olleyballers wreken ach ook op Bulgarije Ajax spot met tactische wetten Bescheiden FC Utrecht weet wel te presteren Sport Manchester United houdt hoofd koel Hijlevens lacht en treurt P Kinderdag 10 september 1998 chef willem spierdijk, 071-5356464. plv -chef rob onderwater. 071-5: UITSLAGEN EREDIVISIt Ajax - AZ 5-1 (2-0). 14. Dam 1-0. 45. Ben m 2-0, 58. Litmanen 3-0 (s(rafschop). 69 Oliseh 4-0. 70 Huiberts 4-1.87. Hoekstr. 5-1. Scheidsrechter Wegereef. Toeschou wers. 47.500. Gele kaarten: Van der Sa (Ajax), Fortes Rodriquez, Boussatta, Wij ker. Van Galen (AZ). MVV - FC Utrecht 1-4 (1-2). 1 John dt Jong 0-1, 3. Joordens 1-1. 13. Shew l T|on 1-2. 69. Mols 1-3, 79. John de Jonj 1-4 Scheidsrechter: Van Huiten. Toe schouwers: 6500. Gele kaart: O'Brier (Utrecht). Fortuna - Vitesse 0-2 (0-0). 60. Machlas 0 1, 67. Machlas 0-2. Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Lee, Var Bommel (Fortuna). Trustfull (Vitesse). Cambuur - NEC 2-2 1 -0) 17 Van der Hei de 1-0. 57 Ellerman 1-1, 64. Tumani 1 2 82. Abma 2-2. Scheidsrechter: Buiting Toeschouwers: 7500 Gele kaart: Ust.: (Cambuur), Tumani (NEC). NAC - FC Twente 1-1 (1-1) 28. Hoognv 0-1. 40. Zellmo 1-1. Scheidsrechter. Var Egmond. Toeschouwers 10.465 Rode kaart 63. Atmodikoro (NAC. 2x geel) Gele kaart Van As. Feskens (NAC). Van de Paai (Twente). Bijzonderheid: Assistent-trainer Lokhof en elftalleider Bloks van NAC naai tribune gestuurd wegens aanmerkingen op leiding. FC Utrecht 3 3 0 0 9 11-3 4 Feyenoord 3 3 0 0 9 10 - 2 Volendam - Helmond Sport 4-2 (3-1) 1 0, 22. Streppel 1-1, 32. Persijn 2-1. 45. 78. De Woll 3-2, 87. Bond 4-2, Sein DUITSLAND: Leverkusen - HSV 1 - 2, Bayern M. - Rostock 6 -1, Hertha BSC Schalke'04 2 - 0, Nürnberg - Dortmund 0 - 0 Bayern M, 3-9 Hertha BSC 3-6 HSV 3-7 Kaïsersl. 3-6 Stuttgart 3-6 Nürnberg 3-5 BELGIE: Anderlecht - Brugge 2 - 3. Aalst St.Truiden 1 - 3, Gent - RCGenk 0 1, Ha- relbeke - Westerlo 1 - 2, Lierse Beveren 3 - 0, Lokeren - Moeskroen 0 - 0, Lommei - Ekeren 1 - 2, Oostende - Charleroi 0-0, Standard - Kortrijk 2 - 1 Lokeren 5-13 RCGenk 4-9 Westerlo 5-12 Standard 5-91 Brugge 4-10 Moeskroen 5-9 ITALIË, BEKER, TWEEDE RONDE. EER STE WEDSTRIJD: Cagliari - Venezia 0 - 0, Reggina - Bologna 1-1, Sampdoria - Ver ona 2 - 0. Lecce - Piacenza 1 2, ATalanta - Empoli 2-1, Chievo - AS Roma 2 - 2, Gualdo - Udinese 2 - 2, Brescia - Vicenza 3 - 2, Parma - Genua 3 - 0, Lucchese Ban 1 - 0. Lazio Roma - Cosenza 2 1, C.diSari gro - Salernit. 0 - 0, Inter - Cesena 1 0, Padova - Fiorentina 0 1 SCHOTLAND. LEAGUE CUP, KWARTFI NALE: Hearts - Ross C. 1-1. Hearts w.n.s. OOSTENRIJK A Lustenau Salzburg 1-1. 'SV Ried -'Grazer AK 0 - 1, Vorwarts S - FC Tirol 2-1, Sturm Graz - Lmzer ASK 0 -1 LONDEN RTR In alle commotie rond de over name door mediatycoon Rupert Murdoch hielden de voetballers van Manchester United het hoofd koel. Op eigen veld werd in de Engelse competitie Charl ton Athletic gevloerd: 4 -1Yorke en Solskjaer maakten beide twee doelpunten. Het was de eerste seizoenszege van Man chester, met Stam in de basis. De toeschouwers lieten luid keels hun ongenoegen blijken over de gouden deal (twee mil jard gulden). Voorzitter Edwards was de gebeten hond. De kop is weggelegd voor Liver pool, na 2*-0 winst op Coventry. Wonderkind Owen scoorde niet. Berger en Redknapp na men de productie voor hun re kening. Aston Villa staat tweede. De ploeg trakteerde Ruud Gullit op zijn tweede nederlaag. Het door hem geleide Newcastle United staat na de 1-0 trooste loos voorlaatste. De Schol Hen- drie voltrok het vonnis vanaf de penaltystip. Dennis Bergkamp en Mare Overmars gingen met een punt weg bij het Chelsea van Ed de Goey (0-0). Bergkamp staat nog droog dankzij de goed keepen de De Goey, Brian Laudrup maakte zijn debuut bij Chelsea. Dixon van Arsenal kreeg rood, na een charge op Le Saux. Wim Jonk ging met Sheffield Wed nesday (1-0) bij Derby County onderuit. Slurridge liet de toe schouwers opveren. lonk miste de kans op de gelijkmaker. Anderlecht lijdt Gaston Taument is het eerste slachtoffer van de crisis bij An derlecht geworden. De oud- feyenoorder was voor de thuis wedstrijd tegen Club Brugge ge passeerd door trainer Arie Haan. Het mocht niet baten, de hekkesluiter verloor op eigen veld met 3-2. Nochtans worden in het Astrid-park deze week geen rigoureuze maatregelen verwacht. De giftige pijlen wor den door de experts en de sup porters in de eerste plaats ge richt op de Brusselse voorzitter, Roger Vanden Stock, en de manager, Michel Verscheuren. vorige seizoenen schreeuw- het FC-Otfëcht-bestuur de 'ent ibities van de. daken. Degra- ayyg ievoetbal was het gevolg, maal zijn de verwachtingen icheiden, maar de Utrech- hebben nog geen punt ver- eld en staan aan kop. FC echt had in Maastricht al- n in de eerste helft moeite "ngeslagen status te behou- In de tweede 45 minuten enhid de ploeg minder van MW oor luchten en liep het uit naar comfortabele 4-1 zege. 'rainer Wotte vond het oi, maar was nog niet in ju- stemming. „Verdedigend ig er nog veel mis. We waren etsbaar. Maar we maakten :r goals en dan is er niets de hand", aldus de coach. FC Utrecht profiteerde maxi maal van de mogelijkheden, MWliet er meerdere liggen. Na zestig seconden vond FC Utrecht al het net. Mols kon John de Jong door het midden aanspelen. De spits verschalkte Van Duijnhoven: 0-1. Joordens vond nog wel direct de aanslui ting (1-1), maar Shew A Tjon bezorgde de Maastrichtenaren een nieuwe domper. Met dank aan MW'er Vonk, die een voorzet van Robbemond ver keerd beoordeelde. Het kwam de nieuweling, die tot nu toe steeds slecht speelde, al in de 17e minuut op een wissel te staan. Ook Groenendijk van FC Utrecht kon snel douchen. Hij heeft een gekneusde rib, opge lopen in het bekerduel met Ex celsior, en ontbreekt waar schijnlijk tegen Ajax. MW had kansen op een ge lijkspel, maar Emerson raakte de paai. Mols maakte twintig minuten voor tijd aan de twijfel een einde, met een rake kopbal van dichtbij: 1-3. Van Eijkeren deed het voorbereidende werk en met een assist bracht hij John de Jong in stelling, die zijn tweede treffer liet noteren: 1-4. Cambuur-NEC Cambuur heeft gisteren, via 2-2 tegen NEC, het tweede gelijk spel op eigen bodem gehaald. Eerder verrasten de gepromo veerde Friezen door PSV een punt afhandig te maken. Cam buur - NEC was soms leuk. Maar soms ook niet om aan te zien. De Friese club begon veel feller en kwam in de 17e minut aan de leiding door een doel punt van Van der Heide. Na de rust liet NEC meer zien. En dat was te veel voor Cambuur. Ellerman maakte er in de 57e minuut 1-1 van en maakte vervolgens meteen plaats voor Tumani. Die maak te vijf minuten later de 1-2. De inworp van Maes kwam op zijn achterhoofd, en verraste ook Cambuur-doelman De Ron. Renfurm had de tweede overwinning van NEC in de 66e minuut veilig kunnen stellen. Een leeg doel bleek niet groot genoeg. In de 82e minuut be zorgde Abma Cambuur een toch wel verdiend punt. Fortuna-Vitesse Fortuna Sittard had een uur lang zicht op het eerste punt in de competitie. De Limburgers hadden in de zestig minuten tegen Vitesse zelfs de beste kansen. Maar scoren is moeilijk voor de ploeg van Van Marwijk. En niet voor de Griek Machlas, die er twee maakte: 0-2. Fortuna - Vitesse kwam woensdag pas laat op gang. De eerste echte kansen vielen pas na de 35e minuut te noteren. Fortuna's Jeffrey en Van Bom mel verschenen alleen voor doelman Westerveld, maar scoorden niet. Ook een kopbal van Hamming van dichtbij werd door de goalie van Wes terveld gekeerd. Ook na de pauze was de eer ste goede mogelijkheid voor de thuisploeg. Hamming faalde in de afwerking. Dat deed Machlas in de 60e en 67e mi nuut op aangeven van respec tievelijk Kreek en Jochemsen niet. Doelman Juffing, die de vlak voor het duel met een rug blessure afgehaakte Van Zwam verving, trof geen blaam. Bij Vi tesse ontbrak Van de Brom we gens familieomstandigheden. NAC-Twente Het „avondje NAC" ontaardde tegen FC Twente in een klucht met scheidsrechter Van Eg- mond in de hoofdrol. De arbi ter joeg de complete begelei dersstaf van de thuisploeg te gen zich in het harnas. Ze be grepen niets van zijn warrige leiding. Gevolgen: Trainer Neumann smeet zijn colbertje over het hek, assistent Lokhof gooide een tweede bal in het veld en elftalleider Bloks schold de vierde official de huid vol. Ge voetbald werd er ook, met een 1-1 eindstand als resultaat. Hoogma en Zeflino (NAC) scoorden. 'aarbevochten triomf haalt druk even van de ketel llessure Arveladze baart Ajax zorgen gcTFRDAMHet ziet er niet naar uit dat Ajax in de zware uitwed- rijden tegen Utrecht, zondag, en Croatia Zagreb, volgende eek, kan beschikken over Shota Arveladze. De liesblessure van Georgische spits geneest minder voorspoedig dan verwacht, -veladze werd gisteren in de Arena tegen AZ, evenals eerder in »t uitduel tegen Roda, vervangen door Benni. Ondanks een ïffer wierp het spel van de Zuid-Afrikaan twijfels op over diens pheid voor topwedstrijden. Trainer Morten Olsen wilde echter •en hoop wekken op een snelle terugkeer van Arveladze. „Hij aint nog niet volop mee. Ik durf niet te zeggen of hij de wed- rijden tegen Utrecht en Croatia Zagreb haalt." leen eerbetoon Ton Harmsen <|STFRDAMVoor de wedstrijd Ajax - AZ werd geen minuut stilte acht genomen voor de afgelopen weekeinde overleden Ton annsen. Hij was tien jaar lang voorzitter van de Amsterdamse ub en trad in 1988 af. Kort nadat Ton Harmsen zijn functie •erlegde, werd een grootscheepse zwartgeldaffaire blootgelegd j Ajax. Voor zijn aandeel daarin werd Harmsen geroyeerd door ax, net als Arie van Eijden, de huidige directeur betaald voet- van de KNVB. Ajax' vice-voorzitter Hennie Henrichs gaf oensdagavond een reden voor het uitblijven van de minuut p|0lilte. „Het zou afbreuk hebben gedaan aan de ambiance", zei i jt bestuurslid technische zaken. Henrichs zal het bestuur van ®ax vrijdag bij de crematie van Harmsen vertegenwoordigen. [ibbeck bondscoach Duitsland ankfurt» Erich Ribbeek wordt de nieuwe bondscoach van liitsland. Dat heeft de Duitse voetbalbond (DFB) bekendge- "1 Uaakt. De 61-jarige coach volgt Berti Vogts op, die maandag te- Ribbeek krijgt officieel de functie vanteamchef'zoals ik Franz Beckenbauer die in het verleden bekleedde. Voorma- international Uli Stielike (43) wordt trainer onder Ribbeek. zÜn tot en met het EK 2000 aangesteld. "T- rat 1 evens niet. „Het gaat er bij mij niet in dat die onderzoeken nu nog was twee voor Jeroen niet zijn afgerond. Er is tijd ge- •vens. Gisteren pakte de noeg voorbij gegaan." Blijlevens jander uit de TVM-formatie vermoedt dat justitie niet wil tweede dagzege in deze toegeven dat ze verloren heeft, de van Spanje. De pret om „Ze hebben het groots willen )rijs verdween echter ra- aanpakken, ze hadden verwacht snel, door het slechte dat er bij onze ploeg veel te vin- iws dat het TVM-trio in den zou zijn. Niet dus. Nu wil- ïkrijk (Priem/Moors/Mi- len ze dat volgens mij gewoon lov) daar nog minimaal drie niet toegeven." ;n moet blijven. De gehele TVM-ploeg baalde ui dat rotgevoel overheerst, in Murcia na afloop van de vijf- t ik zeggen", bromde de de etappe van de Franse kwes- naar. „We hadden verwacht tie. Priem en Moors moeten ze nu wel eens vrij zouden zich in Frankrijk nog minimaal ten. Ik begrijp hier werkelijk drie weken beschikbaar hou- van. Ze moeten de afgege- den, teamarts Michailov zit ge- haar-, urine- en bloedmon- durende dezelfde termijn in een nog onderzoeken. Die cel. Blijlevens: „Het wordt nu ben we drie maanden gele- gewoon tijd dat we elkaar weer al ingeleverd!" eens kunnen spreken. Ik heb ik assistent-ploegleider mijn ploegleider sinds de rust- o van Calster begrijpt de dag in de Tour niet meer ge- "ing van de Franse justitie sproken." In de acht ontmoetingen die daar vanaf september 1995 aan waren voorafgegaan won Ne derland er zes makkelijk. Twee keer sputterde Bulgarije een beetje tegen. Niettemin won Bulgarije in de historie vaker (29) dan Nederland (22). In de eerste set verprutste Bulgarije bij 13-14 één setpoint. Nederland had er op 15-14 vijf nodig om de set uit te maken. Dat ontnam de Bulgaren, tot gisteren nog koploper in groep A, niet de lust om in de tweede set nog eens aan te zetten (5- 10). Met veel moeite en een beetje hulp van de scheids- en lijnrechters maakte Nederland er in die fase nog een wedstrijd van. Ook nu draaide de thuis ploeg, nog niet eerder in deze kwalificatiereeks door zo veel publiek (2300 toeschouwers) gesteund, boven de tien de set naar zijn hand. Niet in de laatste plaats dankzij de inbreng van de invallers Mike van de Goor (voor Albert Cristina) en Marko Klok (Guido Görtzen), die ook bij het binnenslepen van de eerste set al het nodige vuile werk hadden opgeknapt. Dus achtte Gerbrands het verstandig om de derde set in ieder geval met die twee spelers te beginnen. Dat leidde de Bul garen even af (4-0). Daarna was het effect te verwaarlozen. Van de Goor stond na de tussen- sprint van Bulgarije (4-4) zijn plaats weer af aan Cristina, De Nederlandse volleyballers vieren Görtzen keerde op 5-9 terug in het veld. Dat inspireerde kenne lijk de hele ploeg, die weer een behoorlijke kloof dichtte en zelf een gaatje sloeg (11-9). Dat Bul garije nog uit de dood opstond verraste Nederland. Het bezorg de Gerbrands cs. bijna nog han- feest na de 3-0 zege op Bulgarije. denvol overwerk (11-14). Schuil voorkwam die dreigende ellen de. De laatste vier punten kwa men van zijn handen (16-14). „Ik heb het gevoel drie uur in het veld te hebben gestaan", hijgde Bas van de Goor. „Dit was één van de vreemdste wed strijden die ik ooit heb gespeeld. Vaïiaf het eerste punt had ik het gevoel dat we zouden gaan win nen. Er zijn twee positieve din gen te melden. We hebben met 3-0 gewonnen en we hebben tij dens de wedstrijd in geen enke le situatie opgegeven. Dat was FOTO ANP erg belangrijk. We vonden toch telkens weer de energie om de set te winnen." Gerbrands: „Er was geen weg terug. Het was al les op niets. Veel gesprekken, hard tegen hard. We hebben de moeilijkste weg gekozen, maar komen daar nu uit." door de CEV. Desnoods vecht ik ongunstige data voor de recht bank aan." Het is een zorg voor later. Eerst krijgen de volleyballers ruim twee weken verlof. Fysieke avontuurtjes raadt Gerbrands niettemin ten zeerste af. De bondscoach is als de dood dat hij straks bij het weerzien strompelende of andersoortig gekwetste spelers moet verwel komen. Dat zou de zes weken durende voorbereiding op het WK in november ernstig in de war schoppen. De periode die Gerbrands nu voor de aanloop naar het WK ter beschikking heeft kan hij goed gebruiken. Het team is nog geen team. De langdurige afwezigheid van Bas van de Goor, die lang met een elleboogblessure sukkelde, is een behoorlijke rem geweest op de ontwikkeling van de ploeg. De aanvalsleider van Oranje is nog niet de krijgsheer op het midden die hij graag zou willen zijn. Daarom wil Gerbrands niets liever dan de trainingshal in. Om de oneffenheidjes die het spel van Nederland tegen Bulgarije ontsierden uit te ban nen. De Bulgaren dwongen de Eu- ropees kampioen tot het uiter ste. Ruim twee weken terug ontpopte Bulgarije zich ook al tot een sta-in-de-weg. Toen kreeg de ploeg van bondscoach Vasseliv de Olympisch kam pioen zelfs op de knieën (3-2). gegeven. Maar ik maak me geen zorgen." Niettemin kan worden ge steld dat Ajax het heeft getroffen met zijn eerste opponenten in de competitie. Willem II hield open huis in de Arena (2-0). Roda JC boorde daarna in Kerk- rade wel degelijk zwakke plek ken bij de Amsterdammers aan, maar het verzuimde te scoren (0-2). AZ-trainer Willem van Hanegem wilde gisteravond geen ontzag tonen, stuurde drie aanvallers de gladde mat op en bood het dankbare Ajax daar mee speelruimte. Vergelijk Van Hanegem niet met Adriaanse. De zwijgende analyticus en de welbespraakte ex-docent, dat ligt elkaar niet. Maar hoe verschillend hun filo sofieën ook, hun ploegen lieten ze in de Arena op vergelijkbare, riskante wijze spelen. Adriaanse verweerde zich bij de competi tiestart fel tegen het verwijt dat hij een naïeve tactiek had uitge stippeld. Van Hanegem: „Adriaanse speelde hier met een spits, wij met drie. Naïef? Je kunt beter vasthouden aan je eigen speel wijze. We hadden hier kunnen verdedigen, maar dan had ie dereen tegen zijn natuur ge voetbald. En misschien was het resultaat hetzelfde geweest." Van Hanegem verlangt leuk voetbal van zijn team. AZ pre senteert zich daardoor gedurf der dan twee jaar geleden in de eredivisie. Toen waren trainer Vonk en zijn spelers trots op een 1-0 nederlaag in Amster dam. Maar bij de afrekening van een rampzalig jaar stonden die cijfers, niet bepaald toeval lig, negen keer op het lijstje van de degradant. Voor zo'n saaie reeks zou Van Hanegem zich schamen. Zijn spelers zullen gisteren in de onaangepaste samenstelling het gevoel hebben gehad dat ze de landskampioen aardig ver weer boden. Maar onvermijde lijk in een duel tussen twee ploegen met dezelfde strijd plannen - drie spitsen en in schuivende libero's - gaven de individuele kwaliteiten de door slag in Amsterdams voordeel. Ajax-coach Olsen liet volgens verwachting Babangida ten kos te van Wamberto terugkeren op de rechtervleugel en AZ's anne back Fortes zag de Nigeriaan met angst en beven op zich af komen. Na snel voetenwerk van Babangida joeg Dani de bal, van rechts met de linkervoet, al vroeg hoog in het doel (1-0). De te weinig doelgerichte Kinkladze vermaakte het pu bliek met een paar dribbels in de ruimte die AZ voor leuke dingen bood. De opmerkelijk ijverige Witschge werd bij een treffer op buitenspel betrapt, maar kort voor de pauze kon de middenvelder zijn spits Benni een opnieuw vrije doortocht bieden (2-0). Desondanks schutterde Ajax een week voor de opening van de Europese campagne, vooral kort na de rust, dat het een aard had. Maar AZ kon het doel niet vinden. Voor Langerak bleek het op de doellijn nog te moeilijk, Van Galen prikte de bal even la ter naast de paal. Het had 2-2 kunnen zijn - zo erg was het in die fase met Ajax -, het werd een minuut na Van Galens misser 3-0. Litmanen werd na een uitbraak gehaakt door Wijker en de Fin benutte zelf de strafschop. Olsen kon ruimhartig wisse len en zo bijvoorbeeld de nieu we Deense vleugelspits Gronk- jaer, hersteld van een kniebles sure, laten debuteren. In een kolderiek foutenfestijn beleef den Oliseh (4-0) en Hoekstra (5- 1) met trappen van afstand nog momenten van glorie, terwijl Huiberts Van der Sar voor het eerst in deze competitie pas seerde (4-1). AZ kreeg meer kansen, maar ze werden vol gens Van Hanegem gemist 'als in de onderbond'. Passend dus bij de kwaliteit van het duel. Ajax: Van der Sar; Tobiasen. Oliseh. Blind (62. Hoekstra) en Melchiul; Dani. Litmanen en Witschge: Babangida (81. Wamberto) Benni en Kinkladze (69. Gronkjaer). AZ: Moens, Ricksen, Buskermolen, Wijker en Fortes Rodriquez; Bouchiba. Langerak (69. Mutsaers) en Van Galen: Boussatta. Van der Weert (60. Fer- touth) en Huiberts. Met twee hete uitwedstrijden in het vooruitzicht was Ajax gebaat bij een rustig partijtje onder het beschermende dak van de Arena. Maar zelfs een 2-0 voorsprong halver wege kon de landskampioen gisteravond niet op zijn ge mak stellen in het eigen theater, waar tegen het gepro moveerde AZ spottend met vele tactische beginselen een 5-1 einstand werd bereikt. In de derde wedstrijdronde be haalde Ajax zijn derde zege, en met forse cijfers bovendien. Maar zondag wacht in de Gal genwaard het strijdvaardige FC Utrecht en volgende week in Zagreb het trotse Croatia Za greb, de eerste tegenstander in de Champions League. Aan de vooravond van die beproevin gen toonde Ajax zich ook tegen AZ weer wankel van samenstel ling en, vooral in de tweede helft, defensief bijzonder kwets baar. Trainer Morten Olsen hield zich echter groot. Angst had het slordige optreden van zijn ploeg hem niet ingeboezemd, zei hij. „In de tweede helft hebben we te laconiek verdedigd. Toen hebben we te veel kansen weg- meed bondscoach >n Gerbrands het woord va- lie in een poging om de ge- van de internationals bij het volleybal te hou- drie pijnlijke schrobbe- in de serie EK-kwalifica- kan het Neder- eam zich geen uitglijder permitteren. Dat besef Oranje gisteren naar triomf (16- 13, 16-14) op Bulgarije, is voorlopig even van bedankte de inter na ruim twee voor de bewezen De reeks kwalificatie- krijgt pas volgend een vervolg en slot, nog twee lastige tegen België en te wachten staat. Pas wordt de balans opge- Een plaats bij de eerste m de groep is zeker goed eelname aan het EK in (1999). De nummer drie van de resultaten twee groepen, wens de Europese bond met het bepalen van de schamperde Ger- De kalender zit al vol. ?a niet zonder voorberei- naar België en Turkije. We nu op koers en willen het goed afmaken. Ik laat me °og een keer mangelen f*?; t Benni, maker van het tweede Ajax-doelpunt, krijgt bezoek van Buskermolen van AZ. FOTO HANS VAN WEEL

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 25