a ",[RV maakt het isse nog moeilijk en een hoge Ergernis mate aan sportiviteit over de velden 22m Electrolux RUIGROK Sport Gemakzuchtig ARC klaart het karweitje AC 22 ME11998 Menken van Grieken L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE Hoofdstraat 191 Sassenheim Telefoon (0252)211 832 ING JÉDBANK meerburg bv Woning- en Utiliteitsbouw Verbouw en Onderhoud Makelaardij en Taxaties Verzekeringen HEKWERK BV ffl KATWIJK g Lageweg 34 Postbus 3000 2220 CA Katwijk (ZH) Telefoon 071 - 4057777 Fax 071 -4031531 l.eidsch i£k Dagblad De wereld om je heen René Ras wint een kopduel tegen KRV. De Lissenaren pakten de LD-Cup na winst op de Rijnvogels. foto hielco kuipers De voorwaarden die de KNVB schept zijn best goed, de clubs zelf kunnen het toernooi tot een groot succes maken. „Tenslotte is het een mooie prijs", zegt Lei- denaar Groeneweg. FC Lisse-KRV 2-1 (1-0). 32. Van der Zwet 1-0, 49. Van Bemmel 2-0, 81. Van Delft 2-1. Scheidsrechter De Graaf. Toeschouwers 650. FC Lisse: Mokveld; Polman, Spruijl, Van der Zwet, Böke (51. Van Rooyen); Ras, Sandel, Groeneweg; Van Bem mel (74. Dubbeldeman), Smakman, KRV: Ruwaard; Van der Oever, Guyt, Hoek, Herrlinger; Rog, Heeringa (64. Kulk), Van Duyn (74. Oudshoorn); Van Beelen, De Best (81. Van Delft), Rovers. voor hoofdklasser na benauwde zege op eersteklasser g VOtt O 'Dat karweitje klaren we wel even'. Dat gevoel overheerste bij de Al van ARC. Achteraf niet zonder reden, want de Alphense jeugd hoefde zich nauwelijks in te spannen om de LD-cup voor de neus van het drie klassen la ger spelende Bernardus weg te kapen (1-3). Het verlies voor de Hazerswoudenaren leverde geen grote teleurstelling op. Met het bereiken van de finale ten koste van onder andere Quick Boys A 1 en A 2 hadden ze hun hoogtepunt al gehad. Het was vanaf het eerste be gin al duidelijk dat ARC een maatje te groot was voor Ber nardus. De voetbewegingen van de Alphense spelers verraadden de kwaliteiten, die aan de kant van Bernardus slechts jaloezie moet hebben opgewekt. Met name linksbuiten Tresor Kenbi- sala was soms onnavolgbaar in zijn acties. De Rijndijkers com penseerden het tekort aan kwa liteit met een gezonde dosis en thousiasme. Voor ARC in nor malen doen had dat geen pro blemen opgeleverd. Dat Bernardus uitzicht bleef houden op een goed resultaat was met name te danken aan de gemakzuchtige instelling van ARC. Zonder bezieling wilden de Alphenaren de wedstrijd freewheelend tot een goed ein de brengen. Daarbij kregen ze na ruim een kwartier in een tijdsbestek van vier minuten een steuntje in de rug. De mee opgekomen laatste man Rob Turken profiteerde van slecht uitverdedigen van Bernardus en bezorgde Emiel van Geen een nhiet temissen kans op de ope ningstreffer: 0-1. Enkele minu ten later kon Bernardus-keeper Joost van der Werf voor de tweede maal 'vissen'. Michiel Sneep stond zo vrij als een vo geltje bij de corner van Fouzi Mesaoudi en de ARC-spits maakte goed gebruik van de ge boden ruimte: 0-2. Hoewel de wedstrijd gezien het kwaliteitsverschil op slot leek te zitten, mocht Bernardus blijven hopen op een wonder. Nadat Paul de Boer op schitte rende wijze de aansluitingstref fer had gemaakt, bleef er een gens geweest. En er was veel meer publiek op afgekomen." Tegen FC Lisse deden de Kat- wijkers hun stinkende best, maar tegen de voormalig afde lingskampioen was weinig in te brengen. Bouwe van Beelen, Cees van Duyn (de broer van Floor) en aanvoerder Huig Hoek demonstreerden een hoofdklasse-niveau, maar de rest kon daar niet aan tippen. Daarvoor hoefden de spelers zich overigens niet te schamen, het was op zich al knap dat KRV ploegen als Ter Leede en Kat wijk aan de zegekar had gebon den. Lisse buitte het overwicht in de eerste helft met slechts één treffer (een mooie indraaier van Leon van der Zwet) uit. Vlak na de rust vergrootte Remco van Bemmel de marge naar 2-0. Kansen op 3-0 werden niet be nut, waardoor het in de slotfase na een treffer van invaller Mar tin van Delft (het was de eerste bal die hij raakte) nog spannend werd. Vier corners zorgden voor spitsuur voor de veste van Mok veld, die volgend seizoen speelt voor de Voorburgse tweedeklas ser Wilhelmus. Een verrassing bleef echter uit. „We hebben verdiend gewonnen", vond Lis- se-middenvelder Richard Groe neweg, „we hadden het alleen veel eerder moeten afmaken." De finale betekende de afslui ting van een toernooi met wat vraagtekens. Anders dan de HC- Cup in de Haagse regio, slaat het LD-Cuptoernooi in de Leid- se regio nog steeds niet bij elke club aan. Steeds meer clubs to nen hun goede wil, maar te ge makkelijk stuurden ook dit sei zoen verenigingen hun reserve team. In 'Den Haag' is dat een doodzonde, ook al spelen er competitiebelangen. Trainers gebruiken de wedstrijden bo vendien om gele kaarten 'weg te poetsen', maar schreeuwen moord en brand als een scheidsrechter tijdens een LD- cupduel een kaart trekt. verrassing in de lucht hangen. Maar de spanning was te wijten aan de gemakzucht, die ook in de defensie van ARC boven was komen drijven. Een kwartier na rust verslikte de soeverein spe lende Turken zich bij het uitver dedigen. Invaller Barry Steen bergen profiteerde in eerste in stantie, maar zijn vervolg was zo dramatisch dat ARC-keeper Arjan van Beusekom simpel de bal kon oprapen. Bernardus- trainer Coen van Dam nam het zijn speler nauwelijks kwalijk. „Helaas verloren? Nee, ARC is in principe de betere ploeg. Het is al een grandioos resultaat dat we de finale hebben gehaald bevestigde Van Dam de gedach te dat het spelen van de finale het hoogtepunt voor de ploeg uit Hazerswoude Rijndijk was. Bernardus A 1-ARC A 1 1-3 (1-2). 15. Van Geen 0-1, 19. Sneep 0-2, 28. De Boer 1-2, 90. Kenbisala 1-3. Scheids rechter: Bras. ARC: Van Beusekom; Van der Zwet, Turken, Verheul, Burnama; Van Geen, Schaafsma, Mesaoudi; Noura, Sneep (Van Egmond), Kenbisala, Bernardus: Van der Werf; Menken, Van Velzen, Drost (Palm), De' Ruijter; De Groot, De Boer, Van Rossenberg (Heemskerk); Koning, Lama tv Kre- mer (Steenbergen). versti g twe C-J r zwart koers ge vol et joo zadel 1 haai Anti' p 2 aan oerkt i des i g ui' loor. en jo Ie roi i plot - van de LD-cup op Krom werd geken- door ergernis over de en een hoge ma- Het meest was Quick Boys dat van de concurrent de reserves als de B- LD-cup pakte. FC Lis- Timra eneens met twee ijzers in moest het het doen troostprijzen. 2-UVS 2 4-1 (3-1) Heuvt^n zwaar seizoen, dat ver ging van degradatiezor- slaagden de reserves van ïas Bn tniet in om trainer Jeroen een passend afscheid te Quick Boys 2 was met 4- rk. De oefenmeester, die met zijn vader de over- naar Voorschoten'97 moest het gisteren stel- onder een aantal vaste j ten. Omdat voor de 1 Imacht van UVS gisteren i elangrijke competitiewed- CJl °P het programma stond, 'e Desar een aantal spelers pli staan aan het eerste. On- 11 de personele problemen Je Leidse ploeg de eerste beste van het spel en et Remco Visser de lat ra- )uick Boys ging beter met ïsen om. Zo schoten Wil- Klinkerberg en Erwin igraaf uit een vrije trap 1 UVS dacht een minuut et jot ust de marge terug te heb- |ebracht na het intikkertje Van der Krogt, maar de ploeg moest nog voor de een doelpunt van Mikel Beelen incasseren. In de Ie 45 minuten deed UVS er nll)kl chepje bovenop, maar het w )uick Boys dat tot scoren a'eeji- Han van Vliet verschalk- een vrije trap van dertig UVS-keeper Sloos en be dewedstrijd. Boys 2 - UVS 2 5-1 (3-1). 25. kW iberg 1-0. 31. Pluimgraaf 2-0, der Krogt 2-1, 80. Van Beelen was gegaan op een dieptebal. De Zoeterwoudse ploeg van trainer Peter van der Maat moest op jacht naar de gelijk maker, toen Gurbay Ocak van dertig meter SJZ-keeper Johan Lefèbre kansloos liet. Dennie Schram besliste de wedstrijd in de slotfase in het voordeel van Roodenburg. SJZ Cl - Roodenburg Cl 1-3 (0-0). 40. Duindam 1-0, 54. Doesburg 1-1. 60 Ocak 1-2,63. Schram 1-3. Scheidsrech ter: Vlieland. SJZ: Lefèbre; Pool (De Noover), Versie den. Arnautovic, Binsma: Van Rijt, Van der Hoeven (Spierenburg). De Waard. Sanders (Van Es); Duindam. Toninhc Roodenburg: Seelbach; Ocak, La terveer, Ouwerkerk, Van Kooperen: Sallin, Stouten, Van Wielingen; Sierat, Doesburg. Schram. FC Lisse Dl - Noordwijk Dl 1-4 (0-3) Hoewel Noordwijk door de spanning en de harde wind on der het gebruikelijke niveau presteerde, trok de ploeg van trainer Erik Knuyt in de sportie ve wedstrijd tegen de Lissese leeftijdsgenoten aan het langste eind. Hoewel Lisse in de eerste helft het windvoordeel had, was het als favoriet gestarte Noord wijk de gevaarlijkste ploeg. Met Floris van der Rhee en D3-spe- ler Willem-Jan Molenaar alp uit blinkers liepen de kustbewoners uit naar een comfortabele 3-0 ruststand. Na de pauze kwam Noordwijks overwinning niet meer in gevaar. Van der Rhee onderstreepte zijn goede optre den met een doelpunt, voordat Rik Vermeulen voor Lisse de eer redde. FC Lisse D 1 - Noordwijk D 1 1-4 (0- 3). 4. Van der Rhee 0-1, 15, Van der Luijt 0-2, 25. lansen 0-3, 40. Vnn der Rhee 0-4, 48. Vermeulen 1-4. Scheids rechter: Uyttewaal. FC Lisse: Hakkeberg; De Boer, Dolie slager, Lobbezo, Van Hagen; Vrijburg (Van Staveren). Vermeulen. Van Heè- wijk; Van der Voort, Nieuwenburg. Muller. Noordwijk: Wesley de Ruiter; Gieling. Erwin de Ruiter. Jim Glasbergen, Plaat- zer, Molenaar, Kraska, Van der Luijt, Van der Rhee, Jansen, Ronald Glasber gen nurw gespeelde KRV was rijp voor een afstraffing. ^,se sneed simpel door de Katwijkse verdediging en kans op kans. De ballen vlogen voorlangs, op de op de lat of vonden doelman Marco Ruwaard op iveg. De 3-0 bleef wonder boven wonder uit. Ineens [(iegen minuten voor tijd aan de andere kant een (iunt en werd het toch nog spannend: 2-1. Met de der wanhoop trokken de Katwijkse Rijnvogels naar oei van Lisse, waar het nog heet onder de voeten van sluitpost Marijn Mokveld. Opgelucht haalde FC adem toen scheidsrechter De Graaf voor het laatst Dat FC Lisse de tegenstander was, betekende overigens een lichte teleurstelling voor KRV. De Katwijkers hadden veel lie ver tegen Quick Boys gespeeld op het terrein van de andere ri vaal Katwijk. Dat is niet verwon derlijk, nu de gehele selectie van het technisch duo Krauwel- Helder bestaat uit spelers die ooit in het blauwwit van Quick Boys hebben gespeeld. Krauwel: „Dat was leuker voor de jon- if de finale van de LD- ;h nog een beetje jus op keltje flauwe prak voet papier waren de blauw- n immers kansloos. >ch manager Henk Krau- ;efte dat ook vooraf. „Je alleen hopen op onder van FC Lisse. Normaal n leg je het af tegen der Zwet toont de LD-Cup aan zijn gevolg. foto hielco kuipers 3-1, 82. Klinkenberg 4-1. Scheidsrech ter: Brouwer. Quick Boys: Mol; Barnhoorn, Pluim graaf. Van de Plas. Van Beelen; Star. Bauw, N.Sloos; Van Dijk. Klinkenberg; Heemskerk (Fransen). UVS: R.Sloos; Van der Krogt (Te Ho ven), Van Haastert, Van Ulden, Deege naars; Van Grootland, Schinkel, Borst (Van Weerlee), Montagne: Hoogland (De Vries), Visser. FC Lisse BI - Quick Boys BI 1- 3 (1-2) Zowel Lisse als Quick Boys was niet te spreken over de slechte gesteldheid van het (derde) veld. Lisse-leider Thulen was daar na afloop het duidelijkst in: „Een LD-cup-finale tussen een derde en eerstedivisionist kan je niet op zo'n knollentuin laten spelen. Zo'n veld is een LD-cup onwaardig. Ons trainingveld is nog beter." Het riep vraagte kens op dat het hoofdveld van Katwijk in de periode dat Lisse en Quick Boys hun strijd uit vochten, niet bespeeld werd. Bezijdens over het slechte veld was van Thulen geen on vertogen woord te horen. Zijn ploeg had het verlies voor een belangrijk deel aan zichzelf te wijten. Want nadat Terry Kip ping Lisse op voorsprong had gebracht deden twee fouten van Lisse-keeper Joost Hoogkamer de wedstrijd kantelen in het voordeel van Quick Boys. Der- rek van der Plas was met twee goals bij de Katwijkers de ge vierde man. Gedwongen door de achterstand zette Lisse alles op de aanval, maar verder dan een schot op de lat van Patrick van der Klauw en een afgekeurd doelpunt van Wouter de Greef kwamen de geelhemden niet. Hugo van de Bent hielp Quick Boys in de slotfase in de veilige haven. FC Lisse BI - Quick Boys BI 1-3 (1-2) 16. Kipping 1-0, 20. Van der Plas 1-1, 40. Van der Plas 1-2, 80. Van de Bent 1- 3. Scheidsrechter: Nederpel. Gele kaar ten: Keijzer, Geijtema (Quick Boys). Van de Leede (FC Lisse). Quick Boys: Houwaard. Harteveld, Geijtema, van de Bent. Kulk. Prins. Remmelzwaal, Van der Horst. Ange- vaare. Van der Plas, Van Fruchten. Het tweede van Quick Boys viert feest. De Katwijkers hebben zojuist UVS verslagen en de beker is binnen. Quick Boys versloeg 'collega-blauwwit' met 4-1foto hielco kuipers FC Lisse: Hoogkamer: Van der Ijssel SJZ Cl-Roodenburg Cl 1-3 (0- Zoeterwoudse opponenten, die waren de ploegen aan elkaar ge- toen Mark Duindam SJZ op (Van Turenhout; Turnhout). Bodo. Van o) met overwinningen op Quick waagd en hielden de beide kee- voorsprong zette. Michael der^Vid Roodenburg kon pas de tweede Boys en ARC de finale hadden pers hun doel schoon. Na de Doesburg hielp Roodenburg Klauw. De Greef, Van Aleyne. helft afstand nemen van hun bereikt. In de eerste 35 minuten rust kwam daar verandering in naast SJZ, nadat hij goed door

Leidsch Dagblad | 1998 | | pagina 27