us®» s iond rekent niet op titel Alphians Stassen doorbreekt hegemonie Van Wijk Sport Kroes pakt winst in 'memorial' Moeizame zege Ajax Oerkerk handhaaft ingeslagen status exrnond doet goede zaken jNDAG 17 AUGUSTUS 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 ^P°"So' idsch Dagblad nnis Circuit ■QQ Rabobank vol energie Mercedes-Benz L.I.A.M. NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE Sasscnhcim Wauenaar Warmond Zoctcrmcer WIM SIEMERINK PRESENTATIE NOOROWIJK - SASSENHEIM Van der Tang op weg naar de tien WIELRENNEN MARC VAN DER JAGT MEDEWERKER Hester Marieke Kroes heeft de 'Connie Meijer Memorial' op haar naam geschreven. De renster van Team Opstalan versloeg gisteravond in de finale haar dorpsgenote Angela van Smooren burg. Het duo uit Langeraar ontsnapte op min der dan een ronde van de meet uit een kop groep van vijf. De wedstrijd in Maassluis was uitgeschreven ter gedachtenis aan de Neder landse kampioene van 1984. die precies tien jaar geleden tijdens een koers onwel werd en op 21 -jarige leeftijd overleed. De 60 kilometer lange krachtmeting op het clubparcours van RCMD de Coureur, waar Meijer in de jaren tachtig uitgroeide tot een in ternationale toprenster (derde op het WK in 1987), werd op speciale wijze ingeluid. Trai ningsmaatje van destijds Daniëlle Overgaag fietste één ronde voorop om daarna het start schot voor haar rekening te nemen. Sissy van Alebeek (Opstalan) en Van Smoorenburg (Tem po Soest Cyclingteam) braken de wedstrijd al in een vroeg stadium open. Het tweetal mocht weg, in tegenstelling tot het continu in de gaten gehouden Opstalan-duo Leontien Zijlaard-van Moorsel en Kroes. Nadat Mieke van de Burg en Debby Mansveld (nationale selectie) een jump richting vluchts- ters inzetten, koos ook Kroes voor de aanval. ,,Ik ben volle bak gegaan, mijn enige kans om weg te komen." Vorige week greep de Langeraarse al podiumplaatsen in Nieuwegein (tweede) en Oostvoorne (derde), maar net naast een over winning. Gisteren maakte ze het in de eindspurt zelfverzekerd en met overwicht wel af. „Mijn sprint is veel beter dan 'ie geweest is. Ik heb het dit seizoen in de trainingen heel anders aange pakt. Maar ik heb met dat lange lijf van mij nog wel steeds een flink finishstuk nodig. Ik kom pas laat op snelheid. Nu, na zes wedstrijden in één week, neem ik even gas terug. Volgende maand willen we met de ploeg sterk voor de dag komen tijdens de Ronde van Nederland." Ingrid Kelderhuis kwam in Maassluis als ze vende over de meet. De Alphense ploeggenote van Van Smoorenburg neemt deze maand deel aan een meerdaagse etappekoers in Oostenrijk. Ook Astrid van Tol van de Ter Aarse Hartol- ploeg - afgelopen weekeinde zowel in Nieuw- Lekkerland als Maassluis negende - behoort tot de Nederlandse afvaardiging. Elite-amateur Ronald van der Tang heeft het aantal dagzeges in dit seizoen naar negen opge trokken. De Voorhouter, die vorige week al de sterkste was in de Ronde van Maassluis, won af gelopen zaterdag in Nieuw-Lekkerland. De laatste wedstrijd behorende tot het Alblasser- waardklassement kende een onrustige ope ningsfase. Binnen vijf ronden op het klinkerpar- cours maakte een groep van tien zich los uit de hoofdmacht. Nog geen vol uur later werd het peloton gedubbeld. De kopgroep weerstond en kele felle demarrages en reed compleet de slot- ronde. Van der Tang dook als eerste de laatste bocht in en klopte zijn concurrenten op de hem vertrouwde wijze. „Toch had ik het gevoel dat ik niet meer kon versnellen. Gelukkig was bij de meesten het lampje al uitgegaan." Gisteren had Van der Tang opnieuw goede papieren in de Ronde van Beverwijk. De Noord- Hollandse koers staat te boek als een slagveld, omdat er op de asfaltronde van meet af aan een ongebruikelijk hoog tempo gefietst wordt. Hal verwege de 100 kilometer lange wedstrijd waren nog maar 38 van de 88 starters in koers. Met nog zestien toeren te gaan, forceerden acht ren ners de beslissende slag. Van der Tang: „We hadden maar twintig seconden voorsprong, maar als je meer dan vijftig in het uur rijdt, dan maak je dat niet zomaar meer goed." De Voor houter van de Van Vliet/Weba-formatie werd in de spurt verslagen door Danny Degeling uit Hoogkarspel. Hans van Eijk kwam gistermiddag tijdens het criterium voor cyclosportieven en veteranen in Beverwijk net tekort voor het ereschavot. De Hillegommer eindigde na 50 kilometer als vier de, Hazerswoudenaar Dennis van Weel werd achtste. Van Eijk ging op herhaling, want hij kwam afgelopen zaterdag eveneens niet verder dan de vierde stek. Toen vormde Haastrecht, waar Leidenaar Werner Altewischer en Hans Eg berts uit Leiderdorp respectievelijk als zevende en negende finishten, het strijdtoneel. Piet Smits (Hazerswoude) werd daar bij de junioren zesde. Walter de Kok toonde zich de sterkste regio naal in de klassieke Acht van Bladel. De junior uit Burgerveen drukte na 124 kilometer zijn wiel als vierde over de meet. De onttroonde Neder landse kampioen Gerben van de Reep (Hille- gom) handhaafde zich in Brabant Zuid-Oost eveneens voor in het deelnemersveld. Hij werd zesde. Vincent van der Kooij heeft indruk gemaakt tijdens de Omloop der Vlaamse Gewesten met start en finish in het Belgische Meerhout. De eerstejaars neo-amateur van de Rabobank- ploeg was bij verschillende vluchtpogingen be trokken en leek zelfs tot aan de streep deel uit te maken van de beslissende slag. „Op 20 kilome ter van de aankomst sloeg echter het noodlot toe", aldus Van der Kooij. „Ik kreeg een klap band en heb me weer moeten laten afzakken naar de grote groep." In de slotfase sprong de Leiderdorper opnieuw weg uit het peloton om na ruim 176 kilometer te tekenen voor de veer tiende plaats. Zijn ploeggenoot Stefan van Dijk won de koers. CRICKET ANTON DIEDRICH MEDEWERKER Ajax is nog steeds in de race voor de titel in de Overgangs klasse. Maar eenvoudig was de zege op 'angstgegner' Hilver sum niet te noemen. De bezoe kers werden dan wel voor 107 all out gebowled door de Leide- naars, zelf verloor Ajax tegen de sterke Hilversumse aanval ze ven wickets onderweg naar de overwinning. Zoals gebruikelijk begon Ajax de fielding-inning heel sterk. Aat van de Polder was onbe speelbaar voor de batsmen en ook Anton Jacobs had er duide lijk zin in. Na elf overs stonden er slechts 15 runs op het bord en was Hilversum al drie man kwijt. Jan-Willem Bruins was de Hilversummer die het totaal nog een beetje aanzien gaf. 1 lij scoorde, met het nodige geluk, 40 runs, voordat Chris de Bruin hem met een katachtige duik uitving. Voor de rest bleven de bezoekers het antwoord op de aanval van de thuisclub schul dig. Van de Polder nam drie wickets, net als Rick Verhaar. Ja cobs en Lanthra Fernando pak ten er ieder twee. Het totaal van 107 leek niet hoog genoeg om 'roodzwart' in de problemen te brengen, maar de start van de Ajax-inning ver liep desastreus. Binnen vijf overs zaten vier batsmen alweer aan de kant op het bowlen van de ontketende Bruins. Maar de Leidse ploeg toonde veerkracht en vechtlust. Adam Westman (31 runs) sleepte Ajax tot halver wege het benodigde totaal; Fer nando (45 not out) nam het roer voor de resterende runs van hem over, bijgestaan door de bekeken battende Verhaar. „Wij weten nu dat we een 'collapse' kunnen opvangen", keek aanvoerder Dirk Hensel opgelucht terug. „Als je niet in paniek raakt is er niets aan de hand. Voor Lanthra is dit ook een mooie opsteker. Goed voor het zelfvertrouwen, zo'n over winning, ook al was het even knijpen met vijf man die voor 'duck' (0 runs) gingen." dlpioenen krijgen slechts bloemen uitgereikt irtin Verkerk heeft zijn on- singlestatus in de aiiedivisie ook dit weekeinde el handhaafd. De Alphenaar, k; i voor Amstelpark uitkomt, hi eeg zaterdag knap weerwerk m Martijn Bok van Zurich- )e Manege. Verkerk won de irste set via de tiebreak en hafkte de tweede met 6-4. Het rd het enige winstpunt voor nstelpark, dat daarmee de idende positie aan de oppo- 8: tot moest afstaan. 7(i| Gisteren won de Amster- mse formatie de hoofdste- lijke derby van Popeye Gold vafar met 6-4. Verkerk won na het enkelspel van zijn 'la oegere teamgenoot en natio- ii' aal kampioen Marcel Reuter, was in het dubbelspel Mi iet de Venezolaanse jeugdin- mational Kepler Orellana in drie sets niet opgewassen te gen Reuter en Edwin Kempes. De laatste is in het enkelspel ook nog zonder nederlaag. Jolanda Mens wacht in haar debuutjaar in de eredivisie nog op haar eerste enkelspel zege. Zaterdag kwam de Voor- houtse niet in actie, omdat haar club Leimonias protes teerde tegen het mogelijk on juiste spelerspasje, waarover tegenstandster Luboria Bache- va (vorig jaar voor Dekker uit komend) van Halfweg be schikte. Zondag leed de Jong Oranje-speelster een neder laag tegen haar trainings maatje in de Nederlandse se lectie, Kim Kilsdonk van TV Zandvoort. Leimonias won het duel van de hekkensluiters van de eredivisie met 4-2, maar de Hagenaars lijken niet aan de- gradatie te kunnen ontsnap pen. MUIZEN/LEIDEN NIELS GROEN tch Lexmond greep gisteren zowel de mix- als de mannen- Benthuizen de Cl-titel. De dubbel-titel te pakken. In het D- speler van ZTC uit toernooi zegevierde een andere eterwoude zegevierde in drie kanshebber voor deelname aan over Frank de Groot. De de Masters. Nick van Winsen dstrijdleider van het Bentlan- won in de halve finale van Tom ■toernooi leek aanvankelijk van Vliet van TEAN en klopte in een verrassing te zorgen de eindstrijd opponent Ooster- t hij de eerste set met 6-2 baan. Bij de vrouwen verzamel- ar zich toetrok. In de tiebreak de Leontien van Vliet belangrij- a de tweede set was de Bent- fo izenaar dicht bij de overwin- maar hij kon het niet af in kn. Lexmond deed vervol- a is wat van hem verwacht dl rd-, pakte de winst in de ke punten voor haar ticket voor het slottoernooi. Corine Manuputty won tij dens de vijfde editie van het landelijk K4-jeugdtoernooi van De Merenwijk in twee leeftijds tede en derde doorgang en groepen; tot en met 14 en tot en Bf tpte zo de titel binnen. Met met 16 jaar. Beide malen fun- overwinning doet de geerde Cornelie van der Most dtennisser goede zaken in uit.Heerlen als tegenstandster Leidsch Dagblad Tennis Cir- van de SW-juniore, die aan De directe concurrentie haar tegenstandster geen set namelijk punten liggen op hoefde af te staan. Bij de jon- gravel van Leidse Hout, zo- gens waren Jordy de Vos van het jaarlijkse slottoernooi op Steenwijk (Thor RVV) in de kum voor Lexmond steeds groep tot en met 16 jaar en Fen- si hterbijkomt. no Petit van Unicum bij de 14- oi Maurice Maes viel op door jarigen de sterksten. hians is voor de vierde r op rij landskampioen bal geworden. In het 01 en met Raggers Tha- ïm ii in Uithoorn hadden dt yphenaren genoeg aan ;'f 8-2 overwinning om de 2 te prolongeren. Na af van het duel kregen kampioenen echter al- f.l i bloemen uitgereikt. 'Jn mand van de softbal- «J d kon schijnbaar de ei naar Uithoorn vinden de bijbehorende beker "I verhandigen. 8AL»PIETERVAN DER VLIET |m fc, een grote glimlach op zijn m chi nam Alphians-coach de iley Boutisma de felicitaties [dag in ontvangst. Samen ft. zijn assistent Alvaro Ascen- i heeft hij van een lastige n >p jongens weer een een- f jgemaakt en ongeslagen het ipioenschap binnengehaald, h, wat heet lastig, ze zijn r eilijk en hebben bijzondere fcters", zucht Boutisma. j ik 's avonds thuis op de spf I zit en ik laat zo'n wedstrijd en eens de revue passeren, ik vaak een tevreden mens. is toch één grote familie die aa iet van elk overwinning. Als /■•j. et dat ze na afloop van wed- (j den gewoon nog een ander- (ot twee uur in de kleedka- zitten en er een feest van .otl ;en, dan zit dat wel goed", ml jih Ie inmiddels 50-jarige oefen- ister, die in 1980 Cur^ao s uilde voor Maassluis, traint -ai; ploeg slecht één keer in de a ik, maximaal twee uur. „Dat de, neer dan genoeg voor die ;ens. Ze weten alles al, al- kleine technische en tacti- dingetjes proberen we bij haven. Voor de rest moeten et in het veld waar maken", e landskampioen heeft de [hikking over de twee beste Drie jaar lang bleef Jacqueline van Wijk ongeslagen in de Bl- toemooien die ze speelde. Gis teren werd dat trotse record ge broken door Carolien Stassen. De speelster van het Haagse Leimonias versloeg in de eindstrijd van de 51ste Leidse Open Van Wijk in twee sets. Bij de mannen kreeg de gerenom meerde Leidse club eveneens een droomfinale. Jeroen Boog- mans was Gertjan Egberink in drie sets de baas. Een paar weken geleden stond de ongeslagen status van Van Wijk al eerder op het spel. De speelster, die bij Unicum de gouden jaren meemaakte, stuit te in de eindstrijd van het toer nooi van het Amsterdamse Fes- tina op Evelien Hamers. Een speelster die aan het eind van de jaren tachtig met Jan Sieme- rink en Jacco Eltingh in Uni cums hoofdklasseteam opmer kelijk aanwezig was. De Lim burgse, die in 1987 nationaal kampioene werd, was evenals Van Wijk drie jaar lang ongesla gen. Het prachtige record van Hamers sneuvelde toen, en ze baalde behoorlijk. Gisteren moest de andere recordhoud ster er aan geloven. „Het is geen leuk gevoel", zei Van Wijk na af loop. „Maar Carolien speelde sterk, veel sterker dan ik had verwacht." Waar jongere en mogelijk meer getalenteerde speelsters zich in de voorbije 36 toernooi- maanden stukbeten, daar bracht Stassen toch haar inter nationale ervaring in. En een speelwijze, waarmee Van Wijk vroeger of later toch in de pro blemen moest komen. „Ze speelde aanvallend", vertelde de mentaal zeker niet gebroken Van Wijk. „Ze zette mijn back hand steeds goed onder druk. De eerste vier passings sloeg ik er strak langs, maar ze bleef maar naar het net komen. Dan ga ik op mijn backhand toch fouten maken." Waar Ingrid van der Plas na haar verloren fi nale bij Zee Duin er maar niet achter kon komen waarom ze Jacqueline van Wijk: „Carolien speelde sterk, veel sterker dan ik had verwacht." foto taco van der eb het uiteindelijk tegen Stassen niet redde, daar had Van Wijk het passende antwoord. „Ze speelde de juiste tactiek en bleef dat volhouden. Dan win je ver diend." De eindstrijd van de 51ste Leidse Open bij de B-mannen werd een reprise van de finale bij de districtskampioenschap pen. Toen won Gertjan Egbe rink. Gisteren was het de beurt aan Jeroen Boogmans, die in drie sets revanche nam. Een voudig ging het allerminst. „Ik voel gesloopt", zei de winnaar. „De laatste set was wel 6-1, maar het ging nog steeds gelij- kop." Egberink keek stil voor zich uit. In de halve finale was de Unicummer, die volgend jaar bij TEAN als trainer aan de slag gaat, tegen Niels van Geer aan uitschakeling ontsnapt. Zijn jeugdige clubgenoot, die een reële kans op deelname aan de Masters heeft, was na winst in de eerste set, tot 5-5 in de twee de set bijgebleven. Gemis aan scherpte brak Egberink bijna op. Het euvel herhaalde zich in de derde set tegen Boogmans, die daardoor de fraaie wisselbo kaal van Leidse Hout in ont vangst mocht nemen. In de C-categorie werden de hoofdprijzen een prooi voor Mi chael Rusman en Karolien Hoogeveen. Bij de mannen nam Sander Brugman van wedstrijd leidster Yvonne van der Werf de tweede prijs in ontvangst. De fi nalisten klopten bij de beste vier twee andere kandidaten voor een plaats in het slottoer nooi van het LD Tennis Circuit, Marcel Rodenburg en Stefan van der Voort. Beide malen met dezelfde cijfers 6-4 7-5. Bij de vrouwen kreeg Hoogeveen haar revanche nadat zij eerder in een finale verloor van Ilja van San ten. Simone Visser en Marei Aalders van de organiserende club reikten hier tot de beste vier. In het veteranenenkelspel zegevierde de verwachte win naar Bert Bos. De Venneper stond met 0-6 wel de eerste set aan finalist Aad Hofman af. De softballers van Alphians zijn blij pitchers uit de competitie. Tuti Rumai, de beste werper die Ne derland rijk is en Tony Moyo, de releaver uit Botswana die een persoonlijke competitie met ploeggenoot Rumai uitvecht. „Die jongen is heel goed en wil zich iedere wedstrijd weer be wijzen. Hij had in Nederland moeten wonen", glimlacht Bou tisma. „Dan wist ik zeker dat hij volgend jaar weer bij ons speel de." Het problèem met Moyo is dat hij geen werkvergunning heeft. Na het seizoen keert hij weer naar Botswana terug waar na hij in eigen land meteen iet de titel. weer in een softbalcompetitie rolt. De man die de soms snoei harde ballen moet verwerken is catcher Luigi Anasagasti. De 33- jarige operator van Avery Den- nison die de lichaamsbouw van een bovengemiddelde Major League-speler met armen als heipalen is een betrouwbare sluitpost. „Rumai en Moyo zijn fantastische werpers en dat geeft een relaxed gevoel. Ais cat cher moet je namelijk ook het binnenveld sturen en bepaal je samen met de pitcher wat er ge speeld wordt", zegt Anasagasti. Voor de catcher was dit niet het mooiste kampioenschap. De beste herinneringen bewaart hij aan de eerste titel. „Dat kam pioenschap is me het meest bij gebleven", weet Anasagasti. „Voor het eerst waren we toen de sterkste. We draaiden een heel goed seizoen, want in dat zelfde jaar wonnen we ook de Europacup. Het kon dus niet op." Dit jaar kende de competitie een veel minder spannend ver loop, omdat de bond geen play- off-programma heeft ingepland. „Tijdens de voorjaarsvergade- foto walter planije ring bij de bond stemden alle clubs tegen dit voorstel", rea geert teammanager Leen van der Veen. „Maar desondanks heeft de bond zich niets aange trokken van de bezwaren van de clubs. Het gevolg is dat we nu zeven wedstrijden voor het einde al kampioen zijn. Een play-off geeft veel meer span ning als clubs zich moeten op peppen voor dat ene duel. Nu kunnen we het verder rustig aan doen en ons voorbereiden op de Europacup, dat over een maand in Italië wordt gehou den."

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 23