Meerburg claimt schade na de zomer Gratis figuur-analyse! Veel deelnemers, weinig publiek Leiden Regio lot; Honderd 'Mini's' toeren zondag door Bollenstreek Flats Engelendaal worden toegankelijk voor rolstoelen Keerzijde Pesterijen AO 6 JUL11998 y j'rbod na drankgebruik k lyL. Een 41-jarige automobilist uit Utrecht kreeg gister- een rijverbod in Wassenaar, omdat hij te veel alcohol ronken. Dat bleek bij een controle op de Deijlerweg. De ?nscneg een rijverbod voor de duur van vier uur. e Mcl, •schesenaars zomerkamp in Amerstoort i wellyDe Wassenaarse Vakantiekampen organiseren de in zo*eek van augustus een zomerkamp voor kinderen van 7 Butsjet 12 jaar. Het zomerkamp wordt van 1 tot en met 8 au- ividujehouden in Amersfoort. Wie meer informatie wil heb- contact opnemen met Jacoline Hassing: tel. 070- I iedi programma voor kinderen Kinderen van 4 tot en met 7 jaar kunnen meedoen leesprogramma van de Leiderdorpse openbare biblio- ledurende de zomermaanden juli en augustus is een verkrijgbaar, waarmee kinderen een ldeine verrassing ijgen als deze kaart vol is. Verder is er een kleurwed- or kinderen van 4 tot en met 7 jaar en een fotowedstrijd j^jderen van 8 tot en met 12 jaar. I erdorpse boeken verkrijgbaar .ECftp» De uitgave 'Langs de zomen van het dorp', van het orpse comité Doesburg, is vanaf heden verkrijgbaar. Be lenden kunnen het werkje verkijgen bij de Spar aan de traat 164 en bij Liethorps Boeckhuys aan de Hoogmade- 3. Het boek 'Landelijk leven in Leiderdorp' verschijnt be- lthrtus'Tot en met 31 bestaat de mogelijkheid om te- vrijdjt*ePrijs *n te schrijven voor beide boeken. ?rledc )r vejng met plaatsnaambord harn«P» Een 33-jarige man uit Leiden raakte zondagmorgen kwal door een botsing met een plaatsnaambord. De man iringizijn fiets op de Hoge Rijndijk en stak al fietsend de tordepok over. Hierbij botste hij tegen het bord dat de be- aars (kom van Leiderdorp aangaf. De Leidenaar is met een Keulpnd naar het Rijnland Ziekenhuis vervoerd, e rl k opl annel 2^ejEPi De politie hield de afgelopen nacht een 29-jarige au- 1 "et jist uit Rottterdam aan die op de A4 aan 'twee rijstroken or ^e|jks genoeg had'. Een blaastest gaf omstreeks middder- !r an dat de man drie maal zoveel alcohol had gedronken ^^gestaan. De politie wilde het rijbewijs van de man vor- -)nSrÈhaar kwam er achter dat de Rotterdammer alleen over em ^bewijs beschikte. aak woning Leiderdorp atie e ViiiBEi Een fototoestel en een tas met creditcards zijn zon- tot ifêen buitgemaakt bij een inbraak in een woning aan de l0g jftiidzoom in Leiderdorp. De inbraak was mogelijk door- de [Jader via een openstaand bovenlicht naar binnen kon tan q te rot Wl3 vlucht ziekenhuis uit ATOej het jrp. De politie heeft gisteren in de kantine van een cam- Jdelen de Oostkanaalweg in Ter Aar een 26-jarige man aange- iteldej. De man wordt ervan verdacht een 32-jarige man uit n onfe hebben mishandeld. Het slachtoffer moest met hoofd - irden overgebracht naar het Elisabethziekenhuis in Lei- Toen hij daar aankwam, sloeg hij plotseling op de rkingpe politie onderzoekt of de twee kemphanen legaal ver- Nederland. gregj •n ha_ peer invloed en zonder rijbewijs /erd aarei st dc 'atia es alij' de tl ang lij vcJ rengf redeijt voor figuurverbetering /ersetonheidsbevordering iklkmaar - Tel. (072)511 8615 ~)en Haag - Tel. (070) 365 42 90 irlem-Tel. (023) 531 8388 Tennisvereniging wacht tot banen opnieuw zijn aangelegd Wegenbouwer Heijmans krijgt een rekening op de mat nadat de vier nieuwe banen van tennisclub Meerburg in Zoeterwoude zijn aangelegd. Dat heeft het bestuur van de vereniging besloten. alle schade die aantoonbaar is. wordt teruggeëist. ,,We willen met onze schade claim wachten tot de aanleg van de nieuwe banen helemaal is afgerond. Dan hebben we een totaal-overzicht. Het schuldbe drag moet vervolgens zorgvul- zoeterwoude dimitri walbeek Als de 4,5 ton kostende banen opnieuw zijn aangelegd, maakt de tennisvereniging een inven tarisatie van alle verliezen. Hoe hoog die claim kan oplopen weet de leiding nog niet, maar dig onderbouwd worden, an ders maken we geen kans om het geld terug te krijgen", zegt de secretaris van Meerburg, G. Alsemgeest-Dofferhoff. Wegenbouwer Heijmans uit Woerden, die volgens de ge meente de tennisbanen ver keerd heeft aangelegd, heeft in middels een nieuwe ploeg me dewerkers naar de tennisbanen gestuurd om de onderlagen op nieuw te asfalteren. Die nieuwe ploeg heeft volgens Meerburg beduidend meer verstand van zaken. „Ik weet niet wat er met de vorige groep misging, maar deze jongens van Heijmans gaan voortvarend te werk", zegt Alsemgeest-Dofferhoff. Bij de tennisclub twijfelden ze tijdens het aanleggen van de banen al aan de deskundigheid van de eerste groep, toen die de lijnen op de tijdelijke banen to taal verkeerd neerzetten. „Zoals In totaal 28 paarden verschenen in Warmond aan de start, twee meer dan eigenlijk de bedoeling was. Paastijden: ma. t/m do. 10.00-20.00 uur en vrij. 10.00-16.00 uur. Het aantal deelnemers aan de jaarlijkse harddraverij in Warmond was boven ver wachting, maar de publieke belangstelling viel flink tegen. Veel paardenliefhebbers bleken zaterdag toch vooral voetballiefheb bers. Ze bleven thuis voor Nederland-Ar- gentinië. En dus was het opvallend rustig langs de dranghekken op de Herenweg. Toch spreekt Henk Vergeer, voorzitter van de Stichting Harddraverij Warmond, over een geslaagde dag. Zijn wens is im mers uitgekomen: de paardenkoers is zon der problemen verlopen en het Nederlands elftal heeft gewonnen. „De prijsuitreiking was om kwart voor zes in de voetbalkantine van Warmunda. Daar hebben we allemaal nog de goal zien vallen. Het was er heel ge zellig. Na de prijsuitreiking hebben we met z'n allen nog een feestje gevierd." Winnaar van de kortebaanwedstrijden werd favoriet Cees Imming met 'Igor van Schebo'. Op plaats twee eindigde Rob de Vlieger met 'Cora Buitenzorg'. De derde plaats was voor Jan van Dooyeweerd jr. met 'Sebarina'. Vorige week zag het er nog naar uit dat de harddraverij, door de concurrentie van het WK, een flop zou worden. Vergeer: „In eer ste instantie zag het er naar uit dat we nog niet de helft van het gebruikelijke aantal deelnemers zouden halen. Gelukkig hebben we toen zelf initiatief genomen en iedereen opgebeld met de vraag of ze toch naar War mond wilden komen. Dat heeft gewerkt. Het ging per slot van rekening om het kam pioenschap van Zuid-Holland en er stond flink wat geld op het spel." Imming ver diende met het behalen van de eerste prijs een bedrag van 4.500 gulden. Wie zowel het voetbal als de koers wilde volgen kon dat overigens ook doen. In de biertent naast de Herenweg waren een paar tv's opgesteld. Vergeer: „De echte paarden liefhebbers zijn tot aan het einde van de koers gebleven, maar doken soms wel even de tent in om naar het voetbal te kijken." Het aantal deelnemers was door een fout je zelfs groter dan andere jaren. In totaal 28 paarden verschenen aan de start, terwijl de stichting Harddraverij Warmond niet meer dan 26 deelnemers wilde hebben. „Met 26 paarden duurt zo'n wedstrijd al een uurtje of vier en dat is genoeg. Als het langer duurt, verliest het publiek zijn belangstel ling. Maar ergens is iets niet goed gegaan, want er waren dus 28 inschrijvingen. Of de ze die lijnen hadden neergelegd zou je zo mekje snufferd tegen het hek aanlopen. Maar we zijn best positief gestemd. Er wordt nu hard aan gewerkt." De tennisvereniging heeft in middels begrepen dat de nieu we asfalt-onderlagen over twee weken klaar zijn. Die onder grond moet daarna vier weken 'uitwasemen'. Van de asfaltba- nen worden in die weken nood- banen gemaakt zodat er toch getennist kan worden. Na die vier weken legt de Zoeterwoud- se tennisbanen-specialist Ton de Rooij de toplaag op de banen aan. Twee tot drie weken na dien kan er op het complex van Meerburg weer echt worden ge speeld. Tot dat moment kunnen de leden terecht op het complex van de andere tennisclub in het dorp. de Zoeterwoudse Tennis Club. zoeterwoude erna straatsma Ruim honderd eigenaren van 'Mini's' doen zondag 12 juli mee aan een rit door de Bollen streek. Dit evenement wordt voor het derde achtereenvol gende jaar georganiseerd door Zoeterwoudenaar Walter van Hartevelt. De rit begint om 13.00 uur bij Swetterhage in Zoeterwoude-Dorp. „Iedereen in de regio die een Mini heeft kan zich aansluiten", zegt Van Hartevelt, die vrijwilli ger is bij Swetterhage. De auto rit maakt deel uit van het jaar lijkse zomerfeest van de instel ling voor verstandelijk gehandi capten. Zo'n 150 bewoners van Swetterhage rijden mee in de Mini's. Een groot deel van de autootjes is zaterdag al aanwe zig op het terrein van Swetter hage, waar voor bewoners en personeel een kampeerweek- einde wordt georganiseerd, „le dereen is dan ook al welkom om langs te komen en de auto's te bekijken", zegt Van Hartevelt. „Er komen allerlei specials, zoals een politie-Mini, een brandweer-Mini en een Mini- truck. De brandweer-auto rijdt mee in de tocht, maar de poli tiewagen niet. Dat mag niet van de politie, want hij ziet er als een hele echte politieauto uit." De tocht die zondag wordt verreden voert naar de Noord- wijkse instelling voor verstande lijk gehandicapten, Willem van den Bergh, en weer terug. Wie zich bij de tocht wil aan sluiten dient zich aan te melden bij Walter van Hartevelt, Moe- rascypreslaan 10 in Zoeterwou de, tel. 071-5415636. Nederlandse Draf- en Rensport, waar onze stichting onder valt, heeft een foutje bij de inschrijving gemaakt of wij zelf." Het grotere aantal deelnemers leidde echter niet tot vertragingen. Dat is overi gens meer geluk dan wijsheid, want het hangt af van het aantal 'kampritten'. Dat zijn ritten die verreden worden nadat een of twee paarden uitvallen als ze tijdens een wedstrijd van 'draf in 'galop' overgaan. Vergeer: „De koers verliep heel vlot. We wa ren om kwart voor zes klaar. De tegenvallende publieke belangstelling had zijn weerslag in de omzet van het eve nement. De opbrengst van de wedden schappen bedroeg 14.000 gulden en dat is ruim 10.000 gulden lager dan vorig jaar. Vergeer: „Dat is natuurlijk heel wat, maar ik ga er vanuit dat dat eenmalig is en dat het door de concurrentie van het voetbal komt. We waren een opgaande lijn in de omzetten gewend, dus ik denk dat de omzet volgend jaar weer een stuk hoger zal zijn." Aan de kinderiotto deden in totaal 143 kinderen mee. „Tien kinderen hebben de uitslag goed voorspeld", zegt Vergeer. „Die krijgen binnenkort allemaal een tientje en een ander aardigheidje van ons bestuur." AFKE VAN DER TOOLEN Alle 690 flats van de Algemene Woningbouwvereniging Lei derdorp (AWL) langs de Enge lendaal worden toegankelijk gemaakt voor rolstoelen. Er komen automatische entree- en galerijdeuren en de galerij en zelf worden zover opge hoogd dat men moeiteloos de woning in kan rijden. Het werk begint in het laatste kwartaal van dit jaar en wordt uitgesmeerd over drie jaar. „Je praat over meer dan vijf kilometer galerij. Dat is geen klein klusje", zegt F. Schrijver, hoofd technische za ken van de AWL. Binnenkort wordt bij wijze van proef al bij één flat een deel van een gale rij opgehoogd. „Dan kijken we onder meer hoe het materiaal zich houdt." Volgens Schrijver leveren de werkzaamheden beperkte overlast op. Bewoners moeten over een soort loopbruggetje van trappenhuis naar de gale rij. „Je zou het wat overlast be treft kunnen vergelijken met het schilderen van een gale rij." De aanpassing voor rolstoe lers kost de AWL bijna vijf mil joen gulden. De gemeente steunt de AWL met zes ton, als het rijk er een even groot be drag bijdoet. Het gemeentebe stuur vindt dat het plan van de AWL in het belang is van een grote groep Leiderdorpers. De bevolking van Leiderdorp ver grijst, en deze ouderen moe ten zo lang mogelijk zelfstan dig kunnen wonen. De vraag naar woningen met een 'seniorenlabel zal dus alleen maar toenemen, meent de ge meente. Waarin deze week: 'overlast' in War mond, 'treinmaffiosi' in Voorschoten en 'seksueel overschrijdend gedrag' in Leiderdorp. TJ n 1 en op de vijf Warmonders rweet wat het is - want er wordt wat afgeklaagd bij de politie - maar de raadsleden behoren blijkbaar niet tot de slachtoffers. Zij we ten niet wat 'overlast' is. Nico van Ooik, districtschef van de poli tie Hollands Midden Duin- en Bollen streek Zuid, kan eigenlijk ook niet zo goed uitleggen wat 'overlast' nou is. Hij worstelde er vorige week flink mee toen hij tijdens een commissievergadering in Warmond gevraagd werd duidelijkheid te scheppen. Het is een 'enorm subjectief iets, zei hij in eerste instantie. „De plek en de con text moet je meewegen." Tja, wat moet nou met zo'n antwoord? Burgerlid Ans Willemse probeerde het met een concreet voorbeeld. „Als ik nu op zondagochtend om tien uur een brommer door mijn straat hoor rijden, is dat dan overlast?" Ooik bleef haar het antwoord schuldig en dus deden de raadsleden er zelf maar een gooi naar. Als Ans op zondagochtend normaliter om negen uur opstaat is het geluid van een brommer waarschijnlijk géén over last. Maar als je om tien uur nog ron kend in je mandje ligt, dan is het dat na tuurlijk wél. Of toch niet? Doet het hier bijvoorbeeld terzake of de brommer op zondagochtend danwel zondagmiddag met veel herrie door de straten rijdt? Een luidruchtig vrijend stel: geluidsover last? Een groepje jongeren dat op de hoek van de straat een joint rookt: drugsoverlast? En als ze er alleen maar staan, heet dat dan 'jeugdoverlast'? Klaarblijkelijk wel, want bij de politie worden dergelijke klachten als zodanig geregistreerd. Waarna ze vervolgens be Een brommer of scooter die zondagochtend om tien uur door de straat rijdt, is dat overlast? hoorlijk met die cijfers in hun maag zit ten. 'Overlast' op zich is namelijk geen strafbaar feit. Het is een rondwarend spook dat iedereen heeft gezien, maar toch een grote onbekende blijft. 'Seksueel grensoverschrijdend gedrag'. Kent u die term? Waarschijnlijk niet. FOTO UNITED PHOTOS DE BOER Je denkt in ieder geval aan misstanden, aan dingen die niet door de beugel kun nen. Aan dingen ook, die door volwasse nen worden gedaan. Maar de Stichting Kinderopvang Leiderdorp (SKL) plakt de term ook op een voorval dat enkele we ken geleden plaatshad in de buiten schoolse opvang. Tussen twee jonge kinderen, die de leeftijd des onder- scheids nog lang niet bereikt hebben. Dat ontucht en seksueel misbruik van kinderen de laatste jaren veel aandacht krijgt, is een goede zaak. Gebleken is dat het veel vaker voorkomt dan we met z'n allen ooit gedacht hadden. En dat het er toe leidt dat slachtoffers jarenlang, zo niet hun hele leven, schade ondervin den van de ervaringen die ze op jonge leeftijd hebben gehad. Keerzijde van de discussie over seksueel misbruik is echter de paranoia die het soms teweegbrengt. Het is al meerma len gebeurd dat de politie uitgebreide rechercheteams in stelling bracht na meldingen van ontucht en/of seksueel misbruik en dat de conclusie vervolgens luidde dat er nauwelijks iets aan de hand was. Gebleken is ook dat deze af faires enorm veel schade kunnen toe brengen aan vermeende daders en slachtoffers. Het heeft allemaal tot een grote onze kerheid geleid, zoals deze week maar weer eens bleek, uit een brief van de SKL. Een kind zou een ander kind heb ben betast. De politie is hierna om ad vies gevraagd. Omdat de SKL gewoon niet wist wat ze er mee aan moest. Gelukkig lijkt er niets ernstigs aan de hand te zijn geweest, maar alle ouders hebben wel een brief van de SKL gekre gen waarin melding wordt gemaakt van 'seksueel overschrijdend gedrag' van twee kinderen. Je kunt je ook hierbij af vragen of dat middel niet erger is dan de kwaal. Wat heeft Voorschoten de Nederlandse Spoorwegen ooit misdaan? Niemand weet 't, maar blijkens de represailles moet het iets heel ernstigs zijn geweest. De mannen van de spoorwegen gaan in Voorschoten al maanden als door bijen dimitri walbeek gestoken te keer. In hun pesterijen lij- erna straatsma ken ze op kortgebroekte scholiertjes die met intens genoegen kleine, weerloze insecten onder een vergrootglas grillen. Ze begonnen hun gegal dit jaar door de stoptreinen tussen Leiden en Den Haag af en toe 'per ongeluk' het station Voor schoten te laten missen. Verklaarden ze later nog schijnheilig dat er geen auto matische meldingen zijn als Voorscho ten wordt benaderd. Als een machinist dan over zijn stuur hangt te pitten, ja, dan mis je wel eens een stationnetje... Vorige week kondigde wethouder Piet den Hartog de volgende NS-plaag aan. Hij deed kond van het pertinent weige ren van de spoorwegen om het Voor- schotense station schoon te houden. Eens per twee jaar wil er nog wel eens poetsdoek over het meubilair gaan. Maar de graffiti uit de jaren tachtig moet nog steeds verwijderd worden. En Voorschoten wacht maar af. Veel te softe oplossing. Wanneer gaat Voorschoten nou eens echt terugslaan? Na zeven plagen? Maak dat station zelf eens grondig schoon en stuur die over het paard getilde treinconducteurs de vette rekening. Niet betalen? Gewoon beslag laten leggen op een trein. Want je moet ze hard aanpakken, die treinmaffiosi. Wagonladingen politici hebben deze opengereten wond laten dooretteren, maar Den Hartog kan ge schiedenis schrijven. Enkele suggesties: nodig de Daltons uit. Die weten van wanten en laten lege treinen met de minste moeite een spoordijk afdende ren. Kaap eens een trein. Is natuurlijk leuk om te doen, en je treitert die Utrechters er echt mee. Tol heffen of een weekje met de gemeeteraad op de rails zitten en je wordt voortaan met alle egards behandeld. Maar ja, je moet wel durven. Den Hartog zei van de week dat de gemeente liever in gesprek bleef met NS. Een gemiste kans.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 11