Voorschoten in financiële problemen Kinderziektes in deel huizen Kwadrant telfiguur Haute couture in café De Meester e Leiden Regio èrdorpse sloten iet dode karpers "ïrzoek pweede tal in geest' Politieagenten fietsen voor speelgoed ziekenhuis bOAP- -- Woonzorg en Vlietlanden bundelen hun krachten 5ïïintratiiin 10 SEPTEMBER 1S chef erna straatsma. 071 -5356437.plv -chef judy nihof. 071 -f lansen bij Firopa Li! Stichting Rolstoeldansen Firopa gaat het zesde i. Bij deze stichting dansen gehandicapten en - lipten van alle leeftijden. Gëinteresseerden kun- komen nemen op dinsdagavond in Huize Willi- idfUi 20 in Wassenaar. De eerste maand kan ieder- bijblijvend komen dansen. Meer informatie bij Firopa, telefoon: 070-5141270. iser gewond n 17-jarige bromfietser raakte gisterochtend ge- erkeersongeval op de Hooiweide in Leiderdorp, ictj met de Winterkade gaf hij geen voorrang aan een automobilist. De bromfietser is met been- ;?Éacht naar het ziekenhuis. 'jfjt bus Duinrell 1 "n bestelbus van het attractiepark Duinrell in Was- t ^en op klaarlichte dag uit het park gestolen. De 'éigens rond met de bus waar het logo van Duinrell ft\genten van de Wassenaarse politie zagen de bus Arbijrijden richting Den Haag. Zij wisten toen nog ^ertuig was gestolen. De bestelbus is niet meer te- Analyse huishoudboekje kost twee maanden extra straatsma de Pluimzegge- ÜYferzeggekreek in en vanochtend 1 ÜNa een melding a%ende zijn me- :ee4e gemeente be- :r feen onderzoek medewerkers ezte bezig geweest van bei- e n hebben enkele ladsleden gerea- eigering van de raadzaal uit te 'rouwenoverleg 'emeente stelde t gemeentehuis fel beschikbaar isium op 13 no- "leweld binnen :ok die toezeg was een vergis- :den is vastge- :aal alleen voor loeleinden mag ;t", zegt burge- innevylle. D66- imhout vraagt L;de Vrouwen Ad- (VAC) enige tijd i symposium in :ht houden. Vol le ligt dat heel P is een officieel in de gemeen- ioverleg is dat ii overkoepelend aantal vrouwen- W)e organisatie het behartigen [arten keulemans Jt onderzoeken >rp behoefte is iuwe, tweede louder G. Kem- in) wil eerst de (itvelden effi- n. Vooral in Voscuyl zou in worden ge- r clubs bijvoor- Joelden gaan de- "uk struikgewas )uwd tot sport- buitenveld van I Lyceum bij het rdt betrokken, lidige voorzie- ;n geoptimali- j een onderzoek ^lat er meer be- n binnensport- ,f|l Kempen. •ezegging komt moet aan een in veel Oegst- Diverse politie- - waaronder sen CDA - plei- ierzoek naar een thai. Ook de .arin de Oegst- plubs zijn verte- i» vindt al jaren toe is aan een Je sporthal, van een nieuwe den geschat op [gulden. De ge hoor het onder- g 10.000 gulden Voorschoten gaat haar huishoudboekje grondig tegen het licht houden nu blijkt dat de gemeente elk jaar miljoenen te veel uitgeeft. Als Voorschoten niet snel op de rem gaat staan, besteedt de gemeente elk jaar vijf miljoen gulden meer dan dat er in het laatje komt. B en W zinnen daar om op drastische maatregelen om de dreigende tekorten aan te pakken. scheefgegroeide balans tussen inkomsten en uitgaven. Derhal- voorschoten dimitri walbeek Er is volgens B en W een 'diep- ve is de raadsvergadering over gaande analyse' nodig van de de begroting voor volgend jaar voorlopig met twee maanden uitgesteld tot acht december. Eerder is het dekkingsplan in de begroting voor volgend jaar niet klaar. ,,We kunnen die tekorten beter nu goed aanpakken dan het te laten doormodderen. Dat wil de politiek ook", zegt C. Verlooij, directeur van de af delingmiddelen. Bezuinigingen en forse belas tingverhogingen zijn daarbij niet uitgesloten. Ook dient de gemeente de bijna honderd miljoen gulden aan reserves aan te spreken. „Over het aanspre ken van de reserves moeten we een hele nieuwe filosofie ont werpen", volgens Verlooij. Tot nu toe was het uit den boze om de goed gevulde spaarpot van de gemeente aan te spreken. „Maar we kunnen niet meer al leen de belastingen verhogen. We moeten heel wat goedma ken. Dus we moeten vijf miljoen gulden vinden." Van het jaarlijkse tekort van de sloten. „Toen ik vanochtend mijn hond uitliet zag ik een paar hele grote karpers op de kant liggen", zegt een buurtbe woner. „En in de sloten lagen nog een stuk of vijftien dode vissen. Ook van die hele grote jongens, van een halve meter lengte. Ik vermoed dat die kar pers op de kant door kinderen uit de sloot zijn gehaald, want die zag ik gistermiddag nog in de buurt van de sloten spelen. cïenoverleg in Leiderdorp ad/aal niet gebruiken van de belangen vaq. de vrou wen in Leiderdorp. De gemeente* heeft het Vrou- wenoverleg direct na de vergis sing aangeboden om elders een zaal te huren. M. van Noort van het bestuur van het Vrouwen- overleg neemt de gemeente dan ook niets kwalijk. Wel blijft ze het jammer vinden dat de raad zaal niet doorgaat. „Het is een rustige plek, waar iedereen zich op zijn gemak voelt. Vandaar dat we alles hebben geprobeerd om alsnog de raadzaal te krij gen. Het is gewoon de beste lo catie." Extra jammer is het volgens Van Noort omdat de Fiom, een regionaal bureau voor hulpver lening, in een publicatie al heeft aangekondigd dat het symposi um in de raadzaal wordt gehou den. Uitnodigingen met de ver keerde plek erin zijn tot haar opluchting nog niet verstuurd. Een vervangende ruimte heeft het Vrouwenoverleg nog altijd niet gevonden. De Muzenhof had nog slechts een kleine zaal in de aanbieding. Van Noort zit echter niet bij de pakken neer. „We zullen absoluut een plek vinden." zoeterwoude frouke houtman Gretig publiek, een reusachtige catwalk en veel kleding. Dat zijn woensdagavond in café De Meester de ingredie"nten voor een waar modespektakel. De kledingshow wordt 'gehouden ter ere van het vijfjarig bestaan van het Zoeterwoudse café aan de Zuidbuurtseweg. Onder de modellen, allen afkomstig uit Zoeterwoude, bevindt zich tot vreugde van het publiek zelfs caféhouder Jan van der Geest. De kleding die door de mo dellen wordt geshowd, is af komstig uit twee plaatselijke modezaken, Visser textiel en 214. Naast vrijetijdskleding kan het publiek uitgebreid kennis maken met de collecties sport en werkkleding uit beide win kels. Dat bij een enkel kleding stuk het prijskaartje nog uit kraag of mouw steekt, kan de aanwezigen niet deren. Babette van den Bosch, èén van de modellen, heeft in het verleden al vaker shows voor kledingzaak 214 gelopen. „Ik heb nu zo'n tien keer mode uit de winkel geshowd. Hella Kroon, de eigenaresse van 214, is namelijk mijn tante. Het is hier eigenlijk één grote familie aangelegenheid. Drie van mijn nichtjes lopen vanavond ook mee. En een andere nicht. Carla Zandbergen, heeft alle model len opgemaakt. Zij werkt bij parfumeriezaak Ku"hn in Voor schoten." Kapsalon Wilma aan de Dorpsstraat had 's middags al de hoofden van de modellen onder handen genomen. De wat oudere dames en heren Aannemer verwacht geen problemen met oplevering leiderdorp dimitri walbeek De vereniging Eigen Huis heeft diverse kinderziektes aangetrof fen in honderd huizen in het Kwadrant in de Leiderdorpse nieuwbouwwijk Leyhof. Gips platen zitten onder de schim mel en er zitten scheuren in houten balken, plafonds en mu ren. Een van de kopers is ge schrokken en verwacht maan denlange vertraging van de op levering van zijn huis. De bewo nersvereniging Leyhof en aan nemer Moes schatten de zaak niet zo ernstig in. „Je schrikt van de conclusies als je het rapport leest", zegt een van de kopers, H. Bodrij. „Trappen zijn te hoog gezet, ventilatie in de muren is verge ten. De deuren van de schuren gaan niet open. Ie verwacht als je dat rapport leest dat ze die huizen nooit meer op tijd op kunnen leveren." De bewonersvereniging maakt zich minder druk. „We willen voorzichtig zijn met onze conclusies over het tussentijdse rapport. We moeten immers nog verder met de bouwer", zegt K. Van, voorzitter van de bouwcommissie van de bewo nersvereniging. „Als je het rap port reëel bekijkt, valt het alle maal wel mee. Er zijn ook din gen goed gegaan. Ik verwacht dat dies voor de oplevering is opgelQSt." En de projectleider van Moes, R. Jansen, is ook niet onder de indruk: „Paniek is zwaar overtrokken. De bewonersvereniging maakt zich alleen zorgen om de vochtplekken en schimmels op de gipsplaten. „Of die verdwij- vijf miljoen gulden bestaat een deel, 3,2 miljoen, uit teruglo pende inkomsten van het rijk. „We zijn fors getroffen door die dalende inkomsten. Maar som mige gemeenten zijn zwaarder getroffen", aldus Verlooij. Voor schoten kampt echter ook nog met een tekort van 1,8 miljoen gulden. Dat is ontstaan door een misrekening van de afde ling fianciën. De gemeente is er nog niet achter hoe de afdeling voor de komende jaren 1,8 miljoen gul den ongedekt kon uitgeven. Waar dat geld aan is uitgegeven is ook nog niet duidelijk. Daar naast geeft de gemeente jaar lijks meer uit aan voorzieningen voor gehandicapten en aan on derwijs dan begroot. Omdat de gemeente Voorschoten lagere OZB-tarieven hanteert dan de landelijke norm, valt op dat ge bied de uitkering van het rijk ook tegen. wassenaar sharon niles Vijftien agenten uit Wassenaar, Voorburg en Leidschendam hebben verlof opgenomen om in zes dagen tijd op en neer te fietsen naar Legoland in Dene marken. Met deze gesponsorde fietstocht zamelen de agenten naar schatting 10.000 tot 15.000 gulden in, voor langdurig zieke kinderen in het Juliana Kinder ziekenhuis in Den Haag. Van de opbrengst wordt speelgoed ge kocht. Het is niet voor de eerste keer dat de agenten een fietstocht maken om geld in te zamelen voor een goed doel. Het idee om te fietsen voor een goed doel is acht jaar geleden spon taan ontstaan bij de politie in Voorburg. Een groepje agenten fietste graag en kwam op het idee om deze liefhebberij in te zetten voor een goed doel. De eerste tocht, in 1990, was een 'rondje' van ongeveer vier honderd kilometer om het IJs- selmeer. Acht jaar later zijn de tochten uitgegroeid tot afstan den van meer dan duizend kilo meter. Dit jaar is de politie zes dagen onderweg om lego op te halen uit Denemarken. Organisator en deelnemer Paul de Vries doet dit jaar voor de tweede keer mee. Hij vreest het ergste wat betreft het weer: „Vorig jaar zijn we naar Engeland gefietst en toen hebben we vijf dagen al leen maar regen gehad. Dat was wel afzien. Dit jaar ziet het er niet beter uit." Ondanks dat vooruitzicht doet De Vries weer mee, want het is ook 'ontzet tend gezellig'. Sommige agenten zijn maan den van te voren begonnen met trainen voor deze tocht. Ruud de Boer, een van de eerste deel nemers aan de fietstochten, heeft niet veel extra getraind: „Ik fiets voornamelijk mee voor de gezelligheid. Dat is ook be langrijk." De fietscolonne vertrekt zon dag om 9.30 uur vanaf het Val- kenburgse meer in Wassenaar en op vrijdag arriveren de agen ten rond 18.00 uur bij het Julia na Kinderziekenhuis in Den Haag. Tijdens de show blijkt dat de 'catwalk' nogal hoog is. De vrouwen kunnen nog wel rechtop lopen, maar lange mannelijke modellen moeten telkens bukken om hun hoofd niet te stoten. foto loek zuyderduin hebben in het algemeen een ge distingeerd kapsel; op de hoof den van de jonge modellen hebben de kappers zich duide lijk uitgeleefd. Sommige jeugdi ge mannequins dragen ware kunststukjes op hun hoofd, va- rie"rend van strengen met vlechtjes tot blauwe stekels. Pas tijdens de show blijkt dat de catwalk nogal hoog is opge steld. De vrouwelijke modellen kunnen nog rechtop lopen, maar zeker de lange mannen moeten telkens bukken om niet het hoofd te stoten. Break Out! Party op 20 september van 12.00 tot 17.00 uur in megadiscotheek Intenz, Den Haag I waanzinnige °Ptr6^ Dignity, Romeo, Close Anima»s. Kaarten: ƒ25,- per stuk. Kijk nu in Break Out! of bel snel 0909 - 91 91 919 voor kaarten! VOL=VOL ,4/////' "//A/. V Gipsplaten onder de schimmel en scheuren in houten balken, plafonds en muren. Een deel van de in aanbouw zijnde huizen van het Kwadrant in Leiderdorp vertoont volgens een rapport van de vereniging Eigen Huis nogal wat gebreken. archieffoto henk bouwman nen, moeten we nog afwachten, ben de bouwer met dit rapport mels. „Als de platen droog zijn, Daar krijgen we misschien nog weer op scherp gezet", volgens dan krab je ze er zo af. Mis- wel wat naweeën over. De Van. schien dat hooguit vijf procent schimmels moeten bij de ople- De aannemer verwacht geen ervan blijft zitten", zegt Jansen, vering zijn verdwenen. We heb- enkel probleem met de schim- Hij benadrukt dat Moes alle punten in het tussentijdse rap port de komende dagen na loopt. „Er zijn zeker dingen die beter hadden gekund. Maar dat hebben we allemaal op tijd aan gepast. De problemen zijn echt niet onoverkomelijk, 90 tot 95 procent is bij de oplevering ze ker opgelost." De vereniging Eigen Huis on derzocht de bouwkundige staat van de woningen in het Kwadrant op verzoek van de as pirant-kopers. Over enkele maanden kunnen de bewoners als alles goed gaat de woning intrekken. Er zijn geen onover komelijke constructiefouten ge constateerd, dus is er volgens de aannemer geen wolkje aan de hemel. „Er is in het rapport geen' enkel punt waaruit blijkt dat we in Leiderdorp bouwval len bouwen", volgens Jansen. Volgens Jansen proberen kla gers het bouwbedrijf Moes uit Capelle aan de IJssel opnieuw zwart te maken. Twee maanden geleden klaagden enkele kopers al over de afwerking van hun huizen. Onderdelen van de ge vel bleken niet geverfd, hoewel dat in de verkoopfolders wel het geval was. Achteraf bleek dat slechts een handvol bewoners echt bezwaar had tegen de on geverfde zuilen. Jansen: „Kopers hebben na tuurlijk alle recht om een tus sentijdse keuring uit te voeren. Maar er hoeft op het bouwter rein daar niet veel te gebeuren of het is wijd en zijd bekend. Wat dat betreft is Leiderdorp echt een dorp. En zo worden wij steeds slecht in het nieuws ge bracht." voorschoten sharon niles Ouderen in Voorschoten kun nen langer zelfstandig blijven wonen. Dit is het gevolg van een nauwere samenwerking tussen Woonzorg Nederland en de Stichting Zorgcentra Vliet landen. Deze samenwerking maakt het mogelijk de huisves ting en zorg voor ouderen in Voorschoten te verbeteren en uit te breiden. Woonzorg Nederland, de grootste landelijke corporatie voor ouderenhuisvesting, is nu eigenaar van het verzorgingste huis Foreschate met de bijbe horende dertig aanleunwonin gen. Begin september fuseerde Vlietlanden met de stichting Fo reschate, die het verzorgingste huis exploiteert. Doordat het een bestuurlijke fusie is, staan er geen banen op de tocht. Woonzorg Nederland en Vlietlanden willen met hun ver sterkte samenwerking een gro ter aanbod van zorg- en dienst verlening voor de ouderen in Voorschoten ontwikkelen. Ou deren die zelfstandig of in een aanleunwoning wonen, krijgen extra zorg aan huis. Dit maakt het voor hen mogelijk langer thuis te blijven wonen, zodat zij niet naar een verzorgingstehuis hoeven. Hemelsleutel of Sedum 'Herbstfreude' bloeit met roze schermvormige bloemen tot diep in oktober. Verlangt een plekje de zon of halfschaduw. In de tuin, op het terras of balkon. Van 8.95 v VOORSCHOTEN Leidseweg 518, Tel. 071-5322203 I: donderdag en vrijdag

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 21