Leidsch Dagblad 21 Getuigen melden massamoord Kosovo A20- Noord leldpunt Kinderporno wil agenten opleiden Imvang extreem ehts overschat' PTT bezorgt post vaker 's middags Vliegende Formule Drie zon Even bijkomen Geen staking op Spaanse vliegvelden Afsluiting Rotterdam TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. JERDAG 23 JULI OPGERICHT 1 MAART 1860 Jesprek van de Dag ntani slaat in Pyreneeën Plattelandsjongeren voeren actie tegen stadse indringers Economie 'Verantwoord' pk beleggen wint gestaag terrein Monopoly De zee lokt nog altijd tekenaars naar de boulevard Cultuur en Kunst LOSSE NUMMERS ƒ1,80 ZATERDAG 2,30 L5ZEBSSERVICE Dana Scully is ongezond intelligent Zie aanbieding elders in de krant tu de beille anp Ifde etappe in de Tour, iware rit in het hoogge le van de Pyreneeën uchon naar Plateau de over 170 kilometer, is len gewonnen door co Pantani. De Italiaan irhaalde in de laatste mming de Zwitser Rol- "eier, die vlak voor de n de derde berg was tapt. die bij een afdaling Ie meters het ravijn in- te en daarna snel weer n reservefiets stapte, tweede. De Ameri- Bobby Julich pakte de plaats, net voor Mi- Boogerd die knap ewerd. nera onder uwenrokken .m anp De dagelijkse postberg van 22 miljoen brieven en pakjes noodzaakt PTT Post om de be zorging meer te spreiden. Door de steeds toenemende hoeveel heid kost het sorteren meer tijd en gaan postbodes later op pad. Soms krijgen huishoudens pas in de namiddag hun post in de bus. Bij bedrijven wordt de post nog wel 's morgens afgeleverd. Volgens woordvoerder Van Asperen is er van een capaci teitsprobleem in de sorteercen- tra geen sprake. „De centra draaien langer door. Van 's avonds zes tot 's morgens zes uur voor poststukken die de volgende dag moeten worden bezorgd en de rest van de dag voor overige stukken. Economi sche groei leidt altijd tot meer postverkeer. Fax en e-mail hebben minder invloed dan vooraf was ge dacht." De latere postbezorging levert weinig klachten op. „Veel men sen zijn overdag niet thuis en merken daarom weinig van de latere bezorging", aldus de PTT- woordvoerder. De nieuwe bezorgtijden "bete kenen dat de postbodes tegen woordig ook een gewone werk dag hebben, van negen tot vijf. zandvoort» Snel is de Haarlemse coureur Tom Coronel wel. maar vliegen kan hij nog net niet. Met een beetje hulp van een kraan lukte het gisteren wel om zijn auto te laten zweven. De 'Tom's Toyota' waarmee Coronel in 1996 aan het Japanse Formule Drie-kampioenschap deel nam, hangt twee weken lang tegen de gevel van het Zandvoortse Golden Tulip hotel. De stunt is bedoeld om aandacht te vestigen op de Marl boro Masters die over twee weken plaatshebben. Angst dat de auto naar beneden valt is niet gegrond. De 450 kilo zware bolide hangt met vier kettingen aan evenzoveel stalen platen. De platen zijn met zestien bouten in de muur verankerd. Het is de derde keer dat het hotel een racewagen aan de gevel heeft hangen. foto united photos de boer poppe de boer Kwartaalwinst Philips ruim miljard gulden AMSTERDAM ANP De winst van Philips is in het tweede kwartaal tot iets boven het miljard gestegen. In dezelf de periode van 1997 was dit nog 747 miljoen gulden. Ten op zichte van de eerste drie maan den van 1998 was het resultaat ruim een half miljard lager. De omzet steeg vergeleken met vo rig jaar 669 miljoen tot bijna achttien miljard. Het concern kampt nog steeds met dalende verkoop prijzen voor diverse producten en dochter Polygram boerde slecht. Samenwerking met Lu cent op het gebied van mobiele telefonie leverde nog weinig op. Het bedrijfsresultaat in de divi sie consumentenproducten ver schrompelde daardoor het eer ste half jaar van 214 naar zeven miljoen. Halfgeleiders en verlichting blijven de grootverdieners voor Philips. Met iets meer dan een miljard en 695 miljoen nemen ze ruim 90 procent van het be drijfsresultaat voor hun reke ning. Bekeken over het eerste half jaar steeg de winst met bijna een miljard naar ruim 2.5 mil jard gulden. Daarin zit wel de verkoop van Philips Car Sys tems en Optoelectronics die ruim een miljard opbracht. HET WOORD IS AAN Myr V. Murray Het is onmogelijk om tege lijkertijd te lachen en te tob ben. perioden met 11721- w/21* 12*/22° 20% 10% 10% Uitgebreid weeroverzicht op pagin 1 VANDAAG 28 PAGINA'S 1 Binnenland 3,5 Buitenland 7 Cultuur 21,22,23 Economie 8,9 Aantal doden onder etnische Albanezen niet bekend litie in Rotterdam heeft een 48-jarige man aan- len die op het Beursplein ;n onder de rok filmde. ,b) n had zijn camera in een ïield die onder de rokken die op straat bij de be- n winkelende en etalage- ui, Ie vrouwen. In de tas zat eine opening, waardoor van een draaiende ca- 5rk,ieelden kon schieten. De rklaarde op zijn idee zijn «ijken door een film die hij Ooggetuigen in de plaats Orahovac in Kosovo hebben melding gemaakt van massamoord op etnische Albane zen door Servische militairen. Onafhankelijk van elkaar hebben drie inwoners tegen Harald Doornbos, corres pondent van deze krant, gezegd dat de lijken door Ser viërs op een aantal tractoren werden gegooid, waarna de voertuigen met onbekende bestemming vertrokken. orahovac-tiranagpd-Rtr-afp-dpa getuigen zeg^ 'erg veel lijken' te hebben gezien. In Orahovdc be- Het is niet bekend om hoeveel vinden zich naar schatting nog doden het gaat. Eén van de oog- tweeduizend Albanezen, die zich schuil houden voor het oorlogsgeweld. Als er niet snel hulp komt, bestaat er een reëel gevaar dat zij zullen sterven van de honger. Volgens het door etnische Al banezen gerunde Kosovo-Infor- matiecentrum zijn er de afgelo pen dagen zeker 34 burgers ge dood in Orahovac en het nabu rige dorp Bela Crvka. Een Servi sche politiecommandant be weerde gisteren echter dat het ging om 'tientallen Albanese terroristen' van het Kosovo Be vrijdingsleger UCK. Albanië heeft zich gisteren beklaagd over granaten die Joe goslavische troepen dinsdag hebben afgevuurd en die op Al banees grondgebied terecht zijn gekomen. Het is volgens Tirana de tweede keer sinds zaterdag dat Joegoslavisch geschut Alba nië treft. De projectielen land den enkele honderden meters in jaarverslag: vang van extreem rechts erland wordt nogal eens itef lat. Dit stelt de Binnen- Veiligheidsdienst in haar tend verschenen jaarver- er 1997. De BVD schat tal aantal georganiseerde it» i's in ons land op minder j. Ze hebben de afgelo- en ook minder dan voor- net acties de aandacht :ns de BVD is met name trum Partij '86 vorig jaar ^nazistisch vaarwater ge- De belangrijkste be sden namen enkele ke- aan samenkomsten en straties van neonazi's in en Denemarken. Zij on- den ook contacten met rwanten in Duitsland, telt enkele tientallen le- rg ürnamelijk in Rotterdam |eving. Volgens de BVD is •«tij gebrekkig georgani- De BVD meldt verder een toe name van de activiteiten van in lichtingendiensten uit landen van het voormalige Joegoslavië. Met name de Kroatische inlich tingendiensten zijn in ons land actiever geworden. Een en an der heeft te maken met de aan wezigheid van het Joegoslavië- tribunaal in Den Haag. De BVD constateert ook dat de Bosni sche ambassade zich in Den Haag vorig jaar niet altijd aan de regels heeft gehouden. Ver schillende malen heeft Neder land ook geweigerd visa te ver strekken aan beoogde mede werkers van de Bosnische am bassade. De BVD fieeft vorig jaar ruim 27.000 veiligheidsonderzoeken ingesteld naar kandidaten voor vertrouwensfuncties bij over heid en in het bedrijfsleven. In 396 gevallen voelde de BVD nat tigheid en werd negatief geadvi seerd. In de meeste gevallen be trof het beoogd personeel voor Schiphol. numegen» Zingend, verend of kreunend en steunend kwamen ze aan; de honderden wandelaars uit de Leidse regio. Bij het Leidsch Dagblad-terras in het gras van behandelingscentrum Neerbosch dat op ongeveer zes kilometer ligt van de finish van dag twee van de Nijmeegse Vierdaagse ploften ze neer. Even een appeltje eten, een bekertje water drinken, een praatje maken en informeren naar het wel en wee van andere lopers uit de regio. En dan weer door, onder een strak blauwe lucht Nijmegen in. Pagina 20: Groeten uit Nijmegen. foto hans van weel over de Albanese grens. De NAVO-raad in Brussel be sprak gisteren opnieuw welke militaire stappen het bondge nootschap kan nemen om de strijd in Kosovo te smoren. Daadwerkelijk militair ingrijpen is niet realistisch. Dat zou tusen de 50.000 en 70.000 man ver gen. Eenvoudiger is de vorming van een bufferzone tussen Joe goslavische troepen en strijden de Kosovaren. Dat kan met MADRID DPA De staking van Spaans vlieg- veldpersoneel die eind volgend week zou worden gehouden, gaat niet door. De vakbond heeft met werkgever Aena van daag een akkoord bereikt waar in de meeste eisen van de werk nemers zijn ingewilligd. De achtduizend man grond personeel wilden volgende week vrijdag, zaterdag en zon dag het werk neerleggen, wat gezien de start van het Spaanse vakantieseizoen in dat weekein de tot grote chaos zou hebben geleid. De afspraken die zijn ge maakt, betekenen dat de werk nemers meer loon en betere werkomstandigheden tegemoet kunnen zien. Verder zal een deel van de losse werknemers in vaste dienst worden genomen. Als schot voor de boeg hield het vliegveldpersoneel begin deze week stiptheidsacties, die leidden tot beperkte vertragin gen op de luchthavens van Ma drid en Barcelona. hooguit 20.000 NAVO-soldaten worden gedaan. Pagina 7: Zelfs bejaarde blinde loopt in Kosovo gevaar Gesprek van de dag 2 Kerk en Samenleving14 Regio13,15,17,19 RTV/programma's11 Sport25,27 Strips10 Uitgaan24 De kortingsbon op de pagina Uitgaan betreft het 'hofjes menu' dat wordt geserveerd door Mangerie De Jonge Koekop, inclusief wandel boekje. 24 juli t/m 10 augustus m Informatie Rijkswaterstaat zie elders in deze krant. iger ARNOLD AARTS I Naam; 1 Adres: Ja, Ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. l Postcode: Tel: - Plaat ntrole bezorging) 1 ijwilligersorganisatie Internet nt Kinderporno is bereid agen te leiden. Op dit moment is ex- op dit gebied bij de politie na- afwezig. „Sinds de oprichting ze organisatie, tweeënhalf jaar hebben wij justitie steeds aan- n mensen op te leiden. Tot dus- ebben we geen reactie gekre- hoop dat justitie na de commo- I de affaire in Zandvoort wel ge laakt van onze grote expertise", torzitter C. Karman. De uit vijf vrijwilligers bestaande or ganisatie ontvangt geen subsidie van de overheid. Een Internetprovider stelt wel faciliteiten en computers beschik baar. „We ontvangen echter geen geld. Ook niet van andere providers. Dat zou onze onafhankelijkheid kunnen scha den." Volgens Karman is geldelijke onder steuning wel gewenst. Met jaarlijks een ton zou de organisatie een extra mede werker kunnen aantrekken, aldus de voorzitter. Berichten als zou de organi satie ermee willen stoppen noemt zij 'voorbarig'. „Wel is het frustrerend dat de politie niets met onze meldingen doet. Nog afgezien van het feit dat we geen subsidie krijgen. Minister Sorg- drager maakt wel goede sier met onze naam, maar verder doet zij niets. Zij verwijst in discussies over kinderporno regelmatig naar onze organisatie, maar daar blijft het bij." In het eerste jaar van het bestaan kwam er bij Internet Meldpunt Kinder porno dagelijks één melding van kin derporno op Internet binnen. Het jaar daarop waren dat er per dag gemid deld twee. De afgelopen dagen is dat aantal, mede door de publiciteit rond de Zandvoortse affaire, opgelopen tot dagelijks 'tien twintig'. Justitie heeft Italië gisteren om uitle vering gevraagd van de 23-jarige Belg Robbie, de vermeende moordenaar van de 49-jarige hoofdverdachte Gerrie in de Zandvoortse kinderpomozaak. Dat is gebeurd na geruchten dat de man reeds deze week op vrije voeten zou komen. Volgens Italiaanse kranten heeft zijn Robbie's advocaat al ver zocht om vrijlating. De 23-jarige Belg zit sinds 20 juni ge vangen, na de ontdekking van de moord op Gerrie bij Pisa. De Belg laat weten het liefst niet te worden uitgele verd aan Nederland en België. In een interview in het lokale dagblad II Tirre- no laat hij verder weten zelf slachtoffer te zijn geweest van kindermisbruikers. De Kennemerlandse politie heeft gis teren een onderzoek verricht op het zeiljacht Apollo. De tweemaster was ei gendom van de vorig jaar overleden le venspartner van Gerrie. Een deel van de kinderporno-activiteiten zou zich op de boot hebben afgespeeld. Bij de zoeking gisteren zijn geen belangwek kende zaken gevonden. Pagina 5: Aandacht justitie voor kin derporno neemt toe Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: |D Per maand Per kwartaal Oautomatisch (f. 94,15) I I automatisch (f. 32,70) Oacceptgiro (f. 95,15) W l Nr. bank/giro:Handtekening:i Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. 'elop, zonder postzegel. OFBEL 071-51 28 030 712141 "4001 14" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 1