Economie Beurs amond Tools Group ziet van bod op Flexovit RDAG 18JULI 1998 oei Chinese economie neemt af De economische groei in China is volgens het Staatsbu- ivóor Statistiek in de eerste helft van 1998 afgenomen tot ze- procent. In een 'regio van ineengestorte financiële syste- toont de Chinese economie van het land een opmerkelijke indheid. aldus Chinese economen gisteren. De daling van irocent groei in de eerste helft van vorig jaar naar zeven pro- dit jaar is te wijten aan de afnemende handel in de regio, xport steeg met 7,6 procent, terwijl de toename over het he- jrige jaar 21 procent bedroeg. De Chinese econoom Ken iis bepaald niet ontevreden over de toestand van de econo- „China is nog steeds in goede vorm", aldus Ken Chan. C bereid tot gedragscode Myanmar iaag IHC Caland is bereid te praten over een gedragscode omstreden orders, zoals de jongste opdracht in Myanmar, vroegere Burma. Dat bleek gisteren tijdens een gesprek van ■baas J. Bax met Kamerleden van de PvdA en met een be- van FNV Bondgenoten. Wat precies in de code komt te nog niet duidelijk. In elk geval is IHC Caland niet bereid rder te laten schieten, zo maakte Bax tijdens het gesprek 5 lelijk. IHC heeft onlangs een order in de wacht gesleept om izeewateren van Burma (officieel Myanmar) een olie-op- p tank te bouwen. Daarmee zijn honderden miljoenen gul- 5gemoeid. De order is omstreden wegens de slechte men- [echtensituatie in dat land. Eerder al lieten bedrijven als Hei en Texaco orders schieten na protesten van mensenrech- rganisaties. en diensten uit te breiden. In het persbericht stelt de fabri kant van gereedschap voor de diamantindustrie dat 'de strate gische meerwaarde van Flexovit voor DTG geringer is dan voor Saint-Gobain'. Saint-Gobain en Flexovit ken nen elkaar goed. Beide cerns waren al maanden in ge sprek over samenwerking. Flexovit gaf toen aan in die op zet het liefst zelfstandig te blij ven. Om uit de armen van DTG te blijven voerde de directie van Flexovit gesprekken met diverse geïnteresseerden. Saint-Gobain kwam daarbij als winnaar uit de bus. Flexovit-directeur en aan deelhouder J. Katsman liet eind vorige week al weten hun bod te accepteren. De 16.000 werknemers van Saint-Gobain draaien jaarlijks een omzet van ongeveer 35 mil jard. In Nederland biedt het concern werk aan 1.900 men sen. Die houden zich bezig met de productie en distributie van glaswol, glas en hoogwaardige plastics. Dnd Tools Group (DTG) haar bod op Flexovit in. aagse bedrijf ziet af van andige overnamepoging, het doel om tenminste ig procent van de Flexo- ïdelen in handen te krij- abereikbaar is. De Franse ational Saint-Gobain, die tenen op de steun van de haar aandelenpak- loide vorige week roet in door met een concur- )od te komen. •Gobain, dat via doch- erneming Nortbn de producent in de wereld ilijp- en schuurmiddelen, gulden per aandeel, liljoen in totaal. Met dit rertroffen de Fransen het DTG, dat 26,50 per bood. Overigens rea- de beurs onmiddellijk op n de Fransen. De in etappes naar 29 gisteren. wilde Flexovit inlijven assortiment producten NOMISCH KORT 1MIJ krijgt voor 25 mil- elang van twintig Q-Park. Deze onder- g houdt zich bezig met en exploiteren van rvoorzieningen. De an- indeelhouders zijn ING ed Ontwikkeling, De Vastgoedgroep, ING As - nagement en het pen- onds van KPN. Q-Park erknemers) wil door- de huidige 25.000 rplaatsen in het land 1.000. rCHARTER YSSELMEER Temmer heeft voor joen gulden bij de Duitse iYachts negen kajuitzeil jachten gekocht. Daarmee komt de vloot van het verhuurbedrijf op vijftig schepen. Ysselmeer spreekt van een aanhoudende hoge bezettingsgraad van de jachten, waarbij Nederlanders na de Duitsers een steeds grote re rol spelen. 1NTERBORG heeft vorig jaar de nettowinst zien stijgen van 1,34 miljoen naar 1,63 miljoen gul den. Interborg verwacht 1998 een verdere groei. Het be drijf houdt zich bezig met het stellen van bankgaranties voor N ederlandse ondernemingen. Eind vorig jaar stond er voor 1.495 miljoen aan garanties uit. ARAK IN PERSPECTIEF de financiële wereld Justitie en beurszaken ingetwijfeld is er het jaar sprake van een toe aandacht van het aar ministerie (OM) voor op de Amsterdamse ef- die het daglicht it niet kunnen verdragen. 1 in in oktober vorig jaar verdachten van hun licht in het kader van wat it beursfraudeschandaal heten. n maanden ijn enkele lie- oordeeld lastingont- Hombergh en Cook. De Vries Robbé betaalde in eigen aande len die de heren Van den Hom- bergh en Cook korte tijd later grotendeels verkochten aanzienlijke winst. En dit tegen alle afspraken in. Kijk, dat is pas een mooie zaak voor het OM. De handel op de effectenbeurs stond de hele week in het teken van de afloop van de optieseries van gisteren. Dekking van short-positiés aange- i. Vervolgens OM zón an- jaar nodig dagvaarding n en werden de iten in juni ad aanzienlijk minder lig en sprak alle verdach- KEES VAN DALEN Beleggingsanalist Holland B (handelaren ko pen aandelen op, die ze eer der tegen een bepaédde koers hebben ver kocht maar nog niet geleverd) bracht de index woensdagoch tend tot boven de 1300 pun ten. Vervolgens was er sprake van lichte winstnemingen, maai' veel had dit niet om het lijf. Of het huidige koersniveau gerechtvaardigd is, de rech- zal de komende weken moeten blijken als het bedrijfsleven de halfj aarsresultaten gaat publice ren. Neem PolyGram. Die pu nteren vrij. Een gevoeli- bliceert aanstaande woensdag, daag voor officieren van Het zal me verbazen als de cij- Oe Graaff en Swager- fers meevallen, ondanks het langduri- Donderdag volgen ASML en onderzoek geen enkel Philips. Eerstgenoemde heeft al eerder melding gemaakt van moeilijke marktomstandighe- 'zou het OM de pijlen den en heeft de koers zien dalen 'richten op een andere van 100 gulden medio maart doel hierbij op het 'lijk naar 66 gulden gisteren. Philips ist' dat de Vries Robbé heeft een topkoers van even bo- 'nlangs aantrof bij de in ven de 200 gekend en noteert gekochte vijftig pro- nu rond de'185. Ook hier heb ik elneming in het bedrijf niet het idee dat de resultaten Groot-Brittannië. en de uitspraken mee gaan val ig in Witte was verkre- len. Maar bij Philips weet je het in beurskringen niet nooit, zeker niet nu Boonstra ode heren Van den aan het roer zit. 21.230 385.00

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 9