pagverblijf Snoopy' breidt uit mm Alphen verbiedt SWA gebruik gifspuit Rijn Veenstreek Jaarmarkt met Zuid-Amerikaans tintje Heereweg in Amsterdamse buitenwijk 'ERDAG 23 MEI 1998 n< ieven blijven uit handen van politie idekerkaan den run» Acht agenten hebben samen met enkele ot yt LU eurhonden vergeefs jacht gemaakt op inbrekers. Zij drongen ternacht een bedrijf aan de Hoogewaard in Koudekerk aan n Rijn binnen, waar zij computers, ramen en deuren verniel- n. De gealarmeerde bewoner van het huis naast het bedrijf arschuwde de politie. Zij kon de daders niet meer achterha- i. De grootte van de buit is nog niet bekend. railer van bedrijfsterrein gestolen °Pf0 [lofarendsveenVan een terrein naast een bedrijf aan de Las- in Roelofarendsveen is een trailer gestolen. Ondanks de ver endeling van de trekhaak haalden dieven de trailer, die een in- lud van 22.000 liter water kan vervoeren, dinsdagochtend weg. b' iielkraak met behulp van stoeptegel (thuizen Met behulp een stoeptegel hebben inbrekers zich egang verschaft tot een bedrijf in het Verbreepark in Benthui- n. Nadat zij gisternacht een grote ruit hadden ingegooid, roof- n zij in enkele minuten mobiele telefoons en geld bij elkaar, verdwenen voordat de beveiligingsdienst en politie ter plaat- waren. vee slaapunits erbij Den iderdagverblijf Snoopy in Leimuiden breidt uit. Aan de iil. mte in basisschool De Schakel bouwt het dagverblijf ra ie slaapunits vast. De uitbreiding is nodig omdat 'ene )0py ruimte tekortkomt. uiden robbert minkhorst W van Jacobswoude heb- j!11 deze week hun goedkeu- aan de bouwplannen van kinderdagverblijf gegeven, college had alleen moeite de kleur van het nieuwe ge- Ite, maar directeur J. van Tol Snoopy laat weten dat an- heele ^euren 8een probleem l „De stalen hoeken van de is zijn felblauw. Een donker- kleur, groen of bruin is ook tl. We moeten nog even kij- Voor mijn part schilder ik teentjes op." noopy huurt nu twee lokalen de protestants-christelijke DUJisschool. Van één lokaal ge likt de crèche de helft als pzaal. Om de kinderen meer nte te geven, wil Snoopy het e gele klaslokaal bij het dagver- een betrekken. In de units ko- in totaal vijf slaapvertrek-, gingen inmiddels naar school, nodig heeft. Bovendien houdt, zegt Van Tol, het dagverblijf er rekening mee dat de school straks door een teruglopend aantal leerlingen inkrimpt. Snoopy kan dan bijvoorbeeld een derde lokaal overnemen. Twee maanden terug verhuis den de oudere kinderen van de buitenschoolse' opvang van de school naar zalencentrum Het Kruispunt. Dat gaf Snoopy al de nodige lucht. „Het heeft verder ook voordelen voor de kinde ren", aldus Van Tol. „Er was al speelgoed en de kinderen heb ben meer ruimte om te spelen. Oudere kinderen hebben dat ook nodig." Van Tol onderhan delt nog met de gemeente over subsidie voor deze groep. Snoopy begon met buiten schoolse opvang toen de crèche merkte dat ouders in de proble men kwamen. Hun kinderen Rijn, noopy bouwt units in plaats bijvoorbeeld stenen ver- iken, omdat niet zeker is hoe i, om i het dagverblijf de ruimten Ale maar zij wérkten nog hele da gen. Het kinderdagverblijf be staat sinds 1993 en zit nagenoeg vol. Volgens Van Tol is er alleen plaats over op enkele dagdelen. Hoe u ook wilt wonen. Er is maar één Hypotheken Dat is zeker. r het kosteloos begeleiden van hele koopproces. Vanaf de eer oriëntatie tot en met de sleutel- 1 De Hypotheker eiden, Schipholweg la, eiden, Lammenschansplein 6, 071 - 5210808 071 - 5320122 lis u een huis vindt dat precies past, wilt u natuurlijk ook een theek die bij u past. De Hypo- ir is daarvoor het meest aange- n adres. Niet alleen om de juis- lypotheek te vinden. Maar ook overdracht. En van de taxatie tot en met de loonbeschikking. Wat uw wensen ook zijn, bij De Hypotheker bent u zeker van een zorgeloos geregelde hypotheek. ter aar Een luchtkussen voor de kleintjes, een enthousiasteling op keyboard voor de muzikale omlijsting en vooral veel kraampjes op de jaar markt in Ter Aar. Een lint van stands verlevendigde gisteren het dorpscentrum. En niet alleen de plaatselijke middenstand was goed vertegen woordigd op het jaarlijkse festijn. Ook Zuid-Amerikaanse sieraden- en truienverkopers hadden hun weg gevonden naar Ter Aar. FOTO HENK BOUWMAN chef tim brouwer oe koning. 071 -5356417. plv -chef marieta kroft. c COLLECTE OPBRENGST De collecte van het Nationale Foiicfskin derhulp heefj *n Oude Wetering en Roelofarendsveen 3.725 ghlden opgebracht. Het geld, dat 23 collectanten in de week van 3 éot en met 9 mei ophaalden, besteedt het fonds aan jeugdhulpverlening. Kinderhulp financiert voor deze kinderen onder andere vakanties, het lidmaatschap van een sportclub of de inrichting van een eerste eigen kamer. robbert minkhorst De sociale werkplaats in Alphen aan den Rijn (SWA) mag bedrij ven die in haar opdracht on kruid bestrijden, niet meer toe staan dat zij daarvoor een gif spuit gebruiken. Dat hebben burgemeester en wethouders bepaald. Volgens wethouder H. Groen in 't Wout van groenvoorzienin gen heeft de SWA niet zelf che mische bestrijdingsmiddelen ingezet, maar hebben bedrijven dat gedaan die door de werk plaats waren ingehuurd. De be stuurder weet niet hoe vaak dat is voorgevallen. Overigens mag de sociale werkplaats chemi sche bestrijdingsmiddelen ook zelf niet gebruiken. Het verbod volgt op vragen van oud-raadslid R. Pleij van de SP. Hij was in de Magnolialaan een man tegengekomen die in opdracht van de sociale werk voorziening met chemische middelen werkte. Pleij kaartte dat tijdens een commissiever gadering aan en het college be loofde daarop de zaak uit te zoeken. Groen in 't Wout zegt dat de man niet in openbaar gebied met de gifspuit aan het werk is geweest. De onkruidbestrijder gebruikte het. middel Round- Up. Dat geldt als een van de minder milieuonvriendelijke verdelgers, maar is niettemin slecht voor het milieu en kan, aldus Pleij, schadelijk zijn voor de gezondheid van de gebrui ker. Pleij had het idee dat de man wel in openbaar gebied werkte, maar na het onderzoek van B en W bleek dat dat niet zo was. De gemeenteraad besloot vo rig jaar om het gebruik van che mische onkruidbestrijders te verbieden. Aanvankelijk was wel het middel Top Gun toege staan, maar na slechte ervarin gen in het veld kwam de ge meente daarop terug. Slechts in enkele gevallen mogen mede werkers van groenvoorziening Veense jeugd verovert voetbalvelden roelofarendsveen De gras velden van DOSR waren giste ren afgeladen met voetballer tjes. Meer dan driehónderd jongens en meisjes streden tij dens het 4 tegen 4 voetbaltoer nooi. Aan het voetbaltoernooi was ook een namenwedstrijd verbonden. De prijs voor de meest originele naam ging naar het meisjesteam De Vlie gende Mutsenvereniging. An dere blijken van creativiteit wa ren De Vliegensvlugge Mug gen en Het Veense Brul Team. Sommige namen zorgden nog voor onderlinge onenigheid. Zo bestond het kwartet De Feye- noord Meiden uit Denise, Susan, Laura en Tenika. De meisjes konden aanvankelijk niet op een goede naam ko men. Uiteindelijk bedacht De nises vader de naam. Een troostprijs ging naar het meisjesteam De Gepeste Si naasappels. De meisjes kregen knuffeldieren om hun verdiet mee te delen na een monster nederlaag van 33-0. FOTO HENK BOUWMAN :§m ROMMELMARKT Tamboer en trompetterkorps Noméro organiseert vrijdag 29 mei zijn jaarlijkse rommelmarkt in Rijpwetering. Tussen 18.30 en 22.00 uur heeft de vereniging haar verkoopbare rommel uitgestald in het Dorpshuis. De opbrengst van de actie besteedt Noméro aan de aanschaf van instrumenten en uniformen. mm WÊÊU wm KINDERFILM Speeltuin- en buurtvereniging Vreugdeoord vertoont woensdag 27 mei de kinderfilm 'Platvoet en zijn vriendjes' deel 5. De tekenfilm is in het Nederlands en begrijpelijk voor kinderen vanaf vier jaar. De voorstelling in het filmhuis van Vreugdeoord be gint om twee uur. Toegang twee gulden. Niet-leden betalen drie gulden. KINDERBOEK De Alphense Kinderjury heeft 'Meester Jaap doet het weer' van Jacques Vriens uitgeroepen tot het beste kinderboek. Meer dan 300 kinderen leverden de afgelopen drie maanden 1.700 beoordelingsformulieren in, 400 meer dan vorig jaar. Ere-kinderju- rylid werd net als vorig jaar Ariëla Loupatty. Ze las en beoordeelde 73 boeken. SCHAPENSCHEERDERSFEEST De Alphense kinderboerderij Zeger sloot maakt van het jaarlijkse schapenscheren een groot festijn! Op zondag 7 juni opent de Stichting Alphense Kinderboerdenjen cfe hekken van 10.00 tot 16.30 uur. Niet alleen scheert de behpgfder van de kinderboerderij schapen, maar er zijn ook andere activitei ten. Zo kunnen kinderen een rit maken op bokkenwagens uitj de tijd van Ot en Sien. Ook geven sledehonden demonstraties, waarbij de sledes voor de gelegenheid van wieltjes zijn voorzien. De entree voor volwassenen bedraagt 2,50, voor kinderen ƒ1,00. nog de gifspuit inzetten. Pleij is een van de voorvechters ge weest voor het afschaffen van chemische middelen. Met het verbod voor de SWA gaat de gemeente in feite nog een stap verder, legt Groen in 't Wout uit. Het staat inwoners van de gemeente namelijk vrij om op eigen terrein chemische middelen te gebruiken. Alphen verlangt nu van de werkplaats dat zij niet langer toestaat dat haar opdrachtgevers de spuit op particulier terrein hanteren. Wanneer een bedrijf of inwoner toch wil dat zijn onkruid met chemische middelen wordt be streden, moet die een ander be drijf dan de SWA inhuren. HOOGE BURCH Bewoners van de Hooge Burch krijgen overdag meer te doen. Het centrum voor mensen met een verstandelijke handicap heeft de dagbesteding uitgebreid. Vooral bewonèrs met een ernstige verstandelijke handicap hebben een achterstand in activiteiten. Gevolg daarvan is dat zij in een leefgroep zitten ponder directe aandacht van het personeel. Zestien nieuwe plaatsètt voor dagbesteding zijn deze maand in gebruik genomen. DaarvatV profi teren 32 bewoners. CIRCUS Circus Bavaria is op tournee in Jacobswoude. Het Vlaamse circus doet als eerste Hoogmade aan, en wel op 25 mei op het par keerterrein bij sportpark MMO. De dag erna treden de artiesten op in Woubrugge, vlakbij sporthal Oudendijk. Beide voorstellingen be ginnen om 16.15 uur. Op 27 mei en 28 mei is Bavaria te ziqn^n Lei muiden. Er zijn in de tent naast 't Spant drie voorstellingen. De 27ste om drie en zeven uur, de 28ste om 16.15 uur. Op vrijdag 29 mei is het circus in Rijnsaterwoude, in het weiland achter het ge meentehuis. Ook daar begint de show om 16.15 uur. FIETSTOCHT Scouting '63 uit Leimuiden houdt zondag vooc fe zes tiende keer een fietstocht. Deelnemers kunnen kiezen uit een tocht van dertig en een tocht van zestig kilometer. De inschrijving ƒ4,00) is tussen 10.00 en 14.00 uur in het clubgebouw aan do Kpr- klaan 100 in Leimuiden (de plaats van de oude waterzuivering). ROTARYLOOP De Rotaryclub Rijnwoude organiseert morgen de zesde Rotaryloop in Hazerswoude-Dorp. Het parcours voert door de polder over rustige wegen en fietspaden. Vanaf 10.00 uur kun nen deelnemers zich inschrijven in het clubhuis van de Hgzers- woudse Boys. De Rotary heeft samen met de organisatie van de 'Polderloop' de volgende afstanden uitgezet: 1.5 km, 5 krji, 10 km, 15.2 km, en een halve marathon. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 gulden. Voor een aandenken moeten de lopers nog een knaak extra betalen. De opbrengst van het evenement gaat naar goed doel. ROMMELMARKT Vanwege een rommelmarkt is het Raadhuisplein in Hazerswoude-Dorp op zaterdag 6 juni de hele dag afgesloten voor alle verkeer. De Torenstraat staat dan tijdelijk open voor ver keer uit beide richtingen. let 34 Russi- acteurs en Nederlandse rew-leden irdt er in Lisse 8 efilmd voorde ledy 'I want ;o to prison'. FOTO DICK HO- GEWONING Russische filmploeg aan de slag in Lisse lisse monique witteman Een Russische filmploeg is neergestreken in Lisse om op namen te maken voor de rol prent T want to go in prison'. Een pand aan de Heereweg doet dienst als woonhuis van een van de hoofdrolspeelsters: Mary. Maar dat het hier om Lisse gaat, wordt in de film niet duidelijk. Lisse gaat door voor een buitenwijk van Amster dam. De hoofdstad is bekend in Rusland en hoeveel steden en dorpen Nederland nog meer telt, doet er niet toe, zegt Frits Harkema van de Amsterdamse filmmaatschappij Quintus Films. 'I want to go to prison' is immers alleen bestemd voor Russische kijkers. Harkema is de man die alles regelt voor de Russen. Van visa tot werkvergunningen en van locaties tot de complete plan ning. In totaal twintig dagen wordt er in Nederland ge draaid. Behalve Lisse komen ook Madurodam, Alkmaar en Egmond aan Zee aan de beurt. Ook voor deze plaatsen geldt dat het in de film allemaal bui tenwijken van Amsterdam zijn. Harkema: „Continuïteit in de film is niet zo belangrijk. Als wij hier in Nederland een buiten landse film bekijken, zien we ook niet of alles klopt. Zo moet je dit ook zien." Met 34 Russische acteurs en 20 Nederlandse crew-leden wordt op dit moment gefilmd aan de komedie 'I want to go in prison'. Simon Lyamkin, een vijftiger, speelt de hoofdrol. Hij kraakt kluizen in Rusland en wordt op een gegeven moment overvallén door de angst om in zijn vaderland in de gevangenis terecht te komen. Hij vlucht naar Nederland, waar volgens hem de cellen eerste klas zijn. Hij doet vreselijk zijn best om in Nederland gearresteerd te worden, gaat zoveel mogelijk eten in restaurants en weigert daarna de rekening te betalen. Helaas voor hem is een stel Amerikanen zo vriendelijk om dat voor hem te doen. Daarna gooit hij ruiten van een winkel in, maar oom agent wandelt vrolijk door. Uiteindelijk tekent hij op een portret van de ko ningin een grote snor. Hij krijgt vier maanden. Voordat hij ech ter in de bak belandt, ontmoet hij Mary, die hem meeneemt naar haar huis, dat in het echt dus in Lisse staat. Volgens Harkema gaat het hier om een komedie in 'Mr. Bean'-stijl. Rare dingen spelen zich af en vele grappen worden gemaakt. Alleen, Harkema kan de woordspelingen niet volgen. „Ik ben het Russisch niet machtig. Dat is best jammer. Ook in de praktische zin, want het contact met de Russen Ver loopt behoorlijk moeizaam. Zij spreken slecht Engelsi, van daar." Het is zijn eersté Russi sche opdracht. Hij moet efyoor zorgen dat alles vlekkeloos ver loopt in Nederland. Hij wefkt nu voor de filmmaatschappij NTV-Profit uit Moskou. Maar als de filmploeg klaar isj in Ne derland en naar St. Petersburg vertrekt voor het vervolgbar*tie film, zit zijn taak erop. - Naar verwachting in novem ber of december van dit jaar gaat de film in de Russische bioscopen in première. Of Har kema zelf het eindresultaat te zien krijgt, betwijfelt hij „biet illegale circuit is zo grootl dal ik hem vermoedelijk pas/zaiiflien nadat hij op de televisiei isi ge weest."

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 19