Vertrouwen in Timmers Het zijn nog slechte fietsen Leiden Regio Leu over jerdorp en weg Schapen zoeken verkoeling 'Meteropnemer' bekent serie verkrachtingen Nieuwe cursussen bij Sjelter (0 RIALT0 Mij trof geen blaam Bierfestijn in Sassenheim L AUGUSTUS 1998 maand verschenen >s de zomen van het de Leiderdorpse •lier en Comité d W. van Gessel s. De eerste oplage emplaren is inmid- kocht. „De stapel k heb er als de wie- 00 bijbesteld en die ddg deze week bin- n. Het gaat boven 5"zegt Van Gessel. belangstelling voor innissens boek 'Lan- 1 Leiderdorp', een ave van het Comité is groot. Voor deze s over Leiderdorpse hebben zich al bij- nsen ingeschreven, nog wel even geduld t boek komt begin uit, een maand later edoeling was. irt langer omdat er tig foto's meer in ko- planning was", zegt die blij is met de ingstelling. „Onze is dat de boeken edkoop moeten zijn iedereen toeganke- lar dat betekent wél >el van moet verko- aeven er niks op te maar het is ook niet ig om er geld op toe tir De Wilbert fancy fair van ver- )e Wilbert in Katwijk n is op zaterdag 29 iet gebouw aan de irbergt die dag van tot 16.00 uur een }n plantenmarkt, een kt, een kledingstand ;en- en platenstand. ien bezoekers diver- !s voor jong en oud iet rad van avontuur w prijzen te win- amen met broodjes, en drankjes bieden voor de inwendige eripbrengst van de fan- festemd voor rolstoel- )r bewoners van De bij voorschoten Het is ook nooit goed. De hele zomer is het 'koel' en verlang je naar een warm wollen vestje. Heb je dat eenmaal gekweekt, begint het écht te zomeren. Dan maar even schuilen onder zo'n vierwieler aan de Veurseweg in Voorschoten. foto »loekzuyderduin den haag/leiderdorp CHEF ERNA STRAATSMA, 071 -5356437.PLV.-CHEF JUDY NIHOF, 071-5356416 ting inderhaast zijn pasfoto achterliet in een woning aan de Bosdreef in Leiderdorp. Daar wist hij binnen te komen door zich voor te doen als meterop nemer. Eenmaal binnen trok hij een alarmpistool en probeerde zich aan de vrouw des huizes te vergrijpen. Bij de daarop vol gende schermutseling verloor de man zijn zelf gemaakte bad ge met pasfoto. Na het tonen van de pasfoto in Opsporing Verzocht op 23 ju li kreeg de politie vier tips bin nen en kon zij de man oppak ken. Tijdens het verhoor bleek dat de Zoetermeerder vijf onop geloste verkrachtingszaken op zijn naam had staan, waarbij hij steeds op min of meer dezelfde wijze te werk ging. „Hij praatte zich vaak de woning binnen als meteropnemer of controleur van het een of ander", zegt F. Schröer, voorlichter van het openbaar ministerie. Of de man bij meer verkrach tingszaken is betrokken, weet het openbaar ministerie niet. „Er zijn geen directe aanwijzin gen dat hij meer zaken op zijn geweten heeft. Maar het onder zoek loopt nog, dus daar laten we ons verder niet over uit." dimitri walbeek De 41-jarige 'meteropnemer', die de Leiderdorpse politie twee weken geleden na een uitzen ding van Opsporing Verzocht oppakte, heeft bekend dat hij een serie verkrachtingen en po gingen daartoe op zijn naam heeft staan. De raadkamer van de Haagse rechtbank heeft be sloten om de man voorlopig achter de tralies te houden. De Zoetermeerder heeft be kend in augustus 1991 een vrouw uit Lopik onder bedrei ging van een mes te hebben verkracht. Vervolgens was hij ook betrokken bij een verkrach ting en een poging daartoe in recreatiegebied Vlietland (juli 1994), een verkrachting in Zoe- termeer (oktober 1996) en een poging tot verkrachting onder bedreiging van een pistool in Leiclen vorig jaar. Twee van deze zaken kwa men eerder aan bod in het tv- programma 'Opsporing Ver zocht', maar dat leverde toen geen bruikbare informatie op. De verdachte viel pas door de mand toen hij op 16 juni jongst leden bij poging tot verkrach- Sjelter in Leiderdorp begint in september weer met nieuwe cursus sen en activiteiten voor alle leeftijdsgroepen aan de Heemraadlaan 67. Zo kunnen meisjes van 10 tot en met 12 jaar woensdagmiddag bij een technische club of deelnemen aan een cursus zelfverdedi ging. Volwassenen kunnen leren aquarelleren en kledingmaken. Voor sportievelingen is er callanetics, jazz-gym en volksdansen. Op dinsdagmiddag kunnen 55+'ers volksdansen. Kookcursussen zijn er voor kinderen en mannen. Voor vrouwen die de Nederlandse taal niet machtig zijn, is er de cursus 'Nederlands spreken'. Voor een programmaboekje kunt u bellen met Sjelter, 071-5893135. Sollicitatiecommissie Oegstgeest: Het maakt niet uit dat de nieuwe burgemeester van Oegstgeest, Els Timmers, mede-verantwoordelijk was voor de duurste misstap uit de geschiedenis van de Rot terdamse deelgemeente Kralingen-Crooswijk. Dat zegt Louise van Haeften, die deel uitmaakte van de sollicita tiecommissie. „Iedereen heeft wel negatieve dingen in z'n verleden", stelt Van Haeften. jiversbaan 12 „.eiderdorp oegstgeest/rotterdam afke van der toolen Vorig jaar april trad Timmers af als voorzitter van het dagelijks bestuur van Kralingen-Croos wijk, na een financieel debacle bij de vorming van een wel zijnsorganisatie. Volgens Van Haeften was de sollicitatiecom- jnissie niet op de hoogte van de affaire, toen deze haar steun aan Timmers gaf. „Dat was trouwens ook onze verantwoor delijkheid niet, maar die van de commissaris van de koningin. Die komt met een lijstje kandi daten, en dan kan je aannemen dat het wel goed zit." Volledig positief over die pro cedure is Van Haeften overigens niet: „Het is een nadeel. Je mag geen inlichtingen inwinnen in de plaats waar de kandidaat vandaan komt. Maar dat kan ook een voordeel Zijn hoor. Op deze manier kijken we puur naar de geschiktheid van de kandidaat voor de toekomst." Ze benadrukt dat ze blij is met Timmers als nieuwe burge meester. WD'er Timmers, die financi en in haar portefeuille had, stapte vorig jaar april samen met haar partijgenoot en colle ga van welzijn, Simone Wolt huis, uit hét dagelijks bestuur van Kralingen-Crooswijk. Zij waren zwaar onder vuur komen te liggen vanwege een onnodig verlies van zeven ton bij de vor ming van een welzijnsorganisa tie in de deelgemeente. Die was in vergelijking met de andere deelgemeentes zo traag verlo pen, dat Kralingen-Crooswijk bleef zitten met de 'afdanker tjes' van de ontmantelde ge meentelijke welzijnskoepel. Dat betekende tonnen aan wacht- Timmers verdedigde zich destijds door te zeggen dat ze van haar collega van welzijn niets over het dreigende deba cle had gehoord. Tegelijkertijd verklaarde ze dat zijzelf in haar begroting eigenlijk een speciaal potje voor een eventuele tegen valler had willen reserveren, maar dat haar coalitiegenoten daar tegen waren. Maar daar kwam zij niet mee weg. „Hoe ze daar nu bij kwam, ik weet het niet", zei coalitiegenoot P. van Gelderen (D66) destijds tegen het Rotterdamse weekblad De Ster. Ondanks de affaire maakte de WD Timmers bij de afgelopen verkiezingen lijsttrekker. Mo menteel is zij vice-voorzitter van een nieuwe coalitie met de toenmalige oppositie-partij PvdA. rotterdam/oegstgeest afke van der toolen Els Timmers vindt dat ze geen smet op haar blazoen heeft. Het financiële debacle dat leidde tot haar aftreden, is haar niet aan te rekenen: „Mij trof geen blaam." De nieuwe burgemeester van Oegstgeest vindt het niet leuk om aan de affaire herinnerd te worden. Volgens haar had haar aftre den destijds minder te maken met de inhoud van het conflict dan met een motie van wan trouwen tegen haar collega van welzijn. „De andere partij en hadden beloofd dat niet te doen. Toen heeft de fractie ge zegd: de WD trekt haar men sen terug." Haar fractievoor zitter Jean-Paul Frishert zegt het iets anders. „Onze porte feuillehouders hebben gezegd: als er geen vertrouwen is, dan stappen wij op." De WD is overigens onver kort achter Timmers blijven staan. Dat blijkt alleen al uit het feit dat zij bij de afgelopen verkiezingen lijsttrekker was. Ook de kiezers zagen geen re den om haar af te straffen: ze kreeg het grootste aantal voor keurstemmen van allemaal. Des te groter was de verras sing, dat zij zo kort na de ver kiezingen alweer vertrekt. Kie zersbedrog? Timmers vindt van niet: „De onderafdeling van de WD, die de lijst opstel de, wist dat ik burgemeester wilde worden." Maar haar kie zers toch niet? „Nee, maai' als je kijkt naar de steunbetuigin gen die ik heb gekregen, zien zij dat niet zo." Overigens begrijpt Timmers de kritiek van haar fractie - dat ze verwachtingen heeft gewekt die ze door haar plotselinge vertrek niet waarmaakt - best. ,Als je er zo dicht bij betrok ken bent zeg je: hè wat verve lend. Maar op provinciaal en stedelijk niveau vindt de WD mijn benoeming perfect." Veertig tappen en dertig soorten bier. Zondagmiddag 23 augus tus kunnen minnaars van het goudgele vocht terecht bij de Oude Haven. Daar wordt voor de achtste keer de traditionele Sassenheimse biermarkt gehou den. Op het festival zorgt een trou badour voor muzikale onder steuning. Voor de drinkers is een 'vette hap' beschikbaar, voor de kinderen een spring kussen. Bierdrinkers kunnen bij de ingang een wisselglas kopen, en twee kleuren betaalmuntjes waarmee ze bij de taps terecht kunnen, een voor zwaar en een voor licht bier. Op de tocht van tap naar tap wordt het glas steeds ingewisseld voor een schoon exemplaar. Het ger stenat stroomt vanaf 13.00 uur uit de tap. iKijzers lts: Leiderdorp Voorzitter van de duchtelingenwerk p. Tot vorig jaar fe- ïres Engels op Visser Leiderdorp. Vervul- lopen jaren talloze aincties in Leider- Ce staat: Getrouwd, m u niet in de Leider- &i.itiek? geen geduld voor. I benaderd toen ik uit ïr ging van de Alge- lingbouwvereniging p (AWL), maar ik heb jgiiPok maar een mo- Ik zie me al raadzaal: ik zou in ER,ïn. Ik ben veel meer ingesteld. Daarom CAïrzitter van de stich- ezatelingenwerk: ik los |^gen op voor mensen, ■J'graag een zetje zodat ^lossingen gaan beden- Qft u zich de afgelopen '■ad over gemaakt? rouwenbesnijdenis in ia,Mijn man las me een Dr over dat onderwerp ■0 Tijd. Dan begint het ;;iïialen - die kop van mij jd maar door -dat we ichtelingenwerk op ïtten dat het hier niet is Nederland wat u be- /eet mag het zeggen. Ik at ik dergelijke beslis- et hoef te nemen, dat in van staatssecretaris Heibel rond 'liquidatieverkoop' Oegstgeest Job Cohen niet heb. Het is hier natuurlijk knap vol, maar ik vind dat je mensen wier leven wordt bedreigd - en we komen ze tegen, hoor - eeuwig moet helpen. Waaraan bent u verslaafd? Aan roken. Mensen kennen me niet anders dan met een peuk. Waar bent u bang voor? Ik geloof niet dat ik bang ben. Het is een soort onnozelheid: ik heb dat stomme rotsvaste ge loof dat alles op te lossen is. Wat is uw slechtste eigenschap? Ongeduld. Ik kan bijvoorbeeld niet tegen zeuren. Zo ben ik ook opgevoed: oké, je mag best even huilen en klagen, maar daarna ga je wat doen. Welke idealen heeft u? Van die grote idealen heb ik niet, als praktisch mens kan ik daar niks mee. Aan de toestand in China kan ik niks verande ren. Ik heb wel kleine idealen, vooral toen ik nog les gaf. Dan dacht ik bijvoorbeeld: vóór de kerst zullen die en die kinderen naar me luisteren! Ha, ha. Wie is uw grote voorbeeld? Mijn moeder. Toch wel. Terwijl ik het slecht met haar kon vin den: ik was natuurlijk ook zo'n rótpuber. Ze stierf toen ik 17 jaar was. Dankzij haar ben ik naar de hbs gegaan. Zij zei: die meid heeft hersens: ze gaat niet naar de mulo, maar naar het ly ceum. Aan mij werd niets ge vraagd. Ze heeft me best een beetje Spartaans opgevoed. Maar daar vaar ik wél bij. geleerd toen ik lesgaf: als juf heb je niet altijd gelijk. Als ik in de gaten heb dat ik iets verkeerd doe, iets bij een ander aanricht, maak ik het altijd meteen goed. Dan pak ik niet de telefoon, maar stap ik naar iemand toe. Ik ben er niet op uit om mensen dwars te zitten. Wanneer bent u voor het laatst niet meer bijgekomen van het lachen? Dat was pas nog, om een op merking van mijn kleindochter van drie. Dat is zo'n bijdehante taart, zo'n regelnicht. (Ze zeg gen dat ze op mij lijkt.) Ze was weer aan het regelen en aan het doen. Toen ik daar een opmer king over maakte, zei ze: 'Ik word wél vier, hoor. Het /smaar dat je het weet.' De tranen lie pen over mijn wangen. Wat is de grootste fout die u in uw leven heeft begaan? De grootste? Dat zou ik niet we ten. Ik maak dagelijks fouten. Eigenwijs als ik ben heb ik heel lang gedacht dat ik niets fout tekst: judy nihof» deed. Fouten toegeven heb ik foto: taco van der eb oegstgeest connie van uffelen „Zo kunnen wij het ook. Hop la", H. Neuteboom tilt een fiets uit zijn vrachtwagen en zet die demonstratief op de stoep voor Hotel Het Witte Huis in Oegst geest. De Leiderdorpse fietsen handelaar is absoluut niet te spreken over de fietsenverkoop die op het terras van het hotel plaatsvindt. Samen met vijf an dere rijwielhandelaren uit de re gio is hij bij Het Witte Huis neergestreken om uit protest een tegenverkoop te houden. „Dit lijkt natuurlijk nergens op. Dit zou een liquidatiever koop zijn, maar het zijn gewoon ondernemers", moppert Neute boom. „De mensen worden be lazerd. Het zijn nog slechte fiet sen ook. Te gevaarlijk om op te rijden. Wij leveren fietsen goed af. Mensen kunnen een verze kering bij ons afsluiten en een monteur stelt de fietsen af. Dat is service." De Katwijkse rijwiel handelaar H. van Galen knikt. „Je moet voor de aardigheid maar eens een keer in de spa ken knijpen. Die van ons staan strak, die van hen niet. Aan de spaken herkent men de kwali teit." Het is niet de eerste keer dat Van Galen en zijn collega's pro testeren tegen een dergelijke fietsenverkoop. Drie weken ge leden was de Katwijkse hande laar ook van de partij, bij het Leidse Holiday Inn. „Een hotel is er om in te slapen en om bij te eten, niet om in te verko pen", zegt hij tegen verkoper S. Alarslan, die de gewraakte ver koop vanmiddag runt. „Ach meneer, het is al jaren zo dat mensen spullen in hotels kun nen kopen", zegt Alarslan. „Ik kan hier alleen maar om lachen. Mijn klanten zijn trouwens vol wassen mensen die zelf kunnen Van de mobiele telefoon werd gistermiddag bij de liquidatieverkoop druk gebruik gemaakt. foto taco van der eb kiezen. Bevalt het niet, dan kun nen ze alles terugbrengen." Op het terras wil een man een mountainbike voor zijn zoon kopen, „Komt u maar even naar binnen. Daar is het wat koeler", zegt Alarslan. Hij rijdt de fiets het hotel in. De reflector bun gelt aan het zadel. De verkoper monteert de pedalen aan de fiets en zet het zadel lager. De bel slingert ergens op de grond. „Hé, die spaak zit los", zegt het toekomstige eigenaartje van de fiets. „Is er wat?", vraagt Alars lan. ,;Volgens mij is er door het vervoer een spakie losgegaan", mompelt een andere verkoper. Meteen wordt er een andere fiets naar binnen gereden. Behalve fietsen wordt van middag werkelijk van alles te koop aangeboden. Variërend van hoeslakens en gereedschap tot honkbalknuppels en cd's. Er zijn echter niet veel klanten te vinden en dat irriteert Alarslan bijzonder. „Ga alsjeblieft ergens anders staan", schreeuwt hij te gen Van Galen en zijn makkers. „Zal ik van de week bij jou eens langskomen en voor de deur gaan staan? Kijken of jij nog wat verkoopt!" Alarslan is het zo zat dat hij de politie belt. Wie gek genoeg wel begrip heeft voor de actie van de fiet senhandelaren, is de eigenaar van het Oegstgeestse hotel, R. van Ingen Schenau. „Je kon er op wachten dat dit zou gebeu ren. Maar om nou een reserve ring van deze verkoop af te bla zen... Deze mensen hebben ge reserveerd en beschikken over een volledige vergunning. Als ze daarmee door de mazen van de wet gaan, is dat niet mijn pakkie Dan komt de politie bij het hotel. De vergunningen worden erbij gepakt en de protesteren de handelaren wordt vriendelijk verzocht de boel in te laden en weg te gaan. Gelaten volgen de handelaren de instructies op. De fietsen met opschrift .Twee dehands, beter dan binnen' en .Kinderfietsjes, 225 gulden per stuk, toch kwaliteit' verdwijnen stuk voor stuk in de vrachtau-

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 13