'De Does' breidt uit Vloek rust op lotel Wassenaar SUPER DE BOER Leiden Regio Groepswonen voor ouderen in Leiderdorp moet lukken' Zingen en mosselen eten Noordzeepromenade: minder klanten LEKKER VOORDELIG Majoretteshow bij vierde Rijntaptoe 0.49 NDAG 17 AUGUSTUS 1998 chef erna straatsma, 071 -5356437.plv.-chef judy nihof. 071-5356*116 rmisbaas moet messen weghalen pi aar» Een exploitant van de Wassenaarse kermis op de Dr. sveltkade heeft op last van de politie zijn prijzen moeten ialen. De kermisbaas bleek zogeheten 'valmesjes' als prijs [iet publiek te geven. De uitschuifbare mesjes van ruim tien jmeter vallen echter onder de wettelijk verboden wapens, xploitant kreeg geen bekeuring, maar moest wel beloven messen meer uit te delen aan kermisgangers. lie inbraken in Wassenaar ttpjAAR» Bij drie inbraken in Wassenaar zijn het afgelopen Einde sieraden en gestolen. Zaterdagavond laat werd ■broken in een woning aan de Prins van Wiedlaan, toen de ■oner een half uur weg was om de hond uit te laten. Er wer- juwelen gestolen. In dezelfde nacht sloegen inbrekers hun ■nde Haagsche Golf- en Countryclub aan de Groot Haese- kseweg: een deur aan de achterzijde werd opengebroken en ierden twee geldkistjes met in totaal 550 gulden uit het pand Jolen. Zondagavond forceerden inbrekers een raam van een «ng aan de Araweg. Er werden sieraden ontvreemd. Jnge schoenendief gepakt Ikchoten Een 11-jarig Leidenaartje zag zaterdag, nabij Inbad Het Wedde in Voorschoten, een Leids leeftijdgenootje pjn gestolen schoenen lopen. De schoenen waren eerder Igehaald uit een kleedkamer van een sportvereniging. Nadat iolitie was ingeschakeld, erkende de jonge dief dat hij de lenen had meegenomen. luwzwemmen in Zoeterwoude iwoude Liefhebbers kunnen zaterdag om 7.00 uur dauw- imen in het gemeentelijk zwembad aan de Nieuweweg 4 in tenvoude. Na het zwemmen is er een ontbijt in het onderko- i van jongerenvereniging Utopia. Belangstellenden kunnen toten met donderdag opgeven bij het zwembad, telefoon: 162. itdog-verkoper in Duinrell beroofd [enaar Een ongeveer 16-jarige jongen heeft zaterdagmid- een 17-jarige hotdog-verkoper in attractiepark Duinrell in senaar, onder bedreiging met een mes, gedwongen geld af ven. De dader ging er met een bedrag van rond de 1000 gul- vandoor. De 17-jarige Wassenaarse jongen bleef ongedeerd, iolitie zoekt getuigen van het voorval stolen scooter terecht jdOND» Een 19-jarige Hagenaar is zaterdag aangehouden at hij in het bezit bleek te zijn van een bromscooter die op 5 in Warmond was gestolen was. Nadat de Hagenaar was gebracht naar het politiebureau in Noordwijk, verklaarde hij cooter te hebben gekocht van een onbekende jongeman in woonplaats. Tegen de koper is proces-verbaal opgemaakt. itendiefjes aangehouden *5 Twee jongens van 14 en 15 jaar oud uit Zoeterwou- )orp, zijn zondag in Leiderdorp aangehouden omdat zij in ezit bleken te zijn van een gestolen rubberboot en speed- Tegenover de politie verklaarden zij deze bootjes vrijdag in ■mond te hebben gestolen. brekers stelen sieraden ijn iu rdwukerhout Inbrekers hebben zaterdagavond laat siera- en een camera gestolen uit een woning aan de Leidsevaart gj oordwijkerhout. De onbekende daders kwamen binnen reen opengwrikt raam. De bewoners ontdekten de diefstal lun thuiskomst, kort na middernacht. leiderdorp judy nihof „Groepswonen voor ouderen in Leiderdorp een droom? Nee hoor, we denken nog steeds dat het een keer moet lukken", zegt J. Bodrij van vereniging De Ouderzorg. De vereniging is nog springlevend, ondanks het feit dat het vorige college niets zag in het groepswonen. „We zijn aan de dijk gezet door wet houder Van Dijk", zegt initia tiefnemer Bodrij. De hoop van de vereniging is nu gevestigd op het nieuwe college. Inmiddels heeft wet houder V. Molkenboer al met de vereniging om de tafel geze ten. „We staan positief tegen over het idee, maar we willen alleen een bemiddelende rol spelen", zégt Molkenboer. „Als gemeente kunnen we niet zelf een gebouw neerzetten. Inmid dels hebben we met de Alge mene Woningbouwvereniging Leiderdorp gesproken, en die heeft wel belangstelling ge toond. Een aantal mogelijkhe den wordt nu onderzocht." Bodrij ziet het helemaal voor zich: een appartementencom plex voor 55-plussers die zelf standig willen wonen, maar niet moederziel alleen. Bij groepswonen moet je niet den ken aan een commune, bena drukt Bodrij. „Iedereen heeft gewoon zijn eigen apparte ment, maar er is wel een ge meenschappelijke ontmoe tingsruimte voor onder meer activiteiten. En je helpt en steunt elkaar bij bepaalde din gen: vrijheid in gebonden heid." Na de afwijzing door het vo rige gemeentebestuur, krabbel de vereniging De Ouderzorg volgens de Leiderdorper snel weer overeind. „We zijn nog steeds bij elkaar, en we hebben nog steeds dezelfde idealen." In andere gemeenten is het ook gelukt, dus waarom niet in Lei derdorp, redeneert Bodrij. „In Nederland heb je wel een stuk of 200 appartementencom plexen voor groepswonen. Zelf is Bodrij inmiddels ver huisd naar een appartement aan het Kwikstaartplein. Hij kon niet langer wachten. „Het huis waarin ik woonde, was veel te groot. Vijf kamers ston den leeg." Over zijn nieuwe on derkomen is hij redelijk tevre den. „Ik ben er wel een beetje in gestonken. Er werden in de advertentie seniorenwoningen aangeboden, maar ik tekende een contract voor een bejaar denflatDe gemiddelde leeftijd van de bewoners is 75 jaar." Met zijn 64 jaar voelt Bodrij zich er te jong. Bovendien'betreurt de Lei derdorper het dat de flat geen gemeenschappelijke ruimte heeft. Wel is Bodrij blij met de lift en met het feit dat zijn nieu we flat gelijkvloers is. Maar zo dra Leiderdorp een complex voor groepswonen heeft, is hij vertrokken. De vereniging De Ouderzorg hoopt bij de nieuwe wethouder Molkenboer meer te bereiken dan bij zijn voorganger. Okto ber is voor Bodrij cruciaal. „In oktober beslis ik of ik hier blijf. Dan hebben we het bij twee colleges geprobeerd en zijn alle mogelijkheden op een rij gezet. Dan weet ik of het gaat lukken om het groepswonen in Leider dorp van de grond te krijgen." De voorkeur van de vereni ging De Ouderzorg gaat uit naar een locatie volgens het 'seniorenlabel', met winkels en andere voorzieningen binnen handbereik. Daarbij valt vol gens Bodrij te denken aan de plannen van het ABP met het gebied bij de Santhorst. „Er is wel eens gesproken over de Ruigekade, maar die plek valt om een heleboel redenen af. Winkels zijn bijvoorbeeld te ver weg. En ik ga ook niet in Leyhof zitten, dan moet je met een au to overal heen", zegt Bodrij. katwuk Het publiek zong zaterdag in het centrum van Katwijk enthousiast mee met de zeemansliederen van het Katwijkse shanty- koor 'Voor de Mast'. Het koor trad - samen met het Leidse shantykoor 'Rumor in Casa' - op tijdens de Mosseldag, een jaarlijks terugke rend festijn. foto hielco kuipers Ruimte vrij voor Sportschool Sportcomplex De Does in Leiderdorp wordt uitgebreid. Als de plannen doorgaan, komt de entree aan de achter kant van het complex. Achter het gebouw komt een flin ke aanbouw met een centrale hal en een ruimte voor Fel- ter Sport Health Centre. Deze sportschool wil al langer uitbreiden. ,,We hebben Felter al zo lang aan het lijntje gehouden, dat kan nu niet langer meer", zegt wethouder V. Molkenboer. leiderdorp» judy nihof De uitbreidingsplannen liggen volgens Molkenboer in de lijn van de ideeën die de gemeente heeft met het hele gebied Hoog- madeseweg/Ericalaan. Op ter mijn is het de bedoeling om woningen neer te zetten op de parkeerplaats, die aan de voor kant van het sportcomplex ligt. Parkeerplaats De parkeerplaats verhuist dan naar de achterkant van het ge bouw. Volgens Molkenboer le ven deze ideeën nog wel, maar worden ze voorlopig nog niet verder uitgewerkt. „We gaan eerst aan de gang met de wo ningbouw aan de Ruigekade. Voor de uitbreiding van het sportcomplex wordt gebruik ge maakt van het terrein van het vroegere buitenbad. De ge meente heeft Sportfondsen, de exploitant van het zwembad, en sportschool Felter gevraagd om met een schets te komen voor het complex. Bewegwijzering Zwembadmanager R. Piel- stroom is niet bang dat het complex vanaf de Hoogmadese- weg niet meer opvalt als er aan de voorkant woningen verrijzen en de entree aan de achterkant komt. „Het zou wel leuk als er tegen die tijd in Leiderdorp goede be wegwijzering komt. Dan zien ook de mensen in Leyhof waar het zwembad is." LUcH TKASjELEN 5 otse plannen die nooit werkelijkheid werden. Pres- ru euze projecten die mislukten. Elke gemeente kent li laar 'luchtkastelen'. Vandaag aflevering 3: over de ondergang van Hotel Wassenaar. katwuk» eric de jager De achteringang van de Noordzeepromenade was ook voor de verbouwing van de winkelstraat een zorgenkindje. De ingang verdronk in het kleurengeweld van de reclameborden van een er naast gevestigde drankenhandel. Bij de verbou wing werd de ingang verplaatst van het Emma- plein naar de Noordzeepassage. De bedoeling is, dat de ingang precies in de 'loop' van het ver bouwde Katwijkse centrum komt te liggen. Het duurt echter nog twee jaar, voordat de laatste steen van die renovatie is gelegd. „In de tussen tijd willen wij graag wat verbeteringen aanbren gen zegt Stevens. Als mogelijke oplossing ziet hy een duidelijke bewegwijzering. Na de vakantie gaan de ondernemers met projectontwikkelaar Foruminvest rond de tafel zitten om te bespreken wat er mogelijk is. De winkeliers in de Katwijkse Noordzeepromena de willen de ingang van de overdekte winkelstraat een prominenter aanzien geven. De bezoekers aantallen lopen na de succesvolle heropening in april terug. Dat komt doordat de achteringang nauwelijks te vinden is, zegt Ton Stevens, voorzit- de winkeliersvereniging van de promena de. „Na de grote eerste stroom bezoekers die op de opening afkwam, is de doorloop afgenomen. Nu de nieuwigheid er af is, blijkt dat de achterkant er maar een beetje bijhangt. Je moet echt zoeken om naar binnen te komen", zegt ook Ton Prins Van winkeliersvereniging PAC, die zich het lot van zijn collega's en buren heeft aangetrokken. ;ebouw staat er een beetje imfaaid bij. Wat eens wit is groezelig en in de hoe van het houtwerk zitten t tjes spinrag. De tegels van t irkeerplaats zijn ingedeukt ts verderop staan een paar tigneetgezette speeltoe- sn: een olifant met een glij- f als slurf, een grijnzend M dop een stalen springveer, was het pand aan de Kat- leweg een oase van weelde, ianoklanken van Pia Beek ïnde bibliotheekbar tespeare'. De Porscheclub Et Duitse Wuppertal kwam in het congrescentrum iet pand,'The Blue Heron' et terras 'De Paauwentuin' een eigen Wassenaarse vijn geserveerd: 'Chateau it lötelWassenaar'. 'van 'Hotel Wassenaar' iet eerste deel van het lr bord op het dak dat uitviel. 4 ddels is het enige dat er van de reclame resteert, aantal stalen balkjes dat als reeks merkwaardig ge ste dakgoten uit het dak oogpriemt. Het paleis van 5 er bleek uiteindelijk niet t dan een luchtkasteel. C|n de schim nog altijd is in het open landschap m Wassenaar en Katwijk, verhaal van de opkomst en irgang van het hotel houdt li Hidden tussen een Griekse idie en een aflevering van asty. Het begon in 1985, k de beleggingsmaatschappij BV met veel tromgeroffel luw van een vijf-sterrenho- ankondigde, op de plek tdestijds de Dutch Inn bij een door een ober aangestoken brand was verwoest. De formule was vernieuwend: particulieren konden een hotelsuite kopen, en haar vervolgens verhuren. Op die manier werd belasting omzeild. De opening was er een van glamour en rijkdom: zangeres Gemma van Eek (van de pop groep 'Babe') tilde een enorme sleutel uit een taart, Pierre 'Va der Abraham' Kartner nam een cheque in ontvangst voor een goed doel, de Hagee-directeur kondigde al direct de eerste uit breiding aan. „Ik weet nog goed hoe dë wethouder met een heli kopter aan kwam vliegen", her innert buurtbewoner en CDA- raadslid C. Overdevest zich. „Het kon allemaal niet op." 'Hotel Wassenaar de Luxe' telde 62 suites, en ruim dertig eigena ren. De feestvreugde verstomde ech ter al snel. Het bouwbedrijf dat het hotel had gebouwd bleek nog twee miljoen gulden tegoed te hebben van de Hagee-direc teur, de bank vijf ton en een particulier nog eens een mil joen. Hotelmanager M. Spaargaren kreeg er een functie bij: behalve dat hij een hotel moest runnen, moest hij zich ook de deurwaarders van het lijf houden. „Ik heb alle deurwaarders van Nederland persoonlijk leren kennen", zou Spaargaren achteraf zeggen. Het grote succes bleef echter achterwege. „Het leek eigenlijk nergens op", zegt Overdevest. „Je kon de mensen die er kwa men slapen meestal op de vin gers van één hand tellen." Ook buurtbewoner R. Bom was van af het begin kritisch. „De buurt had al meteen zoiets van: wie begint er hier nu in vredesnaam een hotel? Het staat middenin een weiland, er is in de wijde omgeving niets te beleven." Het was vooral een kwestie van marketing, denkt gemeente- voorlichter W. Issendonck: „Als ze hadden gezegd: we bouwen een motel met een congrescen trum, dan was het misschien een succes geworden. Nu was het gewoon een duur hotel. Je kunt je afvragen of dat wel werkt." De bom barstte in februari 1987. Hagee ging failliet, en dreigde het hotel mee te slepen in zijn val. De directeur, de gro te man achter het project, bleek een crimineel: in 1997 kreeg hij als Diamanten Adje' vier jaar cel wegens fraude en verduiste ring. Hotelbaas Spaargaren sprong in de bres en probeerde het hotel nog te redden. Tevergeefs, zo werd na enkele jaren duidelijk: in 1990 werd Spaargaren de laan uitgestuurd door de nieu we eigenaar van het hotel, de Amsterdamse hotelketen AMS. Buurtbewoner Overdevest her innert zich de episode die volg de nog goed. „Het hotel kreeg een nieuwe manager. Echt een heel geschikte, sympathieke man. Maar ach, met het hotel ging het helemaal niet goed. Het leek wel of er een zonde op lag." AMS, waar men aanvankejijk volhield dat de vooruitzichten van Hotel Wassenaar 'zeer goed' waren, droeg het hotel in 1992 over aan een andere ex ploitant, Bietra BV uit Weesp. Het mocht echter niet baten. Op 30 november 1993 haalde de deurwaarder de inboedel weg. Het ongelukshotel aan de Kat- wijkseweg was definitief failliet. Het zou tot 1994 duren voordat het gebouw opnieuw in gebruik werd genomen, ditmaal om er asielzoekers te huisvesten. Of het droomhotel daarmee de finitief in rook is opgegaan? Het is niet met zekerheid te zeggen. Nog steeds staat het pand bij de gemeente te boek als horeca zaak. „Dat betekent dat het niet is uitgesloten dat er ooit weer een hotel komt, als zich ineens een nieuwe ondernemer meldt", zegt Issendonck. „Per soonlijk denk ik dat het anno 1998 een betere kans van slagen heeft. Nu de nieuwe snelweg Katwijk-Leiden is aangelegd, is de infrastructuur veel beter. Buurman Blom denkt er het zij ne van. „Een hotel? Als ik hotel baas zou zijn, dan zou ik me toch eerst drie keer achter mijn oren krabben." wassenaar maarten keulemans Bijeenkomst over ziekte Parkinson De Parkinson Patiënten Vereni ging houdt een informatiebij eenkomst over de ziekte van Parkinson op woensdag 9 sep tember in motel Bijhorst aan de Zijdeweg 54 in Wassenaar. Tij dens deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint en waarbij ie dereen welkom is, bespreken deskundigen de specifieke pro blemen die de zorg voor de pa tiënt met zich meebrengt. Zo geeft een neuroloog een alge mene inleiding over de ziekte. Daarna vertellen een patiënt en een gespecialiseerd verpleeg kundige over hun ervaringen. Een fysiotherapeut vraagt aan dacht voor de problemen die patiënten kunnen hebben met bewegen. Na afloop is er tijd voor vragen en discussie. Wie meer wil weten kan bel len met de Parkinson Patiënten Vereniging, 030-6561369. ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE zoeterwoude-runduk» korpsen uit het land. Zo zijn onder meer Adest Musica uit Sassenheim en Laurentius uit Voor schoten van de partij. Show- en marchingband DAP uit Apeldoorn brengt een westernshow. Drumfanfare Tamarco uit Leiderdorp besluit de taptoe. Liefhebbers kunnen kaarten bestellen via tele foonnummers 071-5410725, 071-5125845, 071- 3415405, of via internet: http://users.nl7sdmml. De voorverkoop van de kaarten begint op zater dag 22 augustus tijdens de braderie in de Hoofd straat van Leiderdorp. Een majorette- en twirlingshow zijn de trekkers tijdens de vierde Rijntaptoe, die op 12 september op de parkeerplaats van de Eendenkooi in Zoe- terwoude-Rijndijk wordt gehouden. Het pro gramma van het jaarlijkse evenement voor show en marsmuziek begint om 18.00 uur met een 'streetparade'. Na de majoretteshow, die om 18.30 uur begint, is om 20.00 uur de daadwerkelijke taptoe. Hierbij staan optredens gepland van diverse muziek- Hotel Wassenaarrvlak na het begin van de aftakeling. „De buurt had al meteen zoiets van: wie begint er hier nu in vredesnaam een hotel?" foto archief Andijvie klasse 1 Slavinken ^QQg 10 stuks 100g opr Heel wit- of tarwebrood rond

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 11