Achterhouden bezwaarschrift geen inschattingsfout maar een keuze Leiden Regio 'Sloop achterkant van Zendingshuis' Meubelplein: geen geld voor extra weg 3(CHRIJVENDE LEZERS Over Vitesse wordt te negatief geschreven Piloten hebben lak aan mensen op de grond Sloop het gehele achterstuk van het Zendingshuis, zet er een 15 meter hoog appartementen complex voor in de plaats, en breng in het oude, voorste ge deelte nog eens twaalf apparte menten onder. Dat is de ruwe werkopdracht, waarmee het Maarssens Bouwbedrijf de ko mende tijd op zoek wil naar een architect voor het Zendingshuis in Oegstgeest. Het bouwbedrijf is sinds eind maart eigenaar van het complex achter de Leidsestraatweg. De ontwikkelaar denkt, dat er op het terrein plek is voor 52 (koop)appartementen: 12 in het oude gedeelte van het Zen dingshuis en 40 in een nog te bouwen gedeelte. Het nieuw- bouwblok zou vier verdiepingen hoog moeten worden en een u- vorm krijgen. Onder de appar tementen is plek voor een par keerkelder voor 55 auto's. Het idee van het Maarssens Bouwbedrijf is overigens nog maar de eerste stap in een bouwproces dat waarschijnlijk jaren gaat duren. Oegstgeest heeft de ontwikkelaar inmiddels per brief laten weten het niet helemaal eens te zijn met de ideeën: zo moet de oude 'droogschuur', het platte ge bouwtje aan de linker achter kant van het Zendingshuls, in elk geval overeind blijven. Op de 'ontwerp-volumeschets' van het bouwbedrijf heeft tic schuur plaats gemaakt voor nieuw bouw. Ook de monumentencom- missie van Oegstgeest is niet ërg te spreken over de tekening. „Als ik dit zie, valt het me op dat hier echt het maximale wordt gebouwd", zegt commissielid B. Veldman. De monumenten experts zijn bang dat de nieuw bouw wel eens boven het dak van het oude gedeelte uit zou kunnen steken. „Dit vraagt om een maquette." De politiek stelde al vorige zo mer een lijst op met voorwaar den waaraan het toekomstplan in elk geval moet voldoen. Zo moet het terrein toegankelijk blijven voor voetgangers en fiet sers, moet het groen zoveel mo gelijk bewaard blijven en niag de statige voorgevel van het Zendingshuis niet worden ge sloopt. Er komt voorlopig geen extra weg om het verkeer van en naar Meubelplein Leiderdorp te ver gemakkelijken. De bedrijven aan het Meubelplein kunnen hun deel van de kosten, een half miljoen gulden, niet tijdig op brengen. B. Keijzer van de Stichting Promotie Meubel plein: „Je praat over een hele slok geld." De ondernemers hadden tot 1 april om het half miljoen bij elkaar te krijgen, zo was de afspraak met de ge meente. Leiderdorp zou zelf een derde van het benodigde be drag van 750.000 gulden beta len. FOTO JAN SCHEERDER Keijzer vindt dat de last daar- nredig zwaar op de schouders van de bedrijven drukt. „Eigenlijk moet je zeg gen: het is een overheidszaak aldus Keijzer die daarmee ook doelt op de noodzaak van een tweede weg in het geval van een ramp. „Als er iets bijzonders ge beurt, ben je écht het haasje. Daar wordt door de gemeente veel te lichtvoetig over ge dacht." Het gemeentebestuur laat in de voorjaarsnota de mo gelijkheid open om een speciale ■calamiteitenontsluiting' aan te leggen. Die nota wordt binnen kort besproken. De nieuwe uit valsweg moest een tweede ver binding vormen tussen het ge bied Elisabethhof en de Persant Snoepweg. kelijke fl. dende word iderde artikel in het Leidsch Dagblad 13 mei met de koppen 'Burge ester Zonnevylle weerspreekt be ëdigingen' en 'Bezwaren niet on- tafel geschoven', geven mij aan- itng tot de volgende opmerkingen, urgemeester Zonnevylle zou ge il hebben dat het niet doorsturen bezwaarschriften naar de com- ie beroep- en bezwaarschriften, thattingsfouten zijn geweest, ïts zou er geen sprake zijn ge- stvan het 'verdonkeremanen' van waarschriften, maar zouden de in- attingsfouten in alle openbaarheid gemaakt. dat laatste heeft hij gelijk. Het besluit van 12 februari 1998 van het toenmalige college van B en W om mijn bezwaarschrift niet aan de com missie beroep- en bezwaar voor te leggen, is samen met het ambtelijk advies integraal openbaar. Het besluit is in alle openheid genomen. Welis waar kon het toenmalige college niet de beleefdheid opbrengen om mij daarover te informeren, maar toen ik eenmaal langs andere weg op de hoogte kwam van het besluit van het college, was het geen enkel probleem om via de afdeling voorlichting een exemplaar van het besluit te kijgen. Wie de moeite neemt om van het besluit en het ambtelijk advies kennis te nemen, zal moeten concluderen dat van een 'inschattingsfout' echter in het geheel geen sprake is geweest. Het toenmalige college heeft duidelijk onderkend dat het ging om een be zwaarschrift en heeft heel bewust be sloten dat bezwaarschrift niet voor te leggen aan de commissie beroep- en bezwaar. Op de onjuistheid van zo'n besluit was het college gewezen in het amb telijk advies: 'Formeel gezien zijn we op grond van verordening op de com missie B&B verplicht alle bezwaar schriften ter beoordeling van de ont vankelijkheid en inhoud aan de com missie voor te leggen'. Overigens was in het ambtelijk ad vies ook gewezen op de mogelijke consequenties voor de verhouding tussen de gemeente en de commissie beroep en bezwaar: 'Daarnaast is het risico aanwezig dat de commissie zich gepasseerd voelt omdat het aan de commissie is om te oordelen'. Wanneer ondanks dergelijke waar schuwingen toch besloten is om mijn bezwaarschrif niet aan de commissie beroep- en bezwaar voor te leggen, kan dat in redelijkheid niet afgedaan worden als een 'inschattingsfout'. Heel bewust is in strijd gehandeld met de verordening op de c Zo'n welbewust in strijd met veror deningen handelen, kan overigens niet voorkomen worden door wijzi gingen in interne procedures, zoals de fractievoorzitters van het CDA en D66 onlangs suggereerden. Alleen een an dere houding ten opzichte van de na leving van de geldende regels en pro cedures, kan een oplossing bieden. De erkenning door de burgemees ter namens het huidige college dat het vorige college onjuist heeft be handeld door bezwaarschriften niet voor te leggen aan de commissie be roep- en bezwaar, geeft blijk van zo'n andere houding. Daardoor kan er weer enig het college wel op een correcte wijze en volgens de geldende regels en pro cedures zal overgaan tot behandeling van mijn bezwaarschrift en van de klachten waarover het bezwaarschrift handelde. Dat het fraaier zou zijn geweest als het college mij geïnformeerd had over de erkenning van de onjuistheid van het niet doorsturen van mijn be zwaarschrift, in plaats van dat ik dat uit de krant moest vernemen, neem ik dan ook gaarne voor lief. E.M. Veldstra, Leiderdorp. groot Vitesse-supporter volg heel nadrukkelijk al het Iws over de club in het isch Dagblad. Maar al tijden ïr ik mij aan de houding van irant ten opzichte van mijn Ik vraag me af: zijn ze daar het LD gefrustreerd dat Lei geen betaald voetbal speelt, omt het soms doordat Vites- oit Leidenaar Glenn Helder veel geld heeft verkocht? zal enkele voorbeelden ge- van de negatieve houding )pzichte van Vitesse. Braga - Vitesse. Volgens het ch Dagblad was Vitesse te- uitgeschakeld door onpro- ionalisme. Maar dat ziet de toch echt verkeerd. Er voor een doodschop geen gegeven. Als team ben je slagen, waardoor je ikzij drie penalties) wordt eschakeld. Kijk, dat noem een samenloop van omstan- leden'. Maar als Vitesse dan bal bij de scheidsrechter halen voor de duidelijke tijdigheid, worden later trai- Ten Cate en speler Van der m wel voor vijf en zeven ktrijden geschorst, zijn meerdere wedstrijden ?est, waarin Vitesse gewoon I voetbalde en het LD dan reef dat de winst aan het ht spelen van de tegenstan- te danken. En als de krant dit ook niet als reden kon aanvoeren, stond er gewoon he lemaal geen kop boven het stuk over de wedstrijd van Vitesse. Maar als je derde eindigt (twee punten achter PSV en negen vóór Feyenoord) komt dat echt niét meer door het slecht spelen van de tegenstanders. Ik heb geen apart artikel ge zien over het record van Machlas, die de best scorende buitenlander in Nederland ooit werd, door Ronaldo en Kindvall voorbij, te streven. In verhou ding zijn die 34 van Machlas dit seizoen misschien wel even goed als die 42 van Dillen (het record in het Nederlandse be taalde voetbal, red.) Want vroe ger was scoren makkelijker. Er stond trouwens in de krant wél een stuk over de mogelijke re cords, die Ajax achteraf gezien niet ging halen. Vitesse - Ajax. Precies zoals ik had verwacht, stond er op de voorpagina niet dat een weerga loos Vitesse Ajax totaal machte loos liet. Nee. het (overigens zeer trieste) incident met de batterij die Ajax-keeper Edwin van der Sar op zijn hoofd kreeg, stond op de voorpagina en het wedstrijdverslag vond ik terug op de tweede sportpagina. En kom niet aan met 'Ajax was al kampioen', want een week later won datzelfde Ajax wel met 8-1 Vitesse-spits Machlas - de meest scorende buitenlander ooit in het Nederlandse betaalde voetbal - in duel met Frank de Boer van Ajax. foto cpd/hans broekhuizen van de Graafschap. Ik wil hier niet beweren dat het Leidsch Dagblad nooit posi tief over Vitesse is, want dat ge beurt ook wel eens. Maar als je de verhalen over Vitesse in de landelijke bladen leest, krijg je een totaal ander beeld van de verrichtingen van de club. Het wordt, denk ik, tijd dat regiona le kranten wat objectievere journalisten aan gaan stellen (zoals dat bij de landelijke bla den het geval is). Want wat moet het Leidsch Dagblad wel niet schrijven als Vitesse (bin nen tien jaar) het eerste lands kampioenschap binnenhaalt? Martijn Peschier, Noordwijk. een menselijke factor echter, te weten het onjuiste gedrag van veel piloten, wordt die techni sche vooruitgang in veel geval len tenietgedaan. Op 9 en 10 mei leek het er op of de piloten elkaar wilden af troeven in het zo laag mogelijk en met zoveel mogelijk lawaai over Sassenheim vliegen. Op zondag riep mijn vrouw al om acht uur 's morgens: 'Ik geloof, dat ze vandaag via onze slaap kamer op Schiphol willen lan den'. De directie van de Luchtha ven Schiphol en de directies van de vliegmaatschappijen zouden er goed aan doen hun piloten erop te blijven wijzen dat er vastgestelde landingsregels en fatsoensnormen bestaan. Alleen bij een vermindering van 'onnodige overlast' van vliegtui gen zal het aantal klachten van redelijk denkende mensen afne men en zal het evenwicht tus sen veiligheid van passagiers en bemanningen enerzijds en ge zondheidsaspecten van ge plaagde burgers anderzijds, kunnen worden hersteld. Schiphol kan dan snel van zijn - naar mijn mening onte rechte en subjectief toegekende - 'zwarte ster' worden verlost. In het artikel over de Herenweg in Warmond in het Leidsch Dagblad van 9 mei gaat koster Jan van Amerongen in op de overlast van vliegtuigen. Hij zegt onder meer: 'Ik denk wel eens dat zo'n vliegtuig de kerkt oren meeneemt'. Na alle artike len in diezelfde week over de zwarte lijst van onveilige vlieg velden waarop Schiphol door de internationale organisatie van verkeersvliegers is geplaatst, ge loof ik niet dat piloten een kerktoren zullen 'meenemen'. Piloten zijn zich terecht zeer be wust van het belang van veilig heid voor hun passagiers en be manning. Op zich is dat natuurlijk een goede zaak. Maar naar mijn mening zijn de meeste piloten wel erg eenzijdig bezig met die veiligheid. Zij hebben helaas geen oog voor de gevolgen van de door hen veroorzaakte 'onnodige overlast' voor de mensen, die niet in hun toestel len zitten en tijdens mooi weer - zoals het weekeinde van 9 en 10 mei - buiten van hun rust willen genieten. In de buurt van een vliegveld als Schiphol wonen, betekent zonder meer overlast. Daar kan ik mee leven. In technische zin is er al het nodige gebeurd om de 'noodzakelijke overlast' bin nen de perken te houden. Door Niet marechaussee maai" mijn vader redde drenkeling Op het artikel 'Autodief komt om het leven in gestolen auto', in het Leidsch Dagblad van 15 mei, wil ik reageren. In dit stuk staat dat 'omstanders bijgestaan door toevalig passerende mede werkers van de Koninklijke Ma rechaussee' de vrouw uit de au to hebben gehaald, die in het Rijn-Schiekanaal was beland. Nu weet ik niet hoe u aan deze informatie komt, maar het wa ren geen medewerkers van de marechaussee die de vrouw hebben gered.. Wie dat wel deed, was een be woner van de Kanaal weg, na melijk mijn vader, J. Reinders. Hij heeft de vrouw uit de auto bevrijd en is blijven duiken naar de man tot dat de duikers van de brandweer in actie kwamen. Toen is mijn vader uit hel water gegaan en heeft hij gezien hoe de duikers de man uit de auto haalden. Toen de bestuurder op de kant was getrokken, heeft mijn vader het traumateam nog geholpen met de pogingen de man te reanimeren. Maar dit mocht niet baten. Nou heeft mijn vader een aar dige klap gekregen van het feit dat hij er niet in is geslaagd om ook de man te redden. Hij heeft onder water steeds maar gepro beerd de bestuurder uit de wa gen te krijgen maar het lukte niet. U begrijpt dat zulke ge beurtenissen iemand niet in de koude kleren gaan zitten. Het artikel dat de volgende dag in de krant kwam, was dan ook niet bepaald dat kleine beetje steun dat mijn vader had verdiend. Dat is jammer. Zeker als je bedenkt dat als er iets soortgelijks gebeurt en niemand van de omstanders te hulp schiet, er altijd hele verhalen in de krant staat dat het een schande was enzovoorts. En nu er iemand een leven redt, wordt er een verkeerd verhaal in de krant geschreven. Mijn vader is niet iemand die alle aandacht wil. Maar hij had wel graag gelezen dat een om wonende de vrouw had gered. Ik vind hem de held van de dag. Hij verdient beter dan dit

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 15