Verkerk trekpleister bij A-toernooi TE Al Tamminga vindt vorm Veteraan Van Duijvenbode heerst als vanouds B-titels De Boer en Van den Berg s Zege Ajax niet genoeg voor titel Alphians wil geen punt verliezen Sport Van de Bill de snelste Nederland! MAANDAG 31 AUGUSTUS 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071. WIELRENNEN MARC VAN DER JAGT MEDEWERKER Ton van Duijvenbode heeft zijn geliefde hobby, het winnen van wielerwedstrijden, weer opgepakt. De 44-jarige Noordwijker schreef afgelopen weekeinde zowel de koers voor veteranen in Zuidland als die in GoucU op zijn naam. Hij versloeg respec tievelijk Willem Varenkamp en Hans Lap in het gevecht om het hoogste ereplateau. Van Duijvenbode baart al een aantal ja ren opzien door zijn vele podiumplaatsen. In 1996 stuntte hij door het uitzonderlijke aantal van 25 zeges op zijn palmares bij te schrijven. Dit seizoen kwam. zag en over won hij al in IJsselstein, Mijdrecht, Bleis- wijk, Wijk bij Duurstede, Culemborg en Rotterdam. De Noordwijkse veelvraat greep bovendien de Zuid-Hollandse dis- trictstitel en flankeerde nog eens tien keer een winnaar op het podium. In Gouda stonden gistermiddag twee wedstrijden voor veteranen op het pro gramma. Van Duijvenbode en Leimuide- naar Kees Vernooij (derde) streden voorin mee tijdens de koers voor renners beneden 50 jaar. Hans Egberts reed zich naar de zil veren podiumplek in de categorie 50+. Ook in Zuidland (zaterdag) slaagde de Leiderdorper in zijn opzet om bij de eerste drie te eindigen. Egberts, die vorige maand brons veroverde tijdens het Nederlands kampioenschap voor veteranen 50+, druk te daar na 50 kilometer zijn wiel als derde over de meet. Nederlands veteranenkam- pioen Ron Smit moest genoegen nemen met de zesde plaats, maar hij revancheer de zich daags erna met een zege in het Noord-Hollandse Heemskerk. Piet Kralt (Rijnsburg) en Leo van den Berg (Noord- wijk) waren daar de beste regionalen met respectievelijk de vierde en vijfde plaats. Liep dit veteranenduo de bloemenhulde op het ereschavot mis, Hans van Eijk deed dat niet. De Hillegommer werd in Heems kerk derde tijdens de 60 kilometer lange wedstrijd voor cyclosportieven. Dennis van Weel uit Hazerswoude kwam als zesde binnen. Junior Arie van Oyen boekte zijn eerste overwinning van het seizoen. De Hille gommer was afgelopen zaterdag succesvol in Oudewater. Maar hij was niet de enige regionaal met goede benen. Zijn leeftijds genoot Walter de Kok uit Burgerveen legde na 60 kilometer beslag op de tweede stek. De sterke elite-amateurs Ronald van der Tang (Voorhout) en Robert Karremans (Al phen aan den Rijn) imponeerden opnieuw. Geen van beiden slaagde er echter in om in de finale het karwei af te maken. Kwam de Van Vliet/Weba-renner niet verder dan de vijfde plaats in Kortenhoef, Karremans moest het hoofd buigen in de finishstraat van Zuidland. De 27-jarige Alphenaar (eveneens vijfde) reed als derde de laatste bocht door, maar werd vervolgens op de plaatselijke Breedstraat gehinderd in zijn eindsprint. Een groot deel van het vrouwenpeloton streek neer op Walcheren voor de drie daagse Ster. Van de regionale deelneem sters baarde Hester Marieke Kroes in het sterke internationale veld het meeste op zien. De Langeraarse, bij Team Opstalan ploeggenote van Leontien Zijlaard-Van Moorsel, stond na de twee etappes van eind vorige week op de vijfde plaats in het individueel tussenklassement. Maar ze kon die hoge klassering in het weekeinde niet vasthouden. Kroes over haar duikeling naar de toch aansprekende tiende plaats in de eind stand: „Wij van Opstalan zijn met een ploeg van vier gestart, terwijl een ploeg als The Greenery met acht aanwezig was. Daarnaast waren er sterke selecties uit Rusland en Duitsland. Ik heb goed ge koerst, maar voelde me tijdens de tijdrit van zaterdag niet honderd procent, kwam door de kou en de regen van de ervoor. Ik heb wel het gevoel dat dit goede voorbereiding is geweest voor Ronde van Nederland." Voorafgaand die Holland Ladies Toer (15 tot en mes september) met start in Ter Aar en finisl het Limburgse Valkenburg, neemt Ki nog deel aan de Ladies Tour Bene Maas. een World Cup-wedstrijd in Spi nisse. Triatleet Royce Kortekaas heeft afg< pen zaterdag op Texel deelgenomen het NK Tijdrijden voor niet-licentieh v\ ders. De Iisserbroeker zette de twaa e tijd op de klokken. Een bron van inspit e voor gisteren, toen een koers voor rem onder 23 jaar door en om Den Burg v jt verreden. Kortekaas, die deelnam om voor te bereiden op het NK Triatlon studenten (6 september), kwam verrass n als derde over de meet. ZOETERWOUDE-DORP PETER KLEIN Martijn van den Berg en Femke de Boer hebben de B-titels van het Drie Klaver Drie-toernooi in Zoeterwoude-Dorp op hun naam geschreven. De Unicum- mer rekende na drie lange sets af met Marco Visser van OLTC, die daarmee wel zijn deelname aan de B-Masters veilig stelde. Achter de verwachte winnares De Boer werd Paula Anthonysz een opmerkelijke Analiste. De Alphense, die bij Unicum in het vijfde team speelt, verloor haar eerste B-Anale in drie sets, maar pakte wel de hoofdprijs in het Cl-toernooi. Bij de mannen was thuisspeler Mitch Lexmond de sterkste, voor Marcel Roden burg. Joffrey van Prehn en Stefan van der Voort plaatsten zich voor de C-Masters. Zijn opleiding aan het CIOS rondde Martijn van den Berg af gelopen zomer met succes af. De Unicummer, die het als jeugdspeler al eens in de A-re- gionen probeerde, koos naast zijn studie toch weer voor de re gionale B-toernooien, waarin hij overigens vorig jaar met meer succes opereerde dan dit jaar. Op de valreep werd in Zoe- terwoude dan toch nog een titel veroverd. „Door mijn opleiding tot tennisleraar ben ik de toer nooien anders gaan bekijken", vertelt Van den Berg na zijn moeizame zege op de taaie Marco Visser. „Je kijkt wat an dere spelers aan techniek en taktiek doen en je probeert voor jezelf vast te stellen wat bruik bare tips voor je leerlingen zou den kunnen zijn." Coaching vindt Van den Berg voor de vele nieuwe, jonge spelers in het Leidsch Dagblad Tennis Circuit dan ook een belangrijk item. „Toch heb ik dit jaar nauwelijks trainers op de toernooien ge zien. Volgens mij gebeurt het juist daar en niet tijdens de trai ningen", sluit Van den Berg ver rassend af. Een van die nieuwe, jonge spelers was in Zoeterwoude Paula Anthonysz. De 15-jarige Alphense pakte met fris tennis de tweede set af van Femke de Boer. „Ik heb wel vaker een set, waarin ik heel veel fouten maak", merkte de winnares op. „En zij speelde toen haar beste tennis." Anthonysz had in de halve Anale de geroutineerde Annemiek Wissink uitgescha keld en was in het C-toernooi een klasse apart. In de eindstrijd moest Margreet Nagtegeller, die de favoriete Karolien Hoog- eveen uit de eindstrijd had ge houden, met drie games genoe gen nemen. 'Rookie' krijgt wildcard van organisatie Paula Anthonysz was bij het Drie Klaver Drie-toer nooi van Zoeter woude, het laatste toernooi van het seizoen, een op merkelijke nieuw komer in de top van het Leidsch Dagblad Tennis Circuit. foto marklamers CIRCUIT IN CUFERS Drie Klaver Drie. Zoeterwoude-Dorp HEB1, halve finales: M. van den Berg - T de Rooij 6-4 6-3, M Visser - N van Geer 6-1 6-2. Finale: Van den Berg - Visser 4-6 6-4 6-4. DEB1, halve fi nales: F. de Boer - R. Evertsz 6-0 6-1; P. Anthonysz - A. Wissink 4-6 6-1 7-6. Finale: De Boer - Antho nysz 6-2 3-6 6-2. HEC1, halve finales: M. Lexmond - M van Leeuwen 7-6 4-6 7-5, M. Rodenburg - F. Stijnman 6-2 6-2. Finale: Lexmond - Rodenburg 7-6 6-1 DEC1, halve finales: M. Nagtegeller - K Hoogeveen 1-6 7-5 6-2; P. Anthonysz B Rademaker 6-1 6-1. Finale: Anthonysz - Nagtegeller 6-2 6-1 HDC1, finale: M van Leeuwen - F. Stijnman - C Stijnman/M. Zonne veld 1-6 6-1 6-4 GDC1, halve finale: A van Cle- ef/M de Man - P, de Man/M Zonneveld 5-7 6-2 7- 5. Finale: A. van Cleef/M de Man - K. de Wit/M van Leeuwen walk over HDC1 35+, finale: D. Baans/J. Boot - J Mens/A. Wesseling 6-1 6-2 DDC1 35+, finale: H. Bos kamp/S. Evers - R. Akerboom/L de Koning 6-0 6-3 HDD1 35+. finale: J. van den Berg/M Lexmond sr - TLelieveld/A Zonneveld 7-5 6-1 DDD1 35+, fina le: H van der Geest/A. Rotteveel - A. Lexmond/S. Waayer b-3 7-5. HED1, halve finales: W, Oosterbaan - N. van Winsen 7-5 6-0; P Baans - W Otten 7-5 5-7 7-6 Finale: Oosterbaan - P Baans 6-2 6-1 DED1, halve finales: L van Vliet - M Onderwater 6-3 6-1; T. Waayer - Ch Taffi|n 6-2 6-4 Finale: Waayer - Van Vliet 6-4 6-4. HDD1, finale: W. Oosterbaan/J. Zon - H. Hui- sing/J. van Welsum 6-3 7-5 DDD1, finale: J. Ver- laan/T. Waayer - L. Ju/F. Schoo 6-3 6-3. GDD1, fi nale: S. Reedijk/JNigten - E. van Scheppingen/R. de Bruijn 6-1 6-4. OLTC 30+ toernooi, Oegstgeest HEB1 30+. halve finales: H van der Capellen - R Jong a Tai 6-3 3-6 6-3. J Janssen.- E Adrichem 7- 5 6-0 Finale: Janssen - Van der Capellen 6-1 6-2 HDB1 30+. finale: F van der Capellen/F. Vahle - F. R. Lief broer 6-3 3-6 6-0; E de Graaf/M Hoekstra - H. van der Capellen/R. Jong a Tai 6-2 6-4 GDB1 30+. finale: 1. N. Lutz-Toole/M. Hoekstra HEC1 30+. halve finales: M Zaal - H Hmnen 6-4 6-0; J. de Mooy - J. van Delft 6-4 6-3. Finale: Zaal - De Mooy 6-4 6-3. DEC1 30+. poule: 1. C. van Does burg. HDC1 30+, finale: D J. Dekker/W. Roose - P. van Meel/G.J. Onvlee 7-5 3-6 6-4. DDC1 30+, fina le: T van Duinen/C. van Leeuwen - V. Schmid/L. Weare 6-2 6-2. GDC1 30+, finale: L. van der Hei- den/G.J. Onvlee - C. van Doesburg/J. Ahling 6-4 5-7 6-2 HEC2 30+, halve finales: T Creighton - F. Sieval 6- 2 3-6 6-3. B. van Wijk - N. van Di|k 2-6 7-6 7-5 Fi nale: Creighton - Van Wijk 6-2 6-2. HDC2 30+. fina le: D. Heemskerk/D. van Iterson - H Heemskerk/A van Luyck 6-4 3-6 6-4 DDC2 30+, finale: M van der Haak/Th de Mooy - M. de Groot/E. Verbaan 6-4 6-1 GDC2 30+, halve finale: E den Hollander/R Martin Verkerk wordt de grote trekpleister bij het vier- sterren A-toernooi van TEAN, dat vandaag met de kwali- fikaties van start is gegaan. De 'rookie' van het Neder landse mannentennis accepteerde gisteren de hem aan geboden wildcard om, voorlopig wellicht voor de laatste maal, in eigen woonplaats zijn niet geringe kunnen te vertonen. De nog net 19-jarige Alphenaar had bij de Challenger op De Mets in Scheveningen en bij de Grolsch Open op zijn eigen ba nen bij Amstelpark weer de no dige punten voor de wereld ranglijst veroverd en moest, na zijn vrije val de afgelopen maanden, munt slaan uit zijn recente opwaardering. Verkerk verkoos na de loodzware eredi visiecompetitie, waarin hij vorig weekeinde met zijn team Am stelpark de landstitel veroverde, echter een weekje vakantie en een rustige opbouw na de hec- tiek van de voorbije weken. Want de boomlange Alphenaar was, vooral door zijn overwin ningen op Peter Wessels en John van Lottum prominent in het nieuws geweest. Voor het vierstenen A-toernooi in Al phen, waarvan het hoofdsche ma woensdag van start gaat, wordt de huidige nummer 20 van Nederland, ondanks de deelname van Reuter (7), Stan daart (8) en Bok (11), toch de grootste smaakmaker. Behalve aan Verkerk werden aan nog drie andere eredivisie spelers wildcards verstrekt. Toernooidirecteur Henk Ham ming honoreerde de verzoeken van Meivin op der Heide (17), die net als teamgenoot Verkerk nog niet naar buitenlandse toernooien was vertrokken, van Mark-Paul Burgersdijk van Lei- monias en van Sander Hommel van Zandvoort. Voor districts ALPHEN AAN DEN RUN PETER KLEIN Bij het positieve besluit speelde de bemiddeling van 'fan' Jan- Willem Bruin, manager van Nieuwe Sloot, het park waar Verkerk zijn eerste tennisoplei- ding genoot, een belangrijke rol. Verkerk is in het A-toernooi overigens niet de hoogst geno teerde speler van de nationale ranglijst. De Alphenaar moet Marcel Reuter, Wouter Stan daart en Martijn Bok bij de plaatsing voor laten gaan. Bij de \Touwen, dit jaar gepromoveerd tot eveneens een viersterren A- evenement, is Hanneke Kete laars de lijstaanvoerster en Jo- landa Mens uit Voorhout op plek 5 de hoogst genoteerde speelster uit de regio Leiden. In eerste instantie was voor Verkerk deze week in een inter nationaal optreden voorzien. van Hensbergen winnen van I. van Schijndel/E. He- deman. Finale: E. den Hollander/R. van Hensbergen - M. Rijnders/P. Sybesma 6-3 6-4. HED1 30+, halve finales: F. Kales - A. van Dijk 1-1 opgave hamstringblessure; M. Kroon - J. Wiesmei|er 6-2 6-1. Finale: Kales - Kroon 7-6 6-3. DED1 30+. halve finales: E. van der Vlugt - A. Wegman 6-3 6-1 M. Obdam - P. Voorendt 6-4 1-6 7-6. Finale: Van der Vlugt - Obdam 6-0 6-3. HDD1 30+. finale: P. Dobbe/E Verweij - W. Adriaanse/A. Knetsch 6-7 7-6 6-4 DDD1 30+, finale: A. M. van der Veldt - M Hofmans/H. van Riet 6-1 6-7 6-2. GDD1 30+, fina le: A. Souverijn/G. Ouwersloot - P. Seijffert/H. van Blitterswijk 6-3 4-6 7-6. BI-kampioen Gertjan Egb de toekomstige trainer TEAN, was al in een vroeg 'L um een deelnamebewijs n serveerd, terwijl het zesr io laatste ticket aan jeugt t pioen Freddy Hemmes toebedeeld. Leidens eni speler, Jasper de I ker, zal daardoor via de k 01 katies deelname aan het 1 m schema moeten afdwinge a< merkelijke 'Leidenaars' i kwalifikatietoernooi zijn t ai jeugdspelers Bart van Di cl Niels van Geer. Bij de vrouwen reali p TEAN eveneens een topd aj me. Tussen Ketelaars (1) r 'Leidse' hoop Jolanda M< x staan de eredivisiespe Linda Sentis van Popeye5[ Star (vorig jaar landskanij en Henriette van Aaldere ,r de kersverse titelhouder A park op 2 en 3 genoteerd dat Stephanie Rottier een 0 card verstrekt kreeg, is het |;r plete kampioensteam op vertegenwoordigd. De in 1 wonende Rottier had dj jt"j wildcard gevraagd, omd es door blessures een jaar bi p, spel had gestaan en inm ,ei van de Nederlandse raif was verdwenen. Het toegangsbewijs werd aar Kilsdonk toebedeeld, die n mee haar trainingsmaat U Jong Oranje, Jolanda Mei de plaatsingslijst van pl.1 verdringt. Districtskamj Katja Nossik werd de dei laatste bezitter van een De Leiderdorpse is dooi I resultaten bij Roomburg Brunssum naar de 65-ste van de nationale ranglijst rukt en krijgt volgend siE, de A-status. (c Leidsch Dagblad Tennis Circuit'Qg Rabobank vol energie Mercedes-Benz L.I.A.M. NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein ED Alphen aan den Rijn son (0172)-49 15 94 ix (0172)-49 56 32 L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE WIM SIEMERINK PRESENTATIE NOORDWIJK - SASSENHEIM ~7~~~ ai CRICKET ANTON DIEDRICH In de laatste wedstrijd van het seizoen maakte Ajax zaterdag korte metten met koploper Shaheen. Dat resultaat bete kende een spannende ontkno ping in de overgangsklasse, want nu moest Shaheen giste ren winnen van Gandhi 2 om de Leidenaars van de titel af te houden. De Haagse club maak te geen fout en liet Ajax met één punt achterstand de twee de plaats. Ajax begon zaterdag met fiel den en vanaf het begin werden de bezoekers zwaar onder druk gezet. Aat van de Polder en An ton Jacobs bowlden met 'vuur', het fielden was scherp en de eerste wickets vielen dan ook snel. Lantra Fernando en Rick Verhaar waren vervolgens te goed voor de resterende Haag se batsmen en nog voor de lunch was de eerste innings af gelopen: Shaheen 80 all out. Ja cobs nam één wicket, Van de Polder twee en Fernando pakte er vier. De twee wickets die Verhaar inrekende, brachten zijn seizoentotaal op 39, net eentje minder dan het clubre cord. Van de Polder was ook in het veld prominent aanwezig: net als keeper Rutger Slagter pakte hij drie 'scherpe' vang- ballen. Ajax hoefde geen haast te maken om de overwinning binnen te halen en nam dan ook weinig risico. Toch verlo ren de 'roodzwarten' vijf wic kets aan de sterke Shaheen- aanval. Andy Minshaw, die pas halverwege het seizoen toe stemming van de bond had ge kregen om voor de Leidse club te spelen, hield het hoofd koel. Met een bekeken 35 not out sleepte hij zijn ploeg over de eindstreep. Het bleek niet genoeg voor Ajax. Gisteren walste Shaheen met bijna dezelfde cijfers over Gandhi 2 om zo het kampioen schap en de promotie naar de eerste klasse voor de neus van de Leidenaars weg te kapen. Twee keer won Ajax van de uit eindelijke kampioen, toch blijft de ploeg met lege handen ach ter. „Aan de ene kant is het leuk om die lui twee keer te klop pen", vindt Rutger Slagter, „Maar je kunt ook concluderen dat we de sterkste ploeg waren van deze klasse. En dan wordt het minder leuk om net geen kampioen te worden." De pun ten die Ajax begin dit seizoen liet liggen tegen mindere go den als Bijlmer CC en Hilver sum eisen nu hun tol. „Als je aan die gemiste kansen denkt. We hebben het zelf laten lig gen", erkent de wicketkeeper. „We hebben een goed seizoen gedraaid. Jammer dat we dat niet met promotie kunnen be kronen." Brons voor Leidse 4x800 meter ploeg LEIDEN WILMAR KORTLEEVER Softbal Iers op zoek naar 'kunstmatige uitdaging SOFTBAL MICHEL VAN GENT MEDEWERKER Alphians moet naar kunstmatige uitdagin gen zoeken om nog enige voldoening aan de competitie te ontlenen. De Alphenaars hebben zich als doel gesteld het seizoen zonder puntverlies af te sluiten. Dat leverde op de voorlaatste speeldag twee afgeteken de overwinningen op tegen middenmoter Storks (3-17 en 1-11). Tijdens de eerste wedstrijd stond Luigi Anasagasti voor het eerst op de heuvel. Hij maakte een goed de buut. geholpen door een foutloos spelend veld. Ashwin Dall maakte met een homerun op de eerste bal meteen duidelijk dat het de landskampioen ernst was. Alleen in de der de inning kon Storks profiteren van een in zinking in de concentratie en drie tegen- punten maken. In de tweede partij gaf Al phians nog minder weg. Lloyd Todman sloeg twee homeruns, waarbij één met alle honken bezet. Ook Tuti Rumai en Sandley Reina sloegen de bal het veld uit. De vrouwen van Alphians waren minder succesvol. Zij verloren beide ontmoetingen tegen Schiedam. Alphians speelde veel te laks en te slordig en dat was dodelijk met tegenstanders op de honken. Het werd 10- 0. Anneroos Carter werd voor de tweede wedstrijd op de heuvel vervangen door Ce- leste Rooswinkel. Deze liet zich vanwege een armblessure in de vijfde inning alsnog vervangen door Carter. De ploeg van coach Sander van der Veen gaf ditmaal wel meer tegenspel, maar verloor toch met 4-0. DORDRECHT WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Een week na zijn teleurstellende elfde plaats tijdens de EK in Boedapest heeft Christian Tam minga zijn vorm teruggevon den. Miste de Alphenaar vrijdag nog zijn aanvangshoogte bij de Ivo van Damme Memorial in Brussel, zaterdag wipte hij bij de Druppers Monumental al weer over 5,60 en waagde hij zelfs pogingen op een nieuwe Nederlandse recordhoogte van 5,80 meter. Een nationaal suc cesje was er voor de Leidse 4x800 meter ploeg, die brons haalde bij de nationale estafet tekampioenschappen. Tamminga heeft geleerd van de EK, dat vindt de 24-jarige al thans zelf. Zo kun je ook teveel rust nemen. „Het hele voorsei zoen was ik vermoeid, maar sprong ik wel goed", weet Tam minga. „Voor de EK heb ik meer dan twee weken rust genomen, maar blijkbaar was de spanning eraf." Zaterdag in Utrecht had Tam minga hoogte genoeg. 5,40 en 5,60 haalde hij (evenvals con current Laurens Looije) goed, maar bij de invallende duister nis was 5,80 meter te hoog ge grepen. „Al met al mag ik niet ontevreden zijn met het sei zoen", aldus Tamminga. „Maar revanche met nog een record zou wel betekenen dat ik Boed apest achter me kan laten." In de Utrechtse wedstrijd die in het teken staat van de Neder landse recordhouder op de 800 meter speelde Nicole van Grie ken geen rol van betekenis op het hoofdnummer. 2.11,04 is een rappe tijd voor de atlete van De Spartaan, maar bracht haar niet verder dan de zesde plaats in de A-race. Trainingsgenoot Marcel Waaning bleef in de B- loop net onder de twee minu ten. Oegstgeestenaar Christoph Kempen werd op de 100 meter derde in 10,87. 0,26 seconde achter nationaal recordhouder en EK-ganger Patrick van Bal- kom. De 20-jarige sprong bo vendien 6,60 meter ver, goed voor een tweede plaats achter juniorenkampioen en clubge noot bij Holland Haarlem Mar tin de Groot (6,87). Winst was er voor Spartaan Edwin Kortekaas, met de discus gisteren in Am stelveen: 42,65 meter. Oude faam Danny Paardekoper, Jan Korte kaas, Ramses Bekkenk en Stefan Hulisz bevestigden gistermid dag in Dordrecht de oude faam van de Leidse middenafstands- selecties. Achter de Utrechtse ploeg van Hellas liep de estafet teploeg van Leiden Atletiek met Paardekoper (1.58) en Korte kaas (2.00) lang op de tweede plek in het matig bezette Ne derlands estafettekampioen schap 4x800 meter. In het derde deel werd Bekkenk (1.56) echter voorbij gestoken door de kop man van Lycurgus Krommenie. Hulisz liep een dappere race en achterhaalde de slotloper van Lycurgus, maar de rechtenstu dent bleek ondanks een etappe- tijd van 1.54 in de slotfase toch niet bestand tegen het eind- schot van deze Jan Raaphorst. Achter Hellas (7.41) en Lycurgus liep de Leidse ploeg een tijd van 7.49. „Mijn eerste baanmedail- le", meldde stayer Kortekaas, die toch ook een uitstekende marathon achter zijn naam heeft staan. „Het mag dan esta fette zijn, maar het is wel een kampioenschap waarvoor ie dereen kan inschrijven." Het estafettekampioenschap was een bijnummer bij de na tionale titelstrijd voor de meer- kampers. Mark van Kints werd bij de jongens vijfde. De Alphe naar moet beter kunnen scoren dan 6062 punten, maar is op de weg terug van een hardnekkige spierblessure. ATLETIEKMEDEWERKER In de 8ste wedstrijd van nationale wegcircuit in H len was Erika van de Bilt teren de snelste Nederlan Over tien Engelse mijlen de weg verbeterde ze persoonlijke toptijd met minuut tot 55.54. Zonder enig probleem Van de Bilt baan- en weg. tiek af te kunnen wisst Met al het korte werk vait' afgelopen tijd in het acl hoofd startte de Leidse g oi ren rustig, maar half ISi moest de nationale con rentie het antwoord op 1 ig( versnelling schuldig blij ;r Van de Bilt rukte op en i ns terhaalde twee Afrika, n concurrentes. De Russian Nadezhda Ilyina was het gende doelwit, maar din Tilburg woonachtige a >n werd tijdig ingeseind (es haar mannelijke gangmaaa Met 55.54 werd Van de daarom vierde, veertien len achter Ilyina. Winn Susan Chepkemei liep nr met 52.56 nog ruim v et Wel nadert Van de Bilt de nr van de Nederlandse ranj ei aller tijden, waarop de H se Mieke Aanen met 55.4 e tiende stek bezet. De e< volgende kans om verde t te rukken is waarschijnlij de Dam-tot-Damloop

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 22