UB" Kafelnikov heeft nog nooit op zoiets beroerds gespeeld Sieval verkoopt haar huid duur op Merenwijks gravel :v> Sport Verstappen terug in de bolide Inspanning Dekker wordt niet beloond ,f )[C»ERPAG 18 JUNI 1998 >n inderscheiding voor Van den Berg y y Wim van den Berg heeft gisteren op de ledenverga- g van het district Leiden van de KNLTB de Oscar van Leeu- ji-bokaal ontvangen. Van den Berg kreeg deze onderschei- Jngwegens zijn grote verdienste voor het bevorderen van het reatietennis. De inwoner van De Zilk was onder meer 14 jaar zitter van de Commissie Tennisstimulering. Op dezelfde gadering ontvingen Agnes van Paridon en loop Ouwendijk de leren speld. Beiden maakten meer dan 25 jaar deel uit van het rvan Unicum. an Bronckhorst rond met Rangers Als Feyenoord en Glasgow Rangers tot een akkoord ren over de afkoopsom, vertrekt Giovanni van Bronckhorst jrde Schotse club. De Rotterdammer, die nog een doorlo- end contract heeft in de Kuip, is zelf al rond met de nieuwe irkgever van trainer Dick Advocaat. Directeur Rob Baan van yenoord erkent dat hij heeft gesproken met de Schotten, maar Ejkwam nog niet tot overeenstemming over de reservespeler inhet Nederlands elftal. Bij Rangers zou Van Bronckhorst niet een Advocaat, maar ook collega-international Arthur Numan ildcards voor Dortmund en Milan' De Europese voetbalunie UEFA heeft het plan opgevat issia Dortmund en AC Milan met een wildcard toe te laten Zuid-M|ot de volgende editie van het toernooi om de UEFA-beker. Bei die offé de topclubs konden zich het afgelopen seizoen niet voor Euro- pees voetbal kwalificeren. Een definitief besluit over het voorne men valt op 10 en 11 juli tijdens een vergadering van het bestuur van de UEFA. best: I Pioline gediskwalificeerd iioTTiNGHAMTennisser Cedric Pioline is gisteren tijdens het pastoernooi van Nottingham gediskwalificeerd. De als vierde ,'Jtt Maatste Fransman' elfde op de wereldranglijst, kreeg in de i weede set van zijn partij tegen Scott Draper een enorme woe- J0ej; de-aanval toen een netbal niet werd toegekend. De Fransman, n heel; ^e<^e eerste set met hac* verloren en in de tweede met 0-1 iterstond, beledigde vervolgens de Chileense umpire Pedro ivo. De toernooi-directeur werd erbij geroepen en na een hef- discussie kon Pioline vertrekken. ekerprogramma FC Lisse gewijzigd leioen Flet programma dat FC Lisse afwerkt in de voorronde ij van de Amstel Cup is gewijzigd. Aanvankelijk zou de zaterdag- ^^dklasser thuis tegen Veendam spelen, vanwege een verbou- I wasvan de 'Lange Leegte', het stadion van de eerstedivisionist. Lisse moet nu op zaterdag 15 augustus naar Veendam toe. Pt lïïHet gewijzigde programma: 11/8: FC Lisse - AZ, 15/8: Veendam SbeS FCLisse'26/8: HFC HaarlemFC Lisse-2/9: FC Usse Storm- van' '°8els' d uitf COREBORD onden, jk soa ï,a. ijk Elftêl blijve PRIJSVRAGEN woensdag 17 juni. 7 - 10 - Tjende koerSi 2000 1,70 2,40 1,90 koppel 9,60 trio 87,40. -22-23-27 -28-40- 53-58-63-65-73- 25- 30 - 31 - 34 - 45. Reservegetal: 633.80.'0mze't in, 330.000 gulden. ;n. eerste ronde: Boogert (Ned) - j (Tsj) 6-1 6-2, Rubin (VSt) - d 6-12 (9-5), 2. Noorwe- Stavast, Blessinga, Christiaens, Saddington, Morley 72. Mauresmo (Fra/6) 6-1 6-4, Oremans (Ned) - Van Roost (Bel/3) 6-3 7-6, Wartusch (Oos) - Cristea (Roe) 7-6 1-6 6-4, Dechau- me-Balleret (Fra) - Wang (Tai) 6-3 6-2, Leon Garcia Gala (Spa/8) - Labat (Arg) 6-4 6-1, Yoshida (Jap) - Chladkova (Tsj) 7-5 6- J-Decugis (Fra) - Dragomir (Roe/5) 6-3. Sa der (VSt) 6-2 6-0, Oremans (Ned) - De- chaume-Balleret (Fra) 7-6 6-7 6-2, Leon Garcia (Spa/8) - Wartusch (Dui) 4-6 7-6 7- 6, Po (VSt) - Coetzer (ZAf/1) 6-4 6-2, Ru bin (VSt) - Yoshida (Jap) 7-5 6-4. Mannen, eerste ronde: Siemerink (Ned/7) - Rosset (Zwi) 6-3 7-5. Carlsen (Den) - Slui ter (Ned) 5-7 6-3 6-3, Campbell (VSt) - Kafelnikov (Rus/2) 7-5 6-2.Wessels (Ned) - Gambill (VSt) 6-4 6-4, Medvedev (Oek) - Calatrava (Spa) 6-2 6-3, Van Scheppingen (Ned) - Kuerten (Bra/6) 3-6 6-4 7-6, Raoux (Fra/8) - Johansson (Zwe) 6-3 6-4, Schalken (Ned) - Alami (Mar) 6-0 6-1, s (Ned) - Knippschild (Dui) 6-3 4-6 2.70 2,00 koppel 20,60 trio 249,90 il winnend 15,90. Derde koers. 1000 1 Eastern Baby (O'Callaghan) 1.03,5, d 5,70 plaas 3,30 1,90 10 trio Major Be r20 3~.2Ó koppeTlSo trio 224,70. VijL 1300 m: 1. Riki's Goran (Van der 11,7, 2 Rezah, 3. Peseta. Toto: 7,60 plaats 2,20 4,80 4,50 kop- 0 trio 1482,00 Zesde koers, 1,30 2,00 1,70 koppel 8,20 t ren, 900.000 gulden. s (VSt/4) 6-2 6-1, Graf (Dui/2) - Smith (GBr) 6-1 6-2. Serena Williams (VSt) - Su- giyama (Jap/8) 6-2 7-5, Spirlea (Roe/5) - Tweede ronde: Dra WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Tweede etappe, Biel - Villars-sur-Ollon: 1. Rebellin (Ita) 182,2 km 4.42.54, 2. Francesco Casa- grande (Ita) 0.41, 3. Beat Zberg (Zwi), 4. t gestart: Gol- 136. Van Bor berger (Oos), 7. Tonkov (Rus), 8 Noe (Ita), 9. Belli (Ita). 10. Gotti (Ita). 79. Van Heeswijk 6.37, 84. Groenendaal 7.30, Den Bakker 10 49, 12" Van B Algemeen 4 49.43, 2 0 plaats 2.00 1,80 5,00 koppel 9,20 fhartet 579,50 Negende koers. 1900 m: Out A Site (De Vries) 2.05.8. 2. Select I. 3. Joey Valentijn. Niet gestart- Nor- Casagrande 0.46, 9. Noe, 10. Tonkov ROB ONDERWATER, 0 ROSMALEN ANP Geroezemoes, heldere kinderstemmen en gras. Jevge- ny Kafelnikov kon er niet tegen. De Nederlandse tennis- elite wel. Het was alsof Oranje van de inhaalslag, nodig om het evenement van Rosmalen in het weekeinde te doen eindigen, een prestigezaak had gemaakt. Een een malige revanche voor een een zwak voorseizoen. Van de acht gestarte landgenoten plaatsten zich zeven bij de laatste zestien van de mannen. Alleen qualifier Raemon Sluiter viel af. geld waar te maken. Eenmaal op de baan was het snel met hem gedaan. De Amerikaan Steve Campbell won in twee setjes. Waar het aan lag? Uitgere kend aan het gras. De trots van Rosmalen. ,,Ik heb nog nooit op zoiets beroerds gespeeld", klaagde de Rus, die vorige week nog de beste was in Halle. „Ik kon er niets op beginnen. Slecht voor mijn imago, slecht voor mijn fanclub." Is de gras van Rosmalen in derdaad van zo'n inferieure kwaliteit? Volgens de winnaars niet. „Beter dan in Birming- Kafelnikov kennelijk de indruk ham", was het oordeel van Kris- Bij de vrouwen bereikten de enige twee Nederlandse deel neemsters, Mirjam Oremans en Kristie Boogert, de laatste acht. Eéij van hen komt zelfs nog een ronde verder, want ze spelen vandaag tegen elkaar. Vorige week gebeurde dat ook al in Bir mingham. Toen won Boogert. Wat niets veranderde aan haar standpunt zich niet beschikbaar te stellen voor het FedCup-team in de degradatie-wedstrijd te gen Kroatië. De voortdurende regenval ;en had lijk ben, is het geen vergelijk met Wimbledon. Hoe hard de mensen hier ook hun best doen, die kwaliteit kunnen ze niet evenaren. Maar mij hoor je niet klagen. Al die laag blijvende bal len zijn in mijn voordeel." Het hard bevochten succes kwam precies op het juiste mo ment voor zowel Kristie Boogert als Miriam Oremans. Ze moes ten er tweemaal de baan voor op, waarbij Oremans de aanslag op haar conditie betaalde met een liesblessure. Met een druk verband om haar dij versloeg zij alsnog Alexia Dechaume-Balle- ret, nadat zij eerder voor een niet geringe verrassing had ge zorgd door de als derde ge plaatste Belgische Dominique van Roost schakelen. Bij de degenen verwacht sets uit te tie Boogert. „Als de bal door schiet, gaat hij tenminste recht i zijn start- vooruit." Siemerink: „Als ik eer- zorgden juist vie het minst was de klinkende re sultaten. Dennis van Scheppin gen - te wisselvallig voor een constant verblijf in de tophon- derd - duwde in de tiebreak van de derde set Gustavo Kuerten, vorig jaar winnaar van het Frans Open, resoluut uit het toernooi. De bonuspunten die dat ople verde, brengen hem niet meer in het hoofdschema van Wim bledon, maar misschien wel in dat van de US Open. Ook Jong-Oranjeman Peter Wessels had de kwalificatie van Wimbledon laten lopen voor Rosmalen. Het toeval wilde, dat zijn zege op Jan Michael Gam bill Wessels bij de laatste zestien tegenover Van Scheppingen brengt. Hun vorige ontmoeting dateert van de kwalificatie voor Roland Garros. Van Scheppin gen had toen een van zijn slech te dagen en verloor met 6-16-1. De routiniers in het Neder lands team wilde kennelijk niet achterblijven. Paul Haarhuis, vorige week nog halve finalist in Halle, won in drie sets van Jens Knippschild, die op Roland Gar ros nog tot de vierde ronde reik te. Siemerink anticipeerde beter dan Mare Rosset en Sjeng Schalken maakte dankbaar ge bruik van een baaidag van zijn Marokkaanse tegenstander Ala mi. Het leidde tot de intocht van zeven Nederlanders in de achtste finales. Een nog nooit eerder vertoond fenomeen. 2.39,6 - 1.19,8, 2. Lion Dakota, 3. töanza Transs R. Toto: winnend 26,10 plaats 2,30 2,40 1,80 koppel 51,00 trio lUKAiinrf MAGNY COURS JOS Verstappen reed gis teren zijn eerste me ters in een Stewart Ford. De Limburger werkt enkele dagen testritten af voor het Britse team. Verstap pen zal mogelijk tij dens de Formule 1-ra ce van Frankrijk de Deense coureur Jan Magnussen vervan gen in de bolide. Teambaas Stewart is niet tevreden over zijn prestaties. Vorig sei zoen kwam Verstap pen voor Tyrrell uit, maar daar werd zijn contract niet verlengd. Gisteren hield de Ne derlander zich vooral bezig met de afstel ling van de wagen en kreeg hij een stoeltje aangemeten. In het Stewart-kamp was er al voorzichtig reden tot enig optimisme. Verstappen benader de in zijn nieuwe auto al de tijden van eerste rijder Rubens Barri- chello. FOTO WFA VILLARS-SUR-OLLON Ruim honderd kilometer pro beerde Erik Dekker voor de eer ste verrassing in de Ronde van Zwitserland te zorgen. Zijn gro te inspanning werd niet be loond. De Rabobank-coureur moest het na zijn lange ont snapping in de slotfase afleggen tegen de ervaren ronderenners. Davide Rebellin greep op de slotklim van de eerste rit de macht. De etappewinnaar ont troonde ook direct de Franse klassementsleider Laurent Jala- bert. De Rabo-ploeg was in de eer ste echte rit van de ronde na drukkelijk aanwezig. Dekker, die een goede proloog op de vierde plaats afsloot, probeerde het vroeg in de race. Hij reed weg na zo'n zestig kilometer en hield het lang vol. Minuten voorsprong kreeg hij van het peloton, niet de dagzege. Toen Dekker was ingelopen, nam Peter Luttenberger zijn aanvallende rol over. Bergop naar de finish sprak de Oosten rijker al zijn klimmerskwalitei ten aan. Zonder succes. Davide Rebellin ging over hem heen. Vervolgens nog twee renners, onder wie ploeggenoot Beat Zberg. Aan de zijde van de ont troonde Jalabert kwam Lutten berger uiteindelijk als vijfde over de streep. Ook Ullrich liet zich zien. De Duitse Tour-winnaar, zoekend naar de vorm die hem in juli opnieuw de beste moet maken in de Franse ronde, ging aan vankelijk goed voorin mee. Toen hij het klimmerstempo niet meer kon volgen, liet hij zich door ploegleider Godefroot overhalen het wat kalmer aan te doen. „Je kon zien dat veel ren ners de Giro hebben gereden en de echte macht in de benen hebben. Ik wilde niet tot mijn li miet gaan. Ik kan tevreden zijn", zei Ullrich na de test. In het algemeen klassement heeft de Raboploeg met Zberg en Luttenberger twee renners in de top staan. Zberg staat derde op 32 tellen van Rebellin, Lut tenberger zevende op driekwart minuut. Thuisspeelster verliest nipt van geroutineerde Groenleer LEIDEN PETER KLEIN Een spannende driesetter tus sen Marjet Groenleer van Uni cum en Merenwijkse Sylvia Sie val, een gelijkopgaande twees ets kwartfinale tussen Barbara van der Gugten en thuisspeel ster Hanneke Rothbarth, en acht overtuigend winnende ge plaatste speelsters en spelers in de overige acht BI-partijen vormden de oogst van de woensdagse speeldag bij de Me- renwijk Open. In Sassenheim kwam slechts een enkele Bl- partij tot een einde. Kees Heemskerk won eenvoudig van Guido Koekkelkoren. Dit seizoen kwam een nieuwe naam voor in de opstelling van het tweede gemengde team van De Merenwijk, dat overigens net als de hoofdmacht in de derde klasse van de landelijke competitie uitkwam. Sylvia Sie val werd uitverkoren de open plaats op te vullen, die ontstond toen Irma van Seeters (bij de Merenwijk Open als eerste ge plaatst) doorschoof naar het eerste team. Een terechte keuze, de reserves handhaafden zich mede door de inbreng van de Merenwijkse keurig en bij het open toernooi van de club ver kocht eigen kweek Sieval haar huid tegen Marjet Groenleer be paald duur. Sterker nog, bij een 4-3 voorsprong in de derde set had Sieval de winst nog in eigen hand. De routine van Groenleer gaf echter de doorslag. Van een doorbraak tot het hoogste tennisniveau binnen het district Leiden wil Sieval nog lang niet spreken. Ze richt zich dit seizoen in de eerste plaats op haar eigen speelsterk- te, de B2. Het eerste toernooi daarin, bij LTC Lisse, werd vori ge zondag winnend afgesloten. Wat verder in de BI wordt ge wonnen is alleen maar meege nomen. „In de eerste set maak te Marjet gewoon meer fouten dan ik", vertelde een realisti sche Sieval na afloop van de driesetter. „Daarna ging het ge lijk op. Vandaag heb ik lekker gespeeld, maar dat kan volgen de week wel anders zijn. Voor CIRCUIT IN CIJFERS (gecorrigeerde uitslag); I Tongeren 6-1 6-2 DEB1, le r< I. Rothbarth 6-3 7-5 Doove - DJ. Seret 6-4 STV Open Sassenhei DEB1, poule: M. ten Berge - HEC2: E Veth - W de competitie zal Herman van der Capellen (de trainer van De Merenwijk, red.) mij wel gese lecteerd hebben vanwege mijn dubbels." Sieval, 18 jaren jong, klinkt voorlopig al heel com pleet. Sievals clubgenote Rothbarth hield Groenleers clubgenote Van der Gugten lang bij, maar ook hier sneuvelde de Meren wijkse inbreng tegen de grotere klasse van de eersteteamspeel- ster van Unicum. Pleister op de wonde van het verlies werd Menno Seriier, die zich via twee sets met een 6-4 uitslag tegen Jan-Jaap Overgaauw bij de bes te acht speelde. Tjeerd Star was in tegenstelling tot eerdere be richtgeving in twee sets over winnaar tegen Robbert-Jan Peeters. Behalve Heemskerk bereikte ook Torben van der Voorn gis teren de volgende ronde in het BI-schema van deSTV Open in Sassenheim. De Noordwijker- houter, die dinsdag voor zijn examen aan de middelbare school slaagde, kreeg na drie games de partij van de aan zijn schouder geblesseerde Mare Nagelkerken cadeau. Door het weinige B-geweld ging de pu blieke belangstelling uit naar het optreden van topschaatser Martin Hersman, die met zus Liesbeth de Dl-mixed tegen Linda Beuling en de voormalige UVS-voetballer Jeroen Désar tot een goed einde bracht. WERELDBAL Uit elk van de 31 landen die naast Nederland aan het wereldkampioenschap voetbal deelnemen is wel iemand afkomstig die in Leiden en omstreken woont of werkt. Gedurende het WK komt vrijwel elke nationaliteit aan het woord. Vandaag Kameroen in de persoon van Didier Omgba, een 29-jarige in Leiden woonachtige student mijnbouw aan de TU in Delft. Heel slecht. Heel, heel sfecht was het op treden van Ka meroen. Ik heb er geen verklaring voor. Er is nog een kans om de volgen de ronde te halen maar met een doel saldo van min 3, zal het héél moeilijk worden." „Voetbal in Ka meroen is alles overheersend. Iede re wijk heeft zijn ei gen speelveld en als de 'ontembare leeuwen' een wed strijd spelen, is het stil op straat. Roger Milla is nog altijd een nationale held, met doelman Tho mas N'kono als goede tweede. Ka meroen heeft ver schillende keren de Africa Cup gewon nen en is nu voor de vierde keer op een WK present. Het team van 1982 was het sterkste. Na drie gelijke spelen, waaronder de 1- 1 tegen de latere wereldkampioen Italië, werden we op doelgemiddelde derde in de poule en dus uitgeschakeld. Dat was jammer. De openings wedstrijd van het WK in '90, de 1-0 winst op Ar gentinië, en het behalen van de kwartfinale, vormt het hoogtepunt uit onze voetbalhistorie. Op het huidige WK staat een hele jonge ploeg met zelfs een paar zeventien-jarigen. Dat komt omdat een hele generatie internationals onlangs abrupt stopte. De mees ten in het huidige elftal spelen in Franse competi tie. Njanka, de maker van het fraaie doelpunt tegen Oostenrijk, is een van de weinigen die nog in eigen land voetbalt." „Hoe sterk het volk van Kameroen meeleeft, bleek vier jaar geleden. De voet balbond had na kwalifica tie eigenlijk geen geld om het nationale elftal naar Amerika te sturen. In het hele land werd vervolgens spontaan een inzame lingsactie gehouden waarbij de armen gaven wat ze konden en de rij ken wat meer. Dan blijkt hoe belangrijk voetbal ei genlijk is. Dat veel Neder landers Kameroen ken nen en vaak ook nog we ten waar het ligt, dat komt door het voetbal. Ik zie overeenkomsten met de manier waarop men het WK in Kameroen en Ne derland beleeft. En dan bedoel ik het gezonde patriottisme dat plotseling opsteekt als een groot toernooi gaande is." „Ik heb in de voetbalpool Kameroen wereld kampioen laten worden na winst in de finale te gen Nigeria. Dat is misschien wat overdreven. De kwartfinale leek na het eerste duel bereik baar. Maar nu LOMAN LEEFMANS ch Dagblad nisCircuit'Qg ..O 0/7so Rabobank vol energie Mercedes-Benz L-I.A.M. NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein L.J. SPORT SPORTSTORE WIM SIEMERINK PRESENTATIE NOORDWIJK - SASSENHEIM (lira I7TU ren!

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 29