Priem en verzorger Moors vrijgelaten Sport ruijff: 'Geen bondcoach' Pantani tweede in Roosendaal Pierre van Hooijdonk mag weg bij Forest Regionale atleten mogelijke finalisten Kornejev bezorgt Feyenoord winst in Nottingham Winst Van den Berg )/\0 11 AUGUSTUS 1998 17 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef r08 onderwater, 071-5356463 iller niet mee met PSV gvEN» PSV is vanochtend in alle vroegte vertrokken naar ;n erjor, de tegenstander in de Champioens League. Coach 5llenon heeft een selectie van achttien spelers samengesteld, ur- r wie de keepers Patrick Lodewijks, die de geschorste Ro- iVaterreus vervangt, en derde doelman Wilburt Need. Grote ierieöge ht het Eindhovense gezelschap is de Deense spits Peter ie Njr, die ondanks de blessure van aanvaller Luc Nilis niet atie genoeg is bevonden. Möller, zo zei Robson gisteren, mag Jk-Tjp naar een andere club. Saaijenhof in dienst van Juventus goAM Atletiektrainer Henk Kraaijenhof heeft een eenjarig i Tiojact getekend bij de Italiaanse voetbalclub Juventus. Hij ad- mn t|t de kampioen over voeding en fysieke trainingsvormen. ur eef de voetballers raad over trainen op kracht, snelheid en |k )udingsvermogen. Juventus koopt op mijn advies nieuwe us^atuur en om zoveel tijd ga ik naar Turijn om te kijken of goed gaat." Kraaijenhof begeleidt zes atleten, onder wie tia Vriesde en Troy Douglas. In het verleden boekte hij suc- u'Jb«oet sprintsters Nelli Cooman en Merlene Ottey. Hij advi- 13 fook het nationale mannen- en vrouwenvolleybalteam. denögerd niet naar UCI-overleg ncttPVENMichael Boogerd doet vandaag niet mee aan het ge- 19* van een delegatie van renners en de internationale wiel- nie (UCI) naar aanleiding van de dopingaffaire in de Ronde nfrankrijk. De Nederlands kampioen had een uitnodiging en v.het overleg ontvangen. „De ploegleiding heeft in overleg Michael besloten dat hij niet naar Lausanne zal gaan. Met iog op de komende wedstrijden is het beter dat hij rust at", zei een woordvoerder van de Raboploeg. )sitJ merink wint Nederlands onderonsje -N gNATiJan Siemerink heeft in de eerste ronde van het ten- ~e(jeiemooi in Cincinnati een Nederlands onderonsje gewonnen ceejjeng Schalken. De Rijnsburger versloeg zijn landgenoot in end-sets, 1-66-1 7-6. In de tweede ronde moet Siemerink het en 1 jmen tegen de winnaar van partij tussen Felix Mantilla en "17neFerreira. Ueyballer Nummerdor naar Italië 3arSjOORN« Volleyballer Reinder Nummerdor gaat spelen in Ita- te international heeft een contract getekend bij Ravenna, dub die uitkomt in de hoogste Italiaanse divisie. Nummer- Tjad nog een doorlopende verbintenis voor een seizoen bij s Zoomers/ Dynamo. De Apeldoomse formatie heeft besloten te werken aan zijn vertrek. De club stelt zich op het stand- dat als een speler de kans krijgt zich in Italië verder te ont- elen, dat moet worden ondersteund. Dynamo heeft als ver- In vijer van Nummerdor de Nederlandse Canadees Richard van ïr 'Nederlandse' Finnen in selectie nsljlKiDe Finse bondscoach Richard Möller heeft vier lerlandse" Finnen opgenomen in de selectie voor de idschappelijke wedstrijd op 19 augustus tegen Slowakije in m3 ce. Jari Litmanen van Ajax, Joonas Kolkka varf PSV, Antti Su- graja van FC Twente en Sami Hyppia van Willem II maken deel do|n de ploeg. jscoach Bo Johansson heeft Ole Tobiasen en Jon Dahl To- jon opgenomen in de Deense selectie voor het vriendschap- j°jce duel met Tsjechië op 19 augustus in Praag. orada zegeviert in eerste rit Portugal Ho#» De Tsjech Jan Svorada heeft de eerste etappe van de wole van Portugal op zijn naam geschreven. De renner uit de lei-ploeg was na een rit over 157,8 kilometer met start en fi- r in Sevilla de sterkste in de sprint. De ronde startte dit jaar Brjhet eerste buiten de Portugese grenzen. De etappekoers 5 Ulit tot 23 augustus. mchester United begint TV-zender Manchester United begint een eigen tv-zender. De En- club van Jaap Stam en Jordi Cruijff wil vanaf de herfst per yïltelevisie zeven dagen in de week zes uur per dag program 's uitzenden met interviews met de spelers, spelshows en iscftrijden van de reserve- en jeugdelftallen. ngsluels van het eerste team ih de Premier League zijn niet te N*. De rechten van deze wedstrijden zijn in handen van de ,d'ler Sky Sports, dat deel uitmaakt van BSkyB, het media-im- Um van Rupert Murdoch. Dit bedrijf staat samen met de aada Media Groep ook achter de oprichting van Manchester 3 sctedTV (MUTV). De kosten bedragen volgens het Engelse )er fcureau PA omgerekend 33 miljoen gulden. De programma's ia MUTV worden gemaakt in studio's in het stadion Old Traf- ISn der Tang zegeviert rerjsmis» Ronald van der Tang heeft de 35ste editie van de ïi-lde van Maassluis op zijn naam geschreven. De elite-ama- 1 A,uit Voorhout versloeg na 80 kilometer in de eindsprint zijn 8 jevluchter Lennard van Drimmelen. „Dodelijk weer en dan nog dat zware rondje", aldus de renner van de Van Vliet- iba-ploeg. Gisteravond reageerde hij als enige op een ge ijlde demarrage uit de kopgroep van dertien. Van der Tang, ;uti:ge week nog winnaar in Santpoort, hoefde zijn sprinterskwa- ten op de plaatselijke Keucheniusstraat niet volledig aan te ïken voor de eindzege. Ni ?ra' m es;.lqna/zeist anp van Eijden, directeur be- voetbal van de KNVB, istr in Barcelona met Johan eru gesproken over de toe- iafJt van het Nederlands voet- anftal. Van Eijden polste de international voor de va- P^ï functie van bondscoach, wist eigenlijk het ant- d al. Cruijff liet eerder we- .een interesse te hebben en ifi$de dat standpunt ook nu over de opzet van de competi tie. Dit keer betrof het een eer ste oriënterend gesprek, waarin gefilosofeerd is over de toe komst Vein het Nederlands voet bal." Volgens de KNVB is niet ge sproken over een andere kandi daat voor het trainerschap van Oranje. Cruijff heeft eerder di verse malen gepleit voor de komst van Wim Jansen, die sinds zijn vertrek bij het Schotse Celtic zonder club zit. onderhoud, dat vier uur de, ging verder over het tefrlandse voetbal en Oranje it» bijzonder. Bekend is dat "ff uitgesproken ideeën niet name over opleiding weelwijze. De twee partijen jen afgesproken na de wed- mi om de Johan Cruijff ns<al (zondag tussen Ajax en ja>in Amsterdam) verder te uf^gelijk gaat de voormalige 9*r van Ajax en Barcelona (Iviseur van de voetbalbond /e£en "We kunnen gebruik m en van zijn expertise, dat thij toegezegd", bevestigde woordvoerder van de B. „In het verleden hebben tem al om advies gevraagd PROGRAMMA Dinsdag 11 augustus Amstel-Cup: FC Lisse (za) - AZ (19.30), ARC-Barendrecht (19.30 uur) Oefenwedstrijden: WSB Bernardus (19.00); Hazerswoudse Boys - SJZ (19.00); FC Lisse (zo) - Alliance'22 (19.30); Kickers - SCW (19.30); w Oegst- geest - Katwijk 2 (19.00); w Noordwijk - Koninklijke HFC (19.00), UVS - Alphense Boys (19 30); Alphia-Meerburg (19.30); RCL - Ajax 2 (18.30); FC Lisse 2 - Kagia (19.30); UDO-toernooi: UDO - Voorscho- ten'97 (19.00) en SJC - UDO (19.00); FC Zoetermeer - Stompwijk'92 (19.00), Blauw Zwart - Foreholte (19.30); w Leiden - Alkmania (19.00); Koudekerk - Alphen (19.00); Valken'68 - Teylingen (19.00), Quick Boys - ADO Den Haag 2 (19.30) Woensdag 12 augustus Amstel-Cup: WSC w Katwijk (terrein RWBin Waalwijk, 19.30). Oefenduel: Ter Leede - EDO (19.30). TVM-ploegleider Cees Priem en verzorger Jan Moors zijn gister avond om tien voor zes vrijgela ten uit de Robespierregevange- nis in Reims. Het tweetal moet echter nog wel in Frankrijk blij ven zolang het onderzoek naar dopinggebruik binnen de Neder landse wielerformatie niet is af gerond. Teamarts Andrej Michailov is niet op vrije voeten gesteld. De verwachting is dat hij over enkele dagen de gevange nis mag verlaten. Omdat de Rus uit een niet EG-land komt, heeft de Fran se justitie meer tijd nodig om de beno digde formaliteiten af te handelen. Priem, die sinds 23 juli vastzat, en Moors - hij werd vijf dagen later aan gehouden - zijn na de vrijlating in het gezelschap van hun families met on bekende bestemming uit Reims ver trokken. Beiden hebben via hun advo caat Joost van Mierlo te kennen gege ven enkele dagen op adem te willen komen om de gebeurtenissen van de afgelopen weken in gezinsverband te kunnen verwerken. „De vrijlating was een dag eerder dan voorzien", vertelde de TVM-advocaat. „Het was een ver rassing, maar ik ben nog niet tevreden. De prijzen worden immers aan de meet verdeeld." Volgens raadsman Van Mierlo mo gen Priem en Moors Frankrijk pas ver laten als élle 21 TVM-renners in Reims zijn verhoord. Van Mierlo: „De Franse justitie wil naast de zes Tourrenners, die vorige week maandag zijn onder vraagd, ook de verklaringen opnemen van de overige vijftien coureurs. Justi tie wil een zo compleet mogelijk dos sier samenstellen. De Franse justitie moet de renners voor 31 oktober gehoord hebben. De coureurs mogen zelf het tijdstip bepa len, waarop ze worden verhoord. „Hoe eerder ze zich melden in Reims, hoe sneller Priem en Moors naar Neder land kunnen terugkeren", meent Van Mierlo. Het onderzoek duurt dus voort. Phi lip Laumosne, de waarnemend procu reur van Reims, liet gisteren tegenover het Franse persbureau AFP weten dat er op 23 juli, bij de huiszoeking in het TVM-hotel in Pamiers, wel degelijk verboden middelen zijn aangetroffen. De uitlatingen staan haaks op de me dedelingen van advocaat Van Mierlo. Die verklaarde afgelopen vrijdag nog dat er alleen cafeïne was aangetroffen, een middel dat in geringe dosis is toe gestaan. Van Mierlo hield gisteren vol dat destijds alleen cafeïne gevonden is. De verboden middelen die Laumosne be doelt, zouden volgens de raadsman betrekking hebben op de medicamen ten die een van de begeleiders van de ploeg op doktersvoorschrift gebruikt. Bij TVM is gisteren verrast gerea geerd op de vrijlating van ploegleider Cees Priem en verzorger Jan Moors uit de gevangenis van Reims. „De voorlo pige hechtenis is eerder opgeheven dan voorzien", liet Arjan Bos weten. Volgens de commercieel directeur van TVM werd zelfs Priems vrouw Marjan overdonderd door de plotselin ge vrijlating van haar man. Bos: „Mar jan had 's middags nog een bezoek ge bracht aan Cees in de cel. Niets wees erop dat hij enkele uren later op vrije voeten zou komen." Hoewel de blijdschap overheerst, wil men bij de hoofdsponsor van de wie lerploeg niet te vroeg juichen. Binnen het team heerst de mening dat de zaak pas is afgerond wanneer Priem en Moors weer in Nederland zijn, en de Franse justitie afziet van verdere rechtsvervolging. In een eerste reactie sprak TVM-renner Servais Knaven gis teravond van een stap in de goede richting: „Ik ben opgelucht dat Cees en Jan eindelijk zijn vrijgelaten. Het had veel eerder moeten gebeuren. Het is echter vreemd dat ze in Frankrijk moe ten blijven zolang het onderzoek loopt. Wemeldinge, waar Cees Priem woont, ligt dichter bij Reims dan bijvoorbeeld Zuid-Frankrijk. Als ze een hotel krijgen aangeboden, gaat dat de Franse justi tie nog een hoop geld kosten ook." Roosendaal Marco Pantani, belaagd door handtekeningenjagers, is gisteren als tweede geëindigd in de Draai van de Kaai. De winnaar van de Ronde van Frankrijk maakte in Roosendaal voor het eerst na de Tour zijn opwachting in een Nederlandse profronde. Hij had op de finish tien se conden achterstand op Michael Boogerd. De Hagenaar schreef na de wedstrijd in Boxmeer voor de tweede keer een criterium op zijn naam. De Amerikaan Bobby Julich, derde in de Tour, eindigdeals derde. foto»anp ruswuk anp Pierre van Hooijdonk mag weg bij Nottingham Forest. De inter national kreeg maandag toe stemming van de Engelse club naar een nieuwe werkgever uit te zien. „Manchester United? We zullen zien", zei Van Hooijdonk na de geslaagde on derhandelingen. Van Hooijdonk hield de laatste weken zijn conditie op peil bij NAC. Een terugkeer naar Nottingham Forest, waarmee hij vorig seizoen kampioen in de First Division werd, kwam nooit in hem op. „Ik zag bij Fo rest geen toekomst meer. Ik ben blij dat de gesprekken nu dit re sultaat hebben opgeleverd", al dus de aanvaller. Van Hooijdonk en diens zaak waarnemer Yvette Parlevliet spraken maandag met Irving Scholar, die door het bestuur van Nottingham Forest als on partijdig onderhandelaar naar Nederland was gestuurd. Voor zitter Nigel Wray had zondag nog laten weten niet aan een vertrek van de Nederlandse voetballer te willen meewerken. Manager Dave Bassett sprak met spijt over het aanstaand af scheid van Van Hooijdonk, die 28 miljoen gulden moet op brengen. „Tegenwoordig heb ben de spelers alles te vertel len", zei Bassett. „Zij hoeven maar met hun staart te kwispe len en de clubs moeten gehoor zamen." nieuwegein wilmar kortleever De Nederlandse atletiekunie zet in op zeven finaleplaatsen bij de Europese kampioenschappen die over zes dagen beginnen in Boedapest. Allédrie de regionale atleten Kamiel Maase, Chris Tamminga en Martijn Ungerer die zondag afreizen naar de Hongaarse hoofdstad kunnen daar bijzitten. Technisch directeur Bert Paauw toonde zich optimistisch over de mogelijkheden van zijn ploeg, maar wees op het 'echec' van vier jaar geleden. In Helsin ki kwamen 25 atleten terug met zegge en schrijven twee klasse ringen bij de top-acht. 'Ik spreek bewust niet over medail les', aldus de voormalig Leide- naar. 'Maar we hebben diverse kanshebbers en in principe doet iedere finalist mee voor de me dailles.' Voor de aüetiekunie staat in Boedapest veel op het spel, want Paauw wil vóór de Olym pische Spelen in Sydney het NOC*NSF overtuigen dat het systeem met flexibelere richt- prestaties beter uitpakt dan het strikte limietenstelsel dat voor Aüanta veel discussie opriep. 'Vorig jaar zou Stella Jongmans volgens het oude systeem niet zijn meegegaan naar het WK in Athene, maar ze haalde toch mooi de finale. NOC erkent dat, maar houdt nog vast aan het li mietensysteem. Een aantal goe de prestaties in Boedapest maakt NOC*NSF ontvankelijker voor onze argumenten', aldus Paauw. Als nummer elf en vierde Eu ropeaan in het laatste wereld kampioenschap is Leidenaar Kamiel Maase zeker één van de troeven in de Nederlandse ploeg. Zijn optreden leek lang in gevaar door een scheenbeen blessure, maar de rentree vorige week in het Belgische Hechtel leverde een verrassend per soonlijk record op op de 5000 meter. Na zijn nog steeds op spelende blessure is het voor Maase voordelig dat er in Boed apest geen geen voorrondes hoeven te worden gelopen. Op de openingsdag loopt de pupil van Leiden Atletiek meteen fi nale. Toch is een herhaling van 'Athene' niet gegarandeerd, want onder andere de Spaanse afvaardiging lijkt dit jaar aan zienlijk sterker dan vorig jaar. Alphenaar Chris Tamminga kan als man in vorm voor een verrassing zorgen in Boedapest. Met zijn nationaal record van 5,76 meter polsstokhoogsprin gen staat hij precies bij de top- 20 in de wereld en daarmee ho ger geklasseerd dan diverse van zijn teamgenoten, maar Tam minga beoefent één van de wei nige onderdelen waarin Euro peanen nog domineren. Wel dateren veel van de toppresta ties van de concurrentie van en kele maanden terug. Tamminga springt al op de eerste dagen kwalificatie, terwijl zijn stadgenoot Martijn Ungerer zijn energie moet bewaren voor de laatste twee dagen. Ungerer hoopt op een optreden als start loper in de 4x100 meter. Alles lijkt af te hangen van het herstel van Amsterdammer Miguel Janssen, die last had van een hamstringblessure. ,.De rest van de ploeg staat met Troy Doug las, Patrick van Balkom en Den nis Tilburg wel vast. Maar wie de startloper wordt, bepalen we nottingham gpd Feyenoord heeft in zijn voorlaatste oefen wedstrijd op het nieuwe seizoen (zaterdag spelen de Rotterdammers bij Quick Boys) een frisse 3-2 overwinning behaald bij de nieuwe Engelse Premiersfup-club Notting ham Forest. Bij rust was het 1-1. Feyenoord speelde gisteravond in de Midlands zonder spits Julio Cruz en nieuwe aankoop Bert Konterman. Beiden zijn in de openingsfase van de competitie geschorst. Trainer Beenhakker had de twee in Rotter dam achtergelaten. Achterin experimenteerde Feyenoord nu met het centrale duo Kees van Wonderen- Ferry de Haan. De van Excelsior gekomen oud-Feyenoord amateur maakte een prima indruk. Voorin had Beenhakker de eerste helft Kalou als centrumspits geposteerd; na de hervatting kwam Igor Komejev zijn op wachting maken. Back Tininho ruimde plaats, Patrick Paauwe schoof van het mid denveld wat meer terug. Feyenoord keek twee keer tegen een ach terstand aan. Na tien minuten opende leiden peter klein Leidse Hout staat de komende toernooiweek weer voor een krachttoer. De club beschikt over een knus park met slechts vier banen, maar heeft in de 51ste editie van de Leidse Hout Open wel een dicht schema van 32 B-spelers te verwerken. In dit volle schema zijn ook vrijwel al le 'Leidse' azen weer te bewon deren. Onder meer Martijn van den Berg, Albert Robben en Sander Geerlings speelden zich gisteren alweer in de tweede ronde. Van de twee geplaatste spe lers kende Van den Berg tegen Jan-Jaap Overgaauw een moei zame start en Robben juist een moeizaam einde. De Unicum- mer had zondag nog een pittige eindstrijd bij het Open Kam pioenschap van de Haarlem mermeer tegen Marco van Trigt afgewerkt, maar een late start zat er door de beperkte ruimte en de volledige bezetting bij Leidse Hout niet in. „Hoewel ik verloren heb, was het zondag een hele mooie finale", zei Van den Berg na afloop van zijn gis teren gewonnen duel tegen Overgaauw. „Ik heb zondag veel moeten geven, dat merkte ik vandaag in de eerste set." Van den Berg kon de punten niet maken en Overgaauw weigerde om fouten te slaan. De tiebreak was voor de Unicummer, die in de tweede set niet meer in de problemen kwam. Robben miste na een snelle eerste set het eindschot om Gert-Jan Anker rap op de knie- en te krijgen. En ook hier wei gerde de tegenstander om er via eigen fouten een snel verloren partij van te maken. De beno digde tiebreak in de tweede set viel ook ditmaal in het voordeel van de geplaatste speler uit. Bij Geerlings zat er nauwelijks schot in. De thuisspeler had zondag in Alphen zijn eerste BI-titel via de tiebreak van de derde set aan zich voorbij zien gaan en had zijn verdriet hier over passend verdronken. Geer lings moest uit zijn bed gebeld worden en begon op Leidse Hout ruim een half uur te laat voor zijn eerste ronde tegen John Busker. De 'goede' voorbe reiding was in het spel van de kopman van het eerste team te rug te vinden, maar zijn Noord- wijkse tegenstander was dom weg te aardig om ervan te profi teren. CIRCUIT IN CIJFERS 51ste Leidse Hout Open PLAATSING HEB1: l .J. Boogmans, 2. Gert|an Egbe- rink, 3. M v.d. Berg, 4, Tj. Star, 5. N, van Geer, 6. M. Visser, 7. A. Robben, 8. T. Tho mas DEB1: 1. J. van Wijk, 2. M. Bethle hem, 3. A Wissink, 4. M. Groenleer. HDB1: 1. M. Fleischeuer/J. Boogmans, 2. J.W. Lugfhart/Tj. Star. 3 S. Geerlings/R.P. Hartwijk, 4 0. Guinau/M Hoekstra. GDB1: 1 B. Zonderop/M. Seriier, 2. M. Groen- leer/W van Tongeren. HEC1: 1 D van Veen, 2. D. Petitjean. 3. M. Serlie, 4. S. v.d. Voort, 5. J. van Prehn, 6. M. Rodenburg, 7. J van Veen, 8. M. Rusman. DEC1: 1. S. Visser, 2. K Hoog- eveen, 3 I. van Santen. 4. I Bavelaar. HDC1: 1. H de Jong/L. Verhees. 2. D J. Seret/C. Verweij, 3. J. Ahling/D. de Vries, 4 F. Vogel/J. Hoogkamer GDC1: 1 M. Ha- lenbeek/H de Jong. 2. A K Wilbrink/S. Brugman, 3 T van Duinen/R. van Wijn gaarden, 4. F. Velzel/W Jacobs. HDD1 35+: 1. M. Baks/B. Djokic, 2. J. Bekkering/B v.d. Meij DDD1 35+: 1. E. Dijkstra/S. Pauwels. 2. M Honigh/R Marij- nen GDD1 35+: 1 E. Verbaan/C. Zevenho ven, 2 V.d Boogaart/Neuteboom. HEV: 1. B. Bos. 2. A. Holman DEV: 1 G. Danckaerts, 2. M. Honigh. HDV: 1. B. Bos/R. van Wijngaarden, 2. R. Lissauer/H. Meiier DDV: 1 L. Stern/J Wempe, 2 L. v.d Laan/1 van Ormondt GDV: 1 J Wem- pe/T. Grimbergen, 2 L. Gijzel/D.G. Qué. UITSLAGEN HEB1, le ronde: J. Poots - M. van Rijn 7-5 7-5; A. Hertzberger - C Vrieze 3-6 6-3 6- 1; A. Robben - G J. Anker 6-1 7-6; M v.d Berg - JJOvergaauw 7-66-1; S. Geerlings - J. Busker 6-4 6-4; M. Visser - J. Ma- nuputty 6-0 6-4; W Jansen - Tj Star 6-0 6-0; W van Tongeren K. Korenhof 7-6 6- 0; G.J Egberink - L. Schaap opgave we gens blessure DEB1, le ronde: A K Wilbrink I. Gonesh 6-4 1-6 6-3; M. Groenleer - J Gelevert Jünger w.o. (geen oppas); S Korenhof - A de Regt 7-5 6-3. HEC1, le ronde: F. Stokman - J. de Mooi| 6-1 7-6; R Gruppen C Verweij w.o.; M Voskuijl - L. de Lange 6-0 7-6 Open Bentlanden, Benthuizen PLAATSING HEC1: 1. M. Lexmond, 2. F. de Groot DEC1: poule HDC1: 1 T Ba- rendrecht/S J. Jonkeren, 2. E Magdaleijn s/A. Schaap GDC1: 1 K Peters/M Maas, 2. E. Keuning/M Kantebeen HEC2 35+: 1 C Boeter. 2. A Tol HDC2 35+: 1. R. Oosterbeen/M. Sjardijn, 2 C 8oeter/L Cijsouw GDC2 35+: 1 W de Vnj/ELijkwan, 2 J. Woudenberg/E van Daatselaar HED1: 1. B. van Emmerik, 2. F. de Rooi|, 3. R Oostdam, 4 N. van Winsen HDD1: 1. M. Etten/E. de Jong. 2 J Buis/L v.d Watering GDD1: 1 J. M Eenink, 2. E. Keuning/M Kantebeen. HDD1 35+: 1. J. v.d. Kolk/R. Roggeveen. 2. T. Weiand/R Welter DDD1 35+: 1 C Smit/P Verbeek, 2 C Sunderaman/E Tack. GDD1 35+: 1 L Pos/B Jonkeren, 2 T. Janmaat/J. Woudenberg. SCOREBORD Martijn Ungerer. foto archief waarschijnlijk pas laat in Boed apest", aldus bondscoach Hans Vijfvinkel die beslist in samen spraak met Paauw maar ook Douglas en Van Balkom. „Ik zal niet zeggen dat ik persé moet lopen", zei Ungerer gisteren on gebruikelijk voorzichtig tijdens de persconferentie. „Ik heb hard gelopen, Miguel ook. Ik kan een goede bocht lopen, hij ook. Maar hij heeft natuurlijk wel de ervaring, ik ben maar een broekie. Dus mijn tijd komt nog wel." Jean-Claude Darcheville de score. Bonaven- ture Kalou trok de stand na 32 minuten in evenwicht met een prachtige individuele actie. In de 58ste minuut was het Dougie Freedman die Forest op 2-1 bracht; zeven minuten later zette Jon Dahl Tomasson de gelijkmaker op het bord. Een actie van Igor Kornejev bracht Feyenoord een kwartier voor tijd voor het eerst aan de leiding: 2-3. Opstelling Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Wonderen, De Haan, Tininho (46. Komeiev): Bosvelt, Van Gastel, Paauwe; Tomasson. Kalou. Allotey (46. Vos). PRIJSVRAGEN Lucky Ten, maandag 10 augustus. 4 - 12 - 13 - 15 - 16 - 17 - 19-23 - 26- 27 - 28 - 40 - 42 - 43 - 55 - 62 - 64 - 67 - 78-79. (onder voorbehoud) VOETBAL Nottingham (Eng). Oefenwedstrijd. Nottingham Forest - Feyenoord 2-3 (1-1). Doelpunten Feyenoord: Kalou, Tomasson, Kornejev. Bijzonderheid: Feyenoord speel de zonder Konterman en Cruz. CRICKET Amstelveen. Oefenwedstrijd. Nederland - India 0-2. India 241 voor 3, Nederland 73 all out. DAMMEN Leeuwarden. Masters. Eerste ronde, knock-out systeem: Valneris (Let) - Bies (Ned) 3-1, Presman (WRu) - Tholel (Ned) 4-0, Dybman (Dui) - Huitema (Ned) 3-1, Woronitsj (WRu) - Dijkstra (Ned) 4-2 na barrage, Oudshoorn (Ned) - Van der Bosch (Ned) 3-1, Vermin (Zwi) - Algra (Ned) 4-2 na barrage, Scholma (Ned) - Adema (Ned) 4-0, Baljakin (WRu) - Koop man (Ned) 4-0, Tsjizjov (Rus) - Heerema (Ned) 3-1, Wiering (Ned) - Van der Wijk (Ned) 4-2 na barrage, Clerc (Ned) - Wan ders (Ned) 3-1, Podolsky (Dui) - Kooistra (Ned) 4-0, Goedemoed (Ned) - Knoppers (Ned) 4-0, Gantwarg (WRu) - Vrijland (Ned) 4-0, Samb (Sen) - Van Meggelen (Ned) 3-1, Wiersma (Ned) - SpanjerfNed) 3-1. TENNIS Cincinnati. Mannen, 2,7 miljoen gulden. Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Schalken (Ned) 1-6 6-1 7-6, P.ol.ne (Fra/16) - Del- gado (Par) 7-6 6-3, Johansson (Zwe) - Wayne Black (Zim) 7-6 7-5, Larsson (Zwe) - Pozzi (Ita) 6-4 7-5, Gambill (VSt) - De- laitre (Fra) 6-3 6-1, Albert Costa (Spa) - Grosjean (Fra) 1-6 6-4 6-1, Martin (VSt) - Santoro (Fra) 6-1 6-4, Vacek (Tsj) - Stel tenberg (Aus) 6-2 3-6 7-6. San Marino. Mannen, 600.000 gulden. Eerste ronde Javier Sanchez (Spa) - Ange- lini (Ita) 6-4 6-2, Diaz (Spa) - Portas (Spa) 6-2 6-2 Manhattan Beach. Vrouwen. 900.000 gul den. Eerste ronde; Spirlea (Roe/6) - Li (Chn) 6-0 6-2, Paulus (Oos) - Sawamatsu (Jap) 3-6 6-3 6-2, Sugiyama (Jasp) - Sidot (Fra) 6-4 6-3, Serna (Spa) - Tanasugarn (VSt) 6-7 7- 5 6-1, Halard-Decugis (Fra) - Po (VSt) 6-2 Wereldranglijsten. Mannen: 1Rios (Chl) 3719 punten (2), 2. Sampras (VSt) 3421 (1), 3. Rafter (Aus) 3306 (5), 4. Korda (Tsj) 3195 (3), 5. Car los Moya (Spa) 2902 (4), 6. Rusedski (GBr) 2706, 7. Biörkman (Zwe) 2650, 8 Krajicek (Ned) 2642 (9), 9. Agassi (VSt) 2423(11), 10. Kafelnikov (Rus) 2418(8), 20. Siemerink 1438 (22), 52. Schalken 797 (49), 77. Van Lottum 594 (78), 78. Haarhuis 588 1/9), Ii/ V.m h-|>pmj'i-n 463(110), 165. Kempes 278 (16/), 173, Wassen 260(172), 181Wessels 240. Dubbel, individueel: 1. Eltingh (Ned) 5593, 2. Haarhuis (Ned) 4629, 3. Björk- man (Zwe) 3828, 4 Bhupati (Ina) 3545, 5. Paes (Ina) 3492. Dubbel, teams; 1. Eltingh/Haarhuis 3376, 2. Woodbridge/Woodforde (Aus) 2765, 3 Bhupati/Paes 2299, 4. Ferreira/Leach (ZAf/VSt) 2267, 5. Björkman/Rafter (Zwe/Aus) 1729. Vrouwen: 1. Hingis (Zwi) 5218, 2. Daven port (VSt) 4724, 3. Novotna (Tsj) 4615, 4 Sanchez (Spa) 3192, 5. Venus Williams (VSt) 3124, 6 Seles (VSt) 2695, 7 Con- chita Martinez (Spa) 2490, 8 Coetzer (ZAf) 2137, 9 Spirlea (Roe) 2133 (10), 10. Schnyder (Zwi) 2107 (11), 47. Ore mans 585, 48, Schultz-McCarthy 585, 75. Boogert 385, 118. Noorlander 230 (123), 175. Hopmans 123,75(176) WIELRENNEN Roosendaal. 19de WBN Draai van de Kaai. Elite-beroeps: 1 Boogerd (Den Haag) 100 km in 2.17.12. 2. Pantani (Ita) 0 10. 3 Julich (VSt). 4 Van Bon (Apeldoorn) 0 25, 5. De Jongh (Groot-Schermer). 6 Vierhou ten Elite/neo's (80 km): 1 Bastiaanse (Hoogerheide), 2 Arthur Farenhout (Spukenisse), 3. Ravenberg (Terhei|den), 8. De Groot (Zevenhoven) Vrouwen (60 km): 1 Zijlaard-Van Moorsel (Rotterdam). 2. Kupfernagel (Dui), 3 Debby Mansveld (Gasselternijveen), 8. Kroes (Langeraar) Junioren (60 km): 1 Van der Weide, 2 De Lange. 3. Simps (Eng), 10 Bronkhorst (Nieuw Vennep) Maassluis.35ste Ronde van Maassluis. Elite/cyclo's: 1. Van der Tang (Voorhout), 2. Van Drimmelen (Haastrecht), 3. Sien ders(Zwijndrecht). ZEILEN Kiel. EK Star. Stand na twee races 1 Morris/Brophy (VSt) 10 punten, 2. Pickel/Auracher (Dui) 12. 3 D'Ali/Collanino (Ita) 15. 21 Neele man/Schrier 44. 37. Wentholt/Hauweling 76, 52. Van Veen/Goelst 92

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 17