Omleiding 'Rotonde in Voorschoten is onveilig' (23) Tennisclub Adegeest praat problemen met gemeente uit Tussen Burgerveen en het Pr. Clausplein. Auto vliegt over andere auto bij aanrijding in Oegstgeest Leiden Regio Markt in Leiderdorp zoekt groentekraam :koord MEOB over proef met pendelbus naar Den Helder Omleiding/ Antiek Oegstgeest 'Voorschoten nalatig met verplaatsen milieuparkje' Pjntaxi tussen Wassenaar en orschoten begint moeizaam Mogen we u even afleiden voor echt belangrijk nieuws. Tussen Leiden en het Pr. Clausplein wordt namelijk het wegdek voorzien van een nieuwe ZOAB-asfaltlaag. Daarom zal het verkeer richting Den Haag/Rotterdam Voor het doorgaand verkeer worden afgesloten tussen het knooppunt Burgerveen en Leidschendam, zodat u 's avonds omgeleid zal worden via de A44, N44 en de A12. De op- en afritten tussen Roelofarentsveen en Leidschendam worden niet afgesloten. Het verkeer van het onderliggende wegennet kan hier dan gebruik blijven maken van de A4. Maar laat u niet misleiden, want het verkeer richting Amsterdam kan nog wel gewoon over de A4. Dit was het nieuws, tot volgende week. De ES is volop in beweging. ilDERDAG 3 SEPTEMBER 1998 lusjesman blijkt inbreker jerwoude» Buurtbewoners schonken gistermiddag geen aan- |it aan de man die rondliep op het dak van een huis aan de nOuterenstraat in Zoeterwoude-Dorp. Ze veronderstelden hij bezig was met reparatiewerkzaamheden. Later bleek dat om een inbreker ging, die via de regenpijp en de garage op ,dak was geklommen. Daar brak hij een raam open van de kapel. De bewoners missen geld en sieraden. 'l :tie verkeersveiligheid Leiderdorp jRDQRPDrie dagen lang houdt de politie in Leiderdorp een 1 om aandacht te vragen voor de verkeersveiligheid. Op 14, n 16 september houden agenten en leerlingen van basis sen 's ochtends en 's middags verkeerscontroles bij ver- i [slichten en oversteekplaatsen in de omgeving van de deel- Jende scholen. Kinderen kunnen tijdens de controles vragen en aan de politie en geven automobilisten gele en rode kaar- ojln de tekst op deze kaarten wordt begrip gevraagd voor de en de kwetsbare positie van scholieren in het verkeer. lortieve ontmoeting in Voorschoten pscHOTENVijftig sporters van 50 jaar en ouder uit het Belgi- Schoten brengen donderdag 17 september een bezoek aan iters in Voorschoten. De uitwisseling heeft te maken met de p die beide gemeenten al ruim dertig jaar hebben. Na een [angst in buurthuis Boschbloem gaat één groep jeu de bou- jpelen en de andere helft gaat sporten in sporthal De Vliet- It. 's Middags worden de rollen omgedraaid. Na het sporten een rondrit door de gemeente, onder leiding van de stich- jLeefbaar Voorschoten en een diner in 't Hofflants Huys. ERNASTRAATSMA De voorzitter van de Voorschotense tennisclub Adegeest, N. laagland, ver wacht dat zijn problemen met de ge meente snel voorbij zijn. „We hebben een constructief gesprek gevoerd met de nieuwe wethouder. Hij kijkt welwil lend naar onze problematiek en heeft de bereidheid om er wat aan te doen. We hebben het gevoel dat we nu wat beter worden behandeld", aldus de preses. Laagland heeft het met wethouder P. den Hartog gehad over een reeks aan problemen waar de tennisclub het af gelopen jaar last van had. De grootste klacht van Adegeest is dat zij flinke schade heeft geleden door de aanleg van het nieuwe sportpark naast het tenniscomplex. Maandenlang konden de leden niet tennissen door water overlast. Het bestuur van de club heeft daarvoor een schadeclaim ingediend van 100 000 gulden. Laagland heeft in het verleden de zaak aangekaart bij de voormalige wethouder A. Draijer, maar die zou de boot hebben afgehouden. Over de schadeclaim hebben Laag land en Den Hartog niet gepraat, om dat de zaak nog in behandeling is bij een verzekeringsmaatschappij. „Daar hebben we nog geen ja of nee op ge kregen", zegt de Adegeest-voorzitter. Wel is er gesproken over de bouw van douches en de hoogte van de huur van de tennisbanen. Laagland: „Onze douchevoorzieningerr zijn niet gesub sidieerd door de gemeente en de huur van onze banen is te hoog. in vergelij king met wat andere sportclubs moe ten betalen." Wethouder Den Hartog spreekt ook over 'een uiterst constructief gesprek', waarin hij met Laagland 'alle proble men heeft doorgemarcheerd'. Dat Adegeest voor douchevoorzieningen geen subsidie heeft gekregen, komt volgens de wethouder simpelweg om dat er geen verzoek voor is ingediend. Of de huur die Adegeest voor de ten nisbanen betaalt ook echt te hoog is, kan Den Hartog niet zeggen. „Dat ligt er aan hoe je het bekijkt en waar je het mee vergelijkt. We zullen dat intern nog eens moeten bekijken. We zullen Adegeest binnen twee maanden laten weten hoe het zit." De kooplieden van de vrijdag markt in de Leiderdorpse Hoofdstraat willen zo snel mo gelijk een nieuwe groen- tekraam op de markt. „Dat is van levensbelang voor een klei ne markt als deze", zegt vis handelaar A. Ruizendaal, die samen met de vier andere kooplieden een brandbrief heeft gestuurd naar wethouder A. Roest van economische za ken. Direct na de vakantieperiode van drie weken moest groente handelaar N. Kruts nogmaals drie weken verstek laten gaan wegens ziekte. Afgelopen vrij dag werd bekend dat zij niet meer terugkeert. Kruts vindt het allemaal heel vervelend en benadrukt dat haar vertrek niets met haar omzet te maken heeft. „Ik kan het werk licha melijk gewoon niet meer aan", verklaart ze. Kruts vindt het heel verve lend dat haar collega's het nu zonder een groentekraam moeten stellen. „Ik wil de jon gens dan ook niet laten bar sten. Ik ben bezig met een plaatsvervanger", zegt ze. Wethouder Roest betreurt het vertrek van de groenteboer, maar verzekert de zaak snel aan te pakken: „Dit college wil daadwerkelijk wat doen aan de detailhandel in het oude dorp. Ook de markt hoort daarbij", aldus de wethouder. Samen met Kruts wil Roest op zoek naar kandidaten voor de open plek op de Hoofdstraat. „En als dat niet lukt, plaatsen we een advertentie." toep van enkele tientallen jemers van het Marine onisch en Optisch Bedrijf iB) in Oegstgeest gaat op per bus heen en weer ïlen tussen Oegstgeest en jlelder. Daarover is de ma- ~~het eens geworden met busmaatschappij Brouwers Tours. Het MEOB-personeel bekijkt het project met argusogen. „We zijn benieuwd hoe onze men sen erop reageren als ze heen en weer moeten met de bus", zegt voorzitter R. Brouwer van de dienstencommissie (onder nemingsraad) van het MEOB. „Het is een luxueuze bus, dat wel. Maar we hebben hier nog geen ervaring mee." De groep busforenzen wacht lange dagen. De touringcar ver trekt dagelijks 's ochtends om half zeven vanaf het MEOB-ter- rein en wordt 's middags om kwart over vijf weer terugver wacht. Het 'pilotproject' loopt tot 1 januari 2000. Het vervoer van MEOB-werk- nemers uit de Leidse regio naar Den Helder is nog altijd één van de belangrijkste twistpunten tussen het Oegstgeestse mari nepersoneel en hun baas, het ministerie van defensie in Den Haag. Defensie heeft beloofd te onderzoeken of er een speciale marinetrein kan gaan rijden tussen de Leidse regio en Den Helder. Inmiddels lijkt de kans klein dat er ooit zo'n trein komt. „Ik heb begrepen dat er vooral na Heerhugowaard problemen ontstaan, omdat onze trein daar de NS in de weg rijdt", weet Brouwers. De groep die vanaf eind deze maand per bus gaat pendelen bestaat uit werknemers van twee MEOB-afdelingen, die al eind deze maand gedeeltelijk naar Den Helder verhuizen. De rest van het bedrijf verhuist naar verwachting pas in juli 2000 naar de kop van Noord- Holland. Kritiek D66 en WD op verkeerspleintje De nieuwe rotonde op de kruising Mozartlaan/Van Beethovenlaan in Voorschoten is onveilig. Dat althans vinden D66 en WD in de Voorschotense gemeentraad. De rotonde zou te hoog zijn en vooral voor fietsers ge vaarlijke situaties opleveren. Bovendien zijn de partijen niet te spreken over de uitvoering van de rotonde, die zij betitelen als 'een bult' en 'een bos haar midden op de weg'. HEINO VAN BENTHUM „De hoogte van de rotonde ont neemt automobilisten en fiet sers het zicht op het verkeer. En dat is voor fietsers helemaal ge vaarlijk", zei D66-raadslid Y. Molenkamp gisteravond tijdens een commissievergadering. De onveiligheid neemt volgens Mo lenkamp nog toe als er ook be planting komt op de rotonde. WD-raadslid A. Jonk deelde die mening en vond bovendien dat de 'prettige woonomgeving' ernstig in het geding is geko men door de aanleg van deze 'bult'. Wethouder A. Draijer was ver baasd over de kritiek. Volgens hem is de rotonde bewust zo hoog gemaakt. „We hebben juist gekozen voor deze con structie, uit oogpunt van ver keersveiligheid. Het gebrekkige zicht dwingt automobilisten vaart te minderen en omzichtig te rijden, alvorens een afslag te nemen." Draijer was dan ook niet van plan gehoor te geven aan de suggestie van D66 om een laagje van de rotonde af te halen. De eerste rotonde in het dorp, die is aangelegd om het kruis punt minder gevaarlijk te ma ken, kwam vlak na oplevering in juli al in opspraak. Twee elkaar tegensprekende verkeersborden zorgden bij verkeersgebruikers voor nogal wat verwarring, om dat niet duidelijk was of - zoals bedoeld - ook voetgangers voorrang hebben op de roton de. Op de Lange Voort in Oegst geest is gistermiddag een spec taculair ongeval gebeurd. Na een frontale botsing vloog een auto over een andere auto heen. Niemand raakte gewond. Het ongeval gebeurde bij de wegversmalling ter hoogte van de Admiraal De Ruijterlaan. De twee personenauto's reden el kaar daar tegemoet. Volgens ooggetuigen gaf één van de be stuurders, die al te hard reed, extra gas om op tijd door de wegversmalling heen te ko men. Dit mislukte, waardoor de auto frontaal tegen het te gemoetkomende voertuig botste, over de motorkap heenvloog en tweehonderd meter verder tot stilstand kwam. De twee inzittenden gingen er vervolgens te voet vandoor. De inzittenden van de andere auto, twee Haagse vrouwen van 55 en 62 jaar, kwamen met de schrik vrij. De politie probeert nog aan de hand van het kenteken de veroorzakers van het ongeval te achterhalen. Werkstraf voor hennepkweker DEN HAAG/WARMOND Voor het kweken van hasj is een 32-jarige inwoner van Warmond door de Haagse politierechter veroordeeld tot een boete van duizend gul den, een werkstraf van vijftig uur en een voorwaardelijke celstraf van drie weken. De Warmonder werd op 17 februari van dit jaar, samen met vijf anderen, aangehou den in de woning van één van hen. In het huis in War mond stonden in een kamer 75 hennepplanten. Toen de eigenaar hoorde dat de poli tie hem op het spoor was, knipte hij samen met zijn vrienden de top uit de plan ten. Voordat zij de 'vitale de len' van de hennepplanten konden veiligstellen, werd het zestal echter door de po litie op heterdaad betrapt. De Warmonder was de eerste van het groepje van zes dat moet voorkomen. Bewoners Van Beethovenlaan boos VOORSCHOTEN HEINO VAN BENTHUM Enkele bewoners van de Van Beethovenlaan in Voorschoten zijn boos op de gemeente. Die is een eerdere belofte, om het milieuparkje aan de Van Beethovenlaan te verplaatsen, nog niet nagekomen. Het is de bedoeling dat de verzameling afvalcontainers waaruit het milieuparkje bestaat, vlakbij de nieuwe rotonde worden neergezet. „De nieuwe roton de is er, maar de containers staan nog steeds voor de deur", zei bewoonster A. Mus- tert gisteravond tijdens een commissievergadering. „We hebben 24 uur per dag en zeven dagen in de week last van het milieupark. We onder vinden niet alleen hinder van lawaai en zwerfvuil, maar ook van verkeersopstoppingen bij de containers", zei Mustert. De bewoners voeren al vier jaar actie tegen de aanwezig heid van het milieuparkje in hun straat. Begin dit jaar al be loofde de gemeente de contai ners te verhuizen naar de rotonde Mozardaan/Van Beethovenlaan. Volgens wethouder A. Dra ijer laat de verplaatsing op zich wachten, omdat tegen de verplaatsing enkele bezwaren zijn ingediend. Maar die be zwaren hebben volgens Mus tert vooral te maken met het verdwijnen van twee parkeer plaatsen op de beoogde nieu we locatie. „Zet het parkje ge woon op een plek waar geen woningen omheen staan", zei Mustert. De Voorschotense vindt bovendien dat de ge meente de bewoners slecht in formeert over de bezwaarpro cedure. collectie op beurzen bij elkaar zocht. „Die kom je maar eens in je leven tegen." Opvallend aan de col lectie is het grote aantal ansichten waarop psychia trisch ziekenhuis Endegeest of de Jelgersmakliniek is afgebeeld. Veel kaarten werden immers verstuurd door patiënten. „Hier woon ik", luidt de veelzeg gende, kernachtige boodschap op één van de kaar ten. De Vereniging Oud Oegstgeest wil de kaarten- collectie gebruiken als hulpmiddel bij geschiedkun dig onderzoek en als stimulans voor het historisch bewustzijn in het dorp. Een deel van de collectie wordt op Monumentendag (12 september) tentoon gesteld in het Witte Huis. ILLUSTRATIES VERENIGING OUD OEGSTGEEST htaxi die sinds maandag I Wassenaar en Voorscho- jdt, komt moeizaam op Het Wassenaarse taxibe- i an Steeg hoefde maandag isdag slechts één keer per Jt te rijden om een groepje wigers van Wassenaar 'oorschoten te vervoeren. ten maakte niemand ge- Yan de taxi. h is er geen reden voor Ustheid. vindt directeur Steeg van het taxibedrijf, project begint nog maar g|Bt moet gaandeweg meer dheid krijgen." En dat zal t ien deel vanzelf wel ge- a, verwacht Van Steeg, e mensen die opvallende i-bordjes op onze wagens |aan ze het er over heb- m^/e zijn namelijk wel een [Wassenaars bedrijf." ■I busmaatschappij ZWN blijft optimistisch. „De lijntaxi is een beetje een vreemd product. Mensen zijn niet gewend dat ze de bus eerst moeten bellen. Maar kans van slagen is er ze ker. Wassenaar heeft al sinds jaar en dag behoefte aan een verbinding met Voorschoten. En een lijntaxi is altijd aantrek kelijker dan geen openbaar ver voer." De taxi's van Van Steeg rijden tot komende lente de route van bus 68 tussen de Voorschotense Vlietwijk en de Wassenaarse Slag. De taxi's doen zich voor als bus: wie de lijntaxi neemt, stapt in bij de bushalte en 'be taalt' met een strippenkaart of ander openbaar-vervoersbewijs. Het belangrijkste verschil is dat een rit met de lijntaxi minimaal een uur van tevoren moet wor den aangevraagd bij de centra le. Wassenaar overweegt nog of de lijntaxi niet kan worden uit gebreid met een zogeheten plus-service, waarbij reizigers van huis worden opgehaald en op de plek van bestemming worden afgezet. Een uitbrei ding, waar vooral ouderen baat bij kunnen hebben. „We willen de formule van de lijntaxi op den duur verder pro beren uit te werken in de rich ting van het woon-werk-ver- keer", zegt wethouder van ver keer H. Wooster. „De gemeen teraad is in principe bereid om extra geld bij te leggen. Al is er nog geen uitspraak hoeveel dat zou zijn." Voor het zover is, moet er nog heel wat worden bepraat tussen de gemeente en de busmaat schappij. Zo vindt de gemeente de ramingen van ZWN over aantallen passagiers 'wat al te optimistisch'. De centrale van de lijntaxi is te bereiken onder nummer 0900-8853. k Op de Rijnsburgerweg stond een tol de Terweeweg was niet meer dan een in de De Kempenaerstraat was nog geen auto te bekennen, en het van Hotel Het Witte Huis (rechtsonder) was met heren met hoge hoeden en dames in ■bollende jurken. Op de collectie van 543 antie ke ansichtkaarten die de Vereniging Oud Oegst geest onlangs van een Leidse verzamelaar kocht, is het allemaal goed te zien. De meeste ansichtkaarten stammen uit het begin van de eeuw, en sommige zijn volgens kenners zeer uniek. „Fotokaarten wer den vaak in een oplage van tien of twintig gedrukt", weet de Leidse kaartenverzamelaar S. Floor, die de

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 21