ZONZOEKERS REGELEN HUN
EIGEN VAKANTIEGELD
Scorebord
Crain Decune wint een ton
Alphians slechts tijdelijk te stuiten
MAANDAG 13 JULI 1998
PRIJSVRAGEN
Lotto. 3-9-23-26-35-45. Reservegetal:
31 Cijferspel: 10 7 6 4 5
Lucky Ten van zaterdag 11 juli. 1-2-4-10-
13-15-16-19-23-24-25-26-43-49-56-
60-61-66-69-72.
Toto 28. 2-2-3-1-1-1-2-1-1-3-1-1
Belgische lotto. 7-18-19-24-33-37 Re
servegetal: 12 Jokernummer: 2 0 7 2 2 9
4.
Duitse lotto. 2-10-14-38-41-49 Reserve
getal: 11. Supergetal: 9 Spel 77: 4 8 4 7
0 1 8 Super 6: 9 1 3 7 1 6
ATLETIEK
Villeneuve d'Ascq (Fra). Internationale
wedstrijden. Mannen. 100 m: 1 Boldon
(Tri) 10,05. 2. Fredericks (Nam) 10.05. 3.
Ogunkoya (Nig) 10,19 200 m: 1. Was
hington (VSt) 20.32. 2. Keitel (Chl) 20.66.
3. Cheval (Fra) 20.79 400 m: 1Pettigrew
(VSt) 45.43, 2 Mc Cray (VSt) 45,45, 3
Harrison (VSt) 45,61 800 m: 1. Chirchir
(Ken) 1.45,03, 2. Kimwetich (Ken)
I.45,14. 3 Ndururi (Ken) 1.45,14. 3000
m: 1. Lahlafi (Mar) 7.32,55, 2. Bouaoui-
che (Mar) 7.35,41, 3. Essaid (Fra)
7 35,60. 10 km: 1 Bett (Ken) 27.28,38,
2. Ramaala (ZAf) 27.30,57, 3. Bernoui
(Mar) 27.31.00. 110 mh: 1. Garcia (Cub)
13,24, 2. Tonan (VSt) 13,31, 3 Ross
(VSt) 13,32. Polshoog: 1. Potapovitsj (Kaz)
5,86 m. 2. Markov (WRu) 5,75, 3 Boer-
latsienko (Rus) en Andji (Fra) 5.55 Ver: 1
Pedroso (Cub) 8,51 m, 2. Walder (VSt)
8,48, 3 McGhee (VSt) 8,40. Discus: 1
Alekna (Lit) 66,69 m, 2. Godina (VSt)
66,11, 3. Mollenbeck (Dui) 64,60.
Vrouwen. 100 m: 1. Arron (Fra) 10,99, 2.
McDonald (Jam) 11,10, 3 Miller (VSt)
II,12 800 m: 1 Mikhailova (Rus)
1.58,65, 2. Vnesde (Sur) 1.59,78, 3. Afa-
nasiieva (Rus) 2.00,09 3000 m: 1.
Maroesova (Rus) 8.47,96, 2. Liu (Chn)
8 55,89, 3. Worku (Eth) 8.56,69 400
mh: 1 Batten (VSt) 53,28 (bwp), 2. Te-
resjoek (Oek) 53,40, 3. Blackett (Bar)
54,08. Hinkstapsprong: 1 Mateescu (Roe)
15,01 m (bwp), 2. Kasparkova (Tsj)
14,93, 3. Govorova (Oek) 14,70. Hoog: 1.
lagar (Roe) 2,00 m, 2. Goeljajeva (Rus)
1,90 m, 3. Acuff (VSt) en Fjodorova (Rus)
1,90
Neurenberg. Internationale wedstrijden.
Mannen. 100 m: 1 8ailey (Can) 10,07, 2
Osmond Ezinwa (Nig) 10,20, 3 Nkansa
(Gha) 10,26. 400 m: 1Brew (VSt) 45.34,
2. Bada (Nig) 45,75. 3 Campbell (VSt)
46,21. 800 m: 1 Schumann (Dui)
1.45,76, 2. Bucher (Zwi) 1.47,40, 3. Lan-
gat (Ken) 1.47,79. 1500 m: 1 Sunny Ro-
no (Ken) 3.34,29, 2. Mazouzi (Fra)
3 34,58. 3. Komen (Ken) 3 35,15. 5000
m: 1. Kipkosgei (Ken) 13.01,31, 2 Tergat
(Ken) 13.01,31, 3. Kóech (Ken)
13 06,43 110 mh: 1. Jackson (GBr)
13,07, 2. Balzer (Dui) 13,18, 3. Schwart-
hoff (Dui) 13,29 400 mh: 1 De Araujo
(Bra) 49,81. 2 Cole (VSt) 50,42 Pols-
hoog: 1. Lobinger (Dui) 5,92 m, 2 Ecker
(Dui) 5,80, 3. Manson (VSt) 5,70. Discus:
1. Riedel (Dui) 65,59 m, 2 Setliff (VSt)
65,42,3. Seelig (Dui) 62,96.
Vrouwen. 100 m: 1 Ottey (Jam) 11,02, 2.
Paschke (Dui) 11,16, 3. Philipp (Dui)
11,17. 800 m: 1 Benhassi (Mar)
2.00,48, 2. Deren (Pol) 2.02,44, 3 Meis-
sner (Dui) 2.02,77. 1500 m: 1. Choicecka
(Pol) 4.09.80, 2. Wüstenhagen (Dui)
4 10.06. 100 mh: 1 Rose (Jam) 12,81,
2. Blassneck (Dui) 12,86, 3. Kirkland
(VSt) 12,87. 400 mh: 1 Hemmings (Jam)
54,10, 2. Smith (Ier) 56,32, 3. Parns
(Jam) 56,45 Hoog: 1 Waller (VSt) 1,93
m, 2 Rath (Dui) 1,86, 3. Bolsiova (Mol)
1,86. Polshoog: 1 Kühner (Dui) 4,05 m,
2. Buschbaum (Dui) 4,05, 3. Götz (Dui)
3,95. Ver: 1. Drechsler (Dui) 6,85 m, 2
May (Ita) 6,79, 3 Tiedtke (Dui) 6,66.
Groningen
Nederlandse kampioenschappen; Mannen;
100 m: 1. Van Balkom (Hellas) 10,34, 2.
Esprit (Haag Atletiek) 10,39, 3 Tilburg
(Haag Atl.) 10,56, 4 Ungerer (AAV '36)
10,58 (halve finale 10,51), Kempen (Hol
land) 10.68 (serie 21,30), 200 m: 1. Van
Balkom (Hellas) 20,87, 2 Esprit (Haag
Atl.) 21,36 (serie 21,25), 3. Kempen (Hol
land) 21,54 (serie 21,30); 400 m: 1. Lo
pes (Rotterdam) 47,19, 2. Hagen (Hellas)
47,26, 3. Van Sprundel (Sprint) 47,62;
800 m: 1 Löschner (Hellas) 1 50,78, 2.
Som (Atletico) 1 51,23, 3. Beumer
(AV'34) 1.51.55; 1500 m: 1 Liefers
(AV'34) 3.47,36. 2 Jacobs (Pr. Hendrik)
3.49,48. 3. De Koning (Sprint) 3.51,43,
La Lau (Leiden Atletiek) 3.56,82 series
uitgeschakeld; 5000 m: 1. Versteeg (Haag
Atl.) 13.55,07, 2. Schutgens (Pegasus)
13.55,88, 3. Rijken (Pr. Hendrik)
14.12,28; 110 m horden: 1. Korving
(AAC) 13,59, 2. Bennema (AAC'61)
14,06, 3. Sharp (AAC) 14,14; 400 m hor
den: 1. Peeters (AV'34) 51,29, 2. Prent
(Hellas) 51,43, 3. Wilkens (Argo'77)
52,40; 3000 m steeple: 1 Laros (Sprint)
8.36,45, 2 Casper Vroemen (Sprint)
8.41.30, 3. Simon Vroemen (Sprint)
8.47.31, 5. Bekkenk (Leiden Atletiek)
9.11.30; 4x100 m: 1 PSV 41.33. 2 Hel
las 41,87, 3. Holland (met Kempen)
42,49; 4x400 m: 1 AV'34 3.16,27, 2. Ar
go'77, 3 Phoenix 3.23,47, 20 km snel
wandelen: 1. Van Beek (RWV) 1.35.34, 2.
Plasman (Michaelis) 1.36.27, 3. Van
Lamoen (AV'56) 1.39.44, Ver: 1. Van der
Worp (PEC 1910) 7,80 m 3,0 m/s), 2.
Wassenaar (KAV Holland) 7,61, 3. De Vos
(Haag Atl 7,31; Hoog: 1. Pennings (Atti-
la) 2,08 m, 2. Buddelmeuer (AAC) 2,00
5,55, 3. Keijsers (Weert) 5,45, 4. Tam-
minga (Haag Atletiek) 5,40; Discus: 1. Van
der Bilt (Haag Atl.) 59,98 m, 2. Vet (AAC)
57,18, 3. Van der Kruk (Ciko'66) 54,80;
Kogelstoten: 1. Vet (AAC) 18,62 m. 2. Pic
kering (AAC) 18,46, 3. Kuiper (Tion)
18.02; Speer: 1 Van Lieshout (Ciko'66)
72.51 m, 2 Schermer (Suomi) 71,93, 3.
terol (Haarlem) 67,08, Hinkstapsprong af
gelast wegens te weinig deelnemers;
Vrouwen: 100 m 1. Asante (AAC) 11,69,
2. Kramer (KAV Holland) 11,86, 3. Poel
man (Hellas) 11,99; 200 m: 1. Asante
(AAC) 24,37, 2 Van Mourik (HAC) 24,74,
3. Spierenburg (Sprint) 25,26, 400 m: 1
Goossens (AV'34) 52,09, 2. Banket (Haag
Atl.) 53,89, 3 Karenbeld (Argo'77)
53,96, Engels (Leiden Atletiek) 58,11 (se
ries uitgeschakeld). 800 m: 1. Jongmans
(Haag Atl 2 04,46. 2. Van Dorp (Hellas)
2.07,26, 3. Wisse (Hellas) 2.07.47. 7.
Van Grieken (De Spartaan) 2.12.74 (series
2.10,30), Wullems (Leiden Atletiek)
2.14,34 en Rietveld (AAV '36) 2.15,63
series uitgeschakeld; 1500 m: 1. Aukema
(Impala) 4.28,03, 2. Van de Bilt (Leiden)
4.29,36, 3. Bezemer (De Keien) 4.30,28;
5000 m: 1 Van de Bilt (Leiden) 16.02,75.
2. Hofmans (Sprint) 16.19,49, 3. Korte-
kaas(Kimbria) 16.26,56, 5 Boonstra (Lei
den Atletiek) 16.57,21; 100 m horden: 1
Voltman (Atletico) 14,06, 2. Ottelien Olst-
hoorn (DEM) 14,09. 3. Vis (Rotterdam)
14.32, 400 m horden: 1 Goossens
(AV'34) 55,17 (EK-hmiet). 2. Van Ooijen
(KAV Holland) 59,57, 3. Hesper (AV'34)
59,97; 4x100 m: 1. AAC 47,40, 2. Ar
go'77, 3. DEM 48,07-, Hoog: 1 Lammerts
(Attila) 1,76 m, 2. Kuiper (Hollandia)
I,70, 3. Van Beurden (Hollandia) 1,70;
Ver: 1. Jaklofsky (AAC) 6,47 m 2,3
m/s), 2. Van Varsseveld (AAC) 6,13, 3. Van
Oostende (Atletics) 6,12; Discus: 1. De
Bruin (Ciko'66) 63,88 m. 2 Goormachtigh
(PAC) 63,08, 3 Koeman (AAC) 56,79; Ko
gel: 1 De Bruin (Ciko'66) 18.35 m. 2.
Koeman (AAC) 17,75. 3. Barends (Hercu
les) 13,88; Polshoog: 1. De Wilt (Pr Hen
drik) 4.05 m, 2. Van der Geer (Haag Atl.)
3,65, 3. Timmers (llion) 3,60; Hinkstap
sprong: 1. De Vreede (Haag Atl.) 12,97 m
(NR), 2. Hendriks (DEM) 12,76, 3. Taven-
ler (Haag Atl.) 12,36; Speer: 1. Bus (Ci-
ko'66) 51,69 m, 2. Van Haperen (Attila)
49,30, 3. Geertsma (Lycurgus) 47,01.
Leiden
Instuif Leiden Atletiek: 100 m: 1. Gelder
blom (Leiden Atletiek) 11,38, Ong(Leiden)
II,48; 200 m: 1 Gelderblom 23,32; 800
m: 1. Wesseling (Leiden) 2.04,48; 1500
m: 1. Kortekaas (Leiden) 4.11,07; hoog:
Rollenberg (Haarlem) 1,95.
AUTOSPORT
MOTORSPORT
Assen. Open NK wegrace. 125 cc: 1. De
Haan (Wezep) Honda 10 ronden in
17 36,486, 2 Timmer (Hoornaar) Honda
0.348, 3 Van Leeuwen (Veenendaal) Hon
da 19.352 Stand: 1 Koopman (Heino)
Honda 130 punten. 2 Bleys (Bel) Honda
113, 3 Van Leeuwen 112. 250 cc: 1.
Markink (Manderveen) Honda 10 ronden in
17 04,148, 2 Romein (Twello) Honda
7,094, 3. Van de Lagemaat (Everdingen)
Honda 7,491. Stand: 1 Markink 141,5,2
Romein 84, 3. Bolwerk (Odiliapeel) Honda
83 Supersport 600: 1 Pajic (Terborg)
Kawasaki 12 ronden in 20.16.253. 2. Van
Beek (Wezep) Yamaha 2,165, 3. Van Dee-
len (Wijchen) Honda 3,991 Stand: 1 Pa-
jic 100, 2. Van Beek 83, 3. Hartelman
(Hengelo) Ducati 75 Zijspannen: 1 Van
Gils/Van Gils (Geertruidenberg) LCR suzuki
12 ronden in 22.30,415, 2 Salmon/Mar-
tigny (GBr) LCR Krauser 3,972, 3 Han-
quet/Dury (GBr) LCR Suzuki 8,462. Stand:
1. Verweijmeren/Smolderen (Geertruiden-
berg) LCR Suzuki 145, 2. Van Gils/Van Gils
141, 3. Remme/Van Lith (Aalsmeer) RB
Suzuki 81.
MOTOCROSS
Launsdorf. GP Oostenrijk, 125 cc. Eerste
manche: 1 Chiodi (Ita) Husqvarna. 2 Fe-
derici (Ita) Yamaha. 3 Puzar (Ita) TM, 4
Vuillemin (Fra) Yamaha, 5 Duspasquier
(Zwi) TM, 13. Eggens (Ned) Honda. Twee
de manche: 1 Chiodi. 2 Puzar. 3. Vuille
min, 4. Dupasquier, 5. Federici. Stand
WK: 1. Chiodi 234 punten, 2. Vuillemin
218, 3. Puzar 213, 15. Stnjbos (Ned) 44,
27. Van Drunen (Ned) 13, 32 Eggens 6,
38. Tragter (Ned) 2.
PAARDENSPORT
Silverstone. GP Groot-Brittannië, formule I.
1. Michael Schumacher (Dui) Ferrari
308,406 km in 1.47.02,450 (172,541
km/u), 2. Hakkinen (Fin) McLaren-Merce
des 12,465, 3. Irvine (Ier) Ferrari 19,199,
op 1 ronde: 4. Wurz (Oos) Benetton, 5. Fi-
sichella (Ita) Benetton, 6 Ralf Schuma
cher (Dui) Jordan-Mugen Honda, 7 Ville
neuve (Can) Williams, op 2 ronden: 8. Na
kano (Jap) Minardi-Ford, op 4 ronden: 9.
Takagi (Jap) Tyrrell-Ford, op 7 ronden: 10.
Alesi (Fra) Sauber. Stand na 9 races: 1.
Hakkinen 56 punten, 2. Michael Schuma
cher 54, 3. Coulthard (GBr) McLaren-Mer
cedes 30, 4. Irvine 29, 5. Wurz 17 Stand
WK constructeurs: 1 Mc-Laren Mercedes
86, 2. Ferrari 83. 3 Benetton 32.
Maubeuge (Fra). Charlemagne Rally. 1.
Vink/Van Goor (Ned) Subaru 1.27.08, 2.
Wevers/Scholtalbers (Ned) Toyota 0 11.3.
Galpin/Delebecque (Fra) Renault 1.02, 4.
Kranenburg/Grundmann (Ned) Ford 2.59,
5. Jensen/Kirkeby (Den) 4.23 Stand NK:
1. Vink 300 punten, 2 Wevers 290, 3. Ab-
bring/Van Kessel Mitsubishi 286.
CRICKET
Hoofdklasse: HBS-Quick 0-2, HBS 177,
Quick 178/7 VRA-Gandhi 2-0, VRA 65/1.
Gandhi 64, Rood en Wit-Hermes DVS 0-2,
Rood en Wit 174, Hermes DVS 181 voor 9
Wedstrijden zondag verregend. Stand: 1.
VRA 12-18, 2. Excelsior 12-15, 3. HCC en
VOC 11-14, 5. HBS 11-13, 6. Hermes
DVS 12-12, 7 Quick 12-10, 8. Gandhi
12-8, 9. VCC 11-6, 10. Rood en Wit 12-6.
Eerste klasse: Bloemendaal-Kampong ver
regend
DAMMEN
Rheden. NK vrouwen. Vierde ronde: Poep-
les-Hoekman 0-2, Van Lith-Wanders 1-1
Van Tiel-Tchoub 0-2, Kamyshleeva-Alink
2-0, Doumesj-Quant 2-0 Stand: 1 Dou-
mesj. Hoekman, Kamyshleeva en Tchoub
7, 5. Van Lith 5, 6. Quant en Wanders 2,
8. Alinki Poepjes en Van Tiel 1
GOLF
Luss (Sch). Loch Lomond Invitational.
Eindstand: 1. Westwood (Eng) 276 slagen
(69 69 68 70). 2. Edlund (Zwe), Howell
(Eng), Woosnam (Wal), Romero (Arg) en Al-
lenby (Aus) 280, 7 Montgomerie (Sch) en
Orr (Sch) 281, 9. Broadhurst (Eng) en Leh
man (VSt) 282.
HANDBOOGSCHIETEN
3 Aarts (Achilles) 2 uu! Polshoog: T~~
Looije (llion) 5,60 m, 2. Blom (Unitas)
Scharnitz. Open Oostenrijkse kampioen
schappen. Mannen, bare bow: 1. Cleven
(Ned), 2. Voborill (Dui), 3. Crome (Dui).
Recurve: 1. Vogels (Ned), 2. Giesa (Dui),
3. Kranz (Dui) Compound: 1. Langweige
(Dui), 2. Penner (Dui), 3, Crawinkel (Dui),
(I. Van Wamal (Nad) Vrouwen, recurve; 1
Wolvega. Draverijen.
Eerste koers, 1609 m: 1. Kerry Buitenzorg
(Bot) 2.04,8-1.17.6, 2 Keiler Limburgia.
3 Jacobtranss Toto: winnend 4,50 plaats
1,70 2,30 2,40 koppel 12 50 trio
182,70 Tweede koers, 2100 m: 1. Killing
Star 2.45,1 -118,6, 2. Lemond Boko, 3.
Mary van Camstra. Toto: winnend 4,70
plaats 2,00 3,50 1,60 koppel 17,50 trio
132,30 dubbel winnend 20,10 Derde
koers, 2100 m: 1. Kabai M (Dooper)
2.43,5-1.17,9, 2. Jimbob, 3. Jeffrey Ton
ka Niet gestart: Luciano Toto: winnend
4,00 plaats 1,40 1,70 2,30 koppel 8,90
trio 144,40. Vierde koers, 2100 m: 1. Cle
arly the Point (Schoonhoven) 2.44,9
1.18,9, 2 Lonely Speed, 3 Katmai
Norton, 4. Let's Go Crazy Toto: winnend
8,20 plaats 2,00 2,90 1,80 koppel 24,70
kwartet 1213,20. Vijfde koers, 2100 m: 1.
Mandy Idraniem (Schoonhoven) 2.49,3-
1.20,6, 2. Lauda Boko, 3. Mercurius Me-
do. Niet gestart: Love Story. Toto: winnend
33,30 plaats 5,50 2,70 5,30 koppel
109,20 trio 5672,00 Zesde koers, 2100
m: 1. Jade Groenhof (De Heer) 2.46,7-
1 18,6, 2. Gaiety Girl, 3 Black Gambler
Toto: winnend 2,70 plaats 1,30 1,40.1,50
koppel 3,20 trio 32,30 Zevende koers,
2100 m: 1. Lely Star (Tesselaar) 2.46,7-
1.19,4, 2. Lizzy Lipstick, 3. Le Normand,
4. Marillion Worthy. Toto: winnend 5,20
plaats 2,30 1,70 2,00 koppel 18,30 trio
540,10. Achtste koers, 2100 m: 1 Kasan-
der Dear (Mol) 2.45,3-1.18,7, 2 Kokomo-
transs, 3. Harald Haven Toto: winnend
4,10 plaats 1,60 2,10 2,00 koppel 8,30
trio 77.00 Negende koers. 2100 m: 1
Lord Lucky (Kooyman) 2.42,6-1.17.4, 2
Lubertus Hanover, 3. Limited B Toto: win
nend 1,40 3,00 3,30 koppel 21,30 trio
244,40. Tiende koers, 2100 m: 1. Justice
done (Post) 2.46,3-1 19,2, 2. The Happy
lor, 3. Joris Wielinga. Toto: winnend 7,00
plaats 4,40 1,90 4,60 koppel 23,90 trio
3956,00. Omzet totalisator: 157.243,00.
Wassenaar. Duindigt. Draverijen en ren-
Eerste koers, 1800 m: 1 Chiryu (Davies)
1.54,4. 2. Carola Raaphorst. 3. Heart
Throb. Toto: winnend 6,20 plaats 2,80
2,00 6,00 koppel 20,70 trio 225,30.
Tweede koers, 1900 m: 1. Knick Knack
(Havegheer) 2 02,4, 2. Patricia Olive, 3
Verinder's Gift. Toto: winnend 2,80 plaats
1,40 2,10 3,50 koppel 13,10 trio 229,60
dubbel winnend 20,70. Derde koers, 1000
m: 1. Amon-Re S (Cain) 1.06,4, 2. Marree
v/d Pakop, 3 Prezny. Toto: winnend 13,10
plaats 2,90 3,40 2,40 koppel 101,00 trio
2452.00 Vierde koers, 2000 m: 1. Lotus
A (Roodenrijs) 2.41,1-1.20,6, 2. Inter At
tack. 3. Lark Limburgia Toto: winnend
2,40 plaats 1,50 3,70 2,30 koppel 11,10
trio 61,60 Vijfde koers, 1800 m: 1. Al
Reef (De Vries) 2 06,3, 2. Patent, 3. Sirius
Al Raj. Toto: winnend 2,00 plaats 1,10
1,20 1,10 koppel 4,70 trio 12,20. Zesde
koers, 2000 m: 1 King Delmonte (Kooy
man jr.) 2.40,5, 2. Opal Eden, 3. Goldbea
ter Niet gestart: Isabella Janssen. Toto:
winnend 2,50 plaats 1,10 1,10 1,20 kop
pel 1,80 trio 10,80 Zevende koers, 2400
m: 1 Crain Decune (Havegheer) 2.38,8, 2
Daytony, 3 Lando Landzicht. Niet gestart:
Sir Baileys Toto: winnend 1,80 plaats
1,20 1,70 1,90 kopple 6,70 trio 41,70.
Achtste koers, 2000 m: 1 Lethal Weapon
(Kooyman jr.) 2.40.4-1.20,2, 2. Karei Hol
landia, 3. Jeron Vliethoeve. Niet gestart:
Joris Kievitshof. Toto: winnend 14,50
plaats 5,00 2,00 2,00 koppel 67,90 trio
3964,00. Negende koers, 2000 m: 1
Loveatfirstsight (O'Callaghan) 2.10,9, 2.
Scipio, 3 Ragford. Niet gestart: Oisin. To
to: winnend 4,10 plaats 1,70 2,40 3,30
appel 12,00 trip 225,40. Tiende kaart,
wassenaar De 3-jarige merrie Crain Decune heeft gistermiddag op Duindigt de Derby voor volbloeds ge
wonnen. Ze behield in de slotfase twee lengten voordeel op Daytony en Lando Landzicht. Crain Decune.
was als huizenhoog favoriet aan het karwei begonnen. In het veld van achttien deelnemers betaalde de to
to slechts één gulden tachtig voor ieder ingezette gulden terug. Voor de winnende jockey Eddy Havegheer
was het een memorabele dag. Hij traint zowel de eerste als de derde aankomende in de koers. Bij elkaar
verdienden zijn twee pupillen in ruim twee minuten tijd 115.000 gulden. Havegheer was naafloop duide
lijk in zijn commentaar. „Crain Decune is met afstand de beste 3-jarige in ons land en ze won even mak
kelijk als ik had verwacht", aldus de gelukkige trainer. foto anp
to: winnend 5,20 plaats 2,30 10,60 3,60
koppel 96,90 trio 3072,50. Elfde koers,
2600 m: 1. Ferryman' (Ondersteyn)
2.56,1, 2. No Problem. 3 In Good Nick.
Toto: winnend 6,30 plaats 1,80 1,80
11,30 koppel 27,80 trio 5229.00 Omzet
totalisator: 257.658
Falsterbo (Zwe). CSIO. Landenwedstrijd: 1
Nederland 12 strafpunten (Dubbeldam/V
&L De Sjiem 0+0, Geermk/DBH Heartbrea-
ker 12+met gestart, Tops/Montemorelos La
Silla 4+0, Van der Vleuten/Vink Flower III
4+4), 2 Brazilië 32 (De Miranda
Neto/Arisco Aspen 4+4, Sarmento/Coca
Cola Markies 12+niet gestart, Lambre/R-
oxette La Silla 8+8, Nelson Pessoa/Loro
Piana Baloubet du Rouet 8+0), 3. Frank
rijk 32,50 (Robert/Auleto 4+0,50, Chenu-
/Baeken Platiere 8+12, Leoni/Easy Boy 16
+niet gestart. Bourdy/Helios4+4).
Springconcours, 1,50 m, na barrage: 1.
Van der Vleuten/Vink Dieiasper T 0-36,49,
2. Fredricson (Zwe) RS Isac 0-37,04, 3.
Nelson Pessoa/Non Stop 4-38,33 Spring
concours, 1,45 m, na barrage: 1. Eriksson
(Zwe) Flyinge Garibaldi 0-49,24, 2 Bary-
ard (Zwe) Butterfly FLip 3, 3. Flynn (Ier)
Rincoola 4; zonder barrage: 7. Van der
Vleuten/Vink Jojo 4. Springconcours, 1,40
m: 1 Geermk/DBH Damiro B 65,90, 2.
Flynn/Diamond Explosion 66,05. 3. Zetter-
mann (Zwe) Opius 855 63,43.
Dressuur. Kür: 1. Kyrklund (Fin) Flyinge
Amiral 77,39 procent, 2 Hakanson (Zwe)
Flyinge Bobby 74,71, 3. Brink (Zwe) B|or-
sells Fontana 72,64, 4 Imke Bartels (Ned)
Olympic Barbria 71,94, 6. Rockx (Ned)
Dakota 70,46. Grand Prix: 1 Nathhorst
(Zwe) LRF Walk on Top 72,48 procent, 2.
Kyrklund/Flyinge Amiral 71,12, 3. Ha-
kanson/Flyinge Bobby 70,35, 4.
Rockx/Dakota 67,35, 7. Imke Bartels/0-
lympic Barbria 66,84.
Hickstead. CSIO. Landenprijs: 1. Frankrijk
4,25 strafpunten, 2 Duitsland 8, 3. Ne
derland 16,25 Stand: 1 Frankrijk 32 pun
ten, 2. Duitsland 24. 3 Nederland 21.
Jachtspringen: 1 John Whitaker (GBr) Vir
tual Village Hunters Level 85,26 secon
den, 2. Ledingham (Ier) Millstreet Ruby
88,83, 3. Smith (GBr) Senator Mighty
Blue 89,62.
Luhmühlen (Dui). Military. Eindstand: 1.
Johanssen (Dui) Brilliante 58,2 punten, 2.
Clark (NZe) Squirrel Hill 61,8, 3. Algots-
son (Zwe) Robin des Bois 62,6, 27. Loze-
man (Ned) Better Times 91,00, 29 Eddy
Stibbe (Ned) Eton 93,20, 31 Smeulders
(Ned) Olympic Dingo 96,80, 39. Lozeman-
/Royal Kiwi 116.80. Landen: 1. Duitsland
203,80. 2 Nieuw-Zeeland 206,20, 3. Ne
derland 281.
ROEIEN
Luzern. Rotsee Regatta, finales. Olympi
sche disciplines. Mannen. Skiff: 1 Muller
(Zwi) 6 58,66, 2. Waddell (Nze) 6.59,10,
3. Cop (Slv) 7.04,94 Twee-zonder: 1
McKay/Ginn (Aus) 7 17,44, 2. Sen/Kir-
chhoff (Dui) 7.19,73, 3 Green/Tomkins
(Aus) 7.25,67 Dubbeltwee: 1 Vascotto-
/Sartori (Ita) 7 04.44, 2. Undseth/Storseth
(Noo) 7.06,94, 3 Karas/Cigler (Tsj)
7.09,18 B-finale: 9. Bartman/Fontein
(Ned) 6 43,36, 12. Vervoorn/Lippits (Ned)
6.49,98. Lichte dubbeltwee: 1. Euler/Ru-
ehling (Dui) 7.27,35, 2. Crispi/Pettinari
(Ita) 7.28,05 3. Gier/Gier (Zwi) 7.29,99,
6 Aardewijn/Van der Linden (Ned)
7.37,84 Lichte vier-zonder: 1 Denemar
ken 6 45.12. 2. Australië 6.49,06, 3. Oos
tenrijk 6.51.45 B-finale: 10 Nederland
(Trooster. Kolkman, Verduyn, Van der
Vooren) 6.27,95. Vier-zonder: 1 Groot-
Brittanniê 6 26,40, 2. Roemenië 6.29,77,
3. Australië 6.33,04. Dubbelvier: 1. Italië
6.15,51, 2 Oekraïne 6.20,87, 3. Duits
land 6 22,79 B-finale: 10. Nederland
(Egelmeers, Eggenkamp, Middag, Simon)
6.10,87 Acht: 1 Duitsland 6.09,27. 2.
Roemenië 6.09,57, 3. Groot-Brittannië
6 13,83 B-finale: 9 Nederland (Heerin-
ga. Van der Nocrt, Kind, Van Leeuwen. Cir
kel. Derksen, Ypenburg, Van Iwaarden. stm
Vink) 5.51,07.
Vrouwen. Skiff: 1 Fedotova (Rus)
7.41,41, 2 Hansen (Den) 7,44,88, 3.
Brandin (Zwe) 7.45,73. Twee-zonder: 1.
Robinson/Korn (Can) 7.40,78, 2.
Winter/Ozolins (Aus) 7.43,23, 3. Rindom-
/Vraa (Den) 7.46,08. Dubbeltwee: 1. Van
Nes/Van Dishoeck (Ned) 7.50,04, 2. Bu-
niet/Balmary (Fra) 7.54,17, 3. Roplavs-
kaïa'Sakisjkiene (Wru) 7.57,82. Lichte
dubbeltwee: 1. Hellberg/Andersson (Den)
8.05,03. 2. Walbohn/Milne (Can)
8 10.75. 3. Kuncewicz/Mokronoska (Pol)
8.11,47. In B-finale: 10. Meliesie/Floortje
van Eijck (Ned) 7 41,40. Dubbelvier: 1.
Duitsland 7.00,17, 2. Rusland 7.09,56,
3. Australië 7.10,69. Acht: 1. Roemenië
6.41,55, 2. Verenigde Staten 6.45,29, 3,
Canada 6.45,88. B-finale: 9. Nederland
(Appeldoorn, Wiegertjes, Vink, Devilee, Eij-
gelaar, Heijting, De Ruwe, Swarte, stv Ver
aart) 6.34,53
Niet-Olympische disciplines. Mannen.
Lichtgewicht skiff: 1 Vabrovsek (Tsj)
7.10,96. 2 Karrash (Aus) 7 12,08, 3.
Nielsen (Den) 7.16,27. Lichte twee-zon
der: 1. Berney/Isherwood (Aus) 7.01,06,
2. Amitrano?Pasqualini (Ita) 7.01,50, 3.
Schuster/Hasse (Dui) 7.10,27. Vier-met-
stuurman: 1. Kroatië 6.52,59, 2. Groot-
Brittannië 6.54,19, 3. Duitsland 6.55,00
Lichte dubbelvier: 1. Italië 6.04,93, 2.
Duitsland 6.08,64, 3 Mexico 6.09,32
Lichte acht: 1 Groot-Brittannië 5.53,33,
2. Duitsland 5.54,92, 3. Italië 5.56,89, 5.
Nederland (Sorgdrager, Jansen, Van Eu-
pen, AltorfBas Hilckman, Jeroen Hilck-
man. Weijschede, Grimbergen, stm Van
Bakel) 6.00.39
Vrouwen. Lichtgewicht skiff: 1 Luzuy(Fra)
8.00,05, 2. Vogel (Zwi) 8.00,37, 3.
Ahrendt (Dui) 8.08,42. Lichte twee-zon
der: 1 Hobson/Machan (GBr) 8.01,20, 2.
Walther/Zylinski (VSt) 8.06,85, 3. Van Eu-
pen/Van der Kolk (Ned) 8.10,99. Vier-zon
der: 1. Australië 6.52,44, 2 Duitsland
6.55.13, 3. Groot-Brittannië 6.58,62, 4.
Nederland (Hoks, Kok. Van Rossum. Daly)
7.10,47 Lichte dubbelvier: 1. Duitsland
6 54,64, 2. Australië 7 02,73, 3. Neder
land (Van den Hum. Brechje van Eijck,
Winkelhuis, Poot) 7.04,33 Eindstand we
reldbeker: 1. Duitsland 13-7 punten, 2.
Groot-Brittannië 112,3. Denemarken 93.
SCHAKEN
Rheden. NK vrouwen. Vierde ronde: Jap
Tjoen San-Sziva 0-1, De Kleuver-Lanchava
0-1. Wuts-Pater /.-/.. Fongers-Benschop
0-1. Borek-Bos-Swiecik - Stand: 1
Bos-Swiecik en Sziva 3. 3 Borek en Lan-
chava 21., 5. Benschop en Wuts 2. 7. Jap
Tjoen San en Pater 17:, 9. Fongers en De
Kleuver 1
SCHOONSPRINGEN
Amsterdam. Dolfijn Cup. Mannen, 3 meter:
1 Osipowicz (Pol) 282.00 punten, 2 Aar
ding (Ned) 270.25, 3 Carstenmans (Ned)
198 20 1 meter: 1Rye (Den) 280.70, 2.
Osipowicz 274.50, 3 Gorniak (Pol)
273.15, 4 Aarding 260.85. 5 Van Eeden
231 35 Vrouwen, 3 meter: 1 Ciesla (Pol)
204.35, 2. Geuze (Ned) 189.80, 3.
chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef rob onder»
Kleijn/M Rusman - Y. Doove/S. Harmzen
7-5 6-2.
HEC1 35+, finale: R. Dekker - L. v.d. Voort
6-0 6-2. HDC1 35+, finale: J Hoogka-
mer/J. Montanus - B. Pi|pers/J. Warmer
dam 5-7 6-4 6-1 DDC1 35+, finale: H.
Boskamp/S. Evers - A. A. Vink 6-0 6-3.
GDC1 35+. finale: J. Bechthum/G. Geer-
lings - N. Cehic-Bogtstra/B. van Meekeren
8-4 proset.
HED1, halve finales: P. Rens - M. Pollé 5-7
6-3 6-4; V Kloosterman - J. Sandee 6-4 7-
6. Finale: Kloosterman - Rens 1-6 6-1 6-2.
DED1, halve finales: M. Aalders - E. Huls
bos 6-1 5-7 7-5, D. Dolieslager - N. Veste-
ring 2-6 6-4 6-0. Finale: Dolieslager - Aal
ders 6-4 6-3 HDD1, finale: V. Klooster
man/P. Rens - M. Korenvaar/P. Verver 9-8
proset. DDD1, finale: M. M. van Leeuwen
- S. T. Bakker 8-6 proset. GDD1, finale:
J. Koot-Rippner/K. Vennik - A. Warmer-
dam/G. Scheffer 6-1 6-3.
HED1 35+, finale: R. Nieuwland - D. v.d.
Neut 6-1 6-2 HDD1 35+, finale: J Lang-
straat/D. v.d. Neut - G. Biezeman/H. Lorx
8-4 proset. DDD1 35+, finale: E. Pollé/G.
Weyens - R. van Beek/G. Berg 7-5 5-7 6-4
GDD1 35+, finale: E T. Pollé - C. C.
Bokhorst 8-5.
Skowrone (Pol) 179.45, 7. Van Gennip
(Ned) 158.05. 1 meter: 1. Van Gennip
191 95, 2. Millward (GBr) 179.40, 3. Pe-
drotta (Bel) 171.10, 4 Van Kampen (Ned)
168.05, 5. Den Oudsten (Ned) 158,25.
SKEELEREN
Forescate, Voorschoten
HEB1, halve finales: G.J. Egberink - R
Versteeg 6-4 6-1; M. Visser - S. Geerlings
6:4 6-4. Finale: maandag. DEB, halve fina
les: K. Nossik - M. Everink 6-3 6-1; A. Wis-
smk -T Nossik 6-0 6-1. Finale: K. Nossik -
Wissink 6-2, afgebroken, wordt maandag
afgespeeld. HEB2, halve finales: H. van
Velzen - T. Bavelaar 6-4 6-3; C. Vrieze - K.
van der Mijn 6-1 6-4. Finale: maandag.
Poules HDB, DDB en GDB: worden maan
dag afgespeeld.
HEC1, halve finales: D. van Veen - F. Stijn-
man 6-1 6-4; J. Poot - F. de Groot 6-2 6-2.
Finale: maandag. HEC2, halve finales: M
van der Luit - M. Hoekstra 1-6 6-2 7-6;
D.J. Seret - M. Reiche 6-2 6-1 Finale:
maandag. DEC1, halve finales: K. Hoog-
eveen - M. Gijben 6-0 6-2; M. Mattheus-
sens - M. van der Mijn 6-1 6-0. Finale:
Hoogeveen - Mattheussens gedeeld.
HDC1, Finale: D. de Vries/J. Ahling - D.J.
Seret/C. Verwey, maandag. DDC1, Finale:
F. Velzel/E. de Weger - E. Chrispijn/P. van
Veen 6-1 6-0. GDC1, Finale: M van der
Mijn/D. van Veen - W. Visser/B. van Eeden
walkover.
HEC1 35+, finale: R. Philips - P Grasveld,
maandag. HDC1 35+, finale: De Vette/De
Jong - Van Tongeren/Lucassen. maandag.
GDC1 35+, finale: C Doesburg/C. Brouwer
- A. Schrama/J. Mens gedeeld.
HED1, Finale: Van Emmerik - H. van Wij
len, maandag. DED1, Finale: D. Taffijn -
M. Plas, maandag. HED1 35+, Finale: R.
Ammerlaan - R. van Schooten 6-4 6-2.
HDD1 35+, Finale: F. Snel/H. van Beek -
L. de Koning/W. Nijenhuis walk over.
GDD1, Finale: N.+ H. van Schaik - P. de
Bruin/M. van der Spek 6-4 3-6 6-4
De Boekhorst, Noordwijkerhout
HEC1, halve finales: M. Aartman - R.
Broekhof 1-6 6-4 4-5 opgave; R. van Beije-
ren - A. Turk 7-5 6-3. Finale: Aartman -
Van Beijeren opgave wegens auto-ongeluk.
HEC2, halve finales: L. de Lange - M. Zon
neveld 7-5 6-0; N. van Winsen - J. Hage-
doorn 6-3 6-3. Finale: Van Winsen - De
Lange 8-3 DEC2, halve finales: M. Berbee
- C. van der Berg 6-2 6-3; D. Kuijper - F.
Schoo 6-3 6-2 Finale: Berbee - Kuijper 6-
3 7-5 HDC1, Finale: A. Broekhof/A. Turk -
J. Uittenboogaard/M. Aartman 8-3. GDC1,
Finale: T. Boterbloem/D. Kortekaas - A.
Pan/R. ten Hark 8-1.
HDC2 30+, finale: A. van der NietAV.
Duijndam - A. van der Luit/H. Heemskerk
8-6. DDC2 30+, finale: D. van Rhenen/C.
van der Berg - C. Raaphorst/H. Vermin 6-3
5-7 7-6. GDC2 30+, finale: M. Jansen/N.
Turnhout - E' Veldman/Paardekoper 6-4 6-
7 7-5
HED1, halve finales: N. van Winsen - T.
Hoogewoning 6-1 6-2; B. Jonkheer - B.
Lim 4-6 7-5 6-4. Finale: Van Winsen -
Jonkheer 7-5 7-6. DED1, halve finales: C.
Manuputty - M. Lim 6-3 6-4; D. Heems
kerk - A. Pan 6-2 4-6 7-6. Finale: Heems
kerk - Mannuputty 9-7. HDD1, finale: S.
D. Drost - P. Sybesma/L. Lutz 8-5. DDD1,
finale: R. D. Heemskerk - A. van der
Zon/N. Kanters 8-1. GDD1, finale: M. B.
Lim - D. Hoogeveen/R. van Egmond 8-4.
i ort. n D-~~'u —Ti der
IJsselham. Tijl Cup, tiende wedstrijd. Man
nen: 1. Kromkamp (Wolvega), 2. Klomp
maker (Oosterwolde), 3 Compagner (Stap
horst). Stand: 1 Huizebosch (Gramsber-
gen) 174 punten, 2. Rene Ruitenberg (El-
burg) 171,1, 3. Winters (Ommen) 167.
TENNIS
Gstaad. Mannen, 1,05 miljoen gulden.
Halve finales: Becker (Dui)-Rios (Chl/1) 6-
4 7-6, Corretja (Spa/3)-Dewulf (Bel) 6-3 6-
7 6-3 Finale: Corretja-Becker 7-6 7-5 6-3.
Baastad (Zwe). Mannen, 630.000 gulden.
Halve finales: Gustafssoo (Zwe/1 (-Johans
son (Zwe/6) 6-3 4-6 7-5, Medvedev (Oek)-
Hrbaty (Slw/7) 6-3 7-6. Finale: Gustafs-
son-Medvedev 6-2 6-3.
Newport (VSt). Mannen, 550.000 gulden.
Kwartfinales: Paes (Ina)-Schuttler (Dui) 7-
6 6-2, Tieleman (Ita)-Knowles (Bah) 6-4 7-
5. Halve finales: Paes-Tieleman 6-3 6-4,
Godwin (ZAf)-Stoltenberg (Aus/1) 3-6 6-1
7-6 Finale: Paes-Godwin 6-3 6-2.
Maria Lankowitz (Oos). Vrouwen, 215.000
gulden. Halve finales: Schnyder (Zwi/1 )-
Gagliardi (Zwi/8) 6-2 6-4, Leon Garcia
(Spa/5)-Cocheteux (Fra) 6-0 6-3. Finale:
Schnyder - Leon Garcia 6-2 4-6 6-3
Praag. Vrouwen, 320.000 gulden. Halve fi
nales: Novotna (Tsj/l)-Nagyova (Slw/5) 2-6
6-3 7-5, Testud (Fra/2)-Zvereva (WRu/4)
6-3 4-6 6-4. Finale: Novotna-Testud 6-3
6-0.
Amersfoort. Masters satelliet-circuit. Man
nen, halve finales: Fontaine (8el)-8ergraaf
(Ned) 6-0 7-6, Vanek (Tsj/2)-Moretti
(Arg/3) 6-2 6-2. Finale: verregend, naar
maandag Vrouwen, halve finales: Sucha
(Slw)-Kremer (Dui/8) 6-1 6-2, Basting
(Ned/4)-Buis (Ned) 4-6 6-4 6-1 Finale:
verregend, naar maandag.
Audi Open, Hillegomse TC
HEB1, halve finales: M. van Trigt - Tj. Star
6-3 6-2, A. Hertzberger - T. Bulters 6-4 7-
5. Finale: Van Trigt - Hertzberger 3-6 7-6
(3) 6-3 HEB2, halve finales: E de Graaf -
J. Muller w o N. Couvreur - P. Visser 6-4
3-6 7-6 Finale: Couvreur - De Graaf 9-8.
DEB1, halve finales: A van Buuren - F
Karsai 6-1 6-1; M de Groot -1 v.d Plas 6-
4 1-6 6-1. Finale: Van Buuren - De Groot
8-2 proset. DEB2, halve finales: M. v.d
Berg - S. Korenhof 3-6 6-4 6-2; J. Tromp -
S. Visser 6-4 6-0. Finale: V.d. Berg - Tromp
6-3 6-7 6-2. HDB, finale: M. v.d. Berg/A
Robben - M van Trigt/J. Vink 8-6 proset.
DDB, finale: M. Graenleer/B Zonderop - I.
Kruit/I v.d. Plas 7-5 6-4. GDB. finale: C.
Berkhout/M Vink - J. Tromp/R. van Oosten
8-1 proset
HEC1, halve finales: S. v.d. Voort - F. Stok
man 3-6 7-6 7-5; M. Serlie - M Rusman
3-6 6-2 6-1 Finale: V.d. Voort - Serlie 6-0
6-3 HEC2, halve finales: R. Dijkstra - F
Buis 6-3 6-1; E Veth - E v.d. Wiel 6-1 6-
1. Finale: Dijkstra - Veth b-4 6-4. DEC1,
halve finales: S. Visser - M. Boelé 6-1 7-5;
M. Kleijn - A.M. Genzer 7-5 6-4. Finale:
Visser - Kleijn 6-3 7-5 DEC2, halve fina
les: E. Hulsbos - R van Grieken 6-1 6-3; I.
van Dijk A van 't Hof 3-6 6-4 7-6 Finale:
Hulsbos - Van Dijk 8-6 proset. HDC1, fina
le: J. Muller/B Tromp - J. van Delft/E. de
Graaf 4-6 7-5 6-3 DDC1, finale: L van
Lierop/S. Stroombergen - M. v.d. Berg/M.
v.d. Plas 8-6 proset. GDC1, finale: M.
Strooplikkers, Langeraar
HDC2 25+, finale: N. van Alphen/N. Lude-
ke - R. van der Meer/J. de Roode 6-2 6-4.
DDC2 25+, finale: S. de Bruijn/A. Poorten -
L. Heijers/U. Remmerswaal 7-5 6-4. GDC2
25+, finale: I. Wijfje/K. Reyngoud - R.
Kalkhoven/E. Spliet 4-6 6-3 3-6.
HED1, halve finales: R. Fallaux - T. Hijdra
6-0 6-3; E. van Smoorenburg - M. van der
Zwet 6-3 6-2. Finale: Fallaux - Van
Smoorenburg 0-6 6-2 6-4 HDD1 25+, fi
nale: P. Dobbe/E. Verwey - F. Ruter/O.
Zwart 6-2 6-3 DDD1 25+, finale: J. Dol-
lee/K. Verhaar - D. Henstra/A. Vlaming 0-6
6-4 6-1. GDD1 25+, finale: H. Angen-
ent/F. Hoogervorst - J. Verlaan/J. Wegman
6-3 7-6.
Boonstoppel Flora, TV Boskoop
HDB, finale: K. van Santen/R. van der Vel
de - A. de Rooij/M. Smit 6-4 6-3. HDC1, fi
nale: 7-6 6-4. DDC1, finale: J. Los/M. van
Rijswijk - C. Logtestijn/ Snoodijk 6-1 6-4.
HDD1, finale: D. ten Brink/S. Winkel - R.
S. Andringa 6-0 7-6. DDD1, finale: J. Kr-
uit/V. Leigh - M. Groot/B. Keij 3-6 6-2 6-4.
HDC1 35+, finale: W. Hooftman/A. de
Leng - D. Baans/A. Bulk 7-6 6-7. DDC1 35
finale: E. van Tol/N. Vermeulen - H.
Laan ft. Vurens 4-6 6-3 7-6 HDD1 35+, fi
nale: J. van Erk/H. Grootendorst - T.
Brem/W. Groeneveld 6-4 6-3. DDD1 35+,
finale: N. Prins/W. Tpnjes - L. Linders/L.
Woerde 7-6 6-2.
JE16, finale: Mitch Lexmond - Patrick
Martens 6-1 6-4. JE14, finale: Paul Baans
- Casper Corver 6-4 6-0. JE12, finale: Thijs
Bakker - Cees-Jan Zweep 6-3 6-4. JE10,
finale: Ardoni Kapnisakis - Lucas Hogeling
6-2 6-4.
ME16, finale: Jouke Kruyt - Sanne Eimers
6-1 6-1. ME14, finale: Lieke Scholte - Da-
niëlle Bol 3-6 7-5 6-3. ME12, finale:'Lin
da Barends - Jody Lexmond 6-3 6-3
ME10, finale: Sharon van Putten - Amanda
Kortenhoeven 6-1 6-3.
De Munnik, K5 jeugdtoernooi
JE16, finale: Philip Berger (De Munnik) -
Vladimir Caydukevich (Rusland) 6-4 6-1.
JE14, finale: Jorge Hulstein (Hazerswou-
de) - Tom van Zeist (Zoeterwoude) 6-0 6-1
JE12, finale: Ewout Spruitenburg (Room
burg) - Douwe Kappelle (OLTC Oegstgeest)
6-1 6-0. JEU, finale: Mitchell Alvarez (De
Munnik) - Reinier Haas (De Munnik) 6-1 3-
6 6-3. JE10, finale: Jaap van Klooster (SVV
Voorhout) - Steven Bos (Casino Noordwijk)
6-0 6-2.
ME12, finale: Carolien van Ark (Unicum) -
Debbie Gras (Leimonias) 6-3 6-2. ME10,
finale: Debbie Gras (Leimonias) - Anouk
Kits (Oosthout) 6-0 6-0.
TRIATLON
Leiden
Triatlon De Zijl/LGB; 1 km z
km fietsen, 10 km lopen: 1. Heidema (De
Zijl/LGB) 1.50.30, 2. Van den Ouweelen
(Leiden) 1.52.12, 3. Van Namen (Alblas-
serdam) 1.55.42, 4. Schaafsma (De Zijl-
/LGB) 1.57.03, 5. Hanning (Wilms)
1.58.33, 6 Sogers (De Zijl/LGB) 1.58,46;
M40: 1. Lansmk (Zoetermeer) 2.00.54;
M50: 1Van Kempen (Voorhout) 2.10.18;
M60: Eichhorn (Lisse) 2.24.25; Vrouwen:
1Hetebrij (De Zijl/LGB) 2.17.52. 2. Spij
kers (Barendrecht) 2.20.38, 3. Mace (RTC
softbal pieter van der vliet
medewerker
Pitcher Erwin Visser van Survi
vors uit Diemen was in de wed
strijd tegen Alphians niet van
plan zich zo maar weer naar
huis te laten sturen. De Dieme-
naar is van gelijke kaliber als
zijn opponenten Tony Moyo en
Tuti Rumai. Daarom bleef de
stand op het scorebord heel
lang op 0-0.
Dit waren de wedstrijden
waar Alphians-coach Stanley
Boutisma op zit te wachten.
Zijn spelers lijken te berusten in
het, week in week uit, spelen
van wedstrijden die eindigen
met grote uitslagen in slechts
vijf innings. Survivors, de num
mer twee van de ranglijst,
wenste daar niet aan mee te
doen. Terwijl Moyo de Alphense
verdediging goed dicht hield,
deed Visser voor de gasten pre
cies hetzelfde.
Totdat in de vijfde inning Al
phians de 1-0 liet noteren en de
ban brak, want een inning later
werd de 2-0 gescoord. Visser liet
zich verder niet meer raken,
maar kon niet voorkomen dat
zijn ploeg de winst aan Alphians
moest laten.
In de tweede wedstrijd kon de
Alphense ploeg met Tuti Rumai
op de heuvel beginnen terwijl
Visser bij Survivors moest blij
ven staan. En juist dat brak de
ploeg uit Diemen op. Hoogte
punt werd de home-run in de
zesde slagbeurt van Sandley
Reina, die daarmee de stand op
8-0 bracht. Survivors had geen
antwoord op het krachtige spel
van Alphians en de 8-2 overwin
ning was misschien zelfs nog te
weinig voor de Alphenaren.
De vrouwen van Alphians
kregen van de weergoden wei
nig kans om zich in de wedstrijd
tegen Zuidvogels te spelen.
Slechts een inning duurde de
'pret', want toen hield de hoofd-
scheidsrechter het voor gezien.
Je wilt deze zomer van alles, maar geld: hó maar. Daar
is dus een oplossing voor: vakantiebezorger! Dat tikt
lekker aan: je verdient meteen al méér dan het
minimumloon, pakt een vergoeding voor je fiets en
als je minimaal drie weken loopt, vang je ook nog
'vakantiegeld mét': 25 piek extra premie. En dat
allemaal voor een uurtje fietsen per dag!
Van 1 juni tot 1 september kun je net zo lang
of zo kort een wijk (vlakbij je eigen buurt)
lopen als je zelf wilt. Dat we rekening hou
den met je eigen vakantieplannen,
spreekt voor zich. Wil je ook een volle
vakantie-knip en ben je 15 jaar of
ouder? Stuur dan de bon in, of bel
even 023 - 5150110 (maandag/
vrijdag 9-5 uur; zaterdag 8-12 uur)
In envelop (zonder postzegel) sturen naar:
Dagbladuitgeverij Damiateb.v.. afdeling Oplage-Logistiek-Binnendienst.
antwoordnummer 416,2000 VC Haarlem.
Naam.
Adres.
Postcode/Plaats:
Telefoonnummer:
Geboortedatum (min. 15 jr.):