'Ik ben niet eerlijk behandeld' Wijn is communicatiemiddel bij uitstek' Leiden Regio ifexx wil bedrijfsnaam euken Maxx verbieden 'Medicinale weedkweekster' zonder vergunning bestraft Raadslid Voorschoten overweegt rechtszaak tegen eigen gemeente Particulier laat oog op perceel Warmondse Dorpsstraat vallen PENSDAG 10 JUNI 1998 chef ernastraatsma.071-5356437,plv -chef judy nihof. 071-5356416 xcursies Warmondse eendenkooi mond De VW Warmond organiseert deze en volgende tand een aantal excursies naar de plaatselijke eendenkooi, jeze excursies worden gehouden op 13 en 27 juni en op 4 en 11 |i onder leiding van een gids van de VW. Deelnemers dienen th vooraf op te geven bij de VW, Dorpsstraat 114a, tel. 071 - 1)10631. Na afloop van de excursies gaat de eendenkooi weer pcht voor bezoekers, omdat deze dan wordt gebruikt voor het Ligen van eenden en rust daarbij van groot belang is. ^Rondleidingen door bunkers ^«fnaar Staatsbosbeheer houdt de komende maanden rond- ■dïngen in het uitgebreide bunkercomplex aan de Wassenaar- Tslag. De rondleidingen duren ruim een uur en geven een in- hik van het in totaal 2.000 meter lange gangenstelsel in het jiinengebied van Wassenaar. Deelnemers kunnen bovendien Renen op een ontmoeting met een of meer vleermuizen, die ►bunkers als onderkomen gebruiken. Individuele bezoekers Innen, tot en met augustus, elke zaterdag vertrekken om 10.00, i, 14.00 en 16.00 uur. Startpunt is de rotonde aan het einde ji de Wassenaarseslag. [wee gebroken armen na botsing irschoten Een 59-jarige fietsster hield gisteren twee gebro- jn armen over aan een botsing met een 17-jarige bromfietsster 'Voorschoten. Beide Voorschotenaren kwamen gistermiddag wbotsing op de Molenlaan met de kruising met Oranjeboom- r^fyTaat. De fietsster reed op de linkerweghelft, volgens haar ver- ring omdat ze voor de bromfietsster moest uitwijken. De imfietsster verklaarde op haar beurt dat zij op de verkeerde •ghelft reed omdat de fietsster zich niet aan de goede route 'ld. De 59-jarige vrouw is voor behandeling naar het Leids liversitair Medisch Centrum overgebracht. Ltrium mag doorbouwen [derdorp Projectontwikkelaar Atrium mag doorbouwen aan in bedrijvencomplex aan de Draadbaan in Leiderdorp. Bedrij- m aan de overkant van het nieuwe complex hadden bezwaar maakt tegen de bouw, maar dat is door de gemeente onge- Jond verklaard. Atrium bouwt aan een rijtje van twaalf be- lijfspanden, met daarachter een groot pand voor Bouwmaat, ïn groothandel in bouwmaterialen. Volgens de bedrijven aan ^overkant zal het laad- en losverkeer voor Bouwmaat voor veel rkeersperikelen zorgen. Er is op de Draadbaan niet genoeg laats voor de vrachtwagens om de draai naar de geplande los- fiek te maken, denken zij. Wannonder Stol voelt zich gepasseerd bij architectkeuze sociaal-cultureel centrum De architect H. Stol voelt zich 'niet rechtvaardig behan deld' door de gemeente Warmond bij de selectie van een architect voor het sociaal-cultureel centrum in het dorp. Dat staat in een brief die Warmonder Stol aan de ge meenteraad heeft geschreven. warmond maarten keulemans Stol, die een architectenbureau ken, de gemeentesecretaris en heeft in Sassenheim, gaf al in fe- de toenmalige wethouder. En bruari vorig jaar aan dat hij ge- telkens kreeg ik te horen: je interesseerd was in het ontwerp hoeft je geen zorgen te maken, voor het sociaal-cultureel een- het is nog lang niet aan de orde. Dat suggereert toch dat ze van de interesse van mijn kant op de hoogte waren." Desondanks kwam Stols bureau niet voor op de lijst met kandidaat-architec ten voor het centrum. Na selec tie door de gemeenteraad, ble ven van deze lijst deze week twee architectenbureaus over: Jonkman en Klinkhamer uit Amersfoort en B&D Architecten uit Leiden. Stol, die ook een sociaal-cul tureel centrum voor Sassen heim ontwierp, begrijpt er niets van. „Mijn bureau voldoet aan alle criteria. Ik zou het recht vaardiger vinden als ik in de se lectie was meegenomen. Dat je daarna buiten de boot valt, kan altijd nog. Maar zoals het nu is gegaan, geeft me het gevoel dat ik niet eerlijk ben behandeld." Stol vindt het bovendien vreemd dat de knoop over de architect ineens snel in een ex tra raadsvergadering moest worden doorgehakt. „Als ik dat had geweten, had ik mijn brief aan de gemeenteraad eerder ge schreven." Overigens speelt er voor de architect nog iets heel anders mee: zijn band met War mond. „Ik ben geboren en geto gen Warmonder, ik woon in Warmond. Ik voel me zeer be trokken bij die gemeente." Van het gemeentebestuur was vanochtend niemand be reikbaar om te reageren op de klacht van Stol. SU haag/voorschoten. leze; er in sbureau cerberus et g vraafiken Maxx Holding bv uit iuwijk doet er verstandig aan lettertype van de reclame op te veranderen om ver riet rising met de in Voorschoten -nbin restigde kleding-, schoeisel- kindermeubelketen Mexx In- ihaal lational te voorkomen. Dit tries kreeg Keuken Maxx gis- en t ïn van de Haagse kort ge- igrechter mr. J. Willems. s Willems bestaat er inig kans dat geïnteresseer- in een goedkope keuken de im Keuken Maxx verwarren Mexx. „Exclusievere merk- vuste klanten zijn een ander iliek dan de kopers van een ledkope keuken", aldus de ofphter. Om iedere verwarring ^4 voorkomen, gaf de rechter uken Maxx echter het advies letters van de reclame te dexx International eiste in kort geding dat Keuken Jpoc Holding bv uit Reeuwijk jcum van deze bedrijfs- am staakt. Volgens advocaat Heerma van Voss loopt ïxx schade op omdat de na rden men te veel op elkaar lijken. Dat geeft 'verwarring en verwatering van de merknaam Zijn tegenpleiter Y. van Boxel zegt dat er geen sprake is van verwarring, omdat Mexx en Keuken Maxx zich op een heel andere deel van de mark bewe gen en de namen voldoende van elkaar afwijken. De aandui ding Maxx heeft niets met Mexx te maken, maar wijst op de maximale prijs/kwaliteitsverhouding, die in het keukenbedrijf langs de snelweg Rotterdam/Utrecht in Reeuwijk wordt nagestreefd, al dus de advocate. Als aan Keu ken Maxx verboden wordt deze naam nog langer tè gebruiken, levert dit een forse schadepost op. In het bedrijf is bijna een miljoen gulden geïnvesteerd. Verandering van de naam bete kent dat de gehele formule en inrichting van de zaak veran derd moet worden. Mexx International en Keu- kenmaxx hebben nog tot begin volgende week de tijd om tot overeenstemming te komen. Als zij het niet eens worden, doet rechter Willems dinsdag uit- den haag/voorschoten cerberus Een 57-jarige vrouw uit Voorschoten kweekte 38 weedplanten en twintig stekjes op haar zolder. Slechts e'e'n plant is toegestaan en dus moest zij zich gisteren bij de Haagse politierechter verantwoor den. De vrouw had de bladeren van de hennepplant nodig om hoofdpijn als gevolg van haar migraine te bestrijden. „Ik kook de bladeren, vermeng de olie die daarbij vrijkomt met boter en bak daar pannenkoeken in", legde de vrouw haar recept uit. Voor haar scheen het perfect te werken en door de hennep was ze niet meer afhankelijk van het zware medicijn Saridon. Er zat maar één nadeel aan aan het geneesmiddel: of de vrouw - die volledig doof was - moest 'om die bladeren gaan lopen leuren' in een circuit waar ze liever uit weg bleef. Of ze moest het, illegaal, zelf kweken. Ze koos voor het tweede en kocht wat lampen en plantjes. Maar nog voor de eerste oogst een feit was, viel de politie na een tip met zes man haar huis binnen en nam de boel in beslag. Zowel de officier van justitie als de politierechter toonden gisteren begrip voor de situatie van de vrouw. Het was hen duidelijk dat het hier niet om een professionele handelaar ging. Maar ze konden niet om het feit heen dat de vrouw de toegestane normen voor ei gen kweek ruim had overschreden. De vrouw, die zich zeer on rechtvaardig behandeld voelde, werd conform de eis van de officier van justitie veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke celstraf. De in beslag genomen kweekspullen is ze kwijt. Rijkswaterstaat rectificeert niet afke van der toolen Rijkswaterstaat plaatst niet nog eens een nieuwe adver tentie over de A4 in Leider dorp. Vorige week rectificeer de Rijkswaterstaat het offi ciële tracébesluit via een lan delijke advertentie. Maar ook daarin stond een fout. Rijks waterstaat vindt niet dat die tweede 'onduidelijkheid' de omwonenden in hun belan gen schaadt. Het gaat allemaal om de hoogte van de geluidscher- men ter hoogte van de Erica laan. In het tracébesluit stond dat die slechts twee meter boven de grond uitsta ken, terwijl de A4 de Erica laan op vier meter hoogte kruist. „Een bijzonder sto rende lout. Want door die tekst zouden mensen kun nen afzien van bezwaarma- ken, omdat ze de indruk hebben niet in hun belang te worden geschaad", legt N. van der Mark van Rijkswater staat uit. Bij de nieuwe fout ligt dat volgens hem anders. Dit keer staan de schermen juist weer te hoog aangegeven't „\Vië te gen schermen van vier meter hoog bezwaar wil rriaken, wil dat zeker tegen schermen van zes meter hoog", aldus Van der Mark. De Belangenverenging A4 had om rectificatie van de tweede fout gevraagd, maar maakt er geen punt van dat Rijkswaterstaat dat niet doet. „Wij concentreren ons nu op onze strijd voor een onder grondse aanleg van de A4 in Leiderdorp", zegt J. Tieken van de belangenvereniging. voorschoten dimitri walbeek wassenaar De boorinstallatie aan de Katwijkseweg in Wassenaar wordt afgebroken. De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) heeft enkele maanden proefboringen verricht, maar te weinig gas aange troffen om het station nog langer open te houden. foto hielco kuipers Het Voorschotense WD-raadslid W. Leeuwen- burgh overweegt de gemeente voor de rechter te slepen om haar te dwingen het bestemmingsplan voor de nieuwe woonwijk Starrenburg alsnog aan te passen. Door een dergelijke beroepsprocedure zou de bouw van de wijk flinke vertraging oplo pen. Leeuwenburgh heeft grote moeite met het be stemmingsplan, dat zijn persoonlijke belangen als Voorschotenaar zou aantasten. Leeuwen burgh protesteerde eerder al als burger tegen het plan, maar zit sinds twee maanden ook in de ge meenteraad. Tijdens de behandeling van het be stemmingsplan in de raad, volgende week don derdag, houdt Leeuwenburgh daarom zijn mond dicht. „Ik zit nu met twee petten op. Tijdens de behandeling wil ik me buiten de discussie hou den en als raadslid heb ik natuurlijk andere be langen. Maar ik ben ook, en vooral, een burger wiens belangen zijn geschaad. Ik moet daarom goed nadenken over wat ik verder doe." Leeuwenburgh is tegen de komst van de woon boot van jonkheer Dominicus Van der Bussche in de haven achter zijn huis aan de Cor van Osna- bruggelaan, dat direct grenst aan de nieuwbouw- locatie. Daar liggen al twee boten en volgens Leeuwenburgh ontneemt die derde boot zijn uit zicht op het daarachter gelegen groen. De woon boot van de jonkheer ligt nu nog verderop in de Rouwkoopvaart, maar moet daar wijken voor de bouw van rijtjeshuizen met tuinen aan het water. Van Leeuwenburghs tien eerder ingediende verzoeken om aanpassingen van het bestem mingsplan zijn inmiddels de belangrijkste inge willigd. De 'derde' boot wordt iets verder naar achteren gelegd, er komt een stukje land met planten die ook 's winters groen blijven omheen. Daarnaast is Leeuwenburgh tevreden over nieu we afspraken over de hoogte van de bebouwing rond de nieuwe woonboot. Maar hij wil daarnaast ook de zekerheid dat de gemeente een groenstrookje naast een fietspad langs zijn huis goed wordt onderhouden door de gemeente. Ook moet de gemeente zorgen voor planten in het perkje. Verder liggen er nog vragen over de verlichting van de boot en de fotostudio die er naast komt. De gemeente is volgens hem wel al tegemoet gekomen aan een groot deel van bezwaren tegen het bestemmingsplan, waartegen ook een aantal andere buurtbewoners protest hebben aangete kend. Maar helemaal tevreden is hij nog niet. „Daarom wacht ik de commissievergadering van volgende week af. Daarna weeg ik af of die over gebleven punten belangrijk genoeg zijn om als nog stappen te ondernemen." gie en mysterie tijdens proeverij in Wassenaar issenaar irene nieuwenhuuse 'Zijn allen 'op zoek'. Naar de enten en). in de pap', naar de |n die 'danst' in het glas en ar het 'spektakel van magie mysterie'. De wijnkenners i duidelijk in hun nopjes, nt de proeverij in kasteel de ttenburg in Wassenaar vol et volledig aan hun verwach- -/A bopexa, het promotie-insti- 1 1 11 voor Franse landbouwpro- fH eten en levensmiddelen, had gisteren leuk geregeld met 'hapje' en een 'drankje'. ungf n ambiance die wat voorstelt dertig Loirewijn-producen- die hun waar maar wat ornif laë aan de man wilden bren- .edw 1- Onder de bezoekers waren •taurateurs, importeurs, hteo ssadepersoneel en somme- rs. Wijnboekjes in de hand en iedere producent een zestal nen proeven. Het ritueel van ^en, glas draaien, ruiken, ti pa leve'i en uitspugen, werd zo -Di loze keren herhaald. )aan Scharloo van restaurant Baarsje is uit Waddinxveen het Wassenaarse gekomen, is vooral geïnteresseerd in Yj\\ inen die aansluiten bij zijn échten. En dat zijn en blijven ■h de Franse wijnen, want de der* Nnaar Duitse wijnen is ook al''" eetSe'e8eil^e^ nüni- bre: ^atuur'ijk heeft hij zich ook 1 ®n verleiden tot aankoop van nieuwe generatie' wijnen, de Chileense en de Cali- tiische, maar deze soorten oben het 'net' niet. „Ze niet slecht, maar na twee Het ritueel van kijken, glas draaien, ruiken, proeven en uitspugen werd talloze keren herhaald. glazen gaan ze toch tegenstaan. Ze hebben te veel hout en mis sen de finesse van de Franse wijn." Duwtje Alleen de Franse wijn heeft, al thans volgens de Waddinxveen- se restaurateur, dat bijzondere, de tijd gekomen voor de nog waar de echte wijnkenner wat onbekendere wijnen uit het voortdurend naar op zoek is. land van Marianne. Het chauvinisme van de Fran- De witte Loirewijnen, zoals de sen is, op dit punt, terecht. En Muscadet, de Sancerre en de nu de andere Franse wijnen Pouille Fumé, genieten inmid- zoals de Bordeaus, bijna onbe- dels al grote bekendheid. De ro- taalbaar aan het worden zijn, is de wijnen van de Val De Loire foto dick hocewoninc kunnen nog wel een duwtje in de rug krijgen. Volgens de ken ners hebben ze de toekomst. Onder het tot de verbeelding sprekende motto de 'onstuimig heid' van de rode wijnen moe ten de Chinon, de Bourgueil en de Saint-Nicolas de Bourgueil het de komende jaren helemaal gaan maken. Of zoals de woordvoerder van de gezamenlijke producenten het - met gevoel voor bombas- tiek en kennis - meldt: „Al eeu wenlang houdt het decor van de Loirevallei stand, met een har monieuze aaneenschakeling van licht glooiende, groene landschappen en weelderige wijngaarden, immer verwend door het zachte klimaat. Even wicht tussen de frisheid van het Noorden en het warme karakter van het Zuiden en een ontmoe ting tussen literatuur en kunst. Harmonie tussen moderniteit en eeuwenoude traditie. De bo dem is verbazingwekkend geva rieerd. Leisten en krijtsteen grenzen aan kalksteen en mer gel, maar evengoed aan rijke kleigrond met silex Een uitzon derlijke variatie die ten grond slag ligt aan de rijkdom en di versiteit van de beroemde Loi rewijnen." Toegankelijk Het valt restaurateur Scharloo tijdens de proeverij op dat de wijnen van het afgelopen jaar, van 1997 dus, vooral 'fris' zijn. „Het is eigenlijk een typisch jaar, ze zijn toegankelijk en soe pel, terwijl die van '96 nog best een paar jaar kunnen blijven liggen." En dan ineens relative rend: „Dit proeven is natuurlijk niet het allerbelangrijkste in het leven. Het gaat er niet altijd om wat je drinkt, maar met wie je het glas nuttigt. Wijn is het communicatiemiddel bij uit stek." warmond erna straatsma De Lissese makelaar F. Wil brink verwacht dat de ver koop van Dorpsstraat 19 in Warmond snel rond is. Met een particulier van buiten Warmond worden onder handelingen gevoerd, die in een vergevorderd stadium verkeren. „Deze kandidaat koper wil zelf in het woon huis gaan wonen en hij hoopt dat er in de toekomst wat mogelijk is op het ach terliggende terrein", zegt Wilbrink. „Want als woon huis is het geheel een beetje duur." Dorpstraat 19 bestaat uit een woonhuis, dat geldt als 'beschermd dorpsgezicht', met een grote lap grond tot aan de Warmonderleede. Het perceel beslaat een to tale oppervlakte van 3.000 vierkante meter. De vraag prijs voor het perceel be draagt 2.350.000 gulden. Achter het woonhuis, dat ei gendom is van F. Heyl, staan diverse grote bollen schuren, die geen 'be schermd dorpsgezicht' zijn en dus afgebroken mogen worden. Of de kandidaat-koper zelf iets wil doen met het terrein achter het woonhuis, kan Wilbrink niet zeggen. „Er zijn in het verleden na tuurlijk allerlei wilde plan nen geweest van de ge meente en nu ligt dat, naar ik begrepen heb, weer open. Het is het onzeker wat daar kan gebeuren. Het bestem mingsplan zou ook eerst ge wijzigd moeten worden, wil je er iets gaan doen." Moge lijk is de belangstellende ko per geïnteresseerd in ver koop van het terrein dat di rect achter het woonhuis ligt. Het CDA zei deze week, bij monde van raadslid FI. Langenberg, dat de ge meente zou moeten in springen op de mogelijk heid om Dorpsstraat 19 aan te kopen. De partij vindt dat de gemeente alle mogelijk heden moet aangrijpen om grond in het dorpscentrum te verwerven teneinde er gens een grote supermarkt te kunnen bouwen. Zelf presenteerde het CDA tij dens de vorige raadsperiode het plan om vlakbij deze lo catie een haventje te reali seren. De overige partijen, WD en Progressief Warmond, staan echter een stuk gere serveerder tegnover het plan om midden in het cen trum van Warmond groot schalige projecten te reali seren. Ze vrezen dat het ka rakter van het dorpscen trum daardoor te veel wordt aangetast. De bouw van een haven zien beide partijen in het geheel niet zitten, over de bouw van een super markt twijfelen ze.

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19