ennisclub Adegeest claimt schade Bi 'Sluiting vliegveld past in kader bezuiniging Defensie' Sportpark is af Leiden Regio )e iGERLUKE STAND Sloop Bloemcampschool begonnen VSB*BANK Betaald parkeren bij Rijnland Ziekenhuis chef erna straatsma, 071 -5356437,plv -chef judy nihof, 071 -5356416 ukken wrange vruchten van aanleg sportpark irgz ng Tennispark Adegeest heeft flinke schade ge- r de aanleg van het nieuwe sportpark Adegeest, eel van uitmaakt. Langdurige wateroverlast en pvolgende ledenverlies hebben de stichting on- ii ton armer gemaakt, zegt voorzitter N. Laag- ennisclub acht de gemeente Voorschoten hier- prakelijk en heeft een schadeclaim ingediend. houder is Laagland overigens niet: „We hebben anderhalve maand geleden een brief ge stuurd en kregen een week gele den een uitnodiging voor eind augustus. Over voortvarendheid gesproken..." Laagland zegt te beschikken over een, door externe deskun digen opgesteld, rapport waar uit blijkt dat de leidingen in het vernieuwe sportpark verkeerd zijn aangelegd. „Eind 1996 kre gen wij plotseling een enorme wateroverlast op onze banen. Wij hebben een expertisebu reau ingeschakeld en die con cludeerde dat de aflaat van het regenwater op een sloot uit komt die hoger dan ons park ligt. En zoals u weet stroomt water niet omhoog." De overstroom van slootwater maakte het tennispark niet al leen nat, maar ook vuil. „Er kwam een dunne laag slib op de banen te liggen. Na een paar maanden is de drainage vervan gen, maar door die werkzaam heden kwam er extra zand en slib op onze banen terecht." De tennisclub moest 40.000 gulden op tafel leggen om de banen weer schoon en bespeel- n erna straatsma ktober liet de tennis- neente al weten dat hade hadden onder- Hr de aanleg van di- iËSvelden rondom het De toenmalige J, Aider Draijer hield de af. „De gemeente iet aansprakelijk was iteroverlas't die wij ;egt Laagland. „En iet bij. De gemeente 'estie zeer afwach- iam. Ze zegt dat ze muieren', maar dat dt niet in doen ver- iop dat de nieuwe wat dynamischer nieuwe wethouder nd op P. den Hartog Hrt, die eind augustus c met Laagland heeft m teiieuwe schadeclaim Ier jiisclub. Na de water- [iersidervond de tennis- - tuifchade van nieuwe e tuieden aan het drai- hunp. die juist bedoeld de wateroverlast te !t of|< Erg optimistisch van psprek met de wet- Tennisclub Adegeest heeft minstens baar te maken. Doordat de ba nen gedurende een lange perio de praktisch onbespeelbaar wa ren liep het ledenaantal fors te rug. Het afgelopen seizoen ver loor Adegeest 150 van de 1.000 leden. „We hebben behoorlijk wat kosten gemaakt, die met le denverlies en al neer komen op een ton", zegt Laagland. „Wij een ton schade. vinden dat de gemeente dat be drag moet betalen." De voorzitter verwacht dat de problemen nog niet zijn opge lost. „Naast ons ligt het voetbal veld van SV Voorschoten en dat is een halve meter hoger dan onze banen aangelegd. Dus daar kan ook allerlei slib en vuil vanaf komen, dat op onze ba- [la-invasie 0 mït strand len van Katwijk en :G k hebben te kam- ten invasie van zee- toedelijk door een de planten losge- _)vJi de zeebodem en groot groen tapijt en ^Nederlandse kust lzet De zeesla toverde len tussen Wasse- 'fy£andvoort om tot vo{m groen voetbal- flari ,fyk en Katwijk zijn met het weghalen :eesla. Hoewel de olstrëkt onschade- p"^jg zouden ze, als ze er jjgen, voor een ge- hotank zorgen. Boven- et de zeesla allerlei ommel meegedre- ïodi et p Ogroeit op de bodem - jsten van België en De plant komt pgroten getale voor verbemesting in de landbouw. Daar- oelen fosfaten en ia de uitwateringen i. De plant groeit extra weelderig, rat niet in de Ne- kustwateren voor. Wethouder Van Rij van Leiden: regio verrvolg van voorpagina Katwijk, Valkenburg en Wasse naar zijn van zins hun plannen voor de invulling van het terrein van marinevliegkamp Valken burg versneld uit te werken. „Als dit doorgaat, dan moeten we met onze plannen niet wachten tot 2015, maar ze eer der voorbereiden", zegt wet houder A. Berkheij van Katwijk naar aanleiding van het voorne men van het nieuwe kabinet een verplaatsing of opheffing van 'Valkenburg' te onderzoe ken. „Wij buigen ons over een betere bestemming, als het vliegveld weg moet en met onze eigen studies komen", voegt zijn Wassenaarse collega H. Klooster toe. De Leidse wethouder Tj. van Rij is erg blij met het onderzoek. „Het nieuwe kabinet is nu zover als de Kamer een jaar geleden. Toen werd al op een onderzoek aangedrongen, maar dat wilde het kabinet Kok-1 niet, omdat de WD dwarslag. Nu blijkt dat ook de WD de mogelijkheid van verhuizing wil onderzoe ken. Dat is een prima ontwikke- ling." Van Rij hoopt wel dat een on afhankelijke organisatie met het onderzoek wordt belast en niet een belanghebbende instantie. Hij verwijst daarbij naar het on derzoek dat vijf jaar geleden werd verricht door Defensie. „Dat gebeurde toen op onei genlijke gronden. De Marine luchtvaart wilde per se zelfstan dig blijven en de eigen lucht machtbasis in Valkenburg be houden. Daarom werd een ver tekend beeld van het vliegveld gegeven. De vraag is nu of de politiek eindelijk wil doordruk ken of nog altijd doet wat de marine-ambtenaren zeggen. De Leidse wethouder is voor alsnog erg optimistisch. Hij ba seert zich daarbij onder meer op het feit dat Defensie structu reel 375 miljoen gulden op de krijgsmacht moet bezuinigen. „Sluiting van de vliegbasis Val kenburg vormt daartoe een pri ma mogelijkheid. Ik heb steeds gezegd dat Defensie nog ruim Yd Èboren Annika Elisabeth IP. Barnhoorn en I.J. Wes- )in Christiaan Alexander er Haar en G.J.A. Deij- hv.A. El Gourarien A. El )Pt°laas Frederik zv. A. Noort irsma Elise Corinnedv. Eer en C.M. van den Berg» ianJ^nessen en B' Cassee WfjG.C. Wojcik en E.H.M. Ja- Alexanderzv. H. Bulte- V. Schouten llham dv. S.Ahbari» Sander Jo opher zv. C.L. Stormeren Es» Nigel zv. S. Rodri- |M.M. Sagel Eva dv. J.C. on Dalen Idil dv. ned Cali »Tim zv. J.P. van J.M. Muilwijk» Natasha T Pennington en T.J. Pen- i Elisabeth dv. J.W.J. Dui- i E. Jekel Mick zv. A. S. Beugelsdijk Robin Schenkelaarsen C.H. Marleen Maria dv. R.P. 3.M. Dijkman» Laura dv. I.P.J.M. Zwagerman (amp Sanne dv. D.L. Ver- Leeuwen Anouk dv. n C. van Leeuwen Daph- ietersma en L.W. Schip- dv. M.J.D. van der Linden IngDilara dv. 0. Kardal Charlotte dv. C.J. de Mol Floris Jan Cathèrinezv. on S.C.M. van Hees létte Cornelledv. B.Tön- Levert Maaike Janna Ma- der Wal en J.H. Bekooij ran Rossen en A.E.M. me cozv. C. Bontenbal en xime Marijke Anje ud(Kok en C.M.A.E. La- e k Tien Daniël zv. W.F. ceI 1 A.G. van der Plas Floris iscus Henricuszv. W. Kuit nmermans Laurens Fran- Schreursen N.N. Freke Christiaan zv. M. S.E. Struik» Vera dv. M.A Roos, geboren op 18 juni, is de dochter van Jan Mens en Irene Mens van Schie uit Hillegom. van Hameren en A. Versteegen Robin William zv. A.W. van der Vijver en N.P. Roffel Romy Christel dv. C.H.M. de Jongh en B. van der Waals Ashley Ma ria Lena dv. N. van der Weijden en M. Veelenturf Jordi zv. M. Beekman en E.H.J. Klein Emma Caroline dv. P.J.F. Gommers en J.H. Ampt Gilian Johan nes Antoon zv. F.R. Jasperse en S.L.C. van Velzen Elisabeth Bep Marjolein dv. E.H.A. Houthuizen en E. Fasel Amber Klarie Deborah dv. M.F.E. van Elten en K.C. Brands Floris Jacob Cornelis zv. R.J.P. Hofman en P L. Verhage Sterre Rixt Annet dv. A. Spijker en J. van Dijk Leon Cornelis zv. M. van der Waal en J.C. Rusman Eva Pieternel dv. J.P. La- mersen A.M. van Kessel Mirjam Anne- mijn dv. P.H. van Vliet en J.M. Verdu Jelte Andrianus zv. A. Koot Timon zv. H.J. Ravensberge'n en J.J. van der Kwaak Eric zv. E. Meerveld en M.M. Boot Adil zv. M. Derrazi en H. Chellah Sander Dirk Jacob zv. C.A. de Mooij en I.C. Enthoven Bent Jan zv. F. H M Engbers en S.T.M. Schiphorst Daan zv. F. van Ooyen en M.J.P. de Feijter Roosdv. C.J. Neven en J.C.A.D. Snoeij- ers Anwar zv. B.A. Boufarra en D. Boufarra Britt dv. R. van Zijp en J.P. van Geelen jonkvrouw Paulien Madie- ke Anne Sophie dv. M.L.A.J.M. de van der Schueren en A.S.V. van Hemel Eva Mathildedv. B.E.P.B. Ballieuxen M E Hamel Tessa Marenne dv. H. van der Enten J.M.P. Beekhof» Erikzv. A. van Rossum en H.E. Ruigrok Nina dv. A. van Rossum en H E Ruigrok Koen zv. R. Oosterhuis en I. Gijsbers Kimberly Pauline dv. F H, Meeuwissen en M.A.M Beijk Leander Samuel zv. M.J.F.A. Zoet en L.D. van der Hoeven. Gehuwd S. van Sabben en J.G.L. Brus- see M. van Staveren en W.C.L. Geurts M.E. van Kuilenburgen W.H.P. Crince J. Louwrier en J. van der Wal I.J. Vonk en P W. J. van der Pluijm J.M. Witteman en C.P. van Schaik K.J. Entwistle en P.J. Wright J.M. Braun en A.E.A. Marini T.l. Spoor en M.S. van Dijk P.A. Hissink en J.C.J. Peelen C.G.M. Weersink en J.C.A. Ardts E. nen belandt." Laagland concludeert dat de aanleg van sportpark Adegeest voor iedereen gunstig is, behal ve voor de tennissers. „Wij wen sen alle gebruikers veel plezier van de nieuwe voorzieningen. Wij verwijten voetbalvereniging SV Voorschoten helemaal niets. Het gaat ons vooral om de apa- foto henk bouwman thische houding van de ge meente, die alle verbeteringen in het voetbal heeft gestopt en tennis blijkbaar geen warm hart toedraagt. Wij moeten veel wrange vruchten plukken van de aanleg van dit sportpark." Wethouder Den Hartog was wegens vakantie niet bereikbaar voor commentaar. voorschoten dimitri walbeek Sportpark Adegeest in Voor schoten is af. Om dat te vieren komt zaterdag 11 juli Feye- noord naar de Weddeloop om het nog ongerepte hoofdveld in een wedstrijd tegen fusie club Voorschoten '97 los te spelen. Volgens verwachting komen 3500 supporters naar de openingswedstrijd kijken. Dat zijn aantallen waar het sportpark voortaan aan moet wennen, want na de zomer trekken wekelijks zo'n twee- tot drieduizend sporters naar de zes verenigingen die het sportpark nu rijk is. Het idee voor één groot sportpark is vijf jaar geleden geboren. Toen bestudeerde de gemeente of ze haar schaarse, groene stukjes grond niet wat efficiënter kon gebruiken. In 1993 voetbalden bijvoorbeeld nog drie voetbalverenigingen - Randstad Sport, SVLV en SV Voorschoten - op twee plek ken in het dorp. Nu zijn de drie sportvereni gingen gefuseerd tot Voor schoten '97 en verenigd op één sportpark. Het voormalige Burgemeester van der Hoe- venpark aan de Juliana van Stolberglaan kon daarom wor den vrijgemaakt voor woning bouw en bedrijven. De fusie tussen de clubs was twee jaar geleden rond. Op het sportpark Adegeest lagen toen nog vijf voetbalvelden, dat zijn er nu zeven. Maar Voorscho ten had in 1993 nog negen voetbalvelden in het hele dorp. „Dat is wel minder ge worden, maar op twee wed- strijdvelden kan nu ook wor den getraind. Het gras is spe ciaal geprepareerd om vaak gebruikt te worden", zegt ge meente-ambtenaar C. Buys. Daarnaast was het voor veel van 1100 Voorschotense voet ballers een verademing dat ze nu voor het eerst ook op gras konden trainen. Buys hoopt dat de voetbal lers van Feyenoord zich dan ook inhouden op het gras dat er nog perfect gestreken bij ligt. „De velden zijn nu eigen lijk in zomerrust. Maar voor Feyenoord hebben we een uit zondering gemaakt. We hopen wel dat er zo goed wordt ge speeld dat er geen grote be schadigingen aan het veld ko men." Vijf miljoen gulden is er uit getrokken om van Adegeest hèt sportpark te maken. Uit eindelijk is er zeven ton meer uitgegeven. 3,5 miljoen gulden aan de accommodaties, 1,8 miljoen gulden aan de gebou wen en 4 ton aan handbalver eniging HW '70. Omdat het bedrag te hoog dreigde te wor den, kreeg Voorschoten '97 niet twee, maar één tribune langs het hoofdveld. De Voorschotense handbal vereniging krijgt na veel om zwervingen ook een defintief onderkomen in sportpark Adegeest. Er is nog een stuk braakliggende grond waar een verhard handbalveld en een clubgebouwtje komt. in het geld zit, zolang Valken burg kan openblijven. „Ik kan over de verplaatsings plannen laconiek zijn", zegt burgemeester A. Hommes van Valkenburg. „Ik weet niet pre cies welke krachten er spelen, maar ik zie niets nieuws onder de zon. Men kan wel allerlei wil de ideeën op het vliegveld losla ten, maar er zijn meer belan gen, zoals Navo-taken. De PvdA zal haar mening over sluiting uiteindelijk wel moeten nuan ceren." Dood paard De Zuid-Hollandse gedeputeer de T. Jansen (WD), die de hoop op bebouwing van het vliegveld altijd 'trekken aan een dood paard' heeft genoemd, juicht een onderzoek naar bebouwing van Valkenburg toe. "Je moet alles onderzoeken. We hebben in de omgeving van Leiden twee bouwlocaties en beide moeten worden bekeken. Maar of het dode paard nu le vend wordt, moet dat onder zoek uitwijzen." wassenaar Het begint met kleine 'hapjes'. Totdat er over een maand niets meer over is van de oude Bloemcampschool in Wassenaar. De school moet plaatsmaken voor nieuwbouw. Het opknappen van het oude pand bleek duurder te zijn dan het neerzetten van een nieuwe school. foto hielco kuipers Tijdschakelaar te duur voor skatebaan warmond erna straatsma Waarschijnlijk komt er toch geen tijdschakelaar op de ver lichting bij de nieuwe skate- boardbaan aan de Ganzenwei. Het gemeentebestuur vindt de 6000 gulden die daarmee ge moeid is, niet opwegen tegen de voordelen van zo'n mecha nisme. In een voorstel dat don derdag aan de gemeenteraad wordt voorgelegd, wordt voor gesteld af te zien van de instal latie van een tijdschakelaar. De gemeenteraad vroeg een paar maanden geleden zelf om een tijdschakelaar, toen de aan leg van de skateboardbaan ter sprake kwam. Een meerderheid van de raad vreesde geluids overlast van jongeren die laat op de avond gebruik maken van de skatebaan. Om dat te voor komen werd voorgesteld om de verlichting bij de skatebaan te voorzien van een tijdschakelaar. Pas onlangs werd bekend dat de installatie van een tijdschake laar een dure zaak wordt. Burgemeester en wethouders stellen nu voor om de verlich ting bij de skatebaan aan te sluiten op de centrale schake laar. Dit betekent dat er geen extra kosten zijn en dat de ver lichting om 23.30 uur uitgaat. De skatebaan aan de Ganzen- wei wordt binnen enkele weken aangelegd. van Mourik en I. Bavelaar L.I. Clarke en J.N. Bolingbroke N. Hirchi en J.J, van Hooven M. Berger en P. Portegijs. Overleden K. Brooshooft, geb. 4 juni 1998, dochter W.A. van Rhijn, geb. 1 maart 1926, man N. Julsing, geb. 3 maart 1915, man J.C. de Wilde, geb. 1 dec 1902, geh. gew. met J. van den Berg H. Buitendijk, geb. 26 feb 1908, man J. Vonk, geb. 24 juli 1903, geh. gew. met P. van Egmond W.A. Verhoe ven, geb. 12 dec 1923, man» F. Maroufi, geb. 23 nov 1957, ev. A. Bad- douri N.M.L. Quinten, geb. 19 maart 1937, ev. J.A. Bouwman C. van Vel zen, geb. 4 mei 1910, geh. gew. met D. Hartevelt» J.H M. Macco, geb. 5 mei 1956, man G.C. Sjouke, geb. 22 sept 1920, ev. T.J. Verseveldt A.A. van Daalen, geb. 8 sept 1959, ev. E.F. Schifferling» J.T.G. Dekker, geb. 1 feb 1925, man I. Kamphues, geb, 3 sept 1921, man C. Beekman, geb. 23 aug 1910, geh. gew. met K. Wassenaar G. Scheurwater, geb. 30 maart 1936, man E.J. Buiter, geb. 8 sept 1943, man I. Wassink, geb. 8 mei 1927, man J. ten Have, geb. 16 jan 1952, man A. van der Holst, geb. 12 april 1925, ev. J Franse A. Heijmans, geb. 25 juli 1916, ev, W. van Zuijlekom N.G. Geel kerken, geb 26 feb 1907, man P.G. Verbruggen, geb. 27 april 1932, man. VOORSCHOTEN Geboren Floris Jan Cathérine zv. L.A.J. Boonen en S.C. M van Hees Eva Anne dv. F.A. Bijlsma en K.P. Verlinden Paloma Lucëtte Floren ce dv J.T. Jol en A.M.W. de Vries Mic key Jan zv. W.R. ten Bokkel en J.C.K. van der Linden Femke Willemien dv. P.W.M. berk en J.B van Sloten Maxi me Sophie dv. M.S. Groot en J. Jasper- Gehuwd/Geregistreerde partners J.C.Th. Zonneveld en P.S. Djotirto. Overleden C. Kraan ev. Boxman, 73 jr. L.J.J.M. Beekman ev. Blonden, 76 jr. J. Kleiboer, 90 jr. C.J.L. Rietveld, 53 Wijziging openingstijden Met ingang van 1 augustus 1998 wijzigen de openingstijden van onderstaande VSB Bankkantoren in district Leiden e.o. De openingstijden worden: Maandag 12.30-16.30 uur Dinsdag t/m vrijdag 9.30-16.30 uur Leiden, Doezastraat 35-37, tel. (071) 514 18 46 Oude Rijn 56, tel. 513 34 53. Bevrijdingsplein 52, tel. 576 62 27. Leiderdorp, Winkelhof 17, tel. (071) 541 15 56. Oegstgeest, Lijtweg 8-20, tel.(071) 517 04 62. Maandag 13.00-16.30 uur. Dinsdag t/m vrijdag 9,30-12.30 uur. 13.00-16.30 uur. Rijnsburg, Vliet Noordzijde 37, tel. (071) 402 12 64. Maandag de gehele dag gesloten. Dinsdag t/m vrijdag 9.30-12.00 uur. Leiden, De Sitterlaan 87, tel. (071) 512 27 63. Voor een advies op afspraak kunt u ook buiten kantoor tijden terecht in: Leiden, kantoor Bevrijdingsplein 52, tel. (071) 576 62 27 of Doezastraat 35-37, tel. (071) 514 18 46. Maandag de gehele dag gesloten. Dinsdag t/m vrijdag 14.00-16.30 uur. Leiden, Pelmolen 1, tel (071) 521 08 01. Voor advies op afspraak kunt u ook buiten kantoortijden terecht op kantoor Winkelhof 17 in Leiderdorp, tel. (071) 541 15 56. leiderdorp afke van der toolen Bezoekers van het Rijnland Zie kenhuis in Leiderdorp moeten voortaan wellicht betalen voor het parkeren van hun auto. Dat wil het ziekenhuis, omdat het geld nodig heeft om het aantal parkeerplaatsen uit te breiden. De gemeente is rjiet blij met het plan, omdat ze vreest voor par keeroverlast in de nabije omge ving en kondigt alvast aan dat de politie niet 'actief zal con troleren. Het ziekenhuis kampt al lan ge tijd met een tekort aan par keerplaatsen. In 1995 kwamen er 130 plaatsen bij, maar dat was niet genoeg. Nu al geeft dat problemen in de nabije omge ving, vooral op de Simon Smit- weg. Op die weg, de enige tus sen het ziekenhuis én het daar naast gelegen meubelplein en de Persant Snoepweg, parkeren veel bezoekers. En daar hebben niet alleen de bussen last van, maar ook het zogeheten 'alarm- verkeer' (politie, brandweer, ambulance). Iedereen is het erover eens dat dat niet langer kan en dat een 'parkeerdek' - een extra ver dieping op de parkeerplaats - een goede oplossing is. Maar dat kost veel geld en daarom wil het ziekenhuis betaald parkeren invoeren. Daar gaan de wegen van het ziekenhuis en de gemeente uit een. De gemeente is 'niet geluk kig met dit voornemen' van de ziekenhuisdirectie. B en W vre zen dat het grote probleem van het parkeren op onder meer de Simon Smitweg hiermee niet wordt opgelost. Integendeel, de bezoekers zullen willen vermij den dat ze moeten betalen voor hun plaatsje, denkt het college. 'De gemeente is hierover nog niet uitgepraat met het zieken huis. Maar laat wel weten dat de directie niet hoeft te verwach ten dat de politie veel parkeer- controles uitvoert. Daarvoor is er te weinig mankracht en bo vendien heeft de gemeente 'an dere prioriteiten.' Overigens kan de gemeente het betaald parke ren niet tegenhouden, omdat de parkeerplaats eigen terrein is van het ziekenhuis. Controle Van der Valk Boumanweg Een boete van 420 gulden ligt in het verschiet voor de automobilist die gisterochtend met een snelheid van 85 kilometer over de Van der Valk Boumanweg in Leiderdorp vloog. Het was de hoogste snelheid die de politie op die plek vaststelde tijdens een korte snel heidscontrole. Van alle 353 voertuigen die langskwamen reed 17 procent te hard.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 17