Krajicek onderuit in zinderende partij Ivan Sokolov eindigt met fraaie score Districts mist inbreng van veteranen itijn wil 's avonds en risico wedstrijden Sport Haarhuis en Eltingh gaan op voor vijfde hoofdprijs Leidsch Dagblad Tennis Circuit''Qg IDAG4 JUL11998 -vier omni-inzetbaar bij PSV fcvEN» PSV presenteer- Beren de laatste nieuwe ■list in het Philips Sta- ^Abel Xavier van 30 no- |er 1972 kwam van Real Njlo, dat zich op het nip- iij redde in de Primera 'don. Hij tekende in unoven een contract voor /aar. De 1,89 meter me- en 75 kilo wegende [gees begon zijn voet- npbaan bij Amadura. 7 1992 volgden twee sei- l,èn Benfica en één jaar m de Serie A. Na de de- jtie liet Xavier zich fereren naar Oviedo. iad hem al langer in het |nd kandidaat- aankopen „Je kunt niet altijd ie- 'kn direct gebruiken", •jde manager Frank Ar- Na het vertrek van ien Numan had de ploeg een goede, snelle ver dediger nodig. Xavier, die 64 keer voor Portugal speelde in allerlei selecties en inmiddels ook A-international (vier keer) is, vervult één van de vacatures. duit Zijlstra teruggedraaid irdam De KNSB zal andere motiveringen moeten vinden iarla Zijlstra voor het nieuwe seizoen niet op te nemen in de bloeg. De geschillencommissie van de KNSB vernietigde het Jt om de Groningse rijdster te weren. Kwaliteit, perspectief jbepszin waren de argumenten waarop Carla Zijlstra werd ;hkt voor de winter van '98-'99. Mr. S. Kalff, raadsman voor [ra, zei dat de KNSB groepszin voor de geschillencommissie liet vallen. Bij perspectief zei de KNSB dat Zijlstra voor de gnde Winterspelen niet goed genoeg meer zou zijn. De ploegen worden echter telkens voor één jaar samengesteld, iteit kon ook geen argument zijn, want Zijlstra presteerde ïtste winter goed in verschillende wereldbekerwedstrijden. NSB staat nu voor de keus: Zijlstra in de kernploeg of een t verhaal ophangen. bo-ploeg zonder Luttenberger pvENDe Rabobank-wielerploeg heeft de Oostenrijker Pe- littenberger niet opgenomen in de selectie voor de Tour de ce, die op 11 juli in Dublin van start gaat. De ploegleiding 1 dat de renner, die vorig jaar als dertiende in de Franse ron- ndigde, dit seizoen onvoldoende heeft gepresteerd. Geko- p voor een formatie die zowel in de bergen als in de vlakke pes uit de voeten kan. Voor het klassementswerk zijn Mi- de Zwitser Beat Zberg de aangewezen renners ngers betaalt 18 miljoen fden voor Van Bronckhorst )AM GPD iord en Glasgow Rangers gisteren overeenstem- iereikt over de transfer iovanni van Bronkhorst. lotse club betaalt 18 mil- lilden voor de middenvel: jiet hoogste bedrag dat cord ooit voor een speler Ontvangen. j was de 23-jarige Van «horst, die op dit moment jiet Nederlands elftal in tijk verblijft, al rond met Jw Rangers over een con- foor vier seizoenen. Maar de laatste weken met le- jen aan dat zijn nieuwe iet niet eens kon worden jeyenoord over de afkoop- Om die impasse te door- li had zijn zaakwaarnemer ens al een arbitragezaak iUM/MARSEILLE ANP ieester Patijn van Am- im wil voor het komende alseizoen en voor het EK is avonds geen risicowed- fn. „Dan verdienen ze '100 miljoen gulden min- jat is ook geen ramp", al- jatijn gistermorgen in het 1 Journaal over het EK jr dat kampioenschap zei i verder: „Ik ga geen ver lis aan bij een toernooi ij ik zeg dat ik alles goed |lk kan op een gegeven ïnt ingrijpen". De Amster- e burgemeester liet er misverstand over bestaan ij niet zal aarzelen dat te It speelschema is lang van ren bekend en daarover we uitvoerig onderhande iet de UEFA. Wat je niet hebben is dat je risico rijden krijgt die 's avonds legen uur beginnen en lij supporters zich vanaf i uur 's ochtends op het randtplein laten vollo- jn wil verder burger veilig- rersoneel en stewards me- :UIT IN CIJFERS 'Kampioenschappen, Unicum GEN kwartfinale: J. Boogmans - K. erk 6-2 6-0, M Visser - R. Ham- 1 6-2; M. v.d. Berg - M Kallenberg DEB1, kwartfinale: B. v.d, Gugten l Berge 6-2 6-1 Halve finale: K. C. Stassen 6-2 6-2. wartfinale: N. van Geer - E. War- 6-0 6-1, C Vrieze - R Rijsdorp 6- •2; 0. Mattheussens - J. Poots 6-4 B2, le ronde: S. Sieval - R, Chris- 3-0 opgave wegens ziekte. 3e ronde: D. Petitjean - B. van >-l 6-3 Kwartfinale: D. van Veen - lr opgave wegens werkzaamheden; 'If-J, van Prehn 6-0 6-2. V\ SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356-161 ROTTERDAM ANP Ivan Sokolov, die al bij het in gaan van de laatste ronde zeker was van de Nederlandse schaaktitel, gaf zijn prestatie gisteren nog meer glans. Hij bleef als enige deelnemer on geslagen. In het prestigeduel met Loek van Wely moest Sokolov hard werken om de partij op remise te houden. Zijn eindscore van 9 uit 11 is bijzon der fraai. Jan Timman eindigde op de ongedeelde tweede plaats met een punt achter- stand. Toen Loek van Wely zijn conflict met de schaakbond bij legde, had hij nog één verzoek: de Bosnische schakers Sokolov en Nikolic mochten wat hem betreft alleen meedoen aan het NK als zij ook bereid waren voor het Nederlandse team uit te komen. Die eis werd niet in gewilligd, maar de KNSB is wel van plan deze regel volgend jaar in te voeren. Met als restrictie dat in bepaalde geval len aan spelers dispensatie kan worden verleend. Sokolov, die al bijna zeven jaar in Oegstgeest woont, liet weten dat hij deze discussie be grijpt maar dat een sterk NK ook van belang is. Over Van Wely's prikkelende opmerkin gen in de media zei Sokolov: „Ach, dat doet Loek wel vaker, hij vindt het kennelijk leuk om mijn naam zo vaak mogelijk te noemen. Ik kan ermee leven, maar moet toegeven dat het me af en toe ook wel stoort." De Bosniër was verbaasd over zijn goede vorm: „Dit is echt ongelooflijk, alles zat mee en ik voelde me goed. Vorig jaar lukte vrijwel niets bij mij. Vorm is kennelijk een ongrijp baar begrip, want ik voel me nu niet anders dan vorig jaar." Omdat Timman, Nikolic en Van Wely hem steeds op de hielen zaten, werd hij nog ner veus in de laatste ronden. Sokolov: „Twee jaar geleden verloor Jan in de laatste ronde van Piket en kon ik hem op de slotdag achterhalen. Dat scena rio heeft ook hier door mijn hoofd gespookt, met verwissel de rollen." Voor Jan Timman moet het een merkwaardig toernooi zijn. Hij sloot een fraaie slotserie af met een gedegen overwinning op Sosonko. Wie Timman kent, weet dat voor hem op een NK in principe alleen de eerste plaats telt. Toch was hij dit keer tevreden, want na zijn ope ningsnederlaag tegen Van Wely zat er feitelijk niet meer in dan zijn eindscore van 8 uit 11. Daarmee had Timman zelfs een half punt meer dan vorig jaar, toen hij de eerste plaats met Nikolic deelde. Ivanisevic en Sampras finalisten op Wimbledon Rohan Goetzke is een koele coach. Als Goran Ivanisevic na één uur en tweeënvijftig minuten twee keer aanlegt om met zijn machtige op slag Richard Krajicek van Wimbledon te kegelen, zit Goetzke met zijn rug recht en zijn armen over elkaar. Roerloos onder zijn pet. Als zijn baas de aanslagen overleeft en tien minuten later de tiebreak wint en niet met 3-1 verliest maar 2-2 maakt, zit Goetzke nog net zo. Zo gaat het ook als Krajicek in de halve finale na drie uur en 22 minuten met 13-15 onderuit gaat. Er lijkt zelfs geen spier te tril len als de thriller toch ver loren gaat. aangespannen bij de KNVB. De ze zou woensdag worden be handeld, maar is nu van de baan. „Ik ben blij vóór Giovanni dat er een einde is gekomen aan het conflict," liet Feyenoord-voor zitter Jorien van den Herik we ten. „Het is immers nooit leuk om je eigen club in zo'n situatie te moeten verlaten. Maar aan de andere kant zal het hem ge noegdoening géven dat wij hem niet voor een appel en een ei wilden verkopen. Voor de opvolging van Van Bronckhorst heeft Feyenoord Martijn Reuser op het oog. De Ajacied speelde afgelopen sei zoen op huurbasis bij Vitesse en krijgt geen nieuwe kans in Am sterdam. Reüser liet deze week weten nog altijd in onderhande ling te zijn met een aantal clubs, waaronder Feyenoord. LONDEN RENE VAN de laten zorgen voor de veilig"- heid in en rond de stadions. Hij vindt dat de nationale en Eu ropese voetbalbondén een deel van de kosten daarvoor moeten opbrengen. „Als iemand 600 miljoen gulden aan een toer nooi overhoudt, kan hij ook wel 100 miljoen uitgeven aan veilig heidspersoneel en stewards." Burgemeesters (of vertegen woordigers) van de vier steden van het EK-voetbal plaatsvind overleggen maandag met mi nister Dijkstal (Binnenlandse Zaken) en staatssecretaris Terpstra (VWS). Op de agenda staan onder andere de diverse ideeën van burgervaders over het kampioenschap. Het standpunt van Patijn over risicowedstrijden 's avonds is overigens ook al van toepassing op de komende competitie. De burgemeester is al gevraagd om wedstrijden als Ajax-Feyenoord en Ajax-PSV om 18.00 uur te la ten beginnen opdat Canal+ die wedstrijden rechtstreeks kan uitzenden. Patijn piekert er ech ter niet over. „Als ze zeggen 'we houden vast aan zes uur', dan zeg ik: dan zult u naar een an der stadion moeten uitwijken, buiten Amsterdam. GPD-VERSLAGGEVER Freek de Jonge, al jaren tennis- gek en Krajiceks overbuurman als die binnenkort in Muider- berg neerstrijkt, heeft het het zwaarst met de thriller. Hij zit kort achfer de spelersbox, waar Daphne Deckers haar zenuwen' buitengeWoori knaf) in bedwang houdt. Als het teveel wordt, als Krajicek bij 2-2 in de vijfde set de service van zijn tegenstander breekt, dan neemt ze een kauw gompje. Ze neemt er nog één als Ivanisevic direct terugbreekt. Verder liggen de slanke handen rustig op schoot. Dochter Em ma is thuis bij oma, dus dat het lang duurt maakt niet uit. Maar Freek kan er niet goed tegen. Als het duel, dat Ivanisevic bijna vier sets sets lang heeft beheerst omdat Krajicek geen return in slaat, bij 4-5 in de vier de set volledig omslaat als de Kroaat zijn eerste twee wed- strijdpunten niet benut houdt Freek het niet meer. De komiek staat op, gaat zitten en staat weer op. Hij propt eep Britse 'pie' naar binnen alsof hij in da gen niet gegeten heeft. Voor de rest eet niemand uit het Kraji- cek-kamp iets. In de zinderende drie uur en tweeëntwintig mi nuten heeft niemand trek. Daphne zuigt alleen wat cola door een rietje. Met moeite. Michiel Schapers, de bonds coach, is meer het type Goetz- Goran Ivanisevic gaat op de knieën na de zenuwslopende halve finale tussen hem en Richard Krajicek. De Kroaat en de Nederlander hielden de gemoederen lang bezig op het centre court. Ivanisevic maakte pas bij 14-13 in de vijfde set het laatste punt. Krajicek (rechts) slaat de handen voor de ogen na de gemiste kans. foto's reuters ke. Ze zitten naast elkaar. Ook Schapers is de rust zelve. Als Krajicek de wedstrijdpunten overleeft, wrijft hij alleen even aan zijn neus. Hij kan wel wat spanning hebben, is zelf houder van het recordaantal games in één set gemengd dubbelen op Wimbledon: 29-27, in 1991 met Brenda Schultz. Zij wonnen wel. Alleen als Krajicek de vierde set net zo onverwacht wint als hij de derde binnenhaalde, en zelfs op identieke wijze - dank zij één geweldige backhandré- turn en één winner met de fore hand uit de volle loop - dan klapt Goetzke even. Eén keer om precies te zijn. Het is geen pose, of gemaakte onderkoeld heid, zo is hij gewoon. Twee jaar geleden was hij als eerste de box uit toen Krajicek het toernooi won. Om maar zo veel 'mogelijk van de heisa die'zou losbarsten te ontlopen. Dat is heel wat anders dan de Ivanisevic-clan. Die gilt, schreeuwt en springt op bij ie der punt van hun held, die veel feller uit de startblokken is ge schoten dan de Hagenaar. Het zijn er veel die de naam Ivanise vic dragen* Allemaal dezelfde neus en hetzelfde haaf. Eentje maakt het op een gegeven mo ment zelfs Richard Krajicek te bont. Als de Kroaat in de vijfde set 7-6 bij elkaar hamert en zijn clan weer uit haar dak gaat, LONDEN GPD Hoe ze winnen, maakt ze niet uit, als ze maar winnen. „Van mijn part breekt Wood- forde of Woodbridge op matchpoint z'n been. We willen die titel. Over tien jaar weet echt niemand meer hoe we die dan hebben gewonnen", zegt Jacco Eltingh uit de grond van zijn hart. Hij meent het. Paul Haarhuis en Jacco Eltingh staan vanmiddag opnieuw in de dubbelspelfinale van Wimbledon. En opnieuw tegen Mark Woodforde en Todd Woodbridge. Haarhuis: „We zijn een heel eind gekomen, maar nog steeds erg ver weg van de titel." Het is allemaal hetzelfde als vorig jaar in Londen. Ze zijn net zo ver, ze zijn nog net zo gretig om die ene grand slamtitel die ze nog nooit wonnen te winnen en zelfs de te genstanders zijn hetzelfde. Juist die tegenstanders zit hen dwars. El tingh gaf eerlijk toe dat hij vandaag liever Jonas Björkman en Patrick Rafter was te gengekomen, dan hun aartsrivalen uit Australië. „Waarom? Omdat de Woodies hier niet voor niets al vijf jaar niet verloren hebben." Het zal vandaag weer een dubbeltje op zijn kant worden, net als altijd tegen de Australiërs. En net als vorig jaar toen ze de finale met 6-7, 6-7, 7-5 en 3-6 verloren. Een heel ander verhaal dan de eenvoudige zege van gisteren op Wayne Black en Sebastian Lareau (6-4 6-4 en 7-5). Het scheurtje in zijn rechter onderarm, dat Eltingh woensdag tijdens de training opliep, zal geen rol spelen, zei de Epenaar. lhAls het moet gaat zelfs de spuit erin. Maar tot nu toe heb ik het met pillen ook volge houden. Ik ben er nooit voor geweest om de spuit ergens in te zetten, maar deze week is er geen twijfel mogelijk." Het ene, ultieme doel, heiligt dit keer vrijwel alle middelen, gaf Eltingh toe. „Maar volgens de dokter is het met pillen ook te doen." Ook liet de Epenaar opnieuw weten als nog naar de US Open te gaan als ze van middag winnen. Want na zijn titels in Australië in januari (met Björkman) en in Parijs (met Haarhuis), zou hij dan de enige dubbelspeler ooit kunnen worden die het grand slam behaalde, alle vier de grote titels in één kalenderjaar. In Londen gaan Eltingh en Haarhuis van middag samen op voor hun vijfde hoofd prijs van dit jaar, maar die willen ze alle maal dolgraag inruilen voor die ene die vanmiddag op het spel staat in Londen. Die van Roland Garros van een paar weken te rug meegerekend. Die hadden ze toch al. schreeuwt Krajicek luid hoor baar „shut up" richting box, hou je bek. Zijn zenuwen kun nen dat niet meer hebben na dik drie uur tennissen onder hoogspanning. De Britse aristocratie zit dan al drie kwartier met de benen te wiebelen. Vier uur is theetijd en eigenlijk is dat dagelijkse ritueel heilig. Maar massaal weggaan kunnen zelfs zij op dat moment niet maken. Al is het maar om dat de koning en koningin van Maleisië ook geen aanstalten maken om aan de thee te gaan. Ze zien de 7-7, 8-8, 9-9, 10-10, 11-11, 12-12 en 13-13 met ge mengde gevoelens aan. Het ge vecht van de koningen van de service is adembenemend, de ene ace na de andere, maar de dorst van de adel is ook groot. Toch wint de spanning het en willen ze zien wie wint. De Hol lander, die alleen al in de vijfde set 24 aces slaat, of de Kroaat die ook al op 15 staat in cje laatste set. Een favoriet hebben ze niet. Hoewel ze het de Kroaat misschien wel iets meer gun nen, omdat hij al twee keer in de Finale stond en nog nooit won. En Krajicek won tenslotte al een keer. Als de dorst het grootst is, is de redding ineens nabij omdat de machtige opslag van Krajicek ineens vier keer hapert. Niet één van zijn eerste pogingen valt in het serveervak. Daaivan profiteert Ivanisevic dit keer wel. Bij zijn derde wedstrijd- punt maakt de Kroaat niet nog een keer zulke fouten als bij zijn eerste twee kansen om het duel te winnen, anderhalf uur eerder. Nu laat hij Krajicek niet meer makkelijk volleren en gelukkig hoeft hij Zelf niet te serveren, zodat hij ook die dubbele fout op matchpoint niet meer kan slaan. Hij laat Krajicek voor de punten spelen en de fouten ma ken. Vier keer zelfs. Als dat gelukt is, gooit Ivani sevic zijn racket in het publiek. Morgen tegen Sampras, die iets later Tim Henman verslaat, pakt hij wel weer een nieuwe. De mannen uit Kroatië kussen el kaar. Daphne blijft nog even zit ten en verlaat als laatste de box. Misschien volgend jaar beter. Iets beter is al genoeg. Krajicek zegt later wat ieder een al vermoedde. Toen Ivani sevic bij 5-4 in de vierde set en een 40-15 voorsprong onhoud baar serveerde, had hij de mi- niscule aanraking van de net- band niet eens gehoord. „Ik liep inderdaad al naar voren om hem te feliciteren, toen de scheids 'netservice' riep. Ah, toch nog een kansje dacht ik." Het deed pijn, zo verliezen na zo'n gevecht, zei hij. „Maar ik denk dat de pijn groter was ge weest als ik hier nog nooit ge wonnen had." Spanning noch stemming op Unicim SCOREBORD LEIDEN PETER KLEIN en NIELS GROEN Weinig spanning en opmerke lijk veel snelle beslissingen bij de Districts Kampioenschap pen. Weinig te bekijken dus voor het toch al niet talrijke pu bliek, dat Unicum met een be zoekje vereerd. „Volgend jaar moeten de veteranen er bij ons gewoon weer bij", vindt voorzit ter Wim van der Beek. „Ze zor gen voor stemming." „Wij wil len de oudere groepen de ko mende jaren wel blijven herber gen", stelt Ton Seriier op de speelplaats van de Veteranen bij De Merenwijk vast. De strijd om de gunst van het publiek wordt niet alleen op het rode gravel, maar ook buiten de baan uitge vochten. Wordt de splitsing bij Unicum met gemengde gevoelens ont vangen, bij Merenwijk krijgen de 35- en 45-plussers een waar dige ontvangst. „Ze staan hier niet op een achterafbaantje", licht Seriier toe. „Maar hebben een eigen centercourt. Het park van de Merenwijk ligt midden in de wijk. Daardoor hebben we toch wat gemakkelijker aanloop dan bij Unicum. In de keuken maken tien vrijwilligers dagme nu's klaar, waardoor veel deel nemers niet alleen maar komen tennissen, maar ook nog even M. Visser. HEB2: N van Geer - C. Vrieze HEC2: J Hartog - P. v.d. Eerden, F. Vogel - C. Verweij. 12.00 uur, HEB1: M v.d Berg - G J Eg- berink. DEB2: S. Sieval - M. Halenbeek. HEC1: D. van Veen - S. de Wolf, R de Groot - D. Petitjean. DEC1: I van Santen - T Nossik. DEC2: N. Voskuyl - J. Hagoort, M. van Sterkenburg - Y, Verver. 13.30 uur, DEB1: B. v.d. Gugten - F, de Boer. HEB2: 0. Mattheussens - R. de Wolf. DEB2: S Korenhof - M. v.d. Berg. DEC1: M Mattheussens - S. Visser HEC2: win naar J. Hartog/P. v.d. Eerden - D. Prins. 15.00 uur: winnaar R. de Groot/D. Peti tjean - R. de Boer, FINALE-S Zondag, 12.00 uur: DEB1, DEB2, HEC1, HEC2, HED1 en DED1. 14.00 uur: HEB1, HEB2, DEC1 en DEC2. Rabobank blijven om te eten en te kijken. De favorieten in de diverse klas se handhaafden zich overigens zonder al teveel problemen. De halve finales in de BI-afde ling leverden bij zowel de man nen als de vrouwen geen verras singen op. Jeroen Boogmans versloeg op Unicum Kees Heemskerk simpel in twee sets. De speler van Zee Duin ont moet vandaag in de halve finale Marco Visser, die in twee snelle setjes met Reinier Hamming af rekende. Gertjan Egberink plaatste zich donderdag reeds in de halve eindstrijd. De Uni- cummer stuit vandaag op team genoot Martijn van den Berg, die aan Maarten Kallenberg vier games afstond. Katja Nossik bereikte inmid dels de finale ten koste van Ca- rolien Stassen. De Wit-Russi- sche, die niet geplaatst was, staat morgen in de slotronde te gen de winnares van het duel tussen Barbara van der Gugten en Femke de Boer, dat vandaag wordt afgewerkt. Colin Vrieze maakte in de B2 zijn naam als bijter meer dan waar. De dropshots van ex-top- tafeltennisser Ronald Rijsdorp bezorgden Vrieze in de tweede omloop de nodige problemen. In de beslissende set doorzag Vrieze deze trucs en maakte een eind aan de strijd. Wedstrijdlei der Sander de Wolf verrastte voor de tweede maal deze week door in de Cl Joffrey van Prehn met liefst 6-0 6-2 naar huis te sturen. De halve finale in de BI 35+ afdeling tussen de twee Meren- wijkers Herman van der Capel- len en Jack Manuputty trok veel belangstelling. De inmiddels grijze maestro, die in zijn topja ren triomfen vierde in het vlag genschip van buurman Unicum heeft aan snelheid en reactie vermogen ingeboet. De fluwe len touch was echter nogal volop aanwezig en te machtig voor Manuputty. De in leeftijd middelste van de drie tennis sende broers Van der Capellen krijgt zondag te maken met Henk Janssen, zijn collega-trai ner bij alweer buurman Uni cum. Dit althans volgens Rico Jong a Tai, die Janssen bij zijn navraag toevoegde: „zaterdag moet je tegen mij spelen en zondag tegen Herman." Zelfs bij de plussers wordt de under dogpositie graag ingenomen. PRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 3 juli: 1-11-13 19 - 24 - 27 - 33 - 34 - 39 - 41 - 48 - 50 - 55 - 58 - 63 - 65 - 69 - 71 - 77 - 78. (on der voorbehoud) PAARDENSPORT Wolvega. Draverijen. Eerste koers, 1609 m: 1. Jurassic Park (Op de Hoek) 2.02,2 - 1.15,9, 2. Fewandfarbetween, 3. Iron Vic tory. Niet gestart: Koral Prise. Toto: win nend 6,50 plaats 1,50 2,20 2,30 koppel 28,00 trio 152,00. Tweede koers, 2100 m: 1. Mike E Bellwood (Strooper) 2.44,7 1.18,4, 2. Marillion Worthy. 3 Menhir To to: winnend 2,30 plaats 1,50 1,50 3,30 koppel 11,10 trio 294,60 dubbel winnend 35,30. Derde koers, 2100 m: 1. Mister Dakota (Schoonhoven) 2.44,7 - 1.18,4, 2. Meadow Skipper, 3. Lely Star. Toto: win nend 2,20 plaats 1,10 1,60 1,60 koppel 2,60 trio 16,70. Vierde koers, 2100 m: I Lars van Schebo (Schoonhoven) 2.39,9 - 1.16.1, 2. Ironman, 3. Loran H, 4. Indus B. Toto: winnend 3,20 plaats 2,00 1,90 2,00 koppel 7,50 kwartet 2618,70. Vijfde koers, 2100 m: 1. Montparnasse (Krom kamp) 2.46,5 - 1.19,3, 2. Marty, 3 Mam- boo. Toto: winnend 3,60 plaats 1,10 1,30 1,00 koppel 17,50 trio 44,50 Zesde koers, 2100 m: 1. Harab (Mol) 2.47,9 - 1.19.2, 2. Goldbeater, 3. Regentropfen. Toto: winnend 4,70 plaats 2,40 1,40 2,10 koppel 27,90 trio 248,80 Zevende koers, 2100 m: 1. Janco van Douma (Beerda) 2.43,6 - 1 17,9, 2. Kasmir Viola, 3 Jam boree Hazie. Toto: winnend 6,50 plaats 1,70 1,40 1,40 koppel 14,30 trio 210,30. Achtste koers, 2100 m: 1 Lord Supreme (Wortel) 2.46,0 - 1.19,0, 2. Lexito Hendrika, 3. Innocent K. Niet ge start: Koncorde S, Kilimanjaro W Toto winnend 22,70 plaats 10,80 3,10 5,00 koppel 68,80 trio 1079,20. Negende koers, 2100 m: 1 Kratos Hollande (Kam- minga) 2.42,6 - 1.17,4, 2. Isabella Jans sen, 3. Hekla Kievitshof. Toto-, winnend 2,90 plaats 1,20 4,90 1,40 koppel 56,40 trio 294,00, Tiende koers, 2100 m: 1. Je wel of Freedom (Pools) 2.41,6 - 1 17,0, 2. Ipanema Girl, 3. Heaven on Earth. Niet ge start: Rubit, Armbro Neely, Carl Gel). Toto: winnend 9,30 plaats 1,60 3,30 1,30 kop pel 47,60 trio 224,00. Omzet totahsaton 118.549 gulden. Geesteren. CSI Twente. Internationaal springconcours (tabel A, 1,50 meter, met barrage): 1. Romp (Ned) Burg's Samantha 41,59, 2. Simon (Oos) E T, FRH 42,27, 3. Van der Schans (Ned) Impac Goldenbridge 42,82, 4. Sloothaak (Dui) San Patrignano Cassini 44,42, 5. Philippaerts (Bel) Trudo Niki Laudrum 44,45. SCHAKEN Rotterdam. NK elfde ronde: Nijboer - Rein- derman 0-1, Van der Sterren Nikolic 1/2- 1/2, Van der Weide - Piket 1-0, Sosonko Timman 0-1, Van Wely - Sokolov 1/2-1/2, Van der Wiel Ernst 1-0, Eindstand: I Sokolov 9, 2. Timman 8, 3. Nikolic 7 1/2. 4. Van Wely 7, 5. Piket 6, 6. Van der Wiel 5, 7. Nijboer, Sosonko 4 1/2, 9. Ernst 4j, TENNIS Londen. Wimbledon, 25 miljoen gulden. Mannen, halve finales: Ivanisevic (Kro/14) - Krajicek (Ned/9) 6-3 6-4 5-7 6-7 15-13. Sampras (VSt/1) - Henman (G8r/12) 6-3 4-6 7-5 6-3. Finale: Sampras - Ivanisevic Dubbel, halve finales- Eltingh/Haarhuis (Ned/ Wayne Black/Lareau (Zirn- /Can/12) 6-4 6-4 7-5, Woodbridge/Wood forde (Aus/2) Björkman/Rafter (Zwe/Aus/5) 6-4 1-6 6-2 7-5 Finale: II tingh/Haarhuis - Woodbridge/Woodforde. Vrouwen, dubbel, kwartfinales: Ray- mond/Stubbs (VSt/Aus/7) - Sanchez-Vic+ rio/Sukova (Spa/Tsi/3) 4-6 6-3 6-1, Davert port/Zvereva (VSt/WRu/2) - Barclay/Guse (Aus/14) 6-4 6-2, Halve finale^: Hingis/Novotna (Zwi/Tsj/1 Ray- mond/Stubbs, De Swardt/Graharfi (ZAf/GBr/17) - Davenport/Zvereva. Gemengd dubbel, kwartfinales: Haarhui /Vis (Ned/2) Tarango/Likhovtseva (VSt/Rus) 6-2 7-5. WATERPOLO Hannover. Mannen, zevenlandentoernooi Groep A: Joegoslavië - Nederland 7-5 (2-2 11 i-0 3-2). Eindstand: 1. Joegoslavië 2- 4 (24-10), 2. Nederland 2-2 (19-12), 3. Juniorenteam Duitsland 2-0(10-31).

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 45