e Feyenoord vol vertrouwen Europa in Boertjes zijn weer terug in schoot van Ajax Sport tmerlid Vos pleit voor ïun aan Priem en Moors Stuttgart verspeelt punten PAO 12 SEPTEMBER 1998 i Gastel vrijgesproken $am Jean-Paul van Gastel krijgt geen schorsing voor zijn ogstoot aan Ronald Hamming in de eerste competitiewed- fcgen Fortuna Sittard. De tuchtcommissie van de KNVB je aanvoerder van Feyenoord vrijdag vrijgesproken. De jaie aanklager van de KNVB stelde begin deze week een jing van vijf wedstrijden voor. Van Gastel wees dat schik- foorstel echter af en vroeg een mondelinge behandeling ie zaak diende donderdagavond in Zeist. De overtreding Mn Gastel tegen Hamming bleef op het veld ook al onbe- lljcheidsrechter Uilenberg noch zijn grensrechters hadden tident waargenomen. Op de tv-beelden was de elle- ,toot niettemin goed te zien. Na een korte verzorging kon ning zonder noemenswaardige schade de wedstrijd uit- Iers Schalke bekritiseren Stevens kirchen Na de 2-0 nederlaag woensdag tegen Hertha BSC [e spelersgroep van Schalke 04 kritiek losgebarsten op trai- üub Stevens. „Met deze speelwijze kunnen wij de punten beter meteen inleveren", schamperde libero Olaf Thon. ppt niets van de tactiek", deed aanvaller Martin Max er een ije bovenop. Schalke heeft pas drie punten uit drie duels, lag spelen die Königsblauen thuis tegen FC Nürnberg. Vol le spelers is dat te wijten aan de verdedigende speelwijze, ke speelt met vier mandekkers en een echte libero. „Dan is moeilijk aanvallend te denken, laat staan te winnen", zei Stevens wilde niet reageren. Maar manager Rudi Assauer 'el tekeer tegen de spelers. „Schandalig en laag bij de grond! de laatste keer dat spelers zich in het openbaar uiüaten je trainer of over iets anders wat nadelig is voor de club. is nemen we maatregelen." Irenveen ontbindt contract Sinouh ween Heerenveen heeft het contract met reserve-doelman Sinouh met onmiddellijke ingang ontbonden. Sinouh zag leil in een langer verblijf bij de Friese club, waar hij achter 'onk tweede keuze was. De Amsterdammer had een con- tot de zomer 1999. De 23-jarige Sinouh kwam voor het sei- 1997/98 van Haarlem naar Heerenveen. mengo geeft supporters geld terug iiANEiRQNiet goed, geld terug. Die nobele geste wil de Bra- nse voetbalclub Flamengo hanteren. Wanneer de ploeg ag verliest, kunnen de supporters hun entreegeld terugvra- Flamengo heeft acht wedstrijden achtereen niet gewonnen, beier Romario deelt in de malaise, hij raakt geen bal goed. Biiswedstrijd tegen Portuguesa moet zondag verandering Ijzen van het Maracana-stadion in Rio de Janeiro zijn aan- ïilgelijk gedaald, tot een gemiddelde van vijf gulden. Maar liciieer er opnieuw geen winst wordt behaald, kunnen de rijen linfle kassa's groeien. „Als de supporters een week later hun t|e tonen, krijgen ze hun geld terug", aldus vice-voorzitter felAssef. fiey moet vrezen voor einde carrière into Donovan Bailey moet vrezen voor het einde van zijn :e. De Canadese atleet, olympisch kampioen en wereldre- louder op de 100 meter, is ernstig geblesseerd geraakt. Tij- een partijtje basketbal met vrienden in Toronto liep de 30- Bailey een gescheurde achillespees op. Hij werd naar het thuis vervoerd en moet misschien onder het mes. „Bij elk tal mens zou meteen zijn ingegrepen", liet een woord- Ier van het Oakville Trafalgar Hospital weten. Bij de wereld- ide atleet worden eerst alternatieven bekeken. „Zo die er le situatie is ernstig." Vorige maand raakte Bailey tijdens ilden League-wedstrijden in Zürich geblesseerd aan de ings. Hij moest zich afmelden voor de Gemenebest Spe- momenteel in Kuala Lumpur worden gehouden. Een basketbal kon kennelijk nog wel, met alle dramatische ge- van dien. ies loopt derde tijd ooit op 200 meter INESBURCMarion Jones heeft op de eerste dag van het atle- lernooi om de wereldbeker, sinds kort de Nelson Mandela ie geheten, de op twee na beste tijd ooit gelopen op de 200 r. Met wat meer acclimatisering, rust of concentratie was ze dicht in de buurt van het wereldrecord (21,34) gekomen. De %ikaanse sprintster, dit seizoen ongenaakbaar, had een r te s art, ging niet geweldig door de bocht en maakte zich iet slot ook niet echt druk meer. Niettemin Finishte ze na seconden. Alleen haar befaamde landgenote Florence th-Joyner was in 1988 in Seoul tweemaal sneller (21,56 en ailand en Indonesië geschorst lumpur Het bestuur van de Aziatische voetbalfederatie heeft de aangesloten lidstaten Thailand en Indonesië p lopig geschorst voor alle internationale activiteiten. De regel volgt op een geruchtmakende wedstrijd tussen beide en bij het toernooi om de Tiger Cup in Vietnam, eerder deze tjnd Zowel Thailand als Indonesië probeerde het duel te ver- n, om een reis naar Hanoi en de sterke tegenstand van het iete gastland te vermijden. Die instelling leidde in Ho Chi i City tot een bizarre wedstrijd, met Thailand als ontevre- tvinnaar. De klucht eindigde met een opzettelijk eigen doel- van een Indonesiër, die van zijn doelman in blessuretijd g mocht scoren: 2-3. Indonesië was dolblij met het eigen punt en de daaruit voortvloeiende nederlaag. Thailand baal- in de zege. Beide landen sneuvelden overigens in de halve es. De AFC eist een diepgaand onderzoek naar de gang van n bij de schijnvertoning. rtthaus terug in Duitse selectie tpurt De Duitse recordinternational Lothar Matthaus keert in de Duitse selectie. De 37-jarige libero van Bayern Mün- heeft zich op verzoek van de nieuwe bondscoach Erich eek opnieuw beschikbaar gesteld voor het nationale team. elefoontje van de kersverse teamchef was voldoende om de nier over te halen. k.anp le-Kamerlid Henk Vos wil derlandse politiek mobili- om het TVM-duo Cees en Jan Moors zo snel mo laar huis te krijgen. De [er is tevens voorzitter van reniging van beroepswiel- WBW. en Moors mogen op de Franse justitie het voorlopig niet verlaten. De Jndrei Michailov, ploegarts de TVM-wielrenners, zit |23 juli in de cel. Advocaat Ivan Mierlo meldde eerder jveek dat hij op z'n vroegst [drie tot vier weken kan vrijgelaten. Odile Ma- rechter-commissaris te wil de uitslagen van me- tests bij de TVM-renners afwachten alvorens het dossier te kunnen sluiten. Vos wil de mogelijkheid on derzoeken om Priem en Moors naar Nederland te laten gaan en zal daartoe contact leggen met het ministerie van Justitie in Den Haag. „Misschien dat er werkafspraken tussen de be voegde personen in Nederland en Frankrijk kunnen worden ge maakt, zodat Priem en Moors naar huis kunnen. Zij kunnen zich daar beschikbaar houden voor een oproep voor een even tueel vervolg van het onder zoek." Waar en bij wie Vos zijn ver zoek moet indienen, is hemzelf ook onbekend. „Ik weet niet hoe, maar ik wil wat doen. Als ik niets probeer, gebeurt er niets." Blunder doelman Vonk nekt Heerenveen in topper Feyenoord gaat het Europa Cup-avontuur met het vol ste vertrouwen tegemoet. Leo Beenhakker stapt maandag met zijn ploeg in het vliegtuig naar Duits land in de wetenschap dat de Rotterdamse club de ongeslagen koploper van Nederland is. In Heeren veen boekte Feyenoord de vierde achtereenvolgende overwinning van dit sei zoen: 0-1. HEERENVEEN <ARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Het duel in het Abe Lenstra-sta dion was niet alleen voor Feye noord een opwarmer voor de eerste Europa Cup-week van dit seizoen. Waar de Rotterdam mers afreizen naar Stuttgart, debuteren de Friezen donder dag met het Poolse Amica Wronki als tegenstander in ei gen huis. Voor Leo Beenhakker was de uitbeurt in het hoge noorden daarom een ideale testcase, met als enige verschil dat dinsdag in het UEFA Cup-toernooi Julio Cruz weer van de partij is. In Heerenveen moest Feyenoord het voor de laatste keer stellen zonder de Argentijn, die zich heeft moeten behelpen met wedstrijdjes in het tweede elftal en vriendschappelijke potjes in Engeland en Spanje. Tegenover de absentie van Cruz stond gisteravond echter de aanwezigheid van aanvoer der Jean-Paul van Gastel. Er was geen Fries onder de 13.800 toe schouwers die, amper 24 uur na zijn verschijning voor de tucht commissie in Zeist, nog had ge rekend op een optreden van de Tiemen Klompe en Patrick Paauwe (I) duelleren om de bal. Heerenveen - Feyenoord 0-1 (0-0). 63. Ti- ninho 0-1. Scheidsrechter- Jol. Toeschou wers. 13.800. Gele kaart. Klompe (Heerenveen), Bosvelt, Tininho en Kalou (Feyenoord). Feyenoord 4 4 0 0 12 11 - 2 FC Utrecht 3 3 0 0 9 11 - 3 A|ax 3 3 0 0 9 9 -1 Vitesse 3 2 1 0 7 3 -0 Heerenveen 4 2 1 1 7 5 -4 NEC 3 12 0 5 4-3 PSV 3 1114 6-6 FC Twente1 3 1114 2-2 Wtllem-lf 3 1114 3-4 AZ 3 1114 3-5 Graafschap 3 1114 4-8 NAC 3 0 2 1 2 4 -5 CambuurL. 3 0 2 1 2 3 -5 RKC 3 0 12 15-7 Sparta 3 0 12 1 1-4 RodaJC 3 0 12 1 1-4 FortunaS. 3 0 0 3 0 1 -5 MW 300303-9 DUITSLAND. Eintracht - Stuttgart 1-1, 1860 Münch - M'gladbach 3 - 1 Bayern M. 3-9 1860 Münch 4-7 HSV 3-7 Hertha BSC 3-6 Stuttgart 4-7 Kaisersl. 3-6 FRANKRIJK. Bastia - Le Havre 2 - 0, Bor deaux - Montpell 3 - 1Nancy - Paris SG 0 - 0, Marseille - Rennes 1 - 0, Strasbourg - Metz 0 - 0, Sochaux - Lyon 1 - 2, Toulouse - Nantes 2-3 Bordeaux 5-15 Monaco 5-11 Marseille 5-13 Nantes 5- 9 Lyon 5-11 Montpell. 5- 7 Brabander. Op de dag van de wedstrijd volgde evenwel vrij spraak voor de 'captain', die ge motiveerder dan ooit het veld betrad. Van Gastel is ondanks de voor hem zo gunstige uit spraak van de tuchtcommissie nog altijd woedend over de ma nier waarop zijn elleboogstoot is opgepakt door de aanklagers van de voetbalbond en hoe gre tig er in de publiciteit op is in- RIJSWIJK ANP VfB Stuttgart heeft gisteren te gen tien man van Eintracht Frankfurt twee punten ver speeld. De komende tegenstan der van Feyenoord in het UEFA-bekertoernooi speelde met 1-1 gelijk. De Bulgaarse spelbepaler Ba- lakov bracht Stuttgart in zijn 100e Bundesliga-duel in de 71e minuut aan de leiding. Drie mi nuten later kreeg Eintracht-ver- dediger Bindewald zijn tweede gele kaart. Met tien man kwam de thuisclub, die dit seizoen te rugkeerde in de Bundesliga, gesprongen. Van Gastel en Feyenoord, die de overtreding tegen Hamming nooit hebben ontkend, hebben het idee dat er bij de KNVB een zekere mate van willekeur wordt gehanteerd bij het op pakken van strafzaken, reden waarom de affaire nog wel een staartje zal krijgen. De midden velder is in elk geval nóg scher per geworden door de ophef die er over het incident is gemaakt en dat was gisteravond vanaf de eerste minuut te zien. Onder leiding van Van Gastel begon Feyenoord sterk en had het bin nen tien minuten al vrolijk aan de leiding moeten staan. Jon Dahl Tomasson blunder de echter op een halve meter van de doellijn, toen hij een voorzet van de in de basis te ruggekeerde Ulrich van Gobbel toch nog langszij. Drie minuten voor tijd maakte Brinkmann uit een strafschop de 1-1. Frank Verlaat werd gestraft voor een overtreding op Epp. TSV 1860 München won op eigen veld met 3-1 van Borussia Mönchengladbach. Winkler kreeg al na een halve minuut dé kans op 1-0. Hij miste de straf schop, doelman Enke stompte de bal naast het doel. Uit de volgende hoekschop kopte Winkler alsnog raak. In de 84e minuut maakte de aanvoerder zijn tweede doelpunt van de avond. Kurz had tussendoor in de 20e minuut voor 2-0 ge zorgd, Klinkert nam in de 56e minuut de tegentreffer voor zijn rekening. Bordeaux heeft de leidende positie in de Franse voetbal competitie verstevigd. De ploeg won vrijdagavond op eigen veld met 2-1 van Montpellier. Het was de vijfde achtereenvolgen de zege. FOTO ANP voor het intikken had. De Deen heeft het uithoudingsvermogen van een marathonloper en werkt zich kapot, maar hij heeft nog niet de grote vorm te pak ken. In Heerenveen stond hij voor het eerst opgesteld als diepste spits, de positie die hij bij Newcastle vorig jaar veraf schuwde en waar hij zich niet zo thuis voelt. Tomasson denkt dat hij Alicarte (48e minuut) en Diawara (71e) maakten de doel punten voor de thuisclub. Twee minuten na de 2-0 scoorde Ro bert tegen. Montpellier staat na vijf speelronden op de zesde plaats. Marseille, dat koploper Bor deaux op twee punten volgt, won op eigen veld met 1 -0 van Rennes. Lyon en Monaco delen de derde plaats, met 11 punten. Lyon won met 2-1 in en van Sochaux. Monaco had donder dag al met 2-0 gewonnen van ti telverdediger Lens. vanuit de tweede lijn gevaarlij ker is voor Feyenoord. Leo Beenhakker gaf er echter de voorkeur aan om in Friesland een extra verdediger (Van Gob bel) in te passen en de tegen De Graafschap als diepe spits ope rerende Robin Nelisse terug te verwijzen naar de reservebank. Dat zou wel eens een voorbode kunnen zijn voor de speelwijze in Stuttgart, waar Feyenoord weinig risico's wil nemen. Bovendien zal ook Beenhak ker hebben geconstateerd dat Feyenoord in het huidige con cept met Van Gastel als regis seur, rappe mensen op de vleu gels (Van Vossen en Tininho op links, Kalou en Van Gobbel op rechts) de kunst verstaat om ra zendsnel te counteren. Achterin kent het elftal weinig proble men en heeft men de rust om de bal langer in bezit te houden. Op die manier werd lean-Paul van Gastel op slag van rust ook in stelling gebracht en kwam Feyenoord bijna op voorsprong. Het schot van twintig meter raakte echter de buitenkant van de paal. Wat Tomasson en Van Gastel niet lukte, lukte de Braziliaan Tininho wel. Bij zijn eerste tref fer op de Nederlandse velden, een kwartier na rust, had hij wel de hulp nodig van doelman Hans Vonk. De Zuid-Afrikaanse international liet de ogenschijn lijk simpele bal van Tininho, die met zijn 'zwakke' rechterbeen buiten het strafschopgebied stond, doorzijn benen glijden. Tomasson had voor Feye noord vervolgens ook zijn eerste goal kunnen maken, als Tieme Klompe de doorgebroken Deen niet had vastgegrepen. Arbiter Dick Jol was met geel mild voor Klompe, die in gedachten al op weg was naar de kleedkamer. Heerenveen: Vonk; Radomski, Hans- ma, Klompe en Mitrita; llnulluin (69. Tsvetkov), Gerard de Nooijer en 19e Visser (57. Pahlplatz); Talan, Gusaiu (46. LI Khatlabi) en Saniard/.ic. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel. Van Wonderen. Konterman en Tininho; Van Gastel, Paauwe en Bosvelt; Kalou, Feyenoord loopt weg bij volkslied HEERENVEEN GPD Feyenoord kreeg gisteravond voor de aftrap van het duel met Heerenveen de woede van het Heerenveen-publiek over zich heen, toen het bij het Friese volkslied wegliep uit dé mid dencirkel en de spelers op hun gemak aan een verlenging van de warming-up begonnen. Feyenoord ergerde zich de laatste jaren al een beetje aan de folklore in het Abe Lenstra- stadion. Beenhakker: „De spe lers hebben het er van tevoren over gehad. Ze wilden daaraan niet meer meedoen." AMSTERDAM GPD Zeven maanden achtereen wa ren er beschimpingen geweest; beschuldigingen, leugens, werk- weigeringen, dreigementen, een arbitragezaak. Gisteren zaten ze fris en vrolijk naast elkaar. Frank en Ronald de Boer met hun zaakwaarnemer Rob Jan sen, en Arie van Os, penning meester van Ajax. Vergeven en vergeten. Het bestuurslid noemde de tweeling weer 'voor beeldige voetballers'. En de tweeling beloofde plechtig zich dit laatste seizoen 'voor drie honderd procent' te zullen in zetten voor de club. En er werd zelfs gelachen. Zei Ronald de Boer: „De toekomst? Ik kan mijn poot wel breken." Van Os: „Niet doen." Jansen: „Maar dan hebben ze natuurlijk een con tract tot 2004." Het was bijna weer ouderwets gezellig in de Arena. Zelfs de hersteltrainer was te vreden. De Boertjes hadden goed om hun lichaam gedacht, stelde Bobby Haarms vast. Geen grammetje vet. En na tachtig ballen was het met het balge voel ook al weer dik in orde. An derhalf, twee weken, en dan kunnen ze weer de wei in voor Ajax. Alsof er niets is gebeurd. Niet helemaal toch. Het laatste jaar van Frank en Ronald de Boer in Amsterdam is weinig meer dan een Verstandshuwe lijk. De club als gevangenis voor het grote avontuur. Dat gaven de voetballers ook gistermid dag, bij de persconferentie wel toe. Het gevoel, zeiden ze, blijft immers hetzelfde. De bezwaren tegen de oefenmeester, die te saai en te Duits zou trainen, zijn niet weggenomen. Er is alleen een 'goed gesprek' geweest. „Het gevoel zeiden de twee, „dat is er nog altijd. Het liefst speelden we nu voor Barcelona. Maar dit is voor alle partijen het beste." Frank de Boer riep ook dat hij zich dit jaar nog zal 'schikken' in het onvermijdelij ke. Hij zal zelfs weer 'gewoon' linksback spelen, 'omdat dat het beste is voor het team.' Er was immers geen andere keuze. Alle mogelijke ontsnap pingstrucs waren faliekant mis lukt, thuis blijven zitten mokken loste niets op en aan stoppen, nee, daar hadden ze geen mo ment aan gedacht. Op het moment dat het viertal achter de tafel schoof, werd in de kantoren van Ajax een brief op de fax gezet. Barcelona werd van harte uitgenodigd om over de transfer van Frank en Ronald de Boer te komen praten. Al was het vandaag nog. Ajax heeft be loofd serieus te gaan onderhan delen met de club van Louis van Gaal. Als eerste met Barcelona, zei Van Os. Inzet is een transfer met ingang van 1 juli 1999, vijf jaar voor de afloop van de ver bintenis. De club zal zich schappelijk opstellen. Op basis van de volgende vier punten: 1. De duur van het lopende con tract (2004), 2. De klasse van de ze wereldspelers (citaat Van Os), 3. De wens om naar Bar- Na de training van Bobby Haarms dragen de broers De Boer de ballen naar de kleedkamers. celona te vertrekken, 4. De ver diensten van de broers voor Ajax. Beloftes,geen garanties. Wel een waarschuwing. Vieren veertig miljoen, zoals neerge legd bij de advocaat van de voetballers, vindt Ajax een 'fan cy fair-prijs'. Van de andere kant werd ook alvast een grens getrokken. Jansen: „Die 35 mil joen voor Jaap Stam wordt te genwoordig maar als rekenma chine gebruikt. Maar dat is waanzin." Barcelona zal dus een bedrag moeten betalen dat tussen 'fancy fair' en 'waanzin' ligt. De partijen komen daar wel uit, weet Jansen. „Anders had den we hier natuurlijk niet ge zeten." Meer, informele, vragen waren niet toegestaan. Ajax, had Van Os al gewaarschuwd, is tegen woordig beursgenoteerd en communiceert alleen via pers berichtjes. Bovendien wilden de gebroeders verder alleen nog bezig zijn met voetbal. Gis terochtend om half elf, met Bobby Haarms in de lege Arena, vlogen de eerste ballen weer door het stadion. De overge schoten exemplaren werden keurig door de twee uit de gracht gevist. En met de zware zak ballen op de rug liepen de twee terug naar de kleedkamer. Inderdaad, het zijn weer gewo ne jongens en voorbeeldige voetballers, die 'Boertjes'. )p het veld, tenminste; hun terrein. Op een ander terrein trokken de belangenbehartigers, zaakwaar nemers en managers, kortom het Team De Boer, zich terug na hun desastreuze campagne. Schuld? Fouten? Rob Jansen zei dat hij zeven maanden geleden nooit had kunnen vermoeden dat het zo zou aflopen. Dus schuld of fouten? Nee, zo is de voetballerij, vond de zaakwaar-

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 27