DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1998 WEEROVERZICHT BUITENLAND Weersvooruitzicht KNMI Geldig tot en met vrijdag. Noorwegen: Bewolkt en perioden met regen, met name langs de westkust soms veel regen. Middagtempe- ratuur tussen 12 en 17 graden, maar vandaag in het zuidoosten hier en daar nog wat hoger. Zweden: Vandaag eerst nog wat zon, met name in het oosten. Verder be wolkt en regenachtig. In het zui den ook tamelijk winderig. Van daag maxima tussen 16 en 22 graden, morgen iets lager. Denemarken: Eerst wat zon, maar van het wes ten uit snel toenemende bewol king en vooral morgen enige tijd regen. Ook flink aanwakkerende wind. Vandaag rond 19 graden, morgen iets frisser. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Bewolkt, nat en onstuimig met maxima van een graad of 17. In Engeland eerst nog kans op wat zon en iets hogere maxima. België en Luxemburg: Vandaag nog af en toe zon en bij na overal droog. Morgen bewolkt, regenachtig en winderig. Mid- dagtemperatuur op vandaag rond 22 graden, morgen lager. Noord- en Midden-Frankrijk: Vandaag hier en daar zon en overwegend droog. Morgen van het noordwesten uit snel toene mende bewolking gevolgd door regen. Langs Het Kanaal veel wind. Maxima uiteenlopend van amper 20 graden langs de kust van Het Kanaal tot meer dan 25 in de oostelijke departementen. Portugal: Flink wat zon en droog. Maxima aan zee tussen 25 en 30 graden, landinwaarts hier en daar tegen de 40 graden. Madeira: Flinke zonnige perioden en droog. Maxima rond 28 graden. Spanje: In het noorden en oosten lokaal misschien nog een bui. Verder droog en veel zon. Middagtempe- ratuur uiteenlopend van 23 gra den langs de Golf van Biskaje tot 40 graden lokaal in Andalusie. Langs veel Costa's rond 30 gra den. Canarische Eilanden: Flinke zonnige perioden en droog. Middagtemperatuur om streeks 30 graden. Marokko: Westkust: veel zon, maar hier en daar ook mist of laaghangende wolken. Middagtemperatuur aan zee ongeveer 28 graden. Tunesië: Flink wat zon en in het noorden een kleine kans op een bui. Maxi ma op de stranden ruim boven de 30 graden, morgen in het noor den een fractie lager. Zuid-Frankrijk: Zonnige perioden en op de mees te plaatsen droog. Morgen later op dag in het westen mogelijk re gen. In het Rhonedal steekt de Mistral op. Maxima veelal tussen 23 en 29 graden. Mallorca en Ibiza: Zonnige perioden en morgen misschien een regen- en on weersbui. Maxima rond 31 gra den. Italië: Zonnige perioden, van tijd tot tijd afgewisseld door regen- of on weersbuien, met name in de ho gere streken. Maxima omstreeks 30 graden. Corsica en Sardinië: Flink wat zon maar soms ook een regen- of onweersbui. Middag temperatuur omstreeks 30 gra den, later op Corsica een fractie lager en ook meer wind. Malta: Flink wat zon en slechts een klei ne kans op een bui. Maxima iets boven de 30 graden. Griekenland en Kreta: In het noordwesten van Grieken land kans op een bui, misschien met onweer. Verder veel zon en droog. Middagtemperatuur veelal rond 30 graden. Turkije en Cyprus: Flink wat zon en droog. Maxima tussen 29 en 34 graden. Duitsland: Vandaag nog zonnige perioden en bijna overal droog. Morgen van het noordwesten uit toene mende bewolking gevolgd door regen. Middagtemperatuur rond 23 graden maar vandaag in het oosten en zuiden nog wat hoger. Zwitserland: Nu en dan zon en daarnaast kans op een bui, ook met onweer, vooral in het zuidoosten. Middag temperatuur omstreeks 26 gra den. Oostenrijk: Zon afgewisseld door bewolking en enkele buien, ook met on weer. Maxima ongeveer 26 gra den. Polen: Zonnige perioden, vooral van daag. Morgen een toenemende kans op een regen- of onweers bui. Middagtemperatuur om streeks 23 graden. Tsjechië en Slowakije: Zonnige perioden. Vandaag bijna overal droog, morgen een toene mende kans op een bui. Middag temperatuur ongeveer 26 gra den. Hongarije: Wat zon en een toenemende kans op buien, vaak met onweer en morgen misschien veel regen. Iets lagere maxima, morgen rond 26 graden. VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1998 Zon- en maanstanden Zon op 06.34 Zon onder 20.51 Maan op 05.42 Maan onder20.34 Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 03 59 16.26 03.32 15.59 Laag 13 36 00.00 13.17 23.41 Weerrapporten 20 augustus 08 uur: Rotterdam Vlissingen Athene Barcelona Boedapest Dublin Frankfurt Genève licht bew. licht bew. on bew onbew. Kopenhagen half bew. Las Palmas half bew. Lissabon zwaar bew 4 21 10 00 Oslo w2 21 9 00 Panjs 21 9 0.0 Rome half bew. licht bew half bew half bew grondmist Stockholm Warschau Zurich Bangkok regen Buenos Aires half bew. Casablanca zwaar bew Johannesburg onbew Los Angeles licht bew. New Orleans half bew. New Vork licht bew. TelAviv licht bew. Tokyo half bew Toronto onbew Tunis licht bew Vancouver licht bew r 1 23 16 0 1

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 24