Nieuw Ajax nog zoekende i mm Ri ups itbouw Ter Specke ist bij ambitie Lisse Sport «91A Van Moorsel: definitief vrede met lichaam Chelsea wint Supercup Zware loting Nederlandse clubs 'Oude meesters' tonen hun kunsten empers wil genieten, laar dat lukt niet HOOFD-JEUGDTRAINER 1DAG 29 AUGUSTUS 1998 'lies laat Arron hielen zien —Iel» Het 100 meter-duel tussen de Amerikaanse Marion Jo in de Fran^aise Christine Arron zou de klapper van de 22ste ran Damme Memorial in Brussel worden. Meer dan een los- pidder werd het gisteren niet. Jones won eigenlijk vrij gemak- ii in 10,80 seconden. Daarmee maakte ze voorlopig een ein- ejan de speculaties of Arron (tweede in 10,95) haar nu al kan 32 vleugelen. Nederlanders vielen tijdens de atletiekwedstrijd 14lussel nauwelijks op. Toch verbeterde de 19-jarige Gert-Jan rs op de 1500 meter knap zijn persoonlijk record met 0,71 34,27. Robin Korving, bronzen medaille-winnaar tijdens de esloot de 110 meter horden hinkend, als laatste. clestone met dood bedreigd rancorchamps» De Belgische politie is op en rond het For- 1-circuit in Spa/Francorchamps in verhoogde staat van atheid. Formule 1-baas Bernie Ecclestone met de dood be- ■d. Bovendien wordt gedreigd met sabotage aan de wagen Michael Schumacher. De terroristen eisten dat Ecclestone vandaag, bij wijze van schadevergoeding voor de Ameri- se bomaanvallen in Soedan, tien miljoen Belgische frank 000 gulden) overmaakt aan de organisatie 'artsen zonder zen'. De vrije training voor de GP van Spa werd gisteren stilgelegd na een zware crash van wereldkampioen Jacques neuve. De Canadees bleef ongedeerd. De Duitser Michael ;5)imacher reed in zijn Ferrari de snelste tijd (1.51,895). Jos tappen moest zich tevreden stellen met de zestiende tijd. ~1C: schade verhalen op KNVB NEC dient een schadeclaim in bij de KNVB. De Nij- gse eredivisionist heeft extra kosten gemaakt omdat bij de balbond vertraging is ontstaan rond de uitgifte van de club- Sommige kaarten werden geleverd met verkeerde pasfoto's ljuiste namen. Een aantal supporters heeft nog helemaal kaart binnen. De schade is inmiddels al opgelopen tot D00 gulden. :en dope in medicijnkoffer Cofïdis ieaux De medicamenten die zijn aangetroffen in een ma- alwagen van de wielerploeg Cofidis zijn geen verboden tatiebevorderende middelen. De Franse politie nam de len in beslag voor onderzoek. Gisteren werd daarvan het re- chiat bekend: negatief. De auto, op de terugweg na een wed- ned in het Spaanse San Sebastian, werd op 9 augustus in het Westen van Frankrijk aangehouden. ronno broekhof isse heeft ambities. Dat is geheim. Sportief streeft de 12 dub naar het hoogst haal- Q en daar hoort een fraai omplex bij. Het moet gro- idt men. Nu worden bij ie- wedstrijd de kleinsten uit :ugdhonk gestuurd omdat limte dan moet dienen als ng-room. Dat geeft geen vindt zowel het clubbe- als de sponsorcommissie, zo ontvouwde Aart Tib- voorzitter van de sponsor- ,sie, de naar eigen zeggen utionaire plannen die in fasen worden uitgevoerd, wordt het bestaande com- uitgebouwd, daarna volgt alisatie van een VIP-room de staantribune. Dat is overigens niets ^vs. Al negen jaar geleden voornemen op tafel, februari gaat de hamer in ebouw. De kantine wordt oot. Boven de uitbreiding een verdieping waar dan :g ruimte wordt gecrëeerd sponsors en andere geno- :n. Pas later bekijkt de club, erkt met een begroting van i ton, wanneer de VIP- (inclusief loopbrug naar Loop dan binnen op de Hiswa te Water. Voor de mooiste zeil- motorjachten. Van 1 t/m 6 september in Seaport Marina IJmuiden. ^A~rVf www.hiswa.nl CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 Wuyts wint vijfde etappe Ronde van Nederland Leontien van Moorsel. foto ap bordeaux/venray* anp Lang boterde het niet tussen Leontien van Moorsel en haar lichaam. Jaren teerde de Bra bantse haar lijf uit en kreeg daar als beloning vele kilo's voor terug. Maar gaandeweg heeft ze vrede gesloten met haar lijf. Een pact dat bij de we reldkampioenschappen baan leidde tot een zilveren medaille op de individuele achtervol ging- Met deze terugkeer op het in ternationale podium hoopt Van Moorsel de laatste twijfel over haar comeback te hebben weg genomen. „Nationaal heb ik bij het NK al laten zien, dat ik er weer ben. Nu heb ik het ook op het hoogste niveau aange toond, dit is mijn revanche. Het is een machtig gevoel om weer op het podium te staan." Toch was het voor 'Tinus', die in 1990 in Japan goud won op de achtervolging, wel even wennen toen ze na de finale op het ereschavot klom. ..Ik ben dit helemaal verleerd. Ik heb die Finale voor mezelf wel hon derd keer gereden. Natuurlijk kwam ik hier onbevangen naar toe, maar als je dan goed pres teert, ga je jezelf toch druk op leggen." Winnares als ze is, was ze dan ook teleurgesteld dat het geen goud was geworden. Lucy Tyler bleek echter te sterk. „Twee ritten op dit niveau is nog te veel." Volgens bondscoach Eric Ge- serick is Van MÓorsel al verder dan verwacht. „Ze is pas een maand echt op de baan bezig. Ze kan zich op veel gebieden nog heel veel verbeteren. Een gouden medaille bij de Spelen in Sydney is realistisch, dat heeft ze hier aangetoond." Morgen volgt nog de punten- koers. „Daar kan ik ontspannen gaan rijden, want ik heb al zil ver binnen", aldus Van Moor sel. De overgangsetappe tussen de tijdrace en de koninginnerit van de Ronde van Nederland is per traditie voorbehouden aan de naamlozen van het peloton. Het is ongeveer hun enige kans op bloemen en kussen. In de 38e Ronde van Nederland was het niet anders. De Belg Peter Wuyts won de vijfde etappe in een sprint tegen de even onbe kende Deen Morton Sonne. Het peloton met de onbe dreigde Deense leider Rolf Sö- rensen kwam ruim acht minu ten later binnen. De Ronde van Nederland eindigt vandaag in Landgraaf met een slopende rit over 237 kilometer door het Limburgse heuvelland. het bestaande compex) kan worden verwezelijkt. Mooie plannen die perfect passen bij de aspiraties. „Rege ren is vooruitzien", zei voorzit ter Ben Huitema, die absoluut geen heil ziet in de topliga di'e het amateurvoet-bal staat te wachten. Hoewel faliekant te gen, beseft Lisse dat er waar schijnlijk geen ontkomen meer aan is. „Als het dan moet, zijn we er in ieder geval klaar voor", vervolgde de voorzitter, die eni ge tijd geleden zijn aftreden aankondigde. Toch zijn er vanuit de club verzoeken geko men om aan te blijven. Maan dag geeft Huitema definitief uit sluitsel. Zeker niet van plan om op korte termijn weg te gaan is de nieuwe trainer Wim Eilander. Hij wil continuïteit in de presta ties. De al eerder bij Lisse werk zame 'Eilander stelde, hier en daar voorzien van een grap, zijn selectie voor. Zo kreeg de opvol ger van Ted Immers andere ge dachten bij de naam van de dochter (Misty) van kersverse vader Jimmy Simons. „Als ik Misty hoor, denk ik aan missen, kansen missen en dat kunnen we niet hebben Jimmy", grapte hij. monte carlo Gustavo Poyet kan zijn geluk niet op. De invaller bezorgde met zijn goal Chelsea de Europese Supercup. De Londense club ver sloeg gisteravond in Monte Carlo Champions-Leaguewinnaar Real Madrid. Poyet scoorde de enige treffer in de 82ste minuut. De Supercup gaat dit jaar voor het eerst niet over twee wedstrijden. Chelsea won vorig seizoen de EC voor bekerwinnaars. Dit seizoen begon de ploeg van de Ne derlandse doelman Ed de Goey de Engelse competitie, met één punt uit twee duels, slecht. Real Madrid - met Seedorf in de basis - speelde gis teren de eerste officiële wedstrijd van het seizoen. De nieuwe trainer, voormalig bondscoach Guus Hiddink, had de eerste prijs van het seizoen beloofd. Dat mislukte. foto reuters den haag gpd/anp De drie Nederlandse clubs in het toernooi om de UEFA-beker krijgen het in de eerste ronde (15 en 29 september) zwaar te verduren. Feyenoord moet op boksen tegen het VfB Stuttgart van Frank Verlaat, Vitesse is ge koppeld aan het Griekse AEK en Willem II gaat op bezoek in Ge orgië, bij Dinamo Tbilisi. Nie mand bij de drie betrokken clubs durfde het resultaat van de loting in Monte Carlo gun stig te noemen. „Voor de club is het een prachtige loting. Financieel en commercieel is het heel aan trekkelijk", zegt Leo Beenhak ker. „In deze tijden moetje daar toch een beetje op letten. Er zijn ploegen uit verre landen tegen wie we meer kansen hebben, maar dan moet je soms de eer ste twee of drie ronden geld er op toeleggen. Dat kan niet de bedoeling van Europa Cup voetbalzijn." Dat VfB Stuttgart als tegen stander in de eerste ronde spor tief gezien een groot risico in houdt, beseft men bij Feye noord terdege. „Het wordt een fifty-fifty wedstrijd", denkt Beenhakker. „We weten dat we aan de bak moeten, dat we ver schrikkelijk strijd zullen moeten leveren. Aan een uitglijder denk ik niet. Zo'n Duitse tegenstan der, moet je niet vergeten, roept bij ons ook altijd weer iets op." De Haan niet ontevreden heerenveen. gpd In zijn debuut in de strijd om de Europa Cup voor beker winnaars treft SC Heeren veen thuis de Poolse tegen stander Amica Wronki. Weliswaar een grote onbe kende, maar toch eentje waar met respect naar wordt gekeken. „Want Polen is een echt voetballand", is de eer ste reactie van trainer Foppe de Haan op de EC Il-loting, gistermiddag in Monaco. „De club is wel een beetje te vergelijken met Heeren veen", weet de Poolse Heerenveen-speler Arek Ra- domski. „Ze hebben voor dit seizoen goed geïnvesteer- d."Over de loting is De Haan niet ontevreden. „Het had veel slechter gekund. De confrontatie met AEK Athene vervult Nikos Machlas met gemengde gevoelens. „AEK is vooral thuis erg gevaarlijk. Bij een uitverkocht stadion zitten er 35.000 fanatieke supporters op de tribune, en die maken een hels kabaal. AEK is al jaren een topclub in Griekenland. Momenteel telt het elftal vijf Griekse internationals, onder wie mijn vriend Nikolaidis." Van krachtsverschil tussen Vi tesse en AEK is volgens Machlas nauwelijks sprake. „Ik denk dat we elkaar niet veel ontlopen. Het eerste duel kon wel eens beslissend worden. AEK is aan vallend sterk, maar verdedigend laten ze soms een steekje val len." Onbekend, maar wel een grootheid. Trainer Co Adriaanse vreest de kracht van Dinamo Tbilisi, de komende tegenstan der van Willem II in de eerste ronde van het UEFA Cup-toer nooi. „Tbilisi is het Ajax van Ge orgië. Ik ga maar eens gauw in formatie inwinnen bij Shota Ar- veladze, die er heeft gespeeld. De club heeft een goede oplei ding en speelt technisch, ver zorgd voetbal. Het is een sterke ploeg, waarin zes internationals uitkomen", aldus Adriaanse. CIRCUIT IN CIJFERS Drie Klaver Drie, Zoeterwoude-Dorp HEB 1, kwartfinale: A. Robben - T, de Rooij 4-6 0-6. DEB1, le ronde: M. ten Berge - R. Evertsz 3-6 2-6. HEC1, kwartfinale: M. Lexmond - S. v.d. Voort 6-2 6-7 6-1; I. van Prehn - M. Rodenburg 3-6 1-6. DEC1, kwartfinale: S. Visser - B. Rademaker w.o. Rademaker OLTC30+, Oegstgeest HEB1, kwartfinale: E. Adrichem - B. van Overbeeke 4-6 6-3 6-2; H. Janssen - Op de spelersbus van Ajax is een nieuwe, grote sticker geplakt. Met mooie, contrasterende letters 'Landskam pioen '97-'98' rijdt het voertuig vol voetballers door heel Nederland. De titelhouder torst dat verse verleden met zich mee. Want het hele jaar is er die vergelijking. Het schept verplichtingen; een nieuwe titel, op z'n minst. Ajax is nog zonder puntverlies. Na de 2-0 tegen Willem II volgde gisteravond een 0-2 bij Roda JC. Maar daar houdt iedere vergelijking voorlopig op. pen tegen de bal duwen. Aanvallend had Ajax andere handicaps. De beide vleugels - Kinkladze en Wamberto - ble ven aan de grond. En in de spits moest Arveladze het laten afwe ten. De Georgiër was gebles seerd geraakt, aan de lies. Ben- ni, de Zuid-Afrikaan, was niet het goede alternatief. Babangi- da kwam na de pauze in het veld voor Wamberto. Tegelijker tijd werd ook Kinkladze bedankt voor zijn diensten en kwam Hoekstra. Het bleken, zoals het jargon wil, 'Gouden Wissels'. Het moest uit de lengte of de breedte komen. Roda bracht Bob Peeters, spits van bijna twee meter. De Belg was levens gevaarlijk met zijn kopballen. Er vloog er zelfs een tegen de paal. Ajax zocht het in de breedte en dat bleek beter. Twaalf minuten na rust zeilde een hoekschop van Dani naar Hoekstra. Hij knalde bij de tweede paal de bal zo maar tegen de touwen. Dat was verrassend, onverdiend bij na. Babangida zorgde voor 0-2. Roda JC - Ajax 0-2 (0-0). 57. Hoekstra 0-1, 83. Babangida 0-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 10000. Gele kaar ten: Doomernik (Roda), Oliseh, Dani (Ajax). Roda: Kalac; Tomasic, Vrede, Luypers en Rudge; Van der Loer, Doomernik, Lawal en Tchoutang; Van Houdt en Torma (46. Peeters). Ajax: Van der Sar; Tobiascn, Blind, Oli seh en Melchiot; Dani, hitmanen en Witschge; Wamberto (46. Babangida), Benni en Kinkladze (46 Hoekstral. kerkrade ype minkema gpd-verslaggever Eigenlijk is Ajax er alleen maar op vooruit gegaan. Want was niet Roda vorig seizoen de eer ste club die de Amsterdammers punten afpakte? De overwin ning van gisteravond was moei zaam. En kwam uit de breedte van de ploeg, niet uit de 'diep te'. Met of zonder Frank en Ro nald de Boer, wel of niet de ge- zichtsbepalers, de cultuurdra gers van de club, Ajax moet ver der. En vooral anders. Ajax is nog kwetsbaarder dan voor heen. Labiel zelfs. Danny Blind en Jari Litmanen zijn de opbou wers. Het betekent dat de 37-ja- rige aanvoerder verder van huis en haard moet spelen dan goed is voor de verdediging. Balver lies is bijna dodelijk geworden. Litmanen speelt iets verder te rug. Ook dat lijkt nauwelijks in het belang van Ajax. De defensie klopte zelfs van geen kant. Het kleinste steek balletje, de minste voorzet of vrije trap van Roda bracht zo maar weer een tegenstander vrij voor doelman Van der Sar. In de eerste helft was Tchoutang twee keer kansrijk. De kleine mid denvelder uit Kameroen had heel veel tijd nodig om een plan te bedenken voor de afronding. Kort voor de rust kon Van der Sar nog net een paar vingertop- oegstgeest peter klein Het 30+-toernooi van het Oegstgeester OLTC is, op de 'districts' na, het enige plus-evenement, dat een B-schema op het 'menu' heeft staan. Van de helden van voorheen stonden Marcel van Rijn, Eelco Adrichem, Waldo Jansen en Herman van der Capellen geplaatst. Eerstgenoemde moest zich echter al geblesseerd terugtrekken, zodat Ri co Jong a Tai zonder te spelen tot de halve Finale doordrong. In de eerste ronde was de trainer van de Merenwijk in drie sets de baas gebleven over Guy Vogler van de Nieuwvennepse Kikkers. Met de halve Finales vandaag en de slotronde morgen biedt wedstrijdleider Martin Hoekstra deelnemers en publiek de gelegenheid de virtuo siteit van de 'oude meesters' nogmaals te bewon deren. Niet alleen in de enkelspelen, waarin het lagere tempo de voormalige B-toppers in staat stelt speciaalslagen, zoals dropshot en stopvolley, te demonstreren. Maar vooral ook in de dubbels, waarin de gelouterde coryfeeën de trucendoos weer volop open kunnen trekken. Jack Manuput- ty kwam in de één tegen één inmiddels een ronde verder door Marcel Gerritsen te elimineren. In dit toegift op een regulier 30+ toernooi vormt Freek van der Capellen een leuke gelegen heidscombinatie met Frank Vahle, de als trainer gestopte coach van 'rookie' Martin Verkerk. Een tweede toptrainer, Gert-Jan Minnee, de man ach ter Carlijn Buis en Jolanda Mens, treedt dit week einde binnen de dubbellijnen met Herman van der Capellen, de enige deelnemer op OLTC die ooit de B-Masters (twee maal zelfs, in 1980 en 1982) op zijn naam wist te schrijven. Maar ook de combinaties Jasper van Marwijk met Bob van Overbeeke, die in de eerste ronde van het enkel spel Bart van der Feen in twee sets terugwees, en de broers Frank en Rogier Liefbroer kunnen voor spektakel zorgen. SCOREBORD idwuk willem spierduk ïlijk hoopte ze op een top- ering, maar na twee dagen het Europees kampioen- p golf voor vrouwen heeft e illusie opgegeven. Frédé- Lempers uit Noordwijk zich na een slechte ope- dag en een wat betere de ronde (77) op een plaats e top twintig. „Daar zou ik heel tevreden mee zijn", ;t Lempers. Na gisteren d de Noordwijkse op een elde 29ste plaats, negen achter het leidende trio o Sergas, Sophie Sandolo len uit Italië) en Renée er (Nieuw-Zeeland). or het toernooi was al dui- k dat de druk enorm zou op de eigen baan, voor ei- publiek op jacht naar het pees kampioenschap. Haar h, Tom O'Mahoney zag het ankomen. 'Geniet ervan', hij Lempers afgelopen ceinde vertelt. it had de Noordwijkse golf- zich ook ingeprent. „Wat kte het allemaal uit, pro beerde ik te denken. Maar als je eenmaal op de baan staat, is je gedachtengang toch anders. Ik was te gébrand om goed voor de dag te komen", vertelt Lem pers. Op haar scorekaart stond na afloop van haar eerste ronde '82', tien boven par, tien achter de top van het klassement. „Ik was verschrikkelijk teleurge steld. Vooraf had ik gedacht een goede kans op de overwinning te hebben. Ik had gedacht '75' te kunnen maken. Ik wilde aan sluiting houden bij de top. Liefst sta ik na de eerste dag niet bo venaan de ranglijst, dan wordt de druk nog groter. Ik ben ie mand die gaandeweg in een toernooi groeit." Gisteren hervond de speelster van de Noordwijkse Golfclub zich. „Na vijf holes stond ik één onder par, maar vanaf de ne gende maakte ik vijf bogey's op rij. Gelukkig kon ik het goed bij elkaar houden en herstelde me. Onder deze winderige omstan digheden zijn lage scores toch onmogelijk." Ondanks dat haar spel bene- Lucky ten, vrijdag 28 augustus. 9 - 15-19 .j" It Brussel. Ivo van Damme Memorial, Golden League. Mannen 100 nv 1. Greene (VSt) 9,94, 200 nv. 1. Drummond (VSt) 20,15, 6. Douglas (Ned) 20,58, 9. Van Balkom (Ned) 20,90. 400 m; 1. Michael Johnson (Vst) 44,06. 800 m: 1. Kimutai (Ken) 1 44,80. 1500 m: 1 El Guerroui (Mar) 3.29,67, 7. Liefers (Ned) 3.34,27. 3000 m. 1. Gebrselassie (Eth) 7.25,09. 5000 m: 1 Mezegebu (Eth) 12.53,84. 10.000 nv 1. Tergat (Ken) 26 46,44. llOmh: 1. Allen Johnson (VSt) 13,06 9. Korving (Ned) 15,93 400 mh: 1. Bronson (VSt) 48,25 Hinkstapsprong: 1. Kapoestin (Rus) 17,00. Hoog: 1. Klioegin (Rus) 2,28. Polshoog: 1. Hartwig (VSt) 5.95. Speer: 1, Backley (GBr) 84,23. Vrouwen. 100 nv 1. Jones (VSt) 10,80, 2. Arron (Fra) 1'0,95. 200 nv 1. Miller (VSt) 22.20 400 m 1. Falilat Ogunkoya (Nig) 49,60. 1000 nv 1. Mutola (Moz) 2.31,55, 7. Vriesde (Sur) 2.39,56. 1500 nv 1 Masterkova (Rus) 3.58,95. 100 mh: 1. Alozie (Nig) 12,44. 400 mh: 1, Bidouane (Mar) 53,43 (bwp), 8. Goossens (Ned) 56,03. Speer. 1. Hatte- stad (Noo) 66,22. Ver' 1. Drechsler (Dui) 6,78. DAMMEN PRIJSVRAGEN ficatiewedstrijd voor Grote Prijs: 1. Firesto ne (VSt) Arnica de la Barre 0-59,50, 2. Mandli (Zwi) Poor Boy 0- 60,11, 3. John Whitaker (GBr) Virtual Village Diamond 0- 60,48, 7. Geerink (Ned) DBH Heartbrea- ker 0-64,40, 9. Lansink (Ned) Nissan Zandor Z 0- 67,08, 10. Dubbeldam (Ned) V&L Meduza 0-69,51. Dressuur. Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Bonfire 76,76 procent, 2. Van Baaien (Ned) Olympic Ferro 72,48, 3. Seidel (VSt) Graf George 1762, 4. Sven ATLETIEK Olympic Dondolo 68,56. Gijon. CSIO. Landenwedstrijd, beste drie tellen: 1. Frankrijk 8 strafpunten, 2. Ne derland 8 (Bril/Bollvorm's Burggravin, Eras/Cesaro la Perla, Van der Pol/Juriquilla, Thijssen/Opstalan's Garavola), 3. lerlapd 16. WIELRENNEN Ronde van Nederland, vijfde etappe, Zwol le - Venray: 1 Wuyts (Bel) 179,2 km 4.04.43 (43,936 km/u), 2. Sonne (Den), 3. Blijlevens (Ned) op 8.21, 4. McEwen (Aus), 5. Zinetti Ita)Algemeen klasse ment: 1. Sörensen (Den) 15.38.45, 2. Eki- mov (Rus) 0.03, 3. Van Petegem (Bel) 0.13, 4. Armstrong (VSt), 5. Knaven 0.15. Bordeaux. WK baan. Vrouwen, individuele achtervolging 3 km. Halve finales: Van Moorsel (Ned) - Arndt (Dui) 3.35,548 3.35,938, Tyler (Aus) - McGregor (GBr) 3.36,116 3 37,706 Finale: Tyler - Van Moorsel 3.35,255 - 3.37,291 Om de der de plaats-. Arndt - McGregor 3.35,676 - 3.39,225. Sprint. Finale: Ballanger (Fra) wint van Ferris (Aus) 2-0 Mannen, ploe- genachtervolging. Finale. Oekraïne - Duit', land 4.02,895 4.08,160. Sprint. Kwartfinales- Roussea (Fra) w.v. Van En den (Dui) 2-0, Gane (Fra) w.v. Magne (Fra) 2-0, Fiedler (Dui) w.v. Tournant (Fra) 2-0, Nothstein (VSt) w v. Hill (Aus) 2-1 Trophée d'Or, vrouwen, tweede etappe Or val - Saint-Amand-Montrond: 1 Rasa Po- likiaviciute (Lit) 52,2 km in 1,25,03 (36,825 km/uur), 2. Mansveld (Ned) 1.12, 3. Gorostégui (Fra), 4. Longo (Fra), 5. Des bouys(Fra). Ronde van Poitou-Charente, vierde en laatste etappe Poitiers: Eerste gedeelte, tijdrit: I Streel (Bel) 21,5 km in 26.20, 2. Millar (Sch) 0.17, 3. Voigt (Dui) 0.21, 4. Langella (Fra) 0.27, 5. Aus (Est) 0.29. Tweede gedeelte: 1 O'grady (Aus) 108 km in 2.35.46, 2. K|argaard (Den), 3. Aus, 4-, Gras (Zwi), 5. Millar Eindstand: 1. Aus 16.32.41, 2 Millar 0.27, 3. Streel 0.33, 4 Langella 0.35, 0'Grady 0.36. Frédérique Lempers: „Laat het profwereldje maar aan mij voorbijgaan." den de verwachting blijft, is Lempers blij dat het kampioen schap op haar eigen baan wordt gespeeld. „Ik vind het Fijn dat de mensen van de club mij nu voor Oranje kunnen zien spelen. Ook is het leuk om de mensen die je altijd in het buitenland ontmoet nu op je eigen baan te zien." Een profcarrière heeft de Noordwijkse, die in de kleding- branche werkt, inmiddels uit haar hoofd gezet. „Ik vind het profwereldje hard. En in het profcircuit heb je voornamelijk met vrouwen te maken, ik heb liever mannen om me heen", lacht ze. Ook bij het goed resultaat in Noordwijk blijft Lempers dus foto dick hogewoning amateurspeelster. „Ik vind het leuk om goed in golf te zijn, om het als hobby te doen. In no vember is het WK voor ama teurs in Chili. Ik maak goede kans om in de Nederlandse ploeg te komen. Het is fantas tisch om dat mee te maken. Laat het profwereldje maar aan mij voorbijgaan." Izhevsk. WK-tweekamp. Tweede set, eerste partij: Tsjizjov (Rus) - Schwarzman (Rus) 1-1. Stand: 1-1. Tsjizjov leidt in sets met GOLF Noordwijk. EK vrouwen (amateurs), stand na tweede ronde: 1 Sergas (Ita), Sandolo (Ita), Fowler (Nzl) 150 slagen, belangrijk ste Nederlandse scores: Van Tienhoven 155, Geleynse 157, C, Heeres 158, Neg- gers, Lempers 159, Koenders 160 PAARDENSPORT Rotterdam. chio. Springen. Tweede kwali- De LVV LUGDUNUM zoekt voor de B-junioren uitkomend in de hoofdklasse m.i.v. het komende seizoen voor trainingen op maandag en woensdag, alsmede begeleiding op zaterdag. Vereiste opleiding minimaal JVT Uw sollicitaties richten aan: G. du Prie, Jan Palachstraat 38, 2332 ZC Leiden, telefoon 071 - 576 13 40

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 23