Baas bestraft voor ontslag van ouderen Elf vragen over radioactief afval Binnenland Ook zonder Wijers is er hoop voor D66 Turken feesten in ArenA Burenruzie Aimere en Muiden laait flink op GroenLinks houdt vragen over nucleair transport IANDAG 22 JUNI 1998 S: financiering HSL uit aandelen ifCHTDe aanleg van de HSL-Zuid zou kunnen worden gefi- ncierd uit de opbrengst van de aandelen die de Staat in de derlandse Spoorwegen heeft. De overheid moet overwegen ipbrengst van een deel van de aandelen, die zij naar ver- •hting omstreeks 2005 van de hand wil doen, te gebruiken or de aanleg van de snelle spoorverbinding tussen Amsterdam parijs. Hiermee kan verdere vertraging van de komst van de Lworden voorkomen. Deze suggestie doet NS-topman Den J1' sten in een brief aan kabinetsinformateur De Vries. Hij maakt h grote zorgen over de vertraging die de aanleg van de HSL loopt. Aanvankelijk zou de aanleg dit jaar al beginnen. Nu is planning 2005 of 2006. ode bij ruzie over voetballen le sterdam Bij een ruzie over jongeren die op straat aan het ilj etballen waren is gisteravond in Amsterdam een man doodge- iken. De dader is nog niet opgepakt. Het slachtoffer is een 47- ge man. Hij maakte een opmerking over jongens die voor woning in de Solebaystraat aan het voetballen waren. Daar- iontstond een ruzie die uitliep in een steekpartij. Hulp van traumahelikopter mocht niet meer baten. rees voor verdere afkalving CDA ijersum Voormalig CDA-fractieleider Aantjes vreest dat zijn rtij bij een tussentijdse val van Paars-2 verder terugvalt tot 20 zetels. Redding van het CDA is alleen mogelijk als de chris- democraten op een wijze met hun 'C' omgaan die ook voor leren herkenbaar is. Aantjes is dan ook ingenomen met de ente opstelling van CDA-partijvoorzitter Helgers die vindt dat 'C' van de partij niet moet betekenen dat het CDA een kerke- |e partij is. „Het is mij uit het hart gegrepen. Al denk ik: man, ddat toch eerder gezegd." Aantjes kan zich niet aan de indruk ittrekken dat Helgers' opmerkingen mede zijn ingegeven irdat we zo enorm hebben verloren'. Het CDA verloor bij de lerverkiezingen vijf zetels en heeft er nu 29. Josten herstel woning aftrekbaar Er moet een oplossing komeen voor financiële proble- in van huiseigenaren die buiten hun schuld te maken krijgen ?t grote mankementen aan de woning. Het PvdA-Kamerlid livesteijn is er voorstander van deze kosten voor de belasting iekbaar te maken. Een andere mogelijkheid is het instellen va" neen speciale subsidiepot. Afgelopen week liet de Kamer zich ™e,i formeren over de problemen bij oudere woningen. Door de epassing van een verkeerd procédé bij het uitharden van be nnen vloeren, is bij naar schatting 100.000 tot 150.000 wonin- n uit de jaren zeventig betonrot ontstaan. De fabrikanten van fundamentvloeren, Kwaaitaal en Manta, zijn inmiddels fail- °PZ® t.Duivesteijn meent dat de overheid hier 'een zekere verant- "r!ordelijkheid heeft'. Het Kamerlid wijst daarbij ook op de re- D nte ontdekking van door bacteriën aangevreten houten funde- I,"! P igspalen in Haarlem. i rakers willen geen Jan de Bouvrie ?l center Een groep van veertig jongeren en kunstenaars heeft 3 lerdag de leegstaande Boreelkazerne in Deventer gekraakt. Ze len de kazerne inrichten als een plek waar jongeren samen- men en kunstenaars wonen, werken en exposeren. Directe v nleiding voor de kraak waren de plannen van de gemeente ej or de vestiging van een mega-bioscoop en een woon- en sign winkel Jan de Bouvrie in de kazerne. Niemand zit volgens krakers te wachten op Jan de Bouvrie, die dure spullen maakt d ealleen de toplaag van de bevolking zich kan veroorloven. Po- h ie en de bewakingsdienst van Defensie lieten de groep voor- >nog ongemoeid. sluit; h. Drie agenten zijn in de nacht van zaterdag op zondag -itgewond geraakt bij een vechtpartij in de binnenstad van nlo. De ruzie begon toen iemand een bierglas naar een poli- rÉ wagen gooide. Nadat de agenten waren uitgestapt, kreeg één mhen een stok in zijn nek. Vervolgens bedreigde een 21-jarige an de agenten met dezelfde stok. Toen deze ruziezoeker werd Engehouden, bood hij zoveel verzet dat twee te hulp geschoten fenten, lichtgewond raakten. De arrestatie was vervolgens voor n grote groep jongelui aanleiding omagenten en politiewa- s met volle bierglazen te bekogelen. Uiteindelijk moest er itieversterking aan te pas komen om de orde te herstellen. 'eg KI lan overlijdt in politiecel id fTïjlil pr:,' - genten gewond bij vechtpartij ERSFOORTEen 26-jarige man zonder vaste woon- of verblijfs- aats is gistermorgen dood aangetroffen in een Amersfoortse ïtiecel. De politie pakte het slachtoffer zaterdagavond laat op ,e! egens openbare dronkenschap. Na onderzoek door een GGD- ts ging de man de cel in om zijn roes uit te slapen. Gisteroch- nd bleek tijdens een controle dat hij geen teken van leven f{j eer vertoonde. De rijksrecherche stelt een onderzoek in. )ode door frontale botsing onnickendam Een 31-jarige man uit Huizen is afgelopen icht omgekomen door een verkeersongeval op de N247 bij 'onnickendam. Het slachtoffer botste rond tien over twaalf met jnpersonenauto frontaal op een vrachtwagen. Volgens de poli- hg freed de man om onbekende reden op de verkeerde weghelft, i etoedracht wordt onderzocht. Het slachtoffer overleed ter [pl lekke. De 38-jarige vrachtwagenchauffeur uit Friesland raakte ;ht gewond. De politie zette de weg urenlang af voor het ver- Vurgslang verstopt onder auto imegen Een anderhalve meter lange wurgslang is gisteravond 0 pgedoken in Nijmegen. Het dier was al twee maanden zoek. Ewoners van de Groenestraat belden de politie omdat zij eenden dat ze een slang over de weg zagen kruipen. Toen de erenambulance arriveerde had het dier zijn toevlucht gezocht ider een geparkeerde auto. Bij pogingen om het dier te vangen trdween de slang onder de motorkap. Zijn baas wist hem uit- indelijk te vangen. Wellicht hogere WW-premie als sanctie Werkgevers die veel oudere werknemers ontslaan, gaan mogelijk meer WW-premie betalen. De paarse partijen PvdA, D66 en WD overwegen deze maatregel om op die manier tegen te gaan dat veel 55-plussers van de arbeids markt verdwijnen. De partijen hebben nog geen helder beeld van de nadelen die er aan een dergelijke maatregel kleven. De discussie wordt dan ook over de kabinetsfor matie heen getild. Wel zal in het nieuwe regeerakkoord worden vastgelegd dat de mogelijkheid van hogere WW- premies wordt onderzocht. den haag gpd De belangrijkste reden voor in voering van de maatregel is de angst dat de WW vaker als af vloeiingsregeling voor 55-plus- sers wordt gebruikt nu de WAO minder toegankelijk is gewor den. Verhoging van de WW-pre mie voor werkgevers bij ontslag van ouderen zou dit moeten voorkomen. Daarnaast willen de paarse partijen meer ouderen aan het werk hebben om de zogenaam de 'krapte op de arbeidsmarkt' (het geringe aanbod van goed gekwalificeerde werknemers) en de vergrijzing op te vangen. Van het aantal mannen tussen 55 en 65 jaar heeft momenteel zestig procent geen baan. Nergens in de ons omringende landen is dat percentage zo hoog. Behal ve door de VUT-regelingen komt dit doordat veel ouderen in de jaren tachtig in de WW of WAO zijn geloosd. Nu het eco nomisch beter gaat, komt deze groep nauwelijks meer aan de bak. Tegenstanders van de maat regel wijzen erop dat het verho gen van de premie alleen maar averechts werkt. Aangezien de meeste 55-plussers toch al bui ten het arbeidsproces staan, zal een werkgever hen helemaal niet meer in dienst nemen als mogelijk ontslag veel duurder wordt. Daarnaast komt het ge vaar om de hoek kijken dat be drijven meer met tijdelijke ar beidscontracten gaan werken. den haag maurice wilbrink Hans Wijers, de D66-minister die zijn eigen partij weigerde te redden toen de peilingen er zeer beroerd voor stonden, die Wijers hield niet genoeg van de politiek. Hij wilde Hans van Mierlo niet opvolgen, liet zich niet op de D66-kandidatenlijst voor de Tweede Kamer plaatsen en bedankt nu voor een nieuw ministerschap. Daarmee is de gehavende partij, die vier jaar geleden nog glori eerde als de 'paarsmaker', defi nitief een figuur kwijt die D66 een gezicht gaf. Wijers was een personificatie van D66. Jeugdige uitstraling, moderne opvattin gen en pragmatisch tot in z'n nieren, zonder zweem van ideo logie. Wijers paste naadloos in dat politiek-bestuurlijke mid den, waar oprichter Van Mierlo de partij wilde hebben. D66 'betreurt' de beslissing van Wijers. Maar zijn weigering, vo rig jaar, om het partijleider schap op zich te nemen, was voor ingewijden voldoende om te weten: deze man voelt zich niet voldoende verplicht aan zijn partij. Op dit moment is dat desondanks een tegenvaller voor de Democraten. D66 neemt een flink risico door met slechts veertien Kamerzetels in Paars-2 te gaan zitten. De partij moet zichzelf veel zichtbaarder maken in een volgende coalitie, maar is gezien de verkiezings uitslag macht kwijtgeraakt. Het regeerakkoord dat momen teel langzaam z'n kleur krijgt, zal weliswaar enkele D66-ac centen bevatten, maar het blijft de vraag of de Democraten erin slagen deze straks uit te venten aan de kiezer. Wie moet D66, de meest 'redelijke' partij ook in Paars-2, dat broodnodige pro fiel geven? Het meest voor de hand ligt dat dit de fractie in de Tweede Kamer zal zijn. De D66-bewindslieden zullen minder bewegingsvrijheid heb ben. Van hen wordt opnieuw de makelaarsrol verwacht te mid den van WD en PvdA. De beste kans voor een D66-minister of staatssecretaris om zijn partij dat profiel te geven, is op een terrein waar D66 zich goed thuis voelt. Niet defensie, bui tenlandse zaken, of volkshuis vesting, maar binnenlandse za ken (bestuurlijke vernieuwing), onderwijs of, zoals Wijers heeft laten zien, economische zaken. Ook een onlangs geopperd mi nisterie van communicatie zou geknipt zijn voor D66. Hans Wijers zegt dat hij niet de man is die partijpolitieke stand punten kan overbrengen. Hij is te veel vakminister en te weinig Haags politicus. Het curieuze is dat hij zich als minister van economische zaken juist wel degelijk flink heeft geprofileerd met typische D66-issues, die al lemaal te maken hadden met de modernisering van de Neder landse samenleving. Wijers kwam twee jaar geleden met zijn 'groeiplan' voor Neder land, waarin hij in grote lijnen aangaf hoe met meer economi sche dynamiek ambitieuze doelstellingen (volledige werk gelegenheid!) zouden moeten worden gehaald. Dat ging ver der dan het verruimen van de winkeltijden en de invoering van een stevige anti-kartelwet geving, twee Wijers-successen. Als iemand D66 smoel gaf in het eerste kabinet-Kok, dan was het Wijers wel. De reden dat hij er nu de brui aan geeft, ligt dus er gens anders. Wijers betwijfelt of het politiek-maatschappelijk klimaat er rijp voor is om nog verdergaande maatregelen te nemen die de Nederlands eco nomie nog meer dynamiseren. De eerste stappen op die weg onder Paars-1 waren makkelij ker. De modernisering waar Wijers van droomt (nog meer marktwerking, verdere flexibili sering, hardere competitie) ont moet nu meer weerstand. Wij ers weet ook hoe stroperig de Nederlandseconsensus-cultuur werkt en hoe frustrerend dat is voor ongeduldige mensen als hijzelf. Hij vreest kortom dat er voor hem te weinig te regeren overblijft, juist nu D66 tien ze tels heeft verloren. Zijn weigering de partij in de huidige moeilijke omstandighe den te trekken, maakt dus de weg vrij voor anderen die zich meer aan hun partij verbonden hebben dan Wijers, en het hui dige D66 heeft daar baat bij. Kok ziet Wijers wel terugkomen hilversum anp D66-partijvoorzitter Kok houdt er serieus rekening mee dat ver trekkend minister Wijers van economische zaken in de toe komst nog eens terugkeert in een maatschappelijke functie. Kok is het absoluut niet eens met gewezen partijvoorzitter Zeevalking voor wie geldt: als je nu weg wil, blijf dan helemaal maar weg. Kok reageerde gisteren in het televisieprogramma Buitenhof op de kritiek van Zeevalking een dag eerder dat het terugtreden van Wijers niet acceptabel zou zijn. „Wijers heeft bij de start van Paars-1 getekend voor vier jaar. Ik ben heel tevreden over wat hij heeft gedaan", zegt Kok. Hij deelt ook de opvatting van Zeevalking niet dat Wijers D66 laat vallen nu de partij het moeilijk heeft. Kok: „Ik vind he lemaal niet dat D66 een partij in nood is." almere gpd De al enige tijd slepende buren ruzie tussen Aimere en Muiden is het afgelopen weekeinde flink opgelaaid. Dit keer stapte bur gemeester Harry Smith van Muiden in zijn auto om verhaal te halen bij loco-burgemeester Cees van Bemmel van Aimere. Inzet: de geluidsoverlast van het dansfeest New Frontier op het Muiderzand, dat tot de ge meente Aimere behoort. Smith was gisteren nog kwaad over het muziekfeest in Aimere. „Ik ben platgebeld door inwoners van Muiden en Mui- derberg die niet konden slapen door de herrie. Vanaf het mo ment dat Nederland tegen Zuid-Korea met 2-0 voorkwam heeft de telefoon tot twee uur gerinkeld. Ik heb geëist dat de politie ingreep en ook eiste ik een onderhoud met de loco burgemeester van Aimere. Rond middernacht stond Smith voor de poorten van dan- ceparty New Frontier, met in zijn kielzog de officier van dienst Gorter van het politie- Twee doden bij een steekpartij korps Gooi- en Vechtstreek. Smith vindt dat zijn college Van Bemmel te weinig heeft gedaan om de geluidshinder in te dam men. „Ik vond dat ik met mijn rug tegen de muur stond, er ge beurde maar bar weinig. Ik eiste dat ik de vergunning onder ogen kreeg. Daar stond wel iets in dat als de overlast te erg zou zijn, er nadere maatregelen konden worden genomen. Maar die bleven uit." „Inderdaad", reageert Van Bemmel. „We hebben wel met elkaar gespro ken. Maar ik kon en wilde niet aan de eisen voldoen, omdat er in de vergunning staat dat men tot zeventig decibel mag gaan. Als ik had ingegrepen en de vo lumeknop had dichtgedraaid waren honderden mensen, die flink wat geld hadden betaald, amok gaan maken. Op dat mo ment is de openbare orde in ge vaar en dat heb ik voorkomen." Het is niet de eerste keer dat de twee gemeenten met elkaar in de clinch liggen. Er was al een flinke ruzie gaande over drie hoge flats die op het Mui derzand moeten verrijzen. In middels lopen er verschillende procedures om de bouw tegen te gaan. II Amsterdam In een afgeladen Amsterdam ArenA vierden zo'n veertigduizend aanhangers van de radicale en religieuze Turkse 'Milli Görüs'- bewe ging het afgelopen weekend hun jaarlijkse folkloristische feest. Vlaggen, vaandels en traditionele kostuums waren daarbij de gebruikelijke onmis bare ingrediënten. De Europese moslimorganisatie streeft naar een samenleving die is gebaseerd op de islam. Mannen, vrouwen en kinderen van Turkse afkomst en thans woonachtig in België, Duitsland en Frankrijk luisteren naar islamitische leiders die hun vanaf de grasmat toespraken. Ook ex-premier Erbakan, leider van de verboden Welvaartspartij in Turkije, was aanwezig. De Nederlandse afdeling van Milli Görüs, die deze keer de bijeenkomst had georganiseerd, wil afrekenen met het imago dat de beweging gewelddadig, fundamentalistisch en antidemocratisch zou zijn. De nadruk van de organisatoren lag dan ook op het folkloristische element. Het lukte hen echter niet helemaal om de politieke en fundamentalistische boodschap, die veel aanwezigen wilden uitdragen, buiten beeld te houden. foto anf> hans $teinN[ier den haag gpd Bij een steekpartij in de Schil derswijk in Den Haag zijn gis terochtend twee Ghanezen overleden. Voor zover, nu be kend ontstond er in de loop van de ochtend ruzie in een pension waar illegalen wonen. Om streeks half elf vond op straat een steekpartij plaats, waarbij de Ghanezen (15 en 30 jaar oud) het slachtoffer werden. Op aanwijzing van getuigen kon de politie de bij de ruzie betrokken derde man aanhouden. Het mes werd op straat gevonden. De verdachte (40) zegt Rwan dees te zijn, maar de politie ver moedt dat hij ook de Ghanese nationaliteit bezit. Hij verblijft eveneens illegaal in Nederland. .dsei)M JANSSEN uw tiöK GKN M ,okais pmrnmn ow PMRSti mm wtm tmiÉNj, den haag herman damveld Milieuminister De Boer heeft afgelopen vrijdag transporten met kernafval vanuit de Neder landse kerncentrales in Dode- waard en Borssele voorlopig verboden omdat er de laatste jaren enkele malen sprake blijkt te zijn geweest van 'lek kende' of'zwetende' vaten. Frankrijk, Duitsland en Zwit serland gingen haar al voor. Elf vragen en antwoorden ter ver duidelijking van het kernafval probleem. Hoeveel radioactief afval ont staat er in Nederland? Jaarlijks wordt er in Nederland ongeveer duizend kubieke me ter kernafval geproduceerd. Dit is afval uit kerncentrales, onder zoeksinstituten, ziekenhuizen, industrie, etc. De grootste bron nen van radioactiviteit zijn de kerncentrales in Borssele en Dodewaard en de onderzoeks reactor HFR in Petten. Die zijn samen goed voor 99 procent van alle geproduceerde radioac tiviteit. Welke transporten waren be smet? De besmetting betrof uitslui tend de transporten met ge bruikte uraniumbrandstof uit de twee kerncentrales. Jaarlijks kwam er in de kerncentrale van Borssele tien ton aan gebruikte brandstofelementen vrij en in de centrale te Dodewaard twee ton. Hoeveel transporten vinden er plaats? Het ministerie van milieube heer geeft jaarlijks een overzicht uit van de verleende vergunnin gen voor het vervoer van de meest gevaarlijke radioactieve stoffen. Hieruit blijkt dat er jaar lijks zo'n zeventig transporten plaatsvinden. Het merendeel daarvan betreft hoog verrijkte splijtstof van de HFR in Petten. Vanuit de kerncentrale in Bors sele ging het om zo'n tien tot veertien transporten per jaar en vanuit Dodewaard om zo'n ze ven transporten. Waarom zijn deze transporten nodig? De transporten gaan naar een buitenlandse opwerkingsfa briek. De gebruikte brandstof van Dodewaard gaat naar het Engelse Sellafield en van Bors sele naar het Franse La Hague in Normandië. In een opwer kingsfabriek worden uit de brandstof het in de kerncentrale gevormde plutonium en het niet helemaal gebruikte urani um gehaald. Daarbij blijven en kele stromen radioactief afval achter. De opwerking draait om het plutonium. Dit was bedoeld voor gebruik in snelle kweekre actoren als in het Duitse Kalkar, die niet in gebruik zijn geno men of vroegtijdig zijn stilge legd. Daarmee heeft dit plutoni um geen toepassing. Plutonium kan wel gebruikt worden voor het vervaardigen van kernwa pens, maar dat wil Nederland niet. Welk afval komt terug naar Ne derland? Alle afval van de opwerking komt naar Nederland terug vanaf het jaar 2003. Op den duur komt ook een deel van de besmette opwerkingsfabriek naar Nederland, als die ont manteld wordt. Ook het pluto nium komt terug. Het gaat om 300 kilo die gevormd is in Do dewaard en 3.200 kilo uit Bors sele. Het Franse parlement heeft onlangs bepaald dat het plutonium uit La Hague op zo kort mogelijke termijn naar het land van herkomst terugge stuurd moet worden. Waar ligt het Nederlandse afval? In Zeeland, op twee kilometer van de kerncentrale in Borssele, staan opslaggebouwen van de Centrale Organisatie voor Ra dioactief Afval (COVRA). Dit is de inzamelaar van alle radioac tief afval in Nederland. Daar moeten ook de gebouwen ko men voor het terug te sturen kernafval. Opslag van plutoni um is echter nergens in Neder land voorzien, hoewel deze zeer giftige stof wel terugkomt. De bedoeling is dat het kernafval zeker honderd jaar bij de CO VRA blijft liggen. Hoe raken transportcontainers besmet? De belading van de transport containers vindt onder water plaats omdat water radioactivi teit afremt. Dit vermindert de stralingsdosis voor het perso neel. In het opslagbassin bevin den zich deeltjes van het radio actieve kobalt of cesium als ge volg van minieme lekkages van de brandstof. Deze deeltjes kunnen zich bij de belading aan de container vasthechten. Kan men besmetting verhinde ren? De containers hebben zogehe ten koelribben, die speciaal ont worpen zijn om de warmte-af- gifte door de brandstofelemen ten te bevorderen. Duitse des kundigen stellen dat het bijna onmogelijk is alle radioactieve deeltjes van die koelribben te verwijderen. Men kan proberen radioactieve deeltjes er af te ve gen met 'poetsdoeken', maar dan raken deze doeken zelf be smet en moeten ze in contai ners worden opgeborgen. Lekken de containers? De nu bekend geworden be smetting van de containers is het gevolg van de belading en niet van lekkage van de brand stofelementen zelf. Dat zagen we ook bij de transporten waar de kerncentrale van Dodewaard bij betrokken was. De besmet ting van een lege container die van Sellafield naar Dodewaard ging, was hoger dan die van een volle container die in omge keerde richting werd vervoerd. Deze hogere besmetting zat er dus al op voor het transport be gon. Hoe streng is de norm De norm voor de kernactiviteit is 4 Bequerel (Bq) per vierkante centimeter. Bij containers van Dodewaard is 28 Bq/cm2 geme ten, maar in Duitsland onlangs 10.000 Bq/cm2. De norm van 4 Bq/cm2 is in 1961 vastgesteld voor pakketjes met radioactieve materialen voor medische toe passingen. Deze pakketten wor den met de hand afgeleverd. La ter is de norm ook van toepas sing verklaard op transporten van gebruikte brandstof, hoewel het personeel die transporten niet aanraakt. Hoe gevaarlijk is de straling? De 'milliSievert' (mSv) is de eenheid van stralingsdosis. Maximaal 1 mSv per jaar is voor de bevolking toelaatbaar. Ie mand die op twee meter van een container staat overschrijdt deze norm na driehonderd uur. Het is wel gevaarlijk om de con tainers aan te raken, je vingers af te likken en zo de besmetting binnen te krijgen. Maar besmet ting op afstand levert een lage stralingsdosis op. den haag gpd Minister de Boer (milieu) schuift de verantwoordelijkheid voor de fouten die gemaakt zijn bij het vervoer van nucleair af val te makkelijk opzij, vindt GroenLinks. De partij vindt dat het ministerie meer grip had moeten houden op het vervoer van het gevoelige materiaal. De Boer heeft in antwoord op vragen van GroenLinks toegege ven dat zowel bij afvalvaten van de kerncentrale in Borssele als bij die van Dodewaard een ra dioactieve besmetting is gecon stateerd. Het is 'een ernstig ge brek' dat de centrales dat niet aan het ministerie hebben laten weten, stelt de bewindsvrouw. Zij waren daar overigens for meel gezien niet toe verplicht. De minister heeft inmiddels het vervoer van kernafval in Neder land stilgelegd totdat de contro les verbeterd zijn. „Het is prima dat de trans porten aan banden zijn gelegd", vindt GroenLinks Kamerlid Ma rijke Vos gisteren in een reactie. Maar zij voegt eraan toe dat De Boer wel 'erg makkelijk' de ver antwoordelijkheid bij de centra les legt. „Het is de vraag of het ministerie ook niet had moeten weten wat er aan de hand was." Vos wil komende week in debat met de minister om te horen 'hoe dit zo heeft kunnen gebeu ren'.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 3