Goede vraag, Ton. •1. »T* 0e euro wordt van ons allemaal De euro komt. dat is zeker. Maar u vindt de euro pas vanaf 1 januari 2002 in uw portemonnee. Tot die tijd kunt u gewoon met de gulden blijven betalen. Van 1 januari tot uiterlijk 1 juli 2002 is zowel de euro als de gulden wettig betaalmiddel. Daarna kunt u uitsluitend nog met de euro betalen. En met uw inkomen kunt u evenveel blij ven kopen, of u nu betaalt in guldens of euro's. Geen gewissel meer Als de euro er eenmaal is. hoeft u geen geld meer te wisselen als u binnen de eurolanden reist. En u hebt dus ook geen omwisselkosten meer. Als u binnen de eurolanden iets wilt kopen kunt u voortaan in een oogopslag zien wat het u kost. U kunt de prijzen in het buitenland dus veel makkelijker met de prijzen van thuis vergelijken. U hoeft niets te doen De overgang van gulden naar euro wordt u makkelijk gemaakt. Er is een wettelijke regeling die ervoor zorgt dat uw contracten, zoals hypotheken, levensverze keringen en pensioenen automatisch worden om gezet in euro's. Meer informatie Het Nationaal Forum voor de introductie van de euro zorgt ervoor dat de overgang van gulden naar euro zo soepel mogelijk verloopt. In dit forum zitten vertegenwoordigers van alle grote maatschappelijke organisaties in Nederland: consumenten, werkgevers, werknemers, de finan ciële sector en de overheid. U kunt er terecht met al uw vragen over de euro. Wilt u meer informatie? Bel dan gratis de Euro- lijn: 0800-1521. U kunt ook de Eurosite bezoeken: www.euro.nl, of haal de folder bij postkantoor of bibliotheek. mei 1998 Besluit deelnemende landen EMU 1 januari 2002 •Invoering euromunten 1998 2000 1 januari 1999 Vaststelling waarde euro en giroverkeer uiterlijk 1 juli 2002 De gulden verdwijnt als

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 30