Verkerk maakt grote indruk SêS» Van de Bilt loopt record op de weg !V> - - fnsEsiii ictaculair debuut vocaat bij Rangers :RDAG 23 JUL11998 981 27 ^DDDT chef willem spierdiik. 071 -5356464. plv -chef rob onderwater, 071-5356463 uwe kiest voor Feyenoord U Patrick Paauwe heeft gistermiddag een vijfjarig con- Etekend bij Feyenoord. De 22-jarige middenvelder is af- g van Fortuna Sittard, waar de voormalig Jong Oranje-in- lonal nog een verbintenis had tot medio 1999. Paauwe zich vandaag in Doorwerth, waar Feyenoord een trai- kmp heeft opgeslagen en maakt hij vermoedelijk zijn de ft de oefenwedstrijd tegen W Stroe. Gaal wil óók Ronald de Boer RLOOBarcelona-trainer Louis van Gaal heeft behalve in jok interesse in Ronald de Boer. Dat zei hij gisteren in het gskamp in Hoenderloo. „Frank heeft onze hoogste priori- lar ik ben van beiden gecharmeerd. Ik sluit niet uit dat nald naar Barcelona komt. We weten dat de broers van et mogen vertrekken. Pas als ze van de arbitragecommis- jk krijgen en op de markt komen, spring ik er in. Eerder lewel dat in Nederlandse kranten anders is overgekomen, drie maanden geleden alleen gezegd dat ik op de hoogte afspraak tussen de broers en het Ajax-bestuur." ie. arische zege honkbalteam Het Nederlands honkbalteam is het WK in Italië be- met een daverende verrassing. Voor het eerst in de his- letj anserd gewonnen van de VS, met 3-1. Eddie Dix, Johnny Ba- en Jeffrey Cranston maakten in Palermo de punten, had in de vijftien vorige ontmoetingen nooit van Ameri- nen winnen. Nederland vervolgt het toernooi vandaag Hzn wedstrijd tegen Rusland. der Kooij kan bijtekenen d, )rp» Vincent van der Kooij zal op korte termijn bijteke- de Rabo-amateurploeg. Ploegleider Nico Verhoeven e neo-amateur uit Leiderdorp opnieuw een contract voor °|r in het vooruitzicht gesteld. „Het getuigd van vertrou- k mijn kunnen, want ik heb nog niets gepresteerd", aldus oelarige coureur. Vanzelfsprekend is de nieuwe overeen - geenszins. Van der Kooij was begin dit seizoen lange tijd oulatie door problemen met zijn bloed. De oud-Leide- D n hroefde na weken van onzekerheid zijn trainingsarbeid >rij htig op. Maar zijn eerste leerjaar leverde hem geen op- mi rende prestaties op. B, oi pen Jordan dichtbij tas De kans dat Michael Jordan - 's wereld beste basket- stopt, is aanzienlijk toegenomen. Vandaag maken de 1 d Bulls bekend dat Tim Floyd de nieuwe coach wordt en heeft herhaaldelijk gezegd zijn imposante loopbaan niet liens leiding te willen voortzetten. Persoonlijk heeft Jor- ts tegen de 44-jarige Floyd, maar de ex-coach van de uni- m t van Iowa heeft geen ervaring in de NBA. Jordan heeft de oei dat hij daardoor ten opzichte van de coach als een ermeester gaat fungeren en heeft daar geen zin in. Om- lulls natuurlijk Jordan willen behouden bestaat de kans jri eeen soort technisch directeur wordt met naast hem v aren NBA-coach op de bank. tot 2002 bondscoach Dino Zoff is gister- aangesteld als oach van Italië. De - 1 elman tekende een :t tot 31 juli 2002. De aing van Zoff volgde erugtreden van Cesa- lini, die met Italië tij- ias it afgelopen WK in de ïm ïale strandde op jk. Zoff was voorzitter :io Roma. De 56-jarige nternational(112 £Clil volgende week elibeginnen, foto epa keters ongeslagen naar finale li Het Nederlands cricketteam heeft gisteren in Den ok de vierde en laatste groepswedstrijd gewonnen. Oran- >eg het amateurteam van Engeland: 196/6 tegen 193/7. Iradley was met 51 runs topscorer. Nederland speelt za- n de finale tegen Denemarken. eldrecord 4x400 meter estafette «Ik. Een team van de VS, bestaande uit de atleten Jerome Antonio Pettigrew, Tyree Washington en Michael heeft tijdens de Goodwill Games het wereldrecord op nO meter estafette verbeterd. De lopers kwamen uit op Olympisch kampioen Johnson besloot de recordrace flo i razendsnelle ronde van 43,1. Het oude record was sinds 1993 in Stuttgart al in handen van de VS. Johnson was "4kal van de partij. leiden wilmar kortleever medewerker Als intermezzo van haar baanwedstrij- den bleek Erika van de Bilt gisteren nog uitstekend uit de voeten te kun nen op de weg. Tijdens het derde Loopfestijn Voorthuizen werd de Leid- se in een goede tijd van 34.08 tweede over tien kilometer. Vier dagen na haar persoonlijk re cord op de 1500 meter in Arnhem had Van de Bilt weinig vertrouwen in haar rentree op de weg: „Geen puf', zei ze na de wedstrijd die met een buiten- temperatuur van 22 graden werd ver lopen. „Het was ook een tijd geleden dat ik zo zenuwachtig was voor een race." De Belgische Veerle Vanlinden nam een voorsprong en pakte en passant halfweg de 150 gulden premie mee. Van de Bilt kwam na een rustige start op dreef en achterhaalde het 22-jarige toptalent. In de slotfase bleek Vanlin den echter te sterk. Achter haar 33.50 liep Van de Bilt haar snelste tijd van dit seizoen: „Meer zat er onder deze omstandigheden niet in", aldus de Leidse. Wel bleef ze de Limburgse Edith Kortekaas voor, die bij het door Van de Bilt gewonnen Nederlands kampioenschap 5000 meter derde ëindigde. Ondanks het succes or, de weg (de tweede plaats was in Voorthuizen nog goed voor duizend gulden) is het waarschijnlijk dat Van de Bilt de na druk op de baan gaat leggen. „Het blijft de vraag of ik het NUON-circuit zal afmaken", zegt Van de Bilt over de landelijke serie wegwedstrijden. „Ik heb al een paar wedstrijden gemist en het gaat nu op de baan zo goed, dat je dat moet uitmelken. Die wegwedstrij den zijn er volgend jaar ook nog." Bij de mannen tekende de Keniaan Martin Ojuko voor een nieuw par- coursrecord van 28.20. Daarmee was hij bovendien sneller dan zijn landge noot Eliud Kurgat. die hem afgelopen zondag bij de Noordwijkse Liptonice Run nog had verslagen. Beste Neder lander was Marco Gielen (29.16), de beste regio-atleten waren Ramses Bekkenk (31.03) en Jan Kortekaas (32.05) - beiden pupillen van Bram Wassenaar bij Leiden Atletiek. Alphenaar houdt strafexcercitie tijdens NK tennis in Goirle Voor Martin Verkerk heeft het Nederlands Kampioen schap tennis geen prioriteit. Het gisteren begonnen eve nement in het Brabantse Goirle beschouwt hij als een toernooi om wedstrijdritme op te doen voor het komen de Challenger-toernooi in Scheveningen volgende week. De 19-jarige Alphenaar kan daar punten voor de wereld ranglijst verdienen en dat is iets belangrijker dan een eventuele nationale titel. Wat hij gisteren in de eerste ronde tegen Wimpe Thomas liet zien, leek geenszins op een trainingspotje. Verkerk gaf vol gas en blies de Hage naar in vijf kwartier van de baan: 6-2 6-0 6-1. die het afgelopen een forse dui keling op de wereldranglijst maakte - van 320 naar een plaats rond de 500 -, was de af gelopen maanden vooral bezig geweest met trainen. De moti vatieproblemen die hij kreeg tij dens de eenzame reizen rond de wereld, zijn verdwenen. Ver kerk wil laten zien dat hij nog steeds een van de grote talenten van Nederland is. Dat lukte hem gisteren volop. Zijn strafexcercitie - hij speelde de kortste partij gisteren, waar de langste tussen Roger War- menhoven en Erik Brummer ruim zesenhalf uur duurde (4-6 7-6 4-6 7-6 7-6) - wekte al om verbazing in Goirle. De boomlange Alphenaar was zelf niet zozeer onder de indruk. „Dit was zoals het hoort", rea geerde hij na afloop. „Ik heb keihard getraind en dat komt er nu uit. Ik hoefde me niet in te houden en kon af en toe wat ex perimenteren." Als er al, een kanttekening bij pptmden moest worden ge^r goirle certjan van geen Het NK wordt 'traditioneel' be volkt door de subtoppers van Nederland. De echte kanonnen spelen buiten Nederland voor de grote zakken met dollars die op de ATP-toernooien te verdie nen zijn. De laatste keer dat de grote namen aanwezig waren, dateert alweer van 1991, toen Richard Krajicek in Warmond Nederlands kampioen werd door in de finale Paul Haarhuis te kloppen. Voor de vrouwen valt het finaleweekeinde van de NK dit jaar zelfs samen met de Fedcup-ontmoeting tegen Kroatië. In Goirle zijn slechts wat talenten en arrive's te zien. Onder laatsgenoemde groep vallen de spelers en speelsters die het buitenlandse avontuur hebben opgegeven of er zelfs niet aan toe zijn gekomen bij gebrek aan capaciteiten. Ver kerk valt nog onder de eerste groep. Ook al is hij internatio naal aan de weg api het timme ren, op de nationale ranglijst bezet hij nog 'slechts>'d^^^ plaats. Wat Verkerk op een van de bijbanen van het Pellikaan ten nispark liet zien was een grote demonstratie van macht. De Al phenaar had er duidelijk zin en had van zijn coach Frits Ten- bruggencate geen opdracht ge kregen om het rustig aan te doen met het oog op volgende week. Thomas, die in een grijs verleden voor Dekker uitkwam en tweemaal indoordistricts- kampioen in B van Leiden werd, was kansloos op het soli de spel van de Alphenaar. De huidige eredivisiespeler van Lei- monias wist niet wat hem over kwam en kon slechts mondjes maat punten scoren. Tegen de getergde Verkerk was dat bij lange na niet ge noeg. Zijn gedrevenheid kwam vooral tot uiting als hij weer eens een belangrijk punt pakte. De vuist werd gebald als teken dat het goed zat. De Alphenaar, eatsCdah. was die het feit aat Verkerk twee keer zijn opslag inleverde als gevolg van licht concentratieverlies. Verkerk, la coniek: „Maar dat gebeurde steeds op een onbelangrijk mo ment." Door zijn indrukwekkende optreden is Verkerk opeens een van de grote favorieten gewor den voor de nationale titel. Ze ker nu Raemon Sluiter werd uit geschakeld door Meivin op der Heyde. Vandaag speelt Verkerk tegen titelverdediger Marcel Reuter. De nummer vijf van Ne derland - hij staat door zijn re sultaten in nationale toernooien zelfs boven Paul Haarhuis en Dennis van Scheppingen - is als eerste geplaatst. Reuter maakt echter, net als vorige week toen hij tijdens de Open Leidse Kam pioenschappen al in de kwartfi nale werd uitgeschakeld, geen al te beste indruk. De Amster dammer had veel moeite met Bart Beks (7-6 6-7 7-5 6-4). Ter LD Tennis Circuit Heren Enkel BI- I. J. Boogmans (Zeeen Duin) 18. 2. G. Eg- berink (Forescate) 14, 3. M.J. van Trigt (Hillegomse) 12. 4 N. van Geer (TEAN) II, 5. M. van den Berg (Unicum), T v.d Star (Zee en Duin) 6, 7. K Schuilenburg (De Metselaars), A. Robben (Nieuw Ven nep), S. Westerduin (Zoetermeer), M.J. Vis ser (Unicum) 5, 11. J. Koemans (De Met selaars) 4 Heren Enkel Cl: I. D. van Veen (Zuid-West) 22, 2. R. de Boer (Nieuw Vennep) 19, 3. M. Rusman (Nieuw Vennep) 16, 4. J, van Prehn (de Munnik) 13, 5. D. Petitjean (Merenwi|k) II, 6. M A.J. Lexmond (Zoeterwoudse) 10, 7. R. Rommers (Nieuwe Sloot), M. Roden burg (Alkemadej, S. de Wolf (Unicum) 7, 10. B.v Eeden (Merenwijk), F. Stokman (Hillegomse, J. Westdi|k (KLTV) 6 Heren Enkel Dl: 1B. v. Emmerik (Roomburg) 23, 2. N. van Winsen (Overbos) 22, 3. W. Otten (Uni cum), 4 J.C. Vis (Voorhout) 17, M. de We ger (0LTC), D M Harmzen (Lisse) 14. 4. L. v. Vliet (TEAN) 10, 5. M Boer (Woubrug- ge), D. Dolieslager (Lisse) 8, 7. I. Turk (Hil- legomse), G. Kardolus (TEAN), D Heems kerk (Sassenheimse), 10. A. Pan (Bollen- Dames Enkel BI: 1. E. Nosik (de Munnik) 15. 2. I L. v.d Plas (Zee en Duin) 113. F. de Boer (Zoe terwoudse), B. van der Gugten (Unicum) 8, 5. M.W. Bethlehem (Dekker) 6. 6. C M. Stassen (Unicum). A. Wissink (TEAN) 3, 8. T Nossik. K. Hoogeveen (Artesia). M Eve- rink. M Griekspoor (Nieuw Vennep), J A M. Gelevert-J (Casino) M. Groenleer (Unicum), I. Kruit (Dekker Tennis) 1 Dames Enkel Cl: 1 M. Mattheussens (Unicum) 11, 2. R. Stikkelorum (Botesa) 9, 3. S. Visser (Leid se Hout) 6. 4. T Nossik, M. Nagtegeller (Unicum). I van Santen (Merenwijk) 4, 7. M.F Vliet vergelijking: toen Reuter aan zijn derde set begon stapte Ver kerk de baan op om er een half uur eerder weer vanaf te ko men. „Het zal wel lastig wor den. Hij is goed. Maar ik ga er weer vol voor. Ik hoef me van mijn coach niet in te houden", keek de Alphenaar vooruit. Naast Verkerk plaatste ook Jo- landa Mens zich gisteren voor de kwartfinale. De Voorhoutse speelde tegen haar teamgenote bij Jong Oranje, Lotty Seelen en won: 4-6 6-3 6-4. Mens speelde afwachtend in de openingsfase en bekende wat nerveus te zijn geweest. „Zij is een tijd gebles seerd geweest aan haar arm. Ik heb veel contact met haar, vlak voor de loting nog zelfs. Toen zei ze al dat ze nog wel last had, maar het zou aanzien." Eenmaal aan Seelen gekop peld, zette ze die wetenschap niet direct uit haar hoofd en dat kostte haar de eerste set. „Het mag niet, maar het gebeurde toch." Toen Mens de schroom eenmaal van zich af had ge gooid, kwam ze beter in de wedstrijd. Ze liep in de tweede set uit naar 5-1, zag Seelen te rugkomen tot 5-3, maar ser veerde daarna gedecideerd de set uit. In de beslissende reeks waren de speelsters aan elkaar gewaagd, maar gebrek aan wed strijdritme brak Seelen op. Op 5-4 plaatste ze een smash bui ten de lijnen en een volley in het net. Mens bleef koel, ser veerde sterk, al liet haar opslag haar op het eerste matchpoint even in de steek. Op het tweede greep de Voorhoutse wel haar kans. Voor Carlijn Buis zit het NK er na de eerste ronde op. Tegen Debby Haak was de Voorhoutse bij voorbaat niet kansloos, maar ze speelde te ongeduldig om de meer geroutineerde Dordtse te verontrusten. In de eerste reeks kon ze van 3-0 nog terugkomen tot 3-3, maar ze leverde de set toch in. Nadat ze in de tweede met 1-0 voor was gekomen, maakte ze geen game meer: 6-3 6-1. (TEAN)2 Dames Enkel Dl: 1 M Aalders (Leidse Hout) 20, 2. F.A M Schoo (Dekker) 13. 3. S. Gluvers (Dekker) 11. 4 L. v. Vliet (TEAN) 10, 5 M Boer (Woubrugge), D H.M. Dolieslager (Lisse) 8, 7. I Turk (Hillegomse), G. Kardolus (TEAN), D Heemskerk (Sassenheimse). 10. A. Pan (Bollenpark) 6 Heren Dubbel C1-35+: 1J. Montanus (Dekker) 112. J van Tong eren (Roomburg) 9, 3. J. Hoogkamer (Dek ker) 8. 4. R. v.d. Zeeuw (Roomburg), 5 F Kantebeen (Roomburg) 6, 6. D. Bell (Qui Vive), F. Overing (Qui Vive) 5 Heren Dubbel D1-35+: 1J Langstraat (Lisse), D. van Neut (Lisse) 15, 3. Y. Kornaat (Dekker), M. Baks (Dek ker) 13, 5. J van Erk (Boskoop), H Grootendorst (Boskoop) 7, 7 J v.d. Berg (Zoeterwoudse), M Lexmond (Zoeterwoud se), J. Garstman (Boskoop) 6 Dames Dubbel C1-35+: 1 S. Evers (Oosthout), H. Boskamp (Oost hout) 9, 3. R. Akerboom (Alkemade), E.A. Weare (Estec), G.J. Serlier-v.d Burg (Me renwijk) 6, b. A A. Roodhorst Kalf (TEAN),, E. van der Marei (Alkemade), A Kalkhoven (TEAN) 5 Dames Dubbel D1-35+: 1H. v.d. Geest (Rijpwetering), L. van Rijn (Oosthout), E. van der Poel (Rijpwetering). M Eedens (Oosthout) 6, 5. J. Hessling (Hil- legomse), Timmer-Stuifbergen (Lisse), R. v.d. Steen-Seelen (Hillegomse), C. Castien (Lisse), B. van den Berg-Keulen (Meren wijk), A. Pennings (MVKV), S. Pauwels (Leidse Hout), H. Borst (Hoogmade), G. Borst (Hoogmade). E Dijkstra-Abels (TEAN), W. Tonjes (Boskoop), J. Vink (MVKV) 5 CIRCUIT IN CIJFERS Casino, Noordwijk HEB1: T van der Voorn - G. Vogler 6-1 6- 1, T. Groen - A. Robben 7-6 7-6, W Plijn- aar - M. Visser 6-4 6-7 6-3, M. Remmelink - S. Geerlings 6-7 7-5 7-6. HEC1: S. Lain P van Deyl 6-1 6-2, R van Beyeren - I. Burgerhout 6-3 6-1 HEC2: M. Dijkman P. Vink w o.. B. van Wijk - B. van Dijk 7-6 5-7 7-6 DEC2: L. Zirkzee - D Mark.et 6-3 6-4. SW. Voorhout HEB: K. van de Mijn - T Bavelaar 6-0 6-3. R de Boer - X Hertzmann 6 3 6-1 HEC: M. Rusman - A. van Luyk 6-0 6-1, F. Stijn- man - N. van Tol 7-5 6-3. P Vis - R van Wijngaarden 6-1 6-1. DEC: K. van der Geest - A. Koelewijn 6-2 7-6 s2jh Dagblad Circuit'Qg ,sp ons0 Rabobank u vol energie Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein 240.s ed alphen L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE Warmond Zoe WIM SIEMERINK PRESENTATIE NOORDWIJK - SASSENHEIM pectaculaire wedstrijd k Advocaat gisteravond ïut gemaakt als trainer isgow Rangers. De topclub won in de Ie van het UEFA-beker met 5-3 van Shelbour- land. Na bijna een uur iieuwe ploeg van Advo- tegen een achterstand aan. Givanni van trst (ex-Feyenoord) i de 75ste minuut de ;er op zijn naam. Al- ree strafschoppen) en oduceerden de andere in de Rangers. Jeelt volgende maand ^jlede voorronde van de ns League vrijwel ze- Branik Maribor. De van Slovenië verze- 5 h gisteren in de eerste van de eerste voor- n een uitstekende uit- In Vilnius werd de van Litouwen, FK Ka- reda, met 3-0 verslagen. Mari bor speelt op 12 en 26 augustus tegen PSV, met als inzet een plaats in de 'echte' Champions League. Na weken van intensief speuren denken de Argentijnse media eindelijk te weten welke speler van het nationale team vlak voor het begin van het WK voetbal in Frankrijk positief is bevonden op het gebruik van verboden middelen. Het radio station Del Plata onthulde giste ren dat het om Juan Veron van Parma gaat. Tijdens een do pingcontrole op 1 juni in eigen land zijn bij de middenvelder sporen van cocaïne en XTC ge vonden, zo luiden de berichten. Bondsofficials hebben toegege ven dat één speler vlak voor het vertrek naar Frankrijk positief is bevonden. De naam wilde nie mand noemen. Wel benadruk ten de functionarissen dat er geen sprake was van 'dope'. Het zou gaan om een middel tegen de griep. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10 van woensdag 22 juli: 6 - 10 - 19 - 22 - 24 - 33 - 37 - 38 - 39 - 40 - 49 - 53 - 59 - 62 - 65 - 67 - 68 - 71 - 72 - 77. Duitse lotto: Trekking A: 1-0-25-38-40-41-43 Trekking B: 6-12-19-40-48-49. Supergetallen: 9 en 6. Spiel 77. 4055411. Super 6: 919819. (onder voorbehoud) VOETBAL Champions League. Eerste voorronde, eerste wedstrijd: Celtic (Sch) - St. Patricks Athletic (Ier) 0-0. Obilic (Joe) - Vestmannaeyja (IJs) 2-0. HJK Helsinki (Fin) - Erevan (Arm) 2-0. Liteks (Bul) - Halmstad (Zwe) 2-0. Steaua Boekarest (Roe) - Flora (Est) 4-1 Lodz (Pol) - Kapaz (Aze) 4-1. Kare- da (Lit) - Maribor (Slv) 0-3. Dinamo Tbilisi (Geo) - Vllaznia (Alb) 1-0. La Valetta (Mai) - Anorthosis Famagusta (Cyp) 0- 2. Zimbru (Mol) - Ujpest Boedapest (Hon) 1-0. Grasshop per (Zwi) - Jeunesse d'Esch (Lux) 6-0. Dinamo Kiev (Oek) - Barry Town (Wal) 8-0 Sileks (Mac) - Club Brugge (Bel) 0- 0. Betar Jerusalem (Isr) - Torshavn (FEi) 4-1. Cliftonville (Nle) - Kosice (Slw) 1-5. Skonto Riga (Let) - Dinamo Minsk (WRu)O-O. UEFA-Beker. Eerste voorronde, eerste wedstrijd: Arges Pi- testi (Roe) - Dinamo Bakoe (Aze) 5-1 Belshina Bobruisk (WRu) - CSKA Sofia (Bul) 0-0. Omoma Nicosia (Cyp) - Lin- field (Nle) 5-1. Shakhtar Donetsk (Oek) - Birkirkara (Mal) 2-1. Kolheti (Geo) - Crvena Belgrado (Joe) 0-4. Inter Brati slava (Slw) - FC Tirana (Alb) 2-0. Tallmna Sadam (Est) - Poloma Warsaw (Pol) 0-2 Torshavn (FEi) - VPS Vaasa (Fin) 2-0. Zelieznicar (Bos) - Kilmarnock (Sch) 1-1. Mura Murs- ka (Slv) - Daugava Riga (Let) 6-1. Hapoel Tel Aviv (Isr) - FinnPa Helsinki (Fin) 3-1. Shirak Gyumri (Arm) - Malmo FF (Zwe) 0-2, Germinal Ekeren (Bel) - Sarajevo (Bos) 4-1 Shelbourne (Ier) - Glasgow Rangers (Sch) 3-5. Otelul Gala- ti (Roe) - Sloga Jugomagnat (Mac) 3-0 Luxembourg (Lux) - IFK Göteborg (Zwe) 0-3. Ferencvaros (Hon) - Pnncipat (And) 6-0. Tiligul (Mol) - Anderlecht (Bel) 0-1. Newtown (Wal) - Wisla Krakow (Pol) 0-0. Veendam 1-0(1-0). Talan. Zundert. Zundert - NAC 0-5 (0- 3). Arveladze 2, Brusselers, Noh, Sergio. Steenwijk. Steen- wijk - FC Utrecht 0-4 (0-0). Mols 2, John de Jong, Robbe- mond. Elten (Dui). Wattenscheid'09 - De Graafschap 1-2 (1-0). Vaisanen, Van der Haar. Horst. Horst - RKC Waalwijk 1-13 (1-6). Van der Leegte, Van Nieuwkerk, Beekink en Lopes 2. Lanckohr, Dos Santos, Van Wanrooy, De Graef, Cela Tilburg. Willem II - Willem II amateurs 8-0 (4-0). Promes 2, Hendriks. Schulp, Hering, Victoria, Hill, Ramzi. Düsseldorf. Fortuna Düsseldort - MVV 1-0 (1-0). Munster- geleen. SVM - Fortuna Sittard 0-14 (0-5). Simons en Jef frey 4. Burke en Kool 2, Hamming, Van Bommel. derland - Zuid-Afrika 3-0, Taiwan - Colombia 10-0, Italië - Denemarken 13-0, Colombia - Tsjechië 2-3, Amerika - Ita lië 3-0. Celtic's Henrik Larsson ontdoet zich van zijn directe tegenstander van St. Patricks Athletic. Celtic blameerde zich in de voorronde van de Champions League door in eigen huis niet verder te komen dan 0-0 te gen de leren. foto ap Palermo. WK, tweede dag, Groep A: Japan - Panama 6-1 Cuba - Spanje 14-2, Dominicaanse Republiek - Zuid-Afrik; 14-2. Groep B: Nederland - VS 3-1 Zuid-Korea - Rusland 11-1 Nicaragua - Taiwan 4-3, Australië - Canada 6-5. Ttesse 5-0 (4-0). Marbus 2, Sikora, Schuurman, Krüzen. Den Helder. Helders elftal - Cambuur Leeuwarden 2-3 (2- 2). Manzo, Usta, Dijkhuizen. Langezwaag. Heerenveen - Shizouka (Jap). WK vi TENNIS Stuttgart. Mannen, 2 miljoen gulden. Tweede ronde: Rios (Chl/1) - Knippschild (Dui) 7-6 6-2, Ulihrach (Tsj) - Kafel nikov (Rus/4) 3-6 6-3 6-3, Raoux (Fra) Berasategui (Spatb) 6-1 6-2, Vicente (Spa) - Muster (Oos/10) 6-3 6-7 7-5, Albert Costa (Spa/6) - Squillari (Arg) 6-4 6-3, Carlos Costa (Spa) - Corretja (Spa/3) 7-6 6-7 7-5, Dreekmann (Dui) - Larsson (Zwe) 6-4 7-5, Portas (Spa) - Santoro (Fra) 1-6 6-2 7-6, Mantilla (Spa/7) - Fromberg (Aus) 7-6 7-5, Becker (Dui) - Pioline (Fra/9) 7-6 6-1, Gustafsson (Zwe) Haas (Dui) 6-3 6-1, Moya (Spa/2) - Alonso (Spa) 7-6 7-5, Kucera (Slw) - Dosedel (Tsj) 6-1 6-1. Washington. Mannen, 1,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Tarango (VSt) - Van Herck (Bel) 6-1 6-2, Van Garsse (Bel) Hadad (Col) 6-4 6-3, Burgsmüller (Dui) - Caratti (Ita) 7-6 6-1Lareau (Can) - Humphries (VSt) 6-4 6-4, Draper (Aus) - Hernandez (Mex) 6-3 1-2, Anas (VSt) - McGuire (VSt) b-4 3 5 Tweede ronde: Chang (VSt/1) - Sell (VSt) 6-2 6 3, Agassi (VSt/2) - Wheaton (VSt) 6-4 6-2, Wayr.e Ferreira (ZAf/3) - Arias (VSt) 6-1 6-2. Byron Black (Zim/4) Staf ford (ZAf) 4-6 6-1 6-0, Draper (Aus) - Wayne Black (Zim) 4-6 6-3 7-6, Caldwell (VSt) - Delgado (Par) 3-6 7-6 6-2, Lareau (Can) - Tarango (VSt) 7-6 6-2, Gimelstob (VSt) I lie (Aus) 6-7 6-3 6-1, Pozzi (Ita) - Sa (Bra) 7-6 6-1, Damm (Tsj) - Burgsmüller (Dui) 6-2 6-4, Nargiso (Ita) - Schuttler (Dui) 6-4 6-4, Van Garsse (Bel) - Nestor (Can) 6-7 6-3 6 3 Goirle. NK, 55.800 gulden. Vrouwen. Enkelspel, achtste finales: Ketelaars (1) - Vosseberg 7-5 6-0, Haak (7) Buis 6-3 6-1, Sentis (3) - Bunschoten 5-7 6-4 6-2, Gomperts (kwal) - Kilsdonk (6) 6-2 6-3, Van Aalderen (5) - Maas 6-7 7-6 6-2, Jaspers (kwal) - Trik (4) 6-3 3-6 6-4, Mens - See len (8) 4-6 6-3 6-4, De Weille (2) - Bink 6-1 6-2 Mannen, achtste finales: Reuter (1) Beks 7-6 6-7 7-5 6- 4. Verkerk (7) - Thomas 6-2 6-0 6-1, Bok (3) Burgersdiik 6-3 6-1 6-1, Warmenhoven - Brummer (6) 4-6 7-6 4-6 6 7-6, Bank (5) Troost 6-4 6-4 1-6 6-3. Op der Heide cnFTRAi 'kwal) - Sluiter (4) 3-6 7-6 6-2 6-4, Zoomer (kwal) Har ovriDML (Jeman (8) 1-6 7-5 7-5 6-2. Standaart (2)-Lenten 7-5 6 Canada - Nederland 3-0, Ne- 1 6-2 ATLETIEK Voorthuizen. Loopfestijn; 10 km: 1 Ojuko (Ken) 28.20 (pare. record). 2. Kurgat (Ken) 28.43, 3 Getange (Ken) 29.13, 4. Gielen (Scopias) 29,16, 5. Loywapet (Ken) 29.25,. 22. Bekkenk (Leiden Atletiek) 31.03. 36. Korte kaas (Leiden Atletiek) 32 05. Vrouwen: 1 Vanlmden (Bel) 33.50, 2. Van de Bilt (Leiden Atletiek) 34.08, 3. Kortekaas (Kimbria) 34.22. 4. Dudae- va (Rus) 34.43. 5. Koba (Oek) 34.44. 6 Loonen (AAC) 34.57. CRICKET Den Haag. EK, Groep A: Nederland - Engeland 2-0, Neder land 196/6. Engeland 193/7. Denemarken - Schotland 2- 0. Denemarken 178/9, Schotland 177/8. Stand: 1. Neder land 4-8, 2. Denemarken 4-4, 3. Schotland 3-2, 4. Ierland 3-2, 5. Engeland 4-2. Nederland en Denemarken naar fi-

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 27