Nederland in sneltreinvaart langs India H- et hart van Oranje klopt goed Zülle terug in roze leiderstrui Sport RDAG23 MEI 1998 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 lfer Van der Velde op dreef nd worth De Voorhoutse golfer Chris van der Velde heeft ten tijdens het toernooi om het Volvo PGA-kampioenschap Èntworth een uitstekende prestatie geleverd. De 34-jarige I imponeerde op de moeilijke West Course met een score j8 slagen, vier onder par. Van der Velde deelde na de eerste ]e derde plaats met een achterstand van slechts twee slagen te opt tZweedse leider Michael Jonzon. Hij kende alleen een in- iemate ng Qp de dertiende en vijftiende holes met respectievelijk louble bogey en een bogey. Van der Velde besloot echter ol met drie birdies op rij. Rolf Muntz deed het een stuk min- Vlet een totaal van 72 slagen kwam hij niet verder dan de elde 66e plaats. erichte ictken en E-lek!r: erken, izet en idische stappen tegen Verstappen De Belg Emile Kerkhofs heeft aangifte gedaan van mis- leling door Formule 1-coureur Jos Verstappen. Kerkhofs 1 afgelopen maandag op het Grand Prix kartciruit in Lana- door Verstappen gemolesteerd en zal als gevolg daarvan lenkort een schedeloperatie moeten ondergaan. Bovendien chirurgische ingreep noodzakelijk aan zijn kaak, die op di- plaatsen is gebroken. Ook de directie van het kartcentrum de juridische stappen gezet. Verstappen en diens vader, aiok bij de vechtpartij was betrokken, waren gisteren niet commentaar bereikbaar. eede controle Smith ook positief ULi Volgens de Britse krant The Times is ook de contra-ex- ise bij zwemster Michelle de Bruin-Smith positief uitgeval- De drievoudig olympisch kampioene staat bij een nieuw po- dope-onderzoek een lang gevecht te wachten om te voor- ;n dat ze voor jaren geschorst gaat worden. De Ierse zwem- gehuwd met voormalig atleet Erik de Bruin, werd begin ja- in haar geboorteland buiten de competitie om gecontro- In haar urine werd een hoge concentratie alcohol gevon- ogers blijft bij Volendam )am Marco Boogers blijft toch voor Volendam spelen. De ige spits verlengde gisteren zijn contract bij de club, die de eerste divisie degradeerde, tot 1 juli 2000. Boogers had nog aangekondigd te zullen vertrekken. In oktober vorig twam Boogers op huurbasis van de Engelse club West Ham ed. Daarvoor speelde hij voor FC Groningen en RKC. anisi Zaan ajicek tegen Lapentti iiveai nnis) andk 5si ionlij rlenir1 functff ibrief Richard Krajicek speelt in de eerste ronde van Roland os tegen Nicolas Lapentti uit Ecuador. De Hagenaar is als ie geplaatst op het graveltoernooi van Parijs, dat maandag Paul Haarhuis stuit in de eerste ronde op de Amerikaan farango. Jan Siemerink krijgt als eerste een speler uit het ificatietoernooi tegenover zich en Sjeng Schalken moet het imen tegen de Tsjech Daniel Vacek. Bij de vrouwen zijn lts twee Nederlandse speelsters direct toegelaten tot het 'dtoernooi. Brenda Schultz-McCarthy krijgt in de eerste ron- maken met de Roemeense Corina Morariu, Miriam Ore- lootte de Russische Elena Makarova. ipei-Bricobi nog drie jaar verder iel» Mapei-Bricobi blijft de wielersport trouw. De Italiaanse heeft besloten de sponsoring van de wielerploeg, waarvoor (rmeer Johan Museeuw, Frank Vandenbroucke en Franco rini uitkomen, na dit seizoen nog drie jaar voort te zetten, omende weken zullen er nog enkele afrondende gesprekken isvinden. Mapei was in het voorseizoen zeer succesvol in de Idbekerklassiekers. Museeuw won de Ronde van Vlaande- Ballerini Parijs - Roubaix. In de Franse kasseienklassieker le Museeuw overigens zwaar geblesseerd. De Belg werkt lenteel aan zijn herstel. Bondscoach Roelant Oltmans: 'Toch kan het nog beter' UTRECHT» PAULINE BLOM Voor de Nederlandse hockeyers is het WK in Utrecht echt losgebarsten. Na de kwakkelstart tegen Canada op He melvaartsdag (3-1) haalde de olympisch kampioen gis teravond tegen India (5-0) eindelijk het voor een toptoer nooi vereiste niveau. Met uitblinker Stephan Veen in de hoofdrol maakte Oranje voor de met 14.500 toeschou wers volgepakte tribunes van de Utrechtse Galgenwaard optimaal gebruik van de ruimte die India weggaf. Door de winst eerder op de dag van Duitsland op Nieuw-Zee- land (3-0) deelt de ploeg van bondscoach Roelant Olt mans de eerste plaats in poule A. Beide koplopers treffen elkaar morgenmiddag. tachtig domineerden de Indiërs - samen met Pakistan - de grote toernooien. Maar met de komst van het kunstgras viel het land ver terug. Dankzij de massale boycot van de Spelen van '80 in Moskou pakte de ploeg de laatste grote prijs, olympisch goud. Sindsdien werd het stil rond de selectie, die sinds het binnenhalen van de wereldtitel in '75 zelfs nooit meer de laatste vier haalde van een WK. Na het tweede opeenvolgende verlies - donderdag ging de ploeg al met 4-1 onderuit tegen Duitsland - is India dit WK zo goed als zeker veroordeeld tot de troostronde. Dat zal vooral bondsvoorzit ter Gil verdriet doen. De be ruchte voormalige politiechef van Punjab, die bij zijn aantre den de in zijn provincie voor onafhankelijkheid strijdende militante sikhs uit de selectie liet verwijderen, was de afgelo pen twee WK's het middelpunt van protesten. In Lahore in '90 en vier jaar later in Sydney moest de politie eraan te pas komen om Gil uit handen van de woedende Indiase suppor- tersschare te redden. Ook het gebruikelijke viertal - gewapen de - bodyguards kon de toe schouwers destijds niet tegen houden. In olympisch Atlanta stond hij zelfs onder speciale FBI-bescherming, nadat was uitgelekt dat een zelfmoord commando naar Georgia was afgereist. GPD-VERSLAGGEVER Met twee in sneltreinvaart hoc keyende ploegen was het duel vanaf de eerste minuut bijzon der aantrekkelijk om te bekij ken. India en Nederland kozen voor de aanval en creëerden in hoog tempo de ene kans na de andere. Nadat India twee keer de paal had geraakt, knalde Stephan Veen na een technisch perfect uitgevoerd een-tweetje met Teun de Nooijer - in het hart van de cirkel van India - de openingstreffer binnen. De Nooijer zelf nam, na een door dachte pass van Remco van Wijk, de 2-0 voor zijn rekening. Waarna opnieuw Veen, deze keer na een een-tweetje met Ty- cho van Meer, voor een ontplof fing van gejuich in het stadion zorgde door nog voor de rust de stand op 3-0 te brengen. Oranje had het met name in de eerste helft moeilijk met de drie spitsen van India, die han dig doordraaiend Erik Jazet, Wouter van Pelt en Jeroen Del- mee op het verkeerde been pro beerden te zetten. Maar de ach terhoede van Oranje had geluk dat het bij India allemaal net niet lukte. De tweede helft bracht iets meer rust. Na tien minuten bediende Teun de Nooijer, na een lange rush Step han Veen op maat. Die draaide drie keer zijn stick in de rondte om vervolgens zijn derde treffer van de avond achter doelman Ponnappa te slaan. Acht minu ten voor tijd bepaalde Oranje via een combinatie van Teun de Nooijer, Sander van der Weide en uiteindelijk Remco van Wijk de eindstand op 5-0. De winst op zich was geen verrassing. India beweegt zich al jaren niet meer in de wereld top. Tot in de jaren zeventig en Pas volgende week wordt Gil verwacht in Utrecht. „In het draaiboek hebben we rekening gehouden met zijn komst", hield Frank van den Wall Bake van Trefpunt zich op de vlakte over de controversiële bezoeker. Een woordvoerder van de poli tie Utrecht wilde eveneens vooraf niets vertellen over even tuele maatregelen indien Gil in ■gijsbert spierenburg jjli eede dag van de oefensta- de Nederlandse WK-se- op het Centre Sportif van stond in het teken van eiling van de fysieke con- •an de spelers, onder ver ordelijkheid van inspan- vsioloog en VU-medewer- Geijsel. De resultaten de zogenoemde 'shuttle un-test' met hartslagme- een bemoedigend het hart van Oranje klopt ;n bedaarlijk. hart van de PSV'er Zen- Ie het rustigst, dat van de oorder Van Bronckhorst inrustigst. Verontrustend ie waarneming nergens, herstel, typeerde Hiddink npak. „Deze week hier in .'rland ligt voor ons het ac- een goed herstel, zowel als mentaal. We hadden, te rusten van een zwaar n, ook op het strand kun- aan liggen en vervolgens (Iers over de kling kunnen met, bijvoorbeeld, tien leters of twintig 200 me- komt de hartslag seri- aven de 200 uit, maar dan je dingen kapot in het li- De kunst is de spelers zwaar te belasten, maar 'eer niet te licht". Berg- Vierklau en Bogarde de an de sessie gisteren niet Het drietal heeft nog uit- pende lichamelijke ldach- an hen zal morgenavond, vriendschappelijke wed- tegen Lausanne Sports, 'edelijk alleen Bogarde Achttien spelers train de zon en zeven man - Neeskens, Koeman, Jd, Doesburg, Geijsel en I igt - zagen erop toe. De ereidingen op het oefen- 'an morgen werden, langs it, bovendien geregi- door een immens leger nedia-mensen, een voor- Hollands gezelschap iet minder dan vijftig jour- Ti en fotografen, achttien beschikbare spe- ullen morgen worden in- is nog onduidelijk of genstander, de Zwitserse vier, op volle sterkte ntreden. Woensdag komt de Zwitserse bekerfinale leilan ik. Patrick Kluivert is al bijgekomen van de inspanningen. Ronald de Boer ligt op de grond nog r jS aer 1 uit tegen Sankt Gallen. Hiddink: „Lausanne Sports zal daarmee ongetwijfeld rekening houden. We moeten deze wedstrijd niet onderwaarderen, maar zeker ook niet overwaarderen De KNVB stelt pogingen in het werk Edgar Davids zo ver te krij gen dat hij dit weekeinde een persconferentie geeft aan de Nederlandse journalisten, Het doel is de oplopende spanning tussen de voetballer en de vol gers van het Nederlands elftal weg te nemen. Over de Bereid heid van de ster van Juventus kon de voorlichter van de voet balbond, Rob de Leede, gisteren nog geen enkele zekerheid ge ven. De ontmoeting zou moe ten plaatshebben na de oefen wedstrijd van morgenavond. Over z'n agressieve houding ten opzichte van de Nederlands pers heeft bondscoach Hiddink Davids nog niet onderhouden. „Ik weet dat er fricties zijn. In alle rust wil ik daar met Davids eens over praten". Davids wordt pas morgen in de loop van de dag in het trai ningskamp van Oranje aan het meer van Genève verwacht. Hij heeft, net als Clarence Seedorf, van de bondscoach vier dagen extra rust gekregen om te her stellen van de Champions Lea gue-finale met Juventus tegen Real Madrid. Stephan Veen speelde gisteren een hoofdrol tegen India. De aanvoerder van Oranje scoorde driemaal. derdaad met een gewapende escorte de tribune betreedt. „Dan beslissen we aan de hand van de situatie." De Spelers houden zich ver van politieke vraagstukken. Bal- jit Singh, een van de drie (niet militante) Sikhs in de selectie van India, praat liever over de sport. „Want daarom zijn we hier." Zijn ploeg hangt de laatste jaren rond in het sche mergebied tussen traditioneel en modern hockey. Uitgaande van eigen kracht en vaardighe den valt India graag aan, met de nadruk op de counter. Maar in de praktijk staat dat tegen de Westers ingestelde ploegen vrij wel gelijk aan zelfmoord, zo bleek gisteravond opnieuw. De Indiase international denkt echter dat het weinig zin heeft om over te stappen op het meer gestructureerde hockey zoals Nederland en Duitsland dat spelen. „Daar hebben wij de spelers niet voor. Kijk alleen maar naar hoe wij zijn ge bouwd. Wij zijn smaller, kleiner, minder sterk. Dat is jammer, ja, want hockey wordt steeds meer een spel van kracht en snel heid." Dat bewezen gisteravond spe lers als Remco van Wijk, Teun de Nooijer en vooral Stephan Veen. Het trio aanvallers was ongenaakbaar, opereerde in een ongekend hoog tempo en vond elkaar blindelings. „Toch kan het nog steeds be ter", dacht Roelant Oltmans, „We hebben afgesproken dat we iedere dag een stap vooruit maken om het toernooi uitein delijk in topvorm te eindigen. Vandaag was een grote stap." LAGO LACENO ANP Alex Zülle heeft de leiderstrui in de Giro d'Italia terug. De Zwitser won vrijdag de zesde etappe na een indrukwekkende solo in de slotfase. Zülle had na 159 kilometer aan het Lago Laceno 24 secon den voorsprong op de Italiaan Michele Bartoli. Die won welis waar de sprint om de tweede plaats voor de Fransman Luc Leblanc en de Italiaan Marco Pantani, maar moest toch de roze trui van de klassements leider aan de winnende Zwitser afstaan. Hij was de rit met vijf tien tellen voorsprong op de Nederlandse Zwitser begon- Zülle won voor de tweede keer, na de proloog in Nice. In de derde rit raakte hij door een valpartij zijn leiderstrui kwijt. Bartoli had die pas donderdag veroverd. De marge tussen de nummer één en twee voor het weekeinde bedraagt nu dertien tellen. Met zijn tweede dagzege veroverde Zülle ook nog eens twaalf seconden bonificatie, maar het was vooral de manier waarop hij de rest van de kans hebbers liet zien dat er in de 81e Giro maar één kan winnen. Jeroen Blijlevens moest al vroeg afhaken in het peloton en worstelde zich naar de fi nish. Daar aangekomen bleek de üjdcontrole al gesloten te zijn. In Olympia's ronde door Ne derland heeft Marcel Duyn van de Rabobank-ploeg de lei derstrui gisteravond doorgege ven aan ploegmakker Matthé Pronk. De concurrentie was met de resultaten van gisteren niet rouwig omdat ze in de door de Duitser Pollack gewon nen tijdrit drie van de vijf oran je-mannen (Boerman, Hayman en Van Elven) uit de top vijf hadden gereden. Bovendien was het gat met de eerste plaats in de het klassement tot een halve minuut terugge bracht. Vier jonge renners uit de Ra- bo-ploeg moesten in de och tendetappe gedwongen en lijd zaam toezien hoe een groep van tien renners ruim zes mi nuten voorsprong nam, alvo rens het kwartet van ploeglei der Nico Verhoeven toestem ming kreeg de jacht te openen in het belang van hun klasse mentsleider Marcel Duyn. Duyn moest zich sparen voor de tijdrit die nog volgde gister avond. Boerman. Pronk, Hay man en Van Elven moesten in de beugels om het forse gat te rug te brengen tot aanvaardba re proporties met het uiteinde lijk winnende Tegeltoko-duo Kemper en Gosink. Duyn viel echter in de tijdrit tegen met een matige tijd, die slechts goed was voor de twintigste plaats. Duyn: „Ik ben niet meer zo goed. Ik wist dat Matthé be ter was en ik ben blij voor hem. We hebben de leiderstrui in ie der geval behouden." Wilco Zuijderwijk reed zich met zijn derde plek in de tijdrit naar de vierde plaats in het klassement en weet zich omringd dobr de twee Giant/Lowik/P&O-ren ners Renger Ypenburg en Paul van Scheden, van wie laatstge noemde als derde slechts 34 seconden achterstand heeft. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 22 mei: 4-5-11 - 13 - 20 - 23 - 29 - 30 - 32 - 34 - 40 - 44 - 48 - 53 - 59 - 61 - 66 - 69 - 77 - 78. (on der voorbehoud). Hongkong. Thomas/Uber Cup, officieus WK landen. Mannen, halve finales: Ma leisië - Denemarken 3-2 Indonesië - China 3-2. Finale:Maleisië-lndonesië. GOLF Wentworth. Volvo PGA kampioenschap, 3,8 miljoen gulden. Stand na de eerste ronde: 1 Jonzon (Zwe) 66 slagen. 2 Davis (VSt) 67. 3. Van der Velde (Ned), Macken zie (VSt), Howell (VSt), Hallberg (Zwe) 68, 66. o.a. Muntz 72. HOCKEY Utrecht. WK. Mannen. Groep A. Nederland - India 5-0 (3-0). 23 Veen 1-0, 25 De Nooijer 2-0, 30 Veen 3-0, 47 Veen 4-0, 63 Van Wijk 5-0. Duitsland - Nieuw-Zee- land 3-0 (2-0). Canada - Zuid-Korea 1-1 (0-0). Stand: 1 Nederland 2-6 (8-1), 2. Duits land 2-6 (7-1). Nieuw- Zeeland 2-3 (3-4), 4 Zuid-Korea 2-1 (2-4), 5. Canada 2-1 (2- 4), 6 India 2-0 (1-9) Vrouwen, groep A. Duitsland - Zuid-Afrika 4-3 (3-3) Verenig- de Staten - Schotland 2-1 (1-0). Australië - China 7-1 (4-0) Stand: 1 Australië 2-6 (12-1), 2. Duits land 2-6 (9-4), 3. Zuid-Afrika 2-3 (5-5), 4 Verenigde Staten 2-3 (3-6), 5 Schotland 2-0(1-7), 6. China 2-0(2-9). PAARDENSPORT springconcours, 1,50 m, met barrage: 1 Smith (GBr) Senator Mighty Blue 0 straf- punten, 37,81 seconden, 2 Mota Ribas (Bra) Mumu 0-37,84, 3. Coyle (Ier) Crui sing 0-38,49, 4. Van Asten/Creme de Ch- antil 0-39,41, 7. Romp/Burg's Samantha 0-40,42, 8. Van der Schans/lmpac Mon Ami 0-40,53, 9. Huis in "t Veld/Tio Pepe Hay Guy 0-40,68. Hamburg. CSI. Tweede kwalificatiewed strijd derby: 1. Nelson Pessoa (Bra) Non stop 0-40,58, 2. Simon (Oos) Gondos 0- 40,87, 3. Fredricson (Zwe) Isaac 0-40,97. Dressuur, Grand Prix: 1 Rehbein (Dui) Donnerhall 1792-punten, 2 Kyrklund (Fin) Flyinge Amiral 1701, 3. Kyrklund/Patrick of Finnland 1691, 4. Van Silfhout (Ned) Saint Urus 11684, 5. Strijk/Celiton 1674. SCHAKEN nen, eerste ronde: Van Lottum - Larsen (Den) 6-2 6-4, Wessels - Van Scheppingen 6-1 6-3, Kempes - Hernandez (Mex) 4-6 7- 6 6-2, Ellwood (Aus) - Wibier 4-6 6-4 6-4. Tweede ronde: Van Lottum - Cadart (Fra) 6-4 6-2, Kempes - Wessels 7-6 7-6. Vrouwen, eerste ronde: Kamstra Vaidyanathan (Ina) 6-3 6-3, Noorlander - Nacuk (Joe) 6-4 6-4 Tweede ronde: Kam stra - Noorlander 6-4 2-6 6-4. WATERPOLO Eindhoven. CSI. Internationaal springcon cours, 1,40 m, met joker: 1 Olsmeijer (Ned) Sir Hoogen 65 punten. 71,38 secon den, 2. Schwizer (Zwi) Admiral VIII 65- 71,62, 3. Goodin (NZe) Matisse 65- 72,44, 4. Hendrix/RBG Gigant 65-72,18, 5. Hoorn/Hascal 65-74,90 Internationaal Breda. NK clubs, play-offs. Finale: Panfox Breda - HSG Hilversum 6-4. Om de derde plaats: Amstelveen - Groningen 7-3 TENNIS Düsseldorf. World Team Cup. Rode groep: Tsjechië - Australië 2-1. Korda Philip- poussis 6-3 3-6 6-2, Dosedel - Woodbndge 6-1 6-4, Vacek/Suk - Woodbridge/Woodfor- de 2-6 3-6. Zweden - Verenigde Staten 2- 1. Bjórkman - Chang 6-2 3-6 7-6. Norman - Courier 6-4 6-4, Tillström/Bjórkman - Martin/Reneberg 7-5 4-6 4-6. Eindstand: 1 Tsjechië 3-6, 2. Australië 3-4, 3 Zwe den 3-2, 4. Verenigde Staten 3-0 Tsjechië geplaatst voor de finale. St. Pölten. Mannen, 850.000 gulden. Hal ve finales: Rios (Chl/1) - Gaudenzi (lta/4) 6-4 6-3, Spadea (VSt) - Filippim (Uru) 6-3 6-0. Madrid. Vrouwen, 330.000 gulden. Halve finales: Schnyder (Zwi/3) - Testud (Fra/1) 6-4 7-5, Van Roost (Bel/2) - Schett (Oos/4) 6-2 6-2 Straatsburg. Vrouwen, 400.000 gulden. Halve finales: Halard (Fra) - Likhovtseva (Rus) 6-3 7-6, Spirlea (Roe/2) - Fusai (Fra) 7-5 6-3 Parijs. Roland Garros, kwalificaties. Man- Catania. EC landskampioenen vrouwen. Poule B: ZWV Nereus (Ned) - Nancy (Fra) 18-1 (6-0 3-0 7-1 2-0) Poule A: Vouli- agmem (Gri) - Skif Moskou (Rus) 6-8, Ori- zzonte (Ita) - Hohenhmburger (Dui) 14-3. Indeling halve finales: Nereus Orrizonte, Skif Moskou - Szentesi WIELRENNEN Lago Laceno Giro d'Italia. Zesde etappe, Maddaloni - Lago Laceno-, 1 Zülle (Zwi) 159 km in 4 21.21. 2 Bartoli (Ita) 0 24. 3 Leblanc (Fra). 4. Pantani (Ita), 5. Rebel- Im (Ita) 0.34, 6 Bell. (Ita), 7 Miceli (Ita). 8 Guermi (Ita), 9 Zama (Ita), 10. Frigo (Ita). 151. Hoffman 19.26 Blijlevens arri veerde na het sluiten van de tijdcontrole en werd uit de strijd genomen Algemeen klassement: 1 Zulle 28 03.12, 2. Bartoli 0.13, 3. Leblanc 0.50, 4 Tonkov (Rus) 0.56, 5. Savoldelli (Ita) 0.57, 6 Pantani 1,02. 7 Miceli 1 03, 8 Frigo 1 04. 9 Gott. (Ita). 10 Zama 1.08. 105. Hoffman 29 24. Nimes. Midi Libre. Vierde etappe: 1. Nazon (Fra) 208 km in 4 41 30. 2 S.mon (Fra). 3. Nicolas Jalabert (Fra). 4 Manzoni (Ita), 5. Milesi (Ita), 6. Sivakov (Rus), 7. Gau- mont (Fra). 8 Mori (Ita). 9 Bouvard (Fra), 10. Hinault (Fra). Algemeen klassement: 1. Dufaux (Zwi) 14 42.54, 2. Mauri (Spa) 0.12, 3. Rinero (Fra) 0.25, 4 Maignan (Fra) 0.46, 5. Mo- reau (Fra) 0.59, 6. Horner (VSt) 1.01, 7. Asmaker (Fra) 1.05, 8. Desbiens (Fra) 1.10,9. Gonzalez (Spa). 10. Milesi 115. Olympia's Ronde. Achtste etapppe, Maas bracht - Zaltbommel: 1 Kemper (Volen dam) 144,7 km in 3.19,20, 2, Gosink (Coevorden), 3. Van den Broek (Veghel) 0.09, 4 Engbersen (Heide-Venray) 0.11, 5. Weierink (Ootmarsum), 6 Akkermans (Woensdrecht), 7. Zubrovas (Lit), 8, Oschwald (Dui), 9. Schmitz (Gaanderen), 10. Schinck (Dui). Negende etappe, Zaltbommel, individuele tijdrit: 1 Pollack (Dui) 23,6 km in 30.17 (46,739 km/u), 2. Van der Ven (Nieuwe gein) 0.02. 3. Zuijderwi|k (Poeldijk) 0.06, 4 Pintaric (Slv) 0.08, 5. Van Velzen (Zoe termeer) 0.19, 6. Ypenburg (Hengelo) 0.26, 7. Pronk (Warmenhuizeri) 0.33, 8. Van Schalen (Bakel) 0.36, 9 Huvaere (Bel) 0.37. 10. Muller (Dui) 0.40. 20. Duijn(Castncum) 1.19. Algemeen klassement: 1 Pronk 27.58.14, 2. Duijn 0.07, 3. Ypenburg 0.34, 4 Zuij derwijk 0.40, 5 Van Schalen 0 44. 6. Boerman (Tubbergen) 0 49, 7. Hayman (Aus) 1.02, 8 Van Elven (Rucphen) 1.03, 9. Van der Ven 1.05, 10. Van Dartel (Ros malen) 1.21. Maartensdijk.28ste Maartensdijkse Acht Elite/neo's (100 km): 1 Epping (Nieuwe gein), 2. Van der Werf (Utrecht). 3. Van Wageningen (Arkel). Dames: Brunen (Swifterband) 75 km in 1.59.10, 2. Debby Mansveld (Gasselternijeveen). 3 Van der Zee (Den Haag). 6. Van Tol (Langeraar) 12 Van Smoorenburg (Langeraar). 14 Kroes (Langeraar). ZEILEN Bandol (Fra). WK 49-er. Stand na dertien races met twee aftrek: 1. Nicholson/Phil lips (Aus) 25 punten. 2 Beashel- /Czilkowski (Aus) 32, 3. Rast/Zeltner (Zwi) 33. 11 Paardenkooper/Groth 52. 75 Ben en Jan Kouwenhoven 169 Bijzonderheid Paardenkooper en Groth wonnen dertiende AWIi

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 29