Davids en Bogarde zijn tweede keus (sluiting Terbregseplein I3tah Jazz verslaat 3ulls na verlenging Vincent Wolvers boos over degradatie naar B-ploeg WERK Sport Brazilië in zak en as Meeste WK-gangers uit Engelse competitie INDERDAG 4 JUN11998 Het nieuws dat Romario niet in staat is om Brazilië mee te helpen de wereldtitel te verde digen, heeft het voetbalgekke Zuid-Amerikaanse land in die pe rouwstemming gebracht. „Vandaag is een bom ingesla gen. Romario doet niet mee", begon de nieuwslezer van het kanaal van Globo Television zijn bulletin met een grafstem. De droevige aanblik van Ro mario in tranen bij een pers conferentie in de Franse plaats Lesigny was de gehele dag op de beeldschermen in het thuisland te zien. Het leek als of er een held was overleden. Overal op straat, op de kanto ren, in bars en winkels drom den Brazilianen bijeen om over het nieuws van de zere' kuit van die beklagenswaardi ge Romario te praten. Het leek Leighton de oudste, Ebo'o de jongste parus rtr De Schotse doelman Jim Leigthon is de oudste speler op het komende WK. Hij is 39 jaar. De jongste deelne mer vertegenwoordigt Ka meroen en is 17 jaar, Samuel Ebo'o. Leighton komt op de vijfde plaats in het eeuwige klasse ment. Drie van de veertigers waren doelmannen: Dino Zoff (Italië), Peter Shilton (Engeland) en Pat Jennings (Noord-Ierland). De oudste speler op een WK was Roger Milla (Kameroen), die op het WK in 1994 42 jaar was. Ebo'o is de vierde 17-jarige op een WK. De bekendste jonge WK-debutant was de Braziliaan Pele, in 1958. alsof de hoop op de vijfde World Cup al meteen vervlo gen was bij het afhaken van de aanvaller. „Het zal heel moeilijk zijn zonder Romario", zei een man die in Rio de Janeiro op straat kokosnoten verkoopt. „Hij is de inspiratie voor de andere spelers. Zonder hem zijn ze verloren. Ik geef ze nu geen kans meer op de titel." Globo had na de persconfe rentie in het spelershotei, waar Romario van emoties haast geen woord kon uitbrengen, nog een kort onderonsje met hem. „Ik hoop dat de coaches en de artsen de juiste beslis sing hebben genomen voor Brazilië", zei de ex-PSV'er. Ro mario had ervan gedroomd in Frankrijk met Ronaldo net zo'n dodelijk duo te vormen als vier jaar geleden in de Ver enigde Staten met Bebeto. Maar hij tobde al langer met een spierblessure die hem nu aan de kant houdt. parus» anp/rtr De Engelse competitie is tij dens het WK voetbal in Frank rijk het best vertegenwoor digd. Van de bij de FIFA aan gemelde 704 spelers verdienen er 73 hun geld in de leagues. Zeventig voetballers stonden afgelopen seizoen onder con tract bij Italiaanse clubs. De Engelse bondscoach Glenn Hoddle riep 22 van de 73 WK-spelers uit de Engelse competitie voor zijn eigen se lectie op. Daarmee is de En gelse ploeg één van de slechts vijf landen die volledig zijn ge- Vogts positief over Oranje hamburg afp De Duitse bondscoach Berti Vogts schat het Nederlands elftal hoog in. En zijn eigen WK-ploeg. Vogts beklaagde zich er gisteren over dat Duitsland en Nederland zich in de achtste finale al kunnen treffen. „We horen allebei bij de beste landen van de we reld. Het is zonde dat één van de twee er nu snel uit ïigt." vuld met spelers die in de ei gen competitie uitkomen. De anderen zijn: Spanje, Saudi- Arabië, Japan en Mexico. Het tegengestelde is het ge val bij de Nigeriaanse selectie, die vrijdag in de ArenA tegen Oranje oefent. De Servische trainer Bora Milutinovic vond geen enkele speler uit de Nige riaanse competitie goed ge noeg om mee naar Frankrijk te nemen. De Joegoslavische en Paraguayaanse selectie tellen slechts drie spelers die in de nationale competitie uitko men. Oranje telt tien spelers uit de eredivisie. luseeuw niet meer in actie jssel Voormalig wereldkampioen wielrennen Johan Mu- ^uw moet wegens zijn knieblessure voor de rest van het sei- Ipn rust houden. De Belgische coureur (32) zei gisteren in I lussel een lange pauze nodig te hebben, om in 1999 weer goed 1 Runnen rijden. Museeuw liep afgelopen voorjaar bij een val jens de klassieker Parijs-Roubaix een dubbele breuk van de Iiieschijf op, waarna hij in een ziekenhuis ruim een week op de deling intensive care doorbracht. „Nu kan ik mijn been slechts een hoek van tachtig graden buigen. Dat moet 160 worden." [ieuw basketbalteam in eredivisie 1 u mere» Het komend seizoen zal een zogenoemd prospectteam bedoen aan de eredivisie basketbal mannen. Deze ploeg be- vreefat uit een kern van zes a zeven talentvolle jonge spelers, aan- t votvuld met vier routiniers. Het is een initiatief van de stichting he pederlandse Basketball Top (NBT). De bedoeling van het team 15het gat in de opleiding van Nederlandse basketballers te vul- P V De 'toekomstploeg' van de NBT krijgt Almere als thuisbasis. eeisistent-bondscoach Jan Eggens is de beoogde coach van deze lectie. te^opingzondaar geeft prijzen terug et Vun De Duitse voormalige zwemster Carola Beraktsjan geeft lar medailles terug en laat haar voormalige recordtijden uit de Ajjeken schrappen, omdat zij tijdens haar loopbaan dope ge- aiikt heeft. „Zonder die middelen zou ik nooit zo goed hebben jpresteerd", verklaarde ze haar besluit. De 36-jarige Duitse ver overde in 1976 het wereldrecord op de 100 meter borstcrawl, ?et 1.11,93. Bij het EK, een jaar later, won ze met haar landge- ,t aten de 4x100 meter estafette. Op de 100 meter borstcrawl ver- jerde ze tijdens dat toernooi het zilver, n to< en. ie« wemrecord Mark Veens rd Cqnaco Zwemmer Mark Veens heeft bij internationale wed- et hrijden in Monaco het Nederlands record op de 50 meter vrije vorag verbeterd. Veens kwam tot 22,65. Het oude record was in nale inden van Pieter van den Hoogenband, die bij de Olympische n seielen in Atlanta ('96) 22,67 zwom. Joris Keizer evenaarde het e eerederlands record op de 50 meter vlinderslag in 24,83. Van den erdepogenband won in Monaco de 100 meter vrije slag in 50,41. Ie baij klopte Popov. Marcel Wouda schreef de 200 meter wisselslag at vo» zijn naam in 2.03,37. Benno Kuipers maakte het Nederlands cwijticces compleet met winst op de 200 meter schoolslag in le se!17,98. e,uinenburg naar Telstar CojfSENDe eerstedivisieclub Telstar heeft voor de komende jp fee seizoenen de 26-jarige Remco Tuinenburg als doelverdedi- en tfr vast8e'egd. De Alphenaar speelde het afgelopen seizoen voor mi#31'6111 en was daarvoor actief bij onder meer ARC en AZ. in >pvo| ing I dat i Vincent Wol vers: „Sommige mensen zitten net een jaartje in de ploeg en krij gen al kapsones omdat ze naar de Olympische Spelen zijn ge weest." foto loek zuyderduin woubrugge marc van der jagt medewerker Shorttracker Vincent Wolvers is door de schaatsbond teruggezet naar de B-ploeg. De 22-jarige Woubruggenaar overweegt nu een punt te zetten achter zijn sportcarrière. De shorttracker is ook boos op bondscoach Wilf o'Reilly omdat hij het nieuws via teletekst moest vernemen. Het bericht over de selectie voor de B-ploeg sloeg bij Wolvers in als een bom. Hij haalde telefo nisch verhaal bij de Noordwijk- se bondscoach, die hem vervol gens samen met 'medegedu peerden' Patrick Vergeer en Alex Velzeboer uitnodigde voor een gesprek bij hem thuis. Wolvers is van het persoonlij ke onderhoud met O'Reilly wei nig wijzer geworden. „Waarom moesten er zonodig twee ploe gen worden geformeerd? Dat voorstel is ergens vandaan ge komen. Er is één persoon die het ingediend kan hebben. Maar Willy heeft daarover niets losgelaten. Het is toch normaal dat eerst de betrokkenen op de hoogte worden gesteld? Willy vertelde ons dat er niet genoeg geld is. Dat geloven Patrick, Alex en ik niet. Zo'n grote organisatie als de KNSB..." Voor de A-ploeg zijn vier Olvmpiagangers - Lissenaar Da ve Versteeg, Ellen Wiegers en de Leiderdorpse tweeling Melanie en Maureen de Lange - aange wezen. Daniëlle Bekkering, de nummer vier van de nationale competitie, maakt het vijftal compleet. Wolvers, Vergeer en Velzeboer worden in de B-ploeg vergezeld door nieuwkomer Ot to den Braver. Naast de twee se lecties zijn een opleidingsploeg (boven zestien jaar) en Jong Oranje (onder zestien jaar) sa mengesteld. Wolvers: „Wij van de B-ploeg worden gekort. We krijgen geen vergoeding meer en maar één dag per week worden de kilo meters betaald. Vanaf augustus train je vijf keer in Zoetermeer. Dat wordt dus op een houtje bijten. Wat faciliteiten betreft zouden we er niet op achteruit gaan. We mogen aan alle ijs- en droogtrainingen meedoen. Op die manier zijn we een trai ningsmaatje van Dave Versteeg en die rol ben ik een beetje zat." Wolvers maakt sinds het sei zoen 1994/95 deel uit van de kernploeg. De ervaren short tracker. Nederlands kampioen in 1996, werd achtervolgd door blessures. Zijn honger naar top sport bracht hem steeds terug op het hoogste (nationale) plan. „Sommige mensen zitten net een jaartje in de ploeg en krij gen al kapsones omdat ze naar de Olympische Spelen zijn ge weest. Daar erger ik me aan. En doorgaan op net tweede plan wil ik niet. Dan gaat je schaats- carrière niet de goede kant op. Bovendien ben je in de ogen van NOC*NSF gewoon minder. Het is jammer dat je nu min of meer noodgedwongen moet stoppen, terwijl twee jaar gele den werd gezegd: 'we willen naar de top'. De goede weg wa ren we ingeslagen, maar op de ze manier doe je een stap terug en maak je de shorttracksport in Nederland nooit groot." O'Reilly heeft alle kern ploegleden uitgenodigd voor een trainingskamp, aanstaand weekeinde in Noordwijk. De Brit liet gistermiddag weten, dat hij pas daarna tekst en uitleg wil geven aan derden. „Het zou niet terecht zijn als ik nu wat vertel, terwijl de sporters zelf niets weten. Ik wil eenmalig naar alle sporters toe duidelijk zijn." Wolvers vindt dat O'Reilly zijn kans vorige week heeft ge had. „Hij heeft gezegd dat hij ons niet kan verplichten om naar Noordwijk te komen. Ik weet dan ook nog niet of ik er naartoe ga." Smide eerste wedstrijd van de nen jd om de NBA-titel heeft ih Jazz in Salt Lake City het rrenteam van de Chicago Js nipt verslagen. Na de re- r Mere speeltijd was de stand *79, waarna de Jazz in de ver- P >ging won met 88-85. Dhn Stockton was met Karl ■■Mone de uitblinker bij Utah, ckton maakte 24 punten, arvan twee uit vrije worpen de slotseconden bij de stand .5, en Malone was goed voor effers. Bij de Bulls was Mi-* 1 Jordan met 33 punten r de grote man.Het duel was hoogstaand, maar wel dstollend. Het was span- d tot de laatste seconde. De en de Bulls bewezen op- Amerikaanse basketbalcompeti tie te zijn. Vorig jaar stonden ze ook in de finale, die wordt be slist in een best-of-s^ven-serie, en toen was Chicago de beste. Degene die dus vier keer wint, is kampioen. Volgens de Ameri kanen ook meteen wereldkam pioen. Utah is dit jaar favoriet bij de kenners. De Bulls hebben weliswaar de betere spelers, maar de ploeg wordt ver scheurd door intriges rond coach Phil Jackson die moet vertrekken en het mogelijke af scheid van Jordan en Scottie Pippen. Maar Jazz maakte in de Western Conference een over weldigende indruk en wandel de' vervolgens door de play-offs. Bijzonderheden In deze perioden is het aantal rijstroken lerminderd op de A20 van 21.00 tot i05.00 uur tussen het Kleinpolderplein en het Terbregseplein (in beide richtingen). Edgar Davids en Winston Bogarde weten, sinds de mid dagtraining van gisteren, hoe de vlag er in Oranje bij hangt. Bondscoach Hiddink deelde, voorafgaand aan een onderling oefenpartijtje, de beroemde gele hesjes uit en passeerde beiden. Uiterlijk onbewogen incasseerde het tweetal de tegenvaller, die zonder twijfel hard is aangeko men. hoenderloo gijsbert spierenburg gpd-verslaggever De officieuze bekendmaking van de opstelling, die automa tisch slachtoffers eist, kan een aanslag betekenen op de tot voor kort zo geprezen eensge zindheid van de selectie. Hid dink onderkent het op de loer liggende gevaar („Ik oefen dit vak natuurlijk niet voor het eerst uit"), hoewel hij zei nog geen negatieve signalen te heb ben waargenomen. „Ik hou de jongens in de gaten, op het veld, maar ook op de kamer." Van zijn spelers duldt de bondscoach geen protesten, ook geen onderhuids verzet. Hij verlangt onvoorwaardelijke steun aan het. collectief en trouw aan de (sinds het drama op het EK '96 veranderde) ge dragsregels. Bij de WK-uitnodi- ging moesten de spelers daar mee instemmen. Stellig onder die voorwaarde is Davids, de voormalige rebel, een nieuwe kans geboden. In het favoriete elftal van Hid dink komt Davids niet voor, zelfs met Dennis Bergkamp en Wim Jonk nog in de lappen mand. De bondscoach geeft vooralsnog de voorkeur aan Co- cu. Beiden samen centraal op het middenveld schijnt niet te gaan. Twee linksbenigen schij nen het evenwicht te verstoren. Die lering zou de bondscoach hebben getrokken uit de inter land tegen Kameroen, vorige week in Arnhem (uitslag: 0-0). Bogarde wordt door Jaap Stam buiten het elftal gehou den. Hiddink ziet in de links back van Barcelona in de eerste plaats een centrale verdediger. Als linksback is Arthur Numan de eerste kandidaat, wegens diens aanvallende kwaliteiten. Op het EK van '92 in Enge land was Bogarde, met Reiziger, één van de steunpilaren van Oranje. Stam was destijds nog reserve. De man van 35 miljoen werd in Engeland pas op het Rijksweg A16 richting Gouda/Utrecht en afslag A16 Prins Alexanderpolder 5 juni 1998 (21.00 uur) t/m 8 jutli 1998 (05.00 uur) 1 2 juni 1998 (21.00 uur) t/m 1 5 juni 1998 (05.00 uur) 3.5J/anuit Dordrecht richting Gouda Pain Duidelijke borden met daarop de letter Sjöbf ï.od'G' geven de alternatieve route aan. Bij <ovaahet Terbregseplein rijdt u over dè A20 lek) 1! tus) lichting Den Haag. Bij het Kleinpolder- 1. Domplein via de A13 en de A4 richting Prins 100 rriClausplein. Tot slot rijdt u via de A12 4 ^Jichting Gouda, waarna u uw normale froute kunt hervatten. De afsluiting is op de routekaart in rood ACTUELE INFORMATIE Bondscoach Guus Hiddink heeft geen basisplaatsen ingeruimd voor Winston Bogarde en Edgar Davids, foto anp laatste moment door Hiddink opgeroepen, als vervanger van Frank de Boer, die geblesseerd moest afhaken. Het was gisteren onverwacht een bijzondere dag in Hoender- loo, met de officieuze presenta tie van de formatie waarin het Nederlands elftal in de eerste WK-wedstrijd, op zaterdag 13 juni in Parijs tegen België, zal aantreden. Het trainingspartijtje verschafte duidelijkheid, vrijwel in alle opzichten. De namen van de doelman (Van der Sar), de vier verdedi gers (Reiziger, Stam, Frank de Boer, Numan) en de twee spit sen (Kluivert, Ronald de Boer) stonden min of meer al vast. Gisteren volgde, op het trai ningsveldje van het Golden Tu- lip-hotel, ook de onthulling van het vier-mans-middenveld: See- dorf, Winter, Cocu en Over- mars. Ongelukken voorbehou den zal morgenavond in de Are na in deze samenstelling tegen Nigeria worden geoefend. Het derde duel van de oefencam pagne is geheel uitverkocht. Voor het eerst bijna sinds mensenheugenis lijkt voor Win ter warempel een basisplaats weggelegd. De record-interna tional (71 inmiddels) van de huidige generatie kan in Frank rijk dicht in de buurt komen van Ruud Krol, met 83 inter lands recordhouder van Oranje aller tijden. Op het EK van '88, 21 jaar jong nog, maakte Winter al deel uit van de Oranje-selec tie, overigens zonder ook maar één minuut in actie te komen. Voor Bergkamp en Jonk komt de oefeninterland tegen Nigeria te vroeg, mogelijk ook de wed strijd op het WK tegen de Bel gen. Voor Jonk zijn de vooruit zichten beter dan voor z'n ploeggenoot. De Volendammer is inmiddels alweer in zoverre hersteld (van een liesblessure) dat de hoop bestaat dat hij mor gen op de reservebank zal kun nen plaatsnemen. Zover is Bergkamp, die van een spier- scheuring geneest, nog niet. RIJSWIIK Radio: landelijke en regionale zenders Teletekst: pagina 730, 731 en 732 Internet: www.fileplan.info.nl ANWB Verkeersinformatie: Relefoon 0900 - 9622, 75 ct p/min. Aanduiding alternatieve route: A20 Gouda - Utrecht, volg: DELFT GOUDA

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 29