6r lorsebel tbreiden h Garde! 'Grote Polder bloedt niet dood' ag van het Paard: kijken naar trekknollen en tuigpaarden KO kan in 7 !S MAAR DAT U HET WEET! HAAI HIT BH HM VAN HEN BROfK Leiden Regio Raadhuis Oegstgeest nadert voltooiing ^iintratuin GROOTS IN OUTDOOR TOP IN KWALITEIT SCHERP IN PRIJS 99,- Lr""" OoUcM UWU Klantenkaart maakt prijzen supers ondoorzichtig CHEF ERNA STRAATSMA, 071-5356437,PLV -CHEF* JUDY NIHOF, 071-5356416 jr. De ludieke ren met Belgische trekpaarden jten |e Dag van het Paard op Duindigt kende gisteren rverloop. Drie professionele pikeurs - die nor- iproken in een sulky achtereen paard zitten - n voor de gelegenheid op zo'n Belgische reus, ip te nemen tegen drie professionele jockeys, die ftR.IVO POMMEREL wel gewend zijn óp het paard aan races op Duindigt deel te nemen, zij het op wat rankere en snellere exemplaren. De ren leek lange tijd gewonnen te gaan worden door pikeur Rob de Vlieger, die met zijn trekpaard als een ra ket uit de startblokken schoot en gedurende de race een flinke voorsprong opbouwde (foto links). Totdat enkele fotografen, die bij de finish stonden te wachten om een spectaculair plaatje te schieten, in zicht kwamen. De Vlieger: „Ik wilde net mijn armen omhoog steken om de zege te vieren, toen plotseling het paard schrok van een beweging van één van de fotografen en linksaf sloeg (foto midden). Op die onverwachte wending had ik to taal niet gerekend, waardoor ik een seconde later zand lag te happen." De Vlieger bleef bij zijn val ongedeerd en kon er de lol wel van inzien (foto rechts). Dat gold niet voor collega-pikeur Hugo Langeweg, voor wie de race slechter afliep. Hij tuimelde al direct na de start van zijn paard en kwam lelijk terecht. Langeweg moest naar het ziekenhuis worden gebracht waar een gebroken schaambeen werd geconstateerd. Hij kan daardoor voor lopig niet aan de koersen deelnemen. foto s henk bouwman en engel lameijer eerspolitie moest eraan omen om alle bezoekers parkeerplekken te lei- sof Duinrell een paar meter was opgescho- 31ste Dag van het Paard eren vele dagjesmensen ibaan Duindigt in Was- te8 s over Wassenaar kon- Ie kast blijven. Het pu- en3 top de paardendag af- ras hetzelfde dat op cir- jart cussen en kermissen is te zien: iedereen dus. Geen dames met haute couture hoeden, geen he ren in driedelig pak. Duindigt is geen Ascot. Er heerste gewoon een gezellige, ongedwongen sfeer. Orkestje Een dixieland-orkestje verwel komde oud en jong op een pleintje achter de tribunes. Daar stond een soort braderie met hamburgertenten, kinder spelletjes, een rodeo en natuur ERNA STRAATSMA houder zei tegen ons gedachten heeft over uw op de plek waar nu Igebouwtje staat", zegt bestuurslid van de be- ereniging Haaswijk. n deed zijn uitspraken iet laatste overleg met iswijk-bewoners. „De er zei nog geen concre- len te hebben", aldus in Eisen is vanwege va- niet bereikbaar voor :aar. Ddgebouw aan de Ger- Idlaan is het voormali- natiecentrum Morse- gemeente gebruikt de jenwoordig als nood- ng voor bouwteke- wijkopzichters, die we- ntegebrek niet in het thuis aan het Wilhel- kunnen werken. De en verhuizen volgen- 1 naar het nieuwe ge- lis, in de voormalige ïkliniek. lordvoerder van de ge- egt dat er nog geen be vallen over de toekom- tstemming van het 'Uw in de Morsebel. :eten zouden ook kun- |en staan, als extra ver- ite voor ambtenaren, lige gebruikers gaan er Keltjes zaaien, naken oogsten. AANKOOP VAN 25.- cQUE VAN 2.50 KADO! lijk veel standjes met rijlaarzen, zweepjes en andere paardenpa- rafernalia. Maar daarvoor kwam het pu bliek niet. De meesten van hen zaten op de tribune en bleven daar uren zitten. Enkelen had den zelfs hun eigen comforta bele klapstoeltjes meegenomen. Die herinnerden zich zeker nog de harde houten bankjes van vorig jaar. Show na show trok aan de kij kers voorbij. Een 'spring carrou sel', een demonstratie van tuig paarden. Een ludieke race van zes ervaren jockeys op flinke trekknollen zorgde voor de no dige hilariteit. De ruiters moes ten 200 meter afleggen zonder zadel. Ee'n van de knollen had geen zin en wierp zijn ruiter Hugo Langeweg er meteen af. Rob de Vlieger vloog er net voor de finish af, nadat zijn paeird schrok van een fotograaf die een onverhoedse beweging maakte. De eerste van de tien koersen van de dag, een draverij (waar bij de jockey op een wagentje rijdt), was in een knipoog voor bij. De ruiters startten aan de overzijde van de baan en had den anderhalf parcours af te leggen. De commentator ratel de alsof hij zijn koopwaar op een veiling aanprees. Vele goklustigen hadden zich vooraf verzameld in de grote hal van de Hippo Toto, waar ze driftig tickets invulden. Op tele visieschermen waren ook bui tenlandse races te volgen. De organisatie moedigde het gok ken graag aan. „Spanning, sport en sensatie. Een race wordt pas spannend als er iets van af hangt", schalde het uit de luid sprekers. Gokkers Na een Friese Quadrille, waarbij acht paar Friese paarden door acht echtparen in klederdracht in allerlei ingewikkelde richtin gen werden gestuurd, volgde de tweede koers. De zucht die klonk van de tribune toen Maestro Vica won verraadde de aanwezigheid van een groot aantal gokkers. De commentator prees het rassendefilé met recht aan als het hoogtepunt van de dag. Van elk paardenras dat in Nederland rondloopt was een exemplaar te zien. Van boerenknollen tot Shetlandpony's, van Arabische volbloeds tot minipaardjes niet groter dan een hond. De organi satie sloeg in haar enthousias me echter iets te ver door toen ze na afloop van het defile' het Wilhelmus draaide. Anky van Grunsven, winnares van de Olympische zilveren me daille, gaf samen met de dames Bartels een dressuurdemonstra- tie. Op speciaal voor de paarden uitgekozen muziek trippelden zij diagonaal en zijdelings. Anky Een jong meisje op de tribune schreeuwde 'Anky, Anky!'. Haar heldin en paard bewogen zich gracieus over het gras. De jeug dige fan had de dag van haar le ven. hting Kinderopvang Oegstgeest (SKO) kan moge- 'breiden op een terreintje aan de Gerrit Rietveld- Ie wijk Morsebel. Wethouder G. van Eisen heeft onlangs geopperd in een gesprek met vertegen- gers van de bewonersvereniging Haaswijk. Het an! n het terrein tegenover het woonwagencentrum, inog een noodgebouw van de gemeente staat. uit, maar wat er c beuren is nog onbekend. Mis schien dat het noodgebouw blijft bestaan als vergaderruim te, want daar blijven we ook als het nieuwe gemeentehuis opengaat, tekort aan hebben." De SKO is overigens niet de enige mogelijke opvolger van het informatiecentmm: eerder deze week werd bekend dat wo ningbouwvereniging Buitenkist met de gemeente in onderhan deling is over gebruik van het noodgebouwtje. W. Schenk, directeur van de SKO, is niet op de hoogte van Van Elsens ideeën voor nieuw bouw aan de Gerrit Rietveld laan. „We hebben helemaal nog geen overleg gehad over de mo gelijkheid van een nieuw te bouwen kinderopvangcentrum. Ik heb niets gehoord over de mogelijkheid van nieuwbouw aan de Gerrit Rietveldlaan." De SKO gokte lange tijd op de mogelijkheid om uit te breiden in multifunctioneel centrum 't Groot Proffijt. Eind mei maakt de gemeente echter bekend dat die plannen niet doorgaan. Schenk hoopt dat nog dit jaar een tijdelijke oplossing voor uit breiding wordt gevonden, in de vorm van een noodgebouw bij het SKO-gebouw aan de Laven delhof. OEGSTGEEST ERNA STRAATSMA Het nieuwe gemeentehuis van Oegstgeest nadert zijn voltooi ing. De verbouwing van de ou de Jelgersmakliniek is zo goed als afgerond. Er wordt nu ge werkt aan de inrichting van de kantoorruimten. Half augustus verhuizen de ambtenaren naar hun nieuwe onderkomen. Even zag het naar dat uit dat het gemeentehuis later klaar zou zijn dan half juli, zoals de bedoeling was. Het plan om de Amsterdamse kunstenares Suzan Drummen de trouwzaal te laten beschilde ren is enigszins gewijzigd. „Ze maakt de muurschildering niet op locatie, maar eerst in haar ei gen atelier", aldus een woord voerder van de gemeente. Door de verhuizing naar de voormalige Jelgersmakliniek is het gemeentehuis vrijdagmid dag 14 augustus en maandag 17 augustus voor het publiek on bereikbaar. De Jelgersmakliniek is voor een groot deel afgebroken om het gebouw geschikt te maken als gemeentehuis. Omdat het bijna honderd jaar oude ge bouw een rijksmonument is kreeg Oegstgeest van het rijk een miljoen gulden subsidie voor de verbouwing. De totale verbouwing kost 13miljoen gul den. Het verpauperde industriegebied Grote Polder krijgt, als de plannen van de gemeente doorgaan, drie grote kantoorgebouwen en een opknapbeurt van bijna vijf miljoen gulden. Daarmee moet het gebied weer volledig bij de tijd zijn. archieffoto frans rombouts Ondernemers en gemeente niet somber over toekomst Deze fiere ridderspoor (Delphinium) is verkrijgbaar in diverse kleuren. Voelt zich sterk in de zon. Bloeit in het najaar opnieuw, mits u na de eerste bloei de bloemstengels afknipt. Van 9.95 ZOETERWOUDE DIMITRI WALBEEK De Grote Polder bloedt niet dood, zeggen de ondernemers van het industriegebied in Zoe- terwoude. Er is weliswaar vijf miljoen gulden nodig om het verpauperde terrein op te knap pen, maar die investering is ook volgens bedrijfsmakelaars en de gemeente voldoende om de Grote Polder nieuw leven in te blazen. „Er kloppen geregeld ondernemers bij ons aan die ge ïnteresseerd zijn in het indu strieterrein", zegt een gemeen te-ambtenaar. De diverse partijen hebben alle vertrouwen in het succes van de aangekondigde opknap beurt van vooral de Industrie weg, dé entree van de Grote Polder. De gemeente presen teerde vorige week een red dingsplan voor het industrieter rein aan de Kamer van Koop handel, de provincie Zuid-Hol land en de 184 ondernemers op het industriegebied zelf. In sep tember moet blijken of de be nodigde vijf miljoen gulden wordt gevonden. De Zoeterwoudse firma Bos man Projecten bouwt binnen kort voor meer dan 5000 vier kante meter aan bedrijfsruimte op de Grote Polder. En de ge meente wil ook nog drie grote kantoorgebouwen op het indu strieterrein toelaten om met de opbrengst daarvan de vijf mil joen gulden renovatiekosten te kunnen bekostigen. Die gebouwen komen snel vol, zegt C. Bosman, directeur van het Zoeterwoudse bouwbe drijf: „We bouwen in februari die 4500 vierkante meter be drijfsruimte en 900 vierkante meter kantoorruimte. Op 750 vierkante meter na zitten we al vol. Dus je kan wel concluderen dat de Grote Polder nog wel in trek is, hoor. We hoeven er wei nig voor te doen om huurders te vinden." Bosman vervolgt: „De Grote Polder is als industrieterrein bij na net zo goed als Roomburg, alleen de middenbermen en de wegen moeten nodig worden opgeknapt. Daarnaast geldt op Roomburg erfpacht en hier niet. Dus is het in Zoeterwoude ei genlijk nog beter. En het lijkt wel dat er hier nu veel panden te huur en te koop staan, maar dat is schijn. Het zijn de vaste, moeilijke panden die leeg blij ven staan." Ook bij de verhuurders van de panden op de Grote Polder heerst geen sombere stemming over de toekomst van het be drijvengebied. Het Leidse be drijf Basis Bedrijfshuisvesting heeft zeven panden te huur en te koop staan in de Grote Pol der, waaronder het pand van het half jaar geleden failliet ver klaarde installatiebedrijf Iemco. „Lege bedrijfspanden zijn hier altijd. De Grote Polder is echt een mooi industrieterrein, maar sterk verouderd ten opzichte van het Leidse industrieterrein Roomburg. Maar de verhuur en verkoop van panden op de Gro te Polder gaat niet slecht, hoor. Dat loopt heus wel. De geplan de nieuwbouw zal het uiterlijk opkrikken", zegt J. Schaap van Makelaardij Basis Bedrijfshuis vesting. Een van de bedrijven die on langs bedrijfsruimte hebben ge huurd op het industriegebied is Foodservice Arkensteijn. Dat verhuist binnenkort van de Lei- derdorpse Baanderij naar de In dustrieweg in Zoeterwoude. Volgens een woordvoerder van het familiebedrijf viel de keuze op de Grote Polder omdat het terrein centraal in de regio ligt. „We groeien uit ons jasje in Lei derdorp", zegt. E. Arkensteijn. „Maar we zijn regiogebonden en deze locatie kwam dus goed uit." De directeur kan zich niet veel van de bezwaren tegen het industrieterrein voorstellen: dat het verpauperd is en niet goed bereikbaar. „Het kan natuurlijk altijd netter in het gebied. Maar voor de rest moeten de bezwa ren misschien nog gaan gelden. Dat weet ik niet, maar voor ons wogen die klachten allemaal niet zo zwaar." Benzinebrander Coleman Van 139,95 voor: Tevens branders van: MSR, Camping gaz, Trangia, Primus, Optimus 2021 BN Haarlem Boven de Vomar Telefoon 023-5258528 Donderdag- en vrijdag koopavond 2500 m' winkelplezier. Ruime parkeergel ma: 13.00-18.00 uur, di/wo: 10.00-18.00 i do/vr: 10.00-21.00 uur, za: 9.00-17.00 uur KOMPAS Met duizender^m2 winkelplezier de grootste buitensportbelevenis van Nederland. Dagblad 26 juni 1998 een onzer verslaggevers Den Haag Aanbiedingen, klantenkaarten en kortingsac ties maken het vergelijken van supermarktprijzen bijna on doenlijk. Wat de ene super een speciale prijs noemt, is bij de andere kruidenier normaal, con cludeert de Consumentenbond. In de laatste Consumentengids wordt melding gemaakt van lemde prijswijzigingen bij Al- bert Heijn' sinds de invoering van de bonuskaart. Zo bood AH onlangs een bonuskorting op een pak Bounty-repen van 300 gram: van 3,59 voor 3,39. Tijdens de vorige prijspeiling van de Consumentenbond kost te dit tussendoortje bij AH ech ter 3,29. Bij verscheidene con currenten wordt 3,15 voor Bounty gevraagd. Uit de laatste peiling van de Consumtenbond blijkt dat Dirk van den Broek/jumbo op nieuw de goedkoopste super markt is: 6 procent goedkoper dan gemiddeld. Marktleider Al- bert Heijn is het duurst: 4,3 pro- cent boven het gemiddelde, ruim io procent duurder dai Dirk van den Broek. Koopjesjagen loont de moeite zegt de Consumentenbond, maar de onderzoekers wijzen erop dat boodschappen doen I nog altijd het goedkoopst is bij supers met vaste lage prijzen. ÓÓK BAS VAN DER HEIJDEN, JAN BRUUNS, DIGROS en DIRKSON HEBBEN HETZELFDE LAGE PRIJSPEIL! Aanrijding met drie auto's Een 28-jarige automobilist uit Rotterdam veroorzaakte giste ren een aanrijding op de Persant Snoepweg in Leider dorp, waardoor in totaal drie auto's schade opliepen. De man zag te laat dat hij een kruispunt naderde en het verkeerslicht op rood stond. Hij reed tegen 'twee, voor het stoplicht wachtende, auto's aan. Niemand'raakte ge wond. Nieuw kantoor Heijmans Bouw Heijmans Bouw en Heijmans Vastgoed/Noorlander Beheer verhuizen binnenkort naar een nieuw kantoor. De nieuwe be- drijsfruimte is gelegen aan de Zijldijk 24. Op 28 augustus ver richt T. Jansen, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland, de officiële openingshandeling.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 17