Ruud Hesp held van Barcelona Haarhuis buigt voor Chang Sport Vierde crickettitel VRA Noordkop bekert verdei MAANDAG 31 AUGUSTUS 1S Lazio wint Italiaanse Süpercup turun Lazio heeft zaterdag voor het eerst in de historie de Itali aanse Supercup gewonnen. De Romeinen versloegen landskam pioen Juventus op eigen veld met 1-2. De Portugees Conceicao maakte ver in de blessuretijd de winnende treffer. De Tsjech Nedved bezorgde Lazio in de 39ste minuut de leiding. Juventus raakte in de 65ste minuut aanvaller Inzaghi kwijt. Hij kreeg rood. Desondanks kwam de club van WK-ster Edgar Davids nog op gelijke hoogte. Del Piero tekende in de 87ste minuut voor de 1-1, maar dat leverde uiteindelijk toch geen verlenging op. Medische dossiers Juventus onderzocht turun» De procureur van Turijn die is belast met het onderzoek naar doping in het Italiaanse voetbal, heeft bij Juventus de me dische dossiers van de spelers in beslag laten nemen. Zijn in specteurs namen ook nog andere documenten mee uit het kan toor van de clubarts in het stadion. De Italiaanse voetbalbond heeft voor 7 september een bijeenkomst belegd met 128 dokters, verbonden aan het voetbal. Procureur Guarinello hoorde bonds voorzitter Nizzola zaterdag als getuige. Het onderhoud duurde 2,5 uur. Toen hij naar buiten kwam, vertelde Nizzola dat zijn be stuur zich gaat buigen over mogelijke dan wel wenselijke veran deringen in de dopingcontrole. Hij denkt onder meer aan zowel urine- als bloedonderzoek. Dat laatste is bedoeld om uit te vin den of de voetballers in Italië, in navolging van een aantal wiel renners, ook EPO gebruiken. Chilavert scoort weer buenos aires» Hij is het scoren niet verleerd. De Paraguayaanse doelman José Luis Chilavert, befaamd om zijn verrichtingen tus sen de palen én bij vrije trappen voor het vijandelijk doel, maak te de openingstreffer voor Velez Sarsfïeld in het duel met Talle- res uit Cordoba. Chilavert benutte een penalty. Zijn Argentijnse club won uiteindelijk met 3-0. Ayala nog na Kluivert ingelijfd madrid» De wedstrijd 'zo laat mogelijk nog iemand contracte ren' ging in Spanje tussen Betis en FC Barcelona. De club uit Se- villa won dat duel. Precies drie minuten voor middernacht, het moment waarop de transfermarkt sloot, gaf Betis de bond door de Paraguayaanse international Celso Ayalo te hebben ingelijfd voor vijfjaar. Net op tijd om de stijlvolle verdediger, voor wie Ri ver Plate (Arg) tien miljoen gulden opstreek, bij de competitie start te mogen opstellen. Een half uurtje eerder was Patrick Klui vert als laatste Nederlandse aanwinst van Barcelona aangemeld. De Catalaanse ploeg had iets eerder al de Argentijn Marcelo Pel- legrino bij Velez Sarsfïeld losgeweekt, toen duidelijk werd dat het wachten op Frank de Boer nog wel eens een seizoen kan gaan duren. Het bestuur van Oviedo slaagde er nog in de Deen Peter Möller van PSV over te nemen. Bierhoff bekritiseert Vogts bonn De Duitse aanvaller Oliver Bierhoff heeft bondscoach Berti Vogts stevig bekritiseerd. Zijn aanpak tijdens het WK voet bal in Frankrijk zou slecht geweest zijn. De Duitsers vlogen in de kwartfinales uit het toernooi na een beschamende nederlaag (3- 0) tegen Kroatië. Vogts communiceert slecht, zowel met zijn spelers als met de Duitse bond, aldus de spits van AC Milan. „Veel te vaak ging hij voorbij aan onze opvattingen, en regelde hij zaken geheel buiten ons om." Stefan Reuter en Olaf Thon ga ven eerder al aan dat ze vooral door hun verstoorde relatie met Vogts hebben besloten te stoppen met hun interlandloopbaan. De oefenmeester reageerde laconiek op alle grieven. „Ik ben er al aan gewend. In 1992, na de verloren EK-finale, was het ook zo. In mijn loopbaan heb ik honderd interlands meegemaakt, het voelt aan of we er maar twaalf hebben gewonnen. Maar in wer kelijkheid hebben we er maar twaalf verloren." Iraniërs worstelen niet tegen Israëli gaevle Iran vecht niet tegen Israël. Met gedrag in die richting hebben twee Iraanse worstelaars bij de wereldkampioenschap pen Grieks-Romeinse stijl in Gavle (Zwe) voor ophef gezorgd. Ze weigerden domweg in de voorronde een Israëlische tegenstan der aan te pakken. Behrouz Jamshidi zette gisteren de finale in de categorie tot 85 kg meteen uit z'n hoofd toen hij hoordé dat hij tegen Gotcha Tsitsiasjvili uit Israël de mat op moest. Net als Mehdi Nasiri, die onverhoopt de Israëliër Alexander Khudish als tegenstander had getroffen, raakte hij van het ene op het andere moment geblesseerd. Hun dokter zei dat de blessure echt was. In Zweden werd ook bekend dat de Israëlische selectie voor de WK vrije stijl, die van 8 tot 11 september in Teheran worden ge houden, nog steeds geen visum heeft gekregen van Iran. De Iraanse krant Zan schreef dat de aanvraag was geweigerd door de autoriteiten. Luijendijk achtste in Atlanta atlanta Arie Luijendijk is bij de negende wedstrijd voor het IRL-kampioenschap in Atlanta als achtste geëindigd. De 46-jari- ge Nederlandse autocoureur, die in 1992 wereldwijd naam maakte als winnaar van de befaamde Indy 500 in Indianapolis en dat succes vorig jaar herhaalde, had een ronde achterstand op de Zweed Kenny Brack. Die bleef de Amerikanen Davey Ha milton en Eddie Cheever voor. Nederlandse darters falen kopenhagen De Open Deense kampioenschappen zijn voor de Nederlandse darters teleurstellend verlopen. Roland Scholten verloor al in de tweede ronde, de Europees kampioen Co Stom- pé kwam niet verder dan de derde ronde waarin de Brit Jevin Painter hem versloeg, terwijl Raymond van Barneveld in de groepsfinale verloor van de Engelsman Matt Clark. In het kop- peltoernooi bereikte het duo Van Barneveld/Stompé de finale ten koste van de Britten Phil Taylor /Kevin Painter. De uitslag was 3-1In de finale gaven ze tegen het Engelse duo Mike Gre gory/Chris Mason een 3-0 voorsprong uit handen. In de beslis sende leg miste zowel Van Barneveld als Stompé elk een volle beurt op de benodigde dubbel. Geen extra homeruns McGwire st louis rtr Mark McGwire, die hard op weg is het record van 61 homeruns in één seizoen Major League honkbal te verbeteren, is op 54 blijven staan. De krachtpatser van de St. Louis Cardinals werd zaterdag in het duel met de At lanta Braves (3-4) voor het oog van de natie uit het veld ge stuurd, omdat hij bleef protes teren. McGwire ging enorm tekeer toen hij met drieslag naar de kant moest. De gewraakte aan gooi raakte bijna 'z'n schenen. „Ik heb een goed oog op de plaat", smaalde McGwire. „Ik weet heus het verschil wel tus sen slag en wijd. Als het een strike was geweest dan had ik voor de werper aan mijn pet ge tikt, maar dit was de vierde wijdbal. Daarom ging ik uit m'n bol." En McGwire ging maar door. chef willem spierdijk, 071-5356464. plv.-chef rob onderwater, 071- -F; De derde speeldag van de Engelse Premier League is bijzonder saai verlopen. In negen wedstrijden waren in totaal slechts vijftien treffers te noteren. Arsenal bleef met Mare Overmars en Dennis Bergkamp op Highbury tegen Charlton Athletic steken op 0-0, ter wijl Wim Jonk met Shef field Wednesday met 1-0 verloor van Aston Villa, dat aan kop gaat. londen rtr Tottenham Hotspur boekte de eerste winst van het seizoen. Op Goodison Park versloegen de Londenaren Everton met 1-0 dankzij een treffer van Les Fer dinand. Coach Christian Gross zit daardoor weer wat steviger in het zadel. Nottingham Forest versloeg Southampton (met Kenneth Monkou in de defensie) met 2- 1. Middlesbrough speelde gelijk tegen Derby County (1-1), waar Ron Willems op de tribune zat en te horen heeft gekregen dat hij mag vertrekken. Spanje Nog zonder de nieuwe aanwinst Patrick Kluivert, maar met Phi lip Cocu, Michael Reiziger, Ruud Hesp en invaller Boude- wijn Zenden, bleef Barcelona op de eerste speeldag van de Pri- mera Division uit tegen Racing Santander steken op 0-0. Hesp was de held bij de landskam pioen met een aantal sublieme reddingen. In het Sardinero Stadio begon Barga voor 19.000 toeschouwers erg aanvallend tegen een zeer defensief Santander, dat wel veel kansen kreeg. In de tweede helft moest Hesp zeven keer tot het uiterste gaan om een tegen- goal te voorkomen. Barcelona is nog verwijderd van het niveau van de slotfase van de vorige competitie, concludeerde Louis van Gaal. Zenden viel in de tweede helft in, maar kon net als Cocu zijn stempel niet druk ken op de wedstrijd. Nadal kreeg twee keer geel en moest dus vertrekken. Het Tenerife van Roy Makaay en Ferdi Vierklau verloor onver diend van Espanyol, 2-1. Ma kaay speelde een goede wed strijd en had moeten scoren. In Dennis Bergkamp houdt Neil Redfeam van de bal in de wedstrijd tegen Charlton Athletics, die eindigde in 0- 0. i FOTO AP BUITENLANDSVOETBAL twaalf wedstrijden, Real Madrid komt vanavond pas in actie te gen Villarreal, werd slechts twaalf keer gescoord. De meeste doelpunten vielen bij Sociedad - Oviedo: 3-3. Valencia versloeg zaterdag al titelkandidaat Atletico Madrid (1-0) en promovendus Alavés speelde met de van Groningen gekochte spits Magno 0-0 gelijk tegen Bétis. België In de Belgische competitie zijn pas twee wedstrijden gespeeld en Anderlecht heeft al vijf pun ten achterstand op Club Brug ge. Lokeren is de verrassende nieuwe koploper na de 6-0 overwinning uit bij KV Kortrijk. Het mag duidelijk zijn dat Arie Haan de Brusselse kampi- oensploeg van weleer nog niet in het spoor naar succes heeft. Anderlecht verloor met 2-1 bij Beveren, waar de Nederlandse libero Martin van Ophuizen een Graf maakt indruk Scheidsrechter Holbrook zag na herhaaldelijk waarschuwen geen andere oplossing dan de verongelijkte megaster van deze competitie voor de rest van het duel naar de dug-out te sturen. De Cardinals hebben nog 28 wedstrijden te gaan en dat Ls ge zien het gemiddelde van McG wire genoeg om op 64 home runs uit te komen. New York Yankee Roger Maris sloeg de bal in 1961 in 162 wedstrijden 61 maal over het hek. Dat totaal kan ook Sammy Sosa van de Chicago Cubs nog gemakkelijk halen. Hij voerde z'n score tegen de Colorado Rockies wel op. Sosa zette de knuppel vol tegen een wat lage pitch van startende werper John Thomson. De bal zeilde 126 meter door de lucht over de muur. Sosa schreef daarmee zijn 53ste homerun bij. en z'n 24ste in een uitwedstrijd. Dat was een clubrecord. Paul Haarhuis in actie tegen de Fransman Pioline, die hij in de halve finale versloeg. Gisteren bleek de Amerikaan Chang te sterk. boston anp Paul Haarhuis heeft het in de fi nale van het tennistoernooi Van Boston niet gered. De 32-jarige Nederlander verloor gister avond in twee sets van Michael Chang: 6-3 6-4. De Amerikaan was als vierde geplaatst. Hij ver diende 90.000 gulden met zijn overwinning. Haarhuis kwalificeerde zich voor de finale via een verrassen de zege op de Fransman Cedric Pioline. de nummer drie van de plaatsingslijst. De Eindhovenaar won in drie sets: 7-5 4-6 6-3. In de kwartfinales was de routinier te sterk voor zijn landgenoot Sjeng Schalken: 0-6 6-4 6-3. Haarhuis stond voor de acht ste keer in een finale. Alleen in 1995 in Jakarta was hij succes vol. De Brabander speelde in 1996 voor de laatste keer in de enkelspelfinale van een ATP- toernooi. Hij was met een wild card aan het evenement in Bos ton begonnen. „Dit was mijn beste toernooi sinds een lange tijd", bekende Haarhuis. Bij het toernooi in Commack zegevierde Patrick Rafter. De als tweede geplaatste Australiër bleef in de finale de Spanjaard Felix Mantilla de baas. De setstanden waren: 7-6 6-2. In New Haven maakte Steffi Graf indruk. De 29-jarige Duitse versloeg in de finale Wimble- don-kampioene Jana Novotna uit Tsjechië in twee sets: 6-4 6- 1. Het was voor de oudgediende haar eerste toernooizege in meer dan een jaar. Graff zegevierde voor de laatste keer in Straatsburg in mei vorig jaar. Daarna miste ze een groot deel van het seizoen door een zware knieblessure. „Ik heb een lange weg afge legd", zei Graff, die 160.000 gul den verdiende met haar 104de triomf. „Het ging lekker in de fi nale. Ik heb weinig fouten ge maakt en de partij goed gecon troleerd." Graff begon als nummer 38 van de wereldranglijst aan het toernooi in New Haven. Dankzij haar zege klimt ze naar de 27ste positie. De Duitse won voor de 27ste keer in 31 duels van No votna. De speelster uit Tsjechië neemt op de nieuwe wereld ranglijst de tweede plaats in van Lindsay Davenport. De Ameri kaanse verloor vrijdag in de hal ve finales van Graff. Het was haar eerste nederlaag in dertien partijen op rij, inclusief drie toernooizeges. uitstekende wedstrijd speelde. Dezelfde score, maar dan voor delig, liet Club Brugge noteren tegen Germinal Ekeren. Beveren begon verdedigend, Anderlecht zwak. De thuisclub ging in zijn kansen geloven toen Dheedene vlak voor rust zijn tweede gele kaart kreeg. Remco Torken, begonnen op de bank, kwam de aanval versterken. Vlak daarna zorgde Dhont na een counter voor 1-0. Anderlecht reageerde furieus, waarbij Taument en Van Die- men voor de prikkels zorgden. Het resulteerde in de verdiende gelijkmaker van invaller Dhont. Van den Eede bezorgde Beveren echter de eerste zege. Hij kopte halverwege de tweede helft be heerst, diagonaal raak nadat doelman De Wilde de bal half bakken had weggeslagen. Het slotoffensief van Anderlecht miste richting en ideeën. Schotland Glasgow Rangers heeft op de vierde speeldag in de Schotse competitie de koppositie over genomen van Hearts. De ploeg van trainer Dick Advocaat en de Nederlandse spelers Arthur Nu- man en Giovanni van Bronck- horst versloeg voor bijna 50.000 toeschouwers Saint Johnstone met 4-1. Rangers speelde een goede wedstrijd, volgens Advocaat. „Het begint erop te lijken, het wordt steeds meer een hechte ploeg", zei hij. Numan en Van Bronckhorst speelden goed. De oud-Feyenoorder scoorde in de 44ste minuut met een vlam mend schot van 25 meter. Kansjelskis, Wallace en Albertz maakten de overige treffers. Kampioen Celtic stelde teleur. De ploeg, woensdag in de voor ronde van de Champions Lea gue uitgeschakeld door Croatia Zagreb, speelde 1-1 tegen hek kensluiter Dundee. Dunfermli ne Athletic en Aberdeen kwa men in hun onderlinge treffen eveneens tot 1-1. Kilmarnock won gisteren met 3-0 van He- arts. McCoist was de gevierde man bij de thuisploeg. De voor malige spits van de Rangers maakte alle treffers. Motherwell versloeg Dundee United met 1- 0. Vlak voor de rust maakte Nyyssonen het doelpunt. Bij Motherwell waren Doesburg en Matthaei basisspelers. Sieb Dijkstra verdedigde het doel van Dundee United. Tweede speeldag: Brugge-Ekererit Beveren-Anderlecht 2-1, Gent-O.v 1-1, Moeskroen-Lommei 2-0, Sta» Aalst 3-0, Westerlo-St.Truiden 1 -t, dol Charleroi-Harelbeke2-l, Kortrijk-l cel ren 0-6, RC Genk - Lierse 3-1 Stai aan kop: Lokeren 2-6, Moeskroen; Brugge 2-6, Charleroi 2-4, Gent 2-i Oostende 2-4, Standard 2-3, St.Tr. vol 2-3. Nil DUI\i Beker, eerste ronde: Fortuna K.-KaJp- sersl. u n b. FC Köln-Rostock0-1, Chemnitzer-Freiburg 1-2, Leverk.j, Werder Br. 1 -2. Zwickau-Bochum; in Regensburg-Hertha BSC 0-2, Lube: Stuttgart 1-2, Leipzig-1860 Münc 4, Erfurt-Frankfurt 1-6, Lichterf.-ü M ke 04 0-6, Osnabrück-NürnbergO- Denzlingen -HSV 0-3, LR AhlenT Munchen 0-5. bi ik iel ENGEL ei' Derde speeldag: Arsenal-CharltonA ^8 Blackburn-Leicester 1-0, Coventry- ;oi Ham 0-0, Everton-Tottenham 0-1, c. Middlesbr.-DerbyC. 1-1, Slieff.WeL, Aston Vil. 0-1, Southampt.-NpttinglP' 1-2, Wimbledon-Leeds 1-1, Newca Liverpool 1-4. Stand: Liverpool 3-7 ton Vil. 3-7, Nottingham 3-6, Char' 3-5, Wimbledon 3-5, Leeds 3-5, A: senal 3-5, West Ham 3-5, Leiceste 4, Coventry 3-4, Blackburn 3-4, Si .Wed. 3-3, Derby C. 3-3, Tottenlij' 3, Man.United 2-2, Middlesbr. 3-2 wcastle 3-2, Chelsea 2-1, Everton: Southampt. 3-0. FRAI Vierde speeldag: Le Havre-Marse 0, Lens-Nancy 2-1, Metz-Bordeaui Montpell.-Toulouse 3-0, Nantes- Sochaux2-0, Lyon-Monaco 1-1, ft SG-Lorient 1-2, Auxerre-Bastia 1-0, Rennes-Strasbourg 1-1. Stand aanii Bordeaux 4-12, Marseille 4-10, L,: iar 8, Monaco 4-8, Montpell. 4-7, Lew eri 7, Rennes 4-7, Paris SG 4-6. üij OOSTEl eb Zesde speeldag: A.Lüstenau-Vorwi 1-1, Salzburg-SV Ried 3-2, Linzer FC Tirol 3-2, Rapid Wien-Sturm G' ?n 0. Stand aan kop: Grazer AK 6-14, pid Wien 5-13, Linzer ASK 6-12, Austria W. 6-11Sturm Graz 6-10, burg 4-4, FC Tirol 5-4, SV Ried 6-/ SCHOllij Vijfde speeldag: Kilmarnock-Hearls Motherwell-Dundee Utd 1-0. Stand kop: Kilmarnock 5-10, Rangers 4- Celtic 4-7, Aberdeen 4-7, Mothei 7, Hearts 5-7, Dunferml. 4-5, Johi e 4-4. Eerste speeldag: Alavés-Betis 3-0,1 a lencia-Atl.Madrid 1-0, Celta-Deport 0-0, Espanyol-Tenerife 2-1, Extrer Valladolid 0-0, Santander-Barcelor - 0, Zaragoza-Bilbao 2-0, Salamanca lip Mallorca 0-0, Sociedad-Oviedo 3-3 >n Stand aan kop: Zaragoza 1-3, Espa j 1-3, Valencia 1-3, Sociedad 1-1,0 do 1-1, Betis 1-1, Santander 1-1,1 s 1-1 Vierde speeldag: Fenerbahce-Samfj jSc 6-2, Antalya-Dardanel 1-0, Bursa-Sa arya 2-1, Erzurum-Karabük 2-1, G-s tep-Ankaragücü 0-0, Genclerb.-Acfe 00 2-1, Istanbul-Galatasar. 1-4, KocaibDO Trabzon 1-1. Stand aan kop: Galata e| 4-12, Fenerbahce 4-10, Besiktast Genclerb. 4-9, Istanbul 4-9, Erzurii 9, Gaziantep 4-8, Trabzon 4-7. ZWITSERl Aarau-Lugano 2-0, Basel-Grassho» a 1Zürich-Young Boys 3-2, Servette rl Lausanne 2-2, Luzern-Sion 1-2. rotterdam anp Het cricketteam van VRA uit Amstelveen heeft gisteren voor de vierde keer in de clubhistorie de landstitel ver overd. In een heuse finale werd concurrent VOC op ei gen veld verslagen na een boeiend gevecht in de voor laatste over met een verschil van 1 wicket Het talrijke publiek in Rot terdam genoot van een uit stekende cricketpartij. VOC maakte als eerste aan bat een score van 197 voor 9. Bakker was topscorer met 61. Van Noortwijk kwam tot 52 runs, VRA zette de race op de runs van VOC onmiddellijk in. En met succes. Zuiderent. al weken lang geheel uit vorm, was tegen zijn oude club VOC eindelijk weer op dreef. Hij was met 63 runs de lei Rotterdamse bowlers te slim af. Ook Houben Thomson, samen goed voor 71 punten, scoorden in het vereiste tempo. Onder geweldige spanning was het voor VRA met dejng laatste batslieden op de mat erop of eronder. De winnen de run kwam op een eind stand van 198 voor 9 van het en bat van Groeneveld. Groot phi was de vreugde onder de uit gelaten Amstelveense sup- portersschare. VRA veroverde eerder de titel in 1924, 1937 en 1981. VCC uit Voorburg degradeerde uit de hoofd klasse. ol den helder» anp Nels Oosterbeek, coach van Noordkop /Den Helder, kreeg onlangs ongewenst bezoek. In brekers ruimden zijn huis uit. Zaterdagavond waren er nieuwe gasten in Den Helder, maar zij keerden met lege handen huis waarts. In de voorronde van de Europacup voor bekerwinnaars was de Helderse ploeg met 4-1 een maatje te groot voor het Ita liaanse Kras Generali. Er had zich een bont gezel schap van nationaliteiten verza meld in de kop van Noord Hol land. Een Chinese, een Russi sche, twee Sloveense Italianen en een paar Nederlanders be twistten elkaar om een plaats in de eerste ronde van de Nancy Evans Cup. De meest opvallende van hen was Elena Timina, de nieuwe aanwinst van Noordkop. De in Amsterdam woonachtige Rus sin maakte na een verblijf van twee jaar in de Franse competi tie haar rentree achter de Ne derlandse tafels, maar verslikte zich meteen in de Chinese WangXue Lan (15-21,18-21). De 28-jarige verdedigende speelster maakte te veel onno dige fouten en had bovendien het geluk niet mee. „In de eer ste game had ik nogal moeite met haar service. Het kostte me

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 18