Steun onderwijsprojecten in ontwikkelingslanden! 'n^/niTjnrf»rjrrj\rrfrrii üimjiiT v/_. Uili De geschiedenis van het Leidse stadspark DONDERDAG 16 JULI 1998 Weersvooruitzicht KNMI Geldig tot en met vrijdag. Noorwegen: In het zuiden aanhoudende kans op veel regen, met name op mor gen. Naar het noorden toe vooral langs de kust geregeld zon. Mid- dagtemperatuur meest tussen 15 en 20 graden. Zweden: Morgen soms zon, soms een bui. Morgen in het noorden weinig verandering, in het zuiden regen. Maxima in de regen 16 graden, bij wat zon lokaal 22. Denemarken: Aanhoudend wisselvallig en ta melijk veel wind. Maximomtem- peratuurvan 16 tot 19 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Nu en dan zon, maar verder vrij veel wolken en vooral in het zui den buiig weer. Middagtempera- tuur van 14 graden in Schotland tot iets boven de 20, met wat zon, in het zuiden. België en Luxemburg: Wisselvallig en vooral vandaag regen. Morgen vanuit het zuiden' ook af en toe zon en maxima op lopend tot ongeveer 21 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Wolkenvelden en van tijd tot tijd regen. Morgen minder buiig en ook wat zon. Middagtemperatuur van 18 graden langs de kust van het Kanaal tot 26 lokaal in de omgeving van Beaune. Portugal: Vrij zonnig en droog. In het noor den morgen wat wolken. Langs de kust maxima van 25 in het noorden tot boven de 30 graden in de Algarve, in het binnenland maxima lokaal boven de 40 gra den. Madeira: Veel zon. Morgen wat wolken en meest droog. Maxima rond 25 graden. Spanje: Bijna overal zonnig. Langs de meeste costa's maxima rond 30 graden, in het binnenland op een aantal plaatsen 40 graden of meer. Langs de Golf van Biskaje vooral morgen wolken en frisser. Canarisché Eilanden: Soms enkele wolkenvelden maar verder toch flinke zonnige perio den. Droog. Middagtemperatuur op de meeste plaatsen tussen 25 en 30 graden. Marokko: Westkust: vrij zonnig. Middag temperatuur vlak aan zee veelal 30 graden of meer. Tunesië: Veel zon en droog. Maxima vlak aan zee rond 30 graden. Zuid-Frankrijk: Zonnige perioden, maar langs de Atlantische kust ook kans op een bui. Maxima tussen 22 en 30 graden, morgen in het zuiden nog wat warmer. Mallorca en Ibiza: Naast zon. ook een paar stapel wolken; overwegend droog. Mid dagtemperatuur bijna overal rond 30 graden. Italië: Vandaag eerst nog in het zuiden, morgen later in het noorden kans op een regen- of onweersbui. Ver der flinke zonnige perioden. Maxima veelal tussen 25 en 30 graden. Corsica en Sardinië: Droog en flinke zonnige perio den. Nu en dan veel wind. Mid dagtemperatuur tussen 25 en 30 graden, morgen warmer. Malta: Veel zon, maar eerst ook stapel wolken, misschien een bui. Mid dagtemperatuur rond 32 graden. Griekenland en Kreta: Vrij zonnig. Vandaag in het noor den kans op een regen- of on weersbui. Maxima meest rond 30 graden, in het binnenland hoger. Turkije en Cyprus: Aberdeen Athene Barcelona Boedapest Bordeaux Dublin Frankfurt Veel zón. Vandaag in de loop van de dag in het noordwesten meer bewolking en kans op een (on- weers)bui. Middagtemperatuur aan zee op de meeste plaatsen boven de 30 graden, in het bin nenland ruim 35. Duitsland: Wolkenvelden en vooral vandaag in het noorden en westen af en toe regen. In het zuidoosten over wegend droog en zonnige perio den. Maxima tussen 17 en 24 graden. Zwitserland: Zonnige perioden, maar met na me morgen ook wolkenvelden en kans op een regen- of onweers bui. Middagtemperatuur van 20 graden in het noorden tot 25 of meer in het zuiden. Oostenrijk: Zonnige perioden, maar in de loop van vandaag in het westen en noorden meer bewolking en kans op een (onweers)bui, mor gen ook elders. Maxima ongeveer 24 graden. Polen: Perioden met zon, maar van het westen uit toenemende bewol king en regen, morgen bewolkt en van tijd tot tijd regen. Middag temperatuur ongeveer 21 gra den, morgen frisser. Tsjechië en Slowakije: Vandaag in Slowakije eerst nog zon, in Tsjechie wolken en een toenemende regenkans. Morgen ook in Slowakije kans op regen. Middagtemperatuur omstreeks 22 graden. Hongarije: Perioden met zon, maar eerst ook kan op een bui. Maxima rond 23 graden. "Een ieder heeft recht op onderwijs..." - Artikel 26 van de Universele Verklaring van de Rechten'van de Mens (1948). Daarom vraagt het UNESCO «t Centrum Nederland (UCN) iS* financiële steun. In 1997 kon hulp worden gegeven aan 39 projecten in Afrika, Azië en Zuid- Amerika. Help met een financiële bijdrage! UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5, 1075 AH Amsterdam VOORDEELTJES EXCLUSIEF VOOR LEZERS. 'Omheind land' Zonder groen zou de stad een dorre plek zijn om te wonen. Alleen muren, stenen en asfalt zou de mens maar snel vervelen. Parken en plantsoenen om in te wandelen en te spelen hebben we nodig om te ontspannen en te genieten van de natuur. De parken en plantsoenen in het hedendaagse Leiden hebben een lanqe en boeiende geschiedenis. Het boekje 'Het omheinde land' en de gelijknamige tentoonstelling in de Lakenhal brengen die geschiedenis via tekst, teke ningen, foto's en plattegronden in beeld. Lezers van het Leidsch Dagblad krijgen tegen inlevering van de bon fl. 2,50 korting op de toegangsprijs voor de tentoonstelling in de Lakenhal (normale prijs fl. 5,-) èn fl. 2,50 korting bij aankoop van het boekje (normale prijs fl. 15,-). Het boekje is met korting te koop bij de Lakenhal, Oude Singel 28 - 32 in Leiden en bij het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 in Leiden, openingstijden: ma. t/m vr. 8.30 - 17.00 uur. Deze aanbieding is geldig tot en met 16 augustus. De tentoonstelling duurt nog tot 30 augustus. Op de tentoonstelling vindt u allerlei interessante infor matie over bijvoorbeeld de Hortus Botanicus, een van de oudste botanische tuinen ter wereld Deze wetenschap pelijke tuin werd in 1590 ingericht in opdracht van de uni versiteit ten dienste van het medisch onderwijs. Plantsoenen die voor iedereen toegankelijk zijn, komen Aanplant van de Leidse Hout, 1931. Foto Gemeentearchief Leiden pas in de 19de eeuw. De slechting van de stadswallen heeft hierbij een grote rol gespeeld. Het boekje 'Het omheinde land' is geschreven door de architectuurhistoricus Gaston Bekkers en geeft een over zicht van wisselende inzichten over de inrichting van par ken en plantsoenen in Leiden. De illustraties worden er los bijgeleverd en kunnen door de lezer zelf ingeplakt worden op de manier van de bekende 'Verkade-albums'. Kortingsbon 'Omheind land' Tegen inlevering van deze bon bij de Lakenhal in Leiden krijgen lezers van het Leidsch Dagblad fl. 2,50 korting op de toegangsprijs voor de tentoonstelling 'Omheind land'. Geldig tot en met 16 augustus 1998 Kortingsbon 'Omheind land' Tegen inlevering van deze bon bij de Lakenhal, Oude Singel 28-32 in Leiden of bij het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 in Leiden krijgen lezers van het Leidsch Dagblad fl. 2,50 korting bij de aankoop van het boekje 'Het omheinde land'. Zij betalen slechts fl. 12,50. Geldig tot en met 16 augustus 1998.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 12