Akkoord MEOB opgeschort Leiden Regio Warmond moet vinger op e portemonnee houden' Dubbelglas tegen verkeerslawaai Nieuwe verbouwingen op komst bij Poelmeer Oegstgeest antwoordt niet op tijd AUTO RIALT0 Werkstraf voor Zoeter woudenaar die kinderporno op internet zette Oegstgeest faalt opnieuw met 't Groot Proffijt iTERDAG 30 MEI 1998 Wond over hyperactieve kinderen j iiderdorpDe Warmondse kinder- en jeugdpsychiater H. n loordzij komt op 4 juni naar Leiderdorp om te vertellen over de chtergronden van concentratieproblemen. Volgens de statistie- P en zit er in elke schoolklas wel en kind dat lijdt aan de aandoe ing AD/HD, in de volksmond beter bekend onder de naam hy- eractiviteit. Deze kinderen zijn overdreven beweeglijk en ver ezen snel hun aandacht. Noordzij zal de problemen voor ou- ers en leerkrachten aanschouwelijk maken door middel van er- aringen uit zijn eigen praktijk. De bijeenkomst is in het gebouw rs. an het Visser 't Hooft-lyceum aan de Muzenlaan 155 en begint m 20.00 uur. Inschrijven vierdaagse Voorschoten >i« IP 30 u' oorschoten De inschrijving voor de 36ste wandelavondvier- aagse in Voorschoten is op 3, 4 en 5 juni tussen 19.00 en 21.00 val< ur in de kantine van Voorschoten '97 (voorheen SVLV) aan de lilianan van Stolberglaan. De wandelavondvierdaagse wordt ge- ouden op 9, 10,11 en 12 juni. Deelnemers kunnen kiezen ui I lrie afstanden: 5,10 en 15 kilometer. Inzamelingsactie voor rommelmarkt oeterwoude Voor de rommelmarkt die zaterdag 6 juni in Ons luis in Zoeterwoude-Dorp wordt gehouden, wordt dinsdag 2 en iroensdag3 juni huis-aan-huis 'rommel' ingezameld. De inza- nelploeg bezoekt de eerste dag het oude gedeelte van het dorp. Voensdag 3 juni zijn de wijken Westwoud, Bloemenweide en i'ogelweide aan de beurt. ,a itrandexpres Duinrell en ZWN ij Va a. 23 23H|iassenaar« Het Wassenaarse pretpark Duinrell heeft samen met e ervoersmaatschappij ZWN de 'Duinrell Strandexpress' op touw ezet. Sinds enkele dagen rijdt deze bus elk half uur van station oorschoten naar Duinrell en vervolgens naar Wassenaarse Slag. )e bus blijft tot 30 augustus rijden. iVerk aan oprit Landscheidingsweg fio /assenaar De oprit naar de Wassenaarse Landscheidingsweg vanaf de Rijksstraatweg), richting Scheveningen, wordt vanaf 8 ni herstraat. De werkzaamheden nemen naar verwachting drie lagen in beslag. Er wordt gewerkt buiten de spitsuren, tussen .0.00 en 15.00 uur. Dit betekent dat het verkeer vóór 10.00 en na 5.00 uur gewoon doorgang kan vinden. Tussen deze tijdstippen g s de weg afgesloten en wordt het verkeer richting Scheveningen Omgeleid via de Van Oudermeulenlaan, de Stoeplaan en de Wit- enburgerweg. Het verkeer richting Den Haag wordt over de Van Tkemadelaan geleid. Derde ster voor manege Liethorp De Leiderdorpse manege Liet horp krijgt een derde ster. In de hiërarchie van kwaliteitssterren - in totaal zijn er vijf te verdie nen - staat deze voor 'een zeer gedegen kwaliteit'. Wethouder van sport P. Kolman onthult de ster op de jaarlijkse 'Dag van de Pony', op tweede pinksterdag. De kwaliteitssterren, verge lijkbaar met de bekende Miche- lin-sterren voor restaurants, worden uitgedeeld door de Fe deratie van Nederlandse Rij scholen (FNRS). De FNRS be oordeelt zaken als de zorg voor de pony's en paarden, hun ge zondheid, de faciliteiten en de deskundigheid van bedrijfslei ding en personeel. De 'Dag van de Pony' staat dit jaar in het teken van het 'Jungle Boek'. De manege in sportpark De Bloemerd verandert in een jungle, waar de hele dag spelle tjes worden georganiseerd voor de ponyruiters. Er wordt een ponydefilé gehouden, een volti gedemonstratie met halsbre kende toeren op de rug van een paard, en een spectaculaire hondenrace. De 'Dag van de Pony' duurt van 8.00 tot 17.00 uur. armond erna straatsma ÏS Warmondse wethouder K. n den Aardweg is bezorgd 'er de krappe financiële situa- waarin zijn gemeente ver- lert. De jaarrekening over 1997 rtoont weliswaar een licht erschot. ,,Maar we moeten de nger op de portemonnee hou- ■n, om het zo maar te zeg- n", aldus deWD'er. Fractiegenoot J. Kwestro haart zich achter zijn wethou- t en vindt de stand van zaken antje boord'. „Pas op met uit en, je ziet hoe kritiek de arges zijn", zei hij eerder deze :ek. Warmond heeft aan alge- ene reserves niet meer dan im zeven ton in kas. De overige partijen zetten ist hun vraagtekens bij het erschot uit de jaarrekening in ruim 70.000 gulden. „Het kt altijd goed als je geld over- iudtaldus H. Goudsmit aam: Caroline Teengs leeftijd: 19 inctie: scholiere 6 vwo ijnlands Lyceum assenaar 'oonplaats: Voorschoten L,urgerlijke staat: lW tuiswonend (Progressief Warmond). „Maar het lijkt alsof dat komt omdat er minder geld is uitgegeven aan recreatie en verkeersveiligheid dan de bedoeling was. Ook CDA-raadslid L. van Kempen is ontevreden over de 'magere uitgaven' op het gebied van recreatie. Er is voor dit doeleinde 20.000 gulden 'over gebleven'. Van Kempen: „Heel opvallend voor een gemeente die zichzelf recreatiegemeente noemt." Van den Aardweg, die de vori ge periode niet in de gemeente raad zat, oppert dat er mogelijk wat te ruim is begroot voor bei de zaken. Volgens burgemeester I. van der Wel is er vorig jaar 'vooral veel overlegd' over inita- tieven die de recreatiefunctie van Warmond kunnen verster ken. „Het is niet zo dat er niet veel is gedaan, maar over kre dieten gaat het later", aldus de burgemeester. Leiderdorpers blijven met grofvuil zitten Leiderdorp zet de komende weken een extra grofvuilwa- gen in om een grote achter stand weg te werken. De Lei derdorpers moeten momen teel twee tot drie weken wachten voordat het grofvuil bij hen wordt afgehaald. Die achterstand heeft te maken met een reorganisatie van de gemeentewerf. De gemeente huurt uit zendkrachten in om de extra wagen te bemannen. „Door de reorganisatie van de werf kunnen er geen mensen meer worden vrijgemaakt om dit soort onvoorziene pieken op te vangen", zegt een woordvoerster van de gemeente. Er is nu een veel strakkere taakverdeling voor het personeel. Met de reor ganisatie loopt de gemeente vooruit op de komst van de nieuwe vuilniswagen, in no vember dit jaar. Maar er zijn nog meer oor zaken van de achterstand. Deze maanden verhuizen veel mensen naar de Leyhof en dat brengt veel groot afval met zich mee. Daar komt de jaarlijks terugkerende 'voor- jaarspiek' nog eens bovenop. De gemeente zet de extra manlaacht voorlopig voor vier weken in. Daarna wordt bekeken of de maatregel lan ger moet duren. chef erna straatsma. 071-5356437.plv -chef judy nihof. 071-5356416 Aantal bezoekers zwembad stijgt nog steeds oegstgeest maarten keulemans Een Turks stoombad, zonne banken, een peuterbadje in de openlucht, modernere kleed ruimtes, lampen en tegels, en een zonneserre. Met die toevoe gingen hoopt het bestuur van het Oegstgeestse zwembad Poelmeer het bezoekersaantal de komende jaren op peil te houden. Het bad kijkt terug op een ge slaagd jaar. Het aantal mensen dat een bezoek bracht aan het sportfondsenbad steeg op nieuw, dit keer tot ruim 240.000 - een stijging van ongeveer 5.000 verkochte kaartjes ten op zichte van 1996. Vooral het aan tal recreatieve zwemmers en het aantal mensen dat zwemles kreeg in Poelmeer steeg flink. Aan de andere kant liep het school- en verenigingszwem- men iets terug. „Onze verwachting is dat de Stijgende trend zich niet zal wij zigen", zegt zwembaddirecteur D. van der Bent. „Het eerste kwartaal van dit jaar gaf op nieuw een kleine toename van het aantal bezoekers te zien." De komende vijfjaar wil Poel meer zich vooral richten op zwemmers die het zwembad aan de Lange Voort al kennen. „We zien niet zo zeer iets in het toevoegen van allerlei toeters en bellenzegt Van der Bent. „We zijn er eerder op uit om ons bad meer toegevoegde waarde te geven. Zodat de mensen vaker terugkomen en langer in het zwembad blijven. Binnenkort begint de verbou wing van het kantoor van de di recteur. Daarbij wordt het zwembad ook voorzien van een paar zonnebanken en een Turks stoombad. Het peuterbadje staat voor de wat langere ter mijn op de agenda, evenals een vernieuwing van de verlichting en de tegels van Poelmeer. De verbouwing van de kleed ruimtes en de aanleg van een serre naast het kikkerbad zijn volgens Van der Bent voorlopig nog 'losse gedachten'. „Al denk ik wel dat ze zeker binnen vijf jaar hun beslag zullen krijgen. We proberen het bad voortdu rend aan de eisen van de tijd aan te passen. Daarom willen we bijvoorbeeld de ruimte tus sen de kleedruimtes en het bad zo open mogelijk maken." voorschoten LDe honderden huizen aan de doorgaande route door Voorschoten - Veurseweg, Koningin Julianalaan en Leidseweg-ondervinden te veel geluidsoverlast van het verkeer dat over de ze hoofdwegen rijdt. Met subsidies van het rijk moet Voorschoten daarom de koop- en huurwonin gen langs de route voorzien van dubbelglas en nieuwe sponningen. Omdat de subsidie niet toerei kend is, dienen de huiseigenaren zelf tweehonderd gulden bijdragen. De huizen aan de Leidseweg zijn al aangepast, deze weken zijn 32 woningen aan de Julianalaan aan de beurt. Ooit, als er weer nieuw geld beschikbaar wordt gesteld, aldus een woord voerder van de gemeente, komt ook de Veurseweg aan de beurt. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Omdat pendeldienst uitblijft Vakbonden en personeelsleden van het Marine Elektro nisch- en Optisch Bedrijf (MEOB) in Oegstgeest hebben de ondertekening van het akkoord over de verhuizing van hun bedrijf naar Den Helder opnieuw tot nader or der uitgesteld. Reden is het uitblijven van een pendel dienst voor forenzend MEOB-personeel tussen hun woonplaats en hun nieuwe werkplek in Noord-Holland. oegstgeest maarten keulemans De gemeente Oegstgeest slaagt er niet in haar post op tijd te be antwoorden. Hoewel brief schrijvers officieel binnen zes weken antwoord moeten krij gen. komen er nog steeds regel matig klachten binnen bij de gemeente over niet beantwoor de post. ben je geslaagd., denk je? )rig jaar ben ik gezakt. Dus ik ng er dit jaar wel van uit dat ik id bu s agen. Vóór de examens q\I ond ik nog geen onvoldoende, aar tijdens wiskunde-A kreeg een black-out. Dat wordt r isschien wel een vijf, dus een D-n er'. En daar had ik niet op ge kend. laar heb je je de afgelopen tijd I 't meest over opgewonden ie gaan met een groepje van in f is vrienden na de examens s »ar Spanje. Daar komen men- 570$n van heel veel scholen. Dat rdt daar een groot examen- scréest. Ik weet dat, want ik ben er es v >rig jaar ook geweest. Telkens aat s we de afgelopen weken in ïnt' ïn dip zaten, hadden we 't larover. Geven anderen in de- rubriek altijd een negatief itwoord op deze vraag? Ik heb ie nergens aan geërgerd. 'e un je je woonplaats in drie oorden omschrijven? lein. gezellig en vertrouwd. Om hoeveel klachten het pre cies gaat, kan niemand zeggen. „Al signaleren we wel dat het nog steeds te hoog ligt", zegt ambtenaar M. Mijnlieff. Vooral 'tussenberichten', waarin de ge meente aangeeft dat er aan de beantwoording van een bepaal de brief wordt gewerkt, worden vaak niet verzonden. Overigens krijgt de gemeente ook nog steeds regelmatig klachten over andere misver standen. Zoals van de Model spoorvereniging Oegstgeest. die zelf naar het gemeentehuis moest om te vernemen dat hun modelspoorbaan in de Terwee- school dreigt te verdwijnen. „Op het raadhuis kregen we te horen dat ze ons adres niet had den", zegt voorzitter F. Ultzen. „Terwijl we al jaren in de ge- meentegids staan. En we wel steeds rekeningen krijgen van de afdeling financiën." Wethouder H. Steens (LO, communicatie) houdt zich op de vlakte. „Brieven moeten ge woon op tijd worden beant woord. Ik zou wel eens een goe de analyse willen zien waarom dat dan toch te laat gebeurt." Mijnlieff wijst erop dat het aantal klachten in Oegstgeest ook hoog lijkt, omdat de ge meente zo n uitgebreide klach tenregeling heeft. „Dat we het niet beantwoorden van brieven als klacht behandelen, is rede lijk uniek. Andere gemeenten registreren alleen wangedrag van ambtenaren als klacht. oegstgeest maarten keulemans De pendeldienst was een van de toezeggingen die het ministerie van defensie in januari deed om de stakingen op het bedrijf te bezweren. Inmiddels wordt echter steeds duidelijker dat het oorspronkelijke plan - een spe ciale 'marinetrein' tussen de Leidse regio en Noord-Holland - niet doorgaat. Defensie heeft met de bon den afgesproken dat er wordt onderzocht, of er in plaats van de trein niet een busverbinding kan komen. Het ministerie heeft daarvoor inmiddels offertes aangevraagd bij diverse ver voersbedrijven. Bovendien gaat er in het najaar een bus 'op proef rijden tussen Den Helder en Oegstgeest, om de werkne mers van de eerste MEOB-on- derdelen die naar Den Helder verhuizen naar hun werk te brengen. Voorzitter W, Hom burg van het actiecomité- MEOB ziet voorlopig dan ook 'geen enkele aanleiding om nieuwe acties te overwegen'. Liever telt Homburg zijn ze geningen: „Zo'n bus heeft het voordeel dat het personeel op het marineterrein zelf kan wor den afgezet. En omdat het waarschijnlijk toch om meerde re bussen gaat, stellen we ons voor dat de bussen de mensen vanaf verschillende plekken in de regio oppikken." De bussen die Defensie en de bonden op het oog hebben zijn luxe 'coaches', met airconditioning, voldoende beenruimte en een toilet. den haag/zoeterwoude CZ/filjj\rmct. Weversbaan 12 Leiderdorp Tel. 071 -5417 493 De politie maakte tijdens een inval in de ouder lijke woning van de jongen een eind aan de ver spreiding van de kinderporno. Het was daarbij nog even de vraag wie de eigenlijke verdachte was. De man gebruikte voor de verspreiding van de plaatjes namelijk de internetaansluiting van zijn vader. Bovendien betaalde hij de aanbieders van de kinderporno met de creditcard van zijn ouders. Die bleken echter niets af te weten van de liefhebberij van hun zoon. Tijdens de zitting twee weken geleden bleek dat de verdachte kampt met ernstige psychische problemen. Hij heeft al achttien zelfmoordpogin gen achter de rug. Een 20-jarige man uit Zoeterwoude heeft een werkstraf van 240 uur gekregen omdat hij kinder porno op internet heeft verspreid. De straf komt overeen met de eis. De man haalde de naaktfoto's van kinderen van Amerikaanse websites en zette die vervolgens via een eigen homepage terug op het net. Volgens de verdachte was dat een eis van de aanbieders van de pomoplaatjes, die bang waren voor de po litie. Een klant die zelf de foto's weer op het net zet, kan nooit van de politie zijn, redeneerden de aanbieders. Waar droom je van? Ik heb nog niet zo iets van: dat wil ik worden. Het moet wel iets op zakelijk gebied worden. Zoals mijn moeder. Zij is een heel ondernemend typetje. Haar eigen bedrijf loopt als een trein. Zij helpt mensen van be drijven verhuizen naar Neder land. Vangt ze op, maakt dat ze zich hier snel thuis voelen. Mijn vader is dokter. Dat wil ik ook wel worden. Maar iets concreet weet ik eigenlijk nog niet. Ben je verliefd? O, hou op. Alsjeblieft. Ik heb twee jaar een relatie gehad. Dat is alweer een tijdje uit. Ik ken hem al van de lagere school, hij zit hier ook op school. We zijn nog wel goede, trouwe vrien den. Nee, ik ben nog niet ver liefd geworden op een ander. Dat gaat bij mij niet zo snel. En op leraren ben ik nooit verliefd geweest. Er lopen hier geen jon- ge leraren rond, alleen maar ou de. Daar val ik niet op... Ze zijn wel aardig, hoor. Wie is je grootste vijand? Ik heb geen vijanden. Ik heb het hartstikke naar mijn zin. Mijn enige vijand is mijn dyslexie. Of. om precies te zijn, mijn binacu- laireoogcoördinatie-stoornis. Daar zijn ze pas op de middel bare school achtergekomen. Op de lagere school werd ik uitgela chen als ik bij het voorlezen let ters en woorden verwisselde. Maar ik heb er geen trauma's aan overgehouden, hoor. Het is wel vervelend. Jaarlijks ga ik naar één van de twee doktoren in dit land die er verstand van hebben, maar ook zij kunnen er niets aan doen. Het verbetert niet. Wie bewonder je het meest? Niet echt één iemand. Mijn va der, mijn moeder, natuurlijk. Verder mensen die succes ma ken en het naar hun zin heb ben. Ondernemende mensen met een gelukkige uitstraling. Mensen die er op uit willen. Wat ga je volgend jaar doen, als je geslaagd bent? Een jaar naar Barcelona. Spaans leren. Ondanks mijn dyslexie, ja. Engels leren in Nederland, dat komt allemaal uit boeken. Als je in een land zit, is het mak kelijker om een taal te leren. Ze ker voor mij. Zal je je school missen volgend jaar? Mijn vriendinnen zijn vorig jaar allemaal geslaagd en al van school gegaan. Ik weet het niet. Bij mijn lagere school ben ik ook nog wel eens één of twee keer langs geweest. Dat viel toch wel een beetje tegen. We zien wel. tekst oimitri walbeek foto henk bouwman Het lukt Oegstgeest maar niet om een goed lopend sociaal- cultureel centrum in Haaswijk van de grond te krijgen. Liefst acht jaar geleden beloofde het gemeentebestuur om het nood lijdende zalencentrum 't Groot Proffijt om te toveren tot een sprankelend evenementenpand voor jong en oud. Deze week maakte CDA-wet- houder Gerda Kempen bekend, dat het cultuurcentrum niet kan samengaan met een 'centrum voor naschoolse opvang'. Kin deropvang in 't Groot Proffijt moest de exploitatie van het pand weer rendabel maken. Maar het gebouw bleek dom weg te klein. De wethouder had acht maanden nodig om tot die ontdekking te komen. Kempen had beter kunnen we ten. De Stichting Kinderopvang Oegstgeest (SKO) heeft er nooit een geheim van gemaakt dat er in het pand weinig ruimte zou overblijven voor andere gebrui kers. Ook de huurders zelf zagen dit in. Zij klaagden keer op keer dat ze door de plannen van de SKO in het ge drang zouden komen. De gemeente nam de golf van kritiek voor kennisgeving aan. En bleef eindeloos passen en meten. Net zo lang, tot het plan op een knullige manier vastliep, toen duidelijk werd dat er geen podium in het pand past. Wethouder Kempen probeert de moed erin te houden. In ie der geval heeft de SKO nu meer duidelijkheid gekregen over de toekomst, is het mooiste wat ze van het debacle met het kinder centrum kan maken. En uitein delijk zal het met 't Groot Prof fijt allemaal wel goed komen. Daarin heeft de wethouder het volste vertrouwen. De sussende woorden van Kem pen verhullen niet dat Oegstgeest weer terug is bij af. Het zalencentrum maakt nog steeds verlies. Het gebouw staat nog altijd niet op eigen be nen. En er is voorlopig nog geen vervanging voor het jongeren- café. dat vorige zomer uit de kelder van het centrum ver dween. Het getreuzel van de gemeente heeft ook de kinderopvang geen stap verder gebracht. De SKO en peuterzaal Olleke Bolleke hebben ellenlange wachtlijsten. Bovendien heeft de SKO door alle verwikkelingen een eigen plan voor nieuwbouw maan denlang in de ijskast laten staan. De prijs die de Oegstgeestse burger voor het zalencentrum betaalt, is inmiddels torenhoog. De gemeenschap heeft door de jaren heen al tonnen op de ex ploitatie van het pand toege legd. Peperduur onderzoek naar het centrum voor naschoolse opvang kan nu de prullenmand in. Kempen heeft de volgende reeks onderzoeken al weer aan gekondigd. Ook moet het zalen centrum grondig worden ver bouwd. De kosten van zo'n op knapbeurt worden geschat op een slordige 1,3 miljoen gulden. Het schitterende 'sociaal-cultu reel centrum' dat het gemeente bestuur Oegstgeest heeft be loofd, laat voorlopig op zich wachten. Het kan nog jaren du ren voordat 't Groot Proffijt zijn naam eindelijk eer aandoet. maarten keulemans

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 17