Collecte Krajicek voor kansarmen gelukt BStr Regen voortj voor Van Tr, Titel na een jaar vol tegenspi Sport Blessure ernstiger dan gedacht Wildcard Egberink en Nossik Extra finaledag Forescate :V> Teeuwen is in slotfase van NK op MAANDAG 13 JULI 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464, PLV -CHEF ROB Oil Een racket van Jacco Eltingh bracht 3000 gulden op, het horloge van Richard Krajicek 'deed' op de veiling bijna 10.000 gulden. Het gala ter ere van de Richard Krajicek Foundation, zaterdagavond in Hotel Huis ter Duin in Noordwijk en overdag op de Casino-tennisbanen, was een succes. De tennisser stapte het hotel uit met 125.000 gulden voor de kansarme jeugd die hij met projecten steunt. En de organisatie kon na afloop vertellen dat er volgend jaar weer een dag voor de Richard Krajicek Foundation in Noordwijk wordt gehouden. NOORDWUK WILLEM SPIERDÜK Ruim een jaar geleden presen teerde Nederlands beste tennis ser zijn Foundation. Doel: de kansarme jeugd te stimuleren om te gaan sporten. Krajicek was in Den Haag op getto-ach- tige toestanden gestuit, op wij ken waar kinderen nauwelijks kansen hebben. Tien procent van hen doet aan sport, terwijl dat percentage landelijk op zes tig ligt. Krajicek was er van ge schrokken en besloot er iets aan te gaan doen. Inmiddels is in Den Haag de eerste Richard Krajicek Play Ground' gerealiseerd, een speel veldje waarop de jeugd onder leiding kan voetballen, tennis sen of basketballen. De bedoe ling is dat op meer plaatsen in het land dergelijke veldjes tot stand komen, vermoedelijk wordt binnenkort in Rotterdam de volgende ingericht. Krajicek kan inmiddels reke nen op de steun van Stanley Franker. De voormalig bonds coach legde de contacten met de eigenaar van het Noordwijk- se Racket Center Casino, Ab van der Wiel. Die wil de Casino-ba nen, waar in de vijftiger en zes tiger jaren de top van de wereld speelde, weer iets van de oude glans teruggeven. Daarin paste de organisatie van een dag voor de Krajicek Foundation. Van der Wiel was bereid ga rant te staan voor een op brengst van 100.000 gulden en Krajicek beloofde publiek en sponsors te vermaken met het geven van tennisles en het spe len van een demonstratie. En Stanley Franker zorgde ervoor dat het programma werd opge luisterd met de aanwezigheid van topspelers als Jacco Eltingh en Jan Siemerink. De sponsors zullen ongetwij feld tevreden zijn over de dag met de voormalig Wimbledon- kampioen. Zijzelf en hun gasten kregen geanimeerd les van de topspelers. De demonstratie partijen die 's middags werden gespeeld, stelden niet veel voor. De spelers speelden voorzichtig op het gladde kunstgras en bo vendien bleef Krajicek zelf met een blessure aan de kant. Om dat ook Paul Haarhuis vakantie vierde, werd het kwartet spelers gecompleteerd door Tom Nijs- sen en Fernon Wibier. De 'gewone' toeschouwer, die 25 gulden moest betalen voor het bijwonen van de tennisde- monstratie, moet zich daardoor bekocht hebben gevoeld. Orga nisator Loek Klippel kan zich voorstellen dat het publiek lie ver 'echt' tennis ziet. „Daarom willen we dit evenement in de toekomst combineren met een challenger-toernooi, waarop echt voor de punten wordt ge speeld. Volgend jaar kunnen we dat door een verbouwing nog niet realiseren, maar in 2000 moet dat wel zijn gelukt." NOORDWUK ANP De blessure aan Richard Krajiceks rechterknie blijkt ernstiger dan aanvankelijk werd gedacht. Zelfs zo ernstig dat de doktoren zich afvragen hoe hij het op Wimbledon na de valpartij tegen Ferreira nog twee en een halve partij heeft kun nen volhouden. Op de foto's, die donderdag in het Acade misch Ziekenhuis van Utrecht zijn genomen, is een (diepliggende) bloeduitstorting in de rech terknie te zien en zijn er aanwijzingen van een lichte aantasting van de binnenband. Wat vast staat, is dat hij aan het einde van het jaar geope reerd zal moeten worden aan de linkerknie. De blessure speelt Krajicek parten bij diens voorbe reiding op de US Open in New York. Voorlopig neemt hij drie en een halve week rust. Hij heeft zich reeds teruggetrokken uit de toernooien van Stuttgart en Kitzbühel. Het eerste evenement waaraan hij denkt, is dat van Toronto (begin au gustus), maar ook dat is nog lang niet zeker. Krajicek gaf op de banen van Casino in Noord wijk onder meer les aan de aller jongsten. foto henk bouwman LEIDEN PETER KLEIN Katja Nossik en Gertjan Egberink kregen van de vier wedstrijdleidsters van de Open Leidse Ten nis Kampioenschappen op Roomburg wildcards toebedeeld om hun deelname aan het hoofd toernooi van het vierstenen A-toernooi zeker te stellen. Naast de beide districts BI-kampioenen werden Mark Fleischeuer en Jasper de Regt van het vrije toegangsbewijs voorzien. De twee Leid se A-spelers stonden op de nationale ranglijst niet binnen de eerste 58, het laatste nummer dat bij de dit jaar sterk bezette Open Leidse nog rechtstreeks werd toegelaten. Voor Nossik vormt de wildcard en de daaraan verbonden 40 punten voor de eerste ronde van het hoofdtoernooi een nuttige opstap voor toe lating tot de A-toernooien, die zij in de toe komst kan gaan spelen. De Wit-Russische, die bij De Munnik in Leiderdorp woont, maakte na een langdurige blessureperiode haar rentree in de Leidse BI-toernooien. Nossik toonde daarin al zoveel meer klasse, dat zij dit districtsniveau inmiddels ontgroeid is. Voor de overige toe gangsbewijzen bij de wouwen werden Mireille Bink, op plaats 38 precies buiten het hoofdsche ma vallend, Lydia Jonkman en Noëlia Perez aangewezen. De Spaanse speelde vorig jaar in de Nederlandse eredivisie bij Halfweg in Spijke- nisse. Bij de mannen, waar zes wildcards te verge ven waren, werden drie Leidse aanvragen geho noreerd. Mare Brand, inmiddels opgerukt tot plaats 96 van de nationale ranglijst, viel buiten de boot en zal zich via de kwalifikaties, die van daag beginnen, moeten plaatsen. Gelderlander Bernd Lenten, die in de voorbije hoofdklasse competitie nauwelijks een partij verloor, Elmar Gerth, het lid van het naar een hogere groep ge promoveerde Antilliaanse Davis Cup-team en de Griek Vasilis Mazarakis kregen de resterende drie toegangsbewijzen. Het hoofdtoernooi gaat woensdag van start. VOORSCHOTEN/NOORDWUKERHOUT NIELS GROEN EN PETER KLEIN Marieke Mattheussens en Karolien Hoogeveen zullen hun Cl-finale op het Open Toernooi van Forescate niet, en waar schijnlijk nooit spelen. De twee 14-jarige speelsters stonden voor vanavond op het program ma, maar nemen al deel aan het landelijke K2-jeugdtoernooi in Haren. Vanwege de overvloedig vallende regen was de Voor- schotense wedstrijdleiding ge noodzaakt de deelnemers te vragen vanavond aan een extra finaledag mee te werken. De re acties waren positief. Het duel tussen Katja Nossik en Annemiek Wissink werd na de 6-2 setwinst van de Wit-Rus sische afgebroken. Vandaag om 18.30 uur gaat het verder. Ook Gertjan Egberink, op Roomburg als tweede geplaatst achter Jeroen Boogmans, en Marco Visser, die aan de Kanaalweg mag openen tegen jeugdkam pioen Bart van Delft, zullen vanavond bij Forescate voor de Bl-titel strijden. De Cl-finale bij de mannen gaat tussen Donald van Veen en Jacco Poot. De wedstrijdleiding van De Boekhorst kon uitwijken naar de indoor-banen van Casino. Marlijn Aartman behoefde niet in actie te komen. De Boekhors- ter pakte de titel in het hoofd nummer, het Cl-mannenenkel- spel, door opgave van Rick van Beijeren, die gisteren bij een au to-ongeluk betrokken was. Nick van Winsen greep de zege in de C2-klasse op Laurens de Lange via een proset. Naast deze titel pakte hij ook de hoofdprijs in de Dl. Miranda Berbee was bij de C2-vrouwen te sterk voor Dette Kuijper. Het Strooplikkers-toernooi van Langeraar stond vooral in het teken van de 25-plussers. In de mixed hield Ilonka Wijfje de titel in eigen huis door met Kees Reyngoud in drie sets te zege- Nieren over Riet Kalkhoven en Edwin Spliet. Het enige niet leeftijdsgebonden onderdeel, het mannenenkel Dl. werd een prooi voor Rob Fallaux, die na drie spannende sets, Eric van Smoorenburg naar het tweede plan verwees. Overgang naar binnen geeft do' HILLEGOM PETER KLEIN Of de regen in Hillegom pre cies op tijd kwam, kon Marco van Trigt niet zeggen. Wel gaf hij ogenblikkelijk toe dat zijn kansen op de eindzege in het BI-toernooi van zijn eigen club bij de overgang naar de binnenbanen een flink stuk werden vergroot. Op eigen ta pijt haalde de voormalige A- speler eerst de tweede set via de tiebreak binnen. In de der de set liep opponent Arthur Hertzberger vervolgens achter de feiten aan. Bij de BI-vrou wen was voormalig internatio nal Amy van Buuren nog van aparte klasse. Mariette van den Berg hield de B2-titel in eigen huis. „Buiten kon ik niet het tem po maken dat ik wilde", gaf Marco van Trigt als verklaring voor het verlies van de eerste set in de eindstrijd van de Open in Hillegom. „Daarbij serveerde ik slecht vanwege de harde wind. Binnen ging dat in de tweede eerst niet veel beter. Maar toen ik meer spin in mijn service legde en meer eerste services in sloeg kon ik toch meer pressie uitoefenen." In de tiebreak van de tweede set en in de gehele derde set, waarin Van Trigt twee breaks wist te realiseren, gaf het ser- viceoverwicht de doorslag. „Ook het feit dat ik weinig toernooien speel, speelde een rol. Na de competitie en aan sluitend het toernooi van Lis- se, is dit pas mijn tweede toer nooi. Verder speel ik dit jaar alleen nog het Badgastentoer- nooi van Casino Noordwijk." Hertzberger toonde zich na afloop toch nog een tevreden man. „Eigenlijk heb ik alleen een mindere tiebreak ge speeld", lichtte de Alphenaar toe. „Voor de rest ging het best lekker. Het afgelopen jaar ben ik in Amerika geweest. Niet speciaal om te tennissen, wat 'veel mensen hier in de omge ving denken, maar om ge woon levenservaring op te doen. Uiteraard ga ik, nu ik te rugben in Holland, toernooien spelen. Het doel is daarbij ze ker niet een internationale loopbaan. Dat ben ik niet van plan. Ik wil gewoon gezellige toernooien spelen met af en toe een A-toernooi er tussen door." De jeugdige Hertzber ger, twee jaar geleden als aan komend topper bestempeld, moet in zijn jaartje aan de an dere kant van de oceaan erva ren hebben dat er in de wereld meer te koop is dan tennis al leen. De overvloedige regenval, die halverwege de finalemid- Leidsch Dagblad Tennis Circuit'Qg A6pons0 *A\ Rabobank vol energie Mercedes-Benz Karei Teeuwen kwam in het Ne derlands kampioenschap voor veteranen net te kort om de Haarlemse groenteboer Ron Smit gisteren van de titel af te houden. Door een valpartij eer dei in het seizoen kwam de Zil- ker op het parcours in Lisse kracht te kort om de aanval van Smit in de laatste ronde te kun nen pareren. „Ik rijd pas weer een maand, nadat ik een tijdje uit competitie ben geweest door een gekneusde rib. Vandaag mis je dan net dat laatste beetje." Smit profiteerde van verwar ring in het peloton. Bij het in gaan van de laatste toer vergat de aankomstrechter te bellen, terwijl ook het rondebord nog op 'twee' stond. De motorrijder die het peloton begeleidde moest de blunder van het jury lid herstellen. Hij liet zich afzak ken naar de groep en lichtte de renners in. „Ik denk dat Ron daar goed gebruik van heeft ge maakt", aldus Teeuwen. De Zil- ker was desondanks 'buitenge woon tevreden'. „Ik zit pas sinds een maand weer op de fiets." Na Smit won Teeuwen de sprint van drie achtervolgers. Hans Voorn en Joop Ribbers werden respectievelijk drie en vier. Lange tijd zag het er overi gens naar uit dat Noordwijker Ton van Duyvenbode en Zand- voorter Willem Koene de titel strijd zouden beslechten, maar enkele ronden voor het einde moesten zij hun krachtverslin- dende vlucht staken. De veteranen 50+ reden dit jaar een apart kampioenschap. De renners in deze categorie gingen drie minuten na hun jongere categoriegenoten van start. In die koers leidde de vroege ontsnapping van Piet de Haas en Antoon van'Kessel wel tot succes. Zij namen twee mi nuten voorsprong en dat was genoeg om gezamenlijk naar de finish te rijden. In de spurt bleek De Haas de sterkste. Lei derdorper Hans Egberts kwam NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Wilhclrninalaan 10 2405 ED Alphen aan den Rijn Telefoon (0172)-49 15 94 Telefax (0172) - 49 56 32 L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE Warmond Zoe WIM SIEMERINK ji^toCHx PRESENTATIE NOORDWIJK - SASSENHEIM De Haarlemse groenteboer Ron Smit gaat juichend over de finish. De nationale titel is binnen. foto taco als derde over de streep. Egberts ondernam nog wel pogingen om het gat te dichten, maar kreeg geen hulp. „Nadat ik lek reed heb ik het rondenlang rus tig aangedaan. In de laatste vier ronden lukte het na enkele de marrages uiteindelijk wel om weg te komen." Noordwijker Leo van den Berg, die met Eg berts meesprong, werd vierde. Rik Elfrink pakt in Lisse kampioenstrui bij cyclosportieven LISSE PETER VAN DER HULST Fysieke en mentale tegenslagen hebben van Rik Elfrink een beresterke wielrenner gemaakt. De net 24 jaar geworden cy- closportief uit Nuenen bewees dat giste ren in Lisse. Na een seizoen vol ellende - zijn vader overleed en de ziekte van Pfeif fer hield hem maandenlang langs de kant - volgden deze jaargang zeventien over winningen. Nummer achttien van zijn palmares leverde hem, na een prachtige sprint met vier renners, de nationale titel bij de cyclpsportieven op. „Door die te genslagen ben ik beter geworden", rea geerde Elfrink op ontspannen toon na de mooiste koers uit zijn carrière. Een titel strijd waarin Leidenaar Werner Altewi- scher zesde werd. Elfrink omarmde figuurlijk de soms tot forse kracht aanzwellende wind en de ge stage regenval op het prachtige parcours in het buitengebied van het bofiendorp. Met zo'n 70 kilometer in de benen zette de inwoner van Nuenen aan voor de zo veelste ontsnapping van de dag. Waar alle andere pogingen uiteindelijk strandden, leidde Elfrink de definitieve schifting in. Van de door hem getipte mede-favorieten, Ben Vlaanderen, titelverdediger Marcel Al ma en Jacco Tettelaar, sprong alleen de laatste renner met hem mee. Dat ze sa men de elementen moesten trotseren, er- vaarde Elfrink niet als een nadeel. „Met dit zware weer kun je zelfs in het peloton geen goed beschut plekje vinden." Het NK werd door de erbarmelijke om standigheden een prachtige afvalkoers. Met een ultieme krachtsinspanning kon den de mindere goden van het peloton met de wind vol op kop nog volgen, maar eenmaal voortgeblazen werd het straffe tempo van 55 tot 60 kilometer per uur vele renners te veel. Materiaalpech betekende doorgaans einde kampioenschap, onder vond ook Alma, om over de slachtoffers van een valpartij maar te zwijgen. Halfweg koers sloeg een massale buiteling op de Achterweg een enorme bres in het pelo ton. „Twee renners kwamen tegen elkaar en vervolgens was het opstapelen. Een paar zijn in de sloot gedoken, maar ik ge loof dat ze inmiddels weer kopje boven zijn", zei de nuchtere Zeeuw Marcel Gunst, één van de uitvallers. Op scherp Niet lang na die massale valpartij zetten Elfrink en Tettelaar met hun vlucht de boel op scherp. Dat eerst René Haast, Rick Krijt en René van der Lee, en vervolgens Marcel Kamerling en Johan Peemen aan sluiting vonden, kon de latere winnaar niet deren. „Ik vond dat geen nadeel. Het tempo kon daardoor hoog worden gehou den. Ik wist, als we weg zouden blijven, dat ik een goede kans zou maken. Dit kampioenschap was namelijk loeizwaar, een nobody kan hier niet winnen." Dat de sterkste rijders zich al vroeg van voren hadden gemeld, werd in de laatste ronden op het 6,2 kilometer lange par cours nog maar eens bet uitgedunde peloton slaagde onder normale weersori nauwelijks indrukwekkend maximaal 30 seconden te[ Zelfs Haast, Krijt en Van de finale de kopgroep moestd konden voor de jagende springplank dienen. De Ceelen en Leidenaar Wernei nummers vijf en zes in de i kwam uiteindelijk te laat. een bloedstollende sprint| weinige toeschouwers de Hij verwees medevluchter j uur, Tettelaar, en Kamerlir ren en bronzen stek. Altewischer gokte op de I in totaal twintig ronden en eindelijk. „Ik dacht dat snapping in dit weer geen I die vier bleven uiteindelijk v werd niet kleiner." Toch w tevreden met zijn prestatie.] hij op een klassering in daaraan voldeed hij ruimsclj Toch moest hij toezien hö kend het Wilhelmus aanhc nationale titel lijkt hij defin afgerekend met een period Veel koersen zal Elfrink eeti in de kampioenstrui rijden overstap naar Golff-amatf Frits Schür. „Ik hoop dan| kunnen stoten naar de top voor zichzelf nog genoeg mo

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 22