Overbos wellicht groter Mini's te gast bij Swetterhage Leiden Regio tslag geeft nog geen isluitsel over sloop' Agenten tappen bier rdenfeest in Stompwijk Wethouder wil niet reageren op claim _JA (AG 13 JULI 1998 omobilist slaat over de kop r) gnuPEEen 21 -jarige automobilist uit Leiden bleef zater- Igedeerd nadat hij over de kop sloeg op de Weipoortseweg tenvoude. Omstreeks twee uur 's nachts reed hij richting jen wilde een auto inhalen. Hij ging een vluchtheuvel j kwam eerst rechts, toen links in de berm, sloeg over de ^Sriffkwam vervolgens in een veldje aan de rechterzijde van rmdejtot stilstand. De schade bleef beperkt: de Leidenaar ver- iette4net zijn auto een afvalbak, een boom en een verkeers- nderj en in| r j toonstellin" over 'cara' Een tentoonstelling over ademhalingsproblemen is halew^toten met 14 augustus te zien het Warmondse woon- jntrum Liduina. De expositie heet 'Hoesten, piepen, lood' en geeft antwoord op vragen over astma, chronische (litis en longemfyseem. In Nederland hebben 1,6 miljoen jn in mindere of meerdere mate last van 'cara', de verza- jun voor genoemde ademhalingsproblemen. Daarvan lij- juninste 300.000 mensen in ernstige mate aan deze ziek- jisnip voor Mariënhaven yip» De gemeente Warmond wil de Zalmsnip voor de be svan verpleeghuis Mariënhaven ter beschikking stellen |t bestuur. Het is de bedoeling dat de bestuursleden het jlim 20.000 gulden, besteden aan voorzieningen voor de iers. Daarbij wordt onder meer gedacht aan verfraaiing I atrium, de nieuwe overkapte ruimte tussen de oud- en Iwbouw van Mariënhaven. De directie moet het idee van jieente nog bespreken in de familieraad. Het verdelen van hsnip onder de bewoners van verpleeghuizen zelf is niet ijk omdat gemeenten het geld 'per huishouden' ontvan- Jervan is in verpleeghuizen geen sprake. oners van de Stadwijk- arkstraat en Tolstraat in oten hopen vanavond of hun huizen nu wel worden gesloopt. Dan woningbouwvereniging rg aan een groep actie bewoners bekend wat j is van het bouwkun- erzoek dat architecten- prcftroenewegen uit Leiden TO' f ken geleden uitvoerde, er de toekomst van hun blijven de bewoners g nog in het ongewisse, de uitslag van het on- Dat zegt B. Geerink inzorg. ijkstraat-bewoner I lartog is er niet hele- LEJrust op dat Woonzorg d volledige openheid :n geeft. „We hopen te ledelfc komen wat de uitslag onderzoek is, maar dat et helemaal zeker." goecps Geerink worden alle men es van het tegenonder- Groenewegen voorge- napj de bewoners. „Maar er worden vanavond geen conclu sies getrokken. Die laten in deze vakantieperiode nog wel een paar weken op zich wachten." Als de contra-expertise van Groenewegen andere conclu sies oplevert dan eerdere taxa ties, duurt het volgens Geerink zelfs nog langer voordat er een knoop wordt doorgehakt. „Dan moeten we ons eerst nog eens goed achter de oren krabben." Woonzorg schakelde de ar chitecten van Groenewegen in om de 27 met sloop bedreigde arbeiderswoningen nog eens op 'overlevingskansen' te onder zoeken. Het onderzoek wordt gehouden op verzoek van een aantal bewoners, dat grote twij fels heeft over de noodzaak tot sloop en de gemeente Voor schoten. De bewoners zetten hun vraagtekens bij die, in april ge trokken, conclusie, omdat dit werd gedaan na een onderzoek van het Voorschotense bouwbe drijf Westgeest. Dit bedrijf con cludeerde in 1982 ten onrechte dat de woningen rijp waren voor de sloophamer. warmond De drijvende'biere- machoggel Promiloos' van de po litie was afgelopen zaterdag vooral een populaire verzamel plaats voor dorstige zeilers op de Kagerplassen in Warmond. Agenten tapten tijdens het Kaag- weekeinde honderden gratis, al coholvrije biertjes. Op de zonnige zaterdag alleen al schonken de 'uitbaters op het water' een heel vat leeg, zo'n vijfhonderd glazen bier. Zondag speelde het weer niet mee en stopte de agenten na een paar uur alweer met tappen. Er waren gisteren bijna geen schip pers op het water omdat alle zeil wedstrijden waren afgelast. Met de 'tap-actie' wilde de po litie aandacht vestigen op de ver scherpte alcoholcontroles op het water sinds eind vorig jaar. Vanaf deze zomer voert de politie op het water controles uit zoals die ook op de weg worden gehou den, waarbij steekproeven wor den afgewisseld met massale controles. Het initiatief vloeit voort uit nieuwe wetgeving. Voorheen mocht de politie alleen blaastesten uitvoeren als er een duidelijke aanwijzing was voor alcoholgebruik. Schippers mogen overigens wel meer drinken dan automobilisten: de wettelijk toe gestane grens voor schippers ligt 0,3 promille (een glas) hoger dan voor wqeggebruikers. FOTO HENK BOUWMAN chef erna straatsma, 071 -5356437.plv -chef judy nihof, 071-5356416 Ruimteproblemen in Warmonds sportpark Sportpark Overbos in Warmond wordt mogelijk uitge breid. De gemeente wil kijken of het mogelijk is een aan grenzend stukje grond te kopen van bollenkweker Heemskerk. Met de extra vierkante meters hoopt de ge meente een deel van de problemen op te lossen waar mee de drie gebruikers van de velden aan de Herenweg kampen. warmond judy nihof De problemen van handbalver eniging Warmunda, tennisver eniging Overbos en de voetbal lers van RKSV Warmunda heb ben vooral te maken met het gebruik van één bepaalde gras strook. De tennisclub wil op die strook graag een zesde baan aanleggen, de voetbalclub wil het terreintje gebruiken voor trainingen, terwijl ook de hand balvereniging het veldje enkele keren per jaar nodig heeft, als er een toernooi is. Voorzitter H. van Gerven van de handbalclub kan niet zeggen of zijn leden geholpen zijn met een uitbreiding van Overbos. De kans bestaat namelijk dat de handballers in de toekomst uit Overbos vertrekken naar het terrein van de ijsbaan in de Veerpolder. Deskundigen on derzoeken of gezamenlijk ge bruik van de ijsbaan mogelijk is. Zo is het de grote vraag of de voor handbal benodigde ver harde velden wel onder water gezel kunnen worden. De hand ballers zien een verhuizing wel zitten, onder meer omdat ze op Overbos 'een nijpend tekort hebben aan kleedruimte'. „We zijn flink gegroeid", zegt voor zitter Van Gerven. „Begin 1993 hadden we ongeveer 80 leden, nu 150." De handballers delen een te krap clubgebouw met de ten nisvereniging. De handballers willen graag een eigen onderko men. Het is volgens Van Gerven beslist niet zo dat het tussen de tennissers en de handballers niet botert. Van Gerven: „We zijn gezamenlijk eigenaar van de kantine en we hebben sa men een huishoudelijk regle ment. Alles gaat in goed over zoeterwoude-dorp len erna straatsma nende weekeinde wordt in Stompwijk een paardensport- /ierd. Hoogtepunt is de kortebaandraverij om de grote prijs npwijk, die maandag wordt verreden. De feesten worden iseerd door de Harddraverij Nooit Gedacht. Jpj jdag wordt het paardensportfeest ingeleid met een optocht Vkniplaan (vertrek 18.15 uur). Zaterdag is er onder meer lische springwedstrijd om de 'Cor Jansen-trofee (aanvang Direct daarna is er een behendigheidswedstrijd voor aan- en combinaties (aanvang 15 uur) en 's avonds kan het pu- cen naar ringsteken met aangespannen paarden (aanvang liddag (13 uur) is een wedstrijd ponyrennen en een de- öe van het Icelandic Horse Showteam. De kortebaandrave- aandag wordt gehouden begint om 12.30 uur. jescazweutzer Het hele sportveld van Swetter hage in Zoeterwoude is zondag afgeladen met Mini's in alle kleuren van de regenboog. De meest uiteenlopende uitvoerin gen van het kleine, Britse autootje staan in rijen opge steld. Kenners lopen met keu rende blikken langs om te zien wat er te koop is. Er staat een Riley uit 1968, een politiewagen met zwaailichten, een knalgele taxi en er heeft zelfs iemand een Mini omgebouwd tot vrachtwa gen. De bewoners van Swetter hage wachten ondertussen in de tenten tot er echt wat gaat gebeuren, sommigen zichtbaar gespannen, terwijl anderen wat somber voor zich uit staren naar de druilerige regen. Bijna 120 Mini-bezitters uit heel Nederland zijn zondag met hun autootjes op Swetterhage, om samen met bewoners van het wooncentrum voor verstan delijk gehandicapten een tocht te maken door de Duin- en Bol lenstreek. Hiermee zijn de zo merfeesten ingeluid die de ko mende twee weken op Swetter hage worden gehouden. Hans Zandbergen, die al 26 jaar in een Mini rijdt, is enthou siast over de happening: „Ner gens anders in Nederland doen ze zoiets. Er worden wel tochten met motoren en vrachtwagens georganiseerd voor verstande lijk gehandicapten, maar met Mini's is dit uniek. Toen ik er over hoorde, heb ik me direct aangemeld." Zodra door de luidsprekers klinkt dat iedereen zich moet klaarmaken om te vertrekken voor een rit naar de Willem van den Bergh, het Noordwijkse centrum voor verstandelijk ge handicapten, ontstaat er onrust. Nu moeten de meerijders, de bewoners van Swetterhage, alle maal naar een van de autootjes worden gebracht en dat vergt wat tijd. Rob wil per se in groene auto. Victor raakt even in paniek als hij ziet dat zijn vrienden allemaal al een plaats je hebben en hij nog niet, maar gelukkig komt hij snel aan de beurt. Sjaak heeft overal waar hij gaat zijn eigen stuur bij zich en zit ook nu op de bijrijders- De meest uit- (F);L -- - eenlopende ü-;v'Tm' JU*uitvoeringen "-'Ifr-<v'v van Mini t*"'- «jj 1 stonden gist* terhage opge 11 steld. Een vai "<'J- 'L-'nw'Ade autootjes was omge bouwd tot vrachtwagen. plaats schaterlachend mee te sturen. Het weer lijkt de feest vreugde nauwelijks te drukken. Dan wordt het startsein gege ven. Rij voor rij bewegen de Mi ni's zich vrolijk toeterend in de richting van de uitgang, terwijl de inzittenden worden uitge zwaaid. Walter van Hartevelt, vrijwilli ger in het centrum en organisa tor van het jaarlijkse evene ment, is heel tevreden met de onverwacht grote opkomst van Kinderen in Voorschoten kunnen hun lol op in de nieuwe speeltuinen in de Vlietwijk, waar zowel lichaam als geest gescherpt worden. Misschien ook iets voor sommige Warmondse politici, die last hebben van geheugenverlies? Uit de folder van het nieuwe survivalpark Vlietwijk: De maatschappij verhardt. Nor men en waarden vervagen: daarvoor in de plaats is de kille realiteit van SURVIVAL OF THE FITTEST gekomen. Of we het nu leuk vinden of niet, we zullen ons aan deze nieuwe tijden moeten aan passen. Daarbij hoort ook een ANDERE KIJK OP DE OPVOEDING van onze kinde ren. Zij kunnen immers niet vroeg genoeg leren zich staande te houden in het razen de eb en vloed van de 21st*e eeuw. Weg dus met de PAMPER-PEDAGOGIE! Want van watjes maak je nooit een weer baar brok mens. WIJ VAN SURVIVALPARK VLIETWIJK gunnen uw kind een succes volle toekomst. Daarom hebben wij des kundigen over de hele wereld geraad pleegd, met als gevolg een HEEL NIEUW CONCEPT op het gebied van speeltoestel len. Al het geniale heeft de charme van de een voud. U zult in ons SURVIVALPARK dan ook veel bekende vormen aantreffen. Schommels. Glijbanen. Duikelrekjes. Aan deze toestellen hebben wij echter een heel nieuwe DIMENSIE toegevoegd. Onze schommels SCHOMMELEN, ook ten op zichte van de ondergrond. Onze glijbanen GLIJDEN, ook naar opzij. En onze duikel rekjes DUIKELEN te pas en te onpas om ver. In ons SURVIVALPARK VLIETWIJK, verspreid over verschillende locaties in Voorschoten, is niets zeker. Net zoals in de harde buitenwereld niets zeker is. Kortom, dé plek waar uw kind geest en lichaam kan scherpen, op weg naar een GROOTS EN MEESLEPEND LEVEN. Met dank aan de gemeente Voorschoten, die dit alles mogelijk heeft gemaakt. Lijken Boos zijn ze bij Progressief Warmond. Over het 'ondoorzichtige proces' rondom de verhuizing van de openbare bibliotheek naar de oude gemeentelijke gymzaal. Nie mand wist hier van, zei een geïrriteerde en verbaasde Hans Goudsmit tijdens een commissievergadering. Vanaf de publieke tribune werd hij gesteund door fractiege note Nelleke van Mameren. Schande dat de raad nooit is geïnformeerd over de ver huizing, aldus het tweetal. Na het lezen van de 'kaderbrief - een stuk dat als inleiding op de begroting 1999 aan de raad is gepresenteerd - had Van Mame ren de stukken er nog eens goed op nage slagen. Had ze dan misschien iets gemist? Ze dook de notulen van voorgaande verga deringen in en kwam tot de conclusie dat zij haar huiswerk goed had gemaakt. Niets was er terug te vinden van een of ander besluit. Dus daar moesten B en W maar eens een flinke uitbrander voor krijgen. Hans Goudsmit sprak er donderdag, tij dens een raadsvergadering, voor de twee de keer schande van dat de gemeenteraad niet goed was geïnformeerd. „Kunnen wij in de toekomst nog meer van dit soort lij ken in de kast verwachten", vroeg hij op luide toon aan burgemeester Ineke van der Wel. De verbazing over de kwestie bleek weder zijds. Van der Wel zei dat het college nooit geheimzinnig heeft gedaan over het be sluit om de bibliotheek tijdelijk te verhui zen naar de gymzaal. Dat blijkt ook ge woon uit diverse notulen van vergaderin gen die plaatshadden op 16 en 23 februari en op 28 mei. Het was notabene Van Ma meren zelf die tijdens enkele vergaderin gen met de burgemeester in discussie ging over een aantal zaken die gepaard gingen met de verhuizing van de bibliotheek. Van der Wel gaf toe dat het gemeentebe stuur- wel verzuimd heeft die informatie door te spelen aan de betrokken vereni gingen. Tot twee keer toe hebben B en W verzuimd hun plannen door te spelen aan alle betrokkenen. Daarvoor zijn inmiddels excuses aangeboden aan jeugdcircus Atle- ta, de Brassband Warmond en muziek- en toneelvereniging St. Matthias. Een excuus dat Progressief Warmond ei genlijk ook had moeten maken. Want donderdag bleek dat Van Mameren (en de rest van de gemeenteraad) haar huiswerk gewoon niet goed heeft gedaan. De woede van de politieke partijen was voor een be langrijk deel misplaatst. Maar Van Mameren stak de hand niet in eigen boezem. Ze zei dat ze zich niets meer kon herinneren van de discussies in voorgaande vergaderingen. Een beetje flauw, zei Van der Wel na afloop van de raadsvergadering. Te vrezen valt dus dat Goudsmit die 'lijken in de kast', waar hij zo bang voor is, in de toekomst vooral in eigen kringen kan aan treffen. Bij fractiegenoten als Van Mame ren. erna straatsma afke van der toolen deelnemers. Hij vreesde even ten mee te doen." dat ze het zouden laten afwe- „Het is bovendien een goede ten, vanwege het slechte weer. gelegenheid voor de mensen „Ik organiseer dit nu voor hel van Swetterhage om een dagje derde jaar. Ik heb zelf namelijk uit te zijn en in contact te ko- ook een Mini en weet hoe leuk men met mensen van buiten het is aan dit soort evenemen- het wooncentrum." Tennissers lijden ton scluide voorschoten erna straatsma Zolang de kwestie in handen is van de verzekering wil de Voor schotense wethouder P. den Hartog (PvdA) niet reageren op de schadeclaim van de Stichting Tennispark Adegeest. „Tussen door doen wij geen uitspraken", zegt de wethouder, die eind au gustus een gesprek heeft met het bestuur van de tennisclub. Adegeest stelt dat de gemeen te een bedrag van 100.000 gul den moet betalen, als vergoe ding voor langdurige waterover last op het tennispark en het daardoor ontstane ledenverlies. De wateroverlast is volgens de tennisclub veroorzaakt door de aanleg van het sportpark Ade geest, dat gisteren officieel werd geopend. Den Hartog, die het afgelopen weekeinde zijn vakantie onder brak voor de opening van het sportpark, zegt dat de tennis club 'een beetje voor de muziek uitloopt' door in het openbaar haar onvrede uit te spreken over de houding van de ge meente. „Als er dingen verkeerd zijn gegaan, dan moeten wij dal herstellen", zegt hij over de schadeclaim. „Maar ik heb er geen verstand van om over die claim iets te zeggen. Ik heb wel gezien dat er nu geen water overlast is." De klacht van de tennisclub dat de gemeente 'apathisch' re ageert op de brief die ze ander halve maand geleden naar B en W stuurde, vindt Den Hartog onterecht. „Die brief is begin ju ni verstuurd en dat bleek een vertrouwelijke brief te zijn, op mijn naam. Dat was reuze inge wikkeld, maar ik heb toch ge probeerd om de brief bij de ge meente in te boeken en er een officieel stuk van te maken." Eerder dan eind augustus kon Den Hartog niet met de tennis club afspreken, vanwege weder- zijdse vakantieplannen. De angst die de tennisclub heeft voor nieuwe waterover last, als gevolg van een te hoog gelegen voetbalveld naast de tennisbaben, acht Den Hartog onwaarschijnlijk. „Ik kan me niet voorstellen dat zo'n voet balveld een halve meter hoger ligt dan het tenniscomplex." De tennisclub zegt te beschik ken over een rapport waarin staat dat het drainagesysteem van het sportpark verkeerd was aangelegd. De aflaat van regen water zou naar boven oplopen, waardoor slootwater terugliep naar de tennisbanen. Inmiddels is die fout hersteld. De tennis club zegt echter ook flinke scha de ondervonden te hebben van de herstelwerkzaamheden die daarmee gepaard gingen.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 11