch enorme zorgen moeten baren?" Ook PvdA-raadslid F. Schoon- derwoerd schaarde zich achter de jongerencentra. Hij zei te spreken namens zijn zoon die bestuurslid is van de jongeren- sociëteit Meddle in Oud Ade. „Als we een alcoholmatigings- beleid willen voeren, moeten we meer geld aan de jongeren- sociëteit beschikbaar stellen. We kunnen ook soepeler om gaan met regels. Sta het plakken van aankondigingen in de ge meente toe, dat scheelt ze weer advertentiekosten. Wethouder D. Nagtegaal (CDA) denkt dat jongerensocië- teiten zelf zuiniger kunnen om springen met hun uitgaven. „Moet je een band van 10.000 gulden binnenhalen of is er een van 5000 gulden ook voldoen de", gaf hij als voorbeeld. Niet temin beloofde hij een gesprek aan te gaan met het bestuur van 't Farmhouse. FOTO MARK LAMERS ipersjoelen in Langeraar eraar Dat is nog eens echt sjoelen in Langeraar. Tussen de j 150 kramen stond zaterdag een super sjoelbak opgesteld, ivintigste braderie was een groot succes. Onder een stralend netje schuifelden honderden bezoekers langs de kramen van inigingen en handelaars. Een muziekgroep van achttien per il. inzong Tsjechische volksliederen. De organisatie daarvan in handen van de werkgroep Ter Aar - Dobruska. Dobruska in Tsjechisch stadje waarmee Ter Aar een gemeenteband 'o-avond stadshart Alphen haan den rijn» De gemeente Alphen aan den Rijn houdt op "l lerdag 17 september een informatie-avond over de plannen liet stadshart. Tijdens de bijeenkomst in de raadzaal van het skantoor krijgen de toehoorders informatie over de werk te: nheden van september tot januari in de Stevinstraat, Burge- ster Visserpark en de De Smethstraat. Ook wordt de bereik- heid van het centrum in die periode besproken. De ge- nte is benieuwd naar suggesties van bewoners over die be- >aarheid. De bijeenkomst begint om half acht. oningen nog dit jaar klaar /ewetering De veertien woningen die momenteel aan de enboogweg in Nieuwe Wetering in aanbouw zijn, worden 6i december opgeleverd. B en W van Alkemade willen 228.000 en beschikbaar stellen om de omgeving van de woningen in :hten. Zo moeten er wegen, riolering, verlichting en groen- I zieningen worden aangelegd. Dit '\yoonrijp' maken van de ;eving begint begin december. kemade leent kerk vier ton jRiNGDe gemeente Alkemade verstrekt het kerkbestuur derooms-katholieke kerk in Rijpwetering een renteloze le- van vier ton voor de restauratie. Om dit bedrag had het be- rgevraagd. In totaal kost de restauratie van de kerk, die in igang is, bijna vier miljoen gulden. Het rijk betaalt 2,4 mil- Het andere deel is bij elkaar gespaard door het kerkbestuur oor middel van acties en fondsen. inleg rotonde Alkemadelaan nadert qfarendsveen De aanleg van een rotonde op het kruispunt t de Alkemadelaan, de Sotaweg en de Stationsweg in Roelo- i idsveen komt naderbij. B en W van Alkemade stellen de ge- iteraad voor om bijna anderhalf miljoen gulden beschik te stellen. Voor dat geld wordt ook de Stationsweg, inclusief ie opgeknapt. De politiek buigt zich op 22 september over «Uegevoorstel. alkemade marieta kroft Zwerfvuil is één van de grootste ergernissen in Alkemade. Dat bleek zaterdag tijdens de forum discussie in het gemeentehuis over milieu. Twee keer per jaar houden de basisisschoolleer- lingen een schoonmaakactie in de omgeving van hun school. „Het is heel wrang dat die kin deren met een prikstok het vuil van volwasse nen staan op te ruimen, condooms bijvoor beeld", zei gespreksleider en leerkracht van ba sisschool De Wegwijzer, H. van Tol. Vooral in de omgeving van het Johannes-23- coLlege is het een bende, aldus enkele aanwezi gen tijdens de forumdiscussie. C. Juffermans, directeur van de Mariaschool beloofde hierover contact op te nemen met zijn collega C. Beurze. „Het is vooral de jeugd na de basisschool die hierop moeilijk is aan te spreken om de eigen rommel op te ruimen", waarschuwde hij voor al te veel optimisme over een ommekeer. „Ze wil len wel, maar ze zijn met zo ontstellend veel an dere dingen bezig die ze belangrijk vinden." Overigens was Juffermans optimistisch over het milieu in de toekomst omdat kinderen op school veel meer dan vroeger in aanraking ko men met milieu-eisen en -wensen. C. Uljee uit Oude Wetering vreest dat het zwerfvuil erger wordt als de gemeente Alkema de het 'diftar-systeem' gaat invoeren. Dit wil zeggen dat inwoners moeten gaan betalen voor elke kilo afval die ze aan de straat zetten. „Vol gens mij wil de politiek dat veel liever dan de in woners van Alkemade. Volgens burgemeester Meerburg is de tijd nog niet rijp om het systeem dat wel al in Zoeter- woude draait, in Alkemade in te voeren. „Wij lo pen nooit voorop. We willen eerst zeker weten dat het werkt." Hij denkt dat het afvaltoerisme na het invoeren van het nieuwe systeem slechts een tijdelijke zaak zal zijn. „Op een gegeven moment leggen de mensen zich erbij neer." PvdA-raadslid F. Schoonderwoerd is ervan overtuigd dat burgers het betalen per kilo afval wel willen. „Wie het niet willen zijn mensen die het meeste afval produceren en mensen die bang zijn dat ze het afval van een ander in hun container krijgen. Dat laatste is met een klein slotje op de container te verhelpen." B laaskapellenfestival ondanks regen sfeervol roelofarendsveen Tientallen paraplu's bewegend op het ritme van de muziek. Een onverminderd enthousias me van doorweekte muzikan ten. En het vooruitzicht van een 'droge' rolschaatskroegentocht. Het blijken de recepteh te zijn om de onder paraplu's en af dakjes schuilende toeschouwers toch nog een sfeervolle zondag middag te kunnen bieden in het centrum van Roelofarendsveen. Daar wordt met diverse activi teiten, waaronder het Oranje Blaas Maar Raak Festival en een wedstrijd kortebaan skeeleren, op feestelijke wijze de kermis- week ingeluid. „Heb je het nog wel een beetje naar je zin?", vraagt René de Jong van de B-kapel uit Roelofarendsveen aan een toe schouwer. „Jawel, want dat bin nen zitten is ook maar niks", is het optimistische antwoord. Toch hebben veel bezoekers, ondanks dat de winkels ge opend zijn, gekozen voor een warme en droge huiskamer. „Het is allemaal wel aardig, maar het is natuurlijk wel bag- gerweer", vertelt De Jong, die er de lol wel van kan inzien. „Het gaat erom dat we de mensen een beetje vermaken. En straks om vijf uur hebben we nog de kroegentocht. Dan is het droog." De bespeler -van de grote trom uit Oude Wetering, die zelf zegt 'geen noot te kunnen le zen', heeft het op één van de twee podia nog net droog kun nen houden. Anders vergaat het de' koperblazers van dq kapel, die op de klanken van Ike Ti- na Turners Proud Mary de slechtgezinde weergoden trach ten te bezweren. Het optreden bevalt blijkbaar zo goed dat le den van de Serpetines, ook uit Roelofarendsveen, het concert van de B-kapel belonen met een enthousiast 'We want more'. Maar ogenschijnlijk is het de Serpetines erom te doen een ei gen 'nat' optreden nog even uit te stellen. Volgens brandweerman Van Emmerik, valt het nog mee hoe veel mensen er zijn komen op dagen. „Normaal willen we nog wel eens een simulatie-hulpac tie voor het publiek organise ren, maar ik ben blij dat we dat vandaag niet hebben gedaan. We hebben alleen wat losse spullen uitgestald. En vooral voor kinderen is het leuk om de brandweerwagens van binnen te zien. Die hebben daar tot nu toe gretig gebruik van ge maakt." Voor het kortebaan skeeleren mag dit alles niet baten. Zo'n twintig deelnemers proberen nog vroeg in de middag op skeelers als snelste de 120 meter af te leggen. Maar om half drie moet de wedstrijdleiding de competitie afblazen. „Het is veel te gevaarlijk om op het nat te wegdek te skeeleren. De kans op valpartijen en liesblessures is te groot", legt Anja de Rijk van de organiserende IJsclub Alke made uit. „Maar volgend jaar proberen we het gewoon nog een keertje." Uitslag Oranje Blaas Maar Raak festival: 1. De Notenkrakers uit Zeven bergen 2. De B-kapel uit Roelo farendsveen 3. Herrie Menie uit Naaldwijk roelofarendsveen Regen mag de pret niet drukken bij de blaaskapellen op het Oranje Blaas Maar Raak Festival in Roelo farendsveen. FOTO MARK LAMERS marieta kroft Bij diverse Alkemadese bestuur ders en ambtenaren stond za terdag het schaamrood op de kaken. Uitgerekend op de dag dat het gemeentehuis voor ie dereen geopend was, stond op enkele tientallen meters af stand, aan de Stationsweg, een nieuw publicatiebord voor ver enigingen midden op een voet pad. Voetgangers moesten om het bord heen lopen en dus van het pad af. Of ze moesten flink buk ken om tussen de twee poten, waarop het bord rust, door te kunnen lopen. Of - en dat is de afgelopen dagen ook gebeurd - ze botsten met hun hoofd tegen het ding en lopen nu nog met een buil. Enkele tientallen klachten kwamen afgelopen da gen al binnen bij de gemeente Alkemade. Het publicatiebord stond er sinds vorige week woensdag. Nadat ambtenaren de ongeluk kige plek hadden gezien, som meerden zij de aannemer om het bord weer weg te halen. De man had echter nog geen tijd. Toen ambtenaren er zaterdag echter lucht van kregen dat er een persfotograaf onderweg was, werd het voor hen te gor tig. In allerijl werden medewer kers van de eigen buitendienst opgetrommeld om het ding te verwijderen. Het is chef nieuwe werken en grondzaken H. Reurings van de gemeente Alkemade een raadsel waarom de aannemer het pu blicatiebord op zo'n ongelukki ge plek plaatste. „Wij hadden aangegeven waar het moest ko men, maar volgens de aanne mer konden de betonpoeren er op die locatie niet fn. En dus hebben ze zelf deze plek be dacht. Maar, moet dit nou in de krant?" «ÉN aan den run. Honderd- rerborgen liefdes' waren dag van stal gehaald voor Je Oldtimerdag in Alphen v den Rijn. Voordat de eige nhun oude auto's, tractor- 'tweewielers in een twee nieter lang lint opstelden in ooftstraat, maakten de lf ^elnemers een 18 kilo- 'lange rondrit door Al- Het deelnemersaantal nigszins tegen omdat ne ig mensen niet kwamen r. gen. De organisatie rtvan een 'groot succes nzeer slecht begin in ver met de regenval', wisselbeker ging naar J. jen uit Alphen aan den 'net een Armstrong Sidde- 1 HP Pennock. Andere Prijswinnaars waren: J. et Kwaak uit Vogelen met een Chevrolet Dic- *eat, H. Bezemer uit Alphen den Rijn met een Ford Tau- "'11969, L. Bergwerff uit ''and met zijn tweewieler, emens uit Lisserbroek met factor uit 1929. De prijzen r de meest originele kle- §'ngen naar C. Dreef uit ^enJ.Zitvast uit Alphen 1 den Rim. Alkemade bouwt drie bassins alkemade marieta kroft Drie bassins moeten bij het overlopen van de rio lering in Alkemade het afvalwater opvangen. Het vervuilde water kan zo niet langer meer in hel open water terecht komen. De gemeente trekt bijna een half miljoen gulden uit voor de aanleg van de bassins. De zogenoemde bergbezinkbassins komen in Oud Ade (de Abdij van Rijnsburglaan), Rijpwete ring (de Pastoor Kwakmanlaan) en op het bedrij venterrein de Lasso-Noord in Roelofarendsveen. De inhoud van de bakken varieert van 21 kuub (Rijpwetering) tot 60 kuub (Lasso-Noord). Het bassin in Oud Ade moet 43.000 liter rioolwater kunnen opvangen. Volgens chef nieuwe werken en grondzaken H. Reurings is de aanleg van de 'zwembaden met een deksel' nodig omdat de milieueisen zijn aan gescherpt. De bassins verdwijnen volledig onder tie grond. „Na de werkzaamheden, merkt nie mand er iets meer van", zegt Reurings. „Er komt bijvoorbeeld een parkeerplaats bovenop of een groenstrook." Wel ondervinden omwonenden tijdens de en kele maanden durende werkzaamheden overlast, aldus de ambtenaar. „Er moet immers een diep gat worden gegraven." Reurings verwacht dat de bakken volgend jaar zomer in gebruik zijn. De commissie ruimtelijke ordening buigt zich op 22 september over het collegevoorstel. oude wetering. Alkemade trekt maximaal 82.000 gulden uit voor de aan leg van een skatepark aan de Meerkreuk in Oude Wetering. Voor dat bedrag worden vier skatebanen, zitbankjes, vuilni semmers en een hek aange schaft en wordt een terrein van 32 bij 17 meter gereed gemaakt. Dat stellen burgemeester en wethouders voor aan de raad. Het skatepark dat in Oude Wetering komt, is vergelijkbaar met dat in Cappelle aan den IJs- sel. De banen komen op een deel van het vrachtwagenpar keerterrein. Om geluidsoverlast te beperken, mogen de jonge ren na tien uur niet meer ska- Om een skatepark aan te kun nen leggen, moet de gemeente het bestemmingsplan wijzigen. Omwonenden kunnen bezwaar maken, hetgeen de komst van de banen kan vertragen. Op zijn vroegst ligt het skatepark er vol gend jaar voorjaar. De commissie welzijn buigt zich volgende week maandag over het collegevoorstel.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 13