T Joegoslavië beschouwt Oranje als favoriet Jilenberg snapt biets van kritiek >p scheidsrechters Veteranen van Duitsland zijn nog niet afgeschreven FF Aure en Het citaat van de week WK Voetbal Met de complimenten van J.P. Escroc Excuus aan Frankrijk i\hV4j r RIJ DAG 26 JUN11998 )K r Oran jn om, te loei t heer lij b Johai lar ik bi ot is liet u a; veld n I s kes ove lij zijn >pschut ikt aan kamp i dereen heeft er een mening 'gdcitji Qr. Dus ook Jaap Uilenberg, nd gaai omenteel Nederlands beste heidsrechter. Deugt de arbi- ige op het WK nou wel of ij Nedei et? De massa vindt van niet. ilenberg: „Ik snap niks ile kom e kritiek. Vorige week donder- gen teiig met de wedstrijden Zuid- Jfika-Denemarken en Saudi- :abië-Frankrijk, indering. Net als afgelopen nsdag met Kameroen-Chili en azilië-Noorwegen. Verder valt mee.'" Zijn het zalvende woorden uit won ëteit met zijn vakbroeders, of jkvoetbit Uilenberg zich leiden door it een oi<, realiteit? „Afgezien te slaan malty van Italië tegen Chili blunders van dinsdag heb ik Vrij Ni )g geen wedstrijdbepalende ;genoteuten gezien. Die strafschop Hidt m Noorwegen en het afkeuren in dat doelpunt van Kameroen ijkt dei aren natuurlijk wel twee mis- *e/rs. Nu zijn er twee ploegen di tgeschakeld (Marokko eroen) die eigenlijk door had den er in een competitiewed strijd gemiddeld tussen de 35 en 42 overtredingen gemaakt. In Frankrijk zie je dat het ge middelde tien overtredingen la ger ligt. Nu kun je zeggen dat dat komt omdat spelers voor zichtiger zijn geworden, maar je kunt ook stellen dat de scheids rechters veel meer toelaten. En die mening ben ik toegedaan." Door de kritiek sneeuwen po sitieve ontwikkelingen onder, meent Uilenberg. „Een hele goede ontwikkeling is bijvoor beeld dat geeft hoelang nog gespeeld i weet iedereen i krijg je i bord n de slotfase t worden. Nu r die aan toe r die opge- die r d komt?n moeten gaan. Op die i gekrakt ienten zie je toch dat zo n dieee heidsrechter uit Amerika niet moet In wend is in een sterke compe- ereen 4ie te fluiten." Maar die fouten doen volgens niets af van het totale frij Netheid. „Het niveau is goed", eem de beelden van de laatste voetbalevenementen ,er bij en de criticasters moe- fjn hun mening bijstellen, vindt ilenberg. „De arbiters op de atste EK's en WK's waren een frij Ned uk minder. Twee jaar geleden Engeland zag je heel sterk dat rheidsrechters een onderlinge rijd voerden. Wie fluit het lakst en wie geeft de meeste ^tarten? Dat is nu niet meer Hn de orde." ^Natuurlijk heeft hij scheids- chters bij het WK op fouten ïtrapt, maar het karakter van e voetbalsport is niet bescha- igd. Venijnig duelleren kan •os og altijd. „Het positieve is dat arbiters de spelers laten aetballen. In Nederland wor- d De cij! alniettf te bal ?n duel allende de hij et was atie. De n.Op t had aelbewi Dor half wed- al lang Speler vers rlandse tten al [tuig. di Etiennt [rond ïhoude. hten ael Rei e wil H komt ^r komi e sode- lat vlieg erbazing was het sentiment at vanochtend uit de Franse rantenprak na Nederland- •sjlexico. De eerste helft was de rond als een sinaasap- el', schreef Le Figaro (het woord 'orange' betekent Dwel oranje als sinaasappel). L'Équipe, de sportkrant, had aarschuwende woorden voor eide teams. „Je moet je afvra- hoe een Nederlandse ploeg aanvankelijk zo zeker van •f ichzelf is, vervolgens ïakkelijk de overhand kan ver- zulke onrustbarende ebreken in de defensie kan ertonen. Je moet je ook afvra- of de Mexicanen altijd een chterstand van twee doelpun- ;n nodig hebben om in hun pel te komen." ziger Saint Een Deense krant omschreef de scheidsrechter van Zuid- Afrika tegen Denemarken vori ge week als „een infantiele Co lombiaanse koffieplukker met ezelshoofd en een scheidsrechtersbrevet. Racistisch? Een commentator de BRT was ook weinig lo vend voor de eigen Mario van der Ende, een dikbuik van 93 kilo die sneller fluit dan loopt. Om geregeld op adem te ko- floot hij in Argentinië-Ja- pan 60 keer voor een overtre ding. Toen Van der Ende deze week niettemin weer vrolijk het veld op kwam hobbelen, de commentator: „Kan die nniet naar huis"? Ook leuk was het citaat van de Deen Wieghorst nadat hij door de 'koffieplukker', die in eigen reien 'Meneer Penalty' heet, eruit was gestuurd. „Ik dacht eerst dat hij per ongeluk de verkeerde kleur had gepro duceerd." Nadat Brazilië van Noorwegen had verloren middels een pe nalty, sprak de Braziliaanse coach: „Ik heb geen probleem met de scheidsrechters, maar de FIFA heeft een probleem met hen." De Marokkaanse spelers, die de Schotten met 3-0 hadden ingemaakt, zeiden niets toen :rnamen van de penalty waarmee de Noren zich ten koste van hen hadden gekwa lificeerd. Zij huilden alleen. Kameroen-Chili was de man in het zwart ook lekker op dreef. Hij stuurde eerst een speler van Kameroen het veld uit en onthield toen een ander een strafschop. Deze laatste, Biyick, meende: „We zijn be roofd. De Europeanen konden niet hebben dat wij zouden winnen." Biyick en zijn mede spelers zaten een dag later in het vliegtuig naar huis. Le Roy kreeg steunbetuigingen van een minister van Mali, de Senegalese voetbalbons, en gewone mensen uit talloze an dere landen van het continent. „Afrika", sprak Le Roy, „heeft het gevoel verraden te zijn." Na de eliminatie van Ka meroen dronk Le Roy een pils je met Michel, de trainer van de Marokkanen. „Ik heb hem voorgesteld een vriendschap pelijke wedstrijd te spelen zonder scheidsrechter", zei Le Roy. Hij lachte bitter. Maar het citaat van de week kwam niet uit de mond van trainers of spelers, het kwam van Keith Cooper, de woord voerder van de FIFA. Cooper had deze: „Het niveau van de arbitrage is deze WK heel, heel hoog. Ais er tot nu toe twee fouten zijn gemaakt, is dat een heel laag foutgehalte. En ik zeg niet eens dat er twee fouten zijn gemaakt." CEES VAN ZWEEDEN Zeljko Petrovic wacht pikante confrontatie met Oranje nantes gpd fokte toestanden langs de zijlijn Ronald Spelbos wacht tegelijk een simpele en loodzware klus. Aan het einde van de middag reeds moet zijn rap portage over Joegoslavië in handen zijn van de techni sche staf van Oranje. Maar de ongetwijfeld tot in détail uitgewerkte aantekeningen kunnen nooit meer inhouden dan een half A-viertje. wordt maandagavond in Tou louse de eerste wedstrijd tussen beide landen op een WK. Die koppeling begroette de tove naars van de Balkan met ge mengde gevoelens. Want als de verzameling Joegoslavische sterren iets niet wilden, was het wel een vroege ontmoeting met Oranje. Doodsbenauwd kreeg Joegoslavië het bij het idee al leen al, zo bleek gisteravond. De gedachte aan een duel met Oranje leek Zeljko Petrovic en co te verlammen. De diepgewortelde angst voor Of de analyse van Guus Hid- dinks spion in Frankrijk van waarde kan zijn voor de techni sche staf van Oranje valt te be twijfelen. De bondscoach zal zijn informatie ergens anders vandaan moeten halen, want Joegoslavië speelde tegen de Verenigde Staten (1-0) verstop pertje. De zege was voldoende voor plaatsing voor de achtste finales, maar onvoldoende om Duitsland voorbij te streven. Nederland - Joegoslavië Oranje trachtte Zeljko Petrovic in woorden te vertalen. „Puur en alleen omdat ze zo mooi, zo perfect spelen." Hij kent ze, stuk voor stuk, en loog er geen woord van, zei hij. „Petro spreekt altijd de waarheid." Pre- drag Mijatovic sloot zich bij hem aan. „Echt, we hebben angst voor ze. Nederland is wat mij betreft dé favoriet voor de wereldtitel." Het wordt zeker voor Petro vic, die over twee maanden zijn Nederlandse paspoort mag af halen, een pikante strijd. Na de Champions-Leaguewedstrijd te gen Newcastle United nam hij afscheid van PSV, van de inter nationals Stam, Cocu, Numan, Jonk en Zenden. Met het idee ze voorlopig niet meer tegen te ko men, reisde Petrovic af naar Ja pan. Het avontuur en de hon derdduizenden dollars bij het Japanse Red Diamonds kon hij domweg niet afslaan. Het zal in Toulouse een emotioneel en warm weerzien worden. „Abso luut. Maar ik geef ons weinig kans." De glimlach vertelde zijn ver haal. De psychologische oor logsvoering zal de komende da gen wel oplaaien. Tegen Oranje zal Joegoslavië zijn ware gezicht wel tonen. Spelbos, met Jan Rab het Zeister oog op het WK, zag er gisteravond evenwel niets van. Meer dan enkele pennen vruchten zal hij aan de negentig stier vervelende minuten niet hebben overgehouden. Slechts achter de naam van Vladimir Jugovic, de ruggengraat van Joegoslavië, plaatste Spelbos enkele plusjes. Na de vlotte openingstreffer hield het povere Joegoslavië het snel voor gezien. De fraaie kopbal van rechterver- dediger Slobodan Komljenovic, na een door de Amerikaanse doelman Brad Friedel afgeweer de vrije trap van Sinisa Mihajlo- vic, kreeg geen vervolg. Van Joegoslavië werd in Stade la Beaujoire na het doelpunt taal noch teken vernomen. Zo verdwenen steraanvaller Pre- drag Mijatovic - lichte blessure - en aanvoerder Dragan Stojkovic al ver voor het einde van het to neel. Daarmee gaf Slobodan Santrac, de bondscoach der Joegoslaven, de hoop op de eer ste plaats in de poule op. Sto jkovic, net als Petrovic al in het bezit van een gele kaart, werd door Santrac met het oog op de wedstrijd van maandag in Tou louse in bescherming genomen. Terugkijkend op drie poule wedstrijden kan Santrac alles behalve tevreden zijn. Op een uur tegen Duitsland na, liep Joegoslavië vooral met de ziel onder de arm. Juist uit dat ene uurtje tegen de poulewinnaar, nu in Montpellier opponent van Mexico, put Joegoslavië hoop. Het is te hopen dat Hiddink in het bezit is van de video, want van Spelbos' analyse zal hij niet wijzer zijn geworden. Groep F, Nantes: loegoslavië Vere nigde Staten 1-0 (1-0) 3. Koinljenovk 1-0. Scheidsrechter: Ghandour (Egy). Toeschouwers: 36.000. Gele kaart nljenovic, Djorc Stankovic (56. Brnovic). i dat er te weinig tijd is bij getrokken. Een ander aspect is dat er in die ex tra-tijd ontzettend veel ge scoord wordt. Maar daar Jees en hoor je bijna niets over." Waar Uilenberg zich aan er gert is het bemoeizuchtige be leid van de bobo's. „Er was niks aan de hand totdat mensen als Blatter en Platini zich er mee gingen bemoeien. De oproep om harder op te treden, was zwaar overtrokken. En iedereen heeft kunnen zien waar dat toe geleid heeft. Driee onterechte rode kaarten bij Zuid-Afrika - Denemarken en één discutabele uitsluiting bij Saudi-Arabië - Frankrijk. Je mag als FIFA best kritiek hebben. Maar doe dat dan intern en speel dat niet via de pers." Als de FIFA toch iets wil ver anderen, dan moet men volgens Uilenberg minder arbiters uit nodigen. „Vierendertig scheids rechters op een WK is te veel. Twintig is meer dan voldoende. Van der Ende heeft vorige week zondag gefloten en moest toen anderhalve week wachten op zijn volgende duel. Dat is veel te lang. De spelers van Oranje klaagden dat er een week tussen de eerste twee wedstrijden zat. Een scheidsrechter heeft dat zelfde probleem." montpellier L'Équipe, die de gewoonte heeft rapportcijfers te geven aan alle spelers, had de hoogste waardering voor Arellano. De Mexicaanse aanvaller kreeg van de redactie een'6,5, een halve punt meer dan Cocu. Bergkamp en Overmars bleven elk steken op een 5, wat in Frankrijk overi gens nog als een voldoende geldt. - Libération was zeer lovend over het spel van Oranje voor de pauze. „De Nederlanders speel den zo gemakkelijk dat je je af vraagt of ze meewarig of arro gantwaren", schreef de krant. Maar volgens Libération had den de Mexicanen het enig juis te antwoord op het spel van Oranje gevonden. „Er zijn twee manieren om een Nederlandse team te pareren. De Belgen pas ten op de eerste dag de eenvou dige methode toe door geen doelpunten toe te staan. De Mexicanen kozen de methode van de oververhitting: naar de hoogste versnelling schakelen om kansen te scheppen." De 'oudjes' van Berti Vogts zijn nog niet afgeschreven. De bondscoach van Duitsland stel de voor de laatste groepswed strijd tegen Iran een elftal op met een gemiddelde leeftijd van liefst 31,6 jaar. De veredelde ve- teranenploeg deed het niet slecht. Dank zij een flitsend kwartiertje na de rust won Duitsland met 2-0. De Europese kampioen speelt maandag in de achtste finales tegen Mexico, opnieuw in Montpellier. Vogts nam voor de laatste groepswedstrijd geen halve maatregelen. Hij wijzigde zijn basisteam op vier plaatsen. De „jonkies" Ziege (26), Jeremies (24) en Hamann (24) moesten op de bank beginnen en ook de gelouterde Andy Möller (30) kreeg geen herkansing. Helmer (33), Hassler (32), Tarnat (28) en ook de aloude Matthaus (37) stuurde Vogts als vervangers het veld op. De kleine teamchef hoopte met zijn sterk aangepaste op-* stelling op een gedreven voor stelling tegen Iran. Want het voorgaande duel met Joegosla vië (2-2, na een achterstand van 0-2) leverde veel kritiek op, niet in de laatste plaats van Vogts zelf. Hij vond dat vooral de jon gere spelers de ploeg in de steek hadden gelaten. De oud-inter- natiopal sprak van een mentale kwestie. Matthaus dankte zijn her overde basisplaats bij zijn vijfde WK aan zijn invalbeurt tegen Joegoslavië. Volgens Vogts bracht de libero van Bayern München passie en organisatie in zijn team. De routinier begon in Montpellier aan zijn 126e in terland en aan zijn 23e wed strijd bij de eindronde van het WK. Dat laatste feit is een mon diaal record. Matthaus hoefde zich tegen Iran niet al te veel om de Duitse defensie te bekommeren. Hij kreeg van Vogts een rol als con trolerende middenvelder. Olaf Thon nam de vertrouwde posi tie van libero in. Spits Bierhoff was eveneens van de partij. Zijn liesblessure, woensdag opgelo pen tijdens de training, was net op tijd hersteld. De omzettingen van Vogts leidden in de eerste helft niet tot beter spel aan Duitse kant. Opnieuw was het tempo laag en de opbouw voorspelbaar. Door een gebrek aan ruimte en crea tiviteit viel de Vogts-brigade veelvuldig terug op de hoge voorzet en het afstandschot. Doelman Abedzadeh liet zich echter niet verrassen. De 33-ja- rige keeper was ongenaakbaar in de eerste helft. Zijn collega Köpke begon on zeker. Wellicht was de 36-jarige goalie zijn geblunder tegen Joe goslavië nog niet vergeten. Na een kwartier liet hij een vrije trap van Bagheri opnieuw knul lig los. Ternauwernood kon Köpke zijn fout herstellen. Later in de eerste helft greep de oud gediende goed in bij doelpogin gen van opnieuw Bagheri en loopwonder Mahdavikia. Na de rust toonde Duitsland, met Hamann voor Thon, meer dadendrang. Het tempo ging fors omhoog. Uit de eerste vloeiende aanval van de wed strijd scoorde Bierhoff. De nieu we spits van AC Milan kopte in de vijftigste minuut tussen twee verdedigers raak, na een afge meten voorzet van Hassler: 1 -0. Bierhoff speelde bij de tweede treffer, acht minuten later, eveneens een hoofdrol. Buiten bereik van Abedzadeh knalde hij op de paal. De alerte Klin- smann kopte de terugstuitende bal tegen het net: 2-0. De plaats in de tweede ronde was daar mee veilig gesteld. Maar voor Vogts was dat niet voldoende. Hij wilde ook graag de eindzege in groep F pakken. Dan zou Duitsland in de achtste finales Nederland ontlopen. Daarom spoorde Vogts zijn manschappen in het laatste half uur aan tot extra inspanningen, om het doelsaldo in de strijd met concurrent Joegoslavië nog een beetje op te krikken. Spits Kirsten kwam als invaller in de slotfase echter niet tot scoren, hetgeen toch zijn specialiteit is. Vogts kon er niet om treuren. Zijn dubbele doelstelling - kwa lificatie en de groepszege - was bereikt. Groep F, Montpellier: Duitsland - Iran 2-0 (0-0) 50. Bierhoff 1-0, 58. Klinsmann 2-0. Scheidsrechter: Chavez (Par). Toeschouwers: 35.000. Gele kaart: Klinsmann, Hassler (Dui), Daei (Iran). Duitsland: Köpke; Wörns, Thon (46. Hamann), Kohieren Heinrich; Helmer, Matthaüs, Tarnat (77. Ziege) en I las saint-etienne* Twaalf Nederlandse voetballiefhebbers zijn het slachtoffer van een bizarre grap van een zwendelaar. De supporters dachten keurig kaartjes besteld te hebben voor de wedstrijd van Oranje tegen Mexico en arriveerden gisteren met het schriftelijke bewijs van gegarandeerde levering bij de kassa in Saint-Etienne. Daar lag niets klaar. Het hoopgevende epistel met het briefhoofd van het ministerie van Toerisme, zo vals als wat, was dan ook ondertekend met J.P. Escroc, ofwel Meneer Oplichter. „Veel plezier bij het WK in Frankrijk", had hij er vriendelijk bijgezet. Monniken gokken op Brazilië kok en omgeving wees uit dat 46 procent de Zuid-Amerika nen weer tipt als wereldkam pioen. Engeland is met 29 procent van de stemmen tweede, ge volgd door Italië en Duitsland. Boeddhistische monniken le ven sober en waarschuwen al tijd tegen de gevaren van goklust. Maar de meesten denken daarbij aan het casino, niet aan de sport. Een meerderheid van de mon niken in Bangkok gokt op pro longatie van de wereldtitel voetbal door Brazilië. Een en quête onder 937 boeddhisti sche kloosterlingen in Bank- Franse horeca is wel blij met Engelse fans TOULOUSE RTR De Franse politie is niet zo blij met de Engelse voetbal supporters, maar de plaatse lijke horecaondernemers des te meer. Die in Toulouse za gen de omzet rond het duel Engeland - Roemenië meer dan verdubbeld ondanks de beperkte openingsuren. Als ze voor de wc in de rij stonden namen ze nog een biertje om de tijd te doden", zei een dankbare café-eige naar in een locale krant. „Als je goed met Engelse voetbal fans wilt omgaan, heb je maar twee dingen nodig: ge noeg bier en toiletten." Moord na kritiek op 'Bafana Bafana' port elizabeth Een 37-jarige Zuid-Afrikaan is gisteravond vermoord omdat hij het waagde de prestaties van het nationale voetbalelftal in Frankrijk in twijfel te trek ken. Een heetgebakerde 'vriend' maakte een einde aan het twistgesprek door het slachtof fer drie kogels in de nek te schieten wegens diens kleine rende opmerkingen aan het adres van 'Bafana Bafana'. De dader meldde zich later bij de politie. 'f* i -Jj montpellier Verscheidene Duitse voetbalsupporters hebben don derdag geld ingezameld voor de ernstig gewonde Franse politieman Daniel Nivel. Die ligt, na met een staaf in elkaar te zijn geslagen door een aantal Duitsers, in coma in het ziekenhuis. Groepen fans boden gistermiddag in het centrum van Montpellier voor de wedstrijd van Duitsland tegen Iran hun welgemeende verontschuldigingen aan. Ze droegen borden mee met „Pardon France" erop en gingen met de pet rond. De spontane inzamelingsactie leverde 5480 Franse francs op, ongeveer 1800 gulden. Het geld is overgedragen aan de plaatse lijke politie. Die kon zich voor de wedstrijd tot toekijken beperken. De Duitse en Iraanse aanhang hielden zich gedeisd. foto reuters Internet bewijst gelijk van scheidsrechter Baharmast plaatsten de Noren zich voor de volgende ronde. „Volgens de scheidsrechter werd de Noorse speler aan zijn shirt onderuit getrokken. Via de televisie kon niemand dat goed zien, maar op Internet staat een foto die dat duidelijk uitwijst", aldus David Will, voorzitter van de scheidsrech- terscommissie van de FIFA. Odd Kodefloss, een producer van de Noorse televisie, heeft de foto op het net gezet. De FIFA heeft voor het eerst een foto van Internet gebruikt. In tegenstelling tot de televi siebeelden toont deze foto vol gens de wereldvoetbalbond aan dat de omstreden straf schop van de Amerikaanse scheidsrechter Esfandiar Baharmast terecht was. De ar biter gaf de penalty in het duel tussen Noorwegen en Brazilië (2-1). Dankzij deze strafschop De verloren oorlog van Clemente Bijna nooit was Spanje zó eensgezind op voetbalgebied. De selectie keerde gisteren huiswaarts, ruim twee weken eerder dan verwacht, en daar is volgens het in rouw gehulde land maar één schuldige voor: Javier Clemente. De Spaanse bond heeft zich zelfs tijdens dit desastreus verlopen WK volledig achter de bondscoach gesteld, maar uiteindelijk zal de omstreden trainer zijn blunders vrijwel zeker met zijn ontslag moeten bekopen. „Als ik weg moet, dan vertrek ik. Ik zou voor die beslissing begrip kunnen opbrengen", zei Clemente laat in de woens dagnacht, uren nadat zijn spe lers diens hoofd en zichzelf hadden proberen te redden met een 6-1-zege op de oude, rokende en puffende Bulga ren. Maar Spanje had zijn plaatsing voor de tweede ron de niet meer in eigen hand, door de eerder gemaakte fou ten tegen Nigeria en Paraguay, waardoor die twee ploegen zondag in de achtste finales zullen staan. In een poging zijn hachje te redden, viel Cle mente zelfs zijn grootste be schermeling af, doelman Zubi- zarreta, die gisteren bij het af scheid van het kasteeltje bij Parijs, waar de Spaanse selec tie kortstondig verbleef, het slot van zijn carrière aankon digde. „Als Zubi tegen Nigeria die fout niet had gemaakt, had niemand het over mijn tactiek gehad", vond de Baskische coach, die vóór de laatste wed strijd had aangekondigd tot 2004 „of misschien wel 2010" aan te zullen blijven. Dat wordt moeilijk nu. De bondscoach heeft zich in de afgelopen jaren te veel vijan den geschapen doorzijn arro gante houding, die versterkt werd door de goede resulta ten Spanje verloor nauwelijks onder zijn leiding, al kwam het op grote toernooien nooit echt ver. Zowel op het WK'94 als het EK'96 waren de kwartfina les het eindstation. Uitgescha keld worden in de eerste ronde was Spanje overigens sinds Ar gentinië '78 niet meer overko- Er waren Spaanse journalisten die op de tribune in Lens juichten om de doelpunten van Paraguay in Toulouse. Het chauvinisme maakte plaats voor haat jegens Clemente en de wens om koste wat het kost, een einde aan diens tijd perk te maken, dat in septem ber 1992 begon. De bonds coach 'verkocht' zich aan het conservatieve radiostation Co pe, waar hij zelfs om één uur 's nachts vanuit het trainings kamp nog exclusief commen taar verzorgde. Dat, en de felle manier waarop hij immer zijn vijanden van de pers bestreed, zetten kwaad bloed bij het grootste deel van de media. Zelfs de hem vriendelijk gezin de kranten, zoals het machtige Marca, waren het dit WK zat. „Wat een schande, Javi, kom naar huis", kopte de krant na de 0-0 tegen Paraguay. De Bulgaren verdwijnen als dieven in nacht De Bulgaarse voetballers hebben Frankrijk na de de sastreuze nederlaag tegen Spanje (1-6) als dieven in de nacht verlaten. Voor hen bleek 's nachts nog een char tervlucht geregeld die de se lectie van Parijs naar Sofia bracht. De spelers en bege leiding hoopten op die ma nier een 'begroeting' door woedende supporters op het vliegveld van de Bulgaaarse hoofdstad te ontlopen. Oliver Bierhoff wint een luchtduel van de Iraniër Bagheri. foto rtr

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 25