in het nauw Paauw wu OOK OP DE KLEIN TJES Weg en wiel -vota alservice mobiliteit ME wnu Shoei komt met replica's valhelmen GP-coureurs jt Panda de edkoopste Deborah: het nieuwe zusje van de VW Golf Smart straks te koop vanaf 19.800 gulden Voortaan hollen met de baby >AG 3 JULI 1998 bioZijlsingel 36 Leiden. Tel. 071-522 36 35 j -importeur Nimag uit Hei- 1 3rd brengt een drietal op- a^rde integraalhelmen op de 'die uitgevoerd zijn als re- te jan de hoofddeksels waar- nen trio populaire Gand 3r oureurs zich beschermen. |ei's X-ceed-serie gaat het ;.sJj om de X-ceed (Alex) Cri- ?v3e 1.299 gulden gaat kos- OKV-serie zijn replica's uit gebracht van GP-500 coureur Alexandre Barros en GP-250 mededinger Osamu Miyazaji. Beide XV-varianten gaan voor 1.099 gulden over de toonbank. Wie zich tijdens en na de Asser TT eind deze maand wil uitdos sen als zijn favoriete coureur, moet snel beslissen: Nimag is voornemens per model slechts vijftig stuks op de markt te brengen. Automobielbedrijf fweg 29 - 2253 AJ Voorschoten ft, Verkoop Inkoop (t ^amstee§) T <+'- 75 auto's op voorraad) Reparatie - onderhoud naai en breng service (f) Autoglasservice 071 - 576 22 20 Werkplaats 071 - 576 88 90 riks recente prijsverlagin- v A% Japanse en Koreaanse ;n, is de Fiat Panda nog 5 de goedkoopste auto in Hand, meldt Fiat trots. En It, want voor slechts 14 inrijdt men al een Panda 'lerg. Deze is voorzien van de ee*fder 40 pk motor uit de ^ecento en is voordelig op §eijbied van verbruik, belas- U1h onderhoud. En ook jehands blijft de Panda populair. 5pen jaar gingen er in Eu- Ï37.000 Panda's over de iank. Dit jaar denkt de im- iir er in ons land ongeveer j verkopen. De goedkopere istrever (en tweelingbroer) i/oodarbella wordt inmiddels nzieer gemaakt. ;en| vod Haider beurten r^e?br Peugeots )ro: 30{?ot heeft besloten de on- ïak^udsintervallen voor de au- ie: jan modeljaar 1999 aan- leftjjk te verlengen. Benzine- i50!llen hebben nog maar jn de 30.000 kilometer of in de twee jaar een beurt (was 15.000 kilometer of •er jaar), dieselmodellen :n nu elke 15.000 kilome- [derhoud nodig (was kilometer). De voor dit aangekondigde direct in- jten dieselmotor hoeft eens per 20.000 kilome- onderhoudsbeurt te :n. In de praktijk komt het leer dat een Peugeot-rij - inder vaak beurten hoeft :n uitvoeren en dus goed- uit is. igere intervallen zijn vol- 'eugeot te danken aan de ;ang op het gebied van :echniek, de betere rem- len dan vroeger en het ük van (semi-) synthetische I TON VAN DER MEER Iautoschade service TON VAN DER MEER autoschade service I FOCWA jWERKZAAMHEDEN licht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, pgesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen NWB-infonummer: 06 - 9622 (75 ct/min). De werkzaamheden lag en nacht en in beide richtingen, tenzij anders vermeld. Amstelveen - Diemen (A 9) Bn knooppunt Holendrecht en Aalsmeer. Den Helder - Alkmaar (N 09) In De Kooy en Julianadorp. Overdag. Leiden - Bodegraven (Nil) In Leiden en Alphen a/d Rijn. Utrecht - Den Bosch (A 2) or en de Lekbrug en knooppunt Everdingen. bak-Golf-imago af te helpen. De Golf is er nog wel in te her kennen, maar de achterkant wijkt door de sedan-vorm sterk af en de voorkant is meer in de richting van de grotere broer Passat vormgegeven. Geen Vento dus en helemaal merken van de nieuwe mee. De Bora (klinkt vrouwelijk: De borah) heeft op het eerste ge zicht wat weg van een kleine Passat. Volkswagen doet ander maal zijn best om de voormali ge Vento een eigen uiterlijk te geven en hem van het 'koffer geen Golf sedan, maar Bora, een op zichzelf staand model. De Bora is precies even lang als haar voorganger (4,38 meter) en krijgt VW-traditiegetrouw een volledig verzinkte carrosserie en een garantie van 12 jaar tegen doorroesten van binnenuit. De De nieuwe VW Vento gaat Bora heten en komt naar verwach ting in het najaar op de markt. Het betekent de eerste carrosse rievariant van de vierde genera tie Golf, die eind vorig jaar op het toneel verscheen. Na de Bo ra volgt nog de Golf Variant (stationwagon) en misschien nog een compacte ruimtewagen (MPV). De Golf Cabrio die eer der gepresenteerd werd, heeft nog de vorige Golf als basis en kreeg alleen wat uiterlijke ken- standaarduitrusting zal behoor lijk zijn en het motorenaanbod loopt van een zuinige TDi-mo tor (90 pk) tot een 2.3 liter V5- motor (150 pk). Wat de Bora straks gaat kosten is nog niet bekend. 'Dealers moeten het nog een jaar of drie zien vol te houden FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij BUK IN HET VERLEDEN hoeven jullie daar geen nadeel van te ondervinden. Maar ja, dutten is er niet meer bij. Een wegklapbare zonneklep voor komt dat bij hoge snelheid in secten in jullie oogjes vliegen. Wind en regen is geen beletsel meer voor een holpartij, want bij de wagen hoort een slecht- weerhoes om als baby helemaal in te verdwijnen. De racedriewieler weegt acht ki lo en is inklapbaar. De twee achterwielen zitten met split- pennen vast aan het frame, het voorwiel is voorzien van een uitvalnaaf zoals op een race fiets. In opgevouwen toestand is het een pakketje van 50 x 20 x 125 centimeter. De prijs be draagt rond de 400 gulden. Hobbels meten Een speciale meetfiets van inge nieursbureau Goudappel Cof- feng gaat de kwaliteit van fiets paden bepalen. De fiets is uitge rust met twee instrumenten. Het een registreert gladheid, hobbels en richels, het ander meet snelheid en wachttijd bij stoplichten, kruisingen en over steekplaatsen. Daarna wordt berekend hoe de totale kwaliteit van het fietspad is. Als eerste gemeente heeft Zwolle de meet fiets ingezet om erachter te ko men hoe het met het fietspa- dennet is gesteld. De bedoeling is dat oncomfortabele en onvei lige routes worden verbeterd. Ook andere gemeenten hebben belangstelling voor de meet fiets. die door Gremi Mobility and Recreation BV uit Italië wordt gehaald. Daarnaast zijn er zo'n 20 andere Bovag-bedrijven ge strikt voor de distributie. Het gaat om rijbewijsvrije, 2,5 meter lange 45 km/u autootjes met plaats voor twee personen en een zuinige 2-cilinder Mitsubishi dieselmotor. Santing verwacht dat er in Nederland in het eerste jaar zo'n 100 stuks van worden verkocht. Hij hoopt dat de jaaromzet langzaam op loopt tot ongeveer 500. Gremi en de Lada-dealers moeten concurreren met vijf andere aanbieders van dit soort mini- auto's. Hoewel Gremi met Lada in Ne derland een van de goedkoop ste personenwagens op de markt brengt, is er bij de mini- cars juist gekozen voor een soort 'Rolls-Royce'. Met prijzen van 25 tot 28 mille is de Casalini hier de duurste 45 km bolide. Bij de verkoop richt Gremi zich vooral op redelijk welvarende ouderen. „Mensen die niet meer in een gewone auto kun nen of mogen rijden of dat ge woon niet meer willen," aldus Santing, die meldt dat er in deze groep ook veel ex-Ladarijders te vinden zijn. Gremi levert ze er desgewenst vijf gratis rijlessen bij. Santing stelt dat het uitgebreide dealernet moet helpen een suc ces te maken van de import van de Italiaanse dwergvoertuigjes. „Wie zo'n autootje aanschaft, wil niet worden geconfronteerd met een serviceadres 100 kilo meter verderop." De vrij hoge prijs wordt volgens hem ge rechtvaardigd door de dikke carrosserie van veilig niet-splin- terend en makkelijk te herstel len polyester. Tot dusver zijn er 100 Casalini's geïmporteerd, waarvan er al zo'n 15 zijn afge leverd aan klanten. In totaal 35 Lada-garagisten hebben zich onlangs gemeld voor een andere nieuwe activi teit: de verkoop van door Gremi uit Taiwan ingevoerde UVM bromscooters. Voorlopig is er nog maar één model beschik baar, maar er komen er binnen kort nog drie bij. Twee van UVM en één van een andere fa brikant in Taiwan. Toen de DDR de grenzen naar het Westen opende, betekende dat het einde van de trots van de Oostduitseautomobielindustrie: de Trabant. Maar ieder jaar keren ze weer even terug in Zwickau, de plaats waar de Trabi vroeger werd gemaakt. Dit jaar trok de vijfde T rabi-meeting liefst 2.000 DDR-pruttelaars (foto). De Tra- bant was eigenlijk niet meer dan een overdekte bromfiets. Maar toch was hij op sommige punten ook modern. Want de auto had al een polyester-carrosserie en voorwielaandrijving. Maar ook een verwarming die was aange sloten op het uitlaatsysteem. En als dat niet behoorlijk functio neerde helaas kwam dat nog al eens voor dan kwamen die gassen in de auto terecht. De luchtgekoeldetweetakt-motor van ruim 500 cc liep op 'meng- Autokopers kunnen bij Lada alleen nog kiezen tussen een Samara, een Samara en een Samara. Een beperkt aanbod uit weinig geavanceerde typen, waardoor de verkopen in ons land dan ook kelderden van 13.000 in het topjaar 1987 tot een luttele 580 wagens vorig jaar. Het wachten is nog steeds op nieuwe modellen, die de verkoopcijfers in het Westen weer zouden kunnen opstuwen. Daarom boort Lada-importeur Gremi in Gro ningen nu aanvullende inkomstenbronnen aan voor zijn 93 dealers. De verkoop van minicars en scooters en een deal met een onderdelengroothandel moeten helpen het netwerk in stand te houden. „De dealers moeten het zo nog twee tot drie jaar zien vol te houden," zegt Gremi-directeur F. Santing. „Wij willen proberen hen vast te houden door hen de kans te bieden hun rendement te verhogen. Op dit moment worden ze weinig beter van de verkoop van nieuwe Lada's." Volgens Santing houden de Lada-dealers die gezamenlijk naar schatting 300 tot 400 men sen werk bieden nu veelal het hoofd boven water met de verkoop van gebruikte auto's en het uitvoeren van onderhouds beurten en reparaties. Hij verwacht dat er in de nabije toekomst betere tijden aanbre ken voor Lada. „Er staan in Rus land nieuwe modellen op sta pel, die marktrijp zijn: de 110 (sedan), de 111 (hatchback) en de 112 (combi)." Modernere wagens die worden uitgerust met een 1500 of 1600 cc motor, een General Motors motorm anagementsysteem en mul tipoint injectie. Met de produc tie van oude modellen van de Opel Astra en Corsa voor louter de Russische markt waarmee in september bij Lada een begin wordt gemaakt moet het geld worden verdiend, dat nodig is voor het opstarten van de pro ductie van de nieuwe parade- paardjes. Voorlopig blijft het in Neder land dus nog even afzien voor Lada. Importeur Gremi, die in middels helemaal in handen is van de Lada-fabriek in Togliatti, heeft daarom begin dit jaar een aparte BV opgericht voor de nieuwe activiteiten. Vijftig van de Lada-dealers hebben tot dusver besloten de Casalini yDea minicar te gaan verkopen, Bij joggen, snelwandelen of rollerskaten kan de baby mee in de racekinderwagen. foto hartogh partners aby's van Nederland, frame, drie grote spaakwielen het is uit met de rust. met racebanden, een stevige Vergeet die kalme stoel met steunen voor hoofd fietstochtjes voor of achterop in en voetjes en een handrem. Een het kinderzitje bij pa en ma. Een bedaarde wandeling in buggy of kinderwagen is er voortaan niet meer bij. Jullie ouders vinden dat het maar eens afgelopen moet zijn met dat slome gedoe, waarbij jullie toch meestal indutten in plaats van om je heen te kijken. Het nieuwe voertuig staat al in de gang en belooft niet veel vijfpunts veiligheidsgordel wijst op de mogelijkheid van hoge snelheid. Jullie pa en ma willen met deze racekinderwagen tijd winnen. Het joggen, snelwandelen en zelfs skaten wordt vanaf heden gecombineerd met de baby wandeling. Aan hogere snel heid, hotsen en bonken valt he laas niet te ontkomen. Als de goeds. Het heeft een aluminium veiligheidsgordel maar strak zit, In oktober van dit jaar begint officieel de verkoop van de Smart, het veelbesproken su- percompact-autootje dat voort komt uit de samenwerking tus sen de Zwitserse producent van Swatch horloges SLH en de Duitse autofabrikant Mercedes- Benz. Aanvankelijk had de Smart zeven maanden eerder op de markt moeten komen, maar door het 'omval-incident' met de Mercedes A-klasse be sloot de fabrikant, Micro Com pact Car AG, het wagentje nog eens extra kritisch te bekijken en hier en daar aan te passen. Speciale 'Smart Centres' in Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Amsterdam gaan de auto verko pen. De prijzen staan al vast. De basisuitvoering genaamd Smart Pure met 45 pk motor gaat 19.800 gulden kosten en voor de Smart Pulse met 55 pk zal men 21.350 gulden neer moe ten tellen. Bij de introductie in oktober komt er ook een exclusieve uit voering op de markt: de Limi ted/1. Deze speciale versie met onder meer lichtmetalen velg en, deels lederen bekleding en een radiocassettespeler, heeft de 55 pk motor en gaat 25.950 kosten. In totaal worden er 7.500 van gemaakt, waarvan een onbekend deel voor ons land bestemd is. Met deze modieuze city-coupé moet het publiek rijp worden gemaakt voor een heel nieuwe benadering van de automarkt. Daarbij moet vooral het beter gesitueerde, modebepalende deel van de volksmassa zich aangesproken voelen. De Smart, aanvankelijk gepre senteerd als de Swatch-auto, vormt het hoofdbestanddeel van een stedelijk mobiliteits concept, waarmee MCC drie jaar geleden voor het eerst naar buiten trad. Het wagentje moet aan alle behoeften van moder ne, milieu- en veiligheidsbe wuste automobilisten in drukke stedelijke gebieden beantwoor den. De ruime tweezitter is su- percompact (2,50 meter lang, 1,52 breed en hoog) en heeft een zeer laag brandstofverbruik en stoot weinig schadelijke stof fen uit. Een toekomstgericht voertuig voor de overbelaste Europese agglomeraties, aldus MCC. De Smart wordt gebouwd in het Franse Hambach. smering': een mengsel van ben zine en olie. In Nederland werd de Trabant uiteindelijk verboden, omdat het met de uitlaatgassen de pan uitrees. Toch was het een leuk wagentje. Het was te koop met allerlei 'snufjes' zoals af- knoopbare bekleding, verstelbare stoelen, een benzine-peilstok en de 'mogelijkheid' om een radioo tje in te bouwen. foto reuters Omdat nieuwe Lada's voorlopig nog uitblijven, probeert de im porteur het nu met de Casalini yDea minicar. foto gremi

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 27